Autor Wątek: co dalej z psp po zmianie rzadu?  (Przeczytany 84013 razy)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 03, 2007, 22:41:11 »
@NowyNowy
Widzę, że strasznie ktoś nadepnął Ci na odcisk z obecnego kierownictwa KG PSP, gdyż już w kolejnym temacie prowadzisz zajadłą polemikę, niestety ale powtarzając te same tezy "Nie szanuję bohaterów jednego sezonu", rzucając hasła podeprzyj je dowodami, tylko nie w tym wątku..
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 03, 2007, 23:02:06 »
i tu także za robrandem się dopiszę, bo jak mówi temat wielokrotnie poruszany przez nowegonowego, który nic nowego ani dobrego nie wnosi.
Trzeba jedną rzecz zrozumieć: NIE WY ICH MIANOWALIŚCIE NA TE STOŁKI, WIĘC NIE WY ICH BĘDZIECIE ZWALNIAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!
szkoda gadać o tym że kończ waść..... bo to kolego nowynowy tez Ciebie się może tyczyć. Przedstaw fakty, dowody lub cokolwiek treściwego dla czego Ci się skład KG nie podoba... A ja nie to sam kończ waść.... pozdr,
EGO = 1 / wiedza

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 06, 2007, 23:37:29 »
A ja wam wkleję ciekawy artykulik z przed wyborów 2005 roku:
Cytuj
EMERYTURY MUNDUROWE ZAGROŻONE     
środa, 21 wrzesień 2005 
   EMERYTURY MUNDUROWE ZAGROŻONE

WIĘCEJ w Oświadczeniu ...

     
Oświadczenie


Emerytury mundurowe zagrożone


W radio PIN wypowiedział się 15 września br.o godz. 11.00 Pan Rafał Antczak, ekspert gospodarczy Platformy Obywatelskiej na temat planowanych redukcji wydatków publicznych. Stwierdził m.in. „PO zakłada obniżenie rent i emerytur mundurowych z ponad 2200 zł do 1100 zł., czyli do średniej wysokości emerytury w Polsce. Ma to dać oszczędność na poziomie 1 mld - 2 mld zł rocznie".


Zapowiedź obniżenia o 50% emerytur mundurowych uważamy za nieodpowiedzialną. Nie bierze ona pod uwagę trudów i warunków służby oraz praw nabytych. Godzi w poczucie stabilizacji i podważa troskę państwa o los żołnierzy zawodowych, policjantów, strażaków i innych służb mundurowych. Proponowane rozwiązanie nie jest znane w żadnym państwie.

Ze względu na znaczenie sprawy i jej wpływ na funkcjonowanie państwa publicznie pytamy kierownictwo Platformy Obywatelskiej o stosunek do tej wypowiedzi.





/-/ Janusz Zemke                                                  /-/ Jerzy Szmajdziński

Warszawa, dn. 16.09.2005 r.

 
 

Co teraz powiedzą obrońcy PO? Czy nie powrócą do planów z 2005 roku?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 07, 2007, 00:12:10 »
Robard jak przytaczasz takie teksty to znaczy , że tracisz grunt pod nogami i sam pewnie nie wierzysz  w to co piszesz.
Straszysz ludzi którzy , mają określony uszczerbek na zdrowiu i określoną wysokość emerytury ,wypowiedziami eksperta, który ma gówno do powiedzenia (i to z przed dwu lat ) to po prostu że nu a .(mój francuski jest żenu a , ale ja uczyłem się ruskiego. ) ^_^
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2007, 10:55:08 wysłana przez tomstrazak »

strażak79

  • Gość
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 07, 2007, 09:07:29 »
Już to kiedyś pisałem. Żadna partia nie ruszy służb mundurowych. Policja, PSP, SG, MON, BOR to jest armia ludzi. Taka decyzja była by samobójstwem politycznym i w kolejnych wyborach cienko bym ich widział.

Offline Gringo_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • To jest moja chiguita:)
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 07, 2007, 18:20:32 »
Już to kiedyś pisałem. Żadna partia nie ruszy służb mundurowych. Policja, PSP, SG, MON, BOR to jest armia ludzi. Taka decyzja była by samobójstwem politycznym i w kolejnych wyborach cienko bym ich widział.
Tu masz rację tylko jako jedyni nie mamy broni palnej ,kajdanek itp. tylko wodę. Teraz rządzący mają większe zmartwienia, po nowym roku przyjdą lekarze i pielęgniarki. Ciekawe ile utargują pielęgniarki?, życzę im jak najlepiej.
Pozdrawiam

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 08, 2007, 07:41:51 »
Co do ostatnich postów... jedno jest pewne, skądś pieniądze w budżecie muszą się znaleźć.... czego nie zabiorą nam zabiorą innym, może Twojej żonie, która właśnie pracuje na stoisku z babanami, co za różnica? Ten "łup" będzie pochodził z Twojego gospodarstwa (pisząc Twojego mam na myśli dowolną tutaj osobę) domowego. Przysłowie jest stare ale jare! "Z próżnego i Salomon nie naleje".
Prawda jest jedna i dozgonna: bez skutecznych reform ekonomicznych pieniędzy się nie znajdzie. Dopóki kolejne rządy będą dokonywały cięć, to do niczego istotnego w gospodarce nie dojdzie. Pieniądz będzie zmieniał tylko swoją lokalizację, natomiast wartośc tych pieniędzy pozostanie taka sama.
Polsce potrzeba czegoś innego, po pierwsze o czym piszę tu wiele razy - ODNOWY SPOŁECZNEJ oraz ODCHAMIENIA. Potem trzeba reformować gospodarkę tak aby pieniądze się mnożyły. Takie przetaczanie pociągu z forsą z bocznicy na bocznicę nic nie daje, bo raz się cieszą lekarze a płaczą pielęgniarki. Potem płaczemy my a cieszą się policjanci... a w końcu jak budżetówce trzeba już coś dać, to zabiera się zwykłemu Kowalskiemu czyli Twojemu bratu, małżonkowi, ojcu, matce, itp. Tnie się emerytury, renty, w wieku 50 lat nakazuje się pracę w Państwie gzdie nie ma dla takich ludzi perspektyw. W końcu dochodzi do krańcowych dewiacji i nakazuje się osobie bez rąk szukać pracy przy komputerze (przyp.). Takie jest nasze Państwo, tacy jesteśmy my, taka jest nasza rzeczywistość jaką my sami tworzymy... ktoś jest inny, to jest uznawany za trola. Ktoś nie jest z nami jest przeciwko nam - a tymczasem czas płynie, płynie i płynie - a my w tej swojej zawiści nadal przepychamy wóz z jednego miejsca w drugie....

jescze raz odnowy wewnętrznej wszystkim życzę...

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 08, 2007, 14:41:22 »
Listopad 07, 2007, 00:12:10
Wysłany przez: tomstrazak
Cytuj
Robard jak przytaczasz takie teksty to znaczy , że tracisz grunt pod nogami i sam pewnie nie wierzysz  w to co piszesz.
Straszysz ludzi którzy , mają określony uszczerbek na zdrowiu i określoną wysokość emerytury ,wypowiedziami eksperta, który ma gówno do powiedzenia (i to z przed dwu lat )

@tomstrazak, nie wiem skąd u Ciebie tak pokrętna logika, że "przytaczanie tych tekstów przeze mnie świadczy, że tracę grunt pod nogami". Nie bardzo rozumiem, więc proszę o bardziej rzetelne wyjaśnienie Twojego wniosku.

W części drugiej zaś piszesz, że straszę ludzi? Czy powinienem mówić Twoim zdaniem, że teraz to już czeka nas nieustanna sielanka? W tym wątku rozmawiamy o przyszłości PSP, o naszych wątpliwościach w jej przyszłość i dla tego wkleliłem tekst z 2005 roku (który uważasz za stary, a eksperta PO za gównowartego - nie wiem na jakiej podstawie? czyżbyś współpracował z Tuskiem jako doradca i jesteś pewien, że przyszły premier RP po jego nie sięgnie?), w którym to nie dziennikarze, a posłowie SLD (i to nie byle posełek, a ktoś w SLD - obecnie w LiD-zie - znaczacy) wyrażają swoją dezaprobatę dla pomysłów PO. Nie wiem skąd u Ciebie bierze się takie przekonanie i wiara w to, że zapowiedzi z 2005 roku (z wyborów do Sejmu) są już w tej chwili nieaktualne, skoro sami posłowie i kierownictwo PO (gabinet Ciebni) przez cały czas informuje społeczeństwo, że wreszcie mają możliwość na realizację swoich postulatów z 2005 roku i wczesniej ?!

Listopad 07, 2007, 09:07:29
Wysłany przez: strażak79
Cytuj
Już to kiedyś pisałem. Żadna partia nie ruszy służb mundurowych. Policja, PSP, SG, MON, BOR to jest armia ludzi. Taka decyzja była by samobójstwem politycznym i w kolejnych wyborach cienko bym ich widział.

@strażak79, skoro uważasz, że jesteśmy "nieruszalni" to podam kilka danych, którymi mogą posłużyć się ekonomiści PO uzasadniając konieczność przeprowadzenie reformy  emerytur mundurowych:

W Polsce mamy ponad 7,2 mln rencistów i emerytów, którzy dostają pieniądze z ZUS.  Dysproporcje są duże. Minimalna renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy to 459,57 zł brutto, a najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy to 597,46 zł brutto.

Po potrąceniu podatku i składki na ubezpieczenie zdrowotne te kwoty są jeszcze mniejsze - na rękę wynoszą odpowiednio 414,21 zł i 524,69 zł.

Ale są też i prawdziwi krezusi - emeryci, którzy dostają ponad 3, a nawet 6 tys. zł.

500-1000 zł

To najliczniejsza grupa - 2,9 mln osób. Aż 40 proc. wszystkich emerytów i rencistów.

1000-1500 zł

Tyle emerytury dostaje 2,4 mln osób - 33 proc. wszystkich rencistów i emerytów.

1500-2000 zł

Takie świadczenia pobiera 925 tys. osób, czyli 12,7 proc. wszystkich rencistów i emerytów.

2000-2500 zł

Emerytury i renty w tej wysokości dostaje 391 tys. osób - 5,4 proc. uprawnionych.

2500-3000 zł

Pobiera 204 tys. osób - 3 proc. emerytów i rencistów.

Powyżej 3000 zł

Pobiera 119 tys. osób - 1,6 proc. emerytów i rencistów.

Obecnie emerytury z MSWiA dostaje 118 tys. osób - średnio 2200 zł brutto.

Reasumując: ogromna większość (ponad 85 %) dostaje emerytury w wysokości nie przekraczającej 2000 PLN, wyższe emerytury otrzymują zwłaszcza pracownicy zawodów uprzywilejowanych (górnicy, strażacy, wojskowi, policjanci itd.) Nadal uważasz, że tak ogromna rzesza ewentualnych wyborców jak te 85% emerytów, będzie przeciwna, żeby zabrać nam i min. dodać im? Nie szafuj pojeciem, że żadna partia nie zrobi revolty w emeryturach, gdyż polski system partyjny dąży do spolaryzowania sceny politycznej i wierzę, że za jakiś czas może ona wyglądać podobnie jak w stanach :demokraci i republikanie, inne mniejsze partyjki nie wchodzą do Sejmu, ale to przyszłość. Teraz, w chwili obecnej naszymi argumentami, żeby jeszcze przez jakiś zas uchronić się przed zmianiami w systemie emerytalnym, będzie częściowe pozbywanie się przywilejów, dodatki za brak, mieszkania, remontówki, przejazdy PKP itd. Uważam, że niedługo staniemy przed tym dylematem i jedyną obroną będzie pójście na takie właśnie ustępstwa, niestety.

« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 16:17:49 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 08, 2007, 20:34:26 »
Cytuj
Co teraz powiedzą obrońcy PO? Czy nie powrócą do planów z 2005 roku?

 Robard to cytat w którym ujawniłeś swoje poglądy, w których jeszcze przed startem rządu PO wydałeś na niego wyrok.
 Ja dwa lata temu nie byłem fanem PISu , ale na starcie ich nie przekreśliłem .Teraz po dwu latach jestem szczęśliwy ^_^, ale nie dla tego .ze PO wygrało,  ale dlatego że PISuary przegrały.
Po tym jak wprowadzili tyle nienawiści, zawiści, podejrzliwości itp. pomiędzy Polaków, życzę im jak najgorzej.Co do mojego podwórka ,przez ostatnie dwa lata byłem świadkiem takich ruchów kadrowych,że myślałem, to chyba jakiś koszmar.
Nie głosowałem też na LiD ,bo mam złe wspomnienia z czasów komuny i choć oni teraz mają poglądy bardziej liberalne od PO to dla mnie zawsze będą komuchami.
   Zagłosowałem na PO dla tego ,że według mnie to mniejsze zło , co będzie zobaczymy :huh:.
Poglądy mam liberalne i choć jak większość na tym forum mam pier...ca na punkcie PSP to jednak patrzę trochę szerzej i nie uważam, że jesteśmy pępkiem świata i jeśli trzeba pewne sprawy poprawić kosztem służb mundurowych to trzeba poprawić (jakie ,to temat do dyskusji).
  W Polsce oczekujemy ,że przychodzi nowy rząd i staje się cud ,ja w cuda nie wierzę ,to jest proces  który chwilę potrwa , ale my strażacy dość szybko  zobaczymy to po pierwszych posunięciach kadrowych.Nasze środowisko jest małe i łatwo ocenić czy to będzie totalna czystka , czy fachowa ocena rządzących naszym resortem.
Robard wiem ,że za długich wypowiedzi nikt nie czyta ,dlatego na razie tyle, szanuję Twoje poglądy, ale ja zostanę przy swoich.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2007, 22:39:55 wysłana przez tomstrazak »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 09, 2007, 11:14:42 »
Cytuj
W Polsce oczekujemy ,że przychodzi nowy rząd i staje się cud ,ja w cuda nie wierzę ,to jest proces  który chwilę potrwa ,

Święte słowa, niestety wyniki wyborów świadczą, że wielka część społeczeństwa uwierzyła w obiecywany cud.

Cytuj
...ale my strażacy dość szybko  zobaczymy to po pierwszych posunięciach kadrowych.Nasze środowisko jest małe i łatwo ocenić czy to będzie totalna czystka , czy fachowa ocena rządzących naszym resortem.

Proponuję podwiesić gdzieś ten cytat i wrócić do niego po nowym roku. Chciałbym być złym prorokiem.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 09, 2007, 22:21:37 »
budżet nie jestb z gumy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Cudem ma byc m.in. przystapienie do strefy finansowej EURO
Ps. jednakże Polska nie jest w stanie dziś wykorzysta przyznawanych dotacji z UE, z uwagi na skomplikowane procedury i biurokracje, na czy świadomie korzystają takie państwa jak Niemcy i Francja - czasmi ma się wrażenie że specjalnie komplikuje sie je.
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 10, 2007, 16:35:06 »
Widzę, że ten temat i polemika jest bardzo dla niektórych drażliwy, bo posypały się u mnie minusy, a to przeczy niżej cytowanej teorii:
Listopad 08, 2007, 20:34:26
Wysłany przez: tomstrazak
Cytuj
Robard wiem ,że za długich wypowiedzi nikt nie czyta
A jednak czyta...

Wracając do tematu wątku, to chodzą powoli słuchy, że na stanowisko V-ce MSWiA prztmierzany jest pan senator Z. Meres, a stąd to już tylko krok do zmiany na stanowisku KG PSP i tutaj podobno przymierza się bohater z Katowic, a w świetle tego, to co powiedział kolega tomstrazak:
Cytuj
Co do mojego podwórka ,przez ostatnie dwa lata byłem świadkiem takich ruchów kadrowych,że myślałem, to chyba jakiś koszmar.
Nie głosowałem też na LiD ,bo mam złe wspomnienia z czasów komuny i choć oni teraz mają poglądy bardziej liberalne od PO to dla mnie zawsze będą komuchami.
ciekawe jak to się ma do Twoich poglądów, może trzeba je będzie zrewidować do poziomu:
myślę PO - mówię LiD...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 11, 2007, 12:03:49 »
jak będzi gen. ze śląska to podnieie stany w innych województwach, bo na śląsku są juz długo poniesione i wszędzie będziemy mieli w cholerę nadgodzin hihi. pozdro

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 11, 2007, 18:54:02 »
'Platforma Obywatelska opracowała plan reformy policji. Zakłada on powstanie w miejsce straży miejskiej lokalnej policji prewencyjnej.''-to tytuł z Interia.pl ciekawe czy mają opracowane pomysły na inne służby. Warto przeczytać .
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 11, 2007, 19:02:58 »
To pomysł stary jak świat . Pierwszy promował go Janik za rządów SLD .

Nie wiem czy czytaliście któregoś z ostatnich wydań „Strażaka” wydawanego przez ZOSP RP . Tego przed Zjazdowego , jak to v-ce Prezesi wypowiadają się o modelu ratownictwa w Polsce „ na wzór krajów zachodnich , model powszechny czyli wzmocnienie roli OSP o 100 tyś mieszkańców dla powołania JRG nie będę już wspominał by nie drażnić . Jestem ciekaw  ile z tego ma w głowie „generał” Pawlak , Nasz już niedługo Wicepremier .   

PZDR

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 11, 2007, 19:09:26 »
Zobaczcie:  http://wiadomosci.onet.pl/1639085,11,item.html. Wprawdzie o policji i strazy miejskiej, ale daje jakiś pogląd. Pozdrawiam!

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 11, 2007, 20:46:16 »
przeczytałem i wychodzi na to że ze straży miejskiej chca zrobić formację podległą KG Policji czyli MSWiA. czyli następni koledzy w resorcie. ot tyle.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 12, 2007, 09:41:05 »
Trudno prorokować co dalej będzie z naszą formacją. Przyszli ministrowie ,prawie jak jeden mąż zapowiadają , że obsady stanowisk w spółkach skarbu panstwa jak i w najważniejszych urzędach administracji będą obsadzane nie z klucza partyjnego, lecz wyłaniani w otwartych konkursach na konkretne stanowisko/ zasłyszane dzisiaj w porannych wiadomościach/. Mam nadzieje ,że te konkursy będą wyłaniać na kierownicze stanowiska prawdziwych fachowców, i obejmą również nasz resort , a tym samym nasze władze w KG. Czas pokaże ,ile z tych obietnic zostanie zrealizowane. Jestem narazie optymistą.Wszystko jednak zależy od oceny działalności naszych obecnych władz przez nowego ministra SWiA. :mellow:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline magik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 14, 2007, 21:12:13 »
mam swietny pomysł moze zrobimy cos by nas wkoncu docenili :wacko:

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 14, 2007, 21:20:39 »
  Jak na pierwszy post to Jesteś czarujący ^_^, może coś wyczaruj i wtedy będzie temat do dyskusji.
A nawet , może Cię ktoś doceni :wub:.

strażak79

  • Gość
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 15, 2007, 23:51:58 »
mam swietny pomysł moze zrobimy cos by nas wkoncu docenili :wacko:

była Kuźnia, Stocznia Gdańska, wieżowiec w Gdański, powódź stulecia, MTK i co?

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 16, 2007, 05:13:01 »
Cytuj
Cytat: mam swietny pomysł moze zrobimy cos by nas wkoncu docenili
była Kuźnia, Stocznia Gdańska, wieżowiec w Gdański, powódź stulecia, MTK i co?

Szanowni Koledzy - docenią nas wtedy, gdy nas nie będzie. Pora się pakować. Lub pozbyć się złudzeń i nie łudzić się, że kiedykolwiek cokolwiek będzie lepiej. Jeżeli sami sobie nie zrobimy dobrze to nikt o nas nie pomysli. Jak zwykle - niestety - "top management" myśli o swoich gwiazdorskich pagonach i pełnej kiesie, a podział zasuwa (także na tych gwiazdorów).

"Brać strażacka jest jak lawa - z zewnątrz brzydka i plugawa, a wewnątrz piękna i gorąca. Gorąca ogniem, którego nikt w sto lat nie wyziębi. Plwajmy na te skorupę i zstąpmy do głębi" - chciałoby sie powtórzyć za poetą, który w czasach zaborów podnosił na duchu nasz naród.

W góre serca!

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 16, 2007, 09:11:21 »
Niektórzy nauczyli sie ......tylko biadolic i narzekać.


no może nie wszyscy :huh:

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 16, 2007, 15:27:38 »
Cytuj
mam swietny pomysł moze zrobimy cos by nas wkoncu docenili
Ale kto "docenili"? Administracji straż jest potrzebna niewiele bardziej niż SW, głównie jako dupochron w sytuacjach katastrofalnych. Administracja potrzebuje policji, straży miejskich - które zawsze będzie finansować większymi nakładami. Potrzebuje BOR, ABW i SG.
Więcej racji będzie w powiedzeniu, że straż służy społeczeństwu, ale to niewdzięczny i niedookreślony patron o nieobliczalnej mocy sprawczej: opinia publiczna może zniszczyć zarzutami, lecz na co dzień ledwie zauważa nasze istnienie.
Niewielkie ma tu znaczenie fakt, że policjant z WRD nie musi wiedzieć jak trzymać tonfę, a stójkowy może nie wiedzieć jakiej ulicy pilnuje. Żadnego znaczenia nie ma fakt, że oprócz tego, że niektórzy są operatorami sprzętu - strażak z podziału musi być zawsze sprawnym ponad normę gasiorem, paramedykiem, prawie mechanikiem, pilarzem, konserwatorem sprzętu, prawie chemikiem, prawie zootechnikiem, znać podstawy KPA i dopiszta se jeszcze, co tam  w Waszym przypadku.
Adekwatne jest wzięte z innej parafii : " Jak trwoga, to do Boga - a na co dzień chleb i woda."
Tak jak widoczna jest już deprecjacja roli OCK, tak zaczął się proces umniejszania naszej roli w sytuacjach kryzysowych.
Obym był złym prorokiem - bo to pierwsze przejawy, ale wojsko szybciej łapie jak chleb masłem smarować.

Cytuj
docenią nas wtedy, gdy nas nie będzie. Pora się pakować. Lub pozbyć się złudzeń i nie łudzić się, że kiedykolwiek cokolwiek będzie lepiej.
Z przykrością muszę się z tym zgodzić. Rynkiem pracy też rządzi popyt i podaż, ale ten mechanizm nie zadziała - choćby tylko dla tego, że bieda u nas taka że ludzie gotowi są za tysiąc z groszem dojeżdżać do roboty nawet i dwieście kilometrów.
Przyszłość PSP? Już kiedyś pisałem na forum, u mnie już trzech oficerów spotkało się na pierwszym wyjazdowym ( z konieczności). Ale chyba nie doczekam śmietnika gaszonego przez samych oficerów. Inaczej : nie będę tak długo czekał.
Widać w tej chwili dwie realne drogi ewolucji PSP. Przejście pod administrację lokalną (co budzi sprzeciw KG, bo zminimalizuje ich znaczenie) może zwiększyć różnorodność działań i (niekoniecznie) urwać wcześniejsze emerytury, ale powinno dać skutek płacowy; niestety zależeć będzie wiele od zasobności i widzimisię gospodarza.
Bardziej prawdopodobny jest wzrost roli OSP kosztem PSP, a to na dwoje babka wróżyła. Druhowie najlepiej wiedzą jak u nich jest niejednolicie, najszybciej też odpowiedzą czy da się korzyści uzyskać bez nakładów.
No i trzecia opcja scalenia PSP i OSP w jedno. Bardzo ciekawe jak?
Ja tam nie wierzę że będzie lepiej: będzie inaczej, oby nie było " śmieszniej".

Cytuj
"top management" myśli o swoich gwiazdorskich pagonach i pełnej kiesie, a podział zasuwa (także na tych gwiazdorów).
I tu jest sporo racji, choć nie absolutnej. Zauważalne jest to od czasów F Deli, który zameldował uruchomienie KSRG ( istniejącego... na papierze) i z lampasami ewakuował się do OCK, nie wykorzystując świetnej okazji wymuszenia kasy i na płace i na sprzęt.
Później UE dawała jednorazowo kasę na podniesienie płac strażackich, pod warunkiem że po roku obciążenie będzie kontynuowane z budżetu państwa. I co? I nico - zbyt duże obciążenie dla budżetu.
Czesi uważali inaczej, wzieli dotację i nie słyszałem żeby żałowali.
"top management" świetnie przewodzi odgórne dyrektywy i uczestniczy w podziale środków, ale po najmniejszej linii oporu - przewodzenie w drugą stronę sprowadza się do sloganów w rodzaju:
Cytuj
"modernizacja skostniałych struktur Komendy Głównej PSP, wdrażanie nowatorskiego funkcjonowania jednostek organizacyjnych PSP,
wprowadzanie bardzo wysokich standardów  moralnych i zawodowych w wypełnianiu obowiązków."
być może dlatego, że już od lat SGSP nie potrafi młodzieży wpoić zrozumienia faktu, że aby wymagać - trzeba zadbać, aby zebrać - trzeba zasiać.
Można być czubkiem piramidy, ale żeby pozwalać na niszczenie piramidy pod sobą - trzeba być czubkiem.
Mamy tego efekty, z miszczostwem w osiągnięciach W Skomry włącznie. Ludzie ludziom zgotowali ten los.

Rządy tej czy innej partii nie mają aż takiego znaczenia, jak sugerują niektórzy z kolegów.
Akurat rządy PO w odróżnieniu od poprzednika, dają szansę na "nic o nas bez nas".
I jedyne, co jest niezmienne - to konieczność zmian.
Są na forum osoby pamiętające ZSP, mogą opisywać ewolucję formacji, nieuniknioną także w przyszłości.
Nawczorajszej regulacji wymaga system służby i zmiana myślenia "top menagementu".
" Tak jest!" to za mało.

W sumie temat nie do wyczerpania.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2007, 17:27:55 wysłana przez flogiston »
Contra facta non valent argumenta.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: co dalej z psp po zmianie rzadu?
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 16, 2007, 19:47:47 »