Autor Wątek: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007  (Przeczytany 34114 razy)

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« dnia: Styczeń 05, 2007, 18:22:51 »
Witam!!!!
Wpadł mi w ręce projekt w/w rozporządzenia!!! Co niektórzy się zdziwią!!
Powstaje nowy etat z-ca d-cy zmiany - grupa 9  D-ca sekcji - grupa 8 (poprzednio 7) Dyżurny operacyjny kat.III,IV,V - GRUPA 7(wstyd).
Tak właśnie traktuje się stanowiska kierowania w naszej kochanej straży. Jestem członkiem ZZS Florian ale jeżeli związki się zgodzą z tym projektem to z NICH występuję.
Następna sprawa: będą trzy rodzaje A,B,C grup zaszeregowania:
A - do dwóch lat na danym stanowisku  podwyżka ok.130 zł + wysługa
B - od 2 do 5 lat                                              ok 150 zł, +wysługa,
C - powyżej 5 lat                                             ok 180 zł + wysługa.
Chodzi o tzw.awansowanie w poziomie. Według mnie powinno się brać staż pracy a nie tylko na danym stanowisku.
Do tego dochodzi DODATEK MOTYWACYJNY max.30% grupy + stopień.który będzie dawał Komendant.
To tak mniej więcej w skrócie to co zapamiętałem. Co WY o tym sądzicie.
Jak dla mnie nie jest żle , trochę poprawek (STANOWISKA KIEROWANIA przede wszystkim nie dosyć że zmieniony system to jeszce degradacja w grupie - d- ca sekcji awansuje na gr.8) i do kasy !!!!
Teraz jest rolą ZZ WSZYSTKICH aby co nieco poprawić,poprzesuwać i jest ok.
CZEKAM NA WASZE OPINIE związki mają czas do 15 I (spotkanie w KG)
Pozdrawiam

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2007, 18:40:00 »
Ciekawe, czyli jeżeli ktoś nie chciał podnosic swych kwalifikacji niczym szczególnym się nie wyróżnił i nie zasłuzył od ponad 5 lat na awans to dostaje 180 zł podwyżki, a jeżeli ktoś się starał to dostanie po tyłku. Jestem ciekaw kto będzie teraz taki głupi, żeby przyjąc jakikolwiek awans - wszyscy będą czekać na nowe rozporządzenie. He he co to za geniusze - ho ho

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2007, 19:19:59 »
a sama podwyżka będzie?

Offline new fireman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2007, 22:36:16 »
kamo001, a może masz więcej danych - specjaliści, inspektorzy, tzn stanowiska w komendach, będę wdzięczny. Ciekaw jestem, że ten projekt nie jest podany np. na stronie S-ki, która przecież podaje bardzo "ważne" projekty dla PSP.
Pozdro

Offline kaszubek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2007, 23:03:36 »
Kamo podniosłeś mi ciśnienie  dokładnie jeżeli to prawda ku...a m.ć.  Jestem w dupe bity na każdym kroku przeniesiony 14 miesiecy temu na MSK z łapanki bo nikt w 12x24 nie chce wchodzić podwyżka do 2 lat najniższa czyli następna kara za przeniesienie na MSK . jedna osoba i różne  telefony ratunkowe to wszytsko jedna osoba i jeszcze ma zostać  7/b] grupa ktos jest chyba niepoważny, nic nie mam do chłopaków z podziału ale wiecie jakie zadanie będzie miał 3-ci po d-cy zmiany... a będzie miał 8 grupę.  to widzę już nastepnych spadających z MSK i PSK na emeryturke jeżeli mogą, gówno z doświadczeniem, rejonem kierować bedą stażyści i oto cała mądrość papierowych gigantów i dziwnie oślepłych ostatnio związkowców.
Ale chyba się niepotrzebnie uniosłem bo Kamo tak sobie to napisał, gdyż nie wierzę aby to była prawda, bo chyba jednak ktoś tam wyżej jeszcze myśli.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2007, 23:23:50 »
Witam!
Jeżeli tak będzie faktycznie to rzeczywiście chyba czas najwyższy wysiadać z tego "pociagu" bo on niechybnie zmierza ku katastrofie :angry:
kaszubek polecam również dział: Dyż SK,CPR,CZK  ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2007, 12:11:08 »
kamo001> masz możliwość wkleić jakoś ten projekt na forum, lub zapodać linka jeśli jest on gdzieś w necie?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2007, 12:12:23 »
Napisałem to na serio - jak nie wierzysz zobacz
ZASZEREGOWANIE STANOWISK SŁUŻBOWYCH W KOMENDACH POWIATOWYCH (MIEJSKICH) PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ DO GRUP UPOSAŻENIA ZASADNICZEGO
 
Lp.Nazwa stanowiska służbowego   Grupa uposażenia zasadniczego
14Zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej 2)    11
15.Zastępca naczelnika wydziału (w KP I kat.)                  11
16.Zastępca naczelnika wydziału (w KP II, III IV i V kat.)      10
17.Kierownik sekcji                                                        10
18.Oficer operacyjny (w KP I, II kat.)                               10
19.Starszy specjalista                                           10
20.Dowódca zmiany 1)                                           10
21.Dowódca zmiany 2)                                            9
22.Zastępca dowódcy zmiany1)                               9
23.Specjalista                                                         9
24.Dyżurny operacyjny (w KP I kat.)                                9
25.Zastępca dowódcy zmiany2)                                8
26.Dyżurny operacyjny (w KP II kat.)                              8
27.Zastępca dyżurnego operacyjnego (w KP I kat.)    8
28.Młodszy specjalista                                         8
29.Dyżurny operacyjny (w KP III, IV i V kat.)                7
30.Zastępca dyżurnego operacyjnego (w KP II kat.)   7
31.Dowódca sekcji                                                      8
32.Starszy inspektor                                          7
33.Starszy specjalista ratownik                             7
34.Dowódca zastępu                                          6
35.Starszy operator sprzętu specjalnego                 6
36.Inspektor                                                       6
37.Pomocnik dyżurnego operacyjnego                             6
38.Starszy dyspozytor                                          5
39.Operator sprzętu specjalnego                              5
40.Specjalista ratownik                                             5
41.Dyspozytor                                                          4
42.Starszy ratownik                                            4
43.Starszy ratownik - kierowca                              4
44.Starszy technik                                                        4
45.Ratownik                                                         3
46.Ratownik - kierowca                                               3
47.Technik                                                             3
48.Młodszy specjalista ratownik                                   3
49.Młodszy ratownik                                                     2
50.Młodszy ratownik - kierowca                                  2
51.Młodszy technik                                                            2
52.Stażysta                                                            1
 
Użyte w tabeli skróty nazw jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej i zastosowane indeksy oznaczają:
KP I kat. -  komendę powiatową (miejską) Państwowej Straży Pożarnej pierwszej kategorii,
KP II kat. - komendę powiatową (miejską) Państwowej Straży Pożarnej drugiej kategorii,
KP III kat. - komendę powiatową (miejską) Państwowej Straży Pożarnej trzeciej kategorii,
KP IV kat. - komendę powiatową (miejską) Państwowej Straży Pożarnej czwartej kategorii,
KP V kat. -  komendę powiatową (miejską) Państwowej Straży Pożarnej piątej kategorii,
1) -         od 19 etatów na zmianie w jednostce ratowniczo-gaśniczej,
2) -         do 18 etatów na zmianie jednostce ratowniczo-gaśniczej.


Ot i cała prawda(tak w skrócie
CO WY NA TO  !!!!!
Pozdrawiam

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2007, 12:43:16 »
Jeżeli to jest prawda, to znów gryzipiórki chcą ugotować tych co mogą awansować!
I znów na podwyżkach głównie podział bojowy dostanie po d...e. No nieźle :/
Jeżeli faktycznie tak jest a nasi Panowie ze związków się sprzedają za parę groszy to moje pytanie po co nam związki zawodowe?
Mam nadzieję, że to plotka.
jeszcze jedno należę do Solidarności może Pan Robert O. się do tago jakoś ustosunkuje?!

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2007, 13:46:21 »
i coś jeszcze
                A                       B                        C
11   1 870       1 890       1 920   
10   1 780       1 800       1 830   
9   1 690       1 710       1 740   
8   1 600       1 620       1 650   
7   1 540       1 560       1 590   
6   1 480       1 500       1 530   
5   1 410       1 430       1 460   
4   1 360       1 380       1 410   
3   1 280       1 300       1 330   
2   1 210       1 230       1 260   
1   890                   

A - staż służby do 2 lat na stanowisku, lub stanowisku równorzędnym pod względem zaszeregowania.
B - staż służby powyżej 2 lat do 5 lat na stanowisku, lub stanowisku równorzędnym pod względem zaszeregowania.
C -   staż służby powyżej 5 lat na stanowisku, lub stanowisku równorzędnym pod względem zaszeregowania
Pozdrawiam

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2007, 14:01:08 »
No to pieknie teraz juz wiem ze jest to tylko i wylaczanie robota ZZ koledzy jezeli tak mozna o nich mowic!!!!! Tanio nas sprzedali powie o podziale jak pisalem kiedys ze podzial dostanie ochlapy to jeden kolega pisał ze przesadzam no i co!!!To juz wiadomo czego boja sie koledzy z komend w zwiazku z reorganizacja!!!! Zmiana stanowiska mniejsza podwyzka!!! Dlatego chcieli protestowac!!!!Niektorzy juz dawno wiedzieli jak to bedzie wygladac!!!!!  :wacko:

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2007, 14:59:29 »
Mam nadzieję że to tylko chory projekt.
Wymyślanie A B C to kolejny powód do machlojek aby na podział bojowy trafiło jak najmniej pieniędzy.
Chyba byłoby dobrze spotkać się w Warszawie pod KG , bez firmowania  z żadnym  ZZ , choć sam jestem członkiem jednego z nich.
Myślałem , że nowe KG potraktuje wszystkich poważnie nawet tych co są stażystami.
Nazwijmy tą podwyżkę "żołądkową" i żeby wszyscy mieli równo po 200 zł.
Mam również nadzieję że nasze forum nieraz przegląda p. Minister Dorn, bo w sprawie podwyżek dla strażaków z "dołu " powinien być naszym sprzymierzeńcem.
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2007, 15:52:28 »
Ciekawe ile jest jednostek do 18 strażaków na zmianie , nie mówię już powyżej 19 bo to śmiechu warte !!   ciekawi mnie tylko jedno skąd masz taki projekt czy to oby nie wpuszczanie w maliny albo ,,SZEPTACZE".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2011, 11:28:27 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 06, 2007, 16:04:46 »
ciekawi mnie tylko jedno skąd masz taki projekt czy to oby nie wpuszczanie w maliny albo ,,SZEPTACZE". Jeżeli to prawda to walić te ZZ !!!!!!!!

A mnie ciekawi kto jest autorem tego projektu (o ile jest on oficjalnym) bo jak na razie to wprowadził on tylko zamieszanie. Więc może niech @kamo001 poda źródło tego projektu a Ci co chcą się wypisywać ze ZZ niech poczekają na oficjalny projekt i reakcję ZZ na niego.

pozdro

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 06, 2007, 18:01:37 »
Z tego co tu wyczytałem  to podwyżki nie obejmą stażystów !?
Oświećcie mnie ja k się mylę. :angry:

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 06, 2007, 18:51:33 »
Jest to projekt przesłany z KG do central związków - pan Komendant Główny wysłał je celem zapoznania i zaprasza związki na 15 stycznia do Warszawy celem konsultacji (opinii).Nie wiem dlaczego nie ma tego projektu na stronach intrnetowych związków.
Nie jest to plotka tylko prawda.
Pozdrawiam

kazarst

  • Gość
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2007, 19:06:47 »
Panowie w nawale nowości co do reorganizacji zauważyłem,że każdy zaczyna myśleć o sobie i o swoim stanowisku pracy. W związku z tym też mam coś do powiedzenia ,a mianowicie pracuję na PSK już 23 lata jako podoficer (od samego początku pracy w SP) zgodnie z założeniami  nowej reorganizacji jestem starszym dyspozytorem , stanowisko jednoosobowe ,nr 112 , odpowiedzialność taka jak dyżurny operacyjny ( w razie kontroli z KW testy wiedzy tak jak wszyscy) i kibel w oddzielnym budynku ,a to wszystko mając 5 grupę.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2007, 20:15:53 »
No to chyba bedzie trzeba wyjść na ulice i walczyć o swoje.Miało być średnio 230 na etat, a z tego wychodzi że g.....o dostaniemy, bo pewnie stawki są brutto.

Offline bagiusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2007, 20:23:57 »
Panowie w nawale nowości co do reorganizacji zauważyłem,że każdy zaczyna myśleć o sobie i o swoim stanowisku pracy. W związku z tym też mam coś do powiedzenia ,a mianowicie pracuję na PSK już 23 lata jako podoficer (od samego początku pracy w SP) zgodnie z założeniami  nowej reorganizacji jestem starszym dyspozytorem , stanowisko jednoosobowe ,nr 112 , odpowiedzialność taka jak dyżurny operacyjny ( w razie kontroli z KW testy wiedzy tak jak wszyscy) i kibel w oddzielnym budynku ,a to wszystko mając 5 grupę.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kazarst o tym już było niejednokrotnie czy ty jako starszy dyspozytor  czy ja jako Dyżurny rejonu i tak każdy działa sam niewiem poco te głupkowate nazwy dyżurny, pomocnik jak i tak to samo robimy a kasa śmieszna twoja bardziej od mojej ale się  zz sprzedały bo  z KG niewiedzieli co pisali bo sobie sprawy nie zdają co to straż pożarna ale najśmieszniejsze ze takie gł..y z ZZ się pod tym podpisuja

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2007, 22:22:15 »
Witam!
Ponownie -_-
Coś mi się po niektórych kolegów wypowiedziach i... tak mimochodem nasuneło - sprawdziłem!
"Nasz" p. Przewodniczący? nick Robert Osmycki Jeszcze tak... niedawno ^_^ <Tu> nawet bardzo aktywny ^_^. Ostatnio zalogował się i coś tam... ble,ble w obronie swojego ZZ napisał 25.10.2006 nocą ^_^
No... wiem zapewne nie ma czasu! Obowiązki względem... :angry: Nade wszystko, bo jeszcze coś bez pomylą! "Chłopki" same.. sobie,a co !!! Znamy to już nieprawdaż? :wub:
Napewno zbiera siły, energię i argumenty w walce o dyżurnych i resztę "pospulstwa"  No..co -_-. Oby!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2007, 11:57:46 »
Z tego co tu wyczytałem  to podwyżki nie obejmą stażystów !?
Oświećcie mnie ja k się mylę. :angry:

Kolega sie myli, gdyż obecne uposażenie zasadnicze, według grupy  1 wynosi 810 zł. Więc jest różnica 80 zł, krew człowieka zalewa a w 2 grupie 100. Oczywiscie butto.

Offline Grzechu102

  • Strażnik...
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2007, 14:50:38 »
Witam panowie. Nie nakręcajmy się. Pamiętacie pojawienie się artykułu w GW o zmianach naszych emerytur? Jak już zapewne wiecie zmiany dotyczą pracowników cywilnych . Gdy pojawi się oficjalny komunikat na stronach naszych ZZ wówczas będziemy się o to martwić!!! Nie trzepmy piany na marne!!!
pozdrawiam!!! Strażak z podziału !!!

Offline new fireman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2007, 15:26:00 »
Mam nadzieję, że sztab KG po zakończeniu "reform' odejdzie, ale nie na "zasłużoną" emeryturę lecz  wzmocni podział bojowy. Może to byc np. stanowisko dyspozytora. Oczywiście w związku z tym, że staz będą mieli do 2 lat to zaczną od podgrupy A. To moje, życzenia na new year.
Nie ukrywam, że pracuję w komendzie i jestem w grupie spadkowiczów.
W całym systemie reformowania, potwierdzają to propozycje nowych grup - z-ca d-cy zmiany, widać, że reformatorom zalezy na tym aby dac kilku,  a zabrac wielu - większa oszczędnośc. Jest to "normalny" mechanizam w zarządzaniu. Oczywiście reorganizacja miała dotyczyc tylko komend, jak widzicie, nie.
Jeszcze jedna prosba, nie uzywajcie argumentów komenda przeciwko JRG i odrotnie, to dzieli i osłabia organizam.
Pozdrawiam wszyskich mających nadzieję, że to wszysko  utonie wczesniej zanim wejdzie w zycie.

Offline arbelt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2007, 21:25:40 »
Moze bede niepopularny ale powiem co mysle na temat tego tematu i calej tej modernizacji sluzb.
A mianowicie moim zdaniem to ze wprowadzili te kategorie to dobrze bo jest to zroznicowanie gosci w tej samej grupie  w zaleznosci ile kto lat jest na stolku. A to, ze nas to lapie w takim momecie jak teraz no to szkoda ale zawsze ktos bedzie awansowal i zawsze ktos bedzie sia lapal w kat "A" stazowej. tak jak ja na przyklad.
Druga sprawa to te grupy no przykro mi Panowie i Panie z SK CPR czy innych stanowisk kierowania troche glupio ze tak sie Was traktuje. Uwazam ze odpowiedzialnosc duza a jak sie ma jeszcze luks naczelnika op szko co to docenia praca no to tragedia. a jesli chodzi o to cale zamieszanie, zadalem sobie trud szkukania tego projektu i przez 3 godziny szukania po roznych instytucjach stronach zwiazkowych i innych  nic takiego nie znalazlem. WIEC jesli moge prosic Kolege który zaczal temat niech poda źrodlo PROSZE.
Pozdrawiam wszystkch reorganizowanych
no no no..... PKP...........
nie wiem, nie umiem, nie pomogę

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 07, 2007, 21:31:05 »
kamo001, a może masz więcej danych - specjaliści, inspektorzy, tzn stanowiska w komendach, będę wdzięczny. Ciekaw jestem, że ten projekt nie jest podany np. na stronie S-ki, która przecież podaje bardzo "ważne" projekty dla PSP.
Pozdro


Jest na stronie "S-ki". <A HREF="http://www.skpnszz.dmkproject.pl/comment.php?comment.news.12</A>
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.