Autor Wątek: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?  (Przeczytany 82696 razy)

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Pragnę zwrócić uwagę koledze Mietkowi, że zdecydowana większość absolwentów SGSP po zakończeniu studiów idzie prosto za biurko chyba, że nie ma miejsca to wtedy idą na podział by przeczekać aż się zwolni biurko. Znikomy procent „NORMALNYCH STRAŻAKÓW PO SGSP” chce pracować docelowo na podziale bojowym!!!

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Pragnę zwrócić uwagę koledze Hakowemu, że pisałem o szkołach pozarniczych ogólnie, a nie tylko o SGSP - czytanie ze zrozumieniem to podstawa do jakiejkolwiek komunikacji - to po pierwsze.
Po drugie kolego Hakowy wszyscy oficerowie po SGSP pełnili służbę w podziale bojowym w czasie studiów, a to na Chłodnej, a to na "szóstce", aż w koncu w jednostce SGSP - gdybyś kończył SGSP, to byś o tym wiedział.

Ponadto naturalnym stanem rzeczy było dysponowanie podchrążych z SGSP do duzych akcji na ternie Warszawy, okolic, a w przypadku dużych i długotrwałych akcji nawet na terenie kraju np. pożar w Kuźni Raciborskiej.
O tym wszyscy normalni strażacy wiedzą i nikt nie poddaje w wątpliwość przygotowania operacyjnego absolwenta SGSP. Wątpliwosci takie wypowiadają natomiast bez oporów oficerowie po szydełkowaniu - ot np "Hakowy"

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2006, 14:10:33 wysłana przez Mietek »

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Kolego Mietek, a w którym roku kończyłeś SGSP, że miałeś praktyki na JRG 4 i 6 w W-wie???

Proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd kolegów, bo takie praktyki na stołecznych JRG to nie odbywały się w tym tysiącleciu. Chyba, że mówisz o wizytach podchorążych ubranych w mundury wyjściowe, którzy odwiedzają JRG a żeby zapoznać się ze sprzętem.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
No i oto właśnie przykład gościa, który nie bacząc na fakty, będzie kwestionował wszystko i wszystkim.
Hakowy, porozmawiaj z oficerami - opwiedzą Ci jak się pełniło słuzbe na 4, na 6. Opowiedza ci o akcjach, o wspolnie spędzonych latach w służbie. Może coś Ci zostanie, może dowiesz się jak pożar wygląda.


Pozdrawiam wszystkich normalnych strazakow

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Masz kolego pech, bo akurat tak się składa, że wiem o czym mówię. W przeciągu ostatnich kilku lat u stołecznych chemików praktyki na podziale bojowym w systemie 24/48 odbywali jedynie kadeci z SA Poznań oraz pracownicy KW i KG, którzy prosto po SGSP poszli za biurko.
Chyba, że w taki sposób odbyłeś praktyki – to zwracam honor.

A z oficerami, aspirantami, podoficerami i strazakami rozmawiam co zmianę i tu ICH SERDECZNIE POZDRAWIAM

P.S. OdpMasz kolego pech, bo akurat tak się składa, że wiem o czym mówię. W przeciągu ostatnich kilku lat u stołecznych chemików praktyki na podziale bojowym w systemie 24/48 odbywali jedynie kadeci z SA Poznań oraz pracownicy KW i KG, którzy prosto po SGSP poszli za biurko.
Chyba, że w taki sposób odbyłeś praktyki – to zwracam honor.

Jako „normalny strażak”, i „prawdziwy oficer” „mający dostęp do informacji na szczeblu krajowym” powinieneś Mietek odpuść i nie naciągać faktów

A z oficerami, aspirantami, podoficerami i strażakami rozmawiam co zmianę i tu ICH SERDECZNIE POZDRAWIAM

Nie neguje wszystkiego i wszystkich. Śmieszy mnie jedynie wynoszenie pod niebiosa absolwentów SGSP. Owszem jest spora grupa absolwentów SGSP, którzy wspaniale radzą sobie z obowiązkami i przywilejami jakie daje bycie oficerem zarówno w pracy na podziale bojowym jak i w pracy biurowej. Jednak jest też spora grupa aspirantów po studiach cywilnych, którzy otrzymali szlify oficerski i tak samo dobrze radzą sobie w pracy zarówno w podziale jak i za biurkiem. A mówiąc o aspirantach po studiach cywilnych typu „słynna” radomska ochrona środowiska, czy tzw. szydełkowanie, mówmy również o studentach np studiów zaocznych SGSP, którzy po kilkanaście razy podchodzą do zaliczeń i zaliczyć nie mogą, aż telefon nie zadzwoni – bo takie przypadki też są.

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Przepraszam, ale tekst mi się skopiował czytać od: P.S. Odp (3 akapit)

A co do praktyk zawodowych w ZRG odsyłam do wypowiedzi studenta SGSP
Cytuj
Efekt: w ciągu dwóch lat mam 30 wyjazdów. Nie uwazam ze to dużo

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Hakowy - czytaj ze zrozumieniem.... Bo szkoda mi czasu na tłumaczenie Ci składni zdania, logiki powiązania zdania nadrzędnego i podrzędnego itd.

Napisz mi w którym miejscu wychwalałem oficerów po SGSP.
Potwierdzam, że neguję i negowałem awansowanie oficerów po szydełkowaniu.
Widać hakowy, że jest to Twoj czuły punkt, bo nie przyjmujesz tych informacji, które w swej treści zawieram, tylko uprzedzony atakujesz za wychwalanie tych po SGSP. Śmieszny jesteś jak dziecko. Wyliczasz ile to wyjazdów było na praktyce, a ja nie dzieliłem kto ile miał wyjazdów tylko wydzieliłem tych oficerów, którzy żadnego kontaktu z ogniem nie mieli. Pouczę Cię - w strazy pożarnej można mieć w roku 5 wyjazdów, ale na tyle istotnych i na tyle skutecznych, że pojęcie operacyjne się wykształtuje.
Po drugie - dlaczego nie odniesiesz się do moich zarzutów wobec takich jak Ty szydełkowców, że dla Was służba to przede wszystkim dbanie o awanse,medale i inne przywileje. Porozmawiaj z cywilami pracującymi w straży - ich marzeniem jest zostać funkcjonariuszem. Zapytaj dlaczego - ano bo wyższe pensje będą mieli. Nikt z nich nie zapyta co będa robić gdy zostana funkcjonariuszem tylko ile będa zarabiać.
O tym jakoś nie piszesz. A rozmowy ze strażakami to jak sądzę całe Twoje doświadczenie strażackie?

Aby Twoje argumenty uhonorować potwierdzam, że nie jest również zasadą, że oficer po ukończeniu SGSP jest oficerem najlepszym, mało tego dodam więcej. Znam przypadki oficerów, za których wstydzę się, ze są w ogóle oficerami, a nawet komendantami (podaj maila to ci puszcze przykład). Mam wewnętrzny żal do wykładowców SGSP, że potrafią takie "kasztany" wypuścić, do decydentów, że takie "kasztany" honorują" awansami i mianowaniami - we wszystkich znanych mi przypadkach dotyczy to oficerów, bylych chorążych, którzy skończyli SGSP zaocznie. Znam przypadki oficerów po WOSPie, za których strażacy wstydzili się przynalezności do munduru. Nie ode mnie zależały ich awanse i mianowania, to ja raczej i strażacy podlegaliśmy ich poleceniom. Nic gorszego nie może spotkać strażaka jak podległość i podporządkowanie pod decyzje idioty, gbura, kłamcy, złodzieja i łapówkarza.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2006, 17:12:25 wysłana przez Mietek »

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Witam
Od niedawna obserwuję komentarze i opinie dotyczące "świetnej decyzji" KG i w tym krótkim czasie zdumiał minie jeden fakt niby to przypadkiem wszystkie rozmowy zeszły na inny tor. Meritum sprawy pominięto, a pojawiły się spekulacje jaka uczelnia jest lepsza. Przy okazji tych uczelni odnośnie oficerów po "szydełkowaniu" to uważam, że autor tej wypowiedzi nawet nie wie jak trudny jest szydełkowanie. W pewnym sensie zgadzam się z KG i kilkoma komentarzami odnośnie tej decyzji, że czas zrobić porządek z korpusem oficerskim. Ale przypominam, że odbywa się to poprzez zmianę przepisów prawa, a nie pod wpływem emocji czy sugestii bądź widzimisie. Stosowanie metody kobiety z okresem "bo tak" nie powinno mieć miejsca i bez względu czy to się komuś podoba czy nie. Ponadto nie przystoi dla K....ta. Jeszcze jedno chociaż wydaje mi się, że ktoś już o tym pisał, mianowicie jest wiele dziwnych kierunków, po których już zostali awansowani pewnie i wiele dziwnych na taki awans oczekuje ale to nikogo nie upoważnia do kpin z wielu powodów. Przede wszystkim jeżeli chce się coś zrobić to się zmienia prawo, a nie na odwrót.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2006, 21:40:02 wysłana przez meremre »

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 01, 2006, 10:19:09 »
Szanowny meremre. Tobie również zalecam czytanie ze zrozumieniem tekstu.
Z uwagi na to, że do ludzi, ktorych nie znam moje naturalne ustawienie oparte jest ogólnie pojętym szacunku, pozowlę sobie w tym duchu na krótkie wyjaśnienie specjalnie dla Ciebie.
Otóż na szydełkowaniu sie nie znam i znac sie nie zamierzam. Szydełkowanie podałem jako przykład nie dlatego, że jest ono czynnością trudną czy prostą, tylko dla tego, że nie ma żadnego związku z zawodem strażaka. W tym więc kontekście sformułowanie o szydełkowaniu użyłem. Mam nadzieje, że teraz to już będzie zrozumiałe.

Zmiany przepisów, o których wspominasz są rzeczywiście podstawą do reform, ale one nigdy nie następują bez uprzednio przpeorwadzonej dyskusji nad problemem. Wypowiedzi internetowe ja osobiście traktuję jako jakiś głos w tej czy w innej sprawie. Takie czy inne dyskusję generalnie są podstawą do działań formalnych, o których wspominasz. Mam nadzieje, że to dla Ciebie tez jest logiczne.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.

Offline roco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 01, 2006, 16:52:59 »
Szanowni forumowicze.
Moim skromnym zdaniem KG powinno określić konkretny termin zatrzymania nadawania pierwszego stopnia oficerskiego po uczelniach cywilnych i z nadejściem tego terminu wdrożyć go w życie. Ludzie trzy czy cztery lata temu rozpoczęli studia cywilne, często za zgodą KP, KM, otrzymali urlopy szkolne. Zainwestowali niemałe pieniądze. Złe podejście do ludzi, a dla strażaków cios poniżej pasa.
Pozdrawiam wszystkich rozgoryczonych.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 01, 2006, 23:23:37 »
Szanowni forumowicze.
Złe podejście do ludzi, a dla strażaków cios poniżej pasa.
Pozdrawiam wszystkich rozgoryczonych.
A dla których strażaków?
Dziwi mnie argumentacja niektórych forumowiczów, że w zasadzie wulkanizacja ofocerów po pszczelarstwie jest zła, ale powinno się ich wulkanizować przez najbliższe 3 lata bo kasę wywalili ( w domyśle kupili gwiazdki ).
Idąc waszym tokiem myślenia ogniomistrz z 20-letnim stażem po ukończeniu zaocznego technikum kolejowego powinien zostać co najmniej  aspirantem. Jakoś nie widziałem na forum soli pożarnictwa (podoficerów) walczących o gwiazdy tylko dla tego że zdobyli średnie wykształcenie.
Panowie niedoszli oficerowie może czas kończyć..... (cyt. Kmicic)
PS. Czekam na (nie)zasłuzone minusy.
Pozdrawiam.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 02, 2006, 01:26:15 »
mnie tylko ciekawi dlaczego w polsce, w takim kraju na szarym koncu europy, szczycimy sie ze mamy sgsp a inne kraje daleko bardziej od nas rozwiniete takowej szkoly nie posiadaja.
dlaczego u nich to dziala i to nawet lepiej a u nas, mimo ze takiej fajowej szkoly babrzemy sie w zadkiej kupie.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 611
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 02, 2006, 12:58:37 »

Po drugie kolego Hakowy wszyscy oficerowie po SGSP pełnili służbę w podziale bojowym w czasie studiów, a to na Chłodnej, a to na "szóstce", aż w koncu w jednostce SGSP - gdybyś kończył SGSP, to byś o tym wiedział.

Ponadto naturalnym stanem rzeczy było dysponowanie podchrążych z SGSP do duzych akcji na ternie Warszawy, okolic, a w przypadku dużych i długotrwałych akcji nawet na terenie kraju np. pożar w Kuźni Raciborskiej.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.

I chyba tylko Kuźnia raciborska i powódź w 1997 i 2002 roku. Poza tym nic. A czego nauczyli sie na szklonej jednostce? Do czego jeżdża? Do śmietnika - poważna sprawa, do pomocy innym jednostkom 6-tce, 4-ce, sami rzadko gdziekolwiek się ruszają. A jeśli jadą to z reguły dysponuje się inna jednostkę. Sami jadą do kotka na drzewku bądź śmietnika, no może wypadek samochodowy. Podobnie zrestą jest w innych szkoła SA PSP i CS PSP. Wie proszę nie siejcie fermentu.

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 02, 2006, 13:37:43 »
Dziękuję za wyjaśnienia dla P. Mietka. Były bardzo rzeczowe lecz zbędne. Zrozumiałem treść jego przesłania już wcześniej. Jednocześnie pozwolę sobie na cytat "proszę czytać tekst ze zrozumieniem". Istotą mojej wypowiedzi było, by nieco tolerancyjniej wypowiadać się o tych doszłych bądź niedoszłych oficerach. Znam ich wielu z obu grup i wiem, że uczelnie które kończyli są często dużo bardziej przydatne na zajmowanych przez nich stanowiskach niż SG. Niezrozumiałym jest dla mnie krytyka tej formy awansu ponieważ  nie aspiranci stworzyli tego babola legislacyjnego, ani też w późniejszym okresie kładli nacisk by zrobić ich oficerami. Uważam też, że nie potrzebna jest żadna dyskusja póki przepisy są obowiązujące to stopnie powinny być nadawane. Z chwilą zmiany w ustawie lub regulacji co do kierunków, które są przydatne zakończy się  „pochód” po gwiazdki.
PS.
Do Pozdrowień wszystkich strażaków normalnych i nie normalnych strażaków dołączę wypowiedź mego pierwszego K….ta „ połowa strażaków podobnie jak i w innych służbach mundurowych jest pier....nięta”
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2006, 13:40:12 wysłana przez meremre »

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 02, 2006, 14:20:33 »
Nie wiem jak bedzie z aspirantami, ale napewno nie zmieni sie zapis dotyczący osób, ktorzy idąc do straży mieli już studia, poniewaz tak jest we wszystkich służbach i w wojsku i w policji, a jesli chodzi o aspirantów wiadomo każdy ma ambicje i to jest dobre byle zeby to nie byly chore ambicje, pozdro

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 02, 2006, 17:03:17 »
Cytuj
A czego nauczyli sie na szklonej jednostce? Do czego jeżdża? Do śmietnika - poważna sprawa, do pomocy innym jednostkom 6-tce, 4-ce, sami rzadko gdziekolwiek się ruszają.

na zastepstwo do innych jednostek.

w wawce w bardzo latwy sposob mozna podniesc jakosc szkolenia podchorazych oraz wzmocnic zasoby kadrowe jrg- dac podchorazych do jogurtów :) miejsc jest baaardzo duzo
jednak polityka sprawia ze na czesci jednostek jezdi 5-6 ratownikow i to tez prz silnych wiatrach.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline rexhunter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 02, 2006, 18:39:52 »
zamiast sie licytować kto jest "lepszym" kto 'gorszym " oficerem, czy studia cywilne sa gorsze od sgsp? to może mądrale wykoncypujmy jak rozwiazać sprawe tych starych chorażych i aspirantów, którzy pokonczyli studia cywilne, a ich doswiadczenie zawodowe i znajomość pragmatyki i "zjedzone zęby na robocie" ma sie głęboko w poważaniu!!!!!!!!!! i sie ich buja, ze sa gorsi inni i jacyś tytularni!! cały system szkolenia w psp jest skopany, ogranicza rozwój średniej kadry dowoczej  np podoficerów, aspirantów, szkolenie podstawowe to takżde jakieś nieporozumienie ( powinna np zajmowac sie macierzysta jednostka). Ja sie zgadzam z jednym \, ze ukonczenie studiów takichg czy innych nie powiinno z obliga powodowac nadawania stopnie oficerskiego, alae zadaje pytanie czy powinni ten stopień uzyskac takze absolwencci sgsp z chwila zdania egzaminów?, czy może w odpowiednim momencie np. dopiero jak " powachaja troche dymu, czy zobacza co nieco na robocie". popracuja parę lat, ukończa przypadkowo studia dodatkowe , moze cywilne ( może nawet wychowanie przedszkolne, czy szydelkowanie noca jak tu sie czyta na forum) a wtedy stana sie wartościowsi od tych "jedynie słusznych specjalistów po jedynie słusznej szkole"?
Uważajcie panowie piszacy i przekomarzajacy sie, ze jesteście lepsi, czy uznaja was za gorszych, by nie stac sie tylko znawcami " od wagi topora i długości odcinka ", PSP ewoluuje i ewoluujmy razam z formacja, naprawiajmy system szkolenia, podnosmy standardy i uczmy się..... pokory !!!!!! Jedno wiem napewno NIKOMU TO NIE ZASZKODZI!!!

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 611
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 03, 2006, 09:23:14 »
Przeciez wszystko moża uregulowac, tylko potrzebna jest wola polityczna. Sam KG w ostatnim numerze PP mówi że studia cywilne jak najbardziej sa potrzebna, oczywiście nie wszystkie i nie wszystkim.
Ale czy nie można zrobic czegoś takiego jak jest w armii. Stopień przypisany do stanowiska.
Stanowiska dowódcze typu d-ca i z-ca d-cy JRG oficerskie, d-ca zmiany oficerskie, aspirackie, d-cy sekcji, d-ca zastęów aspitant, podoficer, strażak ratownik - podoficer, strażak, kierowca czy operator podoficer, strażak. Niedługo dojdzie że operatorzy sprzetu bedą również oficerami co jest chore. Zachowała by się stała liczba oficerów, aspirantów, podoficerów i strażaków na zmianach służbowych, a dodatkowo można by było stworzyć odpowiedni system dokształcania kadr. Jeśli szef chce cie awansować bo jest wolne stanowisko to prosze idź na kurs. Tak jak jest to w wojsku. Cały czas się szkolą, dokształacają. A u nas. Strażak przyjęty na stażu idzie na studia bo che zostac oficerem. To nie tak powinno być. Nie powinno być obligo że po studiach ma dostac oficera, ale może jeśli spełnia kryteria, którym w tym momencioe jest stanowisko. Zajmuje stanowisko, a co za tym idzie ma już pewne doświadczenie, to może dostać dany stopień. I to samo można wprowadzić do biura, od Komendanta do szarego kierowcy 8-godzinnego. A etaty typowo biurowe, np. księgowe, kadrowe, powinny byc czysto cywilne i problem wkrótce sam by się rozwiązał. Po co w księgowości albo w kadrach w Komendach są funkcjonariusze, którzy nigdy nie pełnili słuzby, a dostaja urlop dodatkowy i to niejednokrotnie w max. wymiarze. Niewątpliwie PSP potrzebna jest gruntowna reforma.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2006, 09:26:50 wysłana przez strazak998 »

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwiec 04, 2006, 19:11:25 »
Cytuj
mnie tylko ciekawi dlaczego w polsce, w takim kraju na szarym koncu europy, szczycimy sie ze mamy sgsp a inne kraje daleko bardziej od nas rozwiniete takowej szkoly nie posiadaja.
dlaczego u nich to dziala i to nawet lepiej a u nas, mimo ze takiej fajowej szkoly babrzemy sie w zadkiej kupie.
Ja miałem praktyki na chłodnej, poza tym często dysponowano nas do długotrwałych pożarów lasów, torfowisk, dysponowano nas do dużych pożarów w mieście, w województwie no i oczywiście w kraju. W czasie wakacji mieliśmy miesięczne praktyki w rodzimych jednostkach. Uważam, że przebieg praktyk był wówczas dość skuteczny.
Bulon i strazak998, a kto wg Was w ostatnich latach był, jest i być może dalej będzie Komendantem SGSP? Czyż nie cywil? Czyż nie cywile zdecydowali, aby praktyki podchorążych obecnie wyglądały tak jak opisujecie?
To po pierwsze, po drugie podkreślam, nawet minimalne praktyki pożarnicze są więcej warte od zupełnych abnegatów w sferze operacyjnej, jakimi są oficerowie po szydełkowaniu.
Aby zakonczyc tą marną dyskusję, wrócę do podstawowego problemu jaki poruszyłem. Ja nie oczekuję, abyśmy wszyscy tu uznali że SGSPowcy są lepsi, najlepsi jak kto woli od tych po szydełkach. Ja bym chciał, aby ktoś tutaj na forum wypowiedział głos rozsądku i utrzymał mnie w przekonaniu, że nie powinno się stawiać tych po szydełkach na stanowiska zwiazane z odpowiedzialnoscia operacyjna - komendant, naczelnik operacyjnej. Jeśli ktoś napisze mi, że jestem w błędzie to chyba nie uwierzę i odpiszę, żeby sobie jaj z poważnego probelmu nie robił. Tyle na zakończenie tej dyskusji.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 04, 2006, 21:03:48 »
Ja sobie jaja z poważnego problemu zrobię. Z mojego podwórka stwierdzę, że najbardziej w SGSP uczą migania się od roboty. I ten od dobrego szydełkowania, który wiecznie musi zastępować  poważniejszych tematach gwiazdki po tej szkółce, może z powodzeniem ich zastapić. Szczególnie gdy się ma kilkanaście lat słuzby, w tym kilka w podziale. Nie dotyczy to oczywiscie świerzych absolwentów z WAWY, bo tych zastąpi ogniomistrz.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 04, 2006, 23:22:47 »
Azotox zapoznaj się z definicją oficera po szydełkowaniu, a potem zabierz głos. Piszesz bez zapoznania się z treścią wcześniejszych postów, a więc i bez wniknięcia w istote problemu. W takim przypadku ta dyskusja nie ma żadnego sensu.
A "świerzy" nie pisze się przez "rz" - chyba nie jesteś tym, który zastępuję w pracy innych i który jest motorem napędowym Twojej komendy? Jeśli tak, to jesteś śmieszny jak każdy "szydełkowiec". 

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 04, 2006, 23:40:14 »
"istotę", "zastępuje"
Dyskusja na tym poziomie jest bez sensu.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 611
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 05, 2006, 08:41:27 »
Cytuj

Aby zakonczyc tą marną dyskusję, wrócę do podstawowego problemu jaki poruszyłem. Ja nie oczekuję, abyśmy wszyscy tu uznali że SGSPowcy są lepsi, najlepsi jak kto woli od tych po szydełkach. Ja bym chciał, aby ktoś tutaj na forum wypowiedział głos rozsądku i utrzymał mnie w przekonaniu, że nie powinno się stawiać tych po szydełkach na stanowiska zwiazane z odpowiedzialnoscia operacyjna - komendant, naczelnik operacyjnej. Jeśli ktoś napisze mi, że jestem w błędzie to chyba nie uwierzę i odpiszę, żeby sobie jaj z poważnego probelmu nie robił. Tyle na zakończenie tej dyskusji.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2006, 08:45:02 wysłana przez strazak998 »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 611
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 05, 2006, 08:44:07 »
A nie wydaje ci się że lepszym na tym stanowisku będzię oficer nawet po szydełkowaniu jak to nazywasz, który ma 10-cio, 15-sto,a i niejednokotnie 20-sto letnie doświadczenie w pracy operacyjnej, bo pracował całe życie na podzile i przeszedł wszystkie stopnie kariery od strażaka ratownika, poprzez kursy podoficerskie i aspranckie?, Albo aspirant z równie dużym doświadczniem który skończył studia i zjadł zęby na pożarnictwie? niż ktoś kto przez 5 lat leżał do góry wentylem potem od razu trafił za biurko (jak większośc absolwentów SGSP) i ktoś taki ma brac odpowiedzialność i kierować niejednokrotnie działaniami i wydawać polecenia? Zrób sobie statystykę. Zapoznaj się w swoim rejonie ilu absolwentów SGSP trafia na podział a ilu za biurko? Ilu jest pełnowartościowych ludzi z wieloletnim doświadczeniem, którzy ukończyli studia cywilne, którzy znają ten fach od podszewki? Jak myślisz dlaczego kierownictwo tak słabo dba o podział? Bo w życiu tam nie byli oprócz praktyk zawodowych, które musieli odbębnić w szkole. Mało który widział ogień, a jeśli już widział to już ze stanowiska kierowniczego. Spójrz sobie na przebiego kariery chociażby KG, która opisana była swego czasu na stonie. I tak jest z większością decydntów. Nie mają pojęcia o tym jakie problemy są na dole (na podziale) i wogóle ich to nie interesuje. Co z tego że jeżdżą po Polsce i odwiedzają jednostki i pytają strażków o ich problemy jak nic się z tym nie dziej. Tak było jest i długo jeszcze bedzie.

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 05, 2006, 10:51:04 »
Cytuj
"istotę", "zastępuje"
Dyskusja na tym poziomie jest bez sensu.


Azotox - nie porównuj moich błędów klawiaturowych z Twoimi ortograficznymi.

strazak998 - Jesli oficer cywil ma wieloletnie doswiadczenie w pracy operacyjnej to nie jest to oficer po szydełkowaniu. Czytaj ze zrozumieniem, zapoznaj się z postami wcześniej. Oficer po szydełkowaniu został tam zdefiniowany. Powtarzam się, ale czynię to tylko przez grzeczność.