Autor Wątek: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007  (Przeczytany 34180 razy)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 12, 2007, 21:09:14 »
Gaddeonie drogi.
Kiedyś wyczytałem gdzieś, że złościćsię to robić krzywdę sobie za głupotę innych.
Twój przedmówca należy do typu: niech inni nastawiają łeb, a jak się uda, to skorzystam, jak nie, to dokopię leżącemu. Nie wiem jak wielkim trzeba być ignorantem twierdząc, że skrzywdzono ludzi obniżając im tydzień pracy z 48 do 40 godzin. Nawet osioł cieszył by się, jak by mu zdjęto z wozu, - to  do myślenia panu strażak 998

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 12, 2007, 21:21:55 »
@Gedeon i @Sam_go
Jak czytam Wasze posty to mam nadzieję, że nowy KG wyforuje ZZ, w kraju,  na taka pozycję jaką miały w podkarpackim, za jego panowania.
Szczerze tego sobie i braci strażackiej życzę.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 12, 2007, 21:38:59 »
Nie wiem jaką pozycję miały ZZ w podkarpackim, ale wiem jaką pozycję miałbyś Ty, gdyby nie ZZ. I wierz mi z tej pozycji widoki miałbyś nieszczególne.

Offline new fireman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 12, 2007, 23:18:15 »
Drodzy strażacy, nikt w ciemie nie jest bity i liczyć potrafi.
Niestety podział bojowy myślał, że dostanie kase lub wolne za nadgoziny, a przy tym zostanie urlop dodatkowy 15 (18) dni, dobra podwyzka w 2007 - 280zł w pierwszej wersji. O innych rzeczach nie wspomnę bo może są tutaj nie strażacy. Reforma będzie dotyczyć tylko biura, a to dobrze bo właściwie jest zbędne. Dają, trzeba brać, bo przecież lepiej mieć więcej niż mniej. Ale to koniec snów i marzeń. Brakło niestety "różnym" rozsądku. Mam nadzieję, powtarzam, że zatonie ta wersja reformy i ktoś rozsądny - strony rozsądne - skieruję PSP na właściwy kierunek, a przynejmniej w miarę dobrego kursu obranego parę lat temu nie bąda zmieniać.
Jeszcze jedno, ciekaw jestem jak wypadłaby ankieta wśród starżaków, czy lepiej pracować 24/48, podwyżka 280 zł, czy lepiej pracować 24 na ileć tam , aby tylko 40 godz./tydzien, powyżka 160 plus niepewny dodatek niby motywacyjny.
Pozdr
P.S. Zaznaczam, że pracuję na p.b., a w ankiecie wybrałbym pierwszą wersję.


Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 13, 2007, 08:30:26 »
Cytuj
wiem jaką pozycję miałbyś Ty, gdyby nie ZZ. I wierz mi z tej pozycji widoki miałbyś nieszczególne.
^_^ ^_^ ^_^
pozdrawiam miłośników czarnego humoru

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 13, 2007, 08:59:28 »
Jeszcze jedno, ciekaw jestem jak wypadłaby ankieta wśród starżaków, czy lepiej pracować 24/48, podwyżka 280 zł, czy lepiej pracować 24 na ileć tam , aby tylko 40 godz./tydzien, powyżka 160 plus niepewny dodatek niby motywacyjny.
Żeby było śmieszniej dodaj jeszcze jeden wariant: służba 24/48 bez 10 wolnej i bez podwyżki albo zwolnienie ze służby w ramach reorganizacji.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 13, 2007, 13:16:39 »

Jeszcze jedno, ciekaw jestem jak wypadłaby ankieta wśród starżaków, czy lepiej pracować 24/48, podwyżka 280 zł, czy lepiej pracować 24 na ileć tam , aby tylko 40 godz./tydzien, powyżka 160 plus niepewny dodatek niby motywacyjny.




Może 24 x 24 mniej wolnego mniej kasy wydasz czysty zysk

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 13, 2007, 18:23:37 »
Coraz bardziej zaczynam zorumieć komendantów, którzy są zdania, aby nie wysztko mówić lub pokazywać podległym strazakom - nagrody, podwyzki i dodatki dzielić pod stolem i po cichu, pryznajmniej nie ma krzyku.
Panowi, przeciez to jest projekt rozporządzenia pąłcowego, to dobrze, że jest tak wiele głosów krytycznych o sposobie podzialu tych 230 zł/średnio na osobe, ale nie siejmy paniki. jakoś niedługo, jeszcze w styczniu projekty te maja być opiniowane przez centrale zz, więc ufam, że zmienią się jeszcze na korzyszść niższych gup.zaczekamy zobaczymy.

Co do czasu pracy i wypowiedzi strażak998:
Cytuj
A przepraszam, czy to nie ZZ wywalczyły dla strażaków 40 tygodniowy czas pracy, bez żadnych zobowiązań z tego wynikających poza możliwością odbioru nadgodzin, czym doprowadziło się do obniżenia stanów osobowych w JRG? Znam wielu strażaków którym poprzedni system w niczym kompletnie nie przeszkadzał. Ciemnotę wciśnięto ludziom na podziale żeby byli za, bo nadgodziny bedą płacić i co? Podobnie jak obietnice PiS również obietnice ZZ się nie sprawdzają. Jak już sie  walczyło za 40 godzinnym systemem, to trzeba było walczyć dokońca również o świadczenia za nadgodziny, bądź walczyć choćby o wprowadzenie 4 zmiany, co raczej jest niemożliwe.

Poniżej krytyki - strasznie Cię skrzywdzono, więc proponuję, żebyś przychodził do pracy w dni wolne i w ramach uzupełniania stanów społecznie pomagał kolegom z innej zmiany.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline jrg23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 14, 2007, 08:55:53 »
Panowie jakie podwyżki srednio 200zł chyba od 15 grupy w górę. Ja dostałem awans na d-ce sekcji dziś podstawa 1410 po podwyżce 1480 czyli 70zł brutto ok 55zł na rękę cztery razy mniej. Nawet śmiać mi się niechce. Mówią cos o zwiększeniu grupy, ale ja widząc co się dzieję osobiście wątpie. Starszy strażak pracujący od pięciu lat dostaje więcej niż ja.Z dużej chmury mały deszcz.
PS: Jeszcze 12 lat i będę miał te 650zł średnio do 2009.

Offline JP112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 14, 2007, 16:13:11 »
Kolejny chory pomysł niektórych działaczy Solidarności.  Jak już ktoś wpadł na pomysł różnicowania wynagrodzeń w grupie to nie od wysługi na danym stanowisku- nie do przyjęcia. Jak już różnicować to wziąć pod uwagę całkowity staż....

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 14, 2007, 18:29:43 »
@strazak998 napisał:
Cytuj
A przepraszam, czy to nie ZZ wywalczyły dla strażaków 40 tygodniowy czas pracy, bez żadnych zobowiązań z tego wynikających poza możliwością odbioru nadgodzin, czym doprowadziło się do obniżenia stanów osobowych w JRG? Znam wielu strażaków którym poprzedni system w niczym kompletnie nie przeszkadzał. Ciemnotę wciśnięto ludziom na podziale żeby byli za, bo nadgodziny bedą płacić i co? Podobnie jak obietnice PiS również obietnice ZZ się nie sprawdzają. Jak już sie  walczyło za 40 godzinnym systemem, to trzeba było walczyć dokońca również o świadczenia za nadgodziny, bądź walczyć choćby o wprowadzenie 4 zmiany, co raczej jest niemożliwe.
I tu mam do kolegi zapytanie. Odniosłem wrażenie, że masz pretensje do tego, że strażacy mają pracować średnio 40 godzin w tygodniu????????
Jeżeli tak jest to mam również wrażenie, że w ramach reorganizacji wyprano ci mózg i zaprzestałeś procesów myślowych.
Ludzie mają pracować tylko tyle ile im prawo zakłada na karki. Strażak nie ma obowiązku zapie..... Jak nie wiesz to już sie dowiedziałeś.

Wogóle jeżeli myślisz to w jakiś pokrętny sposób. Nie w gestii ZZ jest zapewnienie stanów zmiany. Natomiast przypominam, że w gestii związkó leży obrona czasu pracy.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2007, 21:50:31 wysłana przez fireman »

Offline strazak wojtek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 14, 2007, 23:37:27 »
Koledzy strażacy
Sprzeciwiam się tym dyskusją na forum targujecie sie o podwyzki i o czas słuzby jak przekupki na straganie!!! Po pierwsze strażak powinien tyle przacować ile chce min. 40 h/tydz, a po drugie zarabiać na utrzymanie rodziny powinien w straży! nie w innej firmie (po godzinach) jeśli ktoś tego nie rozumie to znaczy że w straży znalazł się przez przypadek!
A co do godzin pracy to ja osobiście mogę 48/tydz byle pensja była godziwa.

Offline mł.asp.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 15, 2007, 20:18:15 »
Apsolutnie zdadzam sie z kolegą Wojtkiem. Je stem 2 lata po slóbie. Ja w straży (6 grupa), żona u siebie w pracy. Pracujemy na wynajmowane mieszkanie rachunki i jakies bardzo drobne wydatkie, na całą reszte pracuje jako ochroniarz po nocach i dniach (po 12 godzin). I dopiero wtedy mozna normalnie życ. Ale czy o to chodzi zeby strażak musiał dorabiac..... cos tu nie tak..... co mu kurcze PCK jestesmy. A najbardziej mnie osłabia jak ktos mi mówi: "Ale ty masz fajnie 15 lat i emerytura...." Po prostu brak słów ja nawet tego nie komentuje - po 15 latach to choroba siwych włsów i nic wiecej. A tak swoja drogą to obiecana podwyzke 800 zł to moze bede miał w sumie jak bede odchodził na zasłużona emeryture za 25 lat.... Pozdrawiam Brac strażacką
Jedzie wozik jedzie migaja koguty w środku strażak siedzi ogromnie cos struty. Miał podwyżek wiele oj wiele lecz ja w biurach zjedlii w niedziele.....

A miało byc tak pięknie  w tej UE

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 15, 2007, 22:01:02 »
@strazak wojtek

Strażak nie powienien pracować ile chce bo tak możesz pracować u siebie w firmie jak ją założysz. W PSP jak i w innych zawodach w tyk kraju istnieje normatyw godzin do przepracowania w danej jednostce czasu. Jak wiesz u nas 40 godzin/tydzień i koniec tematu nie mniej nie więcej tylko 40 godz. w tyg.

Za tą pracę za te właśnie 40 godz. w tygo. winniśmy otrzymywać pensję na takim poziomie, żeby się nie imać innych zajć żęby utrzymać rodzinę. Jak chcesz jakieś inne luksusy :) to idziesz i zapracowywujesz się na 2 etatcie.
Pensja powinna zapeaniać: (tu pobożny zestaw życzeń)

-1700 zł na osobę w rodzinie - skąd ta wysokość??, ano tyle kosztuje państwo polskie jeden osadzony w zakłądzie odosobnienia.
Zatem 4 osobowa rodzina (2+2) 6800 zł na łapkę i można egzystować :):).

Swoją drogą toi smutne, że państwop wywala więcej na jednego gościa w pierdlu niż na jednego członka rodziny jakiej skład opisałem.

Offline strazak wojtek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 15, 2007, 22:19:06 »
Do Fireman
Owszem 40 i koniec. Ale jeszcze nie jesteśmy krajem, który może sobie pozwolić na proponowane przez Ciebie pensje dla strażaka. Dlatego niektórzy muszą popracować więcej i nie jako ochroniarz tylko, jeśli jest taka potrzeba i możliwość to w swojej branży. To znacznie lepsze i ekonomiczniejsze rozwiązanie.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 16, 2007, 00:31:40 »
strazak wojtek : krótko mówiąc o nic nie chodzi jak tylko o płatne nadgodziny.
Jest to rozwiązanie ekonomiczne - jak najbardziej ale widocznie musimy poczekać na rządy ekonomistów to wtedy może ktoś to zrozumie i zechce wprowadzić.
Wtedy kto chce może pracować nawet 240 godzin/mc ale trzeba przyjąć że główna i godziwa pensja powinna być już przy 160 godz/mc.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 16, 2007, 12:16:01 »
Zaproponowana w projekcie rozporządzenia płacowego, koncepcja tzw „systemu awansu poziomego”, w przedstawionej wersji tak naprawdę w znacznym stopniu ogranicza awans pionowy na stanowiskach. Awanse w grupach nie zdarzają się często i raczej zasadą jest to, że strażacy otrzymują awanse w grupach po upływie kilku lat (np.: 5 lat). Najwięcej grup dotyczy zaszeregowania wg grup 1 do 8-9. Zatem zatrudniony strażak np.: funkcjonariusz zatrudniony ponad 5 lat na stanowisku zgodnie z uposażeniem znajdującym się w kolumnie C, projektowanego rozporządzenia awansujący o jedną grupę uposażenia do grupy A uzyskuje zwiększoną gratyfikację finansową w grupie wynoszącą:
2C na 3A awans wiąże się z podniesieniem uposażenia o 20 zł
3C na 4A awans wiąże się z podniesieniem uposażenia o 30 zł
4C na 5A awans wiąże się z podniesieniem uposażenia o 0 zł
5C na 6A awans wiąże się z podniesieniem uposażenia o 20 zł
6C na 7A awans wiąże się z podniesieniem uposażenia o 10 zł
7C na 8A awans wiąże się z podniesieniem uposażenia o 10 zł
8C na 9A awans wiąże się z podniesieniem uposażenia o 40 zł
itp.
Kuriozum w tabeli stawek miesięcznego uposażenia strażaków stanowi awans z grupy 4C na 5A i nie dlatego, że brzmi jak ruch w szachach lecz dlatego, że taki awans nie wiąże się w ogóle z gratyfikacją finansową przez okres 2 lat.

Taka sytuacja ma miejsce tylko w grupach najniżej uposażonych od stażysty do d-cy sekcji, zmiany podczas gdy awans z gr. 14C na 15A to 200,00zł brutto. Taki awans pomiędzy grupami 14C na 15A to 2000% kwoty gratyfikacji finansowej, jaką otrzyma długoletni d-ca zastępu awansowany na d-cę sekcji z grupy 7C na 8A.
Tak daleko idące dysproporcje w kwotach podwyżki wskazują, iż należałoby wypracować inne kwotacje niż przedstawione w projekcie jak również należałoby się zastanowić czy wymienione okresy winny dotyczyć pracy na jednym stanowisku czy też ogólnego stażu służby a wzrost uposażenia winien iść w parze wraz z długością służby bez względu na lata pracy przepracowane na stanowisku. Rzeczą otwartą jest ponowne określenie okresów zatrudnienia, po którym następowałby wzrost uposażenia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2007, 12:20:51 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Polak65

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 16, 2007, 19:00:17 »
Dobrze , że jest takie forum internetowe, przynajmniej widać od środka jak wam jest źle..
 A na zewnątrz widać to bardzo dobrze, szczególnie na parkingu przed strażnicą... nawet przed starostwem nie ma takich samochodów... a jaka ciężka praca!!! po południu zaczyna sie ich mycie, dopieszczanie i naprawy...
jak jeszcze słychać macie tam na noc przygotowane pościelone łóżeczka... hoho..

ja nie zazdroszcze bo to co przychodzi wam robić to nieraz jest niebezpieczne ale nie chciałbym, żeby któryś z tych "zawodowców" którzy przy jakimś egzaminie podciągali sie na drążku musiał ratować mnie albo kogoś z moich blizkich.... spasione brzuchy Panowie Strażacy

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 16, 2007, 19:14:59 »
 polak65 (a może polaczek?)  :angry:  prosta sprawa, jak cos sie stanie nie dzwoń na 998 to nie przyjadą ci ze spasionymi brzuchami. ja swoje auto bedę jeszcze długo, długo spłacał, a zeby jakoś godnie żyć walę jeszcze ponad 100 godzin u prywaciaża, więc ile ma ze mnie rodzina? ile ja mam wolnego czasu? a sa takie służby po których nic się już człowiekowi nie chce ze zmeczenia,a łóżka ścieli nam pamela anderson... nie wiedziałeś??  :wacko:  może mamy stać 24 godziny na baczność? wierz mi są noce kiedy łóżka nawet się nie widzi
ile razy w zyciu ryzykowałeś swoje zycie za 1000 mzł? na pewno nie tyle ile niejeden z nas na jednej służbie. patrzysz z zewnątrz? więc tylko patrz i tak nic nie zrozumiesz

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 17, 2007, 10:16:14 »
Brawo Polak65. Idźmy dalej tym tokiem rozumowania: sprzedawca,gdy nie ma klienta to siedzi- odliczyć mu godziny, stróż siedzi i patrzy, robotnik niesie worek z cementem w jedną stronę a w drugą idzie na luzie i oddycha czystym powietrzem - odliczyc mu ten czas. Lekarz na dyżurze, pogotowiu, kierowcy itp. też maja przerwy ( oczekuja na wyjazd) - odliczyć im godziny. Nauczyciel zada dzieciom zadanie i czeka - zaliczyć mu 20 min z lekcji do czasu pracy.Jesteśmy  w dyspozycji pracodawcy, poza domem i w każdej chwili gotowi do akcji. Taka jest specyfika tej pracy. Powiedz jaki zawód wykonujesz to ci policzę ile pracujesz i jak pracujesz. Nie rozumiesz tego czy jesteś zdrowy inaczej?     

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 17, 2007, 19:02:09 »
Polak 65
Jeżeli masz jakieś bóle to napisz o nich w Wątku "CYWILE KONTRA STRAŻACY" w zakładce    Gorące dyskusje strażaków.
W tym wątku rozmawiamy o ważniejszych sprawach niż auta pod Twoim starostwem.
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 20, 2007, 13:48:52 »
Pojawily się na stronach zwiazkowych dodatkowe tabele obrazyjące skutki podwyżek wg. przedstawionych projektów. Wystraczy szybki rzut oka, żeby stwierdzić, że srednią przewidywaną 230 zł podwyzke na strażaka osiąga się dopiero, a w zasadzie nawet przekracz od grupy 10 w gorę. szumne zapowiedzi, że obecna podywzka ma dowartościować strażaków na niżej uposażonych stanowiska pozostały "szumnymi zapowiedziami". Prawda jest taka, że maksymalny skutek podwyżki najbliższy średniej 230 zł/strażaka, w podziale bojowym osiągany jest na grupach: 8 (nowo utworzonej) 218,50 zł, 7 i 6 214,20 zł - sa to najwyzsze zakładając długi staż służby na danym stanowisku. W komendach dowartościowano jednak prawdziwych strażaków o wiele lepiej:gr. 10 max. 258,00 zł, 11 - 254,10 zł, 12-256,20 zł no i im wyżej tym wiecej.
Znowu ktoś stwierdził, że największe potrzeby mają - najwiecej zarabiający- strażacy z rozkładu codziennego. Najfajniejsze jak też to, że firmują to wszystko centrale zz, którym jak widać jest bardzo daleko od terenu o ludzi dzieki ktorym działają w tych właśnie władzach.
Jestesmy przeciez jedną wielką strażacką rodziną?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 20, 2007, 17:49:13 »
Witam !!

Ciekaw jestem czym "zasłużyła się" 9 grupa zaszeregowania, że tak ją "doceniono" w projekcie podwyżek ?

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 20, 2007, 17:58:27 »
I znowu sie z Toba zgadazam Robard!!!To co jest proponowane to jest chore ale do przewidzenia ze gora zwinie znowu gruba bańke a dól ochłapy!!!Bo oni maja najwieksze potrzeby  !!!I praktycznie caly podzial bojowy w du....e!!! I znowu Ci ktorzy codziennie narazaja swoje zycie i odwalaja brudna robote za marne grosze nic nie dostana a oczywiscie najwiecej dostana madre glowy ktore siedza na cieplych posadkach i swoimi durnymi pomyslami i przepisami utrudniaja nam prace!!!A jesli chodzi o ZZ to jesli pozwola na to  :angry: nie wiem  czy za rok nie bedzie to jedno osobowy ZZ!!!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 20, 2007, 18:35:31 »
A jesli chodzi o ZZ to jesli pozwola na to  :angry: nie wiem  czy za rok nie bedzie to jedno osobowy ZZ!!!
Z tym się nie zgodzę - same władze krajowe 3 związków to kilkanaście osób. Tak więc nie będą to jednoosobowe związki. Z pozostałą częścia Twojej wypowiedzi zgadzam się.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe