Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 213645 razy)

straz98

  • Gość
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 09, 2007, 22:47:34 »
nie, jeżeli harmonogram masz ustawiony w miarę równomiernie, tzn. nie dostajesz urlopu w momencie zagęszczenia służb. A jeśli nawet to wolne służby odbierzesz w innym momencie chyba że wtedy wykorzystane zostanie całkowicie zwiększenie do 48h. Dopiero wtedy strażak na zmianie może być stratny. Ale w mojej jednostce takie sytuacje nie mają miejsca. Podstawowy grafik, zwłaszcza w okresach urlopu danego strażaka jest rozłożony równomiernie co trzecia służba wolna.

Offline straz8

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 09, 2007, 22:49:49 »
"o czego brakuje naszej służbie to jednoznacznych reguł. Mogą być twarde, ale jednoznaczne. Żeby żaden absolwent wychowania przedszkolnego nawet nie śmiał się ubiegać o stopień oficerski bez względu czy ma "plecy" czy nie. Dlatego życzę Panu szybkiego awansu - o ile jest Pan inżynierem pożarnictwa lub specjalistą niezbędnym dla PSP. No i oczywiście wysokiej emerytury po długim okresie wydajnej służby pojmowanej tak jak stanowi rota ślubowania. Pozdrawiam W. Skomra"

Dziwne,że pana KG nie zajmuje sie  awansami aspirantów, którzy po skończeniu 7 -mu klas podstawówki i na skutek przymusu pod (groźbą zwolnienia)ukończyli 6-cio  miesięczną lub roczną szkołę średnią  ^_^,   a teraz są nie jednokrotnie dowódcami zmian czy dowódcami sekcji , a kłody do awansu rzuca się ludziom , którzy za zgodą KM i zgodnie z obowiązującym wówczas prawem ukończyli studia bez porównania chyba o szerszym zakresie niż w/w szkoła średnia !!!
Konkluzje mam jedną ..
Panowie którzy w sposób powyższy zdobyli aspirantów nie ( mówiąc już tu o zdobytym wykształceniu ) , nie dopuszczą aby ktoś legitymujący się "troszkę" większą wiedzą i to nie tylko zakresu "jak lać wodę" ;)mógł dostać awans na stopień oficerski !!
KG broniąc jedynie słusznej szkoły wyższej  , co jest rzadkością w skali światowej ...,również broni się przed wpływem ludzi ,którzy ukończyli inne kierunki niż jedynie słuszny !!
Przecież głupszym podwładnym  rządzi się o wiele łatwiej !!
Podsumowując , gratuluję polityki kadrowej w PSP , gdzie ludzi niejednokrotnie z wieloletnim stażem pozbawia się awansu , bo są po "jakiś tam" studiach cywilnych , a umożliwia się awans po SPZ i aspirantce, dla których wypisane jakiegokolwiek dokumentu to czarna magia , ale co tu wymagać przecież są niezbędni dla PSP i nie zagrażają wiedzą i umiejętnościami "młodym" oficerom po SGSP , którzy są tak naładowani wiedzą teoretyczną , a nie praktyczną ,że wyjazd do ugaszenia kontenera na śmieci sprawia im wielką trudność taktyczną ;)a sprawę rozwiązuje strażak z paroletnim doświadczeniem.
Tak prowadzone sprawy kadrowe wrócą nas do czasów , gdzie tylko 5% osób przyjmowanych (na pobór)do służby w SP mogło mieć średnie wykształcenie ,"uczonych w tej służbie nam nie potrzeba"
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2007, 12:31:29 wysłana przez straz8 »

Offline firemanpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 10, 2007, 14:48:01 »
Szanowny Panie Komendancie mam do Pana pytanie. Co Pan planuje zrobić z ludźmi, którzy skończyli studia cywilne w SGSP na kierunku inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Otrzymali oni tytuł inżyniera z zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Jak wynika z ustawy aspirant posiadający taki tytuł nie może awansować na pierwszy stopień oficerski, gdyz nie jest to równoznaczne z inżynierem pożarnictwa, chociaż różnica programowa była niewielka jeśli chcemy porównywać te dwa równoległe kierunki. Czy aspirant posiadający tytuł inzyniera w zakreie bezpieczeństwa pożarowego może według Pana awansować na pierwszy stopień oficerski?? Jesli nie jest to kierunek przydatny w PSP to jaki jest?? Jeśli nawet po ukończeniu SGSP nie dostaje sie stopni to po co szkoła prowadzi nabór?? czyżby chodziło o kasę?? Co Pan ma zamiar zrobić z takimi pojedynczymi przypadkami?? Czemu oni są traktowani inaczej chociaż ukończyli SGSP?? To jakaś paranoja... Proszę o odpowiedz pozdrawiam

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 10, 2007, 14:58:59 »
Odpowiedź na temat Co to jest kierunek przydatny w PSP?? Hehe ale kolega żartowniś.

Takie rzeczy to tylko w Erze !!!

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 10, 2007, 19:58:52 »
Szanowny Panie Komendancie mam do Pana pytanie. Co Pan planuje zrobić z ludźmi, którzy skończyli studia cywilne w SGSP na kierunku inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Otrzymali oni tytuł inżyniera z zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Jak wynika z ustawy aspirant posiadający taki tytuł nie może awansować na pierwszy stopień oficerski, gdyz nie jest to równoznaczne z inżynierem pożarnictwa, chociaż różnica programowa była niewielka jeśli chcemy porównywać te dwa równoległe kierunki. Czy aspirant posiadający tytuł inzyniera w zakreie bezpieczeństwa pożarowego może według Pana awansować na pierwszy stopień oficerski?? jeśli nie jest to kierunek przydatny w PSP to jaki jest?? Jeśli nawet po ukończeniu SGSP nie dostaje sie stopni to po co szkoła prowadzi nabór?? czyżby chodziło o kasę?? Co Pan ma zamiar zrobić z takimi pojedynczymi przypadkami?? Czemu oni są traktowani inaczej chociaż ukończyli SGSP?? To jakaś paranoja... Proszę o odpowiedz pozdrawiam
Próba skodyfikowania kierunków przydatnych to droga do nikąd. Naliczono tych przydatnych kierunków prawie 100. Np. w PSP potrzebujemy jednego weterynarza z biegłą znajomością języka angielskiego do międzynarodowej grupy poszukiwawczo - ratowniczej i wystarczy. Drugi to już przesada. Stąd pomysł by oprzeć się na zasadzie "kupowania" wiedzy niezbędnej na zajmowanym stanowisku. Dlatego we wnioskach awansowych ma się pojawić stwierdzenie, że do wykonywania czynności służbowych strażak musi posiadać dane wykształcenie. Tym samym strażak po prawie administracyjnym na stanowisku naczelnika wydziału organizacyjnego może i powinien awansować, ale z tym samym wykształceniem na stanowisku dowódca sekcji już nie. Co do absolwentów studiów w zakresie bezpieczeństwa pożarowego to należy zauważyć, że nie posiadają oni zawodu regulowanego "inżynier pożarnictwa", ale w przypadku jaki Pan porusza mają tytuł technika pożarnictwa i tytuł inżyniera. Nie mam przy sobie zbioru przepisów żeby stwierdzić, czy w takim przypadku musi jeszcze kończyć studia podyplomowe w SGSP czy nie. Sprawdzę w poniedziałek.  Natomiast generalnie wykładnią do tego czy ktoś może awansować czy nie, jest zajmowane stanowisko. I bynajmniej nie jest to sprzeczność. W myśl znowelizowanej ustawy wcale nie trzeba być oficerem aby zajmować stanowisko oficerskie. Czyli można najpierw dostać stanowisko oficerskie, a dopiero po tym awansować.  Pozdrawiam.W.Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 10, 2007, 20:02:56 »
Proszę tego nie traktować jako złośliwośc, tylko początek merytorycznej dyskusji.
P.S. Jestem naprawdę pełen podziwu za to, ze pojawił sie Pan na tym forum. W zapasie mam tematy "system dowodzenia w PSP" i "szkolnictwo w PSP"  -_-
Od wtorku pod przewodnictwem komendanta Winiarskiego rusza zespół do opracowania nowego rozporządzenia o czasie służby strażaka jako aktu wykonawczego do proponowanej nowelizacji ustawy o PSP. W zespole przeważają dowódcy JRG. Mam nadzieję, że dzięki temu przepis będzie bardziej życiowy od dotychczasowego.

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 10, 2007, 20:13:11 »
Panie Komendancie pisząc to jestem rozczarowany i zniesmaczony tym co sie dzieje i to co sie dowiedziałem dzisiaj. Od jakiegoś czasu powtarza sie, iż oficerowie po Szkole Głównej Służbie Pożarniczej (inż. pożarnictwa i mgr inż. pożarnictwa) są najbardziej docenianą kadrą dowódczo - sztabową.. A osoba mająca wykształcenie aspiranckie i ukończone "pszczelarstwo" zajmująca po staremu i po nowemu stanowisko oficerskie dostaje awans. Więc jak to jest przecież prawdziwy oficer jest chyba po SGSP a nie po studiach cywilnych zgadza się Pan ze mna?

Mam nadzieje że przemyśli Pan swoją decyzje i zmieni swe postępowanie wobec oficerów po SGSP, bo to naprawde nie wróży nic dobre.

Nie wiem o jakiej decyzji Pan pisze. Wstępne analizy jakiego typu wnioski awansowe w tym roku mogą być rozpatrywane wskazują na szereg nieprawidłowości. Dotyczy to inżynierów pożarnictwa, którzy spadli na stanowiska "łamane"oraz osób które otrzymały stanowiska zgodnie z prawem, a teraz wskutek zmiany przepisów nie spełniają wymogów kwalifikacyjnych. Do poniedziałku dałem czas swoim pracownikom by wymyślili co z tym fantem zrobić. Mam pewien plan, ale muszą się wypowiedzieć prawnicy.


[/quote]

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 10, 2007, 20:23:23 »
Cytuj
Dlatego we wnioskach awansowych ma się pojawić stwierdzenie, że do wykonywania czynności służbowych strażak musi posiadać dane wykształcenie.
Czyli awanse przeszły koło nosa bo to jest chore.  Można zawsze stwierdzić że na danym stanowisku obowiązki służbowe może wykonywać strażak z innym wykształceniem.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2007, 20:24:56 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 10, 2007, 20:24:16 »
A ja, chciałbym zapytać Pana Komendanta, czy my naprawdę gramy w tej samej drużynie? Pytanie stawiam w kontekście projektu nowelizacji ustawy o PSP, a szczególnie art.35.
Po analizie projektu dokładnie widać, że wcześniejsze Pana wypowiedzi i działania były podyktowane znajomością treści tegoż projektu. O ile się orientuję to, nowelizacja ustawy z 2005 roku w odniesieniu do art.35 miała na celu dostosowanie czasu pracy strażaków do powszechnie obowiązujących norm prawnych w tym zakresie, a jednocześnie dostosowanie unormowań prawnych do przepisów UE. W internecie nie ma problemu ze znalezieniem informacji, jakie to przesłanki decydowały o tym, żeby normatyw czasu służby został obniżony do 40 godzin tygodniowo, w analizach prawnych było również określane, że aby spełnić ten warunek należy zatrudnić dodatkowo pewna ilość strażaków, a inną zaś "wygenerujemy" we własnym zakresie (czyli ta pożal się Boże reorganizacją), powiem więcej była przez pewien okres czasu wola polityczna, aby to spełnić. Niech więc Pan odpowie co się stało, że po kilku miesiącach nastąpiła zmiana frontu i zaszła chęć powrotu do normatywu 48 godzin tygodniowo? Dlaczego "pierwszy strażak RP" - Pan - gra przeciwko własnej drużynie i zamiast być obrońcą naszego status quo, jest Pan orędownikiem niekorzystnych dla nas zmian ?
To co w chwili obecnej się dzieje jest porostu poprostu żenujące.

Sądząc z tonu Pańskiej wypowiedzi, to w jednej drużynie nie gramy. Po pierwsze straż zastała powołana w celu ratowania życia, zdrowia i mienia i od tej misji należy rozpoczynać wszystkie rozważania. Po drugie w uzasadnieniu do nowelizacji jest wyraźnie napisane, że taka formuła jest zgodna z prawem międzynarodowym. Po trzecie. Mam w domu uzasadnienie do nowelizacji naszej ustawy z 2005 gdzie jest napisane, że skrócenie czasu służby następuje " wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska pożarniczego" a nie celem dostosowania do wymogów prawa międzynarodowego.  I po czwarte przy wprowadzeniu rekompensaty pieniężnej  za ponadnormatywy czas służby myślę że zamiast nacisków dlaczego tak długo pracujemy pojawią się inne - dlaczego jest nas tak mało. Pozdrawiam. Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 10, 2007, 20:27:53 »
Cytuj
Dlatego we wnioskach awansowych ma się pojawić stwierdzenie, że do wykonywania czynności służbowych strażak musi posiadać dane wykształcenie.
Czyli awanse przeszły koło nosa bo to jest chore.  Można zawsze stwierdzić że na danym stanowisku obowiązki służbowe może wykonywać strażak z innym wykształceniem.
Zamiast kombinować niech Pan poda jakie ma Pan stanowisko i jakie wykształcenie ogólne. Inaczej możemy sobie filozofować.

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 10, 2007, 20:32:27 »
Cytuj
Zamiast kombinować niech Pan poda jakie ma Pan stanowisko i jakie wykształcenie ogólne. Inaczej możemy sobie filozofować.
d-ca zmiany, technik pożarnictwa + wyższe cywilne
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 10, 2007, 20:35:21 »
Odnośnie poprawek do USTAWY

Dobrze, że coś się dzieje i tu duży plus. Ale w tej formie szczególnie art 35 nie do przyjęcia. Potrzeba jasnych określeń 40=48 jakiś paradoks. W myśl ustawy jeden strażak może pracować 40h a drugi 48 za takie same pieniądze!!!! niedopuszczalne. A urlop dodatkowy za przedłużony czas służby, niektórzy prawnicy interpretują, że przedłużenie czasu służby wynika z półgodzinnego czasu przejęcia służby oraz dokończenia rozpoczętych czynności tj. zakończenia akcji przed zdaniem służby, co jest ujęte w ustawie!
Ponadto, jeżeli za dodatkowy czas służby należy się wolne w odpowiednim wymiarze to dlaczego ustawodawca nie zapisał  "należy się urlop dodatkowy"
Do poważnego przemyślenia

Mi ta formuła też się nie podoba, ale ma ma wyboru. Dyrektywa unijna mówi o czasie podstawowym, który może być wydłużony. Porównanie 40 i 48 godzin będzie miało sens jeśli wprowadzi się takie pojęcia jak prawo do odpoczynku podczas służby ( oczywiście dla pracujących w systemie 24/48) oraz ograniczy dopuszczalny czas służby wykonywanej w sposób ciągły (po 12 godzinach akcji bezwzględnie podmiana). Musimy poczekać na efekt zespołu pracującego nad rozporządzeniem o czasie służby, to powinno sporo wyjaśnić. Pozdrawiam

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 10, 2007, 20:37:10 »
Cytuj
Od wtorku pod przewodnictwem komendanta Winiarskiego rusza zespół do opracowania nowego rozporządzenia o czasie służby strażaka jako aktu wykonawczego do proponowanej nowelizacji ustawy o PSP. W zespole przeważają dowódcy JRG. Mam nadzieję, że dzięki temu przepis będzie bardziej życiowy od dotychczasowego.
No to będzie napewno 48, a być może d-cy jrg przeforsują nawet więcej godzin dla dobra służby. Zmienić system,system, system, bo już nie możemy znieść, że ktoś ma lepiej. Dla nas kasa, kasa,kasa, a strażak dołowy niech rękawy do roboty zakasa.

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 10, 2007, 20:39:26 »
Cytuj
Zamiast kombinować niech Pan poda jakie ma Pan stanowisko i jakie wykształcenie ogólne. Inaczej możemy sobie filozofować.
d-ca zmiany, technik pożarnictwa + wyższe cywilne
Szanowny Panie chak. Jakie wykształcenie cywilne Pan posiada?

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 10, 2007, 20:44:17 »
To może ja podam: wykształcenie wyższe - SGSP; m.in. kurs ratownictwa chemicznego. Dotychczasowe stanowisko - specjalista, od poniedziałku - st.specjalista ratownik, bez szans na awans. Czy wg Pana to jest wporządku? Specjaliści od czego pozostali w biurach, a zostali zniesieni na podziale bojowym?
Napisał Pan że uzasadnieniem noweli ustawy było "....skrócenie czasu służby następuje " wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska pożarniczego". Czy te oczekiwania uległy zmianie?

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 10, 2007, 20:47:48 »
Cytuj
Szanowny Panie chak. Jakie wykształcenie cywilne Pan posiada?
studia wyższe zawodowe ( licencjat) -skierowanie z zakładu pracy, podpisana umowa na urlop szkolny.
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 10, 2007, 20:48:52 »
Nie chcę się wcinać w dyskusje ale Pan Komendant powinien zapytać jeszcze czy to jest licencjat czy zakończone magisterka , to jest istotne . bo wyższego bez tytułu niema. Przynajmniej nie powinno być.
chak.. S.G. po licencjacie??
Pozdrawiam
chak kierunek ,, kierunek podaj bo coś dziwnie się ociagasz jagbyś niezrozumiał pytania Pana KG
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2007, 21:01:46 wysłana przez firepl »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 10, 2007, 20:51:22 »
i jeszce ja, sgsp, magisterka w trakcie (równiez na sgsp), stanowisko obecne dowódca zmiany(wg. nowego regulaminu - aspiranckie), kurs ratownictwa wysokosciowego, instruktorów zarzadzania kryzysowego w sgsp, 17 lat pracy i  bez szans na dlszy rozwój zawodowy (o awansie nie wspominając).
Niech mi pan powie, czy naprawde najlepszym wyjściem dla takich jak ja, jest przejście na emeryturę i wyjazd do Anglii?
Tak z pewnościa nie gramy w jednej druzynie, skoro o "oczekiwaniach srodowiska pożarniczego" pisze Pan jak o potrzebach zupełnie obcej dla Pana instytucji?!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 10, 2007, 21:02:54 »
Cytuj
chak kierunek ,, kierunek podaj bo coś dziwnie się ociagasz jagbyś niezrozumiał pytania Pana KG
kierunek będzie we wniosku na awans jak oczywiście dojdzie do KG
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline strażak111

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 10, 2007, 21:11:57 »
Witam wszystkich serdecznie, swoje pytanie chcę skierować do Pana Komendanta Głównego a mianowicie interesuje mnie sprawa funkcjonariuszy PSP , którzy ukończyli  dziennie SGSP dla osób cywilnych i uzyskali tytuł Inżyniera w Zakresie Bezpieczeństwa Pożarowego. Jak wiadomo Jnżynierowie Pożarnictwa kształcili się w prawie identyczny sposób (przedmioty,zaliczenia,egzaminy),od Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego różni ich jedynie  doświadczenie zdobyte na podziale bojowym ,Którego myśmy nie mieli będąc w SGSP.Pracuję na podziale bojowym od dwóch lat i myślę ,że zdobyłem doświadczenie nie odbiegające od tego ,które zdobyli na tej uczelni młodzi oficerowie.Jaka jest więc różnica w naszych kwalifikacjach?
Ta sama wiedza teoretyczna, to samo doświadczenie na podziale bojowym, więc dlaczego musimy kolejno przechodzić przez wszystkie kursy od podstawowego ,który już zaliczyłem po przez podofierski, na który jak dobrze pójdzie skieruje mnie Komendant za 3-4 lata?
Czy nie jest taniej mianować nas na pierwszy stopień oficerski niż kształcić przez prawie cztery lata młodego oficera w SGSP, finansować mu to wykształcenie , wyżywienie ,zakwaterowanie. Myśmy za to zapłacili sami a różnice między naszymi kwalifikacjami są niewielkie i można by je było uzupełnić na jednym specjalnie do tego stworzonym kursie.
Nie chodzi mi tu o tzw. wpychanie się na stanowiska aby zaspokoić swoje ambicje, na prawdę lubię to co robię i chcę ratować nadal życie, zdrowie , mienie ale proszę zrozumieć jak czuje się osoba w stopniu strażaka z takim wykształceniem ,która już prawie utraciła nadzieję na wykorzystanie swoich kwalifikacji i nie ma żadnych perspektyw na przyszłość.
Bardzo proszę o podjęcie tej sprawy. Z góry dziękuję.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 10, 2007, 21:17:12 »
Panie Komendancie, pytanie troche z innej beczki: jak Pan widzi przyszłośc funkcjonowania Grup Poszukiwawczo Ratowniczych PSP? jakie jest Pańskie zdanie na ten temat i czy chce Pan coś zmieniac w tej kwesti czy pozostawić w biezacej fomie?
Czy nie myśli Pan że warto nałożyć nacisk na bardziej profesjonalne działanie takiej grupy, mam na mysli Warszawe Łódź czy Poznań (pomijam Nowy Sącz ponieaż oni sa na znacznie wyższym poziomie) aby poza Sączem były naprawde mocne, profecjonalne grupy, takie 2-3 w Plsce?

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 10, 2007, 21:23:54 »
Nie gorączkujcie sie, Pan Kg juz się zwinął na dzisiaj z forum, ale na niektóre pytani moge odpowiedzieć ja  :mellow:

do kolegi strazak111, no tak jak was robią w jajo to chyba nie ma lepszego porównania, moje wyrazy współczucia. Ja to przynajmniej juz tyle lat pracuję, że wiem, iż po przełozonych nie ma sie czego dobrego spodziewać, potwierdza to obecna sytuacja.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 10, 2007, 21:31:30 »
 Widząc tak ochoczo udzielane (przynajmniej na początku) odpowiedzi Kom. Głównego chciałbym zapytac czy zamierza Pan zmodernizowac Rozporządzenie w sprawie umundurowania? Jest w nim m. innymi zapis w paragrafie 18 ust.1 pkt.2,  o moim zdaniem bezsensownym zostawianiu wyposażenia, umundurowania itp. w jednostce z której strazak odchodzi do innej jednostki  - tez PSP!!!
Jednostka PSP w innej miejscowości do której strażak przechodzi musi wydac min. kilka tysięcy zł. na wyposażenie ponowne dla strażaka. Czy to nie marnotrawstwo?

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 10, 2007, 21:38:54 »
mam zapytanko a co z rozporządzeniem płacowym

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 10, 2007, 21:42:54 »
Cytuj
Mi ta formuła też się nie podoba, ale ma ma wyboru. Dyrektywa unijna mówi o czasie podstawowym, który może być wydłużony. . Musimy poczekać na efekt zespołu pracującego nad rozporządzeniem o czasie służby, to powinno sporo wyjaśnić.
Formuła ta napewno nie podoba się też ratownikom w jrg. Jeżeli porównujemy czas pracy do dyrektyw unijnych to może też nasze pensje porównać. Jakoś nikt niechce tego poruszyć.Nie musimy brać wszystkiego co w innych krajach, bo w każdym kraju są inne warunki ekonomiczne i historyczne. Cywilizacja idzie w kierunku osiągania coraz większego dobrobytu i nie można się cofać. Nie tak dawno tydzień pracy i nauczania był 6-cio dniowy, teraz mamy 5-cio dniowy. Pojawiają się głosy o 4-o dniowym. „Trzeba z żywymi naprzód iść”.Dzielenie czasu służby na odpoczynek, szkolenie itp. to podział sztuczny i skostniały wprowadzony w komuniźmie.
Cytuj
Porównanie 40 i 48 godzin będzie miało sens jeśli wprowadzi się takie pojęcia jak prawo do odpoczynku podczas służby ( oczywiście dla pracujących w systemie 24/48) oraz ograniczy dopuszczalny czas służby wykonywanej w sposób ciągły (po 12 godzinach akcji bezwzględnie podmiana).
Nikt nie zagwarantuje odpoczynku w czasie służby, często zdarzało się, że po podmianie trzeba było brać udział w następnej akcji. Zresztą będąc w zakładzie jesteśmy w dyspozycji pracodawcy ( oderwani od życia osobistego, a jest tylko jedno) i w każdej chwili gotowi i to jest właśnie specyfika tej pracy. Abstrahując – czy ktoś chciałby czuwać w pracy nic nierobiąc (brak zdarzeń) i nic za to nie mieć?. Wszelkie dywagacje  w tym temacie to próby manipulacji i szukanie dziury w całym. Życzę zdrowia i sił wszystkim dążącym do poprawy egzynstencji ludom pracującym.
Ps. Sensowne jest wprowadzenie zapisu o ciągłości służby i przedłużonym czasie pracy w rozliczeniu półrocznym lub rocznym. Tydzień pracy 40-to godzinny, 2 służby w tygodniu = 48h, 3 służby = 64h ( 72 - 8 godzin przełamanie tygodnia). Zapis ten spowoduje pozostawanie w pracy powyżej 40h zgodny z prawem. Proste rozwiązania są najlepsze.