Autor Wątek: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?  (Przeczytany 82565 razy)

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Najbardziej ucieszyłem się wiadomością że nie ma awansów po jakis smiesznych studiach, szydełkowaniach nocnych itp. Jest szkoła głowna w Wa-wie, więc kazdy może się tam wykazac i zdobyć **. Po co nam w służbie więcej takich śmiesznych oficeró??

Offline tomiszek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Popieram kolegę :mellow: wreście ktoś poszedł po rozum do głowy i przestał rozdawać na prawo i lewo awanse po studiach cywilnych co nie maja nic związanego ze strażak pożarną jak ktoś chce być prawdziwym oficerem i tytułować się stopniem mł. kpt. i oficerem pożarnictwa to zapraszam na ciężkie 4 lata do SGSP a doceni fakt bycia oficerem wielki plus dla wydziały kadr w KG PSP i komendanta  głównego choć nie przepadam za nim. :wacko:

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Spokojnie, chociaż zawsze bylem przeciwnikiem (częściowo) awansowania na pierwszy stopień oficerski osób po studiach cywilnych, to jednak nie zgodzam się, zeby uciąć wszystkich równo na wysokości przyrodzenia. Niestety, ale zwiat nie jest czarno biały i moim zdaniem przydają sie w służbie ludzie, którzy z racji wykształcenia sprawdzą się na pewnych stanowiskach lepiej niz oficerowi po SGSP. Przykald: chyba wielu z nas chciałoby mieć w swojej jednostce dobrego chemika, który posłuży radą w razie konieczności , lub np. absolwenta studiów licencjackich na kierunku "ratownicto medyczne". szkopół jak zawsze polega na odpowiednim interpretowaniu zapisu "studia przydatne w słuzbie", ale jak dobrze wiemy dzięki układom koleżeńskim okazywało się, ze koleś po licencjacie "finanse i bankowość" wcale nie pracuje w ksiegowości, lecz jako np. d-ca JRG (ciekawe swoją drogą jak motywują to Komendanci wystepujacy o nadanie stopnia, o ile wiem to JRG nie posiadają wyodrębnionej komórki finansowej, nie posiadają żadnych własnych źródeł finansowania)..jestem przekonany, że podobnych przykaldów każdy może podać wiele, ale nie generalizujmy, zeby nie dawać sopnia nikomu, moim zdaniem powinna być tylko prowadzona rzetelna selekcja.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
ale rozumiem ze jak ktos ma cywilne to obowiazkowo jeszcze idzie na oficerskie zaoczne?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Popieram kolegę :mellow: wreście ktoś poszedł po rozum do głowy i przestał rozdawać na prawo i lewo awanse po studiach cywilnych co nie maja nic związanego ze strażak pożarną jak ktoś chce być prawdziwym oficerem i tytułować się stopniem mł. kpt. i oficerem pożarnictwa to zapraszam na ciężkie 4 lata do SGSP a doceni fakt bycia oficerem wielki plus dla wydziały kadr w KG PSP i komendanta  głównego choć nie przepadam za nim. :wacko:

Domyślam się, że kolega jest właśnie oficerem po jedynie słusznej uczelni. Pisać zapewne poprawną polszczyzną tam nie uczą więc się nie dziwię. Zanim puściś post przeczytaj go kilka razy i nie ośmieszaj się Panie wielki KAPITANIE.
Temat ten juz był kilka razy na forum więc nie widzę sensu ciągnąć go dalej. Są dobre i złe strony oficerów po cywilnych uczelniach, ale ci po SGSP też mają swoje wady i zalety. Problem jedynie w tym, że są wszechwiedzący. Z decyzją się nie zgadzam, a jeśli już taka decyzja była to powinien być okres przejściowy dla tych, którzy wsadzili nie małe pieniądze w studia z nadzieją że dostaną stopień, który kiedyś można było uzyskać. A nie jednym podpisem przekreślono taką mozliwość.

Offline smoczusia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Cytuj
wreście ktoś poszedł po rozum do głowy i przestał rozdawać na prawo i lewo awanse po studiach cywilnych co nie maja nic związanego ze strażak pożarną jak ktoś chce być prawdziwym oficerem i tytułować się stopniem mł. kpt. i oficerem pożarnictwa to zapraszam na ciężkie 4 lata do SGSP a doceni fakt bycia oficerem wielki plus dla wydziały kadr w KG PSP i komendanta  głównego
Brawa za bicie pokłonów - taka bałwochwalcza kadra nam rośnie....  :rolleyes:- pozostałym  "szarym" strażakom tylko współcuć. Co powiesz jednak tym,  którzy szkolą się na kierunku ratrownictwo  medyczne(taki profil studiów też istnieje i jest wśród funkcjonariuszy PSP co raz bardziej popularny) i o ile wiem  strażacy o tej specjalności w niedługim czasie będą jednymi z bardzej poszukiwanych .Co powiesz tym ludziom??? Że mają sobie poszukać miejsca w  "cywilu" i najlepiej zwolnić się bo oto teraz nadchodzi "wielka kadra z SGSP"??? ^_^ Chłopie wyluzuj bo zawodu na SGSP młodych ludzi się nie nauczy. Ta uczelnia daje wiedzę teoretyczną, a teoretycznie to ja sobie mogę też  zgasić..papierosa pluciem na odległość :wacko:
Największą bronią strachu jest jego zdolność czynienia nas ślepymi na wszystko inne...
J.Carroll

Offline tomiszek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Cieszy mnie fakt że na forum porusza się i informuje o takich sprawach u mnie akurat na Śląsku jeszcze nie słyszałem o takich kontrolach ale kto wie czas pokaże i może jakaś będzie. Z drugiej strony jest dobrze że wreście panowie z KG ruszyli w teren a nie opieraj się jedynie na sprawozdaniach KW i KM które z reguły i tak wszystko tak ubarwiają ze zawsze wynika ze jest dobrze i cudownie. A jeśli  chodzi o fakt ze jeżdżą i kontrolują stan upojenia alkocholowego czy jest czy go nie ma - drodzy państwo nie czarujmy się bo piło się i pije się jeszcze w jednostkach choć znam taki gdzie alkohol jest tylko po pracy. Ktoś kto twierdzi że przejazd takiego samochodu kosztuje ma racje ale ile kosztuje np wyjazd idiotyczny do kotów lub innych beznadziejnych zgłoszeń a jeździmy do nich można by pisać jeszcze dużo ale kto zna prawdziwe realia i stan faktyczny przebiegu kontroli operacyjnych prowadzonych przez KW i KM ten dobrze wie że z reguły odbywają się one po wcześniejszej informacji udzielonej przez zaprzyjaźnionego  :wacko: wiec zawsze wygląda wspaniale na papierze i w statystykach.

Ku sprostowaniu wcale nie podnoszę pod niebo gości po studniach w SGSP a szczególnie tych co ukończyli je w systemie dziennym. Ja chcąc być oficerem po tej uczelni musiałem najpierw przejść długą drogę na podziale bojowym a na koniec zainwestować nie mała kasę na studiach zaocznych wiec nich nikt nie raczy twierdzić ze nie znam realiów podziału bojowego oraz tego jak wygląda system kształcenia . Z drugiej strony oddaje racje że jest wiele kierunków uczelni tak np. Studia i kierunku medycznym które są na topie i będą bardzo potrzebne w straży ale żeby być oficerem nie wystarczy ukończyć studnia.


Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Trzeba na kimś zaoszczędzić i się władzy przypodobać, żeby samemu dostać lampasy   

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
studia z ratowncitwa medycnego ?
ludzie po tym kierunku do psp ?
a po co ?
do grup ratownictwa specjalnego- moze
ale na podzial ? po co ?!
i co ?
kazdy kto ma licencjat z ratmed idzie do psp, zostaje oficerem i sobie jezdzi radosnie jako kto ? a moze nie jezdzi. tylko kieruje swoim biureczkiem?
jedna paranoja ze na zawodowego paramedyka uczy sie ludzi na studiach a druga to taka, ze co poniektorzy chca kazdemu takiemu dawac kapitana.
bosko :D

a wracajac do tematu
spoko panowie- juz z pewnoscia kombinuja jak swoich na oficerow wcisnac.
akcja jest taka- koniec z oficerami po studiach cywilnych- siolo sie cieszy,tanczy spiewa.
a panowie po cichu i tak wciskają do strazy swoim ziomkow na podstawie innych, cwanszych przepisow ktore po cichutku ktos wprowadzil.
wiec radosc wasza bedzie krociotka
i niestety jedyna sluszna szkola nadal bedzie miala konkurecnje - jednak w waszej opinii co to za konkurecnja- to raptem kategoria druga  oficera

Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

GOO

  • Gość
Bulon – może trzeba pójść dalej, po co od razu dawać stopień oficerski po SGSP, a może w ogóle zlikwidować jedynie słuszną szkołę i zlikwidować na podziale bojowym stopień oficerski /oczywiście stopniowo/. Wprowadzić wynagrodzenie motywacyjne, st.asp.sztabowego, może jakieś dodatkowe stanowiska. A żeby biurowi się nie cieszyli, to tam większość stanowisk przenieść do cywila i np. stopień oficerski przysługiwałby tylko na stanowiskach d-cy jrg, komendanta, z-cy i ewentualnie naczelnika. Przecież chyba tylko u nas jest taki chory system związany z nadprodukcją oficerów wszelkiej maści w straży. Po co tylu generałów i tak uwielbianych przez co niektórych marnych ale za to 100 % oficerów po SGSP. Człowieku u mnie na 10 oficerów teraz 3 jest po cywilnych 7 po SGSP dziennych i zaocznych. Jak trzeba poprowadzić jakąś imprezę to bierze się aspiranta lub oficera po aspirantce bo ci po SGSP ni potrafią tego zrobić. Co nie uczą was musztry w tej szkole. Na kursie dla ochotników siedzi taki biedak i czyta z książki, pewno ma wiedzę tylko nie umie jej przekazać albo mu się nie chce. Takich przykładów można by mnożyć wiele ale tacy goście jak Ty czy Firman21 i Tomiszek nigdy nie zrozumiecie że sama szkoła nie czyni oficera bo zarówno po cywilnych jak i po SGSP są porządni goście jak i niedorobieni. Ten temat był już tak wiele razy poruszany że sądziłem że ci wszyscy „prawdziwi” oficerowie już wylali wszelkie pomyje na tych „podrabianych”, ale niestety nie. Wierzę jednak że Ci prawdziwi oficerowie nie myślą jak wy. A byłbym zapomniał, ciekawe kiedy zaczniecie się kłócić, ci po dziennej SGSP i zaocznej. I jeszcze jedno decyzje KG uważam za nieodpowiedzialną, ponieważ nie zmienia się reguł w trakcie gry.     

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Zawiść jak widać chodzi róznymi drogami.
Ciekawe że cywile po 9 miesiecznym śmiesznym kursie awanse dostają to jest przyszłość PSP kadrowe, księgowe i kwatermistrzowstwo.
Brawie Kolego po SGSP przyjdź do jednostki sprawdzimy cie w praktyce

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Czy ta ustawa weszła juz w zycie?? czy wogole wejdzie?? prosze o odp. pozdrawiam.

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Nie mnie decydowac o tych wszystkich sprawach ale OPANUJMY SIE!!!
Ja naprawdę nie wiem o co tyle szumu. Są ludzie którzy od razu idą (często z odp zapleczem) do szkoły SGSP i tam się im miło wiedzie, czyli nauka, mało wyjazdów (od 3 lat co rok u nas jest absolwent i jak ma z 10 wyjazdów przez całą szkołę to świat i ludzie) więcej teorii (np ok 100 godzin o czujkach samych wykladów) mniej praktyki (kpt po SGSP nie wiedział co to jest? - miał na myśli agregat prądotwórczy - mówię poważnie!!!!), dostają kase od państwa jeśli są sami to na siebie a jeśli mają już rodziny to normę na kazdego członka ale chwała im za to uczyli się 5 lat, wytrzymali to, idą do pracy i mają całkiem ok kasę.
Inni zaczynają od szaraka czyli miotła i sprzątanie, wieczny dyżurny, kurs podstawowy (4msc), kurs podoficerski (4 msc), aspirantka (2 lata) w międzyczasie normalne wyjazdy, szare zycie i obowiązki normalnego człowieka. Chcą isć wyżej a szef im mowi ze jak chca to albo szkola wyzsza cywilna, albo SGSP. O sgsp mozemy zapomniec bo przy rodzinie to studia zaoczne obecnie to maraton wiec cie 01 kieruje na cywilne ale przydatne w psp tylko mowi ze warunkowo cie kieruje jesli sobie zapłacisz sam. Ok ide. I tak człowiek chodzi minimum 3 lata, równiez w tym czasie pracuje normalnie i ma rodzine i inne obowiązki. rezygnuje bo musi byc cos za cos. W sumie jak ukończy to z podstawowym i podoficerskim ma 4 lata w plecy i tylko inż. (Jakby był na sgsp to jeszcze rok i mgr inz).

Ja nie wiem co komu lezy, czy ktos komuś zabiera przez to miejsce???
Czy przez to że cywilny dostanie stopien to oznacza ze zabiera temu po sgsp?
Czy ma mniejszą wiedzę - szczerze nie sądze gdyz cały czas pracował czyli wiedza i duuuza praktyka szła w parze.

Powiem tu jedną rzecz choć może nie powninno to ujrzec swiatla. Z 100 % wiarygodnego źródła. Na studiach oficerskich wchodzi oficer wykładowca z sgsp i mowi do zebranych - "możecie być z siebie dumni, jesteście wybrani by być oficerami i studiować w sgsp a inni będą wam tego zazdrościć, cała reszta nawet aspiranci..." - qrwa mac to jest chore!!!! Potem czlowiek czyta jak mlodzi absolwenci piszą bzdury ze po sgsp ludzie są lepszymi strażakami"

Nie wiem jaki jest sens bić sie o to kto jest lepszy - jeden ma wiekszą teorie i od razu ma stopien, ten drugi ma dużą praktykę, kilka szkół strażackich do tego kształci sie przydatnie do slużby i juz nie moze byc oficerem. Nie wiem na czym problem polega polega?
Nie mierzmy ludzi wartością papierka szkoły i często farta ze mógł chodzić do niej tylko wiedzy praktycznej i oczywiscie teorii którą MA!!!

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
A mnie się wydaje, że koledzy fireman21, tomiszek boją się konkurencji ambitnych ludzi, którzy nie zawsze mogli skończyć SGSP ale chcą dalej się rozwijać, łącząc doświadczenie z wiedzą.
Sądze jednak, że radość zarozumiałych kolegów nie będzie trwała długo.
A jak dla mnie, to absolwenci dziennej SGSP powinni troszke popracowac, żeby dostac stopień oficerski, gdyż życie pokazuje, że większość z nich stpień ten przerasta.
Są wyjątki!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2006, 13:27:42 wysłana przez strazakg »

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
strazakg masz racje!!!
sam widzisz ze tak jest bo pojawiaja sie u mnie minusy

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Nikt nie mówi że po SGSP są najmądrzejsi i najlepsi strażacy-wszytko weryfikuje życie. A Doświadczenia nikt w żadnej szkole nie nauczy.Była i jest FURTKA przez którą przechodzą ,,kuzyni" i ,,pupilki" komendatów aby zdobyć **. Kończy ochronę środowiska w Koziej Wólce- a potem wielki z niego kpt. i nawet dowódcą jednostki może być póżniej. Czy nie jest to  chore i śmieszne? I czy w PSP ma być tak dalej?
Zauważcie kto dostawał po st. cywilnych mł. kpt.-----biuro i tylko biuro!!!! Więc o co niektórzy ,,walczą" na tym forum??- zapewne dali wcześniej do obszycia swoje mundury na OFICERSKIE na DZIEŃ STRAZAKA. A tu taki psikus KG im zrobiła ^_^. Przykro mi z tego powodu niezmiernie. ^_^ KG tak trzymać!

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
akurat ochrona srodowiska jest jak najbardziej zbiezna z tym co robi PSP...
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Ochrona ale zależy na jakiej uczelni--powstało tyle szkół w których tylko płaci się za czesne i idzie się do przodu, aż do licencjata,a nawet mgr Coś o tym wiem,bo mam dużo znajomych m.in. na ochronie w Radomiu. Nikt mi nie wmówi że tam się trzeba cokolwiek uczyć!!! Jedna wielka ściema, byle tylko mieć papierek!!!!

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Fireman: masz chyba kompleksy , jestem po zaocznych magisterskich w Gdańsku i raczej mijasz się z prawdą . Ja też nie dostałem gwiazdki bo jestem "pseudo" oficerem , po 15 latach służby . A właściwie dzisiaj dostałem laurkę od dziecka z okazji Dnia Strażaka ................. i żaden ............
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
a to sorki bo ja wiem jak jst na ochronie srodowiska na sggw
poziom chemi taki ze na aspirantke trzy razy by sie czlowiek dostal
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Jak to jest możliwe że awana mozna otrzymać w Styczniu?
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Moim zdaniem system kształcenia ogólnie jadry w PSP jest jednym wielkim nieładem. Uważam że oficerowie powinni być tylko po SGSP i nie dlatego że ja ukończyłem tą szkołę. Tylko po prostu aby  nie było bałaganu i klepania po plecach!!!Chcesz być oficerem idź do SGSP na 4 lata zaoczne. A dodam jeszcze że jeżeli ktoś jest po studiach i pójdzie do SGSP na USM to musi w trakcie 3 semestrów zrobić różnice programowe z inżynierki i zostaje inż. mgr pożarnictwa więc jest jakaś droga dla studentów po studiach typowo cywilnych. Wiem bo jestem teraz na USM  i osoby cywilne i jeden chyba jak dobrze zauważyłem asp. zaliczają te różnice!Pozdrawiam!!!Aha i jeszcze jedno uważam że nie powinno sie blokować oficerów po studiach cywilnych którzy mają np mł. kpt i nie awansują na wyżysz stopień. U nas w KP jest parodia oficer w biurze po cywilach awansuje a na podziale od 2 lat nie otrzymuje awansu. No i obydwaj razem chodzili na zaoczne i pierwszy stopień oficerski otrzymali w tym samym czasie. Jeszcze kwestia drogi do oficera ja jestem po SGSP ( dzienne) pracuje na podziale i nie jest prawdą że nie wiem co to wyjazdy i sprzątanie itd. Wiem i uważam ze każdy oficer po sgsp dziennej powinien przynajmniej z rok popracować na podziale. A potem niech śmiga do biura jak chce!

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Myślę, że lepiej byłoby kształcić kadrę od strażaka nabierając doświadczenia i osoby z odpowiednimi predyspozycjani, a nie garbem powinny być kierowane do poszczególnych szkół. Życie pokazuje, że nie każdy strażkiem być może, no i może długo oczekiwany film lepiejby wypadł. Oczywiście trafiają się też wartościowi absolwenci, choć przyznam że większośc z nichstrażakiem będzie dopiero jak się fachu nauczy w jednostce. A co do wstrzymanych awansów skoro taka decyzja zapadła powinna ona pominąc osoby, które rozpoczęly naukę w obowiązujących przepisach i wprowadzić ją z jakąś karęcją. Osobiście niemam aspiracji na oficera, ale popieram ludzi walczących o swoje prawa

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Jak to jest możliwe że awana mozna otrzymać w Styczniu?
zaczynam CIE lubiec jak to jest ze sa awanse w styczniu na trzech KROLI a inni bardziej doswiadczeni nie dostaja w NASZE SWIETO