Autor Wątek: Koniec z nadgodzinami  (Przeczytany 26376 razy)

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Koniec z nadgodzinami
« dnia: Luty 27, 2008, 00:29:58 »
Już w najbliższych dniach większość JRG we wszystkich województwach zostanie "zachęcona" do utrzymywania stanów osobowych na poziomie 65% (7-8 ludzi w JRG kat V). Również do 48 godzin można "dobijać" na PSK i MSK. Oczywiście bez oddawania. Komendanci mają się nie przejmować problemem nadgodzin - ponieważ KG nie przewiduje znaczącej liczby protestów, spraw sądowych ania innego załamania sie "systemu". Ma być co najmniej 1 służba 24h dodatkowo miesięcznie, lub więcej. Ideałem dla KG jest powrót do pierwszej połowy 2005 roku - (chodzi o wysokość stanów osobowych).
I gdzie są w tej chwili wszyscy apogleci nowej władzy?
A gdzie rycerze "Floriana" ? Jedyni obrońcy zwykłych strażaków?
Cytuj
Nadrzednym celem nowego kierownictwa będzie dobro strażaka
- którego ? - ;
Cytuj
Zdaniem Komendanta Głównego najważniejszym celem jest rozwój systemu ratowniczego, poprzez umocnienie roli i znaczenia Państwowej Straży Pożarnej w całym procesie bezpieczeństwa powszechnego w systemie zarządzania kryzysowego.
Potwierdził on także kontynuację dotychczasowych prac w kierunku jak najszybszego ukazania się przepisów w kształcie wcześniej uzgodnionym (przepis płacowy, kwalifikacyjny, org. komend). W PSP pozostanie 40-to godzinny czas pracy. Ponadto będzie się dążyć do uregulowań dających możliwość zapłaty za nadgodziny lub Komendant Główny poczyni starania o zwiększenie zatrudnienia w jednostkach interwencyjnych (JRG). Dotychczasowe ustalenia są aktualne. Komunikat Nr 03/01/08 ZZS "Florian"
"Oj naiwni naiwni naiwni - jak dziecko we mgle !"
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2008, 00:32:55 wysłana przez slawgot »
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline laps

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2008, 01:12:22 »
Nie popieram skłócania podziału i ośmiogodzinnych, ale w tej sprawie wątpliwości nie ma najmniejszych: Podział może sobie spokojnie pracować 48 godzin tygodniowo dla bliżej niesprecyzowanego dobra służby, natomiast 8 godzinni broń Boże nie! Jakoś nie słyszałem, by któryś z komendantów zaproponował swoim 8-godzinnym podwładnym, żeby dla dobra służby zaczęli przychodzić do pracy w soboty, oczywiście bez upominania się o odbiór nadgodzin!! Wtedy, dla dobra służby też pracowaliby po 48 godzin tygodniowo! Wyobrażam sobie ten lament, jaki podniósłby się w biurach! Jak do tej pory, lamentu nie słychać: w końcu to tylko mięso armatnie z podziału dostanie mniej wolnego, ewentualnie jakiś dyżur domowy.... no i co wielkiego się stanie? Nie dramatyzujmy. Pstrowski zszedłbył z tego świata dopiero, jak wyrabiał po 300% normy, więc na razie śpijcie spokojnie BHP-owcy i związkowcy :)
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2008, 01:14:39 wysłana przez laps »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2008, 02:04:12 »
Cytuj
Pstrowski zszedłbył z tego świata dopiero, jak wyrabiał po 300% normy, więc na razie śpijcie spokojnie BHP-owcy i związkowcy

No tak, związkowcy znowu będą winni, że KG wprowadziła w życie nowy pomysł, nie ważne, że to pomysł KG, ważne, że są winni...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2008, 02:35:53 »
Przepraszam,czy to mientkie polecenie zostało przekazane przed czy po spotkaniu z panem biskupem Nyczem?

Bo jak po, to komendanci odebrali właściwe instrukcje od swojego rzeczywistego pracodawcy,
natomiast jeśli przed no to widocznie poszli do niego po rozgrzeszenie i po następne.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2008, 02:37:45 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline dyż-oper

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2008, 07:45:26 »
Ja zadam tylko takie pytanie – pomijając marne dodatki służbowe , grupy
zaszeregowania - Prawdziwych Strażaków pełniących służbę na podziale
bojowym i Tych poniewieranych dyżurnych operacyjnych
I zadaje pytanie gdzie są pieniądze  nie tylko za nadgodziny ale za :
- prace w dni świąteczne ?
- prace w porze nocnej ?
Gdzie ten kodeks pracy ? To są bardzo duże pieniądze,
 wszystkie grupy zawodowe mają za to płacone i to nie małe pieniądze.
Dosłownie brak słów ,czekamy na komentarz związkowców  i Strażaków
z krwi i kości . 

Pozdrowienia !!!!



Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2008, 09:22:38 »
Już w najbliższych dniach większość JRG we wszystkich województwach zostanie "zachęcona" do utrzymywania stanów osobowych na poziomie 65% (7-8 ludzi w JRG kat V). Również do 48 godzin można "dobijać" na PSK i MSK. Oczywiście bez oddawania. Komendanci mają się nie przejmować problemem nadgodzin - ponieważ KG nie przewiduje znaczącej liczby protestów, spraw sądowych ania innego załamania sie "systemu". Ma być co najmniej 1 służba 24h dodatkowo miesięcznie, lub więcej. Ideałem dla KG jest powrót do pierwszej połowy 2005 roku .....

To jest własnie informacja, coś gdzieś słyszałem a resztę domalowałem....  Bzdura totalna ...

Offline fermon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2008, 09:29:28 »
Teraz panują inne zwyczaje, pan Skulich dzwoni do komendantów i wymusza na nich decyzje poprzez zastraszanie włącznie ze zwolnieniem. Nawet przytacza takie argumenty cyt "wasze województwo zostanie pominięte jesli chodzi o przyznawanie środków na zapłate za nadgodziny" itp. Wymyśla jaieś wirtualne zaplaty.........  to teraz ci którzy ulegaja bedą mieli płacone a inni nie? Co maja zrobic komendanci większość zastraszona ulega ale tak nie powinno być. Niech pan Skulich weźmie sie za zwiekszenie etatów, lub zapłaty za nadgodziny , bo to jest nadrzędny cel a nie kosztem ludzi poprzez ziększanie ilości godzin tygodniowo co jest niezgodne z prawem. Pan Skulich idzie po najmniejszej linii oporu , myślałem ,że na więcej go stać!!! Przerabialiśmy to już skomromanie , daje mu trzy miesiace.

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2008, 10:12:15 »
Cytuj
W dalszej części narady Zastępcy Komendanta Głównego PSP przedstawili zagadnienia oraz plany będące w przypisanych im zakresach działań.
Zastępca Komendanta Głównego PSP - nadbryg. Janusz Skulich - sprawy operacyjne i rozpoznawanie zagrożeń:
...........................,
    * System służby – dementuję plotkę o 48 godzinach, rozpoczną się prace nad określeniem zasobów będących w dyspozycji i na tej podstawie wypracowane zostanie rozwiązanie,
...........
 Komunikat Nr 03/01/08 ZZS "Florian"

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2008, 10:24:35 »
Kiedyś poruszałem wątek dotyczący służb po za 40 godzinnym systemem a mianowicie:
Niech się nasi Komendanci zastanowią i popatrzą jak jest w Policji - tam można brać służby społeczne za które płaci miasto - co daje zwiększenie stanów a budżet PSP nie jest naruszany może więc niech zrobią tak u nas - ja wtedy spędzał bym dużo wiecej czasu w straży a i na takich społecznych człowiek wie jakie pieniądze dostaje wiec i zapewne bardziej by się starał.
To chyba jest dobry pomysł na podniesienie stanów w JRG a dodatkowo nic nie kosztuje :)
Wtedy to i biuro by się pchało na służbe w podziale zapewne :)

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2008, 10:56:36 »
Wtedy to i biuro by się pchało na służbe w podziale zapewne :)


Hi, Hi. To by było dopiero. Wtedy to biuro krzyczało by że ma nadgodziny :wacko: :wacko: :wacko:

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2008, 11:45:32 »
Nie popieram skłócania podziału i ośmiogodzinnych, ale w tej sprawie wątpliwości nie ma najmniejszych: Podział może sobie spokojnie pracować 48 godzin tygodniowo dla bliżej niesprecyzowanego dobra służby, natomiast 8 godzinni broń Boże nie! Jakoś nie słyszałem, by któryś z komendantów zaproponował swoim 8-godzinnym podwładnym, żeby dla dobra służby zaczęli przychodzić do pracy w soboty, oczywiście bez upominania się o odbiór nadgodzin!! Wtedy, dla dobra służby też pracowaliby po 48 godzin tygodniowo! Wyobrażam sobie ten lament, jaki podniósłby się w biurach! Jak do tej pory, lamentu nie słychać: w końcu to tylko mięso armatnie z podziału dostanie mniej wolnego, ewentualnie jakiś dyżur domowy.... no i co wielkiego się stanie? Nie dramatyzujmy. Pstrowski zszedłbył z tego świata dopiero, jak wyrabiał po 300% normy, więc na razie śpijcie spokojnie BHP-owcy i związkowcy :)
Brawo 100% poparcia tobie za szczerą i konkretną wypowiedź jeszcze raz BRAWO taki jest stan faktyczny.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2008, 12:35:35 »
Cytuj
a i na takich społecznych człowiek wie jakie pieniądze dostaje wiec i zapewne bardziej by się starał.
@Fala - a teraz się nie starasz? Teraz służysz za jakie pieniądze? nie społeczne??  ^_^

Pomysł dobry, ale do "tanga trzeba dwojga". strażacy podsuwają pomysły na podniesienie bezpieczeństwa (zarówno społeczeństwa, jak i samych strażaków) wystarczy tylko zmienic ustawę o PSP (tylko) i wprowadzic do niej zapis taki jak w policyjnej i już wójtowie i prezydenci lecą z kasiorą do straży - naprawdę w to wierzycie, bo ja jakoś mniej.
Jeżeli chodzi o Policję, to każdy gminny grosz włożony w dodatkowe patrole na ulicach przekłada się na wyborcze głosy w następnych wyborach. Grosz wsadzony w straż pożarną, to grosz "wyborczo" stracony. Dodatkowy strażak na zmianie nie robi takiego wrażenia na wyborcy. W zasadzie nie robi wrażenia na nikim, poza d-cą zmiany.
Ale to tylko moje skromne zdanie.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2008, 12:56:49 »
Cytuj
a i na takich społecznych człowiek wie jakie pieniądze dostaje wiec i zapewne bardziej by się starał.
@Fala - a teraz się nie starasz? Teraz służysz za jakie pieniądze? nie społeczne??  ^_^

Pomysł dobry, ale do "tanga trzeba dwojga". strażacy podsuwają pomysły na podniesienie bezpieczeństwa (zarówno społeczeństwa, jak i samych strażaków) wystarczy tylko zmienic ustawę o PSP (tylko) i wprowadzic do niej zapis taki jak w policyjnej i już wójtowie i prezydenci lecą z kasiorą do straży - naprawdę w to wierzycie, bo ja jakoś mniej.
Jeżeli chodzi o Policję, to każdy gminny grosz włożony w dodatkowe patrole na ulicach przekłada się na wyborcze głosy w następnych wyborach. Grosz wsadzony w straż pożarną, to grosz "wyborczo" stracony. Dodatkowy strażak na zmianie nie robi takiego wrażenia na wyborcy. W zasadzie nie robi wrażenia na nikim, poza d-cą zmiany.
Ale to tylko moje skromne zdanie.
staram się jak moge ale jakoś nikt nie docenia
Ale pomysł jest nie głupi moim skromnym zdaniem, bo chyba to byłoby lepsze niż tak jak teraz że robimy gratis.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2008, 13:02:59 »
Ja doceniam Twoje starania - jeżeli to Ci poprawi humor ^_^.

Tak jak pisałem, wprowadzenie w życie tego pomysłu wymaga zmiany ustawy. Sam widziałeś jak ciężko było podpisać nasz przepis płacowy (taki zap..l w tropieniu zabójców laptopów) a co dopiero złożenie projektu nowelizacji ustawy.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2008, 13:04:55 »
Sam_go ma oczywiście rację. Nie słyszałem żeby była jakaś Ochotnicza Policja która mogłaby wesprzeć lub nawet zastąpić Policję więc wykupują samorządy patrole a to przekłada się  na zadowolenie mieszkańców ( czyt. wyborców). Nas nie widać i do tego można nas przynajmniej teoretycznie zastąpić ochotnikami więc niby po co nam płacić za siedzenie? Niedość ze jesteśmy nieliczni ( marne 30 tysiecy w skali kraju) to jeszcze nie mamy żadnych skutecznych form nacisku. Jakby nie spojrzeć d....zawsze z tyłu!

Kiedyś napisałem w innym poście "Oczekujmy tego co nieoczekiwane"...myliłem się. Akurat tych zmian można się było spodziewać. Znowu mamy do czynienia z jakimś wirtualnym dobrem obywatela. Oczywiscie teoretycznie chodzi też o nasze dobro ale nie sądzę żeby akurat to było najważniejsze dla KG.

Kiedyś było popularne powiedzonko "...i to się nadaje do telewizji..." ...no własnie...ostatnie działania na górze chyba się nadają.... jedyną skuteczną formą nacisku pozostają MEDIA ... lub w przyszłości Strasburg...i gigantyczne odszkodowanie dla strażaka...to by dopiero było medialne.
Pozostaje jeszcze jedno wyście... może zmieni się kierownictwo i znowu będą ....zmiany :) powrócimy do normalnej matematyki z klasy pierwszej SP gdzie 40=40

PS: 65%? a dlaczego nie 80%? Jak chulać to chulać! Skoro nie grozi załamanie systemu i nie ma żadnych innych zagrożeń dla takiego pomysłu to myślę że KG powinna rozważyc poważnie te 80%! Kilka milionów nadgodzin więcej i tak nie robi różnicy. Może i są załużeni dla pożarnictwa ale chyba strażacy to ręki im nie podadzą....pewnie pożarnictwo poda.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2008, 13:26:58 wysłana przez strazakSam »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2008, 13:13:43 »
Obecne poczynania KG mnie akurat nie dziwią. Swego czasu widziałem pewne słupki i wykresy dra Witolda, w opracowaniu których (jak sam powiedział) wspomagał go miłościwie nam obecnie panujący 02. Więc jeśli nie uda się udowodni twierdzenia, ze 40=48, to może chociaż zrówna się 40 z 44,5. Zawsze to co dwie głowy, to nie jedna. Oczywiście o ile info o takich zamiarach KG jest prawdziwe.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2008, 13:17:29 »
Ja bardzo dobrze rozumiem, że to chodzi o nowelizację ustawy, ale tak jak to ktoś napisał przede mną jeżeli biuro miałoby przychodzić w sobotę do pracy to byłby wielki lament i w ciągu (uważam) 14 dni zmieniliby ustawę, a jeżeli chodzi o podział to przecież niektórzy uważają że my i tak nic nie robimy cyt. "A co to za praca ?? posiedzieć w dzień i w nocy sie wyspać" wiec co za różnica czy "pracujemy" 40 czy 48 a najlepiej jakbyśmy co drugi dzień przychodzili wszyscy.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2008, 13:30:17 »
Cytuj
a najlepiej jakbyśmy co drugi dzień przychodzili wszyscy.
.
Ty weź to szybko wykasuj, bo ktoś może skorzysta z Twojego pomysłu na podniesienie stanów osobowych. A na poważnie, to już mi się znudziło, ale jeszcze raz (ostatni) napiszę: wojsku też nie płaci się za wojowanie, tylko za gotowość do podjęcia działań. 

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2008, 13:37:31 »
Cytuj
a najlepiej jakbyśmy co drugi dzień przychodzili wszyscy.
.
Ty weź to szybko wykasuj, bo ktoś może skorzysta z Twojego pomysłu na podniesienie stanów osobowych. A na poważnie, to już mi się znudziło, ale jeszcze raz (ostatni) napiszę: wojsku też nie płaci się za wojowanie, tylko za gotowość do podjęcia działań. 
święte słowa

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 27, 2008, 15:55:09 »
a kto mi powie skąd taka informacja? ktoś rzucił plotkę a my już wszczynamy larum.  :wacko:

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 27, 2008, 16:18:46 »
No właśnie, przychylam się do pytania madmaxa29. Skąd takie newsy posiada slawgot? Najpierw w swoim poście wali, że podniosą stany a dalej przytacza wybrany fragment komunikatu Floriana z którego jasno wynika, że na razie dalej służymy w rozliczeniu 40-stu godz. tygodniowo.
A więc skąd te newsy! lub po co te newsy!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 27, 2008, 18:54:36 »
Powtarzam za ZK ZZS "Florian"    
Komunikat 04/01/08 z dnia 25.01.2008r.

Cytuj
Prezydium Zarządu Krajowego ZZS „Florian” poinformowało kierownictwo Komendy Głównej, że zgodnie z oczekiwaniami szerokiej rzeszy strażaków należy niezwłocznie rozwiązać problem z nadgodzinami z uwzględnieniem okresów rozliczeniowych począwszy od 1 lipca 2005 roku.

Komendant Główny poinformował, że stosowne działania w tym kierunku już zostały podjęte.
W związku z powyższym konkretne propozycje rozwiązań zostaną opracowane i przedstawione w najbliższym czasie do konsultacji związkom zawodowym.
Komendant Główny zapewnił, że wszelkie zmiany w przepisach w PSP na etapie projektów będą konsultowane z organizacjami związkowymi działającymi w strukturach PSP.

Czyżby coś się zmieniło, nieoczekiwana zmiana zdania ??
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2008, 18:59:25 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 27, 2008, 21:00:53 »
Witam
jeżeli jedynym sposobem na bezpieczne stany osobowe jest podnoszenie minimów na PB to wielka szkoda.
Od lipca 2005 mieliśmy już chyba z 15-stu (licząc z zastępcami ) KOMENDANTÓW GŁÓWNYCH , gdyby wszyscy zrobili chociaż po pół kroku, aby "wyrwać" trochę kasy na zapłatę za nadgodziny , to pewnie załatwienie tematu byloby juz bliskie , a młodzież chętnie by brała dodatkowe służby , aby dorobić  do marnych pensji .
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 27, 2008, 21:06:41 »
Jak wiadomo każda plotka ma swoje źródło więc chyba żeby rozwiać wątpliwości zaistniało takie zapytanie:
Cytuj
Pan
nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz
Komendant Główny
Państwowej Straży Pożarnej
Warszawa



Do Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność”, napływają z wielu województw informacje, jakoby z kierownictwa Komendy Głównej PSP wychodziły do podległych województw ustne polecenia zwiększenia limitów stanów osobowych w jednostkach ratowniczo-gaśniczych w związku z „hipotetycznym” spadkiem bezpieczeństwa stanu publicznego.

Wobec powyższego zwracam się do Pana Komendanta z następującymi pytaniami:
1. czy rzeczywiście kierownictwo Komendy Głównej PSP wydaje takie polecenia komendantom wojewódzkim?
2. czy wywołane tym poleceniem wygenerowane dodatkowo bardzo dużej liczby nadgodzin, powyżej obowiązującego dotychczas normatywu, ma jakiekolwiek uzasadnienie w faktycznym spadku poczucia bezpieczeństwa publicznego?
3. czy obecny Komendant Główny PSP podtrzymuje wytyczne swoich poprzedników w zakresie nominału czasu służby i wysokości procentowych stanów osobowych – średnich w danym województwie?
4. czy wydano formalne, na piśmie polecenia komendantom wojewódzkim w tej sprawie?
5. czy ustalenia z dnia 1 lutego br. przyjęte na spotkaniu z Podsekretarzem Stanu panem Antonim Podolskim określające, ścieżkę – najpierw program rekompensaty za już przepracowane nadgodziny a następnie ustalenie nowych limitów stanów osobowych, są już nieaktualne?

Ze względu na powagę sprawy jak również sytuacji, wnoszę o niezwłoczną odpowiedź na powyższe pytania.


Osmycki Robert
źródło :http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=194
Więc może poczekajmy na stanowisko Komendanta Głównego....

Cytuj
No tak, związkowcy znowu będą winni, że KG wprowadziła w życie nowy pomysł, nie ważne, że to pomysł KG, ważne, że są winni...
Robard - Kto podpalił Rzym ? A kto dostał o to po piź...e ? :)  Świat od wieków taki sam....

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 27, 2008, 21:24:35 »
Cytuj
Taki sam mieszacz jak Ci wszyscy którzy nawet nie potrafią wyliczyć z 300 zł podatku..Słyszał że gdzieś straż jedzie ale nawet numeru alarmowego nie zna do straży.

Niepotrzebnie rzucasz się do człowieka. Zapewniam Cię, że @Slawgot zna nr do straży o wiele lepiej (dłużej ) od Ciebie. Jeśli on coś napisał, to naprawdę jestem pełen obaw.

Z całym szacunkiem do kolegów z Floriana (piszę to bez podtekstów) nie pokładałbym aż takiej wiary w słowa miłościwie panujących,  z cytatu kol. Butla. Myślę, że czas pokaże, co nam gotują nasi włodarze.

Pozdrawiam kol. Butla.