Autor Wątek: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?  (Przeczytany 82568 razy)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 25, 2013, 22:57:06 »
Podejrzewam że wtedy podejście się zmieni jak będzie odpowiadał za wszystkich ludzi i za wszystkie obowiązki nałożone na PSP podejrzewam że sami oficerowie po SGSP mogli by nie ogarnąć tematu.
Pozdrawiam
A kto tutaj powiedział, że tylko oficerowie po dziennej sgsp ogarną temat całej PSP?
Człowieku, zastanów się co piszesz. A jeśli tak Cię to boli, to dlaczego sam nie spróbowałeś swoich sił w rekrutacji i nie zacząłeś naprawiania świata od ukończenia tej uczelni?

Poza tym, błagam, nie generalizuj. Pajace trafiają się wszędzie i zawsze. w KAŻDYM korpusie.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 25, 2013, 23:38:36 »
cIEKAWI MNIE SZANOWNY KOLEGO CZY TY TEŻ BYŁEŚ ZADOWOLONY JAK PODOFICER PO UKOŃCZENIU ŚMIESZNYCH STUDIÓW (CZYTAJ PŁAĆ A SKOŃCZYSZ) DOSTAWAŁ Z AUTOMATU ASPIRANTA.
JEFFERSON SPÓJRZ W LUSTRO I DOPIERO PISZ.
Wiem ze nie do mnie pisałes :) ale chciał bym zeby było tak jak w wielu normalnych formacjach mam stanowisko mam stopien...
(Co do zasady mnie ten temat nie dotyczy bo swoje gwiazdki mam) Uważam ze porabana jest sytuacja mł. kpt. starszy ratownik ten człowiek nawet po skonczeniu dziennie West Point nie powinien dostac stopnia oficerskiego. W normalnym kraju stopień=stanowsko, juz nie mówiąc o innych szkołach ale jest tez druga strona medalu czeli cała gama szkół szydełkowania, gotawania na gazie i trzesienia gnoju....
Wbijcie sobie to do szanownych głów ze racja jest po obu stronach barykady i nie mozna jej łagodnie pogodzic... Nie mozna zablokowac czegoś co jest racjonalne tak jak trzeba pietnowac rzeczy irracjonalne.... A rzeczy iracjonalne to absolwent dziennej SGSP starszy ratownik mł. kpt.(nie należy mu sie stopień oficerski na stanowisku podoficerskim zreszta to sie tyczy też absolwentów dziennej aspirantki ) jak i naczelnik operacyjny lub komendant po wyższej szkole tanca góralskiego!
Ale skoro rozdajemy stopnie i awanse to niech ich płynie dla was wszystkich szeroki strumień
mnie tam stopnie nie interesuja liczy sie grupa uposażenia i to co wpływa na konto.
A TAK POZATYM TEN TEMAT JEST TAK BEZPRODUKTYWNY ŻE AŻ SMIESZNY!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Jefferson21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 26, 2013, 11:44:27 »
Oficer źle mnie zrozumiałeś ja nic nie mam do oficerów po dziennych studiach w SGSP ba uważam że ten oficer ma najbardziej klarowną sytuację, wystarczy tylko pokazać że jest się dobrym strażakiem a awanse stoją otworem. Denerwuje mnie tylko jak taki oficer jedzie że nikt po żadnych innych studiach (nie mówię o prywatnych typu płacisz i masz) nie zasługuje na awans na pierwszy stopień oficerski argumentując że tylko w SGSP jest w stanie zdobyć niezbędną wiedzę potrzebną oficerowi i tylko student po SGSP będzie umiał ubrać się na dzień strażaka albo poprowadzić musztrę. Ta dyskusja do niczego nie prowadzi, ilu ludzi tyle opinii.
Pozdrawiam.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:02:36 »
(Co do zasady mnie ten temat nie dotyczy bo swoje gwiazdki mam) Uważam ze porabana jest sytuacja mł. kpt. starszy ratownik ten człowiek nawet po skonczeniu dziennie West Point nie powinien dostac stopnia oficerskiego. W normalnym kraju stopień=stanowsko, juz nie mówiąc o innych szkołach ale jest tez druga strona medalu czeli cała gama szkół szydełkowania, gotawania na gazie i trzesienia gnoju....

(Co do zasady to masz chyba tylko jedną gwiazdkę ;))
A co do szkół szydełkowania i WSTG, oczywiście zgadzam się w 100%.
Lista kierunków przydatnych powinna być wdrożona i stosowana bezwzględnie - chemia,  zarządzanie, informatyka, medycyna (nie żadne tam studium medyczne), budownictwo, konstrukcje, ogólnie inżynieria ale nie wychowanie techniczne - bez tego oficerska kadra PSP będzie jałowa i z klapkami na oczach - a na pewno chętnych z tyn dziedzin nie będzie wielu, ale jak już będą - to będzie ich można godnie przyjąć i traktować - nie równając do pomiotów w postaci dzisiejszych szydełkowców i bhpowców (bo to są zwykłe stanowiska jak inspektorzy ppoż).

Offline Jefferson21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:07:17 »
sheldon to nie ja chce naprawiać świat tylko oficerowie którzy nie zgadzają się z awansem na mł. kpt. po studiach cywilnych. Chyba umknęło Ci że to nie ja założyłem temat i to nie ja uważam że taka tragedia dzieje się w PSP. A wszyscy którzy uważają że nie powinno być możliwości awansowania na pierwszy stopień oficerski po studiach cywilnych niech piszą do ustawodawcy z zapytanie czemu nie skreśli pkt 4 Art. 36 ustawy o PSP tam powinniście uzyskać rzetelnej odpowiedzi może wasze argumenty zostaną wysłuchane (-:
A tak z ciekawości do oficerów studiów dziennych czy wy uważacie po że studiach zaocznych na SGSP też nie powinno być pierwszych stopni oficerskich bo podobno takie opinie tez krążą.

Offline Jefferson21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:14:58 »
strazakusx chyba rozwiązał temat.
Widziałem projekt ustawy z wypisanymi kierunkami przydatnymi w PSP było ich chyba 12 tylko nie udało ich się wrzucić do ustawy i dlatego nadal co niektórzy Komendanci będa próbowali udowadniać że Wyższa Szkoła Tańca Góralskiego jednak przydatna jest w PSP niejednokrotnie skutecznie.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:35:10 »
chyba faktycznie temat wyczerpaliśmy, a nawet jeśli nie to dyskusja jest jałowa - niczego to nasze pisanie nie zmieni.
Chciałbym tylko zauważyć, że nie spotkałem tu nikogo (piszących posty) podobnie jak w mojej pracy zawodowej, kto byłby przeciwny awansom na stopień oficerski po studiach cywilnych. Założycielowi wątku chodziło właśnie o te studia szydełkowania, więc proszę nie generalizujmy, iż każdy oficer po SGSP nie uznaje żadnej innej uczelni bo tak nie jest.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Jefferson21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 26, 2013, 12:36:40 »
Amen.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 26, 2013, 16:14:02 »

Chciałbym tylko zauważyć, że nie spotkałem tu nikogo (piszących posty) podobnie jak w mojej pracy zawodowej, kto byłby przeciwny awansom na stopień oficerski po studiach cywilnych.

Jestem taką osobą. Nie mam stopnia oficerskiego i uważam, że oficerowie powinni być tylko po szkołach mundurowych. Czy to tryb dzieny czy zaoczny, bez różnicy, jednak tylko konkretne szkoły mundurowe.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 26, 2013, 18:12:32 »

Chciałbym tylko zauważyć, że nie spotkałem tu nikogo (piszących posty) podobnie jak w mojej pracy zawodowej, kto byłby przeciwny awansom na stopień oficerski po studiach cywilnych.

Jestem taką osobą. Nie mam stopnia oficerskiego i uważam, że oficerowie powinni być tylko po szkołach mundurowych. Czy to tryb dzieny czy zaoczny, bez różnicy, jednak tylko konkretne szkoły mundurowe.

jeśli ktoś lubi się uwsteczniać to proszę bardzo:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline capt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 26, 2013, 19:55:04 »
Jak czytam wypowiedzi tych wszystkich nieszczęśników po SGSP to mi łzy do oczu nachodzą za śmiechu. Ludzie, czego oni Was tam uczą w tej JEDYNIE SŁUSZNEJ SZKOLE? U mnie na jednostce jest dwóch takich ambitniaków po SGSP (potrafią wymagać tylko notatki wyjaśniające). Czasami nawet karzą pisać notatki na notatki. HA, HA, HA. Oczywiście pchają w górę największych podpier****czy. Ale żeby nik mi nie zarzucił stronniczości, są i tacy oficerowie, którzy są naprawdę w porządku. Pozdrawiam tych oficerów po SGSP i oficerków po cywilnych studiach.
P.S. Sam jestem po cywilnych. HA, HA, HA.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 26, 2013, 23:11:18 »
Uważam, że ta dyskusja nie prowadzi do niczego konkretnego, no może poza kilkoma istotnymi informacjami na początkowych stronach. Kto i po co będzie czytał 14 stron żalów przeciwników i zwolenników. Pozdrawiam obydwie strony ;p

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 26, 2013, 23:17:46 »
@fubu, zaczynam dochodzić do wniosku, że jednak ta dyskusja ma jakiś sens. a mianowicie daje możliwość wylania swoich żalów, bo jak już wcześniej napisałem, takim narodem już jesteśmy, że zawsze nam źle  :szalony: poużalamy się, pomarudzimy i od razu lżej człowiekowi na duszy się robi  :rofl:

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Chorąży_Torpeda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 27, 2013, 13:05:12 »
Jak już ktoś wcześniej napisał wszedzie sie trafiają tak zwani nieprzeciętni ;) są dwie strony medalu bo tak samo jak po sgsp czy po cywilnym może sie trafic porządny człowiek jak i kawał **ja. Tylko troche irytujące jest, że ktoś otrzyma stopień po cywilnych to już napewno podpierdalacz albo przydupas chociaż jako aspirant innym nie przeszkadzał. Sam poszedłem na studia cywilne. Jak bedzie okazja to oczywiscie chcialbym sprobowac swoich sil na oficerskiej, a z drugiej strony jakby byla mozliwosc awansu po cywilnych to tez bym skorzystal. Swoją drogą wiele ludzi się żali ze nie dostali stopnia oficerskiego a co mają powiedzieć nasi koledzy w niektorych jednostkach ktorzy czekają po 5 a nawet 8 lat na podoficerke.

Tak wiec życze wszystkim awansów i sukcesów.

Pozdrawiam.

hominem te esse memento

Offline rafek10

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 29, 2013, 13:15:17 »
Żal mi Was Panowie...Niezbyt często włączam się w dyskusje na tym forum-bardziej staram się obserwować te Wasze nędzne wypociny i przepychanki :straz: . Niemniej jednak, ta dyskusja bardzo mi się podoba. Muszę przyznać, że super jest patrzeć, jak podrzynacie sobie gardła Panowie SGSP-owcy i oficerowie z biedronkowej promocji :-). Nie wiem czy w ferworze tej jałowej dyskusji, doszło do Waszych "namaszczonych i wypełnionych zewsząd wiedzą" głów, że cała brać strażacka tutaj zagląda i widzi, że tak naprawdę macie gdzieś Naszą prace/misję.Jak to mawia pewien klasyk:"...bardziej od najbardzieja..." zajmujecie się wyrywaniem na przemian sobie stołków spod tyłków i podważaniem kompetencji...Pozdrawiam Was serdecznie Panowie oficerowie-przyszłości nasza! :gwiazdki: Z poważaniem- Mł. ogn.  :straz:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 29, 2013, 14:00:36 »
może warto jednak zamknąć ten temat, bo widzę, nie dane mu umrzeć śmiercią naturalną. Jak już zostało wielokrotnie napisane dyskusja jest jałowa, niczego nie wnosi, sztucznie nakręcana. Do tego jak już zaczynać konać, znajdzie się znowu ktoś, kto zechce włożyć swoje 3 grosze.
tym bardziej nie na miejscu jest tekst
cała brać strażacka tutaj zagląda i widzi, że tak naprawdę macie gdzieś Naszą prace/misję.
no właśnie i dlatego trzeba wbijać szpilę i podkręcać atmosferę, tak?
Jeżeli naprawdę tak uważasz to mogłeś sobie kolego darować ten wpis.

Panie moderatorze, może czas zamknąć wątek?
pozdrawiam całą Strażacką Brać.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!