Autor Wątek: Pieniądze za wyjazdy  (Przeczytany 34059 razy)

Offline OSP Lichnowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 07, 2008, 22:33:49 »
 Dotarła do mnie informacja, że jakaś jednostka OSP z woj. malopolskiego wygrała przed SR sprawę
 o wypłatę ekwiwalentu. Gmina dotychczas takiego ekwiwalentu nie wypłacała. Wyrok jest jeszcze
 nieprawomocny.

Offline strazakkumendant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 15, 2008, 11:07:19 »
Czy ktoś coś wie ,co dalej sie dzieje  z naszym ekwiwalentem?Bo nasz kochany Zarząd Główny ZOSP RP chyba nie ma czsu się tym zająć,od kiedy pawlak został premierem.A my dalej robimy swoje za damski h..!!!.Co myslicie o oflagowaniu naszych remiz?Policjanci moga,PSPmoże,a my mamybyć cicho dalej???????????????

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 15, 2008, 11:34:47 »
Jak by u nas w jednostce czekalibyśmy na Pawlaka to raczej za wiele byśmy nie zdziałali. Niech każdy weźmie w sprawy w swoje ręce, a może wtedy wygryzie Pawlaka ze stołka :D Ja bym sie nie oglądał na związek tylko sam zaczął działać. My w gminie wywalczyliśmy już ekwiwalent, a łatwo nie było.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 15, 2008, 12:29:33 »
nie śledzę na bieżąco tej dyskusji, więc może mój post jest zbyt świeży :D:D:D
ale znalazłem to na necie:
Opinia prawna - ekwiwalent dla członka OSP za wyjazdy
więcej na stronach ZOSPRP
pozdr
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2008, 12:32:18 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline strazakkumendant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 15, 2008, 12:34:15 »
Napisz w jaki sposób to zrobiliście, a i my spróbujemy.I czy udało sie wam to dla wszystkich członków OSP jeżdżących do akcji?
A w sprawie opini prawnej to gminy na nią nie patrzą tylko czekają na opinie RIO

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 15, 2008, 12:59:34 »
U nas zawsze płacili, płacą i nikt w gminie nie myśli o nie płaceniu ekwiwalentu.
Komunikat
Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego
z dnia 11 lutego 2008 r.
w sprawie przeciętnego wynagrodzenia w czwartym kwartale 2007 r.
Na podstawie art. 20 pkt 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2004 r. Nr 39, poz. 353, z późn. zm.[1]) ogłasza się, iż przeciętne wynagrodzenie w czwartym kwartale 2007 r. wyniosło 2899,83 zł.

Czyli 2899,83:175=16,5 zł/h.(maksymalnie).
I tego się trzymamy.
W Ustawie o ochronie p.poż. art. 28 pkt 1 "Członek OSP, który uczestniczył w działaniu ratowniczym lub szkoleniu pożarniczym organizowanym przez PSP, otrzymuje ekwiwalent pieniężny".
Jak widać w/w przepisie nie ma mowy o członkach JOT, tylko OSP.


Offline Matti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 16, 2008, 10:36:58 »
Ja jestem za bo jak w KSRG dostawaliśmy kasse to wszyscy byli do wyjazdu a teraz tylko kilka a i tak zawsze pełny stan jest. Powinni dawać nam kase za wyjazdy

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 18, 2008, 14:00:38 »

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #183 dnia: Marzec 30, 2010, 11:29:33 »
Moim zdaniem dobrze że zaczęli płacić za te wyjazdy chociaż kiedyś uważałem że to jest wogole nie potrzebne ale chociaż mamy na paliwo czy czasami na zakup kawy żeby wypić ja w remizie, a pozatym kto zwróci wam często za czas poza domem oraz wasze zdrowie.Jakieś dobre 10 lat temu gmina chciała nam placić pieniązki za wyjazdy ale sie tego wszyscy zrzekliśmy ale teraz skoro jest to uregulowane prawnie to uważam że gmina która nie wypłaca chociażby tej symbolicznej złotówki łamie prawo.W naszym powiecie prawie wszystkie jednostki maja płacone 10 zł za godzinę akcji a 5zł za godzinę szkolenia poza jedną gminą gdzie wójt wymyślił że będzie płacił 1zł na konto strażaka i te 9 zł do budżetu straży i powiem wam że wcale budżet w tym roku im sie nie zwiekszył wiec tu mamy kolejny przykald wyzysku i fajnego traktowania nas przez gmine  :angry:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 30, 2010, 15:06:14 »
Jakieś dobre 10 lat temu gmina chciała nam placić pieniązki za wyjazdy ale sie tego wszyscy zrzekliśmy
Zrzekliście się całkowicie czy zrzekliście się $ na poczet konta jednostki?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Pieniądze za wyjazdy
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 31, 2010, 14:47:36 »
kiedyś zrzekliśmy się całkowicie ładnych parę lat wstecz  i teraz jak weszło to rozporządzenie w życie tez chcieliśmy się zrzec ale niestety w gminie uzyskaliśmy wiadomość że nie możemy więc każdy strażak dostaje te parę złotych kwartalnie i na pewno częstotliwość naszych wyjazdów a ni tzw przeciągania godzin na akcji się nie zwiększyła,działamy tak jak działaliśmy

a jeśli dałoby radę zrzec się pieniążków aby wpływały na konto osp to znając nasz kochaną gminę i tak większej kwoty byśmy nie uzyskali


Nie pisz wiadomości za wiadomością używaj opcji Edytuj
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2010, 21:08:14 wysłana przez Sylwek »