Autor Wątek: List poparcia dla odchodzącej ekipy  (Przeczytany 30890 razy)

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 11, 2007, 11:19:38 »
do kz69

masz rację, ciągłość w kierowaniu PSP jest bardzo potrzebna, ale to właśnie ta ekipa zafundowała nam tyle zmian w ostatnich 2 latach.
Jeżeli chodzi o konsultację z panem Osmyckim kandydatów na KG to z tego co wiem chyba decyzji personalnych nie trzeba konsultować, a na pewno nie indywidualnie z jakimś panem, a można to zrobić z centralami ZZ i to nie tylko jednych "słusznych" ZZ.
No i co innego jest to konsultacja, a co innego występowanie pod przykrywką ZZ z listem  we własnym, osobistym interesie, a co innego obiektywna opinia.

Niestety list RO jest kolejnym dowodem na to, że interes osobisty dla niektórych jest ważniejszy niż rozsądek i kompetencje.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 11, 2007, 13:53:32 »
Ten list pokazuje, kogo tak naprawdę pan R.O reprezentuje.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 11, 2007, 20:55:29 »
witam wszystkich bardzo serdecznie.dawno nic nie pisałem bo jakoś nie było okazji.jednak po przeczytaniu wypowiedzi pana kajmana opadły mi ręce.na litość boską przecież w wielkopolsce działy się takie rzeczy że głowa boli.co w tym złego że ludzie którzy byli złymi komendantami odeszli ze służby?znam sprawe dobrze ponieważ w mojej komendzie doszło do zmian pierwszego i drugiego.to nie kubiak ich wywalił tylko my mieliśmy dość tych panów.z tego co wiem w innych komendach też wylatywali ci którzy nie mieli poparcia wśród ludzi.na moim podwórku nie zauważyłem obniżenia gotowości bojowej ani nic z tych rzeczy wprost przeciwnie.robota idzie dobrze a i ludzie uśmiechnięci i dzięki bogu beton skruszony odszedł w niepamięć.oby na zawsze.wśród tych niby nie przygotowanych do stanowisk komendantów znalazło się wielu super gości którzy rozumieją podział bojowy i jego problemy.potrafią ludzi docenić i rozmawiać na normalnym poziomie.więc daj sobie panie kajman spokój z tą demagogią!!!ta ekipa zrobiła dla służby naprawde dużo dobrego.kto tego nie widzi ten widocznie tęskni do rozpasanych imprez zmarnotrawionych środków finasowych oszukiwanych strażaków złodziejstw i kumoterstwa.spokojnej nocy

Offline fire 998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 11, 2007, 21:35:46 »
Witam bardzo serdecznie wszystkich.
Pomimo znacznego stażu w JRG jestem na forum prawiczkiem. Zgadzam się ze wszystkimi , którzy mają dość rządów jedynie słusznego związku. U nas w województwie jest to szczególnie widoczne.
Niech wreszcie zacznie liczyć się profesjonalizm.Pozdrawiam .

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 12, 2007, 16:57:02 »
Fragment postu Roberta Osmyckiego z dnia 29 września br.:

Cytuj
Uprzejmie informuję, że po raz ostatni zawitałem na tutejszym FORUM. Nie mam zamiaru po raz kolejny dyskutować z frustratami lub bajkopisarzami o ich urojeniach. Jakiś karl niech nie próbuje pisać nowej historii związków zawodwych w PSP, bo poprostu totalnie mija się z prawdą.

[.........................]

Tych, którzy chcą prowadzić rzeczową dyskusję zapraszam na forum na stronie Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ"Solidarność". Jestem gotowy podjąć polemikę w najtrudniejszych sprawach - pod warunkiem, że dyskutujemy na argumenty a nie na błotną paćkę.

Żegnając się z tym FORUM, proszę kolegów z "S"-ki by także zaprzestali polemiki z tymi ludźmi, jak również nie uczestniczyli na stronach FORUM, na którym próbuje się skłucić brać strażacką i związkową, za pomocą przewrotnych lub kłamliwych stwierdzeń leżących daleko od prawdy.

Żegnam z żalem
Robert Osmycki



@daw12 - w związku z powyższym nie oczekuj odpowiedzi bezpośrednio od "źródła".
A szkoda , bo pomimo swojej służalczości i konformizmowi względem strony służbowej R.Osmycki prezentuje (prezentował?) naprawdę wysoki poziom wiedzy merytorycznej i wiele wnosił do dyskusji.
Zresztą nie mnie, jako związkowcowi "innego" związku, rozliczać lub rozgrzeszać przewodniczącego O.

(A może skorzystamy z zaproszenia i na moment zagościmy na forum S-ki? :)

No cóż już płaczę....

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 12, 2007, 20:22:30 »
Fragment postu Roberta Osmyckiego z dnia 29 września br.:

Cytuj
Uprzejmie informuję, że po raz ostatni zawitałem na tutejszym FORUM. Nie mam zamiaru po raz kolejny dyskutować z frustratami lub bajkopisarzami o ich urojeniach. Jakiś karl niech nie próbuje pisać nowej historii związków zawodwych w PSP, bo poprostu totalnie mija się z prawdą.

[.........................]

Tych, którzy chcą prowadzić rzeczową dyskusję zapraszam na forum na stronie Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ"Solidarność". Jestem gotowy podjąć polemikę w najtrudniejszych sprawach - pod warunkiem, że dyskutujemy na argumenty a nie na błotną paćkę.

Żegnając się z tym FORUM, proszę kolegów z "S"-ki by także zaprzestali polemiki z tymi ludźmi, jak również nie uczestniczyli na stronach FORUM, na którym próbuje się skłucić brać strażacką i związkową, za pomocą przewrotnych lub kłamliwych stwierdzeń leżących daleko od prawdy.

Żegnam z żalem
Robert Osmycki



@daw12 - w związku z powyższym nie oczekuj odpowiedzi bezpośrednio od "źródła".
A szkoda , bo pomimo swojej służalczości i konformizmowi względem strony służbowej R.Osmycki prezentuje (prezentował?) naprawdę wysoki poziom wiedzy merytorycznej i wiele wnosił do dyskusji.
Zresztą nie mnie, jako związkowcowi "innego" związku, rozliczać lub rozgrzeszać przewodniczącego O.

(A może skorzystamy z zaproszenia i na moment zagościmy na forum S-ki? :)

No cóż już płaczę....

Nie znam Pana Osmyckiego ale mam dla Niego dobrą radę: niech się nauczy pisać po polsku bo przynosi nam wstyd, pisząc z błędami ortograficznymi oraz stylistycznymi!

Offline NowyNowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 12, 2007, 20:28:03 »
Awansujmy Pana O na wyższy stopień słuzbowy
 :rolleyes:
Przecież się mu to nie należy ale awanujmy go do stopnia st. brygadiera

 :rolleyes:
Jeszce w tym roku z okazji Mikołaja
Świąt
Sylwestra
Nowego Roku
i niech już kończy te listy poparcia i więcej nie ośmiesza naszego środowiska :rolleyes:

Offline GARNUCH

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 13, 2007, 00:02:52 »
Awansujmy Pana O na wyższy stopień słuzbowy
 :rolleyes:
Przecież się mu to nie należy ale awanujmy go do stopnia st. brygadiera
 
...
synek, a ty to masz problem ...no nie
Awanse innych cie kola w oczy, widze...
wypowiadasz sie za wszystkich ? czy tylko za siebie? bo mleko widac pod wąsem !
Masz kompleksy najwyraźniej, moze niski wzrost jak Gosiewski, albo masz kota jak nasz Premier 4RP... ale pewne jest, że strażakiem nie jesteś! !

« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2007, 00:06:20 wysłana przez GARNUCH »

Offline Kajman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 13, 2007, 11:13:51 »
Do bartas 2!!!
"więc daj sobie panie kajman spokój z tą demagogią!!!ta ekipa zrobiła dla służby naprawde dużo dobrego.kto tego nie widzi ten widocznie tęskni do rozpasanych imprez zmarnotrawionych środków finasowych oszukiwanych strażaków złodziejstw i kumoterstwa"Pewnie kolego jesteś z KP w Nowym Tomyślu, Szamotułach, Złotowie lub Kępnie. Ci panowie dawno powinni być na emeryturze.W tych przypadkach się w 100% z Tobą zgadzam. Ale mam pewne wątpliwosci co do KP w Gnieźnie, Rawiczu, Słupcy, Wagrowcu czy ostatnio we Wrześni. Troszkę patrzę chyba z innego punktu widzenia niż Ty. Na 31 komend zostało zmienionych 25 komendantów. Oczywiście zmiany w niektórych przypadkach były konieczne. ale nigdy nie było tak aby komendantem powiatowym zostawał oficer bez jakiegokolwiek doświadczenia, kwalifikacji i pełnego wykształcenia z MSK. I nad tym sie trzeba zastanowić kolego. 

Offline historyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 13, 2007, 12:00:16 »
Witam,
dyskutujecie Panowie o sprawach rotacji na stanowiskach, a wystarczy zastanowić się nad kluczem łączącym zmiany kadrowe w województwie. Gdyby w grę wchodziły czynniki merytoryczne to czy ktoś miałby cos przeciwko? Niestety zasady wymiany nijak mają się do kwestii merytorycznych i kwalifikacji. Podstawą jest przynależność do kręgu "znajomych królika" ( np. obecnego z-cy KG). Pomyślcie. Pozdrawiam.
PS. Dlaczego wt ej sprawie tak rzadko wypowiada się tak bardzo aktywny BUTEL?
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2007, 12:02:33 wysłana przez historyk »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 13, 2007, 12:09:45 »
histeryk - a możesz nam przypomnieć, kiedy przynależnośc do kręgu "znajomych królika" nie decydowała o powołaniach KW??
Zawsze tak było, że ci, którym to nie przeszkadzało gdy sami byli w tym kręgu, jak wiatr zaczyna wiać w przeciwną stronę, to histeryzują. Jedni bardziej, drudzy mniej, ale tak to już jest. Relatywizm moralny i tyle. Filozofia Kalego w najczystszej postaci:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 13, 2007, 15:17:25 »
Ciekawe czy taki sam list poparcia zostanie wystosowany przy nowych wyborach władz związkowych. Myślę że członkowie tego związku zastanowią się nad nową lepszaą kandydaturą na swojego przewodniczącego. Bo Pan R.O. dał kolejny popis. Żałosne.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 13, 2007, 17:15:09 »
Witam,
dyskutujecie Panowie o sprawach rotacji na stanowiskach, a wystarczy zastanowić się nad kluczem łączącym zmiany kadrowe w województwie. Gdyby w grę wchodziły czynniki merytoryczne to czy ktoś miałby cos przeciwko? Niestety zasady wymiany nijak mają się do kwestii merytorycznych i kwalifikacji. Podstawą jest przynależność do kręgu "znajomych królika" ( np. obecnego z-cy KG). Pomyślcie. Pozdrawiam.
PS. Dlaczego wt ej sprawie tak rzadko wypowiada się tak bardzo aktywny BUTEL?
Sugerujesz, że PAn moderator "BUTEL" jest zwiazkowcem NSZZ Solidarnośc i ma coś współnego z Panem Przewodniczącym NSZZ "S" ?
BUTEL - chętnie wypowiada się na tematy zwiazane ze ZZ - wg. statystyk.
Ps. A może mu zwyczajnie wstyd za to co podpisał (napisał) Przewodniczacy? ...i wtedy milczenie jest zasadne.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2007, 18:30:52 wysłana przez delete »
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 13, 2007, 17:54:24 »
panie historyk
- po pierwsze: jeżeli będzie pan miał tyle postów napisanych co kolega butel to wtedy będzie miał pan prawo do wyrażania swoich opinii n/t tego czy kolega butel powinien czy nie powinien skomentować jakiś wątek
- po drugie: to że kolega butel nie komentuje tego wątku i postawy pana RO to akurat, z tego co wiem, dobrze o nim świadczy
- po trzecie: jak na 6 (słownie sześć) napisanych postów dość dobrze sie pan orientuje co do treści  wypisywanych przez innych uczestników forum (założył pan sobie nowy profil i leczy jakieś kompleksy?)

z pozdrowieniami

Offline kubuś33

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 13, 2007, 18:06:54 »
Witam po raz pierwszy
W sumie to ten list jest faktyczna żenada. Wychodzi na to, że od chwili wprowadzenia PSP żaden komendant nic nie zrobił dla biednych strażaków
Cytuj
Od roku 2001, do maja 2007r. w tak istotnej dla bezpieczeństwa państwa formacji jak Państwowa Straż Pożarna, nie robiono nic w kierunki jej zmodernizowania, unowocześnienia, poprawienia działania formacji i szkolenia.
I tak sobie myślę, że w moro to ja nie chodziłem do roku 2007, APS-ów i AP-3 też zostały zlikwidowane dużo dalej niż w tym roku, czujki bezruchu też już mamy parę lat. Jakby nie patrzeć podniosło to co nieco komfort pracy ratownika. Czy można było więcej?- oczywiście
A co dostałem za panowania obecnego KG: hmmm :huh:
Modernizacja formacji: no cóż to poprzednicy obecnie panującego wprowadzili blokady w możliwości awansowania w stopniu i stanowisku (podnoszenie własnych kwalifikacji zawodowych w jedynej kuźni talentów pożarniczych obowiązkowe), jednak obecny KG zmodernizował ten zapis wprowadzając odstępstwa (oczywiście nie w PB choć z PB).
Co do finansów to nie wypowiem się, bo nie mam dostępu do danych.
Co do podwójnego awansu naszego KG w jednym roku, to powinniśmy się cieszyć, że  mamy tak kompetentnego szefa.

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 13, 2007, 20:00:44 »
 List RO jaki jest każdy widzi, teraz pozostaje  chyba czekać tylko na odpowiedź.

Zapewne w imieniu Tuska, odpowie Schetyna...

Offline cinderella

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 13, 2007, 20:26:10 »
pomimo moich sympatii politycznych (czyli antypatii do PO) na miejscu Donalda Tuska spuściłbym to towarzystwo właśnie w związku z tym listem.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 13, 2007, 20:28:46 »
List RO jaki jest każdy widzi, teraz pozostaje  chyba czekać tylko na odpowiedź.

Zapewne w imieniu Tuska, odpowie Schetyna...

Myślę, że po piątkowym zaprzysiężeniu, to w pierwszej kolejności będą ruchy kadrowe, a później naturalnie już nie będzie potrzeby aby w ogóle odpisywać.
Czy brak odpowiedzi nie jest odpowiedzią samą w sobie?
oto jest pytanie...  
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 13, 2007, 20:30:49 »
przeczytałem ten list i jestem nim zaskoczony--- takiej wazeliny i lizidu.... nigdy nie zauważyłem ani w pismach ani w rozmowie kolegi R.O

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 13, 2007, 22:13:38 »
witaj kolego kajman. wymieniłeś sporo komend powiatowych w tym moją ale nie była ona wśród tych które były w pierwszej grupie. to że jakiś komendant ma 20 lat służby i jest stosunkowo młody nie zmienia faktu że może być beznadziejny. tym bardziej że jest pod wpływem dużo starszego zastępcy który podejmuje za niego decyzje. tak było u mnie. o szeregu nie prawidłowościach wolałbym nie pisać na forum. wiele z nich ma podłoże mętne i nie jasne. jeśli chcesz pogadać na ten temat otwrcie znajdziesz mój adres mailowy. po odejściu tych ludzi dzięki buntowi załogi atmosfera w pracy zmieniła się diametralnie!!! a nasze dodatki służbowe nagle zmieniły się nie do poznania. pomimo małego doświadczenie nowych komendantów wspieramy ich bo czujemy że są nasi!! ustalenia na najbliższy rok co do podziału środków na podwyżki i dodatki w mojej komendzie pozwalają mi utwierdzić się że to była słuszna decyzja o przepędzeniu tamtych panów na cztery wiatry. myśle również że dla zwykłego strażaka nie ma to znaczenia czy ktoś jest z msk czy Bóg wie skąd najważniejsze żeby był człowiekiem dla ludzi!!! to kredo powinno przyświecać wszystkim przełożonym. pozdrawiam i myśle że musisz pogadać z ludzmi z tych komend a oni napewno przyznadzą mi racje.

Offline historyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 14, 2007, 15:26:51 »
Ooo, co widzę? Na forum są nietykalni! Jeżeli znałbyś Butela tak długo jak ja ( i nie tylko z neta) to może wdałbym się w dłuższą dyskusję. Znam jego historię, przekręty i karierowiczowstwo od lat. Najlepszym przykładem jest to, że przyśpieszone awanse z którymi walczył od lat przytrafiają się aż dwa w roku właśnie jemu (bahhhahah). Śledzę forum od kilku lat, ale teraz nie wytrzymałem. Po liście napisanym przez Osmyckiego (rękami j.p. Butela) okazuje się co może strażak zrobić dla kariery (pieniędzy) pomimo tak szczytnych niegdyś idei (na sztandarze:-)).Pozdrawiam mimo wszystko. PS.Znajomość rzeczy nie wynika li tylko z ilości wpisów na forum. Życie niestety nie jest wirtualne.

Offline cinderella

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 14, 2007, 15:42:16 »
Kolego "histeryku"!
Stylem pisania w swoich kilku postach przypominasz takiego gościa który się nazywał "battlecry".  Mówi ci coś ten "nick"? On też tak jak ty nie potrafiła zapanować nad emocjami i pluł jadem we wszystkich kierunkach.
Jeżeli piszesz takie bzdety to postaraj się je udowodnić bo pisanie że p. butel pisał pismo przewodniczącemu Osmyckiego zakrawa na jedną w większych bzdur ostatnich czasów na forum.
Co cię tak poruszyło ostatnimi czasy w postępowaniu kol butela że aż "nie wytrzymałeś"?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 14, 2007, 15:56:54 »
I tak to oto kol. histeryk przeszedł do historii forum strazak.pl zajmując miejsce tuż obok wcześniej wymienionego kol. battlecry.

Ooo, co widzę? Na forum są nietykalni! Jeżeli znałbyś Butela tak długo jak ja ( i nie tylko z neta) to może wdałbym się w dłuższą dyskusję. Znam jego historię, przekręty i karierowiczowstwo od lat. Najlepszym przykładem jest to, że przyśpieszone awanse z którymi walczył od lat przytrafiają się aż dwa w roku właśnie jemu (bahhhahah). Śledzę forum od kilku lat, ale teraz nie wytrzymałem. Po liście napisanym przez Osmyckiego (rękami j.p. Butela) okazuje się co może strażak zrobić dla kariery (pieniędzy) pomimo tak szczytnych niegdyś idei (na sztandarze:-)).Pozdrawiam mimo wszystko. PS.Znajomość rzeczy nie wynika li tylko z ilości wpisów na forum. Życie niestety nie jest wirtualne.

Większej bzdury to jeszcze nikt na ty forum nie wymyślił:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline historyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 14, 2007, 16:36:39 »
Witam ponownie,
Cindirella widzę też jakby nowa:-) czy konto założone w celu obrony samego siebie Butel? A Lang z oczywistą oczywistością wie lepiej kto jaki poziom reprezentuje i kto pisze prawdę , a kto nie. Wyobraź sobie, że piszę tylko i wyłącznie (!) to co wiem i jestem w stanie udowodnić. Dlaczego nie odnosisz sie merytorycznie do mojego tekstu tylko obszczekujesz? Pozdrawiam serdecznie!

Offline cinderella

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 14, 2007, 16:44:25 »
Podobnie jak ty czytam to forum od dłuższego czasu. I podobnie jak ty nie wytrzymałam. Takich oszołomów jak ty to się powinno banować żeby nie mieli wstępu na takie fora.
Co do "konta celem obrony samego siebie" przez to sprawdź sobie datę założenia profilu - jeszcze przed Twoim szczekaniem na kol. butela!

Dlaczego nie odnosisz sie merytorycznie do mojego tekstu tylko obszczekujesz?
Wskaż mi do której części Twojego posta można się odnieść merytorycznie to się odniosę....