Autor Wątek: Pieniądze za wyjazdy  (Przeczytany 34224 razy)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 04, 2007, 16:01:42 »
I bardzo dobrze. Chociaż z drugiej strony trochę szkoda, ponieważ Pani Edyta będzie dalej tkwiła w przekonaniu, że miała rację...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 04, 2007, 16:52:48 »
czyli ekwiwalenty należą sie tylko za czas nieobecności w pracy a nie jak do tej pory były wypłacane za czas działań ratowniczo gaśniczych poza godzinami pracy???

Offline OSP Lichnowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 04, 2007, 20:26:21 »
 A ja się zastanawiam dlaczego w sprawie zmiany zasad wypłaty ekwiwalentu nie reaguje nikt z
 PSP a zwłaszcza KG PSP, czyżby się tym nie interesowali ?. Może PSP nie zależy na udzielanej   
 pomocy przez OSP. Może uważają, że sami sobie poradzą ze wszystkimi zdarzeniami ?.
 Może ktoś wie, jakie jest stanowisko KG PSP RP w sprawie nowej interpretacji art. 28.
 Może ktoś ma fotkę eksperta prawa z MSWiA, pani Edyty to niech umieści na formum.

 

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 04, 2007, 21:07:40 »
PSP samo ma problemy by przeżyć i szukają pieniędzy na etaty lub nadgodziny. I nie mogą się dopukać by rozwiązać ten problem . Pewnie by Nas poparli jak by dla nich starczało . A jak tak dalej pójdzie to będzie problem bo mogą wpaść na podobny pomysł jak Policja by Gminy dodatkowe służy u nich kupował . 
No jak to koledzy zauważyli , trawnika jeszcze trochę jest przed kancelarią , ale nie wiem czy jest sens , bo bracia powiedzą o jedno słowo za dużo, co ostatnio się im zdarza i dopiero będzie pat. Choć tak naprawdę te pieniążki szły z budżetów gmin i miast wiec nie skalpujemy ich kasy . Tylko tym biadolenie tu nic nie zrobimy , a niestety nie mamy możliwości nawet rozmawiać z ZG ZOSP , bo kto ta słucha strażaków .

PZDR.     

Offline Slawko OSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 04, 2007, 21:14:43 »
Umieść cytat
już dziś jest przesądzone ekwiwalent nam sie należy sejm uchwalił i uchwalili stawkę  12 zł za godzinę
  A skąd kolega ma takie niusy, bo jakoś nigdzie nie moge wyszukać?!
OSP i wszystko jasne!!!

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 04, 2007, 21:24:04 »
BIALY KSIAZE  I PORTA  jak mnie nie znacie  i nie wiecie co robie to nie oceniajcie pochopnie  wy macie swoje zdanie ja mam swoje i tak musi byc a co do placenia za akcjie to jestem przeciwnikiem  i koniec czy to sie komus podoba czy nie

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 04, 2007, 21:28:52 »
sławko a gdzie to słyszałeś

Offline Slawko OSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 04, 2007, 21:34:09 »
Sorki to nie ja to jareks 19 stronę wcześniej, ja źle umieściłem post z cytatem, i właśnie sam chcę się dowiedzieć skąd ma te nowiny bo na stronie sejmowej  niemogłem tego potwierdzić.
OSP i wszystko jasne!!!

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 05, 2007, 10:28:45 »
Dalej mieszają...

Cytuj
Strażacy nie wyjadą na ratunek
reszta:


Cytuj
http://serwisy.gazeta.pl/metro/1,50145,4291494.html


Pozdrawiam.
Contra facta non valent argumenta.

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 05, 2007, 11:17:17 »
 :wacko: :wacko: :wacko: OSP Łeba PROTESTUJE  :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:
WSZYSTKIE OSP PROSZĘ O WŁĄCZENIE SIE DO PROTESTU .
WYJAZDY TYLKO W PRZYPADKACH ZAGROŻENIA ZYCIA
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2007, 11:19:12 wysłana przez sebekosp »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 05, 2007, 11:17:52 »
Postara się i OSP Nowa Wieś Lęborska !
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 05, 2007, 16:19:21 »
 :mellow: Panowie pojawia się światełko w tunelu. Pomorskie walczy. Dziś mój kolega telefonował do KG i oni stoją po naszej stronie. Będzie to wszystko rozpatrywane na nowo. Z drugiej strony obrotne Gminy już planują podpisanie umów zleceń ze strażakami  jeśli owo pismo wejdzie w życie.
W tym miejscu pragnę podziękować mojemu koledze Zbigniewowi W z KP PSP Lębork za udzielą pomoc myślę, że od całej braci strażaków ochotników.  :mellow: ^_^ -_- -_-

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 05, 2007, 16:25:23 »
Heh, Zbigniew to w porządku strażak, ciesze się, że tak się złożyło :-) 
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 05, 2007, 20:29:14 »
Witam

Jestem strażakiem, bo chcę nim być. Jestem ochotnikiem – robię to co lubię, ratuję innych i mam z tego satysfakcję.
Pismo pani Edyty w żaden sposób nie wpłynie na to jak często zostawiam wszystko i biegnę ratować ludzi, których często znam osobiście.
Namawianie do rzucenia munduru i większości mojego życia (więcej niż połowę spędziłem będąc strażakiem) traktuję jako całkowitą głupotę.
Ekwiwalent pismem pani Edyty nie został wstrzymany. Wypłaca ekwiwalent wójt gminy. To ewentualnie wójt wstrzyma wypłatę (być może powołując się na pismo pani Edyty).
Gmina ma swojego prawnika i decydując się na taki krok musi liczyć się z negatywnymi konsekwencjami swojego postępowania, a nie negatywami obarczać OSP. Choć przyznać muszę, że pani Edyta postawiła gminy w bardzo ciężkiej sytuacji.
Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce spór prawny powinien rozstrzygnąć sąd.
Oferują pomoc prawną w każdym przypadku wstrzymania ekwiwalenty, łącznie z reprezentowaniem przed sądem.

Pozdrawiam

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 05, 2007, 21:10:03 »

Oferują pomoc prawną w każdym przypadku wstrzymania ekwiwalenty, łącznie z reprezentowaniem przed sądem.



No to jest nas dwóch...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 05, 2007, 23:26:05 »
Panowie jest jakaś nadzieja, takie małe światełko w tunelu zajmują się tym naszym ekwiwalentem.
http://www.pis.org.pl/article.php?id=8362
http://www.pis.org.pl/article.php?id=8371

A w gazecie olsztyńskiej znalazłem taki komentarz do tego artykułu.

http://gazetaolsztynska.wm.pl/Strazacy-ochotnicy-nie-beda-dostawac-pieniedzy-za-akcje-ratownicze,26865

Miejscowosc Powiatowa gdzieś w Polsce.
4 lipca 2010 rok.
Komendant Lokalnego Posterunku OSP odbiera telefon słucha słucha a potem siada pije kawkę słucha radia i tak po pół godzinie woła do strażaków.
Słuchajcie zbieramy się na akcje podobno niedaleko palą się domki letniskowe Dyrektorow Z MSWiA


Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 06, 2007, 07:40:01 »

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 06, 2007, 08:16:49 »
No niestety, ale wydaj mi się, że wiele jednostek podupadnie a niektóre nawet upadną, jeżeli tak dalej zostanie. Kilka razy w roku zdarzają się jakieś większe akcje,
czy to pożar lasu, czy powódź. Pożary lasów w górach należą do trudniejszych akcji
tak więc czasem u nas jedna akcja trwa kilka dni.
Powiedzcie kto będzie robił non stop przez np. 5 dni "za frajer" gdy zapali się las itp.? Owszem, ratować życie ludzkie za darmo, bo ta idea nam przyświeca.


Offline gejzer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 06, 2007, 08:38:22 »
Cytuj
Ekwiwalent pismem pani Edyty nie został wstrzymany
teoretycznie to nie, ale praktycznie tak(o czym dalej).

Cytuj
Wypłaca ekwiwalent wójt gminy
Ale nad działalnością finansową gminy nadzór sprawują RIO, a to właśnie ich interpretacja(dokładnie izby z Krakowa) to wszystko rozpoczęła. Wójt jeśli nie wstrzyma wypłat=podważa ich stanowisko=wiadomo co dla gminy!!!

Cytuj
To ewentualnie wójt wstrzyma wypłatę
Oj napewno wstrzyma. Ewentualnie będzie szukał innej drogi(np. wspomniane już indywidualne umowy)

Offline OSP Lichnowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 06, 2007, 11:24:37 »
 Zajrzałem 3 dni temu na stronę www.pis.org.pl, gdzie wysłałem swój krytyczny komentarz w sprawie
 nowej interpretacji art. 28 ustawy o ochronie p.poż. Do dnia dzisiejszego komentarz mój nie ukazał
 się. Cenzura jak za PRL albo boją się prawdy o swoich poczynaniach. :wacko: :wacko: :wacko:

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 06, 2007, 11:45:51 »
Nie przejmuj się , wczoraj napisałem E-mail do Posła  z klubu parlamentarnego strażaków , zresztą członka ZOSP . – Cisza ………….

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 06, 2007, 19:22:52 »
Cytuj
Ekwiwalent pismem pani Edyty nie został wstrzymany
teoretycznie to nie, ale praktycznie tak(o czym dalej).

Cytuj
Wypłaca ekwiwalent wójt gminy
Ale nad działalnością finansową gminy nadzór sprawują RIO, a to właśnie ich interpretacja(dokładnie izby z Krakowa) to wszystko rozpoczęła. Wójt jeśli nie wstrzyma wypłat=podważa ich stanowisko=wiadomo co dla gminy!!!

Cytuj
To ewentualnie wójt wstrzyma wypłatę
Oj napewno wstrzyma. Ewentualnie będzie szukał innej drogi(np. wspomniane już indywidualne umowy)

Witam

Zależność, o której piszesz nie zmusza żadnej gminy do błędnego interpretowania prawa.
Załóżmy, że strażacy skierują pozwy do sądu o wypłatę ekwiwalentu wraz z odsetkami.
Urzędy przegrają i będą musiały wypłacić pieniądze.
Jak myślisz jak RIO traktuję odsetki za nieterminowe płatności?
Gminy mają swoich prawników. To one muszą zdecydować, co jest słuszne, bo w każdym przypadku komuś się narażają.
Nie jest najlepszym rozwiązaniem oczekiwać/wymuszać/przekonywać strażaków do niewystępowania na drogę sądową. Gmina ponosi pełną odpowiedzialność za swoje działanie/brak działania.
Jeżeli gminie zależy na bezpieczeństwie mieszkańców (również swoim), będą zgodnie z obowiązującym prawem dalej wypłacać ekwiwalent.
Jeżeli wejdą w spór z RIO, w sądzie wygrają. Prawo obowiązuje wszystkich.

Pozdrawiam

Offline jareks19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 06, 2007, 20:53:13 »
"już dziś jest przesądzone ekwiwalent nam sie należy sejm uchwalił i uchwalili stawkę  12 zł za godzinę"

jak jechałem do pracy to mówili w radiu .

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 06, 2007, 20:54:44 »
jak 12 zł za godzinę? Gdzie to piszę ... Minimalna stawka wynosi 12 zł?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 06, 2007, 20:59:31 »
 ^_^ jakies bilższe informacje jeśli ktoś ma to bardzo proszę  :mellow: w sumie lepsze 12 jak nic
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2007, 21:27:45 wysłana przez sebekosp »