Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 213537 razy)

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 08, 2007, 16:06:09 »
Proponuję dać sobie spokój z tymi wszystkimi propozycjami bo jak widać po ostatnim projekcie rozmowa nie ma najmniejszego sensu ... jest to całkowita strata czasu.

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 08, 2007, 16:07:10 »
    Szanowny Panie Komendancie wiele się mówi o dobru służby i bardzo dobrze. Ja chciałbym zwrócić szczególną uwagę Pana Komendanta na problem rejonów działania poszczególnych JRG. Wiem, że w większych miastach nie ma to większego znaczenia ale Polska to nie tylko duże miasta ale przede wszystkim obszary niezabudowane, drogi i małe miejscowości. W Polsce tak dziwnie się składa, że rejony działania JRG są wyznaczane granicami powiatów, a nie daj Boże jednocześnie granicą województwa. Mimo, że Straż Pożarna jest utrzymywana z pieniędzy podatników i każdy podatnik powinien mieć pewność, że pomoc przyjdzie mu w jak najkrótszym czasie (czas jest najbardziej determinującym czynnikiem w ratownictwie), to u nas do zdarzenia jedzie jednostka ta na której rejonie jest zdarzenie, a nie ta która ma najbliżej. Proponuję wyznaczać rejony działania poszczególnych jednostek tyko i wyłączne czasem dojazdu, a nie granicami województw, czy też powiatów. Będzie to z korzyścią dla wszystkich potrzebujących naszej pomocy.
    I jeszcze jedno proponuję, aby wszystkie radiostacje miały zakodowane również częstotliwości sąsiednich rejonów, aby można było przejść na ich częstotliwości i bez problemów porozumiewać się drogą radiową (obecny kanał współdziałania nie spełnia oczekiwań, ponieważ samochody pracują zazwyczaj na jednym kanale bez skaningu).

Bardzo proszę Pana Komendanta o zwrócenie uwagi na ten poważny problem i podjęcie odpowiednich kroków likwidujący ten problem dla dobra służby i osób ratowanych.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 08, 2007, 17:36:53 »
 Do Jan..  Dziwne nie wiem gdzie pracujesz ale ja mam obszar chroniony poza powiatem, zawsze mogę zadysponować najbliższą jednostkę przez WSKR lub odwrotnie i powiem ze często tak się zdarza , częstotliwości radiowe mam na kanale powiatowym , wojewódzkim wprowadzone do radiostacji , wszystko pięknie funkcjonuje, twoja wypowiedź powinna być skierowana do twojego naczelnika operacyjnej. Pozdrawiam.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 08, 2007, 17:49:26 »
A ja, chciałbym zapytać Pana Komendanta, czy my naprawdę gramy w tej samej drużynie? Pytanie stawiam w kontekście projektu nowelizacji ustawy o PSP, a szczególnie art.35.
Po analizie projektu dokładnie widać, że wcześniejsze Pana wypowiedzi i działania były podyktowane znajomością treści tegoż projektu. O ile się orientuję to, nowelizacja ustawy z 2005 roku w odniesieniu do art.35 miała na celu dostosowanie czasu pracy strażaków do powszechnie obowiązujących norm prawnych w tym zakresie, a jednocześnie dostosowanie unormowań prawnych do przepisów UE. W internecie nie ma problemu ze znalezieniem informacji, jakie to przesłanki decydowały o tym, żeby normatyw czasu służby został obniżony do 40 godzin tygodniowo, w analizach prawnych było również określane, że aby spełnić ten warunek należy zatrudnić dodatkowo pewna ilość strażaków, a inną zaś "wygenerujemy" we własnym zakresie (czyli ta pożal się Boże reorganizacją), powiem więcej była przez pewien okres czasu wola polityczna, aby to spełnić. Niech więc Pan odpowie co się stało, że po kilku miesiącach nastąpiła zmiana frontu i zaszła chęć powrotu do normatywu 48 godzin tygodniowo? Dlaczego "pierwszy strażak RP" - Pan - gra przeciwko własnej drużynie i zamiast być obrońcą naszego status quo, jest Pan orędownikiem niekorzystnych dla nas zmian ?
To co w chwili obecnej się dzieje jest porostu poprostu żenujące.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline seven

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 08, 2007, 18:32:23 »
Nastał czas płacenia za stanowisko, co widac w projekcie nowelizacji ustawy.
Z tego co widac szykuje się konflikt z podwładnymi, chyba nie o to chodzi.

Panie Komendancie trzeba grać z Nami w otwarte karty i brać przykład z KG w Policji.

Życzę powodzenia i dużo rozsądku.
 

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 08, 2007, 19:12:59 »
Nie pisałem do tej pory na forum, byłem jak to zwią czytaczem, nie dlatego, że nie miałem nic do powiedzenia. Tak po prostu było i kropka, ale nie wytrzymałem i muszę cos skrobnąć.
[i]"... myślę, że w tym przypadku trudno mówić o naciskach politycznych, biorąc pod uwagę moją karierę i wykształcenie nie ma osoby w kraju, która by miała takie przygotowanie teoretyczne do zajmowania tego stanowiska..."[/i]  - jaka skromność, chyba Pan zapomniał, że życie uczy pokory. Znamy wszyscy już jednego pana który powiedział "... że prawdziwego męzczyznę poznajemy po tym jak kończy nie jak zaczyna...". Nie podważam Pana wykształcenia i daleko mi do oceny Pana - poczekamy, zobaczymy .Znając życie niebawem koniec nadejdzie, jak napisał jeden z forumowiczów "... nauczmy się kochać komendantów głównych tak szybko odchodzą ...".
Pozdrawiam
No cóż. Moją dewizą jest powiedzenie "lepiej krótko świecić niż długo kopcić, a jak ginąć to z trzaskiem".   

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 08, 2007, 19:17:07 »
Do firepl. Widocznie pracujemy w innych krajach. A tak poważnie to alarmowanie przez WSKR wcale nie jest takie dobre (czas), po za tym jeśli tam gdzie statystyka jest najważniejsza nikt ie odważy się prosić o pomoc, bo później jest "wypominana" ilość wyjazdów, a nie dobro ogółu.
Uważam, że takie sprawy powinny być regulowane odgórnie. Najlepiej, aby dane PSK mogło dysponować kilka najbliższych JRG w miarę potrzeby bez pozwolenia WSKR-u.

Offline strazak wojtek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 08, 2007, 22:28:26 »
Odnośnie poprawek do USTAWY

Dobrze, że coś się dzieje i tu duży plus. Ale w tej formie szczególnie art 35 nie do przyjęcia. Potrzeba jasnych określeń 40=48 jakiś paradoks. W myśl ustawy jeden strażak może pracować 40h a drugi 48 za takie same pieniądze!!!! niedopuszczalne. A urlop dodatkowy za przedłużony czas służby, niektórzy prawnicy interpretują, że przedłużenie czasu służby wynika z półgodzinnego czasu przejęcia służby oraz dokończenia rozpoczętych czynności tj. zakończenia akcji przed zdaniem służby, co jest ujęte w ustawie!
Ponadto, jeżeli za dodatkowy czas służby należy się wolne w odpowiednim wymiarze to dlaczego ustawodawca nie zapisał  "należy się urlop dodatkowy"
Do poważnego przemyślenia

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 08, 2007, 22:53:41 »
Cytuj
No cóż. Moją dewizą jest powiedzenie "lepiej krótko świecić niż długo kopcić, a jak ginąć to z trzaskiem".

A jak by tą dewizę lekko zmodyfikować np. "lepiej długo świecić, krótko kopcić i nie ginąc w ogóle"

Czyż nie lepiej by było gdyby Szanowny pan KG mógł np. będąc już na emeryturze spojrzeć bez żadnych obaw strażakowi w oczy ? Oczywiście mam tu na myśli strażaków zmianowych poniewaz jeszcze Pan dobrze nie zaistniał a już Pan zdążył dokładnie nasze środowisko podzielić.

Mimo wszystko jeszcze pozdrawiam.

GOO

  • Gość
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 09, 2007, 00:05:55 »
Ja również mam pytanie do Pana Komendanta oczywiście w związku z propozycją zmiany ustawy o PSP. Proponuje Pan
„1a) Za przedłużony czas służby, o którym mowa w ust. 1, strażakowi
przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy, o którym mowa w art.
71 a.
Ale artykuł 71a mówi że urlop dodatkowy przysługuje również z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia. To prosze mi powiedzieć ile z 18 dni będzie przysługiwało za przedłużony czas służby a ile za pracę w warunkach szkodliwych.
Proszę mi również wyjaśnić dlaczego pracownikom 8 godzinnym m.in. Panu przysługuje urlop dodatkowy, przecież wasz czas pracy nie będzie zwiększany. Kończąc, urlopu dodatkowego jest 18 dni czyli przekładając na system zmianowy, 6 służb w roku co daje 144 godziny. Zakładając że nic z tego urlopu nie przysługuje za pracę w szkodliwych warunkach, to jakim cudem ten urlop ma rekompensować przedłużony czas pracy jeżeli jej wymiar w ciągu roku może sięgnąć  384 godziny.
Pozdrawiam

Jeszcze do Jan.. To ty kolego chyba pracujesz w jakimś dziwnym kraju. U mie do wyjazdu w ramach "pomocy wzajemnej" dysponuje PSK na prośbę PSK z sąsiedniego powiatu a do WSKR taki fakt się tylko zgłasza. Jeżeli u was czegoś takiego się nie praktykuje to myślę że ktoś powinien się zająć komendantem wojewódzkim. Bo niedopuszczalne jest żeby potrzebujący pomocy czekał dłużej tylko dlatego że JRG mające znacznie bliżej nie wyjeżdza ponieważ nie jest to ich powiat.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2007, 00:15:09 wysłana przez GOO »

Offline Ping

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 09, 2007, 09:46:42 »
Witam Wszystkich po raz pierwszy na tym forum,

Postanowilem wlaczyc sie do dyskusji. Podsumowujac to, co do tej pory przeczytalem w omawianym temacie, moge powiedziec, ze znajduje sie tutaj bardzo wiele ciekawych, slusznych i godnych realizacji postulatow, ktore z pewnoscia usprawnilyby funkcjonowanie naszej sluzby. Sluzby czyli organizacji jaka jest PSP z jej ustawowymi zadaniami oraz strazakow, ktorzy te formacje tworza.

Wg mnie model usprawniania powinien postepowac "od dolu" struktury organizacyjnej, tzn. strazacy indywidulanie czy tez zrzeszeni w zwiazkach zawodowych podaja rozmaite propozycje dot. sluzby. Tworzy sie z tego baza propozycji. Na podstawie tego materialu, po wlasciwej analizie, komendant glowny wraz z zespolem odpowiednich doradcow, wypracowuje koncepcje zmian na lepsze, a nastepnie przedstawia je resortowi, ktory po kolejnej analizie umozliwia realizacje tych koncepcji w postaci zmian w istniejacych przepisach prawnych lub nowych aktow prawnych.

Odnosze wrazenie, ze niestety jest zupelnie odwrotnie, tzn. obecnie usprawnianie sluzby postepuje "od gory", czyli w pierwszej kolejnosci jest realizowany "plan resortowy", ktory oparty prawdopodobnie na zalozeniach bardziej politycznych niz merytorycznych z niewielkim wycinkiem uwzglednionych sugestii strazakow, nie moze byc dobrym planem. W tej sytuacji komendant glowny ma niewielkie pole manewru. Albo dostosuje sie do wiekszosci zalecen resortu albo odejdzie i  przyjdzie nastepny. To jest chore. Ale wiekszosc z nas nie zdaje sobie chyba z tego sprawy i uwaza, ze komendant glowny ma nieograniczone mozliwosci dezycyjne. Takie odnosze wrazenie czytajac niektore posty tego forum. Dlatego podajac komendantowi sugestie powinnismy brac poprawke na to jakie ma on mozliwosci dzialania. Jak uzdrowic te sytuacje niestety nie wiem...

Pozdrawiam i mam nadzieje, ze jeszcze bedzie lepiej, a komendantowi glownemu zycze wytrwalosci w walce o nasze sprawy, bo dobrej woli z pewnoscia mu nie brakuje.





Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 09, 2007, 09:54:42 »
Witam
A o co tu sie niby klocic? O tych pare godzin w roku wiecej? A komu to niby przeszkadza...???

MNIE!!

Dlaczego tak ma byc, skoro jak ladnie wszyscy daja do zrozumienia, ze przeciez niby jeden resort a tylko straz bedzie pracowala wiecej. Projekt piekny, co tu duzo mowic. Mam nadzieje, ze jednak nastapi w nim kilka zmian. Nie rozumiem, skad ta cala nagonka na czas pracy, nie latwiej przyjac stazystow, wielu stazystow, podniesc stany osobowe, dajac mozliwosc lepszego zabezpieczenia rejonu? Gdzie tu jest sens, gdzie tu jest myslenie, a przede wszystkim, czemu to 'myslenie' ma sluzyc? Poglebieniu jeszcze roznic i rozognieniu wasni? Poki co dziala znakomicie...
Moze dostane odpowiedz, po co to wszystko...?

(aha, nie interesuje mnie wypowiedz, ze celem zapewnienia ciaglosci sluzby... jak juz cos, to tak bardziej opisowo bym prosil...)

Co do urlopu dodatkowego:
W Art. 71a. 1. Strażakowi, o którym mowa w art. 71, przysługuje płatny dodatkowy urlop wypoczynkowy, zwany dalej "dodatkowym urlopem wypoczynkowym", w wymiarze do 18 dni rocznie, z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia albo szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby, o którym mowa w art. 35 ust. 9, albo osiągnięcia przez strażaka określonego wieku lub stażu służby.

i tu mam pytanie o te 'albo'
Skoro w projekcie zostalo wybrane tylko, ze urlop jest za dodatkowy czas pracy, tzn., ze reszta przepada, tak...? Za szkodliwe warunki, jak rowniez za osiagniety wiek, juz nie ma nic...?
(eeee... interpretacja wg. potrzeb chwili, czy...)

Jeszcze slowo co do podwyzki...
A gdyby jeszcze jeden, szybki, krotki projekt...?
Dac kazdemu po rowno. Pokazac, ze podwyzka obejmuje cala straz rowno. Przeciez, roznica miedzy 1 a 20 grupa i tak jest tak wielka, ze po co ja jeszcez bardziej zwiekszac? Wiadomo, kazdy ma swoje obowiazki, za ktore dostaje pieniadze, i ktore wykonuje. Dajac wszystkim po rowno roznica zostanie zachowana, kazdy odczuje podwyzke, a i ludzie inaczej spojrza na cala rzecz. (moze nie calkiem inaczej, ale to bedzie taki cieply wietrzyk w czasie burzy i chwila wytchnienia...)

pozdrawiam
solosar

Offline bombello1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 09, 2007, 10:21:18 »
cytat-Jeszcze do Jan.. To ty kolego chyba pracujesz w jakimś dziwnym kraju. U mie do wyjazdu w ramach "pomocy wzajemnej" dysponuje PSK na prośbę PSK z sąsiedniego powiatu a do WSKR taki fakt się tylko zgłasza. Jeżeli u was czegoś takiego się nie praktykuje to myślę że ktoś powinien się zająć komendantem wojewódzkim. Bo niedopuszczalne jest żeby potrzebujący pomocy czekał dłużej tylko dlatego że JRG mające znacznie bliżej nie wyjeżdza ponieważ nie jest to ich powiat.

Wpełni potwierdzam.

pozatym nawet jak dysponujesz jednostkę z poza powiatu na twój rejon to meldunek piszesz ty-więc w czym problem
Ps . Jan idź do naczelnika niech ci powie co ci wolno.

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 09, 2007, 11:10:38 »
Mam pytanie do Pana Komendanta.
Dlaczego Pan Komendant nie odpowiada na pytania najbardziej nas nurtujące(tylko odpowiada na zaczepki dotyczące jego Ego-przez co dyskusja na tym forum z Panem jest niekonstruktywna i bezcelowa), a dotyczące bijących w nasze interesy zmian (czyżby te pytania były aż tak dla Pana niewygodne)
W obecnym stanie najgorsze dla nas strazaków PSP jest brak informacji a nawet dezinformacja i totalny haos(czy leży to może w czyimś interesie czy może jest to nieudolność w zarządzaniu-tak czy owak ma to charakter działań ze szkodą dla całej naszej Formacji, a już na pewno powoduję dużą frustrację pracowników PSP)
Przecież wystarczyłby jeden fax (z KG do wszystkich podległych komend ) ze szczegółowymi instrukcjami jak mają postępować i uniknęlibyśmy wszystkich nieporozumień, frustracji i niekiedy niepotrzebnej papierkowej roboty(która później okazuje się nikomu niepotrzebna i ląduje w koszu)
Mam nadzieje że to sie zmieni na lepsze i Pańskie działania przybiorą charakter celowych ,jawnych, skutecznych, zgodnych z prawem i honorem Oficera działań i przysporzą Mu chwałę(a nie tylko dobrą pensje i szybka wysoka emeryturę), oraz dużo zwolenników wśród podległych strażaków.

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 09, 2007, 11:25:49 »
Cytuj
W myśl ustawy jeden strażak może pracować 40h a drugi 48 za takie same pieniądze!!!!
Raczej nie za te same pieniądze. Gdy przeliczysz roboczo godzinę to wychodzi mniej (pieniędzy) temu co pracuje 48 godz. w tygodniu.  :angry:


Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 09, 2007, 12:13:47 »
w_skomra   Luty 07, 2007, 08:32:37 » napisał:

Cytuj
To czego brakuje naszej służbie to jednoznacznych reguł. Mogą być twarde, ale jednoznaczne. Żeby żaden absolwent wychowania przedszkolnego nawet nie śmiał się ubiegać o stopień oficerski bez względu czy ma "plecy" czy nie. Dlatego życzę Panu szybkiego awansu - o ile jest Pan inżynierem pożarnictwa lub specjalistą niezbędnym dla PSP.
Po informacji otrzymanej z KG na temat awansów, nie sposób nie odnieść się do cytowanego przez Pana stwierdzenia. Wprawdzie odpowiedź jakiej Pan udzielił  meremre tchnęła optymizmem, że inżynierowie pożarnictwa dostaną mianowanie na kolejny stopień, a z całą bezwzględnością KG będzie przestrzegać zasad awansowania kolegów po studiach cywilnych, o tyle ostatnia informacja temu przeczy.
I ponownie okazuje się, że miałem rację, że awanse oficerskie otrzymają Ci, których komendanci odpowiednio umotywowali wnioski w zakresie przydatności studiów na stanowisku pracy. Wynika z tego, że dla np. dowódcy zmiany (po SGSP) awans sie nie należy (stanowisko od marca aspiranckie), a dla np. zastepcy d-cy JRG po licencjacie np. finanse i bankowość (stanowisko oficerskie, ale brak kwalifikacji wymaganych w ustawie, brak kursu)- ptrzypomnę tylko, że JRG nie prowadzi samodzielnie żadnych finansów - stopień się znajdzie. Cóż za konsekwencja!
Albo Pan mówi (pisze na forum) jedno, a robi zupełnie odwrotnie, albo nie ma Pan zielonego pojęcia co się w pańskiej służbie dzieje?!
Moje gratulacje, szczerze mówiąc to, jakoś przewidywałem, że stanie się akurat tak jak się stało, a nie tak jak Pan szumnie zapowiadał. Tak trzymać!
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2007, 12:18:01 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 09, 2007, 12:27:06 »
Szkoda, że jakiś czas temu, gdy miałem przyjemność słuchać Pańskiego wykładu nie powiedział pan wprost," chłopy, co wy tutaj robicie, to strata czasu idźcie, zróbcie licencjat, a ja was awansuję". Mam do Pana żal i tak jak Kuba Wojewódzki w Idolu - jestem na NIE.

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 09, 2007, 13:16:49 »
No cóż. Moją dewizą jest powiedzenie "lepiej krótko świecić niż długo kopcić, a jak ginąć to z trzaskiem".   
[/quote]

 Cóż życzę szybkieko zaświecenia- bo na razie to kupa dymu! a co do projektu zmian w ustawie -żałosne! odnosnie interpretacji art.35 pkt.9 ,bardzo nie trafiona, prosze zauwarzyć ,że nie ma tam słowa że nie należy sie czas wolny za godziny ponad 40, pozatym nie ma tam słowa przeciętnie ,wiec faktycznie możemy zwiekszyc do 48 w tygodniu (logiczne -w celu zapewnienia ciągłości służby) ale nadal przeciętnie w tygodniu 40 godzin w okresie rozliczeniowym.Można wiele jeszcze napisac wyjaśnień tego artykułu ale mysle , że Pan Komendant doskonale wie  jak obecny zapis byłby potraktowany przez sądy, stąd tak szybko powstał projekt zmian w ustawie! Nawet w przypadku nie jasnosci w zapisie ustawy zawsze sady rozpatrują to na korzyść pracownika(przeważnie).


Mimo wszystko życze powodzenia i zmiany podejścia do swoich podwładnych-tych najniżej.

Offline memer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 09, 2007, 17:15:31 »
Witam. Denerwuje mnie jedna sprawa. Mianowicie średnia płaca. Chodzi mi o to, że powinna być niezalezna od stażu pracy. Dlaczego średnia płaca musi być taka sama w jednostkach gdzie średnia wysługa jest różna? Strażacy służący dłużej  ( z jednostkek gdzie średni staż jest wyższy- dużo osób z długim stażem pracy) tracą na tym, ponieważ muszą mieć automatycznie niższy dodatek służbowy, żeby zachowana była średnia płaca. Gdzie tu logika???

Offline diavolo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 09, 2007, 17:19:19 »
Witam Pana Komendatna.

Panie Komendancie pisząc to jestem rozczarowany i zniesmaczony tym co sie dzieje i to co sie dowiedziałem dzisiaj. Od jakiegoś czasu powtarza sie, iż oficerowie po Szkole Głównej Służbie Pożarniczej (inż. pożarnictwa i mgr inż. pożarnictwa) są najbardziej docenianą kadrą dowódczo - sztabową. I że wnioski awansowe tych właśnie osób pomimo dotknięcia restrukturyzaji komend miały zostać pozytywnie rozpatrzone. A tu nic. Prosze mi wyjaśnić Panie Komendancie jak to jest. Oficer ktory piastuje w chwili obecnej dowódcy sekcji (stanowsiko oficerskie) posiada tytuł mgr inż. pożarnictwa dodatkowo zrobił studia podypolomowe na SGSP dowiaduje sie że nie dostaje awansu na wyższy stopień oficerski, ponieważ w nowej restrukturyzacji  jest to stanowsiko aspiranckie. A osoba mająca wykształcenie aspiranckie i ukończone "pszczelarstwo" zajmująca po staremu i po nowemu stanowisko oficerskie dostaje awans. Więc jak to jest przecież prawdziwy oficer jest chyba po SGSP a nie po studiach cywilnych zgadza się Pan ze mna? Sam Pan Komendant na tej uczelni wykładał i dopuszcza Pan takie sytuacje jakie mają miejsce w chwili obecnej? Prosze mi to wyjaśnić. Jestem zszokowany taką sytuacją. Człowiek dąży do zdobycia jak największych kwalifikacji zawodowych pozarniczych i tu jeszcze zostaje mu wbita siekiera w plecy. Nie rozumiem takiego podejścia Pana Komendanta ponieważ sam Pan Komendant jest oficerem po SGSP. Takie sytuacje przyczyniają sie do braku motywacji w służbie i podchodzenia do tego trybem olewczym a tak nie powinno być. Jesteśmy podobno jedną wielką rodziną a przez to co sie dzieje jest za przeproszeniem sranie w swoje podwórku i trzelanie goli do swojej bramki.

Mam nadzieje że przemyśli Pan swoją decyzje i zmieni swe postępowanie wobec oficerów po SGSP, bo to naprawde nie wróży nic dobre.

Życzę Panu wszelkiej pomyślności i dalszej kariery zaowdowej bo jak to sie mówi po trupach do celu.

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 09, 2007, 18:36:36 »
Szkoda, że jakiś czas temu, gdy miałem przyjemność słuchać Pańskiego wykładu nie powiedział pan wprost," chłopy, co wy tutaj robicie, to strata czasu idźcie, zróbcie licencjat, a ja was awansuję". Mam do Pana żal i tak jak Kuba Wojewódzki w Idolu - jestem na NIE.


sam- go Słuchaj no ja też mam żal teraz do swojego KM ,który wyraził mi zgodę na studia cywilne , mój kierunek miał byc przydatny w PSP i nawet znajdował się na liscie przydatnych kierunków którą to listę już dość dawno rozpowszechniła KG.
Także nie przeżywaj tak , że musiałeś słuchać wykładów komendanta !!!



« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2007, 18:40:14 wysłana przez ratownik 112 »

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 09, 2007, 18:55:51 »
Panie Komendancie pisząc to jestem rozczarowany i zniesmaczony tym co sie dzieje i to co sie dowiedziałem dzisiaj. Od jakiegoś czasu powtarza sie, iż oficerowie po Szkole Głównej Służbie Pożarniczej (inż. pożarnictwa i mgr inż. pożarnictwa) są najbardziej docenianą kadrą dowódczo - sztabową.. A osoba mająca wykształcenie aspiranckie i ukończone "pszczelarstwo" zajmująca po staremu i po nowemu stanowisko oficerskie dostaje awans. Więc jak to jest przecież prawdziwy oficer jest chyba po SGSP a nie po studiach cywilnych zgadza się Pan ze mna?
chłopcze ja jak byłem na kompanii II SGSP( **** to st.kpt)podoficer widząc dyżurnego szkoły krzyknął "baczność" to chyba nie jest to kwiat polskiego pożarnictwa, chyba kierunki przydatne słuzbie są naprawdę potrzebne bo brakuje ich nam 
Jesteśmy podobno jedną wielką rodziną a przez to co sie dzieje jest za przeproszeniem sranie w swoje podwórku i trzelanie goli do swojej bramki.

Mam nadzieje że przemyśli Pan swoją decyzje i zmieni swe postępowanie wobec oficerów po SGSP, bo to naprawde nie wróży nic dobre.

przerost ambicji nad możliwościami :wacko:

« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2007, 19:21:26 wysłana przez pompi »

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 09, 2007, 19:22:26 »
Szanowny Panie Komendancie !
Pozwoli Pan, ze opiszę pewną sytuację. W pewnej Komendzie Miejskiej/Powiatowej jest sobie dwóch strażaków. Obydwaj mają po 21 lat służby i stopień aspiranta sztabowego. Obydwaj posiadaja grupę uposażenia 7 i dokładnie taki sam staż pracy i uposażenie i obydwaj taki sam wiek 42 lata. Aspirant B. pracuje w systemie codziennym, asp. P w zmianowym. Aspirant B. jest wpisywany jako członek grupy operacyjnej Komendy przeciętnie 2 razy w miesiącu. W ciągu 21 lat służby nie zdarzyło mu się być przy pożarze lub innym zdarzeniu. Aspirant P. jest dowódcą sekcji, przeciętnie w ciągu roku uczestniczy w ok. 100 zdarzeniach. Pracuje 48 godzin tygodniowo i ma 2 dyżury domowe w ciągu miesiąca. Obydwu przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze 26 dni i urlop dodatkowy w wymiarze 18 dni (dlaczego tak jest na pewno Pan wie). Obydwaj zaczynają urlop wypoczynkowy w dniu 5 lutego 2007 roku. Aspirant B. wraca z urlopu 13 marca 2007., aspirant P. musi sie stawić na służbę 4 marca 2007. Obydwu zostało po 18 dni urlopu dodatkowego. Proszę bardzo aby Pan powiedział, gdzie jest ten dodatkowy wypoczynek za wydłużony czas służby dla aspiranta P. ? Na jakiej podstawie prawnej urlopy dla strażaków w systemie codziennym i zmianowym naliczane są w inny sposób ? Poprosiłbym jeszcze o podanie przykładu służby w której urlopy dla części funkcjonariuszy są naliczane w godzinach.

Proszę tego nie traktować jako złośliwośc, tylko początek merytorycznej dyskusji.
P.S. Jestem naprawdę pełen podziwu za to, ze pojawił sie Pan na tym forum. W zapasie mam tematy "system dowodzenia w PSP" i "szkolnictwo w PSP"  -_-

straz98

  • Gość
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 09, 2007, 20:27:26 »
nomex Twoje obliczenia są troszkę niedokładne, urlop w systemie zmianowym wyznacza się w dni służby na podstawie harmonogramu, który to może być opracowany wyłącznie w wymiarze średnio 40 godzin/tydzień. Do 48godzin/tydzień służby można dodać w trakcie okresu ale nie dotyczy to oczywiście czasu urlopu.

Offline Janosik1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 09, 2007, 22:31:59 »
Taki system naliczania urlopu jaki jest u nomex-a nie jest odosobnionym przypadkiem. Podobnie jest w jednostce, w której ja pracuję. Pracownicy biurowi biorą urlop od poniedziałku do piątku, a jesli po drodze wypadnie jakieś święto to jeszcze lepiej bo może wystaczyć tylko  np 3 dni urlopu a wolnego jest 9 dni. Na podziale liczone są służby i dwa dni po służbie, a że pracuje się w piątek, świątek i niedzielę więc dni wolnych od pracy się nie odlicza od naliczanego urlopu. Po takim wyliczeniu urlop za dodatkowe godziny pracy podziału odbierają biurowi ponieważ biorąc urlop w jednym kawałku na podział trzeba wrócić parę dni wcześniej niż do biura - CZY NIE ?