Autor Wątek: Ściąga Komendanta Głównego  (Przeczytany 213051 razy)

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 05, 2007, 10:14:59 »
Problemów w naszej służbie jest wiele, poczynając od naszej Ustawy - błędy i niedomówienia (brak interpretacji oznacza dowolność stosowania i stąd tyle zamieszania między innymi z reorganizacją) może jako nowy KG zinterpretowałby Pan część niejasności (wzorem np. godzin 48 - osobiście nie zgadzam sie z tym tak do końca ale jest). Lepiej mieć chore prawo ale konkretne nie dające zbyt wiele niejasności niż prawo dziurawe z którego niektórzy korzystają jak chcą (Komendanci - i wtedy mamy taki galimatias co komenda to inna interpretacja).
Podam przykłady mnie interesujące:
- wprowadzanie podwyższonej gotowości operacyjnej,
- ciągłość służby,
- likwidacja stanowiska.

A tak osobiście odnośnie zmian - zmiany są konieczne bo zmieniają sie warunki pracy (zmienia się wszystko dookoła nas więc i my nie możmy byc bierni), lecz trzeba zmieniać tak aby nie tracić zbyt wiele, a jest co utracić. Możę nowy KG będzie jednym z tych co będzie mógł za parę lat spokojnie obejrzeć sie za siebie i stwierdzić, bez wyrzutów sumienia, że "zrobiłem tyle ile mogłem dla dobra wszystkich strażaków". Tego życzę nie tylko Panu ale i nam wszystkim.

Z poważaniem

Gasior

"Wymagaj tyle samo od innych jak i od siebie smego".

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 05, 2007, 23:57:35 »
Szkoda że Pan Komendant odpowiada/komentuje/ tylko na te wygodne pytania - co należy zrobić.
A to co zostało ostatnio zrobione ??/ - cisza....

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 06, 2007, 10:17:40 »
Cytuj
Szkoda że Pan Komendant odpowiada/komentuje/ tylko na te wygodne pytania - co należy zrobić.
A to co zostało ostatnio zrobione ??/ - cisza....
Geddeon, czepiasz się :mellow:
Nie wiesz, że niewygodnych pytań się nie widzi?

PS. Jak to co zostało zrobione, wytarczy wejść na stronę kG, żeby zobaczyć jaki zapier...ile narad odbytych, ile kilometrów zrobionych w teren- "kwiaty, wizyty w zakładach pracy..", bardzo budujące, teraz Ci z KG objeżdżają Polskę, a ok.23.02.2007 Polska przyjedzie do KG (spotkanie KW z KG).
Pozostaje nam patrzeć i podziwiać na te "nieustające pasmo sukcesów.." :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 06, 2007, 16:52:59 »
Jaza moim zdanie nie ma żadnych szans realizacji swoich pomysłów :
1- pomysły są na stworzenie nowej służby a nie na reformę, czyli kilkanaście lat za późno
2- cywilne stanowiska w prewencji, kwatermistrzostwie itp w komendach powiatowych będą skutkować tym , że na zawody OSP, na zebrania OSP, na dublowanie dyżurnych PSK będzie trzeba angażować ludzi z JRG , czyli pogorszyć i tak niskie stany osobowe
3- czy wyobrażasz sobie , że któryś starosta zrezygnuje z posiadania u siebie komendy , na rzecz JRG podległej jakiejś komendzie w sąsiednim powiecie ( często nielubianym)
4- uważam , że problem naszej służby leży nie w złej organizacji ( strukturze) tylko w niskim poziomie kompetencji zarządzających  służbą , zwłaszcza na najwyższych szczeblach.
Co do punktu 4 to mógłbym polemizować. Powiedzmy nie wszyscy. Nie zapominajmy, że rozchwianie struktur nastąpiło na wyraźne życzenie polityków. Dać wszystkim jak najwięcej, może na nas zagłosują. Nowelizacja naszej ustawy z 2005 jest tego koronnym dowodem. Zostaliśmy uszczęśliwieni tak, że strach w 4 strażaków pojechać do pożaru.Natomiast do podsumowania dodałbym punkt 5. Kiedyś czytałem świetną myśl Kotarbińskiego. Może któryś z furumowiczów ją przypomni. Sens był następujący. Żyjemy w ciągłej dezorganizacji spowodowanej reorganizacją mającą na celu wprowadzenie racjonalnej organizacji. To może wprowadzić postulat - skończyć reorganizację jak najszybciej i wrócić do normalnej pracy. Do przemyślenia. Pozdrawiam. W.Skomra

 Ależ Panie komendancie proszę tego pkt.4 nie brać tak bezpośrednio do siebie, ponieważ nie znam Pana to trudno mi cokolwiek powiedzieć o Panu, ale proszę rozejrzeć się po swoich najbliższych współpracownikach na pewno znajdzie Pan takich, którym wiele brakuje - a mimo to zajmują wysokie, eksponowane i odpowiedzialne stanowiska-  a czy powinni?
Moim zdaniem o niskim poziomie kompetencji świadczy to, że Komendanci Woj. podpisują pisma wysyłane do KP przez różnych Naczelników a dotyczących tego samego zagadnienia zamiast zorganizować pracę komendy tak aby był pełny przepływ informacji pomiędzy komórkami w KW i najpierw  powinno się ustalić czy dane informacje są już w KW czy też należy je uzupełnić. Tak jest najprościej , ale czy świadczy to dobrej organizacji?
Następne o czym pisałem wcześniej brak jakichkolwiek skutków przesyłanych prognoz jeżeli chodzi o wzmocnienie obsad PSK w przypadku prognozowanych wichur lub ulew czy śnieżyc i tak można mnożyć tematy , które są na papierze i nic z tego nie wynika. 
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2007, 17:09:20 wysłana przez zar »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 06, 2007, 19:03:14 »
Witam!
Cytuj
brak jakichkolwiek skutków przesyłanych prognoz jeżeli chodzi o wzmocnienie obsad PSK w przypadku prognozowanych wichur lub ulew czy śnieżyc i tak można mnożyć tematy , które są na papierze i nic z tego nie wynika.
Bardzo słusznie, bo temat niemal rzeka! Narazie <Tu> nie poruszany :angry:
Spływa do Nas: SK masa tych różnorodnych prognoz, ostrzeżeń itd... mailami, faxami. Zresztą nie tylko do Nas jak widać po: "do wiadomości", ale chyba tylko! Stosowne służby i konkretne osoby nie widzą potrzeby podobnie jak często i u Nas /są przecież osoby wyznaczone i w dyspoz. ^_^/ podjęcia określonych kroków, a późniejsze ewent. działania i tak wiadomo... :angry:
Pozdr.
Ps. Dobry temat na osobne przemyślenia, wymianę doświadczeń - w stosownym nowym wątku :wub:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 07, 2007, 15:02:38 »
Witam.
Miałem Nic nie podpowiadać dla KG ale ostatnie wydarzenia sprawiły, że zmieniłem zdanie. W związku z tym życzę MU szybkiej i niskiej emerytury na postawie przepisów, które być może wejdą w życie ta jak on postąpił z moją osobą ws awansów na 2007 na podstawie nowych regulaminów - mających wejść w życie. Nota bene w ocenie KG regulamin KP jest ważniejszym aktem niż rozporządzenie Ministra (pewnie dlatego, że go nie ma). Tyle się mówi o systemie motywacyjnym, przecież awans to też sposób motywacji i nie mniej skuteczny niż jakieś dodatki, których idea znając nasze podwórko zostanie wypaczona
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2007, 15:06:35 wysłana przez meremre »

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 07, 2007, 20:22:06 »
Do "zara"
Serdecznie dziękuję Ci za odniesienie się do niektórych moich przemyśleń i spostrzeżeń dot. reorganizacji PSP. Masz rację "zar" - ja nie mam żadnych szans na realizację swoich pomysłów, a to z tak prostej przyczyny, że jak na razie nie jestem komendantem głównym PSP, a tylko On jest władny podjąc stosowne kroki w tym kierunku - to po pierwsze. A po drugie - nigdy nie jest za późno na działania zmierzające ku poprawie służby kilkudziesięciu tysięcy strażaków. Nie można poddawac się tak łatwo.

Z wyrazami szacunku, poważaniem i pozdrowieniami
jaza

PS: Swoją drogą - ciekawe, co o moich pomysłach sądzi sam Pan Komendant Główny PSP? Byłbym Jemu bardzo wdzięczny za komentarz.
sz.P.Jaza
Wiele z Pańskich przemyśleń jest więcej niż racjonalna. Jednak aby w dzisiejszych warunkach formalno - prawnych dokonać głębokich zmian trzeba mieć cały zespół ludzi w różnych dziedzin od praktyki zawodowej po prawników i prawników - legislatorów i ogromne wsparcie polityczne by pomysł przeszedł ścieżkę legislacyjną. Ale najpierw trzeba zadać sobie pytanie czy na pewno będzie lepiej? Bezwładność struktur zwykle sięga kilku lat zanim pojawią się efekty zmian. Dlatego na razie żadnych rewolucji tylko powolne zmiany. Jutro na stronie www kg psp pojawi się projekt nowelizacji ustawy obejmujący rekompensatę za ponadnormatywny czas służby, nagrody poza wskaźnikiem wzrostu uposażeń oraz jednolite przepisy antykorupcyjne wdrażane we wszystkich służbach mswia. Będzie okazja porównać co z tego pomysłu pozostanie po obróbce legislacyjnej. Pozdrawiam W.Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 07, 2007, 20:32:37 »
Witam.
Miałem Nic nie podpowiadać dla KG ale ostatnie wydarzenia sprawiły, że zmieniłem zdanie. W związku z tym życzę MU szybkiej i niskiej emerytury na postawie przepisów, które być może wejdą w życie ta jak on postąpił z moją osobą ws awansów na 2007 na podstawie nowych regulaminów - mających wejść w życie. Nota bene w ocenie KG regulamin KP jest ważniejszym aktem niż rozporządzenie Ministra (pewnie dlatego, że go nie ma). Tyle się mówi o systemie motywacyjnym, przecież awans to też sposób motywacji i nie mniej skuteczny niż jakieś dodatki, których idea znając nasze podwórko zostanie wypaczona
Pozdrawiam
To czego brakuje naszej służbie to jednoznacznych reguł. Mogą być twarde, ale jednoznaczne. Żeby żaden absolwent wychowania przedszkolnego nawet nie śmiał się ubiegać o stopień oficerski bez względu czy ma "plecy" czy nie. Dlatego życzę Panu szybkiego awansu - o ile jest Pan inżynierem pożarnictwa lub specjalistą niezbędnym dla PSP. No i oczywiście wysokiej emerytury po długim okresie wydajnej służby pojmowanej tak jak stanowi rota ślubowania. Pozdrawiam W. Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 07, 2007, 20:40:37 »
Nie pisałem do tej pory na forum, byłem jak to zwią czytaczem, nie dlatego, że nie miałem nic do powiedzenia. Tak po prostu było i kropka, ale nie wytrzymałem i muszę cos skrobnąć.
[i]"... myślę, że w tym przypadku trudno mówić o naciskach politycznych, biorąc pod uwagę moją karierę i wykształcenie nie ma osoby w kraju, która by miała takie przygotowanie teoretyczne do zajmowania tego stanowiska..."[/i]  - jaka skromność, chyba Pan zapomniał, że życie uczy pokory. Znamy wszyscy już jednego pana który powiedział "... że prawdziwego męzczyznę poznajemy po tym jak kończy nie jak zaczyna...". Nie podważam Pana wykształcenia i daleko mi do oceny Pana - poczekamy, zobaczymy .Znając życie niebawem koniec nadejdzie, jak napisał jeden z forumowiczów "... nauczmy się kochać komendantów głównych tak szybko odchodzą ...".
Pozdrawiam
Sz.P. volf. Czy zdaniem Pana powiedziałem nieprawdę? A jeśli tak to w którym miejscu? Pozdrawiam Skomra

Offline strażak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • nie dam ci tak szybko spokoju
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 07, 2007, 21:40:17 »
Panie komendancie zmiany zawsze wymagaja czau ale bardzo prosze dokładniej sie wgłebic w kom. w NML tam naprawde bardzo lekką ręką wydaje sie pieniądze podatników

bardzo prosze o zainteresowanie,bo jak nie bedzie odzewu to trzeba bedzie nadać temat mediom

pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 07, 2007, 21:54:54 »
Krótko i na temat.
Nie dość, że KG ma na tyle odwagi cywilnej aby nie tylko czytać forum, aktywnie uczestniczyć w dyskusji to jeszcze na dodatek nie stara się kokietować nikogo jakimiś frazesami.
Brawo. Szacunek.

PS. Wreszcie ktoś powiedział wprost co myśli o tych po politologii i religioznawstwie!
PS2. Olewam te wszystkie gromy które spadną teraz na moja głowę ze strony części forumowiczów!!! Pozostała część myśli podobnie.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 07, 2007, 22:31:50 »
Pięknie Pan to ujął Panie Komendancie, nareszcie ktoś ma odwagę zablokować Licencjaty (które nie powinny być traktowane jako wykształcenie wyższe ) oraz nikomu do niczego niepotrzebne  politologie , wychowania przedszkolne i inne religioznawstwa, jeśli ktoś chce się uczyć , proszę bardzo ale dlaczego zaraz ma być  „oficerem”
Oficer  w straży pożarnej powinien być po szkole głównej i to pełnej , a nie licencjat z wychowania przedszkolnego a magisterka w szkole głównej.
Już wiedze te gromy tak jak napisał  mario68, ale ktoś w końcu powinien zakończyć ten proceder.
Życzę wytrwałości
Pozdrawiam

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 07, 2007, 22:33:23 »


PS. Wreszcie ktoś powiedział wprost co myśli o tych po politologii i religioznawstwie!


Swoją drogą ciekawe ile pozytywnie zaopiniowanych wniosków awansowych przeszło przez biurko obecnego KG jak jeszcze piasatował urząd KW.
A może w podkarpacim nikt po cywilnych nie awansował ??
 

Offline jan112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 07, 2007, 23:14:30 »
Witam!
Panie KG gdzie jest sprawiedliwość w mojej  jednostce część ratowników pracuje 40 godz. tygodniowo a część 48 i tak będą pracowali min. do końca okresu rozliczeniowego, ponieważ KP oddelegował strażaków do pracy w systemie 8 godzinnym. Może odgórna pisemna Pana decyzja zabronił by tych praktyk?

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 07, 2007, 23:37:47 »
„To czego brakuje naszej służbie to jednoznacznych reguł. Mogą być twarde, ale jednoznaczne. Żeby żaden absolwent wychowania przedszkolnego nawet nie śmiał się ubiegać o stopień oficerski bez względu czy ma "plecy" czy nie. Dlatego życzę Panu szybkiego awansu - o ile jest Pan inżynierem pożarnictwa lub specjalistą niezbędnym dla PSP. No i oczywiście wysokiej emerytury po długim okresie wydajnej służby pojmowanej tak jak stanowi rota ślubowania. Pozdrawiam W. Skora”
Do Pana KG
Poczułem się wywołany do tablicy. Jest mi niezwykle miło że zechciał się Pan ustosunkować do mojej poprzedniej wypowiedzi. Jednocześnie jestem winien drobne przeprosiny ale złośliwości zawarte w moim poście są przejawem frustracji. Mam jednak nieodparte wrażenie, że wprawdzie umiejętnie ale wybiera Pan tylko wygodne wątki pomijając drażliwe. Taka postawa przypomina demagogię. W kwestii awansów Ustawa jest w miarę przejrzysta tylko Pana poprzednik nabałaganił razem z Ludwikiem w rozporządzeniu. Mi szansa na awans właśnie ostatecznie przechodzi obok nosa sądząc po trendach. Zdaje się, że już 3 raz i ciągle słyszę, że należy uporządkować przepisy, które się gmatwa. Mam tylko jedna prośbę by zechciał Pan dokładnie przeczytać mój wniosek, a nie tylko zapewnić, że Pan to uczynił o ile w ogóle opuści KW w myśl regulaminów, które rzekomo mają wejść w życie.
PS.
Swoją drogą dlaczego jeszcze Pan nie zablokował wchodzącej reorganizacji, by się jej lepiej przyjrzeć - to się dziwię.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2007, 23:51:47 wysłana przez meremre »

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 08, 2007, 00:19:03 »
Szanowny Panie Komendancie rozumię,że wygrał Pan konkurs w MSWiA na to stanowisko z najwyższą notą i to uprawnia Pana do formułowania tego typu wypowiedzi. Uważam, że obraził Pan wielu porządnych oficerów, którym nie brak niczego, a przygotowania teoretycznego napewno.
Pozdrawiam

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 08, 2007, 08:02:32 »
Mam propozycję - aby ci którzy są tak bardzo sfrustrowani nie otrzymaniem awansu na pierwszy oficerski i wylewają swoje żale na forum (a w tym wątku to nawet w klapy naszego KG) na dole swoich postów dopisywali drobnym maczkiem kierunek studiów cywilnych, które ukończyli.
Mam nawet pomysł na pracę naukową - "Stopień frustracji w korpusie aspirantów w zależności od kierunku ukończonych studiów cywilnych"

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 08, 2007, 08:16:20 »
Panie Komendancie czy tak zwane wyzerowanie godz. jest zgodne z panem rozporządzeniem , które pan wysłał  poszczególnym komendantom ,chciałbym pany przytoczyć słowa które podobno pan powiedział Kontynuując dyskusję w tym zakresie Komendant Główny podtrzymał swoje stanowisko zawarte w cytowanym piśmie, informując jednocześnie, iż niedopuszczalne jest ingerowanie w ewidencję czasu służby i dokonywanie tzw. „wyzerowania” nadgodzin wykazanych za 2006 rok, jeżeli jest to niedopuszczalne to dlaczego w całym kraju wyzerowali nadgodziny , normą także jest 48godz. tygodniowo więc czy stosowanie tych norm jest zgodne z panem poleceniami. Z poszanowaniem

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 08, 2007, 09:30:19 »
Panie Komendancie Główny polecam Panu aby zrezygnował Pan z uprawiania przez Pana ostatnio polityki w stylu "ja wam wszystkim zrobie dobrze". Niestety za Pana słowami nie idą czyny wręcz przeciwnie. Na poczatek "wsławił się" Pan wypowiedzią o podwyżkach w straży, dodając ciekawe stwierdzenie - "ale trzeba będzie więcej pracowac". Już z zasad logiki wynika, że nie jest to żadna podwyżka. To tak jak by Pan powiedział że: chleb będzie tańszy o połowę, ale dostaniecie tylko pół chleba". Za taką podwyżkę to ja dziękuję. Wolę pracować tak jak teraz a mieć więcej wolnego czasu na ewentualne "dorobienie". Kolejną rzeczą są pańskie (moizm zdaniem nieszczere) wypowiedzi na temat "zerowania nadgodzin". To na Pańskie polecenie dokonano w/w operacji w całym kraju, to na Pańskie polecenie dokonana zróznicowania strażaków na 3 podgrupy (podział, MSK, dniówkowi) z których jedni pracują 48 h bez rekompensaty, a reszta 40 z rekomopensatą ponad to. A teraz podnosi Pan, że coś takiego jest niedopuszcalne ???  Wiem że wykłada Pan (wykładał) prawo administracyjne, więc dziwię się że nie są Panu znane podstawowe zasady prawne - lex retro non agit oraz zasada ochrony praw nabytych. Ponadto jako nieuczciwe (nie waham się uzyć tego słowa) jest potraktowanie Komendantów Miejskich/Powiatowych PSP. W w/w piśmie wydał Pan wyraźne polecenie słuzbowe, równocześnie informując, iż w budżecie nie ma pieniędzy i sprawy rozpatrują Sądy Pracy. Mam przypuszczenia, że podpisując się pod tym pismem i wydając takie a nie inne polecenie, wiedział Pan, iż jest ono niezgodne z obowiązującym prawem. Ale to tylko moje przypuszczenia, może się mylę???

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 08, 2007, 11:51:15 »
Do mario69

Tak się składa ,że należę do tych "sfrustrowanych", bo pominiętych przy akcji awansowej w 2006 r.
I bynajmniej się nie wstydzę ukończonego kierunku - studia inżynierskie ochrona środowiska. Pracuje w prewencji od 16 lat, mam na terenie zakłady dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii  przemysłowej , co wynika z Prawa ochrony środowiska. Gdy wybierałem kierunek studiów mając zgodę KP, chciałem połączyć wiedzę i doświadczenie w zakresie profilaktyki pożarowej z wiedzą z zakresu ochrony środowiska, co jest wg mojej oceny słuszne. Kto pracuje w prewencji, wie że trzeba posiadać wiedzę z wielu dziedzin.
Jak fajnie wszystkim przypisać szydełkowanie lub wychowanie przedszkolne i cieszyć sie z prawidłowo podjętych decyzji kadrowych. Notabene akurat w naszej KP awanse przyznali po 9-miesiecznych kursach i kierunkach ściśle administracyjnych. To napewno dobra decyzja.
A może powinienem zrobic teraz kurs przydatny przy dowodzeniu akcjami - tylko po co?
Pozdrawiam ludzi wszystkowiedzących na każdy temat.

Offline jaza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 08, 2007, 12:29:37 »
SZ.P. W. SKOMRA – Komendant Główny PSP

Serdecznie dziękuję Panu Komendantowi za poparcie wielu z moich przemyśleń uznając je za „więcej niż racjonalne”. Sądzę jednak, że w dzisiejszych warunkach formalno - prawnych można dokonać wielu głębokich zmian angażując do takiej pracy „ludzi z różnych dziedzin od praktyki zawodowej po prawników i prawników – legislatorów”, których w naszej trzydziestotysięcznej formacji nie brakuje. Co do „wsparcia politycznego” - Politycy ostatnio przestali interesować się naszą formacją, bo jest już po wyborach. Zaczną znowu interesować się nami przed kolejnymi wyborami, a to dopiero za 2,5 roku. Jest więc duża szansa, aby pomysły przeszły w tym czasie ścieżkę legislacyjną. Dlatego spieszmy się - żadnych powolnych zmian, bo czasu zostało niewiele. To czy będzie lepiej, jestem więcej niż pewny. Być może Pana już w większości te zmiany nie obejmą, bo prawdopodobnie pierwsze z nich pojawiłyby się dopiero za kilka lat. Ale zróbmy wszystko dla dobra służby i następnych pokoleń strażaków, żeby nie musieli borykać się z nawarstwieniem problemów sięgających kilkunastu lat wstecz. Na koniec – zawsze trzeba próbować wprowadzać więcej zmian, to jest wówczas duża nadzieja na to, że przynajmniej 1/3 z nich doczeka się realizacji.

Z wyrazami szacunku, poważaniem i pozdrowieniami
jaza

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 08, 2007, 13:35:04 »
Do Jazy

Masz rację, wszelkie zmiany bardzo szybko, a ci którzy będą przeszkadzać bo ich grupy i stanowiska nie pasują do założonych zmian - do komór gazowych. Ostateczne rozwiązanie kwestii. Bravo, tylko pogratulować.

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 08, 2007, 13:54:50 »
No tak  zręczne ominięcie cieżkich tematów :wacko:
Ale chociaż na pocieszenie wiemy że KG odwiedza tą stronę  :wacko:
A moje pytania pominiete  :angry:

No cóż mowi się trudno (w tym przypadku pisze) i trzba dalej lawirować w tym niejasnym świecie. :wacko:

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 08, 2007, 14:53:43 »
a ja mam taka propozycje ktora zapewne oburzy czesc strazakow, ale na pewno nie tych ktorzy potrafia ocenic sytuacje ktora u nas w tej chwili jest.

Proponuje Panu Komendantowi zlikwidowanie wszystkich zwiazkow zawodowych i nakazanie zorganizowania jednego zwiazku ktory nareszcie bedzie reprezentowal wszystkich stazakow a nie poszczegolne grupy. wiem ze jest to niezgodne z obecnymi przepisami ale mysle ze takie posuniecie nie jest zle.

pozdrawiam, a w szczegolnosci pozdrawiam uciśnionych zwiazkowcow :)

Offline jaza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Ściąga Komendanta Głównego
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 08, 2007, 15:55:29 »
Do "strazaka1972"

Dzięki za poparcie moich przemyśleń dot. reorganizacji PSP, ale z tymi "komorami gazowymi" to przesadziłeś zdecydowanie. Przemyśl to.

Z wyrazami szacunku, poważaniem i pozdrowieniami
jaza