Autor Wątek: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?  (Przeczytany 82728 razy)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #200 dnia: Lipiec 07, 2012, 10:16:21 »
Dlaczego młodzi mają takie parcie na szkło? Ledwo się dostali do PSP, ledwo co podoficerkę skończyli a już im się śnią szlify i **. Informacja dla ludzi z rat-medem, jak zostaniecie dowódcami to nie będziecie mogli wykonywać czynności ratowniczych, bo kto będzie nadzorował całą akcję (koledzy z większym doświadczeniem próbują wam w postach powyżej to wytłumaczyć a wy swoje). Albo się jest rat medem (specjalistą z danego zakresu) albo d-cą. Na SGSP zaoczną nie jest teraz problem (w porównaniu do ok 10 lat wstecz, gdzie naprawdę trzeba było mieć plecy by tam pójść), by się dostać, kończą ją ludzie nawet za własne pieniądze, bez delegacji, powiedz im - że nie dostaną **, stanowiska, bo jakiś ratmed miał wyższą uczelnię dwa kroki od domu i nie chciało mu się jeździć w mundurze przez 4 lata do wawki.
System szkolenia powinien być zmieniony, szkoły tylko zaoczne. Jeśli jednak też dzienne, to z obowiązkową praktyką na PB (czyli praca na zmianach a nie ściemniana praktyka).
EGO = 1 / wiedza

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 07, 2012, 11:06:49 »
i ja dokladnie o tym samym pisze że po SGSP nalezy sie jak psu buda stanowisko. Nie jestem tez młody, ale skoro jest mozliwosc to czemu jestes przeciwny zeby dac stanowisko rowniez i po cywilnych studiach? nawet tylko na okres pol roku:) Dlaczego patrzysz na siebie, pomoz innym.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 07, 2012, 11:38:38 »
No to Ci pomogę, idź na SGSP  :wacko: :wacko:
EGO = 1 / wiedza

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 07, 2012, 13:04:46 »
A ja proponuję żeby moderator zamykał tego typu dyskusje które wywołują nic innego jak tylko durne  pyskówki :wall: i wyżalanie się na forum publicznym. Albo utworzyć nowy dział  :komp: "moje żale i niespełnione ambicje" i tam można wszystkie smutki tego świata napisać.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 07, 2012, 15:05:37 »
juz mam ** :)

dominikmak

  • Gość
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 08, 2012, 18:01:23 »
A kolega Zuzin to pewnie taki oficer po studiach cywilnych..... dobrze ze tam u góry są osoby które myślą podobnie i z tymi smieciówkami sie to skoncz

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 08, 2012, 18:27:12 »
Brawo -_-po studiach cywilnych.Tak się zastanawiam skąd się bierze ta zawiść.Już wiem z racji młodego wieku nidojrzałość.Życzę Tobie abyś skończył tą jedyną słuszną szkołę.Panie ASPIRANCIE:)

Offline marcin.m998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 10, 2012, 16:06:03 »
Panowie studia studiami ale niestety nie każdemu SGSP dodaje inteligencji jako oficerowi. Możecie się więc spierać że ja ukończyłem SGSP a ty nie i dlatego nie nadajesz się na stopień oficerski. Ja osobiście w roku 2004 wybierając się na studia  liczyłem właśnie na stopień oficerski.Stopnia oczywiście nie dostałem ale 10 lat służby w PSP dało mi do myślenia. Jeżeli nie jesteś w PSP z przypadku a jest służba dla ciebie czymś więcej to  nie liczy się stopień. Karierowicze niech brną do generała ty pozostań wierny sobie i swoim ideała. Co do SGSP to nie myślałem o  niej tylko dla tego ze zawsze byłem kiepski z matematyki i mechaniki i po prostu uznałem ze nie dam tam sobie rady i dlatego  wybrałem studia cywilne. Obecnie wybieram się na kolejny kierunek ratownictwo medyczne  i nie traktuje tego jako coś co morze mnie przybliżyć do stopnia ale jako spełnianie swoich zainteresowań. Reasumując Gratuluje wszystkim absolwentom SGSP bardzo was podziwiam nie dość że ciężka nauka to wiele wyrzeczeń spowodowanych dojazdami mieszkaniem itd. Pamiętajcie tylko ze funkcjonariusze po cywilnych studiach nie są wcale głupsi i też wykształcenia nie zdobyli bez wysiłku. Wszystkim braciom z powołania życzę wytrwałości której mi zaczyna brakować.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 12, 2012, 01:05:26 »
No widzę wątków  cała masa , jeden pisze  jak ty już masz to daj innym , czy pomóż innym ,drugi że ratownictwo dla idei robi i jeszcze pewnie ze trzy fakultety walnie i nie myśli wcale o stopniu bo z matematyki słaby , o co tu chodzi??? sami siebie oszukujecie.
 Panowie strażak ma być po szkole strażackiej, oficer po oficerskiej, żołnierz po wojskowej itd, po cywilnej może być fachowiec ale cywilny , ratownicy medyczni powinni być cywilami i wiele wiele innych osób ale to już sprawa regulacji przez ustawodawce.
Pani Halinka po administracji, szydełkowaniu,  ma oficera , parzy kawę ,nosi listy ma przejeb... bo musi w szpileczkach przy 01 non stop i ma takie same przywileje jak strażak i to nikogo nie boli , tu jest patologia  tu są etaty , stanowiska , pieniądze, tu zacznijcie naprawiać to i dla "oficerów" po cywilnej coś zostanie.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 12, 2012, 01:49:05 »
Cytuj
Panowie strażak ma być po szkole strażackiej, oficer po oficerskiej, żołnierz po wojskowej itd, po cywilnej może być fachowiec ale cywilny , ratownicy medyczni powinni być cywilami i wiele wiele innych osób ale to już sprawa regulacji przez ustawodawce.
Musi bo ? Czemu ratownik medyczny ma nie być oficerem ? Jakie śa kwalifikacje oficera powyzej JRG do których potrzebny jest ten w większości bełkot z SGSP  ? Czemu akurat w Polsce oficer nie może pochodzić z dołu tylko za wszelką cenę musi kończyć SGSP żeby się dowiedzieć czego ? Co to jest ze 23 latek idzie na podział i staje się dowówcą 44 letniego ogniomistrza co po dymie poznaje co się pali ? To jest patologia na niewyobrażalną skale. To głęgokie oślepienie własnym EGO które ktore zasiano w głowach absolwentów jest ponad wszelką normę.

Ofcierowie, aspiranici podoficierowie- wszyscy super wyszkoleni a dopiero na tym forum poruszono kwestie zaoptrzenia wodnego, ze nie potrzeba 20 ciezkich zeby zrobic solidne zasilanie. Ze moze nie 2 tony wode na mieszkanie a cos innego ? Na tym forum oficer dyskutuje na rowni ze strazkaiem OSP i czesto przegrywa z nim na wiedzę albo na lepszą wizję.
Ta droga już dawno powinna być zamknięta ! Oficer pożarnictwa już dawno winien wywodzić się z najsolidniejszych aspirantów czy podoficerów ktorzy dopiero iluś latach sluzby dostaja prawo ukonczenia szkoły dowódców. a nie na pdosatwie oceny wiedzy z matematyki czy fizyki.

Kiedys moj serdeczny koelga powiedział o podchorążych "kwiat młodzieży polskiej". Pare lat pozniej zdanie to całkowicie zmienił. Bo może to on był tym kwiatem. Reszta jedyne czym się wyrózżniła zeby zostac dowódca PSP to umiejetnosc rozwalenia zadań z fizyki i dobrego treningu fizycznego. A nie siłą charaketeru, charyzmą, solidnością, oddaniem służbie itp itd.

Generalizuję ? A i owszem. Wpisuję się w trend tego tematu. Tamci dobzi, ci zli. Tak w kółko odkad powstało to forum.

Kim jest oficer i jakie jest jego zadanie ? Od tego trzeba zaczać. Od celów !


A z panią halinką wpisałeś się w sedno problemu. To "kwiat polskiej młodzieży" do tego dopuścił...

Jak któregoś dobrego oficera obraziłem to przepraszam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 09:15:39 wysłana przez bulon »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #210 dnia: Lipiec 12, 2012, 09:19:54 »
bulon trafiłeś w sedno sprawy:)

Dyskusja o wyższości SGSP nad pozostałymi uczelniami nie ma końca…..

Ciekawiło mnie czym kieruję się absolwent SGSP mówiąc o likwidacji możliwości awansowania na pierwszy stopień oficerski po innej uczelni. Zaprosiłem na piwo i zapytałem OFICERA  co sądzi na ten temat. Dowiedziałem się, że cyt” Nie po to kończyłem SGSP, żeby teraz podlegać pod jakiegoś pajaca co ukończył byle co i będzie mi rozkazywał”.
No cóż o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia też można dyskutować. Pociągnąłem temat dalej i dowiedziałem się że TYLKO kończąc SGSP można dowodzić strażakami oraz ( tu zaczęła się wyliczanka stanowisk) tylko ONI mogą te stanowiska zajmować.
   Rozumowanie trochę dziwne, ale brnąłem dalej i zapytałem czy strażak z np. 20 letnim stażem ( z ukończoną uczelnią np. administracją ) sobie nie poradzi jako powiedzmy naczelnik wydziału operacyjnego. Zaznaczyłem przy tym że człowiek ten ma doświadczenie i potencjał, które nabył będąc dowódcą różnych szczebli na podziale bojowy. I co się dowiedziałem? Cyt” podział bojowy to są robole, może On i coś tam umie, ale nie nadaje się bo nie ma SGSP.
   
Po takiej wypowiedzi nie chciało mi się już dopijać tego piwa, ale zadałem jeszcze jedno pytanie.

   Powiedz w takim razie po co tak naprawdę są te stopnie. Czy nie lepiej by było, żeby strażacy ( wzorem OSP) używali zamiast nich stanowisk funkcyjnych? NO co ty powiedział OFICER a jak wyjdziemy w mundurach wyjściowych na np. Dzień Strażaka to od razu widać kto jest tu ważny.
   Zaparło mi dech i postanowiłem wrócić do domu. Ja strażak PB po innej uczelni muszę się jeszcze DUUUŻŻŻOOOO uczyć, żeby zrozumieć to czego uczą na SGSP.

PS.
Wiem, że nie wszyscy absolwenci tej znamienitej uczelni są tacy sami.

Pozdrawiam.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #211 dnia: Lipiec 12, 2012, 10:23:35 »
@bulon
bardzo ciekawie piszesz, ale to o co postulujesz w obecnej formie jest nie do realizacji. Ludzie którzy chcą się rozwijać czekają po kilka lat na kurs podoficerski, bo komendant z jakichś powodów nie chce wysłać. Na aspirantkę wyśle za kolejne 10 lat kolejny komendant, bo może będzie lepszy. Droga awansu trwałaby więc bardzo długo i nieprawdą jest, że awansowaliby najlepsi. Już teraz atmosfera w jednostkach jest cieżka jeśli chodzi o wysyłanie na kursy i szkoły. Albo liżesz przełozonym d, albo we własne d jesteś kopany. Tym sposobem osiągnęlibyśmy oficerów w wieku 40 lat. Owszem, doświadczonych niesamowicie, ale w większości wypalonych już zawodowo.
Podany przez Ciebie przykład 23 i 44-latka jest bardzo wygodny na poparcie takich teorii, ale jest on bardzo słaby. Słaby, ponieważ porównuje wiek strażaków, a nie ich wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Ja znam wielu strażaków, w różnych stopniach i stanowiskach i powiem Ci, że czynnik wieku nie jest najistotniejszy. Od wielu niższych stopniem nauczyłem się bardzo dużo, za to inni w wieku tych 44 lat nadal realizują wspomnianą przez Ciebie taktykę gaszenia mieszkań dwoma Jelczami wody i inne rzeczy, które robiło się zawsze więc wiedzą to z "doświadczenia". Trzeba być obiektywnym. Wg mnie ani opcja "tylko od dołu" ani opcja "tylko po SGSP" nie są dobre.
Rozwiązaniem jest znacząca zmiana systemu szkolenia i doskonalenia zawodowego, ale to już temat na bardzo długą wypowiedź więc może innym razem.

@raf998
Powiem tylko, że przykro mi że takich oficerów spotykasz. Może kiedyś spotkasz lepszych, tacy też kończą SGSP, nawet paru znam. Tymczasem cóż, przez takich ludzi o jakich wspominasz opinia o SGSP nigdy się nie zmieni.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #212 dnia: Lipiec 12, 2012, 10:35:59 »
raf998 odpowiadając -też znam "oficerów " po cywilnej szkole dla których liczy się tylko paradowanie  na uroczystościach i opowiadanie jacy to oni ważni w jednostkach są , najlepiej gdyby dla nich wróciły czasy junaków  wtedy mieli by pole do wykazania się. Salutować taki nie potrafi a pcha się jak klocek w odbyt.
Możemy się wymieniać takimi przykładami  i zawsze po cywilnej szkole  .
Już dawno pisałem żeby zlikwidować stopnie  , wprowadzić stanowiska i problem sam się rozwiąże.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #213 dnia: Lipiec 12, 2012, 10:37:25 »
To że to nie jest do realizcji to ja doskonale wiem panie kolego. Przecież to jest temat żale i takie tam bla bla i nic z tego mądrego nie wyniknie. Przeciez ja to wiem. Wiesz czemu to 44 jest wypalone  ? Bo po co ma sie starać skoro jest jak opisujesz :)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Kasper

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #214 dnia: Lipiec 12, 2012, 11:22:56 »
Właściwie każdy strażak, który skończył cywilne studia choć przez chwilę rozmyślał nt. stopnia oficerskiego. Dodatek, większa szansa na stanowisko, a najważniejszy chyba prestiż będący ukoronowaniem wysiłku. Dlaczego niematerialna rzecz jest najważniejsza? To wie ten, czyim życiem jest ta praca...

...ale i każdy dojrzały człowiek nie będzie się rozczulał nad swoim losem, że to system jest porąbany, że robią mi pod górę, że się natrudziłem z tymi studiami a tu z zazdrości mi nie dają oficera... Dojrzałość wewnętrzna jest jak pewien imperatyw - robimy tę robotę nie dla ślaczków na pagonach.

Szacunek ma się do tego 44 letniego strażaka z bliznami po oparzeniach, które więcej znaczą dla załogi aniżeli najwyśmieniciej wyhaftowane falbanki na ramionach.

Uczyłem się fachu nie od panów brygadierów na wszystkich kursach ale od ogniomistrzów, z którymi miałem zaszczyt wchodzić do ognia. Tak, mocnym akcentem na zaszczyt.

Kiedyś słyszałem o wypowiedzi lekarza, który zadał pytanie panom oficyjerom: "Wyobraźcie sobie, że od jutra PSP zostaje rozwiązane. Rząd podejmuje decyzję o przekazaniu działalności PSP do ZOSP i Inspektoratów budowlanych. Co zrobicie? Ja casting po szpitalach, który z nich zaoferuje więcej..."

Skąd bierze się dyskusja? Z kompleksów! Jedni by chcieli być docenieni a drudzy czują się zagrożeni.

Obecnie przepisy mają działanie ochronne dla korporacji zawodowej.

Jak się kończą podobne konflikty? Wzajemnym robieniem pod górę.

Oficer dyskretnie znęca się na załodze. Blokowanie awanasu, ćwiczenia w pełnym słońcu w pełnym umundurowaniu, utrudnianie zamian służb, dziwne prace porządkowe, i tysiące innych rzeczy będące w zakresie kreatywności umysłu takowego człowieka.

Ze strony załogi schody mogą być równie uciążliwe. Może się bowiem okazać, że dowodzący, z którym załoga jest w sporze, będzie potrzebował pomocy merytorycznej w zdarzeniu takim jak katastrofa budowlana, a st. str. inż budownictwa odpowie: "jestem tylko strażakiem".  W katastrofie kolejowej ogarnięcie 300 poszkodowanych sprawi trochę problemu a sekc. lic. medyk wykona tylko tyle ile przodownik pierwszej roty, ponieważ taką dziś pełni funkcję. Niewątpliwie chemia także będzie problematyczna a dowódca "chemika" mł. ogn. mgr inż. chemi po uniwerku lub polibudzie, przypadkiem w obecności Komendanta głośniej wyrazi swoje zdanie o nieodpowiednich działaniach jakie w pierwszym etapie działań podjął dowodzący.

Szanujmy się wzajemnie. Leczenie swoich kompleksów kosztem innych nie jest dobrą drogą.

Przytaczanie przykładów typu "jestem super, bo zaliczyłem kosmiczną fizykę i chemię na SGPSP" nie świadczy o dobrym oficerze a o skromnym światopoglądzie. Równie dobrze mógłbym przytoczyć przykład, że jestem super, ponieważ zaliczyłem biochemię, genetykę i anatomię na AM. Czego to jest dowodem? Świadczy o tym, że zakułem materiał i zdałem co zostało poświadczone w indeksie. O niczym więcej. Nie dowodzi, że jestem super medykiem.

Dobry oficer to taki, który ma szacunek (nie mylić z lękiem) załogi za swoje dokonania, postępowanie i za to, jakim jest człowiekiem a nie oficerem.

I nie zgodzę się ze zdaniem jawnie dyskryminującym strażaków z cywilnym wykształceniem. Jestem z wykształcenia ratownikiem medycznym, studiowałem i zrobiłem też specjalizację ratunkową. Nie uważam  żeby to był powód do zwolnienia mnie ze służby ponieważ ktoś uznał, że nie mogę być funkcjonariuszem ze względu na kwalifikacje.

Moim zdaniem jak i moich przełożonych, ów cywilne wykształcenie zwiększa skuteczność działań zastępu i poprawia współpracę z innymi podmiotami ratowniczymi. Jeśli ktoś kwestionuje weryfikację praktyczną takich działań, musi zaprezentować dość twarde dowody.

"Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 11:27:42 wysłana przez Kasper »
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Cyceron.

Oceniając człowieka pomyśl, co byłby wart, gdyby nie był na stanowisku. Oscar Wilde

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #215 dnia: Lipiec 12, 2012, 12:19:25 »
Często mylimi kompleksy z ambicjami a jeszcze częściej dodajemy ze te ambicje są chore. A ktore ambicje są zdrowe ? To ambicje są dobre czy złe ?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

gigiii

  • Gość
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #216 dnia: Lipiec 13, 2012, 11:35:14 »
Ratownik medyczny w straży może zaszkodzić.
Wiedząc co może zrobić jako ratownik a jednak nie mogący tego zrobić jako strażak może to zrobić i wtedy ... :milcz:
Strażak udziela kwalifikowanej pierwszej pomocy - nic wiecej.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #217 dnia: Lipiec 13, 2012, 12:44:51 »
i wtedy co ?
A w ogole jak moze to zrobic ?
a poza tym rozmawiamy tu o strazaku z wyksztalceniem wyzszym medycznym ktory moglby zostac oficerem a nie o strazaku ktory ma wyksztalcenie medyczne i jedzie na wyjazd.
Moze czas aby koonrdynatorzy medyczni w strazy byli rowiez funkcjonariuszami ?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #218 dnia: Lipiec 13, 2012, 21:47:20 »
to zablokowali te awanse po cywilnych czy nie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 13, 2012, 22:53:46 »
A przeczytaj ten watek.... Ale cały to sie dowiesz i zwróć uwage na daty!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 14, 2012, 09:25:53 »
Kolego Eqinox przeczytałem wszystkie posty, 90% to pyskówki reszta dywagacje jak powinno być.
Czy coś w ogóle się zmieniło z tymi awansami?

PS. Jestem za tym aby ukrócić w końcu możliwość awansu w ten sposób raz na zawsze!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 14, 2012, 10:03:09 »
Nie jest zablokowane i mam nadzieje ze nigdy nie bedzie :)
Do moderatora może pora zamknąc watek który nic nie wnosi do dyskusji i dotyczy zamierzchłych czasów
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 15, 2012, 15:52:56 »
Witam
       Moim skromnym zdaniem to wszyscy, ale to wszyscy strażacy powinni zaczynać od Str. w JRG gdzie podczas stażu powinni odbywać PRAWDZIWE kursy i szkolenia uczące i przygotowujące do wykonywania zawodu. Po stażu mogliby być ewentualnie kierowani ( po spełnieniu wymogów) na szkoły SAP i/lub na SGSP, które powinny być tylko i wyłącznie zaoczne i porządnie wpajać teorie połączoną ściśle z praktyką. :fiuu:

Offline krzysztof175

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #223 dnia: Lipiec 15, 2012, 17:25:50 »
Strażaczek jestem też jak najbardziej za, taki system jest w Anglii. Może wtedy byłby mniejszy bałagan w naszej formacji, a tak taki kapitanek idzie zaraz po szkole do biura i to do KG a potem jest jak jest wszyscy wiemy :wall:

Offline firemardow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #224 dnia: Lipiec 22, 2012, 23:36:48 »
strażaczek, niestety u nas wolą dawać gwiazdki profesorom od fikołków lub pedagogom, którzy potem zostają 12 lub 11 i zachowują się jakby im wszczepili chipa wiedzy  :fiuu:
"...I ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,
A potem zapytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał..."