Autor Wątek: Koniec z nadgodzinami  (Przeczytany 26375 razy)

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 27, 2008, 22:10:44 »
panowie skoro mamy pracować 48 godz to pracujmy ale wszyscy   także biura i to będzie sprawiedliwe, a nie gdy podwyżki to oni są pierwsi w kolejce dodatki mają tam też większe a pracować 48 to tylko bodział ???

i tak nas robią w wała ci nasi komendanci miala być podwyżka 590 teraz mowa o 290 a o dodatku motywacyjnym nikt nie mówi i nikt nie wie jeszcze w jakiej formie ma być wypłacany a może go wcale nie będzie???

panowie czas na męskie decyzje trzeba wyjść na ulice!!!!

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 27, 2008, 22:11:22 »
 Oj szykują każdy strażak PB będzie pełnił 1 służbę więcej. Już 01 zrobili symulację jak to będzie.  ^_^
POZDRAWIAM

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 27, 2008, 22:15:54 »
Nie wiem jak to wpłynie na moją podwyżkę ale jak w miesiącu pełnię 11 służb to będę pełnił 12 ??
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2008, 22:20:36 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 27, 2008, 22:18:08 »
dotychczas pełniłeś w miesiącu 7 służb to teraz bedziesz pełnił 8 służb albo i więcej!!!!!!!!

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 27, 2008, 22:20:31 »
Butel -  ^_^ 11x24=264 godzin, to nawet przed wstąpieniem do UE było 9 w miesiącu a 10 wolna. Gratuluje humoru ^_^
POZDRAWIAM

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 27, 2008, 22:21:38 »
tak jak stan był 80 %  ^_^ na służbie

P.S. Oczywiście że to żart, a jak inaczej do tego podejść ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2008, 22:25:18 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 27, 2008, 22:26:40 »
Najstarsi indianie już tego nie pamietają.  ^_^
POZDRAWIAM

Offline goodman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 27, 2008, 22:38:43 »
panowie skoro mamy pracować 48 godz to pracujmy ale wszyscy   także biura i to będzie sprawiedliwe, a nie gdy podwyżki to oni są pierwsi w kolejce dodatki mają tam też większe a pracować 48 to tylko bodział ???

i tak nas robią w wała ci nasi komendanci miala być podwyżka 590 teraz mowa o 290 a o dodatku motywacyjnym nikt nie mówi i nikt nie wie jeszcze w jakiej formie ma być wypłacany a może go wcale nie będzie???

panowie czas na męskie decyzje trzeba wyjść na ulice!!!!


Kowal proponuje sie zajac swoja robota a nie patrzec co kto inny robi bo tracisz swoj cenny czas.
nie boj sie 8 godzinni tez nierzadko pracuja wiecej niz 40 h, a mi sie w tym miejscu przypomina bajka brzechwy

..... A kapusta rzecze smutnie:
"Moi drodzy, po co kłótnie,

Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!".....

i na koniec ktos pewniepowie: a to feler westchnal slawgot:)
a moze tak byc jak sie ktos wk.. i powie czego te gasiory chca 7 razy w miesiacu ida do pracy (8 w pesymistycznym po zmianach), w tym spia (wiem juz to przerabialismy ale ludzie nie znaja specyfiki do konca i ..), graja w pilke, itd itp,
i wtedy naprawde zginiemy w zupie......
PS slawgot- uzycie tej ksywki to tylko dla zmniejszenia tzw napiecia powierzchniowego wsrod strazakow.
pozdrawiam

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 27, 2008, 22:43:35 »
Cytuj
No właśnie, przychylam się do pytania madmaxa29. Skąd takie newsy posiada slawgot? Najpierw w swoim poście wali, że podniosą stany a dalej przytacza wybrany fragment komunikatu Floriana z którego jasno wynika, że na razie dalej służymy w rozliczeniu 40-stu godz. tygodniowo.
A więc skąd te newsy! lub po co te newsy!
Dezereter 112 - czytając twoje wcześniejsze posty - piętnujące poprzednie kierownictwo KG - i chwalące "powrót generałów" - miałem wrażenie że jesteś bardziej "lotny". Przytoczyłem cytat z Komunikatu ZZS "Florian" - celowo aby pokazać jak dotrzymuje się tajemnic. W tym komunikacie pisano również że wszystkie ustalenia pozostaja bez zmian - wysokość stanów osobowych - dotyczczas wynosząca około 55-57% - była dotychczas takim ustaleniem (oprócz woj. śląskiego).
Dawało to możliwość przynajmniej znacznego ograniczenie w generowaniu nadgodzin (niestety nie daje możliowści oddawania starszych zaległości). Podniesienie stanów zmian o 2 czy trzech strażaków więcej na zmianie ( w kat. IV i V) oznacza niestety w praktyce powrót do systemu 9 służb i ewentualnie "10" wolna.
Nadgodziny bedą rosły w szybkim tempie.
Ale to nie jest zmartwieniem KG - choć sam obiecywał że "dobro strażaka to nadrzędny cel" nowej ekipy. Nie mineły nawet 100 dni i mamy odpowiedź jak w praktyce bedą realizowane "obietnice" powyborcze. Po prostu nie przewiduje się znacznej eskalacji protestów z tego powodu.
Jeżeli razem z "Siuśkiem" myślicie że jestem zwolennikiem "niusów" aby zaistnieć - to współczuje.
Wszyscy (prawie ) komendaci wojewódzccy już uzgodnili nowe wysokości stanów w województwach- co ma dać w skali kraju ponownie liczbę równą lub większą niż 5000 strażaków dziennie. Zapewne zauważycie to w grafikach marcowych. Być może większości strażaków to nie interesuję, ale zapewne są tacy którzy nie życzą sobie powrotu do roli "chłopów pańszczyźnianych" - i nie chcą być uszczęśliwiani "na siłę". Zastanawia mnie również brak jakiejkolwiek reakcji innych związków procz KSP NSZZ "S". Tak dużo piszą zawsze o nadrzędnym "dobru" strażaków.
A może zaakceptowały ten nowy trend KG.
W końcu to tylko 6-8 służb "24h" dodatkowo w okresie rozliczeniowym.
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 28, 2008, 00:16:05 »
Witam
1- slawgot- widzę, że masz dar nieodpowiadania na zadane ci proste pytanie. A czytając twoje wcześniejsze posty miałem cię za bardziej rozgarniętego, no może bardziej "lotnego"  ^_^ Więc może przypomnę ci pytanie- skąd wziąłeś wiadomość, że mają zostać podniesione stany osobowe? Interesuje mnie to jako tego co ustala grafik dla zmiany, a d-ca JRG nic mi nie powiedział o podniesieniu stanu  :huh:
2-
Cytuj
Dezereter 112 - czytając twoje wcześniejsze posty - piętnujące poprzednie kierownictwo KG - i chwalące "powrót generałów" - miałem wrażenie że jesteś bardziej "lotny".
- wiesz zainteresowałeś mnie tym tekstem i przebrnąłem przez swoje poprzednie posty. W sumie znalazłem w nich tylko sprawy, które mnie irytowały i denerwowały a nie "piętnowały" kierownictwo KG. A jeśli jednak ktoś z byłego kierownictwa KG poczuł się przeze mnie napiętnowany to uczyniłem to nieświadomie (mój umysł w porównaniu z innymi nie jest zbyt lotny  :huh: )
slawgot piszesz też coś o moich postach chwalących "powrót generałów"- chyba znowuż coś rozczaruję cię moją lotnością ale totalnie nie wiem o co ci chodzi (jeśli będziesz miał czas to napisz może gdzie to ja ich chwaliłem ale dopiero po tym jak odpowiesz na pyt.1)
Pozdrawiam

Autorom jw. Polecam:
13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
14.   Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2008, 00:38:15 wysłana przez Ajax »

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 28, 2008, 00:45:59 »
Może faktycznie z tymi generałami to mnie poniosło - przejrzałem twoje posty niestety później niż napisałem  ci odpowiedź - ale przychylny poprzednikom - to ty jakoś nie byłeś - więc chyba z automatu stawiałeś na nowych "fachowców" - to po pierwsze.
Po drugie należą ci się przeprosiny - chyba jednak pomyliłem cię z podobnym nickiem (intruder ?) - więc naskoczyłem na ciebie niesłusznie. Przepraszam
A po trzecie to ty wciąż swoje  - skąd i skąd ?. Chcesz grafiki układać pod wieści z forum.
A może najlepiej podać ci datę, miejsce narady i skład osobowy - to poczujesz się ukontentowany.
Forum jest po to żeby podawać wiadomośći - a nie spowiadać się z ich treści i źródeł.
Dziwne że pozostali nie wiedzą że komendaci powiatowi wysłali do KW, a ci do KG nowe ustalone wysokości stanów(wyższe oczywiście).
Napisałem  wszak że większość województw już to ustaliła - nie napisałem że wszystkie - może należysz do nielicznych (na razie) wyjątków.
Ale chyba nie na długo .
A na koniec - dlaczego podałem tą wiadomość ;
- nie cięrpię relatywizmu socjologicznego - " możecie pracować 40 godzin tygodniowo pod warunkiem że będziecie utrzymawać 70%(stricte about) stanów osobowych.
Jesli pamietasz to pierwszego Forda T - "można było kupić w każdym kolorze - pod warunkiem że był nim kolor czarny"
To ostatnie jest zabawne - ale ten sam trick w odniesieniu do PB - już wcale zabawny nie jest.
I zupełnie na koniec:
"niech się martwią cwaniaczki - o naiwnych zadba Bóg" (skąd ten cytat pochodzi ?)
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 28, 2008, 09:58:05 »
Czyli "stare" powraca. 
O ile pamiętam to Akcja protestacyjna jest zawieszona a nie zakończona ???

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 28, 2008, 10:11:44 »
witam wszystkich. Musze ze smutkiem przyznać że slawgot ma racje. Wszystko na to wskazuje że stany będą podniesione co tylko skąplikuje już pogmatwaną sytuacje. To że nie we wszystkich województwach jest jasna sprawa wynika z oporu niektórych komendantów! Dobrze że Podolski nie pozwolił szaleć KG w sprawie szybkich zmian w KW bo byłoby już po ptakach. Wydaje mi się że znowu będzie się działo!!!

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 28, 2008, 10:17:31 »
Podniesienie stanów było tylko kwestią czasu. Poprostu 02 KG wprowadza w życie to co w śląskim funkcjonuje od zawsze.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2008, 11:08:17 »
Podniesienie stanów było tylko kwestią czasu. Poprostu 02 KG wprowadza w życie to co w śląskim funkcjonuje od zawsze.
A czy w Śląskim płacą za nadgodziny ???
Czy biuro też pracuje więcej???
Podniesienie stanów nie jest rozwiązaniem długoterminowym, ktoś w końcu będzie miał wujka w parlamencie europejskim i jemu się poskarży i wtedy Unia się zainteresuje naszymi nadgodzinami (nierealne ale miło pomarzyć :) )

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2008, 11:38:17 »

A czy w Śląskim płacą za nadgodziny ???
Czy biuro też pracuje więcej???
Podniesienie stanów nie jest rozwiązaniem długoterminowym, ktoś w końcu będzie miał wujka w parlamencie europejskim i jemu się poskarży i wtedy Unia się zainteresuje naszymi nadgodzinami (nierealne ale miło pomarzyć :) )
[/quote]


Nie płacą
Nie pracuje
Stany podwyższone są od zawsze...... no może nie od zawsze ale od kiedy gen. o którym mówimy wpadł na taki pomysł
I co ?? I nic !! żadnych konsekwencji
Więc teraz przyszedł czas na resztę kraju było to tylko kwestią czasu ,jak wyżej pisałem.
I co ?? I nic  !!  trochę pobiadolimy na forum i na tym koniec.
Natomiast jeżeli jakiś wujek z PE się znajdzie i sprawa ruszy w dobrym kierunku.
To co ?? To nic !! skarb państwa zapłaci obecni wizjonerzy już bedą na zasłuzonych emeryturach i z satysfakcją będą wspominać jak to wybawili kraj od bliżej nie określonego zagrożenia 
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2008, 18:47:53 wysłana przez seba1 »

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 28, 2008, 11:39:43 »
Witam
Rozumiem slawgot, że nasza pyskówka jest już skończona i na razie nikt nie może udzielić mi informacji skąd posiada wiadomość o podwyższeniu stanów i od kiedy. Szkoda, bo zależało by mi na tej informacji, gdyż z tydzień temu rozmawiałem z pewnym związkowcem i dostałem zapewnienie, że na razie nic w tej sprawie się nie szykuje. Sam z pewnych względów mam dużo wątpliwości co do intencji rządu i Komendy Głównej („najważniejszy postulat” naszego rządu do dyrektywy unijnej zezwalający pracować nawet do 65-ciu godz. tygodniowo, osoba 02 naszego KG + duuużo plotek na ten temat).
Cytuj
A po trzecie to ty wciąż swoje  - skąd i skąd ?. Chcesz grafiki układać pod wieści z forum.
Grafik staram w miarę możliwości układać na miesiąc do przodu – niektórzy planują ważne wyjazdy, w jakiś dzień nie mają z kim zostawić dziecka, dorabiają itp., - więc dla mnie normalnym jest sprawdzenie na ile takie wiadomości mogą być prawdziwe a na ile są tylko plotkami. Więc dla tego pytałem się skąd a po nieuzyskaniu informacji skąd nasunęło się pytanie po co w ogóle jest ona podawana publicznie.
Cytuj
Może faktycznie z tymi generałami to mnie poniosło - przejrzałem twoje posty niestety później niż napisałem  ci odpowiedź - ale przychylny poprzednikom - to ty jakoś nie byłeś - więc chyba z automatu stawiałeś na nowych "fachowców" - to po pierwsze.
Właśnie takie podejście mnie irytuje. Najpierw coś na kogoś/coś napisać nie zapoznając się z faktami a powołując się na nie (wpuścić do obiegu jakąś informację) a potem zapoznać się dopiero z nimi (w tym przypadku z postami).
Również pragnę zapewnić, że z
Cytuj
„automatu nie stawiałem na nowych fachowców”
. Jak napisałem w jednym z postów ze względu na podejście PO do służb mundurowych przedstawione w ich programie wyborczym, nie byli oni ekipą na którą głosowałem, a tym samym i „ich” ludzie w KG raczej nie są moimi typami. Ale szansę należy dać każdemu oczywiście patrząc mu na ręce.
Pozdrawiam

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 28, 2008, 18:10:48 »
Nie nazwałbym tego "pyskówką" -a po prostu różnicą zdań. Czasami wszyscy ulegamy jakiejś pasji "niszczenia wszystkich" która czasami króluje na tym forum. A "nicki" forumowiczów są takie podobne. Więc jeszcze raz "I sorry".
Informacja była pewna od poczatku bo  słyszałem ją osobiście z ust "decydentów".
Stanie się chyba już faktem od 01.03. A na pewno w moim województwie od maraca bedzie o około 50 strażaków więcej dziennie niż dotychczas. To około średnio o 2 więcej na każdej zmianie. reszta to tylko matematyka - i już wiemy że przy takich stanach nie jest możliwe pracować po 7 służb miesięcznie. A powyższe posty - dają ci odpowiedź dlaczego ?. A szczególnie te ze śląskiego.
A twój informator związkowy miał zapewne dobre intencję - myślał że to on gra - a to nim grano!.
Pozdrawiam
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 28, 2008, 18:54:19 »
Jest jeszcze nadzieja :
Cytuj
Informuję że w dniu 18 marca  2008 roku w Sądzie Najwyższym w Warszawie odbędzie się rozprawa dotycząca wypłaty wynagrodzenia strażakowi za przepracowane nadgodziny w dwóch pierwszych okresach rozliczeniowych ( tzw. sprawa wałbrzyska ).
Może się opamiętają ???

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 28, 2008, 18:57:17 »
Ręce opadają.....
Problem ten znów powraca......
To jak ten gość w Australii co chciał sobie kupić nowy bumerang, ale ciągle nie mógł wyrzucić starego....
Czy był kiedyś w historii PSP i ZSP ktoś na tak wysokim stanowisku jak KG lub z-ca, kto chciałby zrobić dobrze strażakom a nie zwierzchnikom ??
O ile się nie mylę KG twierdził, że ten problem miał być rozwiązany inaczej..... 
A miało być tak pięknie.
 :angry:
Cos mi się zdaje ze jak sami sobie nie pomożemy to nam nic(i nikt) nie pomoże...


Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 28, 2008, 23:11:55 »
Cytuj
A twój informator związkowy miał zapewne dobre intencję - myślał że to on gra - a to nim grano!.
Mam nadzieję, że jesteś w błędzie, bo jeśli nie to faktycznie KG idzie na wymianę ciosów. Ciekawe czy w razie najgorszego, centrale związkowe będą umiały się porozumieć, wspólnie podjąć działania i wreszcie zorganizować protest który będzie przeprowadzony jak trzeba (uciążliwie dla Komendy Głównej a nie dla społeczeństwa- w miarę możliwości).

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 28, 2008, 23:31:07 »
@dezerter112 : Trzeba jeszcze zadać pytanie czy nawet jak dojdzie do zjednoczenia ZZ we wspólnej walce czy dołączy się do ewentualnych protestów reszta braci strażackiej czy jak zwykle aktywni będą tylko związkowcy i to w małej części a reszta kolegów po prostu oleje jak zwykle sprawę....
Bo sama organizacja nawet jesli najęlibyśmy najlepszych "DJ-ów" nic nie da jak ludzie będą mieli to w dupie.... a tak przeważnie bywało....

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 28, 2008, 23:33:02 »
To przykre ale w sumie to nie nasza wina że kolejni komendanci postanowili położyć na szali swoje dobre imię które takimi posunięciami zapewne stracą.
Chyba zapomnieli też o kilku prawach.
PRAWA MURPHIEGO

Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego (odnośnie ze nie przewidują utrudnień...)

Trudne problemy zostawione same sobie staną się jeszcze trudniejsze (odnośnie zwiększania nadgodzin w ogóle...)

To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc (hmmm.... tu przyszedl mi do głowy Trybunał w Strasburgu lub Parlament Europejski jak już wspomniał Seba1)

Cóż komendanci przychodzą i odchodzą.... Mężczyznę ocenia się po tym jak kończy jak już wspomniał pewien premier....poczekamy- zobaczymy.

Wydaje się że PSP jest już jakimś skansenem gdzie
...żadne prawa ani prawo nie działają...
...a jak działają to nawet wstecz ...
... matematyka wyglada tak  40=48.
Kabaret...

...ale spokojnie...gdy już bedziemy mieli tyle nadgodzin że zrobią się z tego dziesiatki milionów złotych to napewno pokaża to w TV i to nie raz bo tam lubią mówić o duzych pieniądzach....a wtedy niejeden się obudzi .... obysmy tylko tego doczekali.

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 28, 2008, 23:56:18 »
Hmm, pisząc o proteście nie miałem na myśli tylko pikiety w w-wie. Po zachowaniu dróg ustawowych (wejście w spór, poinformowanie o dacie rozpoczęcia protestu i jego formie itp.) mógłby on przebiegać stopniowo:
- delegacje z różnych województw oczywiście dłuższa pikieta pod parlamentem (takie czerwone  :wacko: miasteczko bez podtekstów politycznych);
- protesty w jednostkach ze stopniowym wprowadzaniem głodówki;
- nie przesyłanie statystyk, meldunków do msk/wskr;
- jedziesz np. na spadający tynk z budynku wzywasz straż miejską w celu zabezpieczenia miejsca i niech sobie nadzór czy Bóg wie kogo wzywają;
- można również podczas zmiany służby przejrzeć uzbrojenie osobiste strażaków i kto nie ma odpowiedniego to jest na służbie ale nie stanowi obsady żadnego wozu bojowego (poobijane hełmy, pasy bojowe po czasookresach itp.) I w służbie jest np. 10-ciu strażaków a obsadę wozów bojowych tworzy dwóch + 1 podoficer;
Myślę, że media same zainteresowały by się naszą sytuacją

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Koniec z nadgodzinami
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 29, 2008, 00:44:29 »
Cytuj
- delegacje z różnych województw oczywiście dłuższa pikieta pod parlamentem
I chętnych będzie garstka ... mogę się założyć. Już nie raz tak było.
Cytuj
- protesty w jednostkach ze stopniowym wprowadzaniem głodówki;
Był taki pomysł już kiedyś jako zaostrzenie formy protestu..... byli nawet chętni.
Na wieść o tym część znanych mi strażaków zaczęła się śmiać...i pukali się w czoło twierdząc że im się w głowach przewróciło....

I oni o tym doskonale wiedzą jak jesteśmy "zjednoczeni" i dlatego będą robić takie numery jak nie teraz to w przyszłości....
Bo wiedzą że na gadkach się skończy.....
Więc czego mają się obawiać ?? Jesteśmy jak trawniki, które czasem trzeba przystrzyc.
Taka strażacka tradycja...
Oczywiście i tak winę za wszystko poniosą związki... bo to już też staje się tradycją.