Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 213643 razy)

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #375 dnia: Luty 16, 2007, 18:14:59 »
Cytuj
Odnoszę wrażenie, że Sagan zrobił sobie z większości kolegów jaja. Ja odbieram jego wypowiedź jako kapitalny żart.

Chciałbym abys miał rację. ja jednak myslę, że ten gość to któryś z rozgoryczonych KP/M co to mysli, że jedyna racja to jego racja :D

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #376 dnia: Luty 16, 2007, 18:30:08 »
panie kom.gł. a ja mam taką propozycję
kom. powiatowego niech wybieraja w konkursie strażacy danej powiatówki, który będzie ich reprezentował godnie wyżej
tacy kom. pow. powinni wybrac kom. woj. który z kolei wyżej przekazywał by zdanie swoich wyborców
nastepnie kom. woj. wybiora kom. gł., który także będzie godnie ich reprezentował w mswia
tym sposobem była by szansa godnego reprezentowania strażaka -tego z dołu przez najwyższą władzę w psp
i teraz czytając pańskie posty i wyrażanie swojego zdania uwazam,że trudno by było panu zostac tym najwyzszem, gdyż w żaden sposób pan nie reprezentuje strazaka z dołu---a może pan to weżmie pod uwagę i da szanse na taki wybór pańskiego zastepcy

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #377 dnia: Luty 16, 2007, 18:43:44 »
A ja myślę, że saganowi ....... a zresztą każdy wie.
robard wyrósł Ci kontrkandydat do stołka KG.

Mareks1

  • Gość
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #378 dnia: Luty 16, 2007, 19:06:04 »
Panie Komendancie,
może to już jest "nudne", ale proszę o odpowiedź w sprawie szansy awansu na pierwszy stopień oficerski po studiach cywilnych. Mój przypadek: stary regulamin - stanowisko oficerskie - specjalista w sekcji kontrolno-rozpoznawczej , nowy regulamin- aspiranckie; ukończona SChP, studia cywilne inżynierskie ochrona środowiska ze skierowaniem Komendanta (wymagane (wskazane) studia wyższe w tej komórce), ponad 20 lat służby (22,5%).
Pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #379 dnia: Luty 16, 2007, 19:10:25 »
Do stycznia 2007 pracowaliśmy w obsadzie 2 osobowej i było dobrze. Nikt nie narzekał!!
Czy my mamy się cofać? O toTobie chodzi !!!!
Pozdrawiam i czekam aż mi wyjaśnisz sprawę.

Kto pracował w obsadzie dwuosobowej? U ciebie w KP/KM?
Może macie takie wysokie stany osobowe.... Nie wszystkie KP tak mają....
Oczywiście możesz mi demagogicznie odpowiedzieć: "No to niech KG zwiększy stany osobowe, zatrudnić więcej strażaków!"
Panowie, odrobinę realizmu! Zejdźmy na ziemię!
Bo albo wymagamy 40-godzinnego tygodnia pracy albo chcemy zwiększenia stanów osobowych (w tym także na PSK)!
Żądajmy rzeczy możliwych do zrealizowania!

może to już jest "nudne", ale proszę o odpowiedź w sprawie szansy awansu na pierwszy stopień oficerski po studiach cywilnych. Mój przypadek: .......

Ludzie, zwróćcie się wydziału kadr we własnej komendzie albo właściwej KW a nie pytajcie K.Głównego o wasze prywatne drogi awansu! Pytajcie o rzeczy istotne, rozwiązania systemowe. 

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #380 dnia: Luty 16, 2007, 19:31:35 »
mario68
Mogę pracować po 48 tygodniowo kosztem tego że będziemy w CPR w dwóch na zmianie . Ale wiem że jak coś przeoczę(człowiek jest tylko człowiekiem) to kolega mi pomoże. Gdy przyjdzie wiosna lato to dopiero się zacznie .Nie wyobrażam sobie tego.
U nas w KM w ubiegłym roku ok.1400 zdarzeń.
Pozdrawiam

Offline Sagan^^

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #381 dnia: Luty 16, 2007, 19:39:11 »
Liczyłem, że nikt nie bedzie komentował mojego postu rozumiejąc przesłanie jakie z niego wynika. Nie wdaje sie w polemike bo ten wątek nie temu służy.
Teraz licze, że moderator usunie tą moją wypowiedź w wątku jak i wszystkie inne niemerytoryczne  aby nie zniekształcać jego ideii (pewnie znowu się przelicze).

Mareks1

  • Gość
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #382 dnia: Luty 16, 2007, 19:45:31 »
"Ludzie, zwróćcie się wydziału kadr we własnej komendzie albo właściwej KW a nie pytajcie K.Głównego o wasze prywatne drogi awansu! Pytajcie o rzeczy istotne, rozwiązania systemowe. 
[/quote]"
Wybacz, jeżeli wyżej są to rozmowy na temat rozwiązań systemowych to :huh:,może jest 5-10%, a moje pytanie na pewno dotyczy "kilku" strażaków, na których wpływa "nowy" system. Natomiast odpowiedź KG coś by na pewno rozjaśniła.
pozdrawiam

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #383 dnia: Luty 16, 2007, 19:47:33 »
Jak w każdej społeczności i w naszej jest garstka wichrzycieli i snobów widzących tylko koniec własnego nosa. Niestety te osoby zarażają swoją złością pozostałych mając do dyspozycji takie anonimowe miejsce jak to tutaj.
Odnoszę wrażenie, że Sagan zrobił sobie z większości kolegów jaja. Ja odbieram jego wypowiedź jako kapitalny żart.  ^_^ ^_^ ^_^

Jak tylko przeczytałem ten post, nie chcąc zaśmiecać forum wysłałem kol. st. str. Saganowi^^ PW. Oto jego treść:
Po twoim poście w temacie "Ściąga dlaKG" zastanawiam się jak ty przeszedłeś testy psychologiczne przyjacielu? Sądząc po twojej wypowiedzi, to masz służby niewiele więcej niż oranżada z czasów PRL terminu przydatności do spożycia. Proponuję Ci na przyszłość pod takimi postami podpisywać się pełnymi danymi. Może ktoś to doceni?

PS. Rozumiem, że w trosce o bezpieczeczeństwo obywateli przekazujesz swoje uposażenie w całości na konto OSP, w której działasz...

Czytając dalej wątek stwierdziłe, że wielu userów ma podobne odczucia. Co do ironii - wierz mi Piotrze, że potrafię ją zauważyć.

Co do kol. Sagan^^ -

zapatrzyłeś się cul2 na naszych polityków. Sobie zrobić dobrze a reszte masz głęboko gdzieś.
Postęp cywilizacyjny jest wtedy gdy w równej mierze dotyczy całego społeczeństwa.
My, jako grupa zawodowa, wywalczyliśmy dużo dla siebie ale jakim kosztem??  Obniżenie obsad w jednostkach interwencyjnych spowodowało ogólnopolskie obniżenie skuteczności ratowniczej a zatem poziomu bezpieczeństwa o jakieś 30% ( np. z 14 do 10 osób na zmianie) .
Czy to nazywasz podnoszeniem stopy życiowej??
Jestem już starszym strażakiem i przyznaje, że troche mnie przeraża ten snobizm w formacji, która przecież ma służyć społeczeństwu.


oraz

Cytuj
Firepl masz rację.
Reorganizacja ta krzywdzi strażaków w całej PSP. Niepowinno się zmieniać zasad w czasie gry. Kto nabył prawa powinien spokojnie pracować do emerytury. Nowo zatrudnieni wiedzieliby o nowych warunkach. A tak szkoda ludzi  KW i Powiatowych oraz Jrg. Z KG poradzą sobie.

to może też nie powinno się zmieniać zasad na idące ku lepszemu ?? jakoś nikt nie podejmuje krytyki, że zmiana na 40 godzin w tygodniu dla systemu zmianowego spowodowała tak na prawdę podwyżki w uposażeniu o jakieś 30 %. Czy nie tak to wychodzi z prostego wyliczenia??



pozostawię to bez komentarza - z tym kolegą raczej nie będę dyskutował. Wyjaśnienie w mojej sygnaturce ;)




Teraz licze, że moderator usunie tą moją wypowiedź w wątku jak i wszystkie inne niemerytoryczne  aby nie zniekształcać jego ideii (pewnie znowu się przelicze).

A tutaj to kolegę poprę... MODERZY - do dzieła
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 19:51:06 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #384 dnia: Luty 16, 2007, 20:04:17 »
Mogę pracować po 48 tygodniowo kosztem tego że będziemy w CPR w dwóch na zmianie .

Tak, to spytaj ilu jeszcze zgodzi się na 48godzin bez żenujących kłótni o nadgodziny?
Jeżeli nie jesteś pewien to poczytaj  sobie na forum.
Ja też mogę pracować 48 godzin w tygodniu i to nawet pojedynczo na PSK!
Ja w przeciwieństwie do niektórych piszących chcę SŁUŻYĆ a nie "pracować zgodnie z kodeksem pracy".
Pzdr.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #385 dnia: Luty 16, 2007, 21:03:09 »
Ja się zgadzam na 48  nigdy nie narzekałem na te godziny , a propos obsady było nas 2 na zmianie (dyżurnych) było naprawdę dobrze , szło się do służby  spokojnie teraz się poknociło , nie będę się powtarzał też chcę służyć ,a nie pracować . Pozdrawiam.

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #386 dnia: Luty 16, 2007, 21:23:38 »
Pytanie do Komendanta Głównego
Co może Pan powiedzieć na temat prowadzonych prac dotyczących nowego podziału administracyjnego kraju i jakie konsekwencje wynikną z tego tytułu dla PSP.

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #387 dnia: Luty 16, 2007, 21:30:38 »
Do moderatorów!!!

Drodzy Panowie, chcieliście  stworzyć platforme porozumienia a wyszła farsa!!
Jeśli ma cos z tego jeszcze wyjść to proszę:
1) kasować w tym wątku wszystkie posty będące pyskówkami osób, które dogadują sobie również w innych wątkach,
[...]
jak również te które przesycone są szyderstwem bądź też hołdujące postom o takim zabarwieniu oraz te pozbawione wartości merytorycznych a będących zadumą nad swoją osobistą niedolą.

To, że występujemy anonimowo nie upoważnia nas do ubliżania komukolwiek a co dopiero przełożonemu. Przypominam ze obowiązuje nas etyka zawodowa. To forum w obecnej formie stwarza doskonała okazje do szerzenia demoralizacji służbowej.
Jeżeli opisany proceder nie ustanie  wystąpię do Departamentu kontroli, skarg i wniosków MSWiA  z wnioskiem o kontrole bądź likwidacje tego forum w związku z naruszeniem regulaminów zachowania się oraz podważaniem zasad etyki zawodowej.

Na chwile obecną proszę o zablokowanie funkcjonowania tego forum na stałe w godzinach 7:00 do 15:30 w dni powszednie. Jak widać po analizie przychodzących postów duża liczba strażaków pisze i wchodzi tutaj w godzinach pracy co chyba z oczywistych względów jest niedopuszczalne! ( myśle ze nikt ze strażaków w Polsce nie ma tego w zakresie czynności).

Bardzo dziękuję za cenne uwagi, staramy się całym zespołem na bieżąco zwracać uwagę na zachowania niekulturalne i nieetyczne. Liczymy w tym zakresie na szerokie zrozumienie i poparcie. Każdego dnia wnikliwie przeglądamy nowe wpisy i staramy się zachować porządek. Twoje słowa będą dla nas nową motywacją do jeszcze staranniejszego wykonywania obowiązków.

Co do pozostałych propozycji, uprzejmie informuję, że zostały odrzucone.

Dużo zdrowia,
dago
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #388 dnia: Luty 16, 2007, 21:43:47 »
Cytuj
Ja w przeciwieństwie do niektórych piszących chcę SŁUŻYĆ a nie "pracować zgodnie z kodeksem pracy".

Czemu przedkładasz własne "Ja" ponad "wszystkich" ? Ładnie to tak ? Jak popracujecie (piszę też do firepl ) ze 20 lat w tym systemie na stanowisku kierowania i odwiedzicie kilka razy psychiatrę (bez tego nie da rady tyle lat wytrzymac na SK) to szybko wam odechce się słuzyć te 48 godzin. Któryś z was pisał, że w roku miał 1400 zdarzeń, a co bys powiedział jeden z drugim jak byście mieli co roku ponad 3000 zdarzeń ? a są i SK które obsługują i większą liczbę.

Proponuję nie myśleć tylko o własnym JA.

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #389 dnia: Luty 16, 2007, 21:47:16 »
mario68
Mogę pracować po 48 tygodniowo kosztem tego że będziemy w CPR w dwóch na zmianie . Ale wiem że jak coś przeoczę(człowiek jest tylko człowiekiem) to kolega mi pomoże. Gdy przyjdzie wiosna lato to dopiero się zacznie .Nie wyobrażam sobie tego.
U nas w KM w ubiegłym roku ok.1400 zdarzeń.
Pozdrawiam
Już kilka razy wypowiadałem się na temat dyspozytorów, ale widzę, że ciągle temat wraca. Uważam że mają najdłuższy efektywny czas służby ze wszystkich strażaków systemu zmianowego ( przepraszam miało być " mają największe obciążenie psychiczne w czasie służby" bo paru forumowiczów nie pozwala mi używać pojęcia czas efektywny) za co dostają niższe wynagrodzenie (!!!). Już same nazwy stanowisk są bez sensu (po co komu pomocnik dyżurnego - do przynoszenia kawy? dyżurny to dyżurny i wystarczy) a co dopiero ich zaszeregowanie w stosunku do innych. Źle też rozłożono etaty. W komendach najniższej kategorii powinno być 6 dyżurnych w większych 9 (2 na zmianie dziennej 1 na zmianie nocnej) potem 12 itp. Oczywiście poza ilością mieszkańców czynnikiem decydującym powinno być to czy obsługują 112 z komórek, czy nie. Natomiast nie wyobrażam sobie powrotu do systemu 24/48 bo wówczas trzeba zagwarantować odpoczynek. Odpoczynek na stanowisku kierowania to czysta fikcja. Jak skończymy ocenę skutków reorganizacji (początek maja) to zabieramy się za przepis kwalifikacyjny i płacowy na rok przyszły. Wtedy będzie można dyspozytorów podciągnąć. Niestety znowu "na wyczucie" bo w PSP nigdy nie zrobiono badań naukowych nt. obciążenia na poszczególnych stanowiskach. Mam nadzieję, że takie badania ruszą jesienią. Niestety wyników w tym roku jeszcze się nie doczekamy, a przepis płacowy na rok przyszły trzeba opracować jeszcze w roku bieżącym. I najważniejsze. Strażacy przenoszeni na niższe stanowiska przez rok zachowują wynagrodzenie w pełnej wysokości. To może nie trzeba robić zmian z doskoku? Pozdrawiam Skomra

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #390 dnia: Luty 16, 2007, 21:53:13 »
Pytanie do Komendanta Głównego
Co może Pan powiedzieć na temat prowadzonych prac dotyczących nowego podziału administracyjnego kraju i jakie konsekwencje wynikną z tego tytułu dla PSP.

także chciałbym się oto spytać ?

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #391 dnia: Luty 16, 2007, 21:54:17 »
Teraz licze, że moderator usunie tą moją wypowiedź w wątku jak i wszystkie inne niemerytoryczne  aby nie zniekształcać jego ideii (pewnie znowu się przelicze).

A tutaj to kolegę poprę... MODERZY - do dzieła
Szanowny Panie Lang. Ten wątek zgodnie z tytułem ma być ściągą dla mnie o problemach jakie strażacy dostrzegają wokół siebie. A Pan z tej szlachetnej idei (piszący pozostają anonimowi, a ja nie) robi magiel, albo raczej oborę. Jak nie ma się Pan na czym wyżyć, to może siłownia? Pozdrawiam Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #392 dnia: Luty 16, 2007, 22:04:25 »
Pytanie do Komendanta Głównego
Co może Pan powiedzieć na temat prowadzonych prac dotyczących nowego podziału administracyjnego kraju i jakie konsekwencje wynikną z tego tytułu dla PSP.
Nic na ten temat nie wiem. Różne instytucje ciągle robią symulacje zmian,ale nie sądzę żeby coś się miało znacząco zmienić. Trzeba pamiętać, że przy korzystaniu ze środków unijnych obowiązuje minimum 5-cio letni okres trwałości efektu. Jeżeli powiat, który wziął środki unijne zostanie zlikwidowany, to całość środków wraz z odsetkami należy zwrócić. W Polsce ciągle traktujemy środki unijne jak nasze budżetowe. Czyli początek roku, nowe otwarcie. W unii tak nie jest. Może się okazać, że na reorganizację nas nie stać. Inna sprawa, że w Portugalii fikcyjnie podzielono region wokół stolicy na 2 tylko po to, żeby spadł średni dochód co pozwoliło na otrzymanie wyższych dotacji. Pozdrawiam Skomra

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #393 dnia: Luty 16, 2007, 22:06:35 »
Szanowny Panie Komendancie.

Mam tylko takie pytanie:
Ciągle słyszymy (czytamy), iż na SK strażacy są najbardziej „obciążeni psychicznie” i to w pierwszej kolejności im należy podnieść wynagrodzenie przez podniesienie grup uposażenia. Moje pytanie brzmi w jaki sposób dokonuje Pan porównania (pierwotnie zwanego) „czasu efektywnego” – „obciążenia psychicznego” strażaka pracującego na SK, a strażaka wyjeżdżającego do akcji (gaszenie śmietników, pożary traw, pożary lasów, pożary budynków mieszkalnych pow. 7 piętra, akcje chemiczne, wysokościowe, podwodne, nawodne, z osobami rannymi, z ofiarami śmiertelnymi, udział w katastrofach (np. Katowice) idt….
Strażacy na SK faktycznie często mają dużo telefonów, ale twierdzić, że powinni zarabiać więcej niż strażak biorący udział w akcjach ratowniczych (przy założeniu tego samego stażu pracy i wykształcenia) to chyba duże nadużycie!!!

Za to ode mnie minus dla Pana Komendanta

Z wyrazami szacunku
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 22:22:42 wysłana przez hakowy »

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #394 dnia: Luty 16, 2007, 22:08:24 »
Wczoraj na pożegnaniu Z-cy K-ta woj. woj. Sląskiego KG przekazał inf. o tym że tylko strażak majacy powyżej 25 lat służby może liczyć na dod. sł. w wysokości 50 % w przypadku odejścia na emeryturę.

Panie KG czy to prawda.
Jak zwykle sprawa to dotknie wszystkich strażaków podziału i nielicznych z komend. Panowie komendanci i wybrańcy służby mają 50 % dodatku .

Wielkie BRAWO dla kolegi Marsa
ABSOLUTNIE NICZEGO TAKIEGO NIE POWIEDZIAłEM . To jakaś kompletna bzdura. Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #395 dnia: Luty 16, 2007, 22:15:39 »
czy to prawda że nasz I KG już zakonczył kariere ?? to ściąga juz nieaktualna
Informacje o moim zgonie są nieco przesadzone. SKomra

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 16, 2007, 22:23:17 »
Strażacy na SK faktycznie często mają dużo telefonów, ale twierdzić, że powinni zarabiać więcej niż strażak biorący udział w akcjach ratowniczych (przy założeniu tego samego stażu pracy i wykształcenia) to chyba duże nadużycie!!!
Za to ode mnie minus dla Pana Komendanta

Znowu lądujemy w polskim bagienku. "Dlaczego ktoś ma mieć lepiej ode mnie?"
Do chwili obecnej dyżurny był najbardziej niedocenianą osobą w strukturach PSP - w momencie kiedy z ust najważniejszej osoby PSP pada stwierdzenie o rychłej zmianie (poprawie) ich sytuacji odzywają się głosy dezaprobaty.
Panowie, jest takie trafne powiedzenie "Sukces jest jak pierdnięcie, tylko własny pachnie przyjemnie" (za przeproszeniem!!)

Panie Komendancie
Oprócz tego, że jesteśmy strażakami, jesteśmy też Polakami - nigdy nie dojdziemy do porozumienia!
Trzeba zrobić porządek bez oglądania się na partykularne interesy co niektórych - tak jak podpowiada rozum, rozsądek, honor  i dbałość o dobro służby.

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 16, 2007, 22:34:04 »

To, że występujemy anonimowo nie upoważnia nas do ubliżania komukolwiek a co dopiero przełożonemu. Przypominam ze obowiązuje nas etyka zawodowa. To forum w obecnej formie stwarza doskonała okazje do szerzenia demoralizacji służbowej.
Jeżeli opisany proceder nie ustanie  wystąpię do Departamentu kontroli, skarg i wniosków MSWiA  z wnioskiem o kontrole bądź likwidacje tego forum w związku z naruszeniem regulaminów zachowania się oraz podważaniem zasad etyki zawodowej.


Szanowny Panie Sagan. To że ten wątek na forum wygląda jak wygląda wynika  z faktu, że odważyłem się wystąpić na nim jawnie. Wyobrażałem sobie, że zainteresowani piszą o problemach, a ja w miarę wolnego czasu na niektóre z nich odpowiadam, ale najważniejsze że mam możliwość "wyczucia atmosfery w służbie". Tymczasem paru kolegów traktuje mnie jak worek treningowy, kilku związkowców tępi każdego kto śmie mieć pogląd niezgodny z jedynie słuszną linią przewodniczącego i generalnie coraz bardziej jestem skłonny "dać sobie spokój". Chyba, że faktycznie wprowadzi się bezwzględny zakaz odnoszenia się do opinii innych forumowiczów. Pozdrawiam W. Skomra
P.S. Ci którzy nie chcą się narazić Wielkim Sfrustrowanym Cenzorom piszą na mój adres mailowy (Wielkich Sfrustrowanych Cenzorów da się obejść javascript:void(0);
cheesy!!!

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #398 dnia: Luty 16, 2007, 22:41:10 »
Szanowny Panie KG wyczytałem na forum, że Pan działał w związkach wlatach 90 tych, piastował Pan nawet funkcję w zarządzie chyba krajówki. Mam takie pytanko dlaczego teraz z taką niechęcią odnosi się Pan do związkowców. Przecież w związkach funkcjonują w większości normalni strażacy którym tak jak Panu dobro strażaków i służby leży bardzo na sercu.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 22:43:58 wysłana przez volf »

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #399 dnia: Luty 16, 2007, 22:46:56 »
Szanowny Panie Komendancie czekam na obiecaną przez Pana odpowiedz na pytanie, które zadałem na stronie 7. Obiecał Pan odpowiedzieć w najbliższych dniach. chodzi mi o ludzi, którzy ukończyli studia cywilne w SGSP kierunek inżynieria bezpieczeństwa pożarowego i są aspirantami . Jak wygląda sprawa awansu na pierwszy stopień oficerski. Zaznaczam iż w Polsce po tym kierunku jest kilku aspirantów a ich sprawa awansowa jest niejasna.
 Pozdawiam

Nie wiem co tu jest niejasne? Stanowiska oficerskie mogą zajmować osoby posiadające wykształcenie wyższe przydatne dla PSP i tytuł zawodowy technika pożarnictwa (art. 36 ust. 4). Natomiast nie mogą zajmować stanowisk związanych z dowodzeniem bez studiów podyplomowych z tego zakresu. Jeżeli ktoś zajmuje stanowisko oficerskie, to dlaczego ma nie dostać stopnia?