Autor Wątek: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?  (Przeczytany 82677 razy)

dr.inz. szydelkowania

  • Gość
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #225 dnia: Październik 31, 2012, 14:52:35 »
Ile złości i zawiści widze u niektórych. Ta magiczne ** odbierają co niektorym rozum.
Panom oficerom po jedynej słusznej uczelni, krew w zyłach sie gotuje jak ktos po cywilu dostanie elitarny stopień, który dawno stracil na wartości. W sumie nie tylko im  (m.in przez znajomków tj. ksiegowe czy inne twory, które powinny być cywilami). Aspirantowi na podziale z cywilnymi studiami cieżko dostać oficera, bynajmniej u mnie i w osciennych powiatówkach, no ale czy aspirant czy oficer robote bd robił to samą. Jeśli juz tak bardzo większość osób ( KG widocznie tez) jest przeciwnym nadawaniu stopnia oficerskiego po cywilnych, to moim zdaniem powinny wrócić dawne czasy kiedy to aspirant mogł być 02. Z tym ze powinien mieć wykształcenie wyższe przydatne w psp czy na daną funkcję. Stanowisko ważniejsze niż **, chyba że ktoś trząchać pagonami to juz inna sprawa.



Offline Jefferson21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 24, 2013, 21:47:57 »
Tylko zakompleksiony oficer po SGSP będzie pierd..lił, że tylko on zasługuje na stopień oficera. Jestem aspirantem i znam wielu oficerów tych zakompleksionych i normalnych. Ci zakompleksieni płaczą że oni tak ciężko mieli na tej SGSP tyle wyrzeczeń i w ogóle maja najgorzej na całym świecie. I czego was na tej uczelni nauczyli takiego wyjątkowego czego nie można nigdzie indziej się nauczyć. Za to taki oficer uważa ze zjadł wszystkie rozumy i najlepiej wykona wszystkie możliwe zadania jakie tylko PSP przed nim postawi a w praktyce jest tak, że nie jeden podoficer po studiach dziennych wciąga wiedzą  takiego oficera dziurką od nosa. Zgadza się że do 2005 roku z nadawaniem stopnia oficerskiego było totalne rodeo teraz jest tak że trzeba mieć stanowisko oficerskie studia cywilne przydatne na zajmowanym stanowisku i wykazać się żeby Komendant wystąpił w ogóle z wnioskiem o nadanie pierwszego stopnia oficerskiego więc pieniacze mogą spać spokojnie no chyba że według nich taki oficer to też pseudo oficer. Jeśli tak uważasz to podaj jeden przykład dlaczego, argument bo tylko po SGSP… nie jest żadnym argumentem.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 25, 2013, 08:52:41 »
nie jeden podoficer po studiach dziennych wciąga wiedzą  takiego oficera dziurką od nosa. Zgadza się

zgadza się... tylko jaką wiedzą? ogólną? ... może i tak, ale na pewno nie tą z dziedziny pożarniczej.
Trochę kolega aspirant rozgoryczony. ciekawe czemu?
Można podobnie mówić, że ktoś po SGSP śmiało może do tvn na dziennikarza iść i mówić, że "co oni się tam w tej TV na dziennikarstwie znają. niejeden strażak po dziennej SGSP wciąga wiedzą takiego marnego dziennikarzynę po studiach dziennikarskich dziurką od nosa".
System kształcenia i doskonalenia strażaka nie jest najlepszy, wiadomo, ale taki już jest.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline sinobrody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 25, 2013, 09:14:48 »
Czyli nadal będzie można zostac oficerem mając studia cywilne czy tylko sgsp????

Offline Jefferson21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 25, 2013, 09:27:34 »
Kolega Zero nie rozgoryczony bo akurat ja dostane w maju pierwszy stopień oficerski po studiach cywilnych a jak Ci się to nie podoba to płacz do poduszki. Pracuje z oficerami tymi po SGSP zarówno dziennych jak i zaocznych i jakoś żadnemu to nie przeszkadza że dostane mł. kpt. Akurat wiem jak wyglada system kształcenia w SGSP od tych kolegów i właśnie dlatego nie poszedłem do tej szkoły. Wszyscy jednogłośnie stwierdzają że poszli do tej szkoły głównie dla stopnia a nie zdobycia wiedzy przydatnej w pracy. Jaką tą specjalną wiedzę pożarniczą przyswoiłeś w tej szkole że taki wyjątkowy jesteś? Podaj przykład a nie ogólnikami o reporterach pierd..lisz.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 25, 2013, 10:12:33 »
widzisz kolego Jefferson, nie zrozumiałeś..
Ja pracuję z aspirantami, z podoficerami, którzy skończyli również cywilnie SGSP i ch.j z tego tytułu mają, z przyszłymi oficerami po studiach cywilnych i mi to nie przeszkadza. wręcz przeciwnie, cholernie ich cenię i uważam, że nie ustępują niczym wielu oficerom po dziennej SGSP jeśli chodzi o wykonywanie swojej pracy.
Płakać do poduszki również nie zwykłem.
Natomiast śmieszy mnie, jak ktoś pisze o
zakompleksiony oficer po SGSP
tych rozgoryczonych oficerach, i sam tym swoim tekstem się do nich upodabnia. jedyna różnica - nie jest rozgoryczonym oficerem, a rozgoryczonym przyszłym oficerem.
To, że ktoś uważa siebie za wielce pokrzywdzonego, to jego sprawa. nie zamierzam ani się nad nim litować ani go krytykować. Może Ty też powinieneś tak zacząć podchodzić do tematu "zakompleksionych po SGSP" ... a niech se tam będą.

pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 25, 2013, 12:35:34 »
.... wręcz przeciwnie, cholernie ich cenię i uważam, że nie ustępują niczym wielu oficerom po dziennej SGSP jeśli chodzi o wykonywanie swojej pracy.

No widzisz kolego jednak "zakompleksiony oficer po SGSP" to strzał w 10-tkę.
Samym zwrotem "nie ustępują" - zwracasz uwagę na pozycję w której stawiasz oficerów po dziennej SGSP. To jest kompleks.
Pokaż mi inny kraj na świecie, gdzie z "wiedzy pożarniczej" uczyniono dziedzinę nauki, która wymaga aż szkoły wyższej.
Aspirantki? Maks. Technik pożarnictwa to wszystko.
Ja uważam, że Ci po SGSP którzy uważają się za niewiadomo jakich znawców pożarnictwa powinni się poważnie zastanowić, czy z tytułu "zakompleksiony oficer po SGSP" nie uczynić sobie jakiejś kolejnej naszywki na mundur. Przynajmniej by się jakoś wyróżniali od porządnych chłopaków po SGSP którzy poszli tam tylko lub głównie z powodu stopnia oficerskiego, i którzy wiedzą, że człowieka ocenia się po tym co i jak robi i może robić, a nie po tym jaką uczelnię skończył.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2013, 12:39:11 wysłana przez strazakusX »

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 25, 2013, 13:15:14 »
kolego strazakusX
"zakompleksiony oficer po SGSP" to strzał w 10-tkę.
Samym zwrotem "nie ustępują" - zwracasz uwagę na pozycję w której stawiasz oficerów po dziennej SGSP. To jest kompleks.
powiedz mi, ilu znasz zakompleksionych oficerów po SGSP?
a ilu znasz tych niezakompleksionych, którzy nie mają problemu z tym, że inny strażak dostaje gwiazdki po ukończeniu kierunku "flet" na Akademii Muzycznej.
To  teraz grzecznie przeproś swoich kolegów, niezakompleksionych po dziennej SGSP, za to, że stawiasz ich w jednym rzędzie z pozostałymi.
Zakompleksieni może i są, bo chyba w każdej dziedzinie życia tacy się trafiają, ale jeszcze gorsi są Ci, którzy wytykają im zakompleksienie, sami wylewając swoje żale, że oficerami być nie mogą.

A co do wiedzy pożarniczej i dziedziny nauki - poczytaj kolego trochę forum, a znajdziesz odesłania do pozycji naukowych napisanych przez strażaków z całego świata na różne aspekty pożarnictwa i ratownictwa. Więc dziedzina naukowa jak najbardziej. Co do wymogów szkoły wyższej, odsyłam do SGSP po informację na temat tego jakim szacunkiem (mimo wszystko) cieszy się szkolnictwo pożarnicze w naszym kraju na arenie międzynarodowej. Wspólne poligony, wymiany studenckie, etc. i głosy, że takich uczelni wyższych w krajach europejskich jednak brakuje. Więc może nie jest tak źle, skoro ludzie z innych krajów potrafią docenić nasz model kształcenia strażaka... szkoda, że sami nie potrafimy. Ale taka już natura Polaka - zrzędzić na wszystko i zawsze.

ps. jeszcze co do dziedziny nauki. gdyby nie ta nauka "wiedzy pożarniczej" to nadal gasiłbyś mieszkania przez zatopienie 15m3 wody. Jednak "ktoś" gdzieś kiedyś przeprowadził eksperymenty i doszedł do wniosku, że to chyba nie tak. Potem ktoś inny powiedział o tym właśnie Tobie. Więc zastanów się, gdzie to się wszystko urodziło - czy nie z poczucia wiedzy naukowej? I teraz tak, czy na Uniwerku o tym nauczają? Nie. Ty masz w dupie to, gdzie tego uczą, bo tobie opowiedział o tym pewien aspirant czy oficer na kursie, może nawet taki, który ukończył plastykę. A jemu z kolei ktoś inny. Ale tak czy inaczej, na samym początku tego łańcuszka był "ktoś", kto chciał zgłębiać właśnie wiedzę z zakresu pożarnictwa. A niestety jeśli chodzi o uczelnie wyższe w naszym kraju, to jedynie na SGSP jest ta przekazywana, a kadra naukowa szkoły podnosząc własną wiedzę, dokonując doświadczeń i badań, pisze nowe rozdziały tej "wiedzy pożarniczej", o czym później znów ktoś tobie opowie na jakimś kursie, a ty nadal będziesz miał w dupie to, skąd ta wiedza się wzięła. (odsyłam Cię kolego @strazakusX chociażby do wytycznych postępowania z LPG, których powstanie jest miedzy innymi zasługą kadry dydaktycznej SGSP).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2013, 13:42:35 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #233 dnia: Styczeń 25, 2013, 13:27:27 »
Może zamiast dzielić oficerów na tych po cywilnych i jedynej słusznej, albo zakompleksionych i niezakompleksionych zacznijmy dzielić na kompetentnych i niekompetentnych? Znajdą się i w jednej jak i w drugiej grupie, ale nie odważę się szacować ile procent ich jest w obu grupach. Żeby było jasne pogląd wyraził podoficer czekający na miejsce w aspirantce, po politechnice :straz:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #234 dnia: Styczeń 25, 2013, 13:32:30 »
a ja nawet dorzucę - dzielić Strażaków na kompetentnych i niekompetentnych  :rofl:

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #235 dnia: Styczeń 25, 2013, 14:03:29 »
Cytuj
a ja nawet dorzucę - dzielić Strażaków na kompetentnych i niekompetentnych  :rofl:
Dobrze gada, polać mu! :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #236 dnia: Styczeń 25, 2013, 14:13:18 »
a ja nawet dorzucę - dzielić Strażaków na kompetentnych i niekompetentnych  :rofl:
A ja dorzuce swoje trzy grosze.... NIE DZIELIC STRAZAKÓW!
Divide et impera - prastara zasad stosowana przez zdobywców która swietnie sie sprawdza bo podzieleni słabsi nie są wstanie walczyc z silniejszym przeciwnikiem.
I jeszcze jedno życzę każdemu strazakowi jak najwiecej awansów ponieważ mi on niczego nie odbiera i mało prawdopodobne zebym cos stracił przez to ze inni ludzie awansuja.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #237 dnia: Styczeń 25, 2013, 14:52:01 »
wkoncu nasze dzieci maja takie same żoladki i jedza to samo wiec i mi to nie przeszkadza, niech i po cywilnych dostana awans w korpusie, nikt mi z kieszeni pieniedzy nie zabiera. A mozę zmobilizuje jednego czy drugiego do intensywniejszej sluzby.... a nie tylko od dzwonka do dzwonka. Po drugie pracujemy w jednej firmie a dzielimy sie nie potrzebnie na podział i biuro, na oficerow po SGSP i cywilnych. Do czego to prowadzi. Skonczyles SGSP to masz wyzsze kwalifikacje, moze kiedys skapnie dla Ciebie odpowiednie stanowisko ktore Cie zadowoli, po cywilnych maja ograniczone mozliwosci rozwoju. nie rozumiem po co ta zazdrosć...GRAMY W JEDNEJ DRUŻYNIE!

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #238 dnia: Styczeń 25, 2013, 14:58:55 »
kolego strazakusX
"zakompleksiony oficer po SGSP" to strzał w 10-tkę.
Samym zwrotem "nie ustępują" - zwracasz uwagę na pozycję w której stawiasz oficerów po dziennej SGSP. To jest kompleks.
powiedz mi, ilu znasz zakompleksionych oficerów po SGSP?
a ilu znasz tych niezakompleksionych, którzy nie mają problemu z tym, że inny strażak dostaje gwiazdki po ukończeniu kierunku "flet" na Akademii Muzycznej.
To  teraz grzecznie przeproś swoich kolegów, niezakompleksionych po dziennej SGSP, za to, że stawiasz ich w jednym rzędzie z pozostałymi.
Zakompleksieni może i są, bo chyba w każdej dziedzinie życia tacy się trafiają, ale jeszcze gorsi są Ci, którzy wytykają im zakompleksienie, sami wylewając swoje żale, że oficerami być nie mogą.

A co do wiedzy pożarniczej i dziedziny nauki - poczytaj kolego trochę forum, a znajdziesz odesłania do pozycji naukowych napisanych przez strażaków z całego świata na różne aspekty pożarnictwa i ratownictwa. Więc dziedzina naukowa jak najbardziej. Co do wymogów szkoły wyższej, odsyłam do SGSP po informację na temat tego jakim szacunkiem (mimo wszystko) cieszy się szkolnictwo pożarnicze w naszym kraju na arenie międzynarodowej. Wspólne poligony, wymiany studenckie, etc. i głosy, że takich uczelni wyższych w krajach europejskich jednak brakuje. Więc może nie jest tak źle, skoro ludzie z innych krajów potrafią docenić nasz model kształcenia strażaka... szkoda, że sami nie potrafimy. Ale taka już natura Polaka - zrzędzić na wszystko i zawsze.

ps. jeszcze co do dziedziny nauki. gdyby nie ta nauka "wiedzy pożarniczej" to nadal gasiłbyś mieszkania przez zatopienie 15m3 wody. Jednak "ktoś" gdzieś kiedyś przeprowadził eksperymenty i doszedł do wniosku, że to chyba nie tak. Potem ktoś inny powiedział o tym właśnie Tobie. Więc zastanów się, gdzie to się wszystko urodziło - czy nie z poczucia wiedzy naukowej? I teraz tak, czy na Uniwerku o tym nauczają? Nie. Ty masz w dupie to, gdzie tego uczą, bo tobie opowiedział o tym pewien aspirant czy oficer na kursie, może nawet taki, który ukończył plastykę. A jemu z kolei ktoś inny. Ale tak czy inaczej, na samym początku tego łańcuszka był "ktoś", kto chciał zgłębiać właśnie wiedzę z zakresu pożarnictwa. A niestety jeśli chodzi o uczelnie wyższe w naszym kraju, to jedynie na SGSP jest ta przekazywana, a kadra naukowa szkoły podnosząc własną wiedzę, dokonując doświadczeń i badań, pisze nowe rozdziały tej "wiedzy pożarniczej", o czym później znów ktoś tobie opowie na jakimś kursie, a ty nadal będziesz miał w dupie to, skąd ta wiedza się wzięła. (odsyłam Cię kolego @strazakusX chociażby do wytycznych postępowania z LPG, których powstanie jest miedzy innymi zasługą kadry dydaktycznej SGSP).
Ilu znam zakompleksionych? 50%
Kolego słyszałeś o CNBOP - bo wypowiadasz się jakby SGSP była jedynym źródłem prawdym na tym świecie?
Nie twierdzę, że cała SGSP jest psu na budę. Twierdzę, że wartości które są wpajane jej dziennym absolwentom są przesiąknięte absurdalną wiarą w nieomylność i jedyniesłuszność - natomiast spora część tych absolwentów w to naprawdę wierzy i tym się kieruje. Sugerujesz, że te armie oficerów po dziennej tak szeroko brały udział w tworzeniu tej nowej wiedzy gdy były na uczelni? Zejdź na ziemię.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 25, 2013, 15:29:52 »
Ilu znam zakompleksionych? 50%
Kolego słyszałeś o CNBOP - bo wypowiadasz się jakby SGSP była jedynym źródłem prawdym na tym świecie?
Nie twierdzę, że cała SGSP jest psu na budę. Twierdzę, że wartości które są wpajane jej dziennym absolwentom są przesiąknięte absurdalną wiarą w nieomylność i jedyniesłuszność - natomiast spora część tych absolwentów w to naprawdę wierzy i tym się kieruje. Sugerujesz, że te armie oficerów po dziennej tak szeroko brały udział w tworzeniu tej nowej wiedzy gdy były na uczelni? Zejdź na ziemię.

Kolego, jakim CNBOP!?! przecież Ty negujesz istnienie "wiedzy pożarniczej" jako nauki, więc CNBOP nie ma, nie istnieje przynajmniej jako argumentacja w Twoich słowach. Proszę, wymieniaj dalej, ale pamiętaj - nie powołuj się na instytucję, która uznaje lub wykorzystuje/propaguje jakąkolwiek "naukową wiedzę pożarniczą".
odnośnie nieomylności, ja skończyłem dzienne studia w SGSP i nie pamiętam, by wpajano mi wartości o mojej nieomylności i "jedyniesłuszności". I sugeruję, że w tworzeniu tej wiedzy biorą udział pracownicy dydaktyczni uczelni - czytaj ze zrozumieniem. (np. oficerowie z tytułami naukowymi - m.in. mój kolega z roku, którego już teraz śmiało można uważać za jeden z autorytetów jeśli chodzi o rat. chem. a szczególnie zagadnienia LPG).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2013, 15:34:09 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Jefferson21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 25, 2013, 15:48:15 »
Kompetentni i niekompetentni dobre. Niech choć raz ten niekompetentny oficer przyzna że nie wie o czym do niego rozmawia np. sekcyjny po studiach chemicznych na temat co jest w odkopanej nieoznakowanej beczce i co z tym zrobić, albo rozsypanem białym proszkiem na poczcie. Przykładów mogę podawać wiele ale mina niekompetentnego oficera zawsze jest taka sama (wielkie zdziwienie) i ten sam oficer będzie krzyczał że sekcyjny kończąc aspirantkę nie zasługuje na pierwszy stopień oficerski.
Kolega zero masz rację profesorowie z SGSP uwielbiają rozkminiać na części pierwsze wiele tematów związanych z pożarnictwem tylko większość rozpraw niewiele wnosi do praktycznego działania strażaków no ale naukowo się rozwija. Ciekawe jakich eksperymentów trzeba dokonać żeby wiedzieć ile wody zużyć podczas pożaru mieszkania, podziel się tą tajemną wiedzą. Jak wyliczysz że 2 m3 starczą to co odetniesz wodę swoim ratownikom i opierdolisz że za dużo wlali do mieszkania? Jakie wytyczne powstały postępowania z LPG dzięki SGSP bo mnie wystarczy znać właściwości fizykochemiczne propanu i butanu żeby wiedzieć jakie zagrożenie stwarza. Prawda jest taka że żadna szkoła do łba Ci wiedzy nie napcha a dyplom SGSP nie jest gwarantem że posiadasz niezbędną wiedzą którą powinien posiadać oficer, niestety garstka oficerów po SGSP patrząc bezkrytycznie na siebie uważa że skoro udało mu się z wielkim trudem skończyć SGSP to znaczy że bardzo dużo się nauczył i jest mądry i szacunek i poklask należy mu się z urzędu, ci najwięcej krzyczą.
Eqinox ma świętą rację nie dzielić strażaków bo koniec końców tworzymy jedną firmę i wspólnie działamy na dobro wszystkich a kolesiostwo zawsze było jest i będzie szkoda na to nerwów bo i tak tego nie zmienimy no chyba że któryś z was zostanie Komendantem i wtedy będzie przyjmował swoich ludzi i nadawał pierwszy stopień oficerski swoim kolesiom (-: według własnego podziału na lepszych i gorszych po SGSP i nie SGSP. Podejrzewam że wtedy podejście się zmieni jak będzie odpowiadał za wszystkich ludzi i za wszystkie obowiązki nałożone na PSP podejrzewam że sami oficerowie po SGSP mogli by nie ogarnąć tematu.
Pozdrawiam


Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 25, 2013, 16:19:54 »
Oj kolego Jefferson, żebyś tylko wiedział jak oficer po innych "mniej słusznych" studiach (jak tylko dostanie gwiazdki) potrafi tego sekcyjnego j.ebać w jednostce. Tylko tego nie zauważamy, prawda?
A co do właściwości fizykochemicznych substancji niebezpiecznych - strażacy ze Szczecina też zapewne wiedzieli, że propan-butan niebezpieczny jest (osobny wątek). A gdyby przeczytali kilka artykułów w P.Poż. to wiedzieli by jak szybko zbiornik poddany podgrzewaniu przez płomień może zostać rozerwany, jak daleko mogą latać odłamki, a może wiedzieliby też, jak z takim problemem sobie można poradzić.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2013, 16:24:56 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 25, 2013, 17:14:58 »
A co do właściwości fizykochemicznych substancji niebezpiecznych - strażacy ze Szczecina też zapewne wiedzieli, że propan-butan niebezpieczny jest (osobny wątek). A gdyby przeczytali kilka artykułów w P.Poż. to wiedzieli by jak szybko zbiornik poddany podgrzewaniu przez płomień może zostać rozerwany, jak daleko mogą latać odłamki, a może wiedzieliby też, jak z takim problemem sobie można poradzić.
No prawde piszesz ale ja ucze tego strazaków ochotników na kursie dla dowódców i naczelników..... Co nie oznacza ze sobie z butlami poradza.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2013, 17:18:45 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 25, 2013, 17:44:18 »
Kolego, jakim CNBOP!?! przecież Ty negujesz istnienie "wiedzy pożarniczej" jako nauki, więc CNBOP nie ma, nie istnieje przynajmniej jako argumentacja w Twoich słowach. Proszę, wymieniaj dalej, ale pamiętaj - nie powołuj się na instytucję, która uznaje lub wykorzystuje/propaguje jakąkolwiek "naukową wiedzę pożarniczą".
odnośnie nieomylności, ja skończyłem dzienne studia w SGSP i nie pamiętam, by wpajano mi wartości o mojej nieomylności i "jedyniesłuszności". I sugeruję, że w tworzeniu tej wiedzy biorą udział pracownicy dydaktyczni uczelni - czytaj ze zrozumieniem. (np. oficerowie z tytułami naukowymi - m.in. mój kolega z roku, którego już teraz śmiało można uważać za jeden z autorytetów jeśli chodzi o rat. chem. a szczególnie zagadnienia LPG).

Neguję potrzebę istnienia szkoły wyższej w dziedzinie wiedzy pożarniczej, profesjonalny ośrodek badawczy jest lepiej predysponowany do realizacji celów pożarniczych.
Jeśli biorą udział pracownicy dydaktyczni uczelni - to co ma to do studentów/przyszłych oficerów - oprócz chwilowych braków kadry na zajęciach w związku z pracami naukowymi.

Kadra dydaktyczna - która również i mi jest znana, na pewno nie zalicza się do "zakompleksionych". Oni dobrze wiedzą, że pomimo tego co robiliście w szkole, przekraczając próg uczelni na koniec, stajecie się jak pawie i tak już Wam zostaje. Tylko płakać.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 25, 2013, 18:02:21 »
Neguję potrzebę istnienia szkoły wyższej w dziedzinie wiedzy pożarniczej, profesjonalny ośrodek badawczy jest lepiej predysponowany do realizacji celów pożarniczych.
Jeśli biorą udział pracownicy dydaktyczni uczelni - to co ma to do studentów/przyszłych oficerów - oprócz chwilowych braków kadry na zajęciach w związku z pracami naukowymi.

Ale właśnie ta kadra dydaktyczna, Ci pracownicy CNBOP, oni w większości są właśnie oficerami po dziennych studiach w SGSP. Sam dyrektor Centrum to mój promotor (studia magisterskie), z czasów, kiedy jeszcze wykładał w szkole.
No i na koniec najlepsze
Kadra dydaktyczna - która również i mi jest znana, na pewno nie zalicza się do "zakompleksionych". Oni dobrze wiedzą, że pomimo tego co robiliście w szkole, przekraczając próg uczelni na koniec, stajecie się jak pawie i tak już Wam zostaje. Tylko płakać.
sam pracuję w SGSP i również prowadzę zajęcia dydaktyczne ze studentami.

powtarzam raz jeszcze: przestańmy się nad sobą użalać. Wy piszecie, że użalają się zakompleksieni oficerowie po SGSP (ja mówię - a niech się użalają), sami w ten sposób użalacie się nad sobą. A prawda jest, że wszystko zależy od człowieka a nie od tego jaką uczelnię kończy.
Bo znam ludzi, którzy jako aspiranci szydzili z oficerów po SGSP, a w momencie jak zaocznie zrobili właśnie te studia zaczynali pluć na oficerów, którzy kończyli inne uczelnie. Hipokryzja jest dookoła i pewnie zawsze tak będzie, a studia jakie się kończy nie mają tu nic do znaczenia. Jedynie charakter człowieka.
Jak mawiają.. "kto się ch.ujem urodził to skowronkiem nie zemrze".

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Jefferson21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 25, 2013, 18:27:02 »
No i w końcu się z Tobą zgodzę że wszystko zależy od człowieka a nie od szkoły i ile ma na pagonie.
Przypominam tytuł tematu "Najlepsza decyzja KG: zablokowanie awansów na mł. kpt. po studiach cywilnych".
Pewnie temat założył oficer po jedynej slusznej szkole dlatego pozwoliłem sobie kilka słów co o tym wszystkim myśle napisać. Mnie też sie nie podobaja oficerowie po politologi albo wyższej szkole tańca góralskiego z tym że te czasy juz minęły a przynajmniej u mnie w komędzie dlatego temat jest nietrafiony a przynajmniej zotoczył zbyt duży krąg. Studia medyczne uznaje jak najbardziej za przydatne w PSP bo niestety kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy to podstawy które powinien znać każdy kierowca poruszający się po naszych drogach. Zawsze uczestnicząc w wypadkach nie czułem się wystarczająco dobry zeby być pewnym co się z danym delikwentem dzieje a nie ukrywam że zakres z kwalifikowanej pierwszej pomocy opanowałem 99%. Dlatego dobrze było by mieć na zmianie ratownika medycznego który poza służba jeździ na karetce i nie rozumiem dlaczego nie miało by się go nagrodzić stopniem za wiedzę która jak najbardziej potrzebna jest na podziale bojowym. Czasy kiedy stopniem straszyło sie ludzi dawno minęły a przynajmniej dla mnie nie ma to większego znaczenia.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #246 dnia: Styczeń 25, 2013, 18:28:39 »
No i na koniec najlepsze
Kadra dydaktyczna - która również i mi jest znana, na pewno nie zalicza się do "zakompleksionych". Oni dobrze wiedzą, że pomimo tego co robiliście w szkole, przekraczając próg uczelni na koniec, stajecie się jak pawie i tak już Wam zostaje. Tylko płakać.

sam pracuję w SGSP i również prowadzę zajęcia dydaktyczne ze studentami.
....
Jak mawiają.. "kto się ch.ujem urodził to skowronkiem nie zemrze".
Widać Ciebie nie znam. Ale teraz już wiem kto im wpaja te kompleksy.
A ostatnie zdanie to oczywiście nie jest wyraz kompleksu... Gratuluje mniemania o sobie.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #247 dnia: Styczeń 25, 2013, 21:21:53 »
no widzisz strazakusX.. ostatnie zdanie właśnie dotyczy charakteru człowieka a nie jego wykształcenia. gratuluje hmm....inteligencji?

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Kasper

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #248 dnia: Styczeń 25, 2013, 21:23:03 »
Myślę, że każdy ma jakieś "za" i "przeciw".

Ja tutaj widzę pewnego rodzaju lobbing do zawodu, a precyzując, oddziaływanie grupy interesu mające na celu ochronę dostępu do stanowisk przeznaczonych absolwentom.

Jest to całkowicie naturalnym zjawiskiem.

Z drugiej strony są też ludzie ciężko pracujący na takie stanowisko lecz ich droga życiowa była bardziej kręta bądź wyjątkowo prosta... Nie zagłębiajmy się.

Nie ukrywajmy, stopień oficerski jest awansem nie tylko w strukturze SP ale i awansem społecznym i uwieńczeniem dzieła w samorealizacji.

Harcerze zwykli mawiać: "nie mundur czyni harcerzem". Mądre to, ale... Pielęgniarki, w którymś z białych miasteczek, na zarzut, iż powinny czerpać radość ze służenia pacjentom odpowiedziały: "radość nie nakarmi naszych dzieci".

Wszyscy mają po odrobinie racji. Ale najważniejszym jest to, jakim się jest człowiekiem. Krąży taka nieformalna klasyfikacja dowódców:
Kat. 1. ...tacy co krzyczą: na przód!
Kat. 2. ...tacy co krzyczą: za mną!

Pagonem nie można sobie zasłużyć na szacunek i uznanie podwładnych.

Dziś mam ostatnią służbę w mojej JRG - zmieniam miejsce pełnienia służby.
Zjawili się nawet emeryci z upominkiem, więc śmiem przypuszczać, że nie byłem najgorszym współpracownikiem czego szczególnie dowódcom i oficerom zarówno tym po SG i tym po innych uczelniach życzę.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Cyceron.

Oceniając człowieka pomyśl, co byłby wart, gdyby nie był na stanowisku. Oscar Wilde

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 25, 2013, 21:48:28 »
jefferson- odpowiedż na jedno pytanie- Dlaczego tak ziejesz nienawiścią do oficerów po SGSP?
Czytałem z lekkim niesmakiem tego typu teksty ale w pewnym momenciu mnie zagotowałeś. Szanowny kolego należy sobie uświadomić, że w Polsce istnieje 1 szkoła oficerska, 3 aspiranckie i jak sie nie mylę z prawdziwego zdarzenia 1 podoficerska. Zasady ukończenia i możliwości kształcenia na tych szkołach też są jasno przedstawione- dzienne, zaoczne (nie dotyczy podoficerki). Wybór należy do każdego kto chce wstąpić w szeregi PSP więc przestań pie....lić na tych, którzy zdecydowali się na SGSP bo wielu po tej szkole (UWAŻAM SIĘ ZA TAKIEGO!!!) są spoko facetami. Prawda jest że część po SGSP ma nierówno pod sufitem ale takie coś to już ukazywali na studiach (nawet na kandydatce) i co gorsze tacy zazwyczaj są komendantami, dowódcami jogurtów- dlaczego ? Odpowiedż jest dla mnie prosta ale to nie w tym miejscu. Niestety szanowny kolego prawda jest taka, że zarówno aspiranci jak i podoficerowie też się tacy znajdują i jakbyś troszeczkę prześledził niektóre życiorysy swoich przełożonych to nie jeden jest po aspirance a i znam przypadek że i po podoficerce. Zrozum szanowny kolego, że student po medycynie czy po chemii (przydatne dla nas w pracy dziedziny) nie musi nosić gwiazdek, bo inne braki w wykształceniu mogą go dyskwalifikować np. musztra, regulaminy wewnętrzne itp.- i tu znam przykład w mojej KP, że taki oficer mimo 5 lat od nadania stopnia nie potrafi prawidłowo ubrać się na dzień strażaka.
Co do samej nauki to uważam, że nie ma nawet co porównywać - dzienne są trudniejsze od zaocznych i zarówno koledzy aspiranci po dziennych nie mogą ścierpić, że taki podoficer pojedzie na 5 zjazdów i dostaje aspiranta jak i oficer po dziennych nie może ścierpić, że aspirant po 15 zjazdach dostaje szlify oficerskie. A już nie znoszą jak ktoś po zwykłych cywilnych zaocznych (płać a kończysz) dostaje gwiazdeczki. DO TAKICH JA SIĘ TEŻ ZALICZAM.
cIEKAWI MNIE SZANOWNY KOLEGO CZY TY TEŻ BYŁEŚ ZADOWOLONY JAK PODOFICER PO UKOŃCZENIU ŚMIESZNYCH STUDIÓW (CZYTAJ PŁAĆ A SKOŃCZYSZ) DOSTAWAŁ Z AUTOMATU ASPIRANTA.
JEFFERSON SPÓJRZ W LUSTRO I DOPIERO PISZ.