Autor Wątek: awanse 2013  (Przeczytany 43101 razy)

kuli998

  • Gość
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 25, 2013, 18:38:03 »
Z wszystkim w tej firmie tak jest, kto dostał "przyspieszacza" też widać...i wiadomo jak to jest. Czemu się nikt temu nie przyjrzy...no cóż, kolejny rok w plecy...mimo wszystko gratuluję awansowanym.

Offline fajrmen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 25, 2013, 19:54:13 »
A zajmują obecnie stanowiska oficerskie?

Offline nowy8

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 25, 2013, 20:07:43 »
Zajmują stanowiska oficerskie, podobnie jak i ja. Tylko jak wcześniej powiedziałem są lepsi i najlepsi...Fakt troszkę lat w PSP a dalej człowiek wierzy że może być normalnie....a jest jak zawsze

Pozdrawiam

misiek202

  • Gość
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 25, 2013, 23:39:31 »
a czy z PSK/MSK ktoś nie dostał? chodzi o asp po cywilnych studiach zajmującego stanowisko oficerskie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 26, 2013, 06:30:52 »
a czy z PSK/MSK ktoś nie dostał? chodzi o asp po cywilnych studiach zajmującego stanowisko oficerskie?
tam gdzie pracuje wystąpiono na dyżurnego operacyjnego z 18 letnim stażem i nie dostał
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 26, 2013, 08:19:18 »
ukończenie SPO umożliwia zajmowanie stanowisk oficerskich przez strażaków z wyższym wykształceniem bez tytułu zawodowego technik pożarnictwa; na stanowisko oficerskie taki strażak może być mianowany tylko w trybie art. 36 ust. 8; w czasie tych trzech lat, o których mowa w tym przepisie, strażak ten powinien ukończyć SA (po staremu) lub kwalifikacyjne kursy zawodowe w zakresie kwalifikacji Z.22 i Z.23 oraz uzyskać tytuł zawodowy technik pożarnictwa, zdać egzaminy zawodowe eksternistycznie, lub ukończyć SPO; samo ukończenie SPO nie gwarantuje uzyskania pierwszego stopnia oficerskiego i może pora z tym się pogodzić; strażak zajmujący stanowisko oficerskie nie powinien mieć problemów z odróżnieniem norm prawnych o charakterze obligatoryjnym od tych, które są fakultatywne i ich stosowanie pozostawione jest uznaniu przełożonego w tym przypadku; a jeżeli ktoś tego nie rozumie, to później mamy takie żale...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Kolejny nowy

  • Gość
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 26, 2013, 09:38:22 »
Po pierwsze: albo dajecie wszystkim albo nikomu. Dlaczego z SPO 1 dostali wszyscy (oprócz tych, co podpadli).
A po drugie: sama nazwa szkolenia "dla strażaków ubiegających się o pierwszy stopień oficerski" wskazuje po co się kończy takie szkolenie. Jedyną przeszkodą mogło być nieposiadanie stanowiska oficerskiego. Ale przecież wszyscy, o ile mi wiadomo, takowe posiadali.

Kolejny nowy

  • Gość
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 26, 2013, 09:41:41 »
A i jeszcze chcę się zapytać, uznanie którego przełożonego? Bezpośredniego czy Komendanta Głównego?

Offline Konstant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 26, 2013, 12:19:33 »
Kolego Tomson... otóż chciałbym Ci powiedzieć, że aspirant z kilku lub kilkunastoletnim stażem doskonale wie co to jest front pożaru, rozgorzenie i inne rzeczy o których wspominałeś. Powiem nawet więcej, aspirant z kilkuletnim stażem jest dla mnie więcej wart niż świeży oficer po SGSP. Mam w swojej komendzie kilku takowych i owszem, wiedzę mają sporą, ale niestety o prawdziwej straży i działaniach ratowniczych wiedzą oni tyle ile wyczytali w książkach. Brak im doświadczenia, o którym Panowie decydenci chyba najwyraźniej zapomnieli.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 26, 2013, 13:28:03 »
otóż chciałbym Ci powiedzieć, że aspirant z kilku lub kilkunastoletnim stażem doskonale wie co to jest front pożaru, rozgorzenie i inne rzeczy o których wspominałeś. Powiem nawet więcej, aspirant z kilkuletnim stażem jest dla mnie więcej wart niż świeży oficer po SGSP. Mam w swojej komendzie kilku takowych i owszem, wiedzę mają sporą, ale niestety o prawdziwej straży i działaniach ratowniczych wiedzą oni tyle ile wyczytali w książkach. Brak im doświadczenia,

Zgadzam się z Tobą Konstant. I podobnie jak Ty, zgadzam się z tym, że doświadczeni Panowie Aspiranci powinni pozostać aspirantami i pracować tam, gdzie ich doświadczenie wykorzystane zostanie najlepiej - czyli na podziale bojowym. Jak taki doświadczony aspirant dostanie awans na stopień oficerski to za chwilę zostanie zabrany do biura i jego doświadczenie przestanie mieć znaczenie, bo do akcji wyjedzie może z raz na miesiąc jak będzie miał dyżur. A niedoświadczeni oficerowie po SGSP niech od razu trafiają za biurka i nie przeszkadzają "doświadczonym" przy działaniach. Więc Panowie Aspiranci - nie przejmujcie się brakiem awansu - przecież to tylko 20 zł więcej do pensji a świadomość procentującego każdej służby doświadczenia  - bezcenna. Za biurkiem nie będzie tego luksusu.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 26, 2013, 14:28:12 »
I wiedza kolegi Tomson kończy się na tym co zacytował. Ale jakby te zjawiska napotkał na pierwszej linii ognia to portki od "nomexu" miałby pełne ze strachu. Wielkie mi co. Każdy może teorie przyswoić ale wcielić to w życie to już gorzej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2013, 14:31:51 wysłana przez firek998 »

Tomson

  • Gość
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 26, 2013, 17:26:18 »
Panowie spokojnie :)
Wyraźnie napisałem, że to chodzi o MOJĄ jednostkę. Na MOJEJ jednostce są  aspiranci, którzy dostali awanse (stanowisko) za różne prace remontowo - budowlane nie tylko na jednostce... ;) i za kilka innych "numerów".
I wyraźnie napisałem, że poza tymi pracami to na pożarnictwie niewiele się znają. Co z tego, że gość ma xx lat w straży jak przy akcji zachowuje się jak spanikowany świerzak, ludzie po prostu boją się z nimi jeździć do akcji.

Proszę mnie zrozumieć, ja nie mówię że nikomu się ten stopień nie należny! Znam wartościowych strażaków aspirantów którzy takowy awans powinni dostać. Jeden  zadał sobie trud i poszedł na mgr do SGSP i on dostał. A tu ani chęci ani wiedzy a oczekiwania ogromne....
Poza tym to nie jest tylko moje zdanie ale 90% załogi. U nas jest taka atmosfera, że tego typu awans po prostu może już przelać czarę goryczy...

Jak im tak zleży na stopniach to niech zadadzą sobie trochę trudu i spełnią wymagania formalne tak żeby dostali a nie "mogli dostać" stopień.

Oczywiście skończenie SGSP to nie wszystko.... i nie każdy po SGSP na dowódcę się nadaje.
Aspirant może byś świetnym dowódcą a kpt. nie. Bardziej zależy to od predyspozycji człowieka niż skończonych szkół.

Jest u nas asp. jakieś 25 lat służby ma szacunek i uznanie wśród załogi, człowiek od którego można się wiele nauczyć. Ale ma również swoje zdanie i niejednego przełożonego potrafi zawstydzić, dlatego też jest pomijany przy awansach.
A wierne pieski, którym by przełożony powiedział że 2+2=5 to by to przyjęli za prawdę objawioną i to oni są pchani.

Poematy można by pisać :)

Także panowie troszkę dystansu.
 


Offline Jefferson21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 27, 2013, 17:16:21 »
Z tego co się orientuję to pierwszy stopień oficerski w tym roku dostali tylko Ci co zajmują stanowiska oficerskie, posiadają tytuł zawodowy technik pożarnictwa oraz wykształcenie wyższe inżynierskie w specjalności przydatnej na zajmowanym stanowisku. Czasy kiedy można było dostać mł. kpt. po wyższej szkole tańca góralskiego skończyły się w 2005 r. kiedy zmienili przepisy w ustawie o PSP.
Jeżeli znacie takie przypadki w tym roku to poproszę o konkretny przykład jakie stanowisko tytuł zawodowy oraz wykształcenie osoba posiadała i niesłusznie dostała pierwszy stopień oficerski.
Pozdrawiam

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 27, 2013, 22:14:36 »
oj były po 2005 r awanse,były dla aspirantów po studiach np. bawi dzieci lub temu podobnych,były

misiek202

  • Gość
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 28, 2013, 08:29:42 »
Panowie, kazdy z nas ma taki sam zołądek i dzieci.  Skoro asp zajmuje stanowisko oficerskie bo powiedzmy jest w koleejce do awansu w danej jednistce to czemu mu nie dac. Niech kazdemu z nas zyje się dobrze. To komendant rozdaje stanowiska i wie ile potrzebuje oficerów. Po co ta zawiśc miedzy nami, gramy w jednej druzynie!!!

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 28, 2013, 08:39:37 »
W zeszłym roku, stopień oficerski jako absolwent SPO dostały osoby, które w tym SPO nie brały udziału. Konkretnie 2 osoby - jedna z KG druga z wielkopolski. Teraz trzeba to "zajście" wyjaśnić.

Offline Konstant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 28, 2013, 10:40:24 »
A co z licencjatami? W końcu to też wyższe wykształcenie, równoznaczne z inżynierem, a chyba nikt nie powie że przkladowy licencjat z zarządzania kryzysowego jest mniej przydatny niż inżynier po ochronie środowiska...

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 28, 2013, 14:42:33 »
W zeszłym roku, stopień oficerski jako absolwent SPO dostały osoby, które w tym SPO nie brały udziału. Konkretnie 2 osoby - jedna z KG druga z wielkopolski. Teraz trzeba to "zajście" wyjaśnić.

Ty Antoni, a 3 osoby przeżyły katastrofę. Znamy twoje bajki. Nie wiem co bierzesz ale albo bierz połowę albo zmień dilera. Tak się składa że znam tego gościa z KG i zapewniam cię że brał udział. Był jedyny z KG. Pomyśl przez chwilę zanim coś napiszesz. A nie snujesz chore teorie rodem ze Smoleńska. Bo przecież i w SGSP i w KG pracują idioci, którzy tylko czekają jakby tu się podłożyć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2013, 14:48:46 wysłana przez strazak998 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 28, 2013, 14:52:08 »
Podajcie nazwisko a w bardzo prosty sposób da sie sprawdzic czy strazkusX czy strazak998 to ANTONI  :szalony:
Zapytamy absolwentów. Tylko dodajcie nr SPO na którym był/nie był* :)
*niepotrzebne skreslic
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2013, 14:57:58 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 28, 2013, 15:33:01 »
Podajcie nazwisko a w bardzo prosty sposób da sie sprawdzic czy strazkusX czy strazak998 to ANTONI  :szalony:
Zapytamy absolwentów. Tylko dodajcie nr SPO na którym był/nie był* :)
*niepotrzebne skreslic

Ja jestem gotowy. Czekamy na ruch srazakusX.

Offline Franciszek Dolas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 28, 2013, 16:29:10 »
Z tego co się orientuję to pierwszy stopień oficerski w tym roku dostali tylko Ci co zajmują stanowiska oficerskie, posiadają tytuł zawodowy technik pożarnictwa oraz wykształcenie wyższe inżynierskie w specjalności przydatnej na zajmowanym stanowisku. Czasy kiedy można było dostać mł. kpt. po wyższej szkole tańca góralskiego skończyły się w 2005 r. kiedy zmienili przepisy w ustawie o PSP.
Jeżeli znacie takie przypadki w tym roku to poproszę o konkretny przykład jakie stanowisko tytuł zawodowy oraz wykształcenie osoba posiadała i niesłusznie dostała pierwszy stopień oficerski.
Pozdrawiam
Kolego, klucz przyznawania awansów o którym piszesz, wydaje sie byc logiczny. Jednak jest chyba inaczej. Znam przypadek właśnie z bierzacego roku... Awans oficerski, po AWF-e. Strażak o niedawna na stanowisku oficerskim, które ze sportem nie ma nic wspólnego. Krótki staz pracy... W roku ubiegłym, tez były awanse po kierunkach których przdatność w PSP, moze byc mocno dyskusyjna..

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 28, 2013, 19:46:05 »
W zeszłym roku, stopień oficerski jako absolwent SPO dostały osoby, które w tym SPO nie brały udziału. Konkretnie 2 osoby - jedna z KG druga z wielkopolski. Teraz trzeba to "zajście" wyjaśnić.

Ty Antoni, a 3 osoby przeżyły katastrofę. Znamy twoje bajki. Nie wiem co bierzesz ale albo bierz połowę albo zmień dilera. Tak się składa że znam tego gościa z KG i zapewniam cię że brał udział. Był jedyny z KG. Pomyśl przez chwilę zanim coś napiszesz. A nie snujesz chore teorie rodem ze Smoleńska. Bo przecież i w SGSP i w KG pracują idioci, którzy tylko czekają jakby tu się podłożyć.

Informację mam z wiarygodnego źródła - które pokazało mi takie dowody, że mi szczęka opadła.
W zeszłym roku była promocja absolwentów SPO-1. Promocji nie otrzymały dwie osoby - pomimo, że 40 zdało pozytywnie egzamin - z tych osób tylko 38 dostało awans wg rozkazu personalnego - jedna nie dostała dlatego, że dostała stopień dużo wcześniej - druga nie wiadomo dlaczego - w to miejsce znalazły się dwie inne osoby, z tak zwanej "czapy", które zapełniły listę po to, żeby nie wzbudzać podejrzeń i pytań co do składu. Było 40 - awansowano 40. Żadnych pytań co i dlaczego. Jest lista, cyferki się zgadzają podpis ministra leci.
...
Jeszcze raz powtórzę: awans na mł.kpt. jako absolwent SPO otrzymały dwie osoby które w SPO na pewno nie uczestniczyły.

Pierwszy, najbardziej oczywisty dowód - nie było ani jednego mężczyzny z KG w SPO które otrzymało promocję.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2013, 08:05:20 wysłana przez strazakusX »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 28, 2013, 20:01:16 »
Antoni też ma twarde dowody na eksplozje na pokładzie i na przeżycie 3 osób ale do prokuratury jakoś nie poleciał. I pewnie ty jako prawy obywatel RP też o swoich mocnych dowodach nikogo nie powiadomiłeś. Oskarżasz teraz kogoś o fałszowanie dokumentów. Jeśli to jest prawda w co osbiście wątpię o swoich rewelacjach powinienes powiadomić organa ścigania a chociaż media. Szczerze wątpię żeby ktoś się podkładał pod jakiegoś młodego. Przecież równie dobrze mogli go wciągnąć na listę studentów i by skończył. No ale czekamy na dowody.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 28, 2013, 20:20:29 »
Antoni też ma twarde dowody na eksplozje na pokładzie i na przeżycie 3 osób ale do prokuratury jakoś nie poleciał. I pewnie ty jako prawy obywatel RP też o swoich mocnych dowodach nikogo nie powiadomiłeś. Oskarżasz teraz kogoś o fałszowanie dokumentów. Jeśli to jest prawda w co osbiście wątpię o swoich rewelacjach powinienes powiadomić organa ścigania a chociaż media. Szczerze wątpię żeby ktoś się podkładał pod jakiegoś młodego. Przecież równie dobrze mogli go wciągnąć na listę studentów i by skończył. No ale czekamy na dowody.

To są twoje słowa o oskarżaniu o fałszowanie. Przed chwilą zarzekałeś się, że znasz kolesia który na pewno był na SPO - teraz mówisz o przypuszczeniach. Bądź mężczyzną w końcu podajesz się za strażaka i miej honor odpowiedzieć za swoje poprzednie słowa.
...
Co do podkładania się to niestety kolejny raz udowadniasz, że opisujesz swoje wizje a nie fakty. Na SPO-1 z tego co pamiętam przy układaniu, lista była tak kombinowana, że paznokcia byś tam nie wsadził a co dopiero jakieś spadochrony które nie dały rady na kursikach z poprzedniej epoki.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2013, 08:09:58 wysłana przez strazakusX »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 29, 2013, 08:28:52 »
Ten człowiek z KG o inicjałach RC to młody czy starszy? Mam kilku kolegów w SGSP to podpytam o twoje rewelacje. A co do mojego kolegi, który kończył SPO to i owszem mam i pracuje on nadal w KG.
A tak na marginesie, czy to nie dziwne, że spośród 30 tys. strażaków tylko kolega strazakusX jest  zawsze w posiadaniu a to dowodów, a to wiedzy 100%-ej na różnego rodzaju problemy. A może tych dowodów dostarczył ci jeden z tych którzy nie zdali pozytywnie egzaminu i dlatego nie dostali promocji? A może ty byłeś jednym z nich? A może żadnych dowodów nie ma tylko jak w każdym innym temacie strazakusX chce wypłynąć i mącić jak zwykle w środowisku. Bądź mężczyzną i pokaż te dowody. Niech wszyscy je zobaczą skoro są tak powalające. Nie było chyba jeszcze tematu na forum w którym nie zabrałbyś głosu i zawsze masz rację i zawsze masz dowody i potwierdzasz zarzuty innych, etc. Tylko jakoś do tej pory nie podałeś ani racjonalnych argumentów ani przekonywujących dowodów. Ktoś coś powiedział, inni jeszcze dodali swoje parę groszy, a ty to łykasz jak pelikan i wrzucasz potem na forum. Tak się składa koleżko, że zarówno SGSP jak i KG są kontrolowane przez różnego rodzaju organa o których nawet nie słyszałeś. Gdyby coś takiego miało miejsce zapewniam cię, że ci którzy nie znaleźli się na liście promowanych podnieśli by pierwsi krzyk i zwrócili się do tych instytucji celem zweryfikowania. Ale oni jakoś siedzą cicho, za to ty jak zwykle podnosisz głos. No ale z niecierpliwością czekam na te rewelacyjne dowody. Jeśli się potwierdzą przeproszę i przyznam rację.