Autor Wątek: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.  (Przeczytany 42820 razy)

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« dnia: Kwiecień 13, 2007, 09:06:30 »
To co redakcja PP pozwoliła sobie na uwypuklenie z tego artykułu "...W czasie pracy pan Flirian Pożarnik, funkcjonariusz PSP, spokojnie spozywa śniadanie. Potem jest czas na wbawy ruchowe ze sprzętem, na powietrzu, co powinno wyrobi jego tężyznę.Następnie obiad, sjesta i zajęcia sportowe, aby byc w dobrej kondycji fizycznej.męczący dzień kończy się kolacją i cóż, popra na odpoczynek nocny. Rano pan florian wstaje rześki i wypoczety, porządkuje nieład, który wkradł sie do jednostki wczorajszego dnia, i kończy służbę. Po ciężkiej pracy nadszedł wreszcie czas w pełni zasłużonego wypoczynku. Następna "harówka" dopiero za pięc dni..." - koniec cytatu. O zgrozo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli to pisze człowiek kieroiwnik pracowni SGSP, który uczy młodych adeptów to życzę nam wszystkim powodzenia. A PP uwypuklając ten fragment artykułu co chciał osiągnąc?  Jestem ciekaw waszych komentarzy i zdania w tym temacie. Bo mnie brak słów i chce mnie trafi .Sami sobie zgotujemy los.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2007, 09:23:28 »
dla mnie to jest poprostu...  ^_^  ^_^

Nie wiem kto jest autorem tego cyatatu ale stanowczo przemawia przez niego zawiść, zazdrość i złość hehe być może(jeśli to wykładowca z jedynej słusznej szkoły) już mu sie znudziło patrzenie na twarze narybku pożarnictwa i chetnie poszedł by poćwiczyć na siłowni albo przepaliś kilka pilarek., może tęskno mu do upapranych w smarze rąk i samachu spalenizny 2 dni po akcji... i stąd ten żal hehe. Jest takie powiedzenie: zapomniał wół jak cielęciem był..... no chyba ..że... ten pan odrazu wskoczył na woła.... a jesli tak to tymbardziej go pozdrawiam  :mellow:

Pozdrawiam Emer

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2007, 10:23:31 »
problem jest w tym ,ze tak nas zaczynaja postrzegać cywile z ulicy , sąsiedzi, kumple z podwórka pytając,, a co wywalili cie z roboty?... bo ciągle w domu siedzisz,,

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2007, 10:37:03 »
Sync, kto jest autorem?
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline west

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • OSP siły napędowe polskiego pożarnictwa
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2007, 10:49:28 »
ukamieniować gościa  :wacko:

Offline str MATKA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2007, 11:03:30 »
i takie osoby są strazakami???

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2007, 11:05:06 »
st. kpt. mgr inż. Marceli Sobol - kierownik Pracowni Inżynierii Procesów Decyzyjnych.


Absolwent studiów inżynierskich (kwiecień 1998) Szkoły Głównej Służby Pożarniczej na kierunku - Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego oraz studiów magisterskich (październik 2000) na kierunku - Ochrona Przeciwpożarowa, a także podyplomowych studiów "Zarządzanie w stanach zagrożeń" (czerwiec 2004) na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego. W SGSP pełni służbę od 1998 roku i w trakcie swojej pracy został uhonorowany między innymi srebrnym medalem "Za zasługi dla pożarnictwa", dyplomem Komendanta Głównego PSP - Szefa Obrony Cywilnej Kraju oraz dyplomem Komendanta - Rektora SGSP. W chwili obecnej jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej nt. "Skuteczność Multimedialnego Treningu Decyzyjnego w procesie kształcenia osób dorosłych" w Instytucie Badań Edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie.


Przebieg służby w SGSP:

    * Pododdziały Szkolne Pionu Liniowego, (młodszy oficer - 1998).
    * Zakład Informatyki i Łączności Katedry Techniki Pożarniczej Pionu Dydaktycznego (asystent - 2000).
    * Pracownia Inżynierii Procesów Decyzyjnych Centrum Edukacji Bezpieczeństwa Powszechnego SGSP (kierownik pracowni - 2001).

Ponadto nieetatowe funkcje:

    * dowódca pocztu sztandarowego w Kompanii Honorowej SGSP,
    * dowódca III plutonu Kompanii Szkolnej "Warszawa" Centralnego Obwodu Operacyjnego KG PSP,
    * dowódca sekcji w ZRG,
    * funkcje dowódcze podczas zabezpieczania imprez masowych,
    * dyspozytor Szkolnego Stanowiska Kierowania SGSP,
    * członek komisji podczas egzaminów wstępnych do SGSP,
    * funkcje kontrolne w Głównej Komisji Spisowej w SGSP,
    * przedstawiciel asystentów w Radzie Naukowej SGSP.

Zainteresowania: bibliofilstwo, informatyka, telematyka, turystyka
msobol@sgsp.edu.pl
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2007, 11:14:12 wysłana przez mireks »
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2007, 11:30:30 »
no nic... zostaje tylko pogratulowac dotychczasowych sukcesów Panu Kapitanowi i zyczyc medalu za odwage bo za zasługi dla pożarnistwa juz ma :mellow:

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2007, 12:05:54 »
mireks podał maila, można pana kapitana zaprosić do dyskusji i zapytać, czy wiedzę i doświadczenie o PB nabrał w Głównej Komisji Spisowej, Kompanii Honorowej czy można podczas egzaminów wstępnych do SGSP  ^_^
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2007, 12:55:47 »
Czytałem ten artykuł i nosiłem sie z zamiarem zaczecia nowego wątku już kilka dzni temu! No jest to wszystko żenujące! Pamiętam tego Sobola ze studiów (był już absolwentem) nic szczególnego ale żeby tak narobić w swoje gniazdo to tzrba mieć odwage. Popieram poprzedników medal za odwagę wręczyć mu natychmiast. Albo awansować na mł . bryg i do KG skierować.  No i redakcja (nowa) PP też ma odwagę!Tragedia........!

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2007, 13:04:52 »
Cytuj
Popieram poprzedników medal za odwagę wręczyć mu natychmiast. Albo awansować na mł . bryg i do KG skierować.
Nominować do nagrody internetowej :wacko:
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 13, 2007, 16:26:42 »
no nic tylko ......... sam .......... k**** normalnie mnie zatakło jak coś takiego mógł ktoś napisać a co dopiero oficer pożarnictwa NA PAL Z NIM JAK AZJĘ TUCHAJBEJOWICZA.

POZDRAWIAM
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2007, 09:30:37 wysłana przez bulon »

Offline maniek22111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 13, 2007, 18:48:57 »
skurczybyk i tyle zawsze tym z biur nie pasowała nasza służba i tyle tylko ciekawe czy pan kapitan by sie zamienił na moje stanowisko i przeszedł na podział i na nasze pensje pan zarabia ok 3000 zł ja 1200 i jak zmienią tok służby to ja spadam z psp (chociaż kocham tę robotę)ciekawe czy pan kapitan nie ma drugiego zajęcia jako np:biegły sądowy i dodatkowa kasa i ta praca chyba jak w tekscie zasłoniła mu ale cały rozum!!! odchanicie sie od podziału(nie wszyscy)!!!!!!! poza tym w mojim mieście szukają stażaków-kierowców bo jeden sie zwolnił poprostu pracował jako kierowca tira i zarabiał ok 5000zł ze wszystkimi uprawnieniami a tu na stażu ledwo 1tyś nie wytrzymał!!!! pozdrawiam wszystkich poruszonych tym artykółem prawdziwych strażaków nie dajmy sie

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 13, 2007, 18:54:52 »
to już kompletny upadek tej formacji:huh:
ja PP nie czytam już od kilku lat to typowa tuba propagandowa KG ( ten był tu, ten tam, temu dali taki medal tamtemu taki, tu przecięli szarfę, tu się zebrali a jak byś chciał się dowiedzieć coś pożytecznego o służbie to.....marne szanse)

a panu kpt.(bohaterowi wątku) życze dalej dobrego samopoczucia i zapraszam do jakiejkolwiek JRG na miesiąc PB (to tylko 7 dni harówki)..................
pozdrowienia

Offline maniek22111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2007, 19:14:30 »
właśnie !!!!harówki u mnie jest tak nie ma firm budowlanych zajmujących się wszelkimi pracami wszystko wykonujemy sami i tak do południa praca (wszelkie tynkowanie murowanie malowanie ) nie żartuje jak na złość i szczęście innym!!!!!  0 wyjazdu zapieprzamy nieraz do wieczora żeby się uwinąć z karteczką dowódcy a nocka jak to nocka bywa ciekawa i 3,4 wyjazdy i rano zdanie służby od cała służba kiedy jest lajt to jest lajt  jest śniadanko a nie pieprzenie po co się uczył mógł zostać na podziale ale przypomnimy czy to pan kapitan naraża nieraz życie czy zdrowie nawet nie w pożarze ale nawet głupie otwarcie mieszkania może przysporzyć wielu problemów nie trzeba wam przypominać !!!!! można mu powiedzieć że też pobuja sie 8 godz porzeruca pare papierków i po służbie święta wolne odbiór godz. wolne  15lat i emeryturka!!!!!!!!!!!!!!   zły ptak co swe gniazdo kala

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 13, 2007, 19:34:40 »
Witam,
wydaje mi się , że problem jest o wiele głębszy.
Zarówno ten wątek jak i wątek założony przez Smoku pt. "Staż służby czy równy dla wszystkich" świadczą o degredacji , a może upadku "stanu " oficerskiego.
Panowie żeby być oficerem trzeba mieć charyzmę i wrodzoną inteligencję.
Tych dwóch rzeczy nie kupi się za pieniądze.
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 13, 2007, 19:51:52 »
Cytuj
a panu kpt.(bohaterowi wątku) życze dalej dobrego samopoczucia i zapraszam do jakiejkolwiek JRG na miesiąc PB (to tylko 7 dni harówki)..................
pozdrowienia
A ja bym z tym panem bał się jechać nawet na śmietnik, bo widać, że o strażakowaniu ma ogólne pojęcie nie zmącone znajomością tematu.

Offline cool_as_ice

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 13, 2007, 19:56:07 »
witam

strażakiem nie jestem, bo mam dopiero 18 lat, ale też mam swoją opinię na ten temat. jak dla mnie gostek chciał to napisać żeby robawić strażaków, co oczywiście mu się nie udało. Ale faktycznie większość społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy, że praca strażaka jest ciężka, nocne akcje i nieprzespane noce. po takim artykule jak ten ludzie "mało inteligenti" pozostaną w przekonaniu sielankowego życia strażaków, i pewnie szybko się to nie zmieni...
całe szczęście że takie czasopisma kupują prawie wyłącznie tylko strażacy czy "pasjonaci pożarnictwa", którzy rozumieją, że praca strażaka nie jest łatwa, ale gdyby ten tekst pojawił się w jakimś bardziej pospolitym czasopiśnie to by dopiero było...


przepraszam że się wciąłem na forum zawodowców, ale wybrałem temat z ostatnich odpowiedzi, i dopiero jak odpowiedziałem zajarzyłem w jakim subforum jest ten temat :/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2007, 20:00:35 wysłana przez cool_as_ice »
...:::OSP DOLANY:::...

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 13, 2007, 20:04:14 »
Cytuj
a panu kpt.(bohaterowi wątku) życze dalej dobrego samopoczucia i zapraszam do jakiejkolwiek JRG na miesiąc PB (to tylko 7 dni harówki)..................
pozdrowienia
A ja bym z tym panem bał się jechać nawet na śmietnik, bo widać, że o strażakowaniu ma ogólne pojęcie nie zmącone znajomością tematu.

spoko przecież miałbyś jeszcze dwóch stażystów......

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 13, 2007, 20:40:08 »
 Ja bym powiedział tak dla pana kapitana jak ja nie wyjade z koszar to w tym czasie nikt nie płacze bo wyjzd do wypadku lub pożaru to łzy ludzkie.
 Kapitanku i karierowiczu życze ci byś musiał czekać na przyjazd kolegów po fachu na pomoc to wtydy lepiej nas zrozumiesz , prawda ty w braci strażackiej nie masz kolegów szczęki życia i skrucić takiego  o przyrodzenie niech siada do sikania  :wacko:
POZDRAWIAM

Offline firecity

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 13, 2007, 21:22:30 »
Szanowny Pan kpt. godzi w dobre imię strażaka tym bardziej jako oficer. Moim zdaniem powinień już na drugi dzień po publikacji materiału przejść do cywila. Tyle się mówi o ucywilnieniu , chętni sami się wyłaniają. Nie dziwię się że szanowny Pan kpt. mówi różne głupie rzeczy, bo wybaczcie skąd ten Pan ma wiedzieć jak naprawdę wygląda służba w JRG. Dobrze że ten Pan pełni tylko nieetatowe funkcje dowódcze, mam nadzieję że zostanie zaktualizowana struktura COO i ten Pan nigdy się w niej nieznajdzie, bo co by się stało gdyby zostal zadysponowany do działań rat-gaś. i musiał współpracować ze  strażakami z PB (marny by był jego los) nie mówiąc o jego autorytecie jako d-cy bo już go nie ma choć nie wiem czy kiedykolwiek miał.
P.S.  miałem doczynienia z tym Panem na podyplomówce. Nie mogę źle się wypowiadać o jego wyglądzie, bo nic mi do tego :). Ale o braku wiedzy z zasad funkcjonowania KSRG i zarządzania krysysowego w gminie czy powiecie to jak najbardziej.  Przedstawia tylko jakieś banialuki nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.
Dobra rada dla naszych najbardzej teorytecznie przygotowanych  - Najpierw niech zapozna się z rzeczywistością popracuje kilka lat w terenie, a później do wygłaszania tez czy wpajanie wiedzy.

Offline karolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 13, 2007, 21:46:29 »
jutro na zmianie ma dwóch starych i pięciu stażystów ciekawe jak  w takiej sytuacji przy poważnym zdarzeniu poradził by sobie mgr.inż.kpt.autor bredni z pp.Wiele lat temu mój dziadek mówił ,że oficerowie to byli ale przed wojną a nie teraz

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 13, 2007, 22:08:44 »
Witam!
Czytam od początku  ten wątek, ale nie będę sam komentował - jeszcze, coś nieopatrznie b.brzydkiego napiszę, a ciśnie mi się ojjj -_-  Wystarczy spojrzeć.. i wiadomo!!! Po prostu WSTYD  :angry: Nie Nasz, ale tego ps. mgr.inż. "oficera"  :wacko:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stratny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 13, 2007, 23:04:41 »
Chłopy !!!!!!!
Tak naprawdę to tego geniusza trza po prostu olać, taki on strażak jak ja baletnica.
W/g jego wypowiedzi to cały pion "ratowniczy jest na  ................ potrzebny jak tak to ciekawe jak by brzmiałajego praca doktorska gdyby dotyczyła prawdziwego ratownictwa. myślę właścieiw to wiem, że w  swojej napisanej obecnie pracy pieprzy farmazony, bo jak ma takie pojęcie na temat nas to kto ludzi w tym kraju ratuje, jak wwszyscy sie o...........ą. Mam nadzieję,że przeczytaj moją wypowieðz i nigcy już nie przurówna się do strażakówhttp://[font=Verdana]. Ukończenie szkoły nawet najlepszej nie znaczy,że zostałeś strażakiem!!!!! chłopcze!!!!!! [/font]

Offline jasio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny fragment.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 13, 2007, 23:12:17 »
Czego chcecie od bidulka? Przez tyle lat wkładano chłopu (?) do głowy, że jest najlepszy i że wie wszystko, aż sam w to uwierzył i nawet na podstawie tej wiary w siebie, bo nie doświadczenia w działaniach, nawet pisze doktorat.
Tak było jest i będzie póki decydować o nas, i co być może jeszcze gorsze "szkolić" następnych wizjonerów, będą ludzie bez doświadczenia w boju, którzy zaraz po szkółce trafiają do KW, KG czy nie daj Boże zostają wykładowcami w SGSP.
Ten tekst potwierdza moją tezę, że czas najwyższy, by najpierw była służba w podziale a dla najlepszych sgsp i awanse, a nie najpierw sgsp a później ...(tu winienem wpisać cały katalog słów powszechnie uznanych za obraźliwe)...
Tym tekstem bidulek nie tylko się skompromitował, lecz przynosi wstyd formacji która go utrzymuje, uczelni i wielu zacnym jej absolwentom.
To, że ktoś napisał coś o czymś, o czym nie ma zielonego pojęcia - jestem w stanie zrozumieć, może miał akurat "wizję" bądź był pod wpływem...
Nie potrafię jednakże zrozumieć, że w miesięczniku KG PSP ktoś takie coś wydrukował - czyżby też był pod wpływem (i to niekoniecznie naszego JEKG)?