Autor Wątek: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007  (Przeczytany 34112 razy)

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 20, 2007, 21:08:24 »
Witam !

A pro po tabel uposażenia.
Otóż zauważyłem, że przy najwyższej grupie, czyli Komendanta Głównego przy wysłudze widnieje 25%. A przecież KG skończył SGSP w 1987 roku czyli 20 lat temu plus pięć lat SGSP razem daje 25 lat służby, a więc powinno być 22,5 % wysługi.
W związku z tym mam pytanie. Czy Komendantowi Głównemu jest inaczej naliczana wysługa lat?
A może w całej Komendzie Głównej inaczej naliczana jest wysługa, a inaczej plebsowi?
A może w ogóle zmienił się sposób naliczania wysługi w całej Straży?
A może też ktoś niedouczony z Komendy Głównej błędnie naliczył Komendantowi wysługę?
Ostatni przypadek wydaje się najprawdopodobniejszy, ale to oznacza, że w Komendzie Głównej pracują nieuki albo lizusy. Ja też chciałbym, aby i mi tak się pomylono wprawdzie doszłoby tylko jakieś 30 zł, ale dzięki temu miałbym średnią podwyżkę. Komendant zyskał dodatkowo 169 zł.

Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie tych, którzy pracują powyżej 20 lat.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 21, 2007, 12:19:58 »
Polak 65 jak nas oceniasz po tym czym jeździmy prywatnie to gratuluję. Tylko każdy zaradniejszy z nas  zasówa jeszcze dodatkowo w innej firmie żeby godnie żyć, tylko robimy to poza służbą, a nie jak lekarze cztery etaty w osiem godzin. A ocena naszej pracy twoim okiem jest błędna, bo gdy my pracujemy to oznacza, że komuś się właśnie stała krzywda i teraz się zastanów ile razy dziennie chciał byś żebyśmy przyjechali do ciebie?
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 21, 2007, 20:42:04 »
Jan
Cytuj
Witam !!

Ciekaw jestem czym "zasłużyła się" 9 grupa zaszeregowania, że tak ją "doceniono" w projekcie podwyżek ?
Gr 9 to grupa dowódcy zmiany, chyba sie czymś zasłużyła - podobnie jak d-ca sekcji, kirowca ratownik, ale skoro kolega pyta, to chyba ze strażą ma niewiele wspólnego?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 22, 2007, 09:31:01 »
Do robarda.

Kolego Robercie nie wiem czym zasłużyłem na taki atak z Twojej strony. Akurat od Ciebie oczekiwałem merytorycznej odpowiedzi, ale widzę, że nie mam co na Ciebie liczyć.
Gdybyś potrafił spojrzeć na całą tabelę projektu podwyżki (a nie tylko na grupę 11 i powyżej, bo zapewne masz takie aspiracje) to zobaczyłbyś, że według tabeli przewidywany wzrost podwyżki wzrasta wraz z wielkością grupy, oczywiście z jednym wyjątkiem, tym wyjątkiem jest grupa 9. I oczywiście grupa 9 to grupa d-cy zmiany z którą Ty niedawno się pożegnałeś i awansowałeś o dwie grupy. Podejrzewam, że rozzłościł Cię fakt iż będąc początkującym na swym nowym stanowisku będziesz miał mniejszą podwyżkę niż gdybyś został na starym stanowisku. Ale głowa do góry! I tak masz większą wypłatę bo wyższe stanowisko i jako związkowiec może uda Ci się wywalczyć likwidację widełek. I jeszcze jedno. Pytasz czy mam coś wspólnego ze strażą. Zapewniam Cię, że mam kilka lat więcej służby od Ciebie, a gdybyś czytał moje wszystkie posty to zauważyłbyś, że wolałbym aby podwyżka była równa dla wszystkich grup.

P.s. Sorki Robert ale ja tej wojny nie zaczynałem.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 22, 2007, 20:08:52 »
Jan napisal:
Cytuj
I oczywiście grupa 9 to grupa d-cy zmiany z którą Ty niedawno się pożegnałeś i awansowałeś o dwie grupy. Podejrzewam, że rozzłościł Cię fakt iż będąc początkującym na swym nowym stanowisku będziesz miał mniejszą podwyżkę niż gdybyś został na starym stanowisku. Ale głowa do góry! I tak masz większą wypłatę bo wyższe stanowisko i jako związkowiec może uda Ci się wywalczyć likwidację widełek. I jeszcze jedno.

Tu nie chodzi o żadną wojne tylko o rzetelnośc w dyskusji. Mówiąc, lub pisząc cokolwiek na tym forum, pozornie anonimowo, możemy pisać w zasadzie na kazdy temat najczęsciej poruszając sprawy służbowe nam najbliższe (czyli własnej komendy), nie obywa się jednak bez wycieczek osobistych. Kolega Jan, jak sądzę po wypowiedzi, jest pracownikiem mojej KM, lub strazakiem posiadającym dużą, ale nie do końca pełną wiedzę o tym, co się w mojej komendzie dzieje, tym bardziej boli, kiedy padają w moją stronę niesprawdzone zarzuty - cyt."grupa 9 to grupa d-cy zmiany z którą Ty niedawno się pożegnałeś i awansowałeś o dwie grupy", przed którymi na forum publicznym ciężko jest się obronić. Jeśli kolega jest tak dobrze poinformowany (jak sam sądzi), to proszę o sprawdzenie podanej wyżej informacji w możliwie najkrótszym czasie i po ponownym zalogowaniu sie na forum - przeproszenie mnie za tą insynuację. Oświadczę tylko krótko, że od 4 miesięcy jestem przeniesiony do służby w systemie codziennym w macierzystej JRG (fakt!), ale jestem przez cały ten czas na stanowisku d-cy zmiany II (więc nie otrzymałem tez awansu w grupie), ponadto nie otrzymałem od KM ani propozycji, ani też żadnej innej gratyfikacji za obecnie wykonywaną pracę (dodam czysto administracyjną - w decyzji KM mam wpisane delegowany do pracy w JRG nrX do dyspozycji D-cy JRG, a nie na żadne stanowisko!) Z tego co ja wiem, to od 01.02.2007 ponownie wracam na zmianę II jako jej dowódca. Łatwo jest rzucać oszczerstwa, ciekawe tylko czy równie łatwo przyjdzie Ci sprawdzić to, co teraz napisałem i w tym samym wątku mnie przeprosić? Tylko do tego trzeba mieć odwagę, cywilną odwagę...masz taką?

PS> Tego własnie typu wypowiedzi coraz bardziej mnie utwierdzają w przekonaniu, że nie wwarto jest pomagać ludziom (a robię to od lat w zz), bo kiedyś przyjdzie czas kiedy wyleją na Ciebie pomyje, chyba juz się wypaliłem..
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2007, 20:21:34 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 22, 2007, 22:15:25 »
robard jeśli się mylę to przepraszam. Sam jednak potwierdziłeś, że działasz w zz więc Twoja sława sięga na całe województwo i jeszcze dalej.
Jak widzisz mam cywilną odwagę przeprosić, jeśli oczywiście się mylę.
Jeśli oczywiście będę kiedyś miał szansę sprawdzić to sprawdzę czy piszesz prawdę.
Oczywiście nie musiałeś się tłumaczyć, chociaż trudno nazwać twoje zwrócenie się do mnie rzetelnym.
 Proponuję zawieszenie broni. Nie zależy mi na pyskówkach, nie o to na tym forum chodzi.

 Pozdrawiam Cię robard.

                                                 Jan.

P.s. Jesteś pewny, że jestem z Twojej KM ?

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 22, 2007, 22:25:00 »
Z tego co ja wiem, to od 01.02.2007 ponownie wracam na zmianę II jako jej dowódca.

Hehehehe, de facto najlepszą na tej JRG, a wiem coś o tym ... :)
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 22, 2007, 23:37:03 »
Druga zmiana zwsze jest najlepsza :wacko:
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Projekt rozporządzenia o uposażeniu strażaków 2007
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 23, 2007, 10:53:39 »
Jan
Cytuj
Jak widzisz mam cywilną odwagę przeprosić, jeśli oczywiście się mylę.
Jeśli oczywiście będę kiedyś miał szansę sprawdzić to sprawdzę czy piszesz prawdę.

Proponuję więc sprawdzić, ale najlepiej u źródła, a nie czerpać informacje z rozmów wieczornych przy kawie, rozumiem, że moja obecna sytuacja mogła sprawiać takie wrażenie jak napisałeś, ale nie powinno się podawać niesprawdzonych informacji.
Dziękuję, że chociaż jak na tą chwilę nie upierałeś się przy swoim i niniejszym ogłaszam zawieszenie broni. Każdy przecież może się mylić. :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.