Autor Wątek: awanse 2013  (Przeczytany 43103 razy)

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 10, 2013, 10:54:58 »

Przykład 1: Jeśli jakiś absolwent (był na listach obronionych) złamał nogę to jego nazwisko na promocji nie było odczytane, nie stał w szeregach a stopień dostał.
Przykład 2: Jeśli ktos poszedł na studia na własną rękę (bez skierowania) to był na listach obron ale stopnia nie musiał dostać. Jak nie dostał stopnia to nie był na promocji i nie był czytany.

Problemem nie jest nie odczytanie kogoś. Problemem jest odczytanie kogoś jako absolwenta studiów z którymi nie ma nic wspólnego. Tłumaczenie podawania nieprawdy chęcią skrócenia czasu wypowiedzi, sam przyznasz, że nie należy do poważnych.
Na te studia nie można pójść bez skierowania. (vide: rozporządzenie).

Na uroczystości promocji nie były odczytywane rozkazy personalne MSW, w którym sa wymienieni z imienia i nazwiska wszyscy, którzy otrzymali stopień - były odczytywane wyciągi z tych rozkazów, gdzie były wymienione tylko liczby otrzymujacych stopień młodszego kapitana z poszczególnych rodzajów studiów....

Niestety ale, rozkaz personalny MSW 92/KADR/12 został odczytany w całości co do imion i nazwisk.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2013, 13:37:42 wysłana przez strazakusX »

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 10, 2013, 14:14:32 »
Moim zdaniem tylko jedną kwestię trzeba wyjaśnić Czy Pan Jacek i Radosław byli kiedykolwiek w SGSP bo zgadzam się w 100% ze strazakusx że na listach ich niema a na promocji są i to jest fakt niepodważalny . Nie wiem natomiast czy mieli prawo się tam znaleść bo np. skończyli coś innego i zostali dokoptowani  do ostatniego szeregu. Ta sprawa warta jest wyjaśnienia .

A Ci co twierdzą że na listach jest ktoś o w/w imionach to może czas na emeryturkę ponieważ coś nie tak z oczkami i słuchem .


Zadałem sobie trochę trudu i poszukałem na portalu społecznościowym. Są takie nazwiska i wygląda na to że widzieli chłopaki SGSP
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2013, 14:35:15 wysłana przez bombaj998 »

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 10, 2013, 15:36:59 »
... Nie wiem natomiast czy mieli prawo się tam znaleść bo np. skończyli coś innego i zostali dokoptowani  do ostatniego szeregu. ...

Dokoptować do ostatniego szeregu - owszem. Umieścić po środku w dwóch szeregach? To już nie dokoptowanie, a schowanie.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 10, 2013, 16:40:08 »
Nie wiem skąd tak daleko idące i pochopne wnioski o jakimś chowaniu w szeregach. Widzę, że każde słowo potraficie zinterpretować po swojemu i nie koniecznie zgodnie z prawdą. Nie doszukujcie się dziury w całym. Nie łączcie swoich dociekań o niezgodnościach w listach z ustawieniem na placu bo takiego związku nie ma.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 10, 2013, 16:59:21 »
Z tym "schowaniem" to już przesada. Jeśli ktoś faktycznie chciałby kogoś "schować" to raczej środek szeregu czy jego koniec nie miałoby tu znaczenia. Szeregi po prostu ustawia się wg określonego szablonu (najczęściej wzrost). jedyne co jest tu do wyjaśnienia to "dokooptowanie" tych 2 osób do kursu SPO-1. Logiczne jest, że nie ma sensu robić dodatkowego szeregu dla dwóch osób, które są promowane z innych list niż pozostali i łatwiej dołączyć je do konkretnej listy, np. jak w tym przypadku SPO-1.
Jedyną zagadką pozostaje na jakiej podstawie te osoby zostały promowane, a faktu podpięcia ich pod listę kursu bym się nie czepiał (chyba, że faktycznie nie mieli podstaw do promocji i zostali na lewo dopisani do kursu).

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 10, 2013, 17:31:23 »
jedyne co jest tu do wyjaśnienia to "dokooptowanie" tych 2 osób do kursu SPO-1.

Dokładnie tu się zgadzam, najpierw trzeba wyjaśnić czy  mieli podstawy by być promowanym i dalsze działania uzależnić od tego. Z tego co mają w profilu na nk to mieli styczność z SGSP. Może się okazać że 7 stron pisania sprowadzi się do tego że byli po prostu spadochroniarzami dokoptowanymi do szeregu. 

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 10, 2013, 17:57:52 »
OK. Bo znowu doszukujecie się Panowie na siłę wytłumaczenia.

1. Ogłoszono publicznie, że Ci dwaj Panowie są absolwentami SPO-1 - FAKT niezaprzeczalny
2. Nie ma ich na listach egzaminu końcowego SPO-1 - FAKT niezaprzeczalny
3. Nie brali udziału w zajęciach SPO-1 - potwierdzone przez kilka osób

Pytanie: Dlaczego?

Ja nie doszukuje się czy kogoś schowano czy nie. Dla mnie to tak wygląda - ale nie ma to znaczenia - tak samo jak czy dokoptowano czy nie, czy z powodów porządkowych czy innych. Czy byli równo wzrostem, czy ktoś nie przyjechał.
Ogłoszono coś publicznie i chcę wiedzieć dlaczego, skoro jest to nieprawda.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 10, 2013, 18:45:18 »
OK. Bo znowu doszukujecie się Panowie na siłę wytłumaczenia.

1. Ogłoszono publicznie, że Ci dwaj Panowie są absolwentami SPO-1 - FAKT niezaprzeczalny
2. Nie ma ich na listach egzaminu końcowego SPO-1 - FAKT niezaprzeczalny
3. Nie brali udziału w zajęciach SPO-1 - potwierdzone przez kilka osób


Jeżeli takie są fakty to mnie przekonaly. Pytanie nie dlaczego zostali promowani(bo tu wajchy nie było) tylko jakim cudem ukonczyli SPO?