Autor Wątek: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007  (Przeczytany 34112 razy)

Mareks1

  • Gość
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 10, 2007, 14:47:37 »
 Pytanie do twórców projektu rozporzadzenia płacowego?Czy strażak, który zostanie zdegradowany w związku ze "wspaniałą"  reformą będzie wyrabiał staż poziomy od podgrupy A, Mimo tego, że pracował na wczesniejszym stanowisku  np. 20 lat ?  :huh: :angry:
Pozdr.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 10, 2007, 15:07:15 »
Witam!
Cytuj
Naczelny moderator forum na strnonie www.strazak.pl przydałby się??
fireman To pytanie bardziej do Admina dago w innym dziale Forum.
Cytuj
A może to idzie z budżetu PP, a ten budżet jest w ramach budżetu KG??
Przypuszczam że tak!!!
Cytuj
Ciekawy jestem na jakiej grupie są poszczególni redaktorzy piszący dla PP
Swoją drogą np. Sz.P. W.Maziarz - do niedawna rzecznik KG /przeżył bodaj 2/ obecnie jest również jednym z nich. Więc chyba na grupie dyż operac. raczej nie! ^_^ Nie wiem jak żona p.Maziarz? Też funkc. KGPSP. Na pewno podobnie- nie na gr. d-cy sekcji.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 10, 2007, 17:00:16 »
Zawsze jak braknie do pierwszego można artykulik napisać, to tak żartobliwie bo wiem że w państwie prawa takie sytuacje nie występują. Jedynie ciężko jest wymagać obiektywizmu np. podczas wywiadu z KG wówczas kiedy jest on twoim pracodawcą. He he WOLNOŚĆ SŁOWA.

Poza tym bogata z nas formacja, że sobie na ekstra papierku wydajemy PP, który z obligatu komendy muszą prenumerować - nie wiem czy jest oficjalny nakaz??
Tak czy inaczej umieszczanie pracowników KG z grupami stanowisk z gazety w rozporządzeniu to już jest przegięcie.

 

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 10, 2007, 18:28:56 »
Cytuj
Jest to projekt przesłany z KG do central związków - pan Komendant Główny wysłał je celem zapoznania i zaprasza związki na 15 stycznia do Warszawy celem konsultacji (opinii).Nie wiem dlaczego nie ma tego projektu na stronach intrnetowych związków.
Nie jest to plotka tylko prawda.

A czy plotką jest czy prawdą, że :
Minister chce nam zrobić 48 godzinny tydzień pracy a pieniądze za nadgodziny (32 godz) mamy sobie wygospodarować z najbliższej podwyżki ??
Komendant Główny (podobno) sprzeciwił się Ministrowi więc czy zostanie wymieniony na takiego co się sprzeciwiał nie będzie ??
Czy jest Wam coś wiadomo o tym ?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 10, 2007, 19:05:48 »
Geddeon - zaczynasz tracić fason.
Cytujesz wypowiedź kamo001, w której potwierdza swoją wcześniejszą informację - potwierdzoną następnie oficjalnie przez zz. I do tego dodajesz od siebie informacje będące zarzewiem plotki. Sądziłem że reprezentujesz wyższy poziom - widać się myliłem.
 
Przepraszam za literówkę, już poprawiłem > chodzi o kamo001, który rozpoczął ten wątek.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2007, 21:48:16 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 10, 2007, 19:14:21 »

A czy plotką jest czy prawdą, że :
Komendant Główny (podobno) sprzeciwił się Ministrowi więc czy zostanie wymieniony na takiego co się sprzeciwiał nie będzie ??


Ktoś nie dawno się podał do dymisji......
Minister decyzji jeszcze nie podjął.......
Ten Ktoś na pewno by w tej sprawie się nie sprzeciwił.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 10, 2007, 19:33:48 »
@Geddeon wg naszego ministra to Ty "Szeptacz" jesteś :);)
@piotr 998 Może kolega nie doczytał i pyta o to co już na forum było ale powiem szczerze przeszukałem użytkowników na forum poprzez opcję szukaj i nie znalazłem uzytkownika komo001, o którym napisałeś?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 10, 2007, 20:13:12 »
mi sie również obiło o uszy coś o dymisji Krzowskiego. ma ktoś jakies konkretne informacje?

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 10, 2007, 21:39:34 »
Niestety dość długo przebywałem na urlopie więc jestem "do tyłu" Bardzo przepraszam Piotra998 za rozczarowanie. mam nadzieję że nadrobię szybko zaległości....
pozdrawiam

PS> Rzeczywiście powinienem był przeglądnąć całe forum.... ale gdzie jest to gdzie cytuje wypowiedź kamo001 ???
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2007, 22:01:23 wysłana przez Geddeon »

Offline Rachel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 11, 2007, 09:14:16 »
 Powtórze pytanie Pana Mareks1

Co gdy któś zostanie zrzucony na niższe stanowisko, którą kategorię otrzyma A, B czy C??

A tak sobie myślę, dobrze, że wprowadzili dodatkowe stanowisko z-ca dowódcy zmiany, zwiększyli grupę dowódcy sekcji , ale coś mi się zdaje, że to zrobili dla tych co spadają z biura ( aby oni nie potracili za dużo)

Pozdrawiam

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 11, 2007, 09:32:58 »
Fireman
Jestem na tym forum od jakiegoś czasu i niekiedy zabieram głos. Nie rozumiem dlaczego nie mogłeś mnie wyszukać.
Pozdrawiam kamo001

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 11, 2007, 12:11:10 »
Tak patrzę na te projekty i toż to jawna dyskryminacja - kto to wymyśla ? a może by tak przemyślał swoje postępowanie i dopatrzył się pewnych anomalii. :wacko:
jedne stanowiska są forowane a drugie dyskryminowane.  ^_^
Należy to wszystko wyprostować a jest ku temu okazja. Jak dawniej ZZ mogły tego nie widzieć i do tego rękę przyłożyć ? :huh:
Najlepiej widać to w projekcie:
ZASZEREGOWANIE STANOWISK SŁUŻBOWYCH W KOMENDACH POWIATOWYCH (MIEJSKICH) PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ DO GRUP UPOSAŻENIA ZASADNICZEGO
Komendantów dzieli się inaczej, z-ców naczelnika inaczej, oficerów operacyjnych inaczej a dyżurnych operacyjnych jeszcze inaczej.
Dlaczego Dyżurni Operacyjni I kat. i II kat. nie są na tej samej grupie tak jak to zrobili z Oficerami Operacyjnymi tam są też te same stołki oficerskie !
Dlaczego Dyżurni Operacyjni niższych kategorii nie są na wyższej grupie - zwiększenie obowiązków a co więcej to na tym forum można dużo poczytać - moim zdaniem powinni wpaść na grupę 8 za dyżurnych operacyjnych II kat i zrównać się z d-cami sekcji ajedna grupa mniej od d-ców zmian to chyba nie ujma ? :angry:
Jest teraz pole do popisu dla związków aby to ujednolicić a nie forować pewne grupy zawodowe a drugie nie. Jeżeli już dzielą to nich jeden schemat obowiązuje wszystkich. :angry:
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 11, 2007, 20:05:31 »
Geddeon - zaczynasz tracić fason. ...I do tego dodajesz od siebie informacje będące zarzewiem plotki. Sądziłem że reprezentujesz wyższy poziom - widać się myliłem.
Geddeon - zwracam honor. Z rozwoju systuacji wynika, że nie siałeś plotki lecz miałeś jasnowidzenie lub dobre informacje.
A czy plotką jest czy prawdą, że :
Minister chce nam zrobić 48 godzinny tydzień pracy a pieniądze za nadgodziny (32 godz) mamy sobie wygospodarować z najbliższej podwyżki ?? Komendant Główny (podobno) sprzeciwił się Ministrowi więc czy zostanie wymieniony na takiego co się sprzeciwiał nie będzie ??
Pozostaje mieć nadzieję, że nowy 01 nie jest samobójcą i nie będzie forsował normatywu 48 godz. tygodniowo.  :huh:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 12, 2007, 00:53:19 »
Cytuj
Pozostaje mieć nadzieję, że nowy 01 nie jest samobójcą i nie będzie forsował normatywu 48 godz. tygodniowo
Otóż Minister jak wcześniej wspominałem polecił takie rozwiązanie czyli 48 godzin tygodniowo.
KK się temu sprzeciwił zwłaszcza, że nie miało być żadnych profitów z pracy ponad normę,to miało byc w ramach podwyżki 230 zł (brutto) którą mamy otrzymać w tym roku.
Więc  prosty wybór.... albo ulec Ministrowi i pogrzebać to co strażacy wywalczyli albo.....
Jak wybrał ?? Dziś już wiadomo.
Wg. mnie nowy komendant chętnie wprowadzi normatyw 48 godzin. No chyba że nie chce długo pozostać na swoim stanowisku.
Więc wynik będzie prosty: dostaniemy podwyżkę ok.8-15% (zależy dla kogo) a nasz czas pracy wzrośnie o 32 godz. czyli jakieś 20%
Majsterstick !! 

Nie chcę być posądzony o jakieś sianie wrogości na linii podział-biuro ale czy wprowadzając taki normatyw (48 godz/tyg.jeśli zostanie wprowadzony)dla strażaków, będzie dotyczył nas wszystkich czy tylko pracujących na podziale bojowym ??
Czy taki normatyw zostanie wprowadzony również w innych formacjach podległym MSWiA czy tylko strażakom można przywalić ???


Ps. Były komendant główny przebywa w szpitalu.





Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 12, 2007, 01:54:10 »
Wszelkie prawa zastrzeżone - głupota tego projektu przeszłą siebie :) chciałbym poznać autora. Jak to przeczytałem to się załamałem.
Patrzcie na to:
Strażak długo (powyżej 5 lat) zatrudniony na grupie 4C dostaje awans na grupę 5 i......
no właśnie ile ma podwyżki????

zero

No jak ktoś przygotowywuje na takim poziomie projekty późniejszych rozwiązań to dlatego takie bagno przepisó w PSP. Na tym forum znajdę kilka osób, które w sposób bardziej merytoryczny podeszłyby do tematu tego rozporządzenia.

To drugi hit tego rozporządzenia AWANS w stawce grupy zaszeregowania zero złotych, to przebiło grupę Redaktora naczelnego Przeglądu Pożarniczego.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 12, 2007, 08:55:28 »
fireman - wprowadzenie podgrup nie jst takie złe; co do twojego przykładu - pomyślałeś może o tym, że teraz będzie łatwiej przskoczyć na podziale na piątą grupę; wniosek o awans w przypadku podziału składa d-ca JRG i jest w nim taki punkt, jak ocena skutków finansowych; w tej chwili awans ze st. rat. na rat. spec. po pięciu latach grzania czwartej grupy na okres dwóch lat komendanta nic nie kosztuje - może będze łatwiej przebić się podoficerom; sam znasz z pewnością takich st. ogn., którzy od ładnych paru lat siedzą na czwartej grupie ;)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 12, 2007, 10:07:26 »
lang i zgodzę się i nie z Twoją argumentacją, ponieważ z punktu widzenia komendy awans w grupie faktycznie nie będzie pociągała za sobą skutków finansowych w tym przypadku, ale nie to chyba nie powinno być tak? Intencją awansu - zmiany grupy jest docenienie kwalifikacji strażaka, który spełnia wymogi do zajęcia wyższego stanowiska, ale..skutkiem powinny być wymierne korzyści finansowe. Jeśli awansowany strażak, nie otrzymuje gratyfikacji finansowej za wyższą grupę zaszeregowania, a co za tym idzie wzrost obowiązków służbowych na wyższym stanowisku, to cały system wynagradzania bierze w łeb, ponieważ na innych stanowiskach służbowych występuje realny wzrost wynagrodzenia, więc jest to jawna niesprawiedliwość.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 12, 2007, 11:33:41 »
robard - popolemizujemy;
IMHO problem podgrup B i C dotyczy tylko tych strażaków, którzy przez długi czas nie awansowali w grupie np. z powodu braku kwalifikacji, zmieniającego się przepisu kwalifikacyjnego lub też z prozaicznego powodu braku wakatu na wyższym stanowisku. Po wprowadzeniu tych podgrup będzie można zróżnicować np. st. ratowników (4 grupa) również ze względu na staż na zajmowanym stanowisku a nie tylko w dodatkach służbowych. Zauważ również, że awans z 4 grupy najczęściej jest na 6 (obecnie na rat. spec. można liczyć tylko w jednostkach posiadających SGR - a takich nie ma wbrew pozorom tak wiele). Czyli nawet awans z grupy 4C na 6A będzie niósł za sobą skutek finansowy (wg projektu 70,- PLN). Poza tym zauważ, że zwiększenie zakresu obowiązków służbowych może być również kompensowane podniesieniem dodatku służbowego. Całego projektu nie czytałem, ale przywołane tabelki do mnie przemawiają, przynajmniej w zakresie grup 1-4. Chociaż pewnie zgodzimy się, że powinna być większa różnica pomiędzy 4-6, a 5 gdzieś pośrodku. Kiedyś było tak, że st. rat. z pietnastoletnim stażem nie miał na pasku więcej niż d-ca zastępu z dwuletnim stażem. Teraz patrząc na tabelkę można sobie wyobrazić taką sytuację...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 12, 2007, 12:57:07 »
Cytuj
Zauważ również, że awans z 4 grupy najczęściej jest na 6 (obecnie na rat. spec. można liczyć tylko w jednostkach posiadających SGR - a takich nie ma wbrew pozorom tak wiele). Czyli nawet awans z grupy 4C na 6A będzie niósł za sobą skutek finansowy (wg projektu 70,- PLN).

Nie tak dokońca, na gr 6 są obecnie 3 stanowiska: Pomocnik Dyż. Oper., D-ca zastępu,St. Op.Sprzet.Spec. i Inspektor. Wyłączając Inspektora pozostają tylko trzy. Ilość etatów d-cy zastępu jest ściśle regulowana Regulaminem Org. Komendy, Pomocników Dyż Oper. też tym bardzij, że w tym przypadku ze względu na kategoriąkomendy takich stanowisk nie będzie w niektórych wogóle. Pozostaje więc St.Oper. Sprzętu (najczęściej zarezerwowane dla starszego kierowcy, a więc jedno na zmianie - przynajmniej u nas w woj.). Więc możliwość na awansowanie na te stanowiska jest czysto teoretyczna. Natomiast gr 5: St.Dyspozytor (również niewielemożliwości), pozostaje -Oper.Sprzetu Spec. i Specjalista Ratownik. Moim zdaniem w to właśnie w gr 5 najczęsiciej może być awansowana wiekszość strażaków. Dlatego np. awans strażaka z gr 4c szczególnie Starszy Ratownik-Kierowca, Starszy Ratownik na gr 5a Specjalista Ratownik lub Operator Sprzetu Specjalnego nie daje właśnie wymiernych korzyści.

Sprawa druga dodatek służbowy:
Cytuj
Poza tym zauważ, że zwiększenie zakresu obowiązków służbowych może być również kompensowane podniesieniem dodatku służbowego.
specjalnie zaznaczyłem słowo może, ponieważ najlepiej byłoby je zastąpić powinno. Z tego co się orientuję, wysokośc dodatku służbowego powinna być ustalana zgodnie z
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 8 września 2006 r.

w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej

(Dz. U. z dnia 19 września 2006 r.)
 §6. 1. Strażakowi przyznaje się, ustalany kwotowo, dodatek służbowy w wysokości do 50 % otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień. Warunkami przyznawania dodatku służbowego są:
  1)  dyspozycyjność związana z zajmowanym stanowiskiem i odpowiedzialność za podejmowane decyzje służbowe;
  2)  zdyscyplinowanie przy realizacji zadań służbowych, gospodarność oraz dbałość o powierzony sprzęt i urządzenia;
  3)  posiadanie odpowiedniego wykształcenia ogólnego i kwalifikacji zawodowych, ze szczególnym uwzględnieniem kwalifikacji specjalistycznych (uprawnień, znajomości języków obcych), wykorzystywanych na zajmowanym stanowisku;
  4)  sprawność fizyczna, potwierdzona wynikami sprawdzianów.
2. Okolicznościami uwzględnianymi przy ustalaniu i zmianie wysokości dodatku służbowego są:
  1)  stopień dyspozycyjności związanej z zajmowanym stanowiskiem i odpowiedzialności za podejmowane decyzje służbowe;
  2)  stopień zdyscyplinowania przy realizacji zadań służbowych;
  3)  stopień sprawności fizycznej, potwierdzonej wynikami sprawdzianów;
  4)  inne szczególnie uzasadnione przypadki, uzasadniające podwyższenie dodatku służbowego.
3. Prawo do ustalonej wysokości dodatku wygasa z ostatnim dniem miesiąca, w którym ustały warunki uzasadniające jego przyznanie.
4. Dodatek służbowy przyznaje strażakowi i określa jego wysokość przełożony uprawniony do mianowania lub powołania.

Ale prawda jest taka, że z tresci rozporządzenia wynika tylko limit górny wysokości dodatku, natomiast nic nie mówi się o zróżnicowaniu jego wysokości na identycznych stanowiskach słuzbowych. Nikt jak narazie nie ejst w stanie jasno odpowiedzieć, dlaczego jeden np. D-ca sekcji lub Ratownik ma dodatek wyższy lub niższy od kolegi, na identycznym stanowisku i np. o tym samym stopniu służbowym. Z autopsji znam sytuacje, gdzie ratownik wykonujący prace budowlane na rzecz jednostki miał wyższy dodatek od Dowódcy zmiany, chociaż jak wynika z treści cytowanego rozporządzenia cecha zasadniczą dodatku służbowego jest wymiar obowiązków słuzbowych przypisanych danemu stanowisku służbowemu. Jednak od dawna przyjęło się, że jest to również forma nagradzania strażaków (pomimo mozliwości wyróżnienia szczególnie zasłużonych nagrodą pieniężną, jednorazową). Myślę, że tak jest nie tylko na moim podwórku, ale w dużej części Polski.
Konkludując, wyraźnie brakuje obecnie regulacji prawnych, które określiłyby maksymalną wysokość dodatku służbowego na poszczególnych stanowiskach służbowych. Dopiero wówczas awansujący z gr4c na 5a strażak, faktycznie mógłby odczuć realny wzrost wynagrodzenia, a wytrąciłoby to również oręż z ręki komendantom, którzy dogadzają swoim pupilkom.   
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 12, 2007, 17:02:53 »
Ps. Były komendant główny przebywa w szpitalu.
Były Komendant Główny uczestniczył dzisiaj w konferencji prasowej w KG PSP wraz z min. Dornem i nowym 01.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 12, 2007, 17:38:31 »
Tak,widziałem, ale był w szpitalu.
Szczegółów tak dokładnie nie znam i szczerze mówiąc już nie wnikałem.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 12, 2007, 19:07:21 »
Otóż Minister jak wcześniej wspominałem polecił takie rozwiązanie czyli 48 godzin tygodniowo.
KK się temu sprzeciwił zwłaszcza, że nie miało być żadnych profitów z pracy ponad normę,to miało byc w ramach podwyżki 230 zł (brutto) którą mamy otrzymać w tym roku.
Więc  prosty wybór.... albo ulec Ministrowi i pogrzebać to co strażacy wywalczyli albo.....
Jak wybrał ?? Dziś już wiadomo.
Wg. mnie nowy komendant chętnie wprowadzi normatyw 48 godzin. No chyba że nie chce długo pozostać na swoim stanowisku.
Więc wynik będzie prosty: dostaniemy podwyżkę ok.8-15% (zależy dla kogo) a nasz czas pracy wzrośnie o 32 godz. czyli jakieś 20%
Majsterstick !! 

Nie chcę być posądzony o jakieś sianie wrogości na linii podział-biuro ale czy wprowadzając taki normatyw (48 godz/tyg.jeśli zostanie wprowadzony)dla strażaków, będzie dotyczył nas wszystkich czy tylko pracujących na podziale bojowym ??
Czy taki normatyw zostanie wprowadzony również w innych formacjach podległym MSWiA czy tylko strażakom można przywalić ???


Ps. Były komendant główny przebywa w szpitalu.



A przepraszam, czy to nie ZZ wywalczyły dla strażaków 40 tygodniowy czas pracy, bez żadnych zobowiązań z tego wynikających poza możliwością odbioru nadgodzin, czym doprowadziło się do obniżenia stanów osobowych w JRG? Znam wielu strażaków którym poprzedni system w niczym kompletnie nie przeszkadzał. Ciemnotę wciśnięto ludziom na podziale żeby byli za, bo nadgodziny bedą płacić i co? Podobnie jak obietnice PiS również obietnice ZZ się nie sprawdzają. Jak już sie  walczyło za 40 godzinnym systemem, to trzeba było walczyć dokońca również o świadczenia za nadgodziny, bądź walczyć choćby o wprowadzenie 4 zmiany, co raczej jest niemożliwe.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2007, 19:10:21 wysłana przez strazak998 »

as10

  • Gość
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 12, 2007, 20:41:31 »
Co to za pomysł z tymi podgrupami A,B i C. Gdzie tu warunek motywowania do pracy w formie materialnej. Grupa 4C i 5A ta sama kwota 1410 zł. Dyżurny MSK/PSK niżej niż dowódca sekcji to jest chore. Kto wogóle wpadł na zmianę etatyzacji, od której jest uzależniona grupa dowódcy zmiany (10 lub 9), dowódcy jednostki (13 lub 12). Czy ktoś sparawdzał ilu dowódców zmian i dowódców jednostek spadnie o jedną grupę w dół. Pewnie jest to działanie świadome i zaplanowane. KG napewno brała to pod uwagę. A tak wogóle to rozpatrzmy skrajny przypadek dla dowódcy zmiany i obecnej etatyzacji od 37 osób. Obecnie np. gr. 10 czyli 1630 i do tego jeszcze staż na zajmowanym stanowisku poniżej 2 lat. Czyli po zmianach podwyżka 60 zł bo spadek na grupę 9. A dowódca sekcji może liczyć nawet w maksymalnym przypadku na 240 zł a w minimalnym na 190 zł. Lepiej zastąpić dowódcę zmiazny 3-4 razy w miesiącu.

as10

  • Gość
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 12, 2007, 20:46:27 »
Może w związkach są sami dowódcy sekcji. Sam takich znam.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 12, 2007, 20:59:41 »
O jakże wielką krzywdę zrobiono walcząc i wywalczając normalny czas pracy.... czyli tak jak wszędzie 40 godzin/tyg.
Rzeczywiście to bardzo źle. Powinniśmy pracować 24/24 wtedy byłoby super.

Cytuj
Ciemnotę wciśnięto ludziom na podziale żeby byli za, bo nadgodziny bedą płacić i co?
Przeważnie wszędzie nadgodziny się odbiera więc może u Ciebie faktycznie ktoś wcisnął ciemnotę że "będą płacić".... U mnie od początku było wiadomo że z płaceniem to będzie różnie i co najwyżej to będzie można odebrać wolne. Nikt nigdy nie obiecywał że będą płacić , były tylko wymienione takie możliwości
Cytuj
ak już sie  walczyło za 40 godzinnym systemem, to trzeba było walczyć dokońca również o świadczenia za nadgodziny,
No właśnie "trzeba było", a ja sobie popatrze i jak się coś uda wywalczyć to chętnie skorzystam.
A jak się nie uda....  to zawsze można ponap...ać tak jak w tym poście.
A więc czemu Ty kolego strazak998 nie walczyłeś ???

Niestety jak czytam lub słyszę tego rodzaju wypowiedzi to coraz bardziej powątpiewam czy wogóle można i czy jest sens walczyć o cokolwiek.
Zawsze się znajdą tacy którym czas pracy 216-240 godzin/ m-c lepiej odpowiadał, podwyżki jakie by nie były zawsze będą za małe bo przecież "mogli wywalczyć" wieksze ... itd.

Pozdrawiam

Cytuj
Znam wielu strażaków którym poprzedni system w niczym kompletnie nie przeszkadzał.
Ja tez znam takich. Nie mają co robić w domu, nudzą się a w pracy mają rozrywkę bądź odpoczynek.
A niektórzy nawet twierdzą że przez obecny system pracy nie mogą spotkać się i pogadać  z kolegami.... Tacy luzacy....





« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2007, 21:06:57 wysłana przez Geddeon »