Autor Wątek: List poparcia dla odchodzącej ekipy  (Przeczytany 30829 razy)

Offline Bonanza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 05, 2007, 21:00:10 »
Kazda wypowiedź medialna - publiczna powinna być uzgodniona z przełożonym. W innym przypadku jest to naruszenie dyscypliny służby. My to jest sformułowanie w języku polskim.
Instalację mam dobrze chronioną przed mrozem - nie jestem na dole.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 05, 2007, 21:17:30 »
Cytuj
Kazda wypowiedź medialna - publiczna powinna być uzgodniona z przełożonym. W innym przypadku jest to naruszenie dyscypliny służby. My to jest sformułowanie w języku polskim.
proszę o odnośnik do źródła prawa? gdzie to jest tak napisane? Poza tym krytykuje(my) na forum osobę publiczną, piastującą urząd państwowy i jeślibym chciał powiedzieć że pan prezydent nie podoba mi sie bo wg mnie źle sprawuje swój urząd to mam do tego prawo i nie muszę się pytać żadnego mojego przełożonego o zdanie. Jak zechcę powiedzieć że wg mnie KG też źle to robi to mam do tego prawo. Więc gdzie jest napisane że nie mogę tego robić????? pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 05, 2007, 21:25:38 »
Kazda wypowiedź medialna - publiczna powinna być uzgodniona z przełożonym. W innym przypadku jest to naruszenie dyscypliny służby. My to jest sformułowanie w języku polskim.
Instalację mam dobrze chronioną przed mrozem - nie jestem na dole.
[/quote''

 
 To,że nie jesteś na dole to widać z tonu twojej wypowiedzi ,może to niedługo się zmieni ,czego ci szczerze życzę :rolleyes:
  Spoglądasz na nas z góry i widzisz tylko obrzydliwe krasnale, którym w dodatku nie podoba się K. Główna :angry:
  A tak w ogóle to po .....co nam KG? :huh:
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2007, 21:28:38 wysłana przez tomstrazak »

Offline Bonanza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 05, 2007, 21:35:27 »
robert_n - napisz stopien, imie, nazwisko oraz jednostke w ktorej sluzysz, a dostaniesz informacje na pismie z podstawa prawną.
Tomstrazak. Struktura organizacyjna w PSP pozwala awansować do gory strazakom zdyscyplinowanym, pracowitym, o wysokim ilorazie IQ, oddanym służbie, lojalnym.
Wszystkie te wymagania spełniłem i jestem na górze. Pozdrawiam

straz98

  • Gość
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 05, 2007, 21:41:15 »
robert_n - napisz stopien, imie, nazwisko oraz jednostke w ktorej sluzysz, a dostaniesz informacje na pismie z podstawa prawną.
Tomstrazak. Struktura organizacyjna w PSP pozwala awansować do gory strazakom zdyscyplinowanym, pracowitym, o wysokim ilorazie IQ, oddanym służbie, lojalnym.
Wszystkie te wymagania spełniłem i jestem na górze. Pozdrawiam



 ^_^ Moja wypowiedź jest nie na temat ale już nie mogę, Bonanza tyle samokrytyki i jeszcze po ziemi chodzisz. Hahah :) Może Ty się przedstawisz ze stopnia imienia i nazwiska oraz jednostki, będziemy wiedzieli od kogo się uczyć.
A jeśli chodzi o wypowiedzi i zgodę przełożonego, to owszem trzeba taką dostać w przypadku wypowiedzi jako funkcjonariusz PSP w zakresie pragmatyki służbowej, a nie gdy wypowiada się jako Zenobiusz Kowalski o swoim poglądzie na świat.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 05, 2007, 21:53:13 »
Dzięki straż98, to samo próbuję człowiekowi wytłumaczyć, ale mój zbyt mały iloraz IQ chyba nie pomógł mi wyraźnie tego zaznaczyć i jednoznacznie odpowiedzieć że to jest moja wypowiedź prywatna nie służbowa. I chcąc ją wypowiedzieć nie muszę się pytać przełożonego. Bo w takim wypadku to forum przestaje mieć sens.
Poza tym zastanawiałem się czy warto dalej się narażać i wystawiać bo rozmawiam z człowiekiem
Cytuj
...... lojalnym.
To słowo dla odmiany mnie zmroziło.....  pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline diablo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 05, 2007, 22:14:51 »
Witam. Cały ten list to jedna wielka żenada i nie zamierzam go komentować bo mi szkoda czasu. Zwracam się tylko do Pana Przewodniczącego aby nie wycierał sobie d..y moją osobą wypowiadając się za ludzi niezrzeszonych w ZZ. Pisz Pan sobie w imieniu swoim i swoich aparatczyków a nie w moim, bo ja jestem niezrzeszony i sobie tego nie życzę aby Pan mnie reprezentował. I to jeszcze w tak żenujący sposób.
Pozdrawiam wszystkich prawdziwych związkowców.

Offline MadMax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 05, 2007, 22:17:29 »
Droga Bonanzo "kuń" ruszył z kopyta ciągnąc wyładowany po brzegi wóz. Nie pierwszy to "kuń" i nie pierwszy wóz wyładowany po brzegi.  Brakło owsa "kuń" stracił werwę, ale nic to, w tej formacji mamy wiele kuni i wiele wozów do zadysponowania. Zamiast straszyć użytkowników forum zacznij lepiej pakowanie. Z honorem bez bałwochwalczych referatów tak jak przystoi oficerowi. Przytoczę znane i bardzo popularne ostatnimi czasy zdanie: Panie K..... , my się chyba nie rozumiemy...... .

kpr Jedziniak

  • Gość
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 05, 2007, 22:47:06 »
Prądem? Bohaterów?
Wy żeście Szyszkowniku Bonanza zapomnieli, że skończył się już Wasz monopol na PoloCoctę.
I nie mylcie Kingsajzu, czy innego wirtuala z rzeczywistością, bo to już niedługo może być...
Najpierw zetrzyjcie to brązowe z nosa, bo nieregulaminowo wygląda, a potem zapodajcie coś na temat,
znaczy się: BKSP- 01/25/07 et cetera.
Cytuj
13.Po raz pierwszy od 2001r. przywrócono w Komendzie Głównej PSP zasady działania transparentnego, rzetelnego, kompetentnego i uczciwego. Osoby, które nie potrafią znaleźć się wt nowych wymaganiach, nie potrafią sprawować swoich funkcji w sposób kompetentny i rzetelny odchodzą bez względu na posiadane znajomości czy też dotychczasowe koneksje;
Cóż... Wykonać!

Trzask, prask i po wszystkim!

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 05, 2007, 23:57:23 »
Po co wasze swary głupie - wnet i tak zginiecie w zupie  !!!!!
J. Brzechwa - "Kłotnia warzyw"
jaki dzień dzisiaj mamy -   mamy każdy dzień moja droga ...... " Edgar Allen Poe"
Bye
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 06, 2007, 07:03:53 »
Po co wasze swary głupie - wnet i tak zginiecie w zupie  !!!!!
J. Brzechwa - "Kłotnia warzyw"
jaki dzień dzisiaj mamy -   mamy każdy dzień moja droga ...... " Edgar Allen Poe"
Bye

Czyżby to miały być przestrogi dla piszących tutaj  ^_^ ?
Tak czy inaczej zrobiła się mała debata.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2007, 07:05:28 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 06, 2007, 07:44:47 »
Moim skromnym zdaniem, to kompromitacja, że KG zdecydowała się na taki krok, pisząc list z prośbą o błogosławieństwo i ułaskawienie... o metodzie nie wspomnę....

Offline Bonanza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 06, 2007, 08:28:18 »
Znam dobrze kolegę RO i uczę się od niego. Przyjdzie czas, zagłosujecie na mnie i przejmę stery związkowe po nim, i tak jak on zaraz po wyborach będę miał wszystkich w d...., a swoj wzrok skieruję na wszechmogącą władzę, której będę pomocny i pożyteczny, a za to oni dają w koncu wysokie stanowiska w KG.  :wacko:
Pozdrawiam z Dzikiego Zachodu

Offline strazak32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 06, 2007, 09:39:39 »
Witam, kolegów muszę powiedzieć, że jestem przerażony tak krótką pamięcią niektórych kolegów. Czy naprawdę już nie pamiętacie jak było za Pana W.S.? Ja dobrze pamiętam jak za jedną z nie przychylnych mu wypowiedzi dowiedziałem się, że Internet nie jest do końca anonimowy i abym uważał. Jestem strażakiem z podziału i związkowcem i nie uważam, że wpłacane moje składki są stracone. Wypowiedzieć chciałbym się na temat owego listu; co do formy nie mam zamiaru się rozpisywać (każdy pisze jak umie), ale uważam, iż to, że taki list powstał to bardzo dobrze. Mam nadzieję, że ta ekipa zostanie, bo jako podoficer odczułem w tym roku, że ktoś na górze zaczyna coś robić dla nas i wygląda na to, że praca tych Panów pozwoli mi na to, aby moja rodzina żyła na ciut wyższym poziomie. Do tej pory słyszeliśmy tylko o sprzęcie, komputerach, radiotelefonach, itp., Ale nasi dobrze zarabiający przełożeni zapominali o tym, że strażak też może powinien trochę lepiej zarabiać. Moim skromnym zdaniem nas ludzi z podziału bojowego nie interesuje, kto jest KG a wielu z nas już się nawet pogubiło, kto jest obecnie. Tym bardziej, jaka ekipa polityczna ich postawiła nas nie interesuje, ale jeśli robią dobrą robotę to nich zostaną. Trochę się rozpisałem  ^_^. Pozdrawiam wszystkich

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 06, 2007, 09:42:52 »
Prosił, prosił i wyprosił.
Cytat może być niedokładny, bo z pamięci _ T Boy Żeleński:

W krzesaniu iskier żywem -
materiał to rzecz główna:
trudno najtęższym krzesiwem
wykrzesać iskrę z substancji miękkiej i podatnej...

To tak, co do w/w pisma i podejścia niektórych kolegów.

Pozdrawiam
Contra facta non valent argumenta.

Offline abdul

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 06, 2007, 10:20:34 »
Do strażaka 32.

A ja myślę, że Pana faworyci to zwykłe sprzedawczyki, które za stanowisko w KG dadzą każdemu i z przodu i z tyłu (jak komu wygodnie). Uważam, że Pan od nich za daleko nie odbiega, bo za przysłowiową miske obroku złoży Pan swój głos nie bacząc jaką moralnością kierują się Ci na których Pan głosuje. Oni takich jak Pan szukają i mają do dyspozycji sporo takich "misek obroku."  :wacko:
Ostatecznie każdy ma swój umysł i każdy sam decyduje jaką rolę w swoim środowisku zamierza spełnić - czy bedzie człowiekiem z zasadmi opartymi na honorze i uczciwosci czy też pieskiem, ktory za "miske i bude" będzie szczekał na wszystkich wokól z wyjątkiem swojego Pana RO.


Offline kwatermistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 06, 2007, 10:44:42 »
Do tej pory słyszeliśmy tylko o sprzęcie, komputerach, radiotelefonach, itp., Ale nasi dobrze zarabiający przełożeni zapominali o tym, że strażak też może powinien trochę lepiej zarabiać. Moim skromnym zdaniem nas ludzi z podziału bojowego nie interesuje, kto jest KG a wielu z nas już się nawet pogubiło, kto jest obecnie.

Z jednej strony TAK masz rację ,a z drugiej nie rozumiesz pewnych mechanizmów.
Nie ma radiotelefonów, komputerów itp. tylko dlatego, że nasi decydenci nie potrafili doprowadzić skutecznie do przetargu. Dlatego, też aby nie stracić pieniędzy z ustawy modernizacyjnej wrzucono je do wypłaty dla ludzi. Co oczywiście każdy popiera.
Wstrzymano inwestycje budowlane, a pieniądze skierowane są dla ludzi.
Co oczywiste jest korzystne dla ludzi.
Tylko dlaczego zrobiono to przed wyborami ?

Ponadto należy mieć też na uwadze, że podwyżki w innych branżach są dużo wyższe, a zawód strażaka zaczyna przypominać działalność charytatywną.
A co się dzieje z PSP o czym nie wiemy?
…to, że  PIS z emerytowanymi oficerami WP odsunął skutecznie PSP od Zarządzania Kryzysowego, za milczącą zgodą decydentów z  KG.
A co to nas obchodzi?
Tyle, że NIEPOSTRZEŻENIE  zrobiono milowy krok aby podporządkować  PSP Zarządzaniu Kryzysowemu, a co dalej to oczywiste wykluczenie z MSWiA i pozbawienie emerytur.  
Dlatego dziś rzuca się przynętę tj. kasę której nie wydano, a w kuluarach sprzedaje się PSP za nędzne srebrniki judaszowe. I musisz wiedzieć, że milczenie KG w tym temacie nie jest złotem!!!!
A MY oślepieni podwyżkami nie widzimy, w co gra się na salonach warszawskich – TARGOWICA.



Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 06, 2007, 10:55:40 »
Na szczęście przyszłość obecnej ekipy a zwłaszcza jej związkowego komisarza wydaje się przesądzona bez względu na to co pojawia się na FORUM. Trzeba to bractwo pogonić możliwie jak najdalej i przywrócić PSP właściwe miejsce.
Witam w DEMOKRATYCZNEJ RP (bez żalu żegnając schizofreniczne "odbicia" PIS-owskich pomiotów) i mam nadzieję, że może wreszcie znormalniejemy choć troszkę......

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 06, 2007, 13:39:12 »
jak na razie to chyba nie można nic zarzucić KG jakiś wielkich wpadek (no chyba  Dodatki które są przydzielane strażakom są aż tak różne ..ale to nie do tematu) Jestem za  pozostawieniem naszego KG. Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 06, 2007, 13:43:49 »
Co niektórzy szukają dziury w całym. I wydaje się im, że zawsze nowi zrobia porzadek.
Tylko z ostatniego kirownictwa KG ta ekipa robi na mnie najlepsze wrażenie (i nie tylko wrażenie ale najlepszą robote) :angry:

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 06, 2007, 15:33:52 »
KG -  " najlepsze wrażenie" -   "mogą zostać" - "nie można zarzucić"- "podpisuję się rękoma i nogami" - "zmienić" - "odwołać"   
Po co ten przetarg, przecież to nie jest konkurs piękności !!!!
…… piszecie jakbyście MIELI jakiś WPŁYW na sprawy kadrowe!
      trochę logiki,               
…bo byli tak krótko, że nie zdążyli NAWET dobrze naostrzyć ołówków i teraz w agonii Pisząc wzruszająco-żenujące pisma  "o swoich" osiągnięciach, to ma byc argument za tym aby zostali ?

Decyzje o wyborze na tych stołkach są i będą polityczne !!!!
A ZZ i nie zrzeszeni mają wykonywać polecenia, a nie głosować za bądź przeciw !
Będzie nowy rząd będą rozmowy, zostaną  czy nie zostaną, to nie Nasz problem !

Dobrze wiecie, że NIC a nic  to nie zmieni, bo wygrana partia wdraża swój program zgodnie z PLANEM. 
,a tak nawiasem….
Pamiętacie jak rękoma  gen. Meresa KGPSP Wodzowie  SLD  odwołali wszystkich prawicowych Komendantów Wojewódzkich i Co? Uwierzyli w lojalność? Otóż NIE, zaraz potem odwołali po wykonaniu czarnej roboty!

- Sejm tworzy przepisy, Rząd rządzi , Komendant Główny realizuje politykę Ministra SWiA, a MY tylko marnujemy czas na forum !!!!
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2007, 19:37:30 wysłana przez delete »
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 06, 2007, 17:58:13 »
Cytuj
jak na razie to chyba nie można nic zarzucić KG

Cytuj
Tylko z ostatniego kirownictwa KG ta ekipa robi na mnie najlepsze wrażenie (i nie tylko wrażenie ale najlepszą robote)

Adonis i Ogn Fox może by tak wiecej argumentów, bo jesli to są wasze wszystkie argumenty przemawiajace za obencym kierownictwem to śmiem twierdzić, że z całej roboty jaką robili najlepiej im wyszło "zrobienie dobrego wrażenia" - na Was  :wacko:.
Tak mozna wnioskować po waszych postach.
Myśle że możecie spokojnie dopisać "tak silne argumenty" do równie sielnie umotywowanego pisma Pana Przewodniczącego.

Pozdrawiam

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 06, 2007, 18:31:24 »
Cytuj
jak na razie to chyba nie można nic zarzucić KG

Cytuj
Tylko z ostatniego kirownictwa KG ta ekipa robi na mnie najlepsze wrażenie (i nie tylko wrażenie ale najlepszą robote)

Adonis i Ogn Fox może by tak wiecej argumentów, bo jesli to są wasze wszystkie argumenty przemawiajace za obencym kierownictwem to śmiem twierdzić, że z całej roboty jaką robili najlepiej im wyszło "zrobienie dobrego wrażenia" - na Was  :wacko:.
Tak mozna wnioskować po waszych postach.
Myśle że możecie spokojnie dopisać "tak silne argumenty" do równie sielnie umotywowanego pisma Pana Przewodniczącego.


Dam ci jeden ale za to DOBRY - cofniecie  wyzerowanych godzin (które nam nałożył pan Skomra) człowieku to jest to co powinno ci wystarczyć .Jak wiesz to co zostało wprowadzone przez byłego KG  , i póżniej wyprostowanie tego zasługuje na co najmiej rządzenia przez 4 lata .Pozdrawiam  i myślę , że to jest argument dla  ciebie
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2007, 18:38:41 wysłana przez Butel »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 06, 2007, 18:34:54 »
mietek: a ja mam do Ciebie i do kilku innych negujących obezna ekipę: Która z poprzednich była ta właściwą i czym że się ona zasłużyła na takie miano? Które to  z poprzedniego kierownictwa KG tak bardzo wykazała sie merytorycznie i praktycznie?

Pozdrawiam

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: List poparcia dla odchodzącej ekipy
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 06, 2007, 19:03:44 »
Nie można było bez złamania prawa wyzerować wypracowanych nadgodzin, wiec cofniecie decyzji niezgodnej z prawem nie jest w mojej ocenie suykcesem tylko obowiazkiem, ktorego nie wykonanie wiązałoby sie z procesami sadowymi.
Jeden poważny sukces jednej z poprzednich ekip to wprowadzenie Ustawy o PSP, to wprowadznie Straży Pożarnej jako służby państwowej. Późniejsze ekipy już tylko starały się utrzymać straż na wierzchu, a w weilu przypadkach skupiali się na utrzymaniu siebie na wierchu.
Ja obecnej ekipy nie neguje, ponieważ nie wiem to po prostu pytam co takiego zrobili, że pisze się takie dupolizowe pisma, że znajdują się tacy na tym forum, że potrafią napisac, iż oni są  najlepsi. I wszystko to potraficie pisać po ich kilkumeisiecznych rządach. Ciekawe i intrygujące.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2007, 19:17:39 wysłana przez Mietek »