Autor Wątek: Koniec z nadgodzinami  (Przeczytany 26372 razy)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 29, 2008, 06:14:41 »
Geddeon zgadzam się z tobą  , nie trzeba daleko patrzeć- można spojrzeć   w  swoje podwórko (jrg) MY panowie nie mamy JAJ no mamy do akcji ale żeby powalczyć  o  swoje to nie . Komendanci , zastępcy, kadrowe  i pod kwatermistrza wszyscy nas zastraszają i wydaja te swoje rozkazy , robić to  tamto bo ......
Panowie a co by się stało jak by tak formie protestu wyjeżdżać tylko do akcji -- beż ćwiczeń , bez prac porządkowych , bez żadnych rozkazów z ich strony -porostu  olać to tak jak oni olewają nas .Czy by ich krew zalała  chyba tak ...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 29, 2008, 11:41:56 »
Cytuj
Panowie a co by się stało jak by tak formie protestu wyjeżdżać tylko do akcji -- beż ćwiczeń , bez prac porządkowych , bez żadnych rozkazów z ich strony -porostu  olać to tak jak oni olewają nas Czy by ich krew zalała  chyba tak ...
Przypuszczam, że by ich nie zalała. Taka forma protestu nie uderza w komendę a w nas. Pan komendant nie przejmie się faktem, że przez 24-ry godz. siedzisz w brudzie i smrodzie, że do akcji wyjedziesz z niedoświadczonymi i niewyszkolonymi"młodymi".
Protest powinien być uciążliwy dla KG a nie przesyłanie statystyk, meldunków itp. mogłoby w tym pomóc.

Offline fermon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 29, 2008, 13:14:22 »
panowie dzieki związkowi stany na marzec zostaną na tym samym poziomie jak w lutym.Wszelkie zmiany maja nastapić wówczas gdy bedzie mozna placić za nadgodziny. Taka otrzymalismy informacje z KW.

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 29, 2008, 13:26:03 »
panowie dzieki związkowi stany na marzec zostaną na tym samym poziomie jak w lutym.Wszelkie zmiany maja nastapić wówczas gdy bedzie mozna placić za nadgodziny. Taka otrzymalismy informacje z KW.

Dzięki komu?? Wątek rozpoczął się napisaniem bzdury ... nie dokońca podsłuchanej.... a teraz dzięki związkowi...... ktoś dopisuje uzupełnienie... BRAWO ...SUPER SENSACJA!!!

Offline fermon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 29, 2008, 14:20:13 »
 
 
 KOMENDANT GŁÓWNY
PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
Warszawa dnia 28 lutego 2008 r.
 
CKR-I-1130/1-49/08

Panowie
Komendanci Wojewódzcy PSP
wszyscy

Uprzejmie informuję Panów Komendantów, że w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzono szczegółową analizę w zakresie stanów osobowych pełniących służbę w systemie zmianowym w Państwowej Straży Pożarnej za lata 2005 - 2007. Poddano również analizie czas służby strażaków.

Jednocześnie chciałbym poinformować Panów Komendantów, że w dniu 28 lutego 2008 r. został zakończony cykl uzgodnień z Komendantami Wojewódzkimi PSP w zakresie łącznej wielkości minimalnej obsady osobowej danej zmiany na terenie poszczególnych województw.

Następnie na podstawie wniosków otrzymanych z poszczególnych województw, skierowałem do wszystkich Komendantów Wojewódzkich PSP zgodnie § 6 ust. 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 grudnia 2005 r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków PSP (Dz.U. z 2005 r. Nr 266 poz. 2247) dokumenty potwierdzające uzgodnienie łącznej wielkości minimalnej obsady osobowej danej zmiany na terenie poszczególnych województw.

Przypominam Panom Komendantom, że zgodnie z ustaleniami, uzgodnione łączne wielkości minimalnych obsad osobowych danej zmiany, obowiązywać będą dopiero po przyjęciu jednoznacznej regulacji dotyczącej rozliczania czasu pełnienia służby.

Ponadto informuję Panów Komendantów, że powyższe dane zostały ustalone jako materiał wyjściowy do określenia potrzeb finansowo-kadrowych w zakresie rozwiązania problemu czasu pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej.

W załączeniu przekazuję zestawienie dotyczące uzgodnionych wielkości minimalnych obsad osobowych danej zmiany w rozbiciu na województwa (Tabela Nr 1) oraz analizę czasu służby w 2007 r. (Tabela Nr 2).

Podpisał:
Komendant Główny
Państwowej Straży Pożarnej
z up.
ndbryg. Janusz Skulich
Zastępca Komendanta Głównego


Mała kosmetyka dla poprawienia czytelności
źródło http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/2008rok/kg-28-02-08-stany%20min.htm

 
 
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2008, 15:19:04 wysłana przez Butel »

Offline daro11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 29, 2008, 15:44:58 »
Pragne poinformowac niedoinformowanych że nici z planów KGPSP i chęci zwiekszenia od marca stanów osobowych wszystko wraca do wersji lutowej tak jak u nas w bydgoszczy 18 ws na pół roku a z urlopami jak się da za nadgodziny nikt i tak nie zaplaci my ich nie mamy a ci co pracuja dla dobra ojczyzny ich wola wybraliscie patriote tuska to macie by żyło się lepiej i żyje się podwyżki pójdą na prąd gaz i paliwo.

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 29, 2008, 17:28:17 »
Pragne poinformowac niedoinformowanych że nici z planów KGPSP i chęci zwiekszenia od marca stanów osobowych wszystko wraca do wersji lutowej tak jak u nas w bydgoszczy 18 ws na pół roku a z urlopami jak się da za nadgodziny nikt i tak nie zaplaci my ich nie mamy a ci co pracuja dla dobra ojczyzny ich wola wybraliscie patriote tuska to macie by żyło się lepiej i żyje się podwyżki pójdą na prąd gaz i paliwo.

A ja pragnę poinformować,że nikt nawet przez chwilę nie chciał zwiększyć stanów osbowych od 1 marca, poza kilkoma osobami piszącymi w tym wątku.

Panowie nie zajmujmy się plotkami, mamy tyle tematów dotyczących rzeczywistych problemów.

Polecam analizę tabeli załącznika do pisma KG http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/2008rok/zal%20nr1%20-28-02-08.zip
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2008, 17:32:58 wysłana przez trymix »

Offline Maślak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 29, 2008, 20:05:36 »
Quote Ogn.Fox
Geddeon zgadzam się z tobą  , nie trzeba daleko patrzeć- można spojrzeć   w  swoje podwórko (jrg) MY panowie nie mamy JAJ no mamy do akcji ale żeby powalczyć  o  swoje to nie . Komendanci , zastępcy, kadrowe  i pod kwatermistrza wszyscy nas zastraszają i wydaja te swoje rozkazy , robić to  tamto bo ......
Panowie a co by się stało jak by tak formie protestu wyjeżdżać tylko do akcji -- beż ćwiczeń , bez prac porządkowych , bez żadnych rozkazów z ich strony -porostu  olać to tak jak oni olewają nas .Czy by ich krew zalała  chyba tak ...

A gdzie odpowiedzialność służbowa??I kary z nią związane??Myślę że w naszym przypadku to tylko protesty nam zostają i to w formie łagodnej,bo nie ma odważnych którzy poświęcą swój dodatek służbowy a i stanowisko(czasami).
Pozdrawiam.

Offline zastawka6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 29, 2008, 20:13:58 »
Witam panowie nie wiem jak wy ja jednak obserwując ostatnie poczynania KG odnoszę wrażenie, że Komendant czeka jednak na niekorzystne dla strażaków rozstrzygnięcie sprawy "wałbrzyskiej" a ewentualne zwiększenie stanów osobowych to tylko zapowiedż tego co nas czeka w przyszłości bez możliwości żadnej rekompensaty. Wójkowie z PE zanim coś dla nas wywalczą to 80% z nas będzie na emeryturze.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 29, 2008, 20:34:36 »
Quote Ogn.Fox
Geddeon zgadzam się z tobą  , nie trzeba daleko patrzeć- można spojrzeć   w  swoje podwórko (jrg) MY panowie nie mamy JAJ no mamy do akcji ale żeby powalczyć  o  swoje to nie . Komendanci , zastępcy, kadrowe  i pod kwatermistrza wszyscy nas zastraszają i wydaja te swoje rozkazy , robić to  tamto bo ......
Panowie a co by się stało jak by tak formie protestu wyjeżdżać tylko do akcji -- beż ćwiczeń , bez prac porządkowych , bez żadnych rozkazów z ich strony -porostu  olać to tak jak oni olewają nas .Czy by ich krew zalała  chyba tak ...

A gdzie odpowiedzialność służbowa??I kary z nią związane??Myślę że w naszym przypadku to tylko protesty nam zostają i to w formie łagodnej,bo nie ma odważnych którzy poświęcą swój dodatek służbowy a i stanowisko(czasami).
Pozdrawiam.


No i ty masz racje , ale powiedz nie masz  czasem tego wszystkiego dosyć , przecież to nie  fabryka ,jesteśmy  urzędnikami na posadzie państwowej a robią z nas baranów którzy nic nie wiedzą i się nie znają .
Pozdrawiam.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 01, 2008, 12:19:47 »
Cytuj
jesteśmy  urzędnikami na posadzie państwowej

Z tego co wiem to jesteśmy funkcjonariuszami,  czy urzędnik=funkcjonariusz?

Cytuj
a robią z nas baranów którzy nic nie wiedzą i się nie znają

tu się zgadzam, z tym, ze sami na to pozwalamy!
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 01, 2008, 13:46:41 »

Poprostu większość nie potrafi samodzielnie myśleć tylko bezmyślnie podają się manipulacji.
I jak chcesz coś dla nich zrobić to jeszcze zostajesz ich wrogiem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2008, 13:48:31 wysłana przez cul2 »

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 01, 2008, 17:34:43 »
Cytuj
Dzięki komu?? Wątek rozpoczął się napisaniem bzdury ... nie dokońca podsłuchanej.... a teraz dzięki związkowi...... ktoś dopisuje uzupełnienie... BRAWO ...SUPER SENSACJA!!!
Wątek rozpoczoł się po odprawie służbowej w Bydgoszczy nadbryg. Skulicha z komendantami powiatowymi, miejskimi i KW. Wszystko co było podawane pochodziło z ust zastępcy KG.
Więc nie pisz o bzdurach i domysłach trymix - chyba że jesteś nadbrygadierem. Jeśli KG wycofuje się z tego pomysłu - sprytnym zagraniem - to bardzo dobrze dla nas. Nie wiadomo na jak długo - ale i tak dobrze.  A jeśli tezy z tego watku też się do tego przyczyniły - to w pełni uzasadnia sens jego założenia. Prawdopodobnie pomysł padł - lub też został odroczony w czasie - bo "głowa nie wiedziała co szyja planuje". I jak zawsze "sukces" ten stał sie udziałem ZZS "Florian" i ZG NSZZ PP.
Choć wcześniej nie wystepowali w tej sprawie. Ale jeśli "załatwili" to - to chwała im i wieniec laurowy. Ważny skutek - nieważne intencje.
Myślę że moredatorzy mogą juz zamknąć ten wątek (przynajmniej na razie)
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 03, 2008, 06:53:54 »
Stany osobowe będą się zmieniać w momencie określenia możliwości rekompensowania czasu służby.
Możliwe są dwa warianty rozwiązań :
- I – zwiększenie stawki wynagrodzenia strażaka (ze względu na przedłużony czas służby),
- II – zapłata za wypracowane nadgodziny według ustalonej stawki.

http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=180
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2008, 12:16:38 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 03, 2008, 12:34:44 »
Optuje za wariantem nr II bo coś mi mówi ,że wariant nr I będzie niedługo realizowany ( podwyżki ).

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 03, 2008, 12:45:13 »
z punktu widzenia rozsądnie myślących do zaakceptowania jest wyłącznie wariant II (z tych podanych przez Butel-a) i to pod warunkiem, że stawka za 1h ponadnormatywną będzie ustalona wg stawki osobistego uposażenia (grupa+dodatki o charakterze stałym); nie do przyjęcia jest opcja zrównująca tą stawkę, tak jak to było planowane (1/170 najniższego uposażenia); zakres czynności na 10 grupie, a co za tym idzie również większa odpowiedzialność, jest znacznie szerszy niż np. stażysty czy st. ratownika
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 03, 2008, 12:55:42 »
możemy sobie optować lub nie, dokąd nie będzie podpisanego papieru na ten temat to tak jakbyśmy sobie patykiem po wodzie pisali.

sodomawstrazy

  • Gość
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 03, 2008, 14:30:54 »
Cytuj
Pstrowski zszedłbył z tego świata dopiero, jak wyrabiał po 300% normy, więc na razie śpijcie spokojnie BHP-owcy i związkowcy
Dużo goryczy panowie. Powtarzam, chcecie lepiej - na pewno nie. Widząc co sie dzieje - a mamy kilka związków z.. - czyżby taka nie moc - czy niechęć. Brak wiedzy, kwalifikacji, która jest promowana? czy raczej nie?, a kto na to pozwala. Jaki ma to cel i kierunek - może całkowite rozłożenie, osłabienie naszej formacji. Jest rzeczą niebywała, że musimy nieskutecznie latami prosić na kolanach o to co się należy, bo jest zapisane w prawodawstwie.
Ale nie czarujmy się, większość pójdzie za awansem nie posiadając kwalifikacji - ale dlaczego dostaje awans. No, cóż, nie będzie przeszkadzać?, bo się nie zna, a potem pali przysłowiowego .....
Praca zmianowa - a czemuż to panowie ciągną w jedną stronę, tak to można rozerwać materiał. Zerknijcie na opracowania mówiące o szkodliwości pracy 24 godzinnej. Może system 8/8/8 albo 12/24 - wiem,  :wacko:.Trochę uczciwości i rozsądku. Zróbmy ranking ilu zmianowych chce do biura i dokonajmy najpierw takich roszad. Żeby dobrze pływać, trzeba poruszać rękoma w wodzie i utrzymać się na niej. Literatura i samo wejście na początku jest dobra dla krzykaczy? Potem literatura dla fachowców, więc zachęcam do czytania - proste. Może zrozumienie, że system 24 godzin jest najbardziej szkodliwym dla zdrowia da do myślenia. Dlaczego nikt do tej pory nie porusza sprawy zdrowie a praca zmianowa - tylko kasa !!!! się liczy, a moje zdrowie to nie. Kto potrzebuję kasę to jest w Irlandii, a jak nie przyjdą na 3 letni staż młodzi to na pobudkę będzie za późno?
Jak widać dużo krzyku, który przemija - system - płace. A kwalifikacje, kształcenie kierunkowe - wiem nieważne - czy to forum strażackie? No, cóż mamy reprezentantów bez wiedzy i kwalifikacji? czy już rozdane stanowiska?

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 03, 2008, 20:18:35 »

Praca zmianowa - a czemuż to panowie ciągną w jedną stronę, tak to można rozerwać materiał. Zerknijcie na opracowania mówiące o szkodliwości pracy 24 godzinnej. Może system 8/8/8 albo 12/24

Trzeba też słuchać głosu bezposrednio zainteresowanych.
Wiele razy okazywało się, że opracowania, analizy i inne wypociny nie sprawdziły się w praktyce.
Większą szkodę dla zdrowia przynoszą próby uszczęśliwienia na siłę.
Zrobić jeszcze raz referendum ( bez wskazywania przełożonych jak należy odpowiedzieć) i niech się każdy określi.
System 24/48 bardzo dobrze się sprawdził przez te wszystkie lata istnienia.
Nie słyszałem od nikogo z pb, żeby ktoś na niego narzekał.
Narzekają Ci co nie mogą zboleć, że nie mogą pracować 24/48.
 

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 03, 2008, 22:32:52 »
  Sodomawstrazy-po przeczytaniu ostatniego twojego postu , przeczytałem go jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze i potem jeszcze kilka wcześniejszych twoich  postów, żeby załapać o co ci chodzi.(wiem , może jestem ciemny , ale zwykle mieściłem się w średniej krajowej).
 Załapałem ,że wszyscy niekierunkowi to ciemniaki ,ale ty jako kierunkowy i właściwie wykształcony moim zdaniem nie dajesz gwarancji właściwego przekazania wiedzy młodym strażakom.
  W twoich postach są same niedopowiedzenia (wiem , zdania niedokończone lepiej się zapamiętuje, ale najpierw trzeba coś powiedzieć) i rebusy ,a my strażacy to prosty lud ^_^.
  Powiem szczerze, że nie chciał bym wykształconego kierunkowo filozofa jako dowódcę.
  Co do czasu pełnienia służby to proponuje, dopóki nie będziemy zarabiać tak ,że nie będzie potrzeby dorabiania nie pier...lić o szkodliwości służb 24 godzinnych.

Offline Hiram Ann

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 04, 2008, 00:10:06 »
Gdzie ten kodeks pracy ? To są bardzo duże pieniądze,
 wszystkie grupy zawodowe mają za to płacone i to nie małe pieniądze.
Dosłownie brak słów ,czekamy na komentarz związkowców  i Strażaków
z krwi i kości . 

Pozdrowienia !!!!




Nie wiem czy mogę zabrać głos nie będąc już "prawdziwym strażakiem" bo po 15 latach podziału przeszedłem na 8 godzin, ale kolega chyba nie ma pojęcia o czym pisze dopytując się o kodeks pracy w PSP.  Myślałem że każdy strażak ma chociaż elementarne pojęcie o Ustawie o PSP, jak widać byłem niepoprawnym optymistą

sodomawstrazy

  • Gość
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 04, 2008, 08:26:04 »
Cytuj
Co do czasu pełnienia służby to proponuje, dopóki nie będziemy zarabiać tak ,że nie będzie potrzeby dorabiania nie pier...lić o szkodliwości służb 24 godzinnych.
Niektórzy w systemie widzą wolny czas na dodatkowe zarabianie i bez względu ile by zarobili będzie im mało.
Drudzy nie godzą się i probują przez działalność dokonywać zmian, bo widzą ich sens, kiedy by do nich nie doszło.
Jednak u wielu uczciwa działalność wzbudza rożne zachowania. A młodzi nie wszystko rozumieją i chwytają górnolotne hasełka.

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 04, 2008, 09:13:03 »
@sodomawstrazy
Słuchaj Ty co uważasz się za wykształconego! Nie potrafisz zrozumieć tego, że ludzie dorabiaja bo musza?
Ja moge pracować w każdym systemie, ale za taka kase to ja ide gdzie indziej. Tylko 24/48 mnie jeszcze tu trzyma, w każdej chwili moge spadać na emke i iść sobie do normalnej pracy, gdzie tacy jak Ty nie upkrzykrzają zycia!!

Tak cięzko zrozumieć że ludzie dorabiają bo muszą, a nie chca!!!??
Dwóch polaków, trzy zdania!

sodomawstrazy

  • Gość
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 04, 2008, 09:51:00 »
Cytuj
Nie potrafisz zrozumieć tego, że ludzie dorabiaja bo musza?
Ja moge pracować w każdym systemie, ale za taka kase to ja ide gdzie indziej. Tylko 24/48 mnie jeszcze tu trzyma, w każdej chwili moge spadać na emke i iść sobie do normalnej pracy, gdzie tacy jak Ty nie upkrzykrzają zycia!!
Będę tak długo uprzykrzać życie aż zrozumiemy, że system powinien dać zarobić, a nie zmuszać do dodatkowego zarobkowania.
Jak widzę, zrobicie wszystko, a przede wszystkim zgodzicie się na niskie pensje, byle został utrzymany system.
A przecież narzekamy, że mało zarabiamy, a w razie czego emka?, a co mają powiedzię młodzi adepci tego zawodu. "Pewnie tez przeżyliście i daliście sobie radę" i tak bez końca narzekaniom.
A przyzwoita w końcu praca - to jaka i gdzie? - jeżeli jej w naszej formacji nie ma?

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 04, 2008, 11:16:56 »
Próbuje Ci powiedzieć, że ja i sporo ludzi z którymi rozmawiam pójdą pracować w każdym systemie!
Tylko zrozum, że jesli system się zmieni np. na gorsze a kasa pozostanie to dużo ludzi się zwolni.
Tylko dlatego u nas jest spokój, że ludzie dorabiają. W policji i straży Granicznej z tego co ja się orientuje nie za bardzo mozna dorobić ( nie licząc jednorazowych fuszek) system nie pozwala. Za to kase maja większa.
Osobiście moge chodzić do pracy w systemie 2godziny/4 godziny, pracować po 216 godzin ale za normalne pieniadze.

Więc przestań pie..ć o systemie. każdy będzie dobry jeśli ludzie beda zadowolenie z zarobionej kasy. Poniał?!
Dwóch polaków, trzy zdania!