Autor Wątek: co dalej z psp po zmianie rzadu?  (Przeczytany 83921 razy)

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 07, 2007, 09:03:42 »
ja w najblizszych wyborach lekko sie wahajac ale mialem głosowac na PO....teraz zmienilem zdanie na co zecydowany wplyw ma ich kampania wyborcza.....gdy jade przez miasto i widze ich bilboardy z napisami OSZUKALI czy KLAMALI w strone PiS to nie moge na to patrzec i smiac mi sie chce....rozsadni ludzie tak nie robią!niech patrza sie na swoje ręce a nie od razu zakładają ze zrobią wszystko lepiej od poprzedniej ekipy a co im nie wyjdzie to i tak zwalą na PiS.....na kaczorów nie zagłosowałbym wogóle ale teraz to juz wogóle nie pójde do wyborów....poczekajcie az Rokita sie dorwie do wladzy ale poczekamy zobaczymy...i jedna refleksja na koniec......dlaczego w innych panstwach np.Czechy Anglia
Francja maja normalnych politykow którzy cos robią dla społeczenstwa a u nas mamy kogo mamy....czy to tylko wina nasza wyborcow???? 

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 07, 2007, 15:08:51 »
Niestety, za bardzo nie ma na kogo głosować. A co się tyczy straży pożarnej to widać ich zapędy. Coś chcą zrobić tylko nie wiedzą co a jak coś wymyśla to sie boją czy to ma ręce i nogi. Kolejna władza również nie odpuści. pytanie tylko w jakim kierunku to idzie? :mellow:
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 07, 2007, 15:21:59 »
Piszecie, że źle jak będzie PO i PIS. No to tylko głosować na inną partię. Może PSL z Pawlakiem zrobiłoby coś dobrego dla straży :mellow:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2007, 16:33:40 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 07, 2007, 22:45:58 »
Polityka polityka. Kto będzie rządził to jedna sprawa. Kto będzie z naszych przełożonych za nami to druga sprawa. Kto nas zjednoczy, bo teraz każdy wuj na swój strój, to trzecia sprawa.
Kiedy zaczniemy się szanować (tu trochę przesadziłem), to czwarta sprawa itp.
Kiedy to pier....lnie, nie wiadomo, to piata sprawa.

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 15, 2007, 10:55:04 »
Po wyborach wygra PO i pójdziemy w samorządy

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 26, 2007, 15:43:32 »
nie spodziewam sie zmian gdyż po wyborach pozostanie status qvo

Offline Wojtek79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 26, 2007, 18:56:59 »
Jakby wygrał Pawlak... hehe Pierwszy Strażak RP... Może i poszłaby za tym kasa na Straż... Napewno zyskaliby koledzy z OSP... Ale czy My...?
Być może... Jakaś szansa jest... Chyba większa jeśli wygrają inni... Ale Polska to być dziwny kraj... Niema nic pewnego...
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline kurczak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 29, 2007, 22:07:21 »
ja glosuje na LID stawiam na mlodych z nowymi pomyslami. Ekipa z PO i PIS swoja szanse miala i wszystko fachowo spieprzyła tyle lat rzadów i co.
Czas odmłodzic ekipe rządzącą

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 30, 2007, 08:22:25 »
Po wyborach wygra PO i pójdziemy w samorządy

nie spodziewam sie zmian gdyż po wyborach pozostanie status qvo

Mamy tu klasyczny przypadek rozdwojenia jaźni :)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 30, 2007, 13:22:20 »
Proponuje wam nawet nie myśleć co się stanie z PSP , gdyby trafiła pod Samorządy . Choć takie zamiary są od lat dyskutowane i jest to zgodne z polityką stosowaną w innych krajach Unii . Ale zyskało by jedynie na wielu trenach OSP tak jak w Niemczech , ale to duża i bardzo rewolucyjna reforma . Każda z głównych opcji gdzieś ją tam kiedyś poruszała , tak jak o Policji Lokalnej , ale chyba na szczęście są wszyscy za leniwi by to wykonać .
Zresztą PSP już powstawała w bólach , będąc 2 miesiące w dziale zieleń miejska .
PZDR

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 30, 2007, 14:58:13 »
Co do partii lewicowych,to która to nazwa? z tego co liczę to chyba trzecie wcielenie:SLD,LiD,SDPL,a tak naprawdę to wciąż ta sama partia, a mianowicie PZPR.Co do rządów PiS-u to co takiego strasznego zrobili? Czy walka otwarta z korupcją jest działaniem negatywnym?
Jek cytujesz J. Kaczyńskiego, to powinieneś to zaznaczyć, a nie podpisywać się pod cudzymi stwierdzeniami.  ^_^ ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 30, 2007, 16:38:15 »
Cytuj
ja glosuje na LID stawiam na mlodych z nowymi pomyslami. Ekipa z PO i PIS swoja szanse miala i wszystko fachowo spieprzyła tyle lat rzadów i co.
Czas odmłodzic ekipe rządzącą
I dlatego czas na Janika, Sierakowską, Szmajdzińskiego i Kwacha (niestety Miller i Oleksy się nie załapał). Niech oni zbuduję nam nową lepszą Polskę - wzór już mają - sprzed 1989r.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 30, 2007, 19:19:41 »
Biorąc przez analogię do n-tych RP - II PRL :)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 30, 2007, 19:34:28 »
nazwa nie ma znaczenia.... mogłaby się nazywać superRP za panowania xxx-partii a wszystko i tak sprowadza się przecież do stylu rządzenia, radzeniem sobie z innymi państwami (interesy własnego państwa są priorytetem), itp. A ogólnie to ludzie by chcieli mieszkać w państwie gdzie jest praca, płaca i porządek i spokój społeczny. A nie gdzie są kłótnie, nagonka i nie można godnie zarabiać. Także nazwa to jest tylko szczegół.
Wracanie do historii nie jest dobre, bo po co prać te brudy (chodzi o polityczne brudy - kryminalne trzeba wyciągać), przyjdzie ktoś nowy i po swojemu znów bedzie prać to. Porównywać polski do lat 80-tych już nie mozna bo to nie te czasy, nie ta mentalność społeczeństwa. Jakby ktoś teraz chciał wprowadzić takie ograniczenia to momentalnie ludzie powyjeżdżaliby zagranicę.....
stawianie na młodzież, powiem, że jak widzę młodzież w osobie p. ziobro albo mularczyka to mi się rzygać...., o innych mniej widocznych, młodych ministrach to tez nic dobrego nie mogę powiedzieć, z polityki - pała, wychowanie i obycie - pała, itp.
popieram prof. Bartoszewskiego -  ostatnie jego mądre słowo to dyplomatołki, nie pomylił się ani o milimetr....tak tylko można nazwać tą ekipę - dyplomatołki....
EGO = 1 / wiedza

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 30, 2007, 19:45:37 »
oczywiście, jak najbardziej - "dyplomatołki"!
Ale nie tylko w odniesieniu do obecnej ekipy rządzącej ale do wszystkich!
Już mi się niedobrze robi jak widzę w TV panów Tusków, Komorowskich, Olejniczaków, którzy przez 15 lat do roku   2005 nie widzieli tego że młodzi ludzie nie mają perspektyw, że wyjeżdżają,  że służba zdrowia jest chora, że za mało zarabiamy. A teraz pytają będących  od dwóch lat u władzy: "DLACZEGO?"
Hipokryzja i demagogia w czystej postaci. Gdyby się Pan Donald Duck nie obraził za przegrane wybory i naprawdę zależałoby mu na DOBRU POLSKI to zupełnie inaczej wyglądałaby teraz nasza rzeczywistość.
Ale tu nie chodzi o DOBRO POLSKI! Tu chodzi o jeden z najsilniejszych narkotyków o nazwie WŁADZA.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 30, 2007, 19:49:25 »
Cytuj
Porównywać polski do lat 80-tych już nie mozna bo to nie te czasy, nie ta mentalność społeczeństwa.
Pewnie, że nie można, bo każdy w latach 80 - tych, No może prawie każdy ( z wyjątkiem członków obecnej, tzw LID ) robił wszystko, by ten zbrodniczy system padł. Nie można budować zdrowej przyszłości, z ludźmi, którzy są odpowiedzialni za poniżenia i cierpienia Narodu. Obojętnie, jakie nowe wcielenie przyjęliby ówcześni aparatczycy, nikt nie jest w stanie mnie przekonać, że raptem stali się kryształowo czystymi patriotami, którym na sercu leży jedynie dobro Polski i Polaków. 

Do dzisiaj darzyłem ogromnym szacunkiem Pana Profesora Bartoszewskiego, pomimo, że wejście do UE na tamtych zasadach nie było dla Polski dopustem Bożym, prowadził rokowania, niestety, oprócz oponentów zewnętrznych, miał również wewnętrznych - i to o wiele bardziej zajadłych. Do Niego akurat nie mam pretensji, ale czym go teraz Duck oczadził, tego nie wie nikt.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2007, 19:57:15 wysłana przez sam_go »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 30, 2007, 19:56:57 »
zgadzam się z mario, to najsilniejszy narkotyk jaki jest dostępny i nie jest zakazany do stosowania nawet nie ma za bardzo na niego antidotum......
sam, takze masz rację, szczególnie dziwnie się zachowują tzw socjaliści w europarlamencie, ci goście to jest totalna porażka demokracji (ale to inna bajka i nie tu).... nasi nowi lewicowi to się biby odcinają od zdarzeń sprzed '89 ale jednocześnie chwalą te czasy, gdzie każdy miał pracę i płacę..... taki olejniczak dla mnie też nic nie reprezentuje.......
EGO = 1 / wiedza

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 30, 2007, 20:04:32 »
Wybacz kolego, ale z Twoich 2 ostatnich postów nic nie wynika, albo inaczej wynika, że wszyscy są źli. Zgadzasz się z @Mario, mi też przyznajesz rację, a jednocześnie krytykujesz LID. Ja osobiście wolę wiedzieć kto ma jakie poglądy. Nie muszę się z nimi zgadzać, ale szanuję "jednokolorowość".
Nie traktuj mojego postu jako próbę obrażenia Ciebie, po prostu oczekiwałbym od adwersarza jednoznacznego zdeklarowania.

 

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 30, 2007, 21:38:26 »
Dobry Wieczór!

To może ja wyjaśnię i proszę innych o wyjaśnienie za kim są: Uroczyście oświadczam iż jestem za PiS-em.
                                                                                              Z poważaniem: Battlecry  Dobranoc
  To przykre ,ale każdy może mieć poglądy ^_^
 
  Ja chciałbym się odnieść do postów kolegów ,którzy uważają, że trzeba głosowaś na PiS, bo PiSda nam spokojne trwanie. Uważam się za strażaka, który dla PSP zrobi wszystko , ale wybaczcie tego nie zrobię. Wiem , że jesteśmy najważniejszą formacją na świecie ,ale jednak zagłosujmy za przyszłością dla wszystkich Polaków , a nie tylko strażaków. I jeśli w tej lepszej przyszłości ,PSP będzie trochę słabsze to trudno , może trzeba myśleś trochę szerzej  :huh:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 30, 2007, 21:58:02 »
nie ma problemu sam_go....
ale przez ten mętlik, nadmiar informacji w mediach, oczernianie itp, mam zdanie że wszyscy są źli.
Każda partia była poniekąd u władzy (kaczyńscy też już byli, za wałęsy - nikt ich dobrze nie wspomina - robili tylko politykę i szukali haków, tusk też był - nic dobrego nie zrobił, lewica to robiła tylko sobie dobrze, o innych nie wspomnę) a mnie polityka nie obchodzi, obchodzi mnie gospodarka i finanse. Głosowałbym na Clintona jakby się tu sprowadził, bo w jego motcie było "gospodarka głupku....." Naród szczęśliwy to taki który ma kasę..... i wtedy kłopotów nie ma. pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 01, 2007, 08:33:22 »
Zmiana opcji rządzącej i w ślad za tym rządu nie powinna spowodować większych zmian w PSP, raczej na pewno zmienia sie komendanci (jesteśmy przecież służba apolityczną  ^_^).
Co do oceny rządzących, to pamiętając o historii trzeba bardziej patrzeć w przyszłość i dlatego bardziej sobie cenię kierunek centrolewicowy.

Dwoma rękoma podpisuję się pod poniższym tekstem.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2007, 08:02:04 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

straz98

  • Gość
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 01, 2007, 08:41:41 »
Polityka na forum to niebezpieczna rzecz. :wacko: Ale do rzeczy, nie ważne kto jest z jakiej partii. Jedynym rozwiązaniem jest rozliczanie polityków czyli okręgi jednomandatowe. A tak głosujesz na józia a zenek wchodzi, i jeszcze na drugi dzień zmienia partię.

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 01, 2007, 10:35:43 »
Koledzy chyba nie uwzględniają trzech ważnych czynników:
Kadencja Lecha potrwa jeszcze 1179 dni.
Niekoniecznie to zwycięzca wyborów będzie rządzić.
Nie na pewno kadencja sejmu potrwa cztery lata.

Pozdrawiam
Contra facta non valent argumenta.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 01, 2007, 21:54:42 »
Szef SLD Wojciech Olejniczak zadeklarował, że jego partia jest przeciwna zapowiedzianej obniżce podatków; chce je zachować na dotychczasowym poziomie.

Naprawdę LiD to młodzi i prężni ludzie..... mogą wiele zmienic....
Niestety metody zawsze te same....

Dlatego na "czerwonoskórych" nie będę głosował nigdy....

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 01, 2007, 22:41:50 »
i co dała ta debata jak widzę nic znowu kłótnie i wypominki (najlepiej przed mszą)
podatki na razie nikt nam nie obniży (za co wypłatę miałaby PSP)
ja na nikogo nie będę głosował bo to same oszołomy i koryciarze !
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!