Autor Wątek: co dalej z psp po zmianie rzadu?  (Przeczytany 83919 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 02, 2007, 02:07:16 »
Debata dała tyle że Pan Olek stwierdził że nie powinno się karać przestępców bo to nic nie daje.....
jestem za !   wszystkich wypuścić !! i ułaskawić tak jak Pana Sobotkę :) a co !

ja będę głosował ale nie na tych dwóch .... :)

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 13, 2007, 10:32:09 »
 ''w walce z korupcją jest pan jak strażak, który najpierw podpala, później gasi pożar i wystawia pierś po order '' Następny znalazł sobie porównanie może powiedział by : jest pan jak każdy polityk przed wyborami tak a po wyborach już całkiem inaczej.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 13, 2007, 12:02:05 »
to właśnie Tusk myśli o straży i dlatego wywali nas pod samorządy po dojściu do władzy. :)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 13, 2007, 16:30:47 »
lepiej nie myśleć co będzie jak donald dojdzie do władzy a przypomnieć sobie można pomysły z 2005 roku tyczące się służb mundurowych - emerytura, zabranie przywilejów itp, itd - strach mnie ogarnął i to wielki a lekarstwo na to żadne no chyba że porada psychiatryczna.
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 13, 2007, 16:59:05 »
Panowie jakie Wy bzdury piszecie. Chyba z PiSu?

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 22, 2007, 11:13:15 »
Uważam że po mimo zwycięstwa PO nie wiele się zmieni....
nie ma co panikować.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 22, 2007, 11:25:39 »
Panie i Panowie jeszcze będziemy żałować że PIS odchodzi od rządów, Donaldzik nas teraz rozpierniczy, z PO tylko Policja będzie miała dobrze!!!!!

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 22, 2007, 11:31:18 »
Panie i Panowie jeszcze będziemy żałować że PIS odchodzi od rządów, Donaldzik nas teraz rozpierniczy, z PO tylko Policja będzie miała dobrze!!!!!

tak myslisz??? ja sądzę, że nawet nie policja tylko oligarchowie polscy, bogacze, złodzieje, itp.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 22, 2007, 11:58:21 »
Cytuj
Zdaniem Chlebowskiego, jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby przyjąć autopoprawkę do budżetu tak, aby nie było potrzeby nowelizacji budżetu. Powiedział też, że Platforma nie chce drastycznie ciąć wydatków publicznych, ale chce je ograniczać. Podkreślił, że bez naprawy finansów publicznych nie da się obniżyć podatków.
Na kim, na czym chcą zaoszczędzić?
Delikatnie mówiąc, nie jestem optymistą
Pozdrawiam
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 22, 2007, 19:58:56 »
tak myslisz??? ja sądzę, że nawet nie policja tylko oligarchowie polscy, bogacze, złodzieje, itp.
[/quote]
Murzyni Żydzi i Masoni tylko bym dodał .
Abstrachując nie wiem jak będzie policjantom i jak będzie nam. Ale wierze że moim dzieciom będzie lepiej.
Chlopaki spokojnie bez fatalizmu, nie będzie żadnych gwałtownych ruchów w kwestiach finansow publicznych. Kampania kampanią a życie szybko weryfikuje zamierzenia.
Pozdrawiam
Robert

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 22, 2007, 20:47:16 »
Wobec tego, proponuję podwiesić ten temat na stałe ( i to jak najwyżej). Nie chciałbym być złym prorokiem, ale być może popiszemy tu, gdy przyjdzie się nam umawiać na pikietę pod URM, w obronie naszych praw. Chciałbym się mylić, naprawdę.
Chłopaki w Iraku już się zdziwili (dzisiejsze wypowiedzi nt. powrotu wojsk). Kto następny?

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 22, 2007, 23:33:08 »
Przed chwilką w programie "Teraz My" pan B.Komorowski zapytany skąd PO weźmie pieniądze żeby zrealizować pomysł jednoczesnego obniżenia podatków (wprowadzenie podatku liniowego) z podwyżką wynagrodzeń w sferze budżetowej, oraz podwyżką rent i emerytur odpowiedział: "(..)wystarczy zreformować system emerytalny, nie odrazu, ale najwczesniej za rok(..)...hm..ciekawe kogo to dotknie?...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline diavolo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 23, 2007, 01:16:47 »
Jezeli Komorowski tak powiedzial to Panowie chyba nalezy sie zastanowic czy nie wziasc nogi za pas i zabrac co do nas nalezy bo pozniej tego nie dostaniemy. Ale z drugiej strony nie trzeba panikowac tylko dokladnie obserwowac co bedzie sie dzialo

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 23, 2007, 09:47:49 »
 :wacko:
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2007, 19:04:09 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 23, 2007, 09:50:53 »
Pan Komorowski powiedział też że bedą cięcia w ustawie budżetowej, w której obecna władza zagwarantowała miliony na zwiększenie budżetów na kancelarie prezydenta i premiera. A to już ładna oszczędność.
Ale zastanawia mnie tylko jedno. Nie emerytury, ale to czy jako formacja przejdziemy pod samorządy. Bo nie wiem jak u Was, ale u mnie coraz głośniej o tym się mówi, że PSP ma stać się służba komunalną podległą samorządom. I duży nacisk ma być położony na OSP. Tak jak jest na zachodzie. I wtedy bedziemy mieli niezły zgryz. Wtedy zaczną się schody i masowa ucieczka na emerytury.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 23, 2007, 11:27:51 »
Tak już od 18 lat słyszę .. ciągle to samo...

Czytając twoje posty odnoszę wrażenie, że masz niewiele więcej... wcześnie się polityką zainteresowałeś, albo zatrzymałeś się w rozwoju intelektualno-emocjonalnym na poziomie dwudziestolatka. Jak Zbigniew Ziobro (to jest akurat opinia Lecha Kaczyńskiego).
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 23, 2007, 11:32:27 »
tak myslisz??? ja sądzę, że nawet nie policja tylko oligarchowie polscy, bogacze, złodzieje, itp.

Murzyni Żydzi i Masoni tylko bym dodał .
Abstrachując nie wiem jak będzie policjantom i jak będzie nam. Ale wierze że moim dzieciom będzie lepiej.
Chlopaki spokojnie bez fatalizmu, nie będzie żadnych gwałtownych ruchów w kwestiach finansow publicznych. Kampania kampanią a życie szybko weryfikuje zamierzenia.
Pozdrawiam
Robert

nie obrażaj murzynów żydów i masonów chłopie. Twoim dzieciom miało być lepeij jak zagłosowałeś na Wałęsę, potem na Kwacha no i co ??/ Tak już od 18 lat słyszę .. ciągle to samo...

i jest lepiej
owszem jest lepiej
jak interesuja cie kartki + pevexy tp to wybierz prl 2 ala pis.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

strażak79

  • Gość
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 23, 2007, 13:34:21 »
Myślę że nikt nie podejmie się przekazania PSP starostwom. Jest to tylko poroniony pomysł, który nigdy nie doczeka się realizacji. Równało by się to z likwidacją PSP bo powiatów nie stać by było na utrzymanie JRG o inwestowaniu nawet nie wspomę. Idąc tym tokiem myślenia to Policja też powinna podlegać starostwu ale na to nikt się nie zgodzi.

Offline mikołaj98

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 23, 2007, 13:45:58 »
Żebyś się nie zdziwił. PO nie raz zapowiadało że tak zrobi.

Offline EMER47

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 23, 2007, 14:09:43 »
Przypomnijcie sobie obietnice PO że krusu nie bedą ruszać itp
przeczytajcie wycinek na końcu linka do artykułu!!!!!!!!
 
Platforma bez większości musi rewidować plan

Reforma emerytalna wciąż pod znakiem zapytania
Nie wiadomo także, czy PO znajdzie poparcie co do radykalnego ograniczenia uprawnień do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę oraz reformy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (takie zmiany trudno będzie zaakceptować PSL i LiD). Wciąż nie wiadomo też, kto mógłby się tym zająć. Na giełdzie nazwisk pojawiła się informacja, że szefem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zostać może Michał Boni, były minister tego resortu, obecnie doradca Enterprise Investors i ekspert Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. Być może w resorcie pozostanie jednak obecna minister Joanna Kluzik-Rostkowska.

http://finanse.wp.pl/kat,81634,wid,9321509,raportwiadomosc.html?rfbawp=1193141045.314

to może teraz wam sie oczy otworzą

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 23, 2007, 14:25:56 »
oczy to niektórym się teraz otwarły po pseudo prawie i pseudo sprawiedliwości- jasne że obietnice wyborcze są obietnicami i w większości nigdy nie będą spełnione a ten kto teraz krzyczy że za miesiąc będzie rozliczał obietnice PO ten jest zwykłym demagogiem który z braku merytorycznych zarzutów będzie wypominał obietnice i który zapomniał już co naobiecywał pis 2 lata temu.... no ale tak... część społeczeństwa nadal tkwi w pisowskim przekonaniu -"kto nie z nami ten przeciwko nam"-jak nie z nami to na pewno ubek sbek, konfident, morderca łapówkarz, złodziej kłamca itp..... więc nie krzyczcie o otwieraniu oczu, bo ktoś kto interesuję sie polityka i ma minimalne pojęcie o systemach społecznych i gospodarczych tylko sie wygłupia mówiąc o rozliczaniu.

Pozdrawiam

PS. a czy po zmianie opcji coś się dla nas bezpośrednio zmieni.... nie sadzę, poza wymiana komandanta/ów które pewnie z czasem nastąpią to dla strażaka który zasuwa na pb nie wiele, ani nam nie zabiorą ani nic nie dadzą extra więc nie ma się czym zbytnio podniecać

Krzyczysz precz z liberałami, więc mała uwaga zresztą do innych również: proponuje zaglądnąć do książek dot. politologi ustroju państwa, partii politycznych etc. i przeczytać czym się charakteryzuje liberał czym demokrata, jaka jest różnica między prawicą i lewica a potem skonfrontować to ze swoimi poglądami-jestem pewien że co poniektórzy trochę się zdziwią że to co mówią jest tylko zwykłym hasłem i nijak się ma do rzeczywistości...

PS. nie nie pisze sam do siebie, to jest odpowiedź na Twój osunięty post o liberałach i cenzorach.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2007, 20:04:24 wysłana przez bulon »

Offline fires112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 23, 2007, 15:44:15 »
proponuję zamknąć ten temat ponieważ WRóCIłA CENZURA JAK ZA CZERWONEJ KOMUNY. TERAZ MAMY RóżOWą LIBERIę
,, jakże dziwne formy może przybrać szaleństwo ludzi zdrowych''

Offline BOTmod

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Czytajcie a zrozumiecie!!!
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 23, 2007, 15:52:40 »
proponuję zamknąć ten temat ponieważ WRóCIłA CENZURA JAK ZA CZERWONEJ KOMUNY. TERAZ MAMY RóżOWą LIBERIę

Szanowny kolego!
Na naszym forum nie ma miejsca na jakąkolwiek nienawiść narodowościową czy rasową!
Ze swoimi wpisami przenieś się na inną stronę!!! TU na tym forum jesteś nie na miejscu!
Udzielam Ci ostrzeżenia!
Twoje wpisy nic nie wnoszące do dyskusji będą usuwane!
Nieco więcej schludności w swej mowie ulokuj, albo będę (będziesz) zmuszony opuścić ten pokój
cyt. za: Moliére, Świętoszek

Offline EMER47

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 23, 2007, 16:59:35 »
Do emera

ja głosu nie podnosze i nie krzyczę. Przytoczyłem fragment artykułu ze strony www.finanse.pl i tylko tyle....... To ty krzyczysz bo ktoś ma inne poglądy. Powiem więcej nawet starasz sie obrazić.
Bo tylko ty interesujesz sie polityką i gospodarka a inni to......... jeżeli tak bardzo znasz sie na polityce, gospodarce to podaj mi przykład jednego bogatego lub średnio zamożnego państwa, które ma podatek liniowy oczywiście oprócz krajów byłego bloku wschodniego jak litwa, łotwa, estonia słowacja czy ukraina. bo ja nieznam, a ztego co wiem to próbowano go wprowadzić w USA i bardzo szybko się wycofano bo poprostu sie nie sprawdził.
pozdrawiam

EMER 47

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 23, 2007, 17:08:41 »
ja nie mam  problemu z tym że ktoś ma inne poglądy  i ani nie krzyczę ani sie nie obrażam a jesli tak to zabrzmiało to sorki, rzezc druga, na polityce sie nie znam bo nie jestem politologiem lecz sie nią interesuję, a moje uwagi tyczyły się szcególnie postów firesa112 które zostały osunięte (mogłeś ich nie widzieć). Rozwijając Twoja wypowiedź można by zapytać co znaczy że państwo jest bogate lub średniozamożne...? a co do podatku liniowego nigdzie nie powiedziałem że jestem jego zwolennikiem ani przeciwnikiem, jestem poprostu przeciw wykorzystywaniu hasła "podatek liniowy" do straszenia społeczeństwa bez podania  wyliczeń, prognoz itd.
A to że sympatyzuję z danym ugrupowaniem nie znaczy iż zgadzam sie i popieram każdy pomysł i każde ich słowo.

Ale chyba nie tego dotyczy temat tego wątku:)

Pozdrawiam :mellow:
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2007, 17:13:07 wysłana przez emer »