Autor Wątek: co dalej z psp po zmianie rzadu?  (Przeczytany 83925 razy)

Offline kris21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
co dalej z psp po zmianie rzadu?
« dnia: Wrzesień 01, 2007, 00:01:00 »
jak myślicie, czy naprawdę bedzie tak żle jak PO dojdzie do władzy? dużo kolegów mówi że będzie nie ciekawie :mellow:

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2007, 00:25:35 »
nie może byc ciekawie bo ...po chce na w samorzady wpakować....pis ma taki sam plan ale ...tak delikatnie nas odstrzeliwują...

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2007, 00:36:47 »
PO tego nie zrobi, PIS tego nie zrobi, nie ma takiej siły teraz by to zrobić, to tak jak strzelić sobie samobójczego gola. Doświadczenia mają ze szkolnictwem, wpakowali pod samorządy kasa miała na to być a wyszło jak zawsze. Nie wierzę w to.
Ps. w razie czego uczę się języka. Anglia czeka  :wacko: :wacko: :wacko:
Pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline kris21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2007, 00:45:12 »
no też właśnie tak słyszałem że pod samorządy no ale z drugiej strony to który starosta się zgodzi żeby na jego barki spadła odpowiedzialność za zmniejszenie bezpieczenstwa w powiecie... na wszelki wypadek też uczę się anglika! -_-

Offline forest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2007, 13:43:07 »
Co do nauki angielskiego. Byla przeprowadzona ankieta przez KG w mojej Komendzie na temat znajomosci jezykow obcych. W zwiazku z tym prowadzony jest nabor na rozne kursy jezykowe.
Moze oni chca rzeczywiscie sie nas pozbyc i wysłac na "dziki zachod" ^_^

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2007, 13:54:11 »
napisz mi na priva w której KP(M) tak robią?
powinieneś się cieszyć że chcą w Ciebie inwestować...
ja, jakbym dobrze znał język to bym się nawet chwili nie zastanawiał nad wyjazdem.
Przepełnia mnie fala wściekłości za prowadzenie takiej polityki poprzez media i konferencje prasowe.
Dla mnie to ostatnie DNO bo to ludzie, którzy tylko potrafią łżeć na konferencjach a nie dogadywać się w istotnych sprawach dla Polski.
W psp pewnie dalej będą roszady.... Nie jest to złe, bo ludzie chociaż emki będą mieć z wysokich grup.  :wacko: :wacko: :wacko: pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2007, 16:55:47 »
Ogólnie powinno być tak, że w każdym Urzędzie Państwowym ludzie na wysokich stanowiskach, którzy się nie sprawdzili powinni być pozbawieni praw do administrowania urzędem państwowym przez minimum 5 lat. Dlaczego? Bo jak do tej pory zmieniają tylko miejsca i stanowiska a ludzi mamy nieudolnych wciąż tych samych.
Wtedy jak ktoś poleci na pysk z Państwowej posadki to niech idzie do prywaciarza do roboty wtedy zobaczymy, czy sobie posiedzi i będzie pierdział w stołek. Potem mamy jak mamy.
Siedzi sobie taki wciśnięty i ma w dupie wszystko i wszystkich.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2007, 18:47:32 »
PO tego nie zrobi, PIS tego nie zrobi, nie ma takiej siły teraz by to zrobić, to tak jak strzelić sobie samobójczego gola.
A mało to goli samobójczych, szczególnie jak grają amatorzy.  -_-

... który starosta się zgodzi żeby na jego barki spadła odpowiedzialność za zmniejszenie bezpieczenstwa w powiecie...
Sądzisz że ktoś będzie się pytał starostów?  ^_^ ^_^ ^_^ A i tak zgodnie z ustawą za bezpieczeństwo odpowiada starosta.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2007, 07:53:03 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Inferno

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2007, 22:24:04 »
Ja już nie mam pomysłu na oblicze nowej władzy.
Plus Ultra
In a world without walls & fences , who needs windows & gates ?

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2007, 22:54:45 »
Witam
który starosta się zgodzi żeby na jego barki spadła odpowiedzialność za zmniejszenie bezpieczenstwa w powiecie
w/g mnie starosta , który dostałby do ręki pieniądze , które idą za kazdym strażakiem PSP na pewno przyjąłby trud zapewnienia bezpieczeństwa w swoim powiecie beż zmrużenia oka (również bez zastanowienia się nad skutkami)
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2007, 09:40:39 »
mysle ,ze kasa na samorzady by szła tak jak do tej pory na nas...ale mogłaby być juz nie ,,znaczona,, wiec nie koniecznie musiałaby trafic na ...bezpieczeństwo ...ale np na szkoły , słuzbe zdrowia, czy też ...na ..remonty budynków samorządu. to kwestia priorytetów w danym samorzadzie ... dobrze nie bedzie...

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2007, 14:39:43 »
wiecie panowie , a nic nie będzie po zmianie rządu. żaden rząd nie ruszy tego tematu i tyle. musieliby też policję wsadzić pod samorządy a nikt nie chce się pozbywać resortu siłowego. a po drugie to odkąd jest psp to się słyszy że po wyborach idziemy pod samorządy i tak 15 lat. :mellow:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2007, 18:41:31 »
Cytuj
wiecie panowie , a nic nie będzie po zmianie rządu. żaden rząd nie ruszy tego tematu i tyle. musieliby też policję wsadzić pod samorządy a nikt nie chce się pozbywać resortu siłowego. a po drugie to odkąd jest psp to się słyszy że po wyborach idziemy pod samorządy i tak 15 lat. cool

Szybka piłka. Zmiana ustawy o PSP, Wykreślenie PSP z ustawy emerytalnej i po ptakach.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 03, 2007, 20:36:19 »
Szybka piłka. Zmiana ustawy o PSP, Wykreślenie PSP z ustawy emerytalnej i po ptakach.
.... i 75 % strażaków ucieka z roboty - a przynajmniej młodzież (chyba ze pensje jakoś ustawowo podwyższą z gwarancją), teraz nie ma aż takich pasjonatów pożarnictwa, za darmo nikt nie będzie robił bo rodzinę też trzeba utrzymać.... pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 03, 2007, 21:00:27 »
Zapewne jak zmieni się rzad to i zmienia sie pryncypały w komendach wojewodzkich powiatowych i miejskich.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 03, 2007, 21:22:05 »


Szybka piłka. Zmiana ustawy o PSP, Wykreślenie PSP z ustawy emerytalnej i po ptakach.
[/quote]
szybkie piłki to tylko w tenisie (oby). nie ma  co siać zamętu z tym przejsciem pod samorządy. ile gadania było o ratownictwie i co ustawa jest i tyle reszta po staremu. koledzy spokojnie, trochę luzu. będzie nowa władza to zmieni się tylko kierownictwo komendy głównej a na dole bez zmian.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline kris21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 03, 2007, 21:54:46 »
oby, bo już chłopaki chcą uciekać i uciekną bo pensje mają cienką, a rodzinę trzeba wyżywić...a jak by jeszcze się pogorszyło to system pada... zresztą i tak padnie jak nie podwyższą tym co zarabiają najmniej czyli 1000-1300zł... a powinno być chociaż 2 tysiaki na godne życie...a tak papa - welcome United Kingdom...

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 03, 2007, 23:39:12 »
panie bart  juz raz nam mówili ,że tylko kg sie zmieni a poszło od kg , przez kw, km i doszło do jrg.. nie mówiąc o szkołach. drugi raz takich zmian formacjaa nie przetrzyma...

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 04, 2007, 10:10:48 »
kolego intruder tak są km czy kp co sie komendanci zmieniają, ale też są kp
gdzie komendanci są niezależnie od opcji politycznej która rządzi. służę w takiej km gdzie 01 i reszta jest czy rządzą postkomuniści czy prawicowcy. panowie nie ma co się zastanawiać nad tym szkoda tylko naszego zdrowia psychicznego co ma być to i tak będzie.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 05, 2007, 18:37:25 »
a mi się podobają takie zmiany --- u mnie w KP jest spokój, komendant robi się bardzo uprzejmy (taki zawsze powinien być) i o dziwo taki spokój widać w naszej kom. woj.

Offline kris21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 05, 2007, 21:48:02 »
wyobraz sobie że mój tez jest wporzo ale chodzi o mniejszych strazków
to na ich temat bardziej jest ten post

Offline eddi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 05, 2007, 23:50:45 »
Nie wiem dlaczego tak boicie się rządów PO. Gorzej niż za PiS chyba nie będzie:
- 2 letni ciągły bajzel (patrz zmiany komendantów głównych),
- niezałatwiona sprawa nadgodzin,
- pseudo reorganizacja (przenoszenie na niższe stanowiska służbowe, obniżanie kwalifikacji w stanowiskach, obniżanie grup zaszeregowania),
- brak zmian w ustawie umożliwiających odblokowanie środków na motywacyjny system płac i nagrody,

To tylko niektóre z "osiągnięć" obecnej ekipy wobec strażaków.
Jeśli jeszcze za mało to mogę podac więcej.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 06, 2007, 22:15:12 »
No... P.Tusk swego czasu, przy nie tak dawnych wyborach nie raz, nie dwa - wygrażał Nam <szabelką> MSWiA - niby zrobi w końcu porządek? Hm... Oby  :angry: Tylko, coś mi się osobiście wydaje, że właśnie zrobi kolejny raz Kukuuu! /sobie/. :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 06, 2007, 23:20:38 »
Drogi Eddi odpowiedź taka, która by mnie zadowalała zajęłaby z dzisięć ekranów i to wyłącznie ślizgając się po temacie. Nie dam rady czasowo, dlatego ograniczę się dosłownie do najważniejszej rzeczy.
Głosowanie na PO zwyczajnie się strażakom nie opłaca. Partia ta ma swoich wyborców wśród klasy średniej, interesy tej grupy są dokładnie przeciwne do interesów strażaków- czyli budżetowców.
PO to partia liberalna, zainteresowana prywatyzacją dowolnych możliwych usług publicznych. Z pewnością nie jest to partia oszołomów w stylu PIS, przeciwnie, jest wyważona, elokwentna, obliczalna, kulturalna, merytoryczna. Dlatego jest taka niebezpieczna. Jest w stanie w ciepłej, domowej atmosferze, przedstawić konkretne merytoryczne argumenty o potrzebie likwidacji (likwidację poprzez reformę oczywiście) straży pożarnej - tak dobrze, że prawdopodobnie nawet my sami musielibyśmy się z tym zgodzić i przeprosić, że tyle lat rujnujemy państwo. Oczywiście jak przystało na obliczalną partię nie będzie żadnej rewolucji. Najpierw chłodna ocena, czy społeczeństwo jest skłonne to zaakceptować. Jeśli nie, będzie trwało delikatne jak muśnięcie wiatru przekonywanie ludzi poprzez media i różne ekonomiczno społeczne centra (Smitha, Batorego) - aż sami dojrzeją i spadną. Wybór PO dzisiaj dla nas wszystkich zmęczonych rządami PIS wydaje się wyborem człowieka racjonalnego. Jest to jednak tylko jedna z płaszczyzn oceny. Dzisiaj szczególnie zasłania nam to oczy bo jak powietrza chcemy normalności. I PO nam to da. Bo metody partii liberalnych nie polegają na terrorze. Liberałowie brzydzą się przemocą, służbami, teczkami. Natomiast ważne jest, żeby nad to co nam dzisiaj wydaje się najpilniejsze - stabilizacja, widzieć inne strony wyboru PO.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2007, 23:24:08 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Adonis

  • Gość
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 07, 2007, 08:37:17 »
Zgadzam sie w pełni z "Pszemkiem", głosowanie na PO nam sie dzis nie opłaca.(może kiedyś tak).
Tylko co teraz wybrac i to jest problem.
 :huh: