Autor Wątek: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007  (Przeczytany 34113 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 07, 2007, 21:42:05 »
Witajcie ,bardzo dziwny zbieg okoliczności na stronie S wczoraj go nie było a dziś jest .Jak Forum rozgorzało to się znalazło na stronie. Czy to nie zbieg okoliczności ?  :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2007, 21:48:15 »
Cytuj
11   1 870       1 890       1 920   
10   1 780       1 800       1 830   
9   1 690       1 710       1 740   
8   1 600       1 620       1 650   
7   1 540       1 560       1 590   
6   1 480       1 500       1 530   
5   1 410       1 430       1 460   
4   1 360       1 380       1 410   
3   1 280       1 300       1 330   
2   1 210       1 230       1 260   
1   890   

Przepraszam... co to za cyferki? Czyżby zarobki brutto/netto ?

Stażysta zarabia na JRG 890 zł a d-ca sekcji 1650 ? Troszkę mało.
Niech mi to ktoś wyjaśni. Jestem "za krótko" żeby się w tym połapać a dopiero przygotowywuję się do służby...

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 07, 2007, 22:27:18 »
Fakt jest na stronie "Solidarności" wrzuciłęm to na bezpłatny upload

wersja pdf
http://rapidshare.com/files/10703224/proj._rozp._uposa__380_en_z_uzasad___za__322___261_czniki.pdf

wersja doc
http://rapidshare.com/files/10701289/Rozp._uposa__380_en_z_uzasad_.doc

wrzuciłem również projekt rozporządzenia ws nagród.
http://rapidshare.com/files/10702760/Projekt_MSWiA_nagr_d_z_uzasad.pdf

I mały komentarz na gorąco:
Najbardziej z rozporządzenia podoba mi się uzasadnienie, a z uzasadnienia podoba mi się zakres zmian w KG i tu cytat:

"3)   w KG PSP wprowadzono dwa nowe stanowiska:
-   „Pełnomocnik do spraw ochrony informacji niejawnych”,
-   Redaktor Naczelny „Przeglądu Pożarniczego”, "

Nie ma co jak zmainy to zmiany jak się reformować to się reformować. Miałem jeszcze jakieś oczekiwania na ten projekt ale no cóż .... Ochłonę i skrobnę parę słów niemiłych pod adresem autorów. Póki co miłej lektury.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2007, 22:32:04 »
Może jednak kol.Osmycki czyta to forum jako nie zalogowany, podobnie jak i inni.., bo o czym <Tu>  z ich strony obecnie mówić  -_- Bronić ZZ - dobre sobie - kiedyś... :angry:
www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3458.msg42341#msg42341
Pozdr.
Ps.
Kolejna "perełka" do Działu SK,CPR.CZK ale nie chce mi się już nawet przenosić!
Cytuj
przykro mi Panowie i Panie z SK CPR czy innych stanowisk kierowania troche glupio ze tak sie Was traktuje. Uwazam ze odpowiedzialnosc duza a jak sie ma jeszcze luks naczelnika op szko co to docenia praca no to tragedia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2007, 22:35:07 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2007, 23:59:20 »
Nie chce mi się nawet pisać na temat swoich przemyśleń tych negatywnych :) ale mam pozytywne:
zmiany w KG w pkt 3 projektu powinny brzmieć:
wprowadzono dwa nowe stanowiska:
- Naczelny moderator forum strazak.pl

Masz ochotę?  ^_^
Dop.Ajax
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2007, 00:01:05 wysłana przez Ajax »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 08, 2007, 00:02:29 »
Cytuj
11   1 870       1 890       1 920   
10   1 780       1 800       1 830   
9   1 690       1 710       1 740   
8   1 600       1 620       1 650   
7   1 540       1 560       1 590   
6   1 480       1 500       1 530   
5   1 410       1 430       1 460   
4   1 360       1 380       1 410   
3   1 280       1 300       1 330   
2   1 210       1 230       1 260   
1   890   

Przepraszam... co to za cyferki? Czyżby zarobki brutto/netto ?

Stażysta zarabia na JRG 890 zł a d-ca sekcji 1650 ? Troszkę mało.
Niech mi to ktoś wyjaśni. Jestem "za krótko" żeby się w tym połapać a dopiero przygotowywuję się do służby...

Offline Maliniakk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 08, 2007, 00:05:20 »
Panie Robercie Osmycki proszę pokazać charakter... jestem w Pana związku juz 10lat.  od 11l latdowódca zastepu 5 lat ze  stopniem mł .kpt. ale, 11lat d-ca zastepu!! i teraz ktoś w imię beznadziejniej reformy przeniósł ( awansowal na SK ) więc otrzymam najniższą podwyżke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a gość po podstawówce co ciągnie młodszego ratownika od 20 lat bez chęci nauki dostanie więcej!!!!!!!!!!! bo ma stałe stanowisko a ja zmieniłem.
Więc prośze wziąść się w garść i pokazać charakter jak to Pan obiecał na zebraniu związkowym na przełomie ubiegłego roku. Niech Pan zaprzeczy plotkom.
 90 % ludzi z  mojej jednostki wypisuje  się z Pana związków w tym miesiącu bo uważają że sprzedaliście nas , i wróciła stara ksywa (nie lubie tego powtarzac ale tak mówia związek pułkowników)
Proszę więc zniknąć schować głowę ze wstydu w piasek lub zacząć bronić ludzi.
A na SK 7 grupa??? to chyba Pan nie pracował nigdy na SK przy 1400 wyjazdów i przy 300 telefonach na jedną osobę na służbe, jak Wy chcecie tworzyć jakiekolwiek centra Ratownictwa, z jedną osobą na służbie!!!! z kim ludzmi osiedlonymi tam na przymus z 7 grupą. 6 grupe łapie każdy ogniomistrz i sekcyjny u nas bez łaski. Ale może to będzie  niezła pożywka dla hien... a materiału nazbieralo  sie duzo...

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 08, 2007, 00:49:51 »
Witam
Ja od 5 lat jestem d-ca sekcji, od 2 ml. kpt. po "niepotrzebnych" studiach- moze to poczucie winy nimi kieruje, ze zablokowali takim jak ja droge awansu w podziale bojowym, i chociaz teraz za czasoowstrzymywacz jakies pieniadze dozuca :wacko:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 08, 2007, 07:57:15 »
Na gorąco kilka uwag do projektu rozporządzenia:
1. Czemu ma służyć wprowadzenie nowego dodatku (specjalnego) w wysokości do 30% uposażenie zasadniczego?
- w nowym wydaniu dodatki (służbowy, operacyjny, kontrolerski, szkodliwy) dorównają lub nawet przewyższą uposażenie zasadnicze,
- z małymi wyjątkami strażak może zostać dowartościowany w istniejącym dodatku służbowym,
- nowy dodatek umożliwia podanie dodatkowych środków finansowych (podwyżkę) osobom posiadającym maksymalny dodatek służbowy > chyba o to w tym wszystkim chodzi.
2. Czemu ma służyć tworzenie trzech stawek w grupie uposażenia?
- wysługa lat zwiększa wysokość stawki grupy uposażenia,
- premiuje długotrwałe utrzymywanie na stanowisku, zniechęcając do podnoszenia kwalifikacji i awansu > st. ratownik-kierowca gr.4 awansując na operatora sprzętu specjalnego nic nie skorzysta (max. w gr.4 i min. w gr.5 = 1410,-zł)
- niewykorzystuje się możliwości dowartościowania w istniejącym dodatku służbowym > można zmodyfikować zakres jego stosowania,
3. Wykorzystując okazję wypromowania w KG naczelników wydziałów ponad głównych. specjalistów awansuje się w grupach naczelników wydziałów i ich zastępców > jakie uzasadnienie?
4. Z-ca dowódcy zmiany, co to za twór i czemu ma służyć > zamiast likwidować bądź ograniczać zbędne stanowiska zastępców (w tym komendantów, naczelników, itp) i wykorzystywać zapis art. 37a ustawy o PSP tworzy się nowych zastępców,
5. Dotychczas dyżurny operacyjny powiatu był na poziome dowódcy sekcji, podnosi się grupę uposażenia dowódcom sekcji zapominając o dyżurnych operacyjnych > przy zwiększonych obecnie obowiązkach należałoby podnieść im grupy zaszeregowania powyżej dowódców sekcji,
6. W niedalekiej przyszłości można się liczyć z utworzeniem 4-zmiany > gdzie wówczas będzie powyżej 18 strażaków na zmianie?
7. Drobna rzecz - dotychczas zawsze byli komendanci ośrodków kształcenia > czemu ma służyć zmiana nazewnictwa na naczelników ośrodków?
na szybko to tyle, należałoby przyjrzeć się przesunięciom w grupach i nowy stanowiskom
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 08, 2007, 10:07:21 »
A więc macie potwierdzenie moich wcześniejszych doniesień.
Myślę że co niektorzy powinni mnie przeprosić iż mi nie wierzyli.Myślę że pojawienie się na stronach związkowych projektów rozporządzeń było spowodowane ich wcześniejszą  obecnością na tym forum. Możliwe żebyśmy się dowiedzieli  o tych zamiarach już po fakcie.No to teraz członkowie związków(ja też - do dzieła) Trochę poprawek i będzie dobrze.
Pozdrawiam :wub:

Offline Polifon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 08, 2007, 12:09:40 »
piotr998
Cytuj
1. Czemu ma służyć wprowadzenie nowego dodatku (specjalnego) w wysokości do 30% uposażenie zasadniczego?
- w nowym wydaniu dodatki (służbowy, operacyjny, kontrolerski, szkodliwy) dorównają lub nawet przewyższą uposażenie zasadnicze,
- z małymi wyjątkami strażak może zostać dowartościowany w istniejącym dodatku służbowym,
- nowy dodatek umożliwia podanie dodatkowych środków finansowych (podwyżkę) osobom posiadającym maksymalny dodatek służbowy > chyba o to w tym wszystkim chodzi.
Uważam że dobrze że w koncu ktoś napisał że należą się dodatkowe pieniądze za przynależność do grup specjalistycznych.

Cytuj
4. Z-ca dowódcy zmiany, co to za twór i czemu ma służyć > zamiast likwidować bądź ograniczać zbędne stanowiska zastępców (w tym komendantów, naczelników, itp) i wykorzystywać zapis art. 37a ustawy o PSP tworzy się nowych zastępców,
Ma służyć temu żeby ci dowódcy sekcji którzy zastępują d-ce zmiany nie robili tego społecznie jak to ma miejsce dzisiaj.

Cytuj
5. Dotychczas dyżurny operacyjny powiatu był na poziome dowódcy sekcji, podnosi się grupę uposażenia dowódcom sekcji zapominając o dyżurnych operacyjnych > przy zwiększonych obecnie obowiązkach należałoby podnieść im grupy zaszeregowania powyżej dowódców sekcji,
To tak właściwie o co Ci chodzi? Chcesz żeby dyżurny operacyjny zarabiał więcej, czy ma koniecznie zarabiać wiecej od dowódcy sekcji? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia!

Tak generalnie to każdy będzie oceniał inaczej ten projekt zależnie od tego czy jest dla niego korzystny czy nie. Ja byłbym zadowolony bo umożliwi mi awans który na razie nie jest możliwy.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2007, 14:18:10 wysłana przez Polifon »

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 08, 2007, 13:06:08 »
Ja mysle, ze stanowisko zastepcy d-cy zmiany ma na celu nagrodzenie pelniacych obowiazki dowodcy zmiany w systemie cztero-zmianowym

Offline Witek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 08, 2007, 14:58:05 »
To także, napewno jest narzędziem do zatarcia różnic i złagodzenia skutków reorganizacji. Ludzie przenoszeni z komend przeciez nie moga dostac st. ratowników, a jesli d-ca zmiany zostanie wypchniety ze swojego stanowiska to tylko o grupe nizej na zastepce d-cy zmiany. Niemniej jednak uwazam ze stanowisko jest potrzebne.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 08, 2007, 14:58:44 »
Ja natomiast sadze ,iż te "twory" zostaną stworzone dla tych którzy spadją podczas reorganizacji z biur na podział . Przede wszystkim po to aby nie stracili za dużo kasy po upływie "okresu ochronnego".
 W normalnych jednostkach  ten problem - zastępujących d-ców zmian rozwiązany inaczej- podwyższonym dodatkiem służbowym - bynajmniej u mnie. W małych jednostkach na zmianach 11 osobowych i tak zazwyczaj jest jeden d-ca zmiany,d-ca sekcji i d-ca zastępu, którzy się zastępują podczas urlopów, wolnych , chorobowych itp.Bywa często tak że zmianą rządzi tylko d-ca zastępu bo d-ca zmiany i sekcji są na urlopie lub wolnym. Obecnie rzadko się zdarza aby dwóch dowódców było jednocześnie na służbie.
Rozważając tok myślenia niektórych forumowiczów należałoby stworzyć również etat zastępcy d-cy sekcji. sic.!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2007, 15:01:05 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 08, 2007, 16:57:19 »
Przy obecnym systemie służby dowodzenie zmianą rozkłada się równomiernie na d-cę zmiany i zastępującego go d-cę sekcji. w przewidywanym rozporządzeniu z-ca d-cy zmiany przewidziany jest dla zmian powyżej 18 etatów, a co z mniejszymi zmianami, których w Polsce jest najwięcej? D-cy sekcji/zastępu będą robili robotę społecznie? Skąd wogóle cyfra 18 etatów, przecież to mały procent jednostek w skali kraju?

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 08, 2007, 16:59:22 »
Witam!
Cytuj
. Dotychczas dyżurny operacyjny powiatu był na poziome dowódcy sekcji, podnosi się grupę uposażenia dowódcom sekcji zapominając o dyżurnych operacyjnych > przy zwiększonych obecnie obowiązkach należałoby podnieść im grupy zaszeregowania powyżej dowódców sekcji,
Cytuj
To tak właściwie to co Ci chodzi? Chcesz żeby dyżurny operacyjny zarabiał więcej, czy ma koniecznie zarabiać wiecej od dowódcy sekcji. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia!

No to ja się tylko zapytam -_-
Kto z d-ców sekcji zamieni się dobrowolnie na stanowisko dyż.operacyjnego? Ja osobiście nie znam takiego przypadku :angry: Odwrotnie napewno bardzo chętnie, ale jest to zwykle nie realne!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 08, 2007, 17:55:44 »
Ten nagły awans d-cy sekcji w mojej opinii podyktowany jest docenieniem tego ostatniego, jako pełniącego obowiązki d-cy zmiany przez ok. 50% służb.
Dyżurnego operacyjnego też ktoś będzie zastępował przez połowę służb - społecznie. 12/24/48 - jeszcze nie zadziałało. Aby Ci poprawić humor powiem, że Twoje szanse nie są zerowe. Ostatnio wielu 40 - latków ma problemy z testami wysiłkowymi, więc w ramach selekcji naturalnej masz szanse na upragniony podział.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 08, 2007, 20:15:36 »
Cytuj
1. Czemu ma służyć wprowadzenie nowego dodatku (specjalnego) w wysokości do 30% uposażenie zasadniczego?
- w nowym wydaniu dodatki (służbowy, operacyjny, kontrolerski, szkodliwy) dorównają lub nawet przewyższą uposażenie zasadnicze,
- z małymi wyjątkami strażak może zostać dowartościowany w istniejącym dodatku służbowym,
- nowy dodatek umożliwia podanie dodatkowych środków finansowych (podwyżkę) osobom posiadającym maksymalny dodatek służbowy > chyba o to w tym wszystkim chodzi.
Uważam że dobrze że w koncu ktoś napisał że należą się dodatkowe pieniądze za przynależność do grup specjalistycznych.
Zgadzam się, że pasowałoby dowartościować specjalistów i sądzę, że nie mają jeszcze max. dodatku służbowego - jest możliwość dać im kasę. Nowy dodatek umożliwi danie dodatkowej kasy tym, którzy już mają max. dodatku służbowego > w liniówce raczej ich nie znajdziesz, wśród komendantów i w KG tak  ^_^

Cytuj
4. Z-ca dowódcy zmiany, co to za twór i czemu ma służyć > zamiast likwidować bądź ograniczać zbędne stanowiska zastępców (w tym komendantów, naczelników, itp) i wykorzystywać zapis art. 37a ustawy o PSP tworzy się nowych zastępców,
Ma służyć temu żeby ci dowódcy sekcji którzy zastępują d-ce zmiany nie robili tego społecznie jak to ma miejsce dzisiaj.

Przeczytaj zapis art. 37a > za powierzenie d-cy sekcji obowiązków d-cy zmiany należy mu płacić jak d-cy zmiany - zapis jest tylko mało kto z niego nie korzysta. Nie trzeba tworzyć nowych stanowisk tylko dać strażakom, zgodnie z ustawą, należna kasę. ^_^

Cytuj
5. Dotychczas dyżurny operacyjny powiatu był na poziome dowódcy sekcji, podnosi się grupę uposażenia dowódcom sekcji zapominając o dyżurnych operacyjnych > przy zwiększonych obecnie obowiązkach należałoby podnieść im grupy zaszeregowania powyżej dowódców sekcji,
To tak właściwie to co Ci chodzi? Chcesz żeby dyżurny operacyjny zarabiał więcej, czy ma koniecznie zarabiać wiecej od dowódcy sekcji. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia!
Osobiście nie jestem zainteresowany uposażeniem dyżurnych operacyjnych - staram się być po prostu obiektywny.  ^_^ :wacko:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Polifon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 09, 2007, 11:48:06 »
Cytuj
Art. 37a.
Strażakowi można powierzyć pełnienie obowiązków służbowych zgodnie z jego
kwalifikacjami na innym stanowisku w tej samej jednostce organizacyjnej Państwowej
Straży Pożarnej na okres do 6 miesięcy w roku kalendarzowym. W okresie tym
strażakowi przysługuje uposażenie stosownie do zajmowanego stanowiska, lecz nie
niższe od dotychczasowego.
Z całym szacunkiem, ale z tego zapisu chyba nie wynika, że jak zastępujesz d-ce zmiany 3 - 5 razy w miesiącu to za te służby trzeba Ci zapłacić więcej. Dlatego uważam że to nowe stanowisko zastępcy d-cy zmiany będzie potrzebne. Oczywiście w niejednej jednostce pewnie będzie wykorzystane tak jak to widzą moi przedmówcy, ale to nie znaczy że ma go w ogóle niebyć.

Cytuj
Zgadzam się, że pasowałoby dowartościować specjalistów i sądzę, że nie mają jeszcze max. dodatku służbowego - jest możliwość dać im kasę. Nowy dodatek umożliwi danie dodatkowej kasy tym, którzy już mają max. dodatku służbowego > w liniówce raczej ich nie znajdziesz, wśród komendantów i w KG tak 
Tu sie z Tobą zgadzam. Specjaliści nie maja max. dodatku służbowego, przynajmniej w mojej jednostce. Rozmowa z Kom w tej sprawie jest ciężka i na razie nie przynosi efektu. Jeśli natomiast pojawi się w rozporządzeniu zapis o dodatku specjalnym w proponowanym kształcie to będziemy mieli jeszcze jeden argument w walce o kasę dla specjalistów. Dlatego tą zmianę uważam za krok w dobrą stronę. Zapis ten może być wykorzystany do pogłębiania patologi, ale tego się chyba nie da uniknąć. Jeśli komuś zrobisz "dobrze"  -_- to trzeba się liczyć z tym że zyskają także ci którym się to nie należy
Pozdrawiam

Offline anka1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 09, 2007, 12:05:02 »
To rozporządzenie jest uwalone całkowicie. Tutaj małe poprawki nic nie zmienią, powód. Zależy kogo tutaj się ochrania, bo jeśli dobrze się przypatrzymy to można wyciągną jasne i zdecydowane wnioski. Niepodważalny fakt to, że na nas się zarabia i oszczędza. To nie jest podwyżka, a coś w rodzaju zapomogi dla niektórych wybranych grup strażaków. Nie wspominam już o tym, że nasze pieniądze nie dotarły do nas na tzw nadliczbowe od lipca 2005 do końca roku i dalej. Jeśli ktoś będzie czytał to "wspaniałe rozporządzenie to sam stwierdzi bez większych problemów, że na całą podwyżkę nie jest przeznaczone za dużo środków ale podwyżką się to nazywa. Wszyskim wiadomo że małych jednostek i komend jest najwięcej, no i co się robi? dyżurnych PSK spuszcza się poniżej d-ców sekcji itd. Bez urazy do tych co są dowódcami , bo to nie jest ich wina, a przypominam tylko te czasy gdzie dyspozytorzy byli traktowani jak ludzie i grupy mieli te same co d-cy zmian. Tym którzy zapomnieli,  przyponam, że doszło trochę nowych spraw do wykonania, przejęcie spraw związanych miedzy innymi z Powiatowymi centrami zarządzania kryzysowego. Zdaję sobie sprawę, że to są całkiem zróżnicowane zadania d-ca a dyżurny ale na chwilę obecną to PSK zostaje potraktowane jako piąte koło u wozu. Myślę że ten kto przygotował taki projekt nie zastanowił się nad poważnymi sprawami jakie wypływają z wykonywania czynności na poszcególnych stanowiskach. Przypominam jeszcze
( chyba już ktoś napisał o tym, że uszczęśliwili dyspozytorów zmianą systemu). Na zakończenie polecam te moje spostrzeżenia do poważnej dyskusji i analizy chyba, że wrzucamy coś na pewnym pułapie po to by było z czego zejść a strażakom przekazać że się bardzo dobrze z nimi poruzumiewa, mieliśmy takie przypadki już w ramach reorganizacji. Wszystkich zainteresowanych proszę  o wyrażenie dezaprobaty na takie postępowanie wobec strażaków i przedstawienie negatywnych opini na tym forum.
PS
Słyszałem o tym że to strażak jeżdżący do akcji będący na zmianie ma być podmiotem a pozostałełe  zadania są pomocniczymi, ciekawe jaką opinie wystwią strażacy za jakiś czas. Po tzw podwyżkach i reorganizacjach, a za jakiś czas gdy wszyscy w systemie zmainowym będą pełnić służbe w systemie 12 godz.
Wszystkich gorąco pozdrawiam i proszę o odpowiedzi. 
 

Offline strazak wojtek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 09, 2007, 12:55:27 »
Witam
Chłopaki niema się co przejmować nasz kochany Komendant nie da nam umrzeć z głodu. Reformator pomyślał o skutkach tego rozporządzenia i oto zmienia inne w sprawie zapomóg
"4) najistotniejszym zmianom poddano przepisy dotyczące tworzenia i wysokości funduszu nagród i zapomóg dla strażaków:"
Zamiast podwyżek kasa na zapomogi sic.) :angry:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 09, 2007, 19:18:06 »
Z całym szacunkiem, ale z tego zapisu chyba nie wynika, że jak zastępujesz d-ce zmiany 3 - 5 razy w miesiącu to za te służby trzeba Ci zapłacić więcej.
Tu sie z Tobą zgadzam. Specjaliści nie maja max. dodatku służbowego, przynajmniej w mojej jednostce. Rozmowa z Kom w tej sprawie jest ciężka i na razie nie przynosi efektu. Jeśli natomiast pojawi się w rozporządzeniu zapis o dodatku specjalnym w proponowanym kształcie to będziemy mieli jeszcze jeden argument w walce o kasę dla specjalistów.
Jak sam zauważyłeś "chyba", wydług mojej wiedzy nie ma przeciwskazań prawnych.
Można zmodyfikować zapisy dotyczące dodatku służbowego uwzględniając m.in. temat specjalistów. Kolejny dodatek, jak znam życie, jest potrzebny tym którzy maja maksa w dodatku służbowym i inaczej nie połkną kasy.

Bez urazy do tych co są dowódcami , bo to nie jest ich wina, a przypominam tylko te czasy gdzie dyspozytorzy byli traktowani jak ludzie i grupy mieli te same co d-cy zmian.
Kiedy to było, bo w dokumentach z ostanich 25 lat nie znalazłem zapisu, aby dyspozytorzy mieli taką samą grupę jak d-cy zmian.

Jeszcze jedna mała uwaga do projektu rozporządzenia - zmienia się sposób obliczania etatów w jrg do ustalania kategoryzacji i tym samym grup uposażenia dowóców jrg i dowódców zmian > znowu kilka... osób dostaje w plecy (spada o 1 grupę). ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 09, 2007, 19:53:09 »
Tak jak napisałem w pierwszym poście cały czas mam nadzieję , że to forum przegląda min. Dorn i nie dopuści , żeby ten knot został podpisany.
Całkowicie zgadzam się z piotr 998 , że dodatek specjalny jest dla tych , którzy mają już max służbowy.
Ludzie z podziału nie mają co na  niego liczyć.Tak samo jak na  50% służbowego , nie znam człowieka z podziału bojowego, który dodatek służbowy ma w tej wysokości.
Druga sprawa chyba nawet ważniejsza niż znowu poprzekręcane stanowiska to kwoty o jakich mówi się w tym projekcie.
stażysta 80 zł-  netto z pochodnymi to ok 70 zł
ratownik ok.110 - 120 zł netto z pochodnymi ok.100 zł
Pytam się gdzie to 230 zł ?
Panowie z KG zastanówcie się co robicie, znowu na podziale dostaniemy ochłap z "pańskiego stołu" i pamiętajcie skąpy dwa razy traci.
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline Raf...

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 09, 2007, 22:43:11 »
 Jestem d-cą sekcji no to w sumie mam powody do zadowolenia 8 gr. zastępuję też dyżurnego operacyjnego w jednostce kat. V jak jest na wolnym lub na urlopie. Uważam za bardzo krzywdzące, że pozostają nadal na 7 gr. przy jednoosobowej obsadzie powinna być też 8. Przecież doszły dodatkowe obowiązki Powiatowe Centra Zarządzania Kryzysowego a w kasie nic z tego co wiem dodatki też mają skromne. Natomiast panowie z MSK z dwuosobową obsadą na 9 a przecież praca tam rozkłada się na dwie osoby. A co ciekawe wpadło mi do ucha coś takiego, że skoro związki nie potrafią o nich zadbać to wyjdzie im troszeczkę więcej podwyżki.
W jaki sposób? Prosty wypiszą się ze związków.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 10, 2007, 12:21:49 »
@ Ajax - przy głuponie jakim jest redaktor naczelny Przeglądu Pożarniczego, nie uważasz, że Naczelny moderator forum na strnonie www.strazak.pl przydałby się??
Ciekawy jestem na jakiej grupie są poszczególni redaktorzy piszący dla PP. A może to idzie z budżetu PP, a ten budżet jest w ramach budżetu KG??