Autor Wątek: awanse 2013  (Przeczytany 43223 razy)

div

  • Gość
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 08, 2013, 14:09:43 »
Do Eqinox

Z ROZPORZĄDZENIA MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
w sprawie przeszkolenia zawodowego strażaków Państwowej Straży Pożarnej

§ 4.ust. 3. Od kandydatów na przeszkolenie zawodowe,
o których mowa w ust. 2, posiadających tytuł zawodowy
inżyniera w zakresie inżynierii bezpieczeństwa
w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego,
którzy posiadają kwalifikacje do zajmowania stanowisk
podoficerskich w Państwowej Strazy Pożarnej,
nie wymaga się posiadania tytułu zawodowego technika
pożarnictwa lub dyplomu potwierdzającego kwalifikacje
zawodowe w tym zawodzie.

razdwa

  • Gość
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 08, 2013, 14:43:27 »
Witam. Zostałem uprzedzony, dodatkowo na sgsp.pl w warunkach przyjęcia na też studia to widnieje. Pozdrawiam

Kolejny nowy

  • Gość
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 08, 2013, 14:50:10 »
Na SPO tak, mogą być podoficerowie. Ale na SPF to już chyba tylko aspiranci. Czy mam rację?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.397
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 08, 2013, 15:22:35 »

Tak @lang masz rację, ale nie tylko technicy pożarnictwa. Jak napisano powyżej również "...posiadających tytuł zawodowy
inżyniera w zakresie inżynierii bezpieczeństwa
w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego..."
A gdzie tak jest napisane... Wskaż prosze podstawe prawna. Bo ja chetnie wskaże podstawe która mówi że tylko technicy i ta podstawa jest w randze rozporządzenia  które wskazałeś powyżej.
Nie jest równozancznym zawodem inżynier po cywilnych studiach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 08, 2013, 15:35:10 »
Eqinox, nie masz racji.

przeczytaj raz jeszcze  ust.3  artykułu 4 tego rozporządzenia:

"3.  Od kandydatów na przeszkolenie zawodowe,
o których mowa w ust. 2, posiadających tytuł zawodowy
inżyniera
w zakresie inżynierii bezpieczeństwa
w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego,
którzy posiadają kwalifikacje do zajmowania stanowisk
podoficerskich w Państwowej Straży Pożarnej,
nie wymaga się posiadania tytułu zawodowego technika
pożarnictwa
lub dyplomu potwierdzającego kwalifikacje
zawodowe w tym zawodzie.."

Czyli podoficerowie, którzy w cywilu zrobili IBP na SGSP mogą iść na SPF.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2013, 15:41:52 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 08, 2013, 15:42:04 »
Koledzy nie przekonacie nieprzekonanych, że białe jest białe a czarne jest czarne. Pewnie koledzy są w gronie tych co nie dostali ** i razem z "Antonim" sieją ferment nie znając przepisów, mało tego nie potrafiąc ich interpretować o rozumieniu nie mówiąc. Najlepiej to pokaż gdzie to jest napisane bo mi się nie chce szukać.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 08, 2013, 16:54:06 »
Pięknie, spuszczajcie się tu dalej nad naginaniem przepisów. Doskonale wiecei, że najpierw na SPF mieli pójść Ci którzy są na "warunkowym" czyli muszą uzupełnić kwalifikację.
Dalej, od krzykaczy i gawiedzi w postaci firków i kudłatych oczekuję dowodu na to, że te dwa gagatki były na SPO-1. W przeciwnym razie oczekuje przyznania Wam dożywotniego przydomka KŁAMCA na tym forum.
A propos tych gwiazdek, zostały tak zdewaluowane jak oznaczenia hoteli w Egipcie. 4 gwiazdki to jeszcze karaluchy a pięć gwiazdek jako tako. 2 gwiazdki to wyjątkowo odrażające miejsce.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 08, 2013, 17:58:21 »
Antonio. Wiem że teraz za wszelką cenę będziesz się bronił i wybielał, ale to ty miałeś coś udowodnić. A póki co twoje dowody są tak wiarygodne jak te dowody prawdziwego Antoniego. Mnie nie przekonały i jak widzę co niektórych myślących też. Nie potrafisz rozmawiać na argumenty tylko chore tezy wyssane z palca. Opublikowałeś kilka stron z czego kilka jest pustych, nazwisk zaledwie coś ponad 20 i teraz chcesz żeby ktoś coś udowodnił? No chłopie trochę rozsądku. Jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć i B.

Offline nowy8

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 08, 2013, 21:19:05 »
Antonio. Wiem że teraz za wszelką cenę będziesz się bronił i wybielał, ale to ty miałeś coś udowodnić. A póki co twoje dowody są tak wiarygodne jak te dowody prawdziwego Antoniego. Mnie nie przekonały i jak widzę co niektórych myślących też. Nie potrafisz rozmawiać na argumenty tylko chore tezy wyssane z palca. Opublikowałeś kilka stron z czego kilka jest pustych, nazwisk zaledwie coś ponad 20 i teraz chcesz żeby ktoś coś udowodnił? No chłopie trochę rozsądku. Jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć i B.

Widać koledze nie otwiera się całość, albo kolega nie chce przeczytać całości. Egzaminy podzielone były na dwa dni - dzień pierwszy 12 osób, dzień drugi- 28 osób. Z matematyki szkoły podstawowej daje to liczbę 40, czyli dokładnie tyle ile osób zostało zakwalifikowanych i co ważniejsze ukończyło SPO 1. Ale jak już naukowo stwierdzono 1+1 to nie zawsze koniecznie = 2......Teoria kolegi jest innowacyjna  - na tych kilku stronach są dwa dodatkowe nazwiska, a co tam na każdej z nich po jednym.

Pozdrawiam

misiek9988

  • Gość
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 08, 2013, 23:02:08 »
a teraz z innej beczki, jak w zlym watku pisze to przeniscie to innego. otóż, jestem asp i wlasnie otrzymalem stanowisko oficerskie, mam tez wszystkie kwalifikacje (licencjat po cywilnych) i czy w 2014 roku na maj mam szanse otrzymac  ml kpt,  teraz 2 pytanie czy na listopad jest mozliwosc otrzymania ml kpt za zaslugi czy cos takiego.  albo co trzeba spełniac, bo wiem ze niektorzy spelniali wszystkie kryteria i na listopad otrzymali **. tylko nie piszcie z e wtym wieku i stopniu powinienes wiedziec o co kaman... chodzi mi o konkretnas odpowiedz podparta aktem prawnym, coz może macie wiecej czasu wolnego niz ja...:(

Offline pablosantiago

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 09, 2013, 07:00:10 »
Panowie
Co ma się zmienić dla podoficerów z inż. badź mgr inż. pożarnictwa w 2014r.?? Z mojego punktu widzenia nic gdyż kwalifikacje pozostają takie same jak dla podchorążych konćżących SGSP...

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 09, 2013, 11:18:06 »
Cholera ludzie!
Kolejny już wątek, w którym jeden imbecyl napędza innych forumowiczów.  Macie jakąś promocję na przytakiwanie palantom ?
Wyskoczył "antoni" z ogródka z objawieniem i część forumowiczów łyka to jak stażyści prawdę o PSP.
post edytowany z powodów "etycznych"

Cieszę się, że zmieniłeś swoje wypociny, bo dobrze wiesz, że były kolejnym KŁAMSTWEM.
Nie twierdze, że ktokolwiek złamał prawo - nie mi to oceniać.
Natomiast twierdzę, że my oficerowie mamy HONOR i przestrzegamy zasad moralnych. Ślubowaliśmy chronić życie, zdrowie i mienie ludzkie - nawet z narażeniem życia.
Nie życzę sobie, żeby żaden jegomość wykorzystywał nasze wyższe przesłanki, zaangażowane w spełnienie tego ślubowania - do realizacji własnych prywatnych interesów.

Jeszcze raz. Skończyłeś człowieku SPF czy PC - to weź stopień, się zamknij i rób swoje. Promocja oficerska z honorami była dla absolwentów SPO-1. Wy do tej grupy nie należeliście i zrobiliście Wszystkich publicznie w jajo.

Anonimowość? Straszysz kudłaty? Bramki? Proxy? Mam to głęboko w dupie - każdemu z grona osób zamieszanych w to kłamstwo z 4.5.2012 jestem w stanie publicznie, patrząc prosto w oczy, powiedzieć i udowodnić, że kłamał! Powtórzę jeszcze raz: Te dwie osoby, wymienione na promocji jako absolwenci SPO-1 - nie mają z tymi studiami nic wspólnego.
Podaj mnie do sądu - a będziesz zasilał budżety nie jednego hospicjum dla dzieci. Z przyjemnością Cię uwalę na 25k plus. To nie są przelewki - ten topic przegląda powyżej 2k osób dziennie w szczycie.
Statystyki co do linków goo.gl też nie zostały umieszczone tu bez kozery.

Offline Kapitan Bomba

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 09, 2013, 11:37:55 »
Witam
A czy nie dało by się wystąpić z oficjalnym zapytaniem do SGSP i KG  o skomentowanie tej sytuacji?
Niech KG się jasno wypowie na jakiej podstawie "oskarżani" dostali stopień.

Jedni strazaus-owi uwierzą a inni nie. I nic to nie zmieni, bo w przytoczoną sytuacje będziemy przyjmować (bądź nie) na zasadzie wiary :) a nie dowodów. A jak wiemy z wiarą trudno dyskutować.

A może sami zainteresowani się wypowiedzą w tej sprawie??

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 09, 2013, 11:46:45 »
Rozłożyłeś mnie na łopatki ! SZCZERZE!  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: ze śmiechu oczywiście  :wall:
Z takim kretynizmem nie spotkałem się w służbie do tej pory.
Teraz bankowo to zakończę, bo nieoczekiwanie sprowadziłeś mnie do swojego poziomu, a ja zorientowałem się zbyt późno.

ps
Ostatniego posta wydrukowałem i wisi na ścianie. Za każdym razem, gdy mi humor nie dopisze to zerknę sobie, aby roześmiać się w głos.




Offline Kapitan Bomba

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 09, 2013, 12:01:36 »
No ja nic śmiesznego w tym nie widzę. Padają tu na forum dość poważne zarzuty fałszerstwa itd.
Ok można to wyśmiać ale to nie załatwia sprawy.
Tak jak mówię jedni w to uwierzą inni nie. I przydało by się jakieś rozstrzygnięcie tej sprawy. Szczególnie, że osoby o których się mówi są znane z imienia i nazwiska.
Ja na miejscu tych osób jeśli to nieprawda zarządzał był co najmniej publicznych przeprosin ze strony strażakusa.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 09, 2013, 12:19:55 »
No ja nic śmiesznego w tym nie widzę. Padają tu na forum dość poważne zarzuty fałszerstwa itd.
Ok można to wyśmiać ale to nie załatwia sprawy.
Tak jak mówię jedni w to uwierzą inni nie. I przydało by się jakieś rozstrzygnięcie tej sprawy. Szczególnie, że osoby o których się mówi są znane z imienia i nazwiska.
Ja na miejscu tych osób jeśli to nieprawda zarządzał był co najmniej publicznych przeprosin ze strony strażakusa.

Kolego co ma wiara do faktów. Wierzyć to można, żę Bozia bez pokalania urodziła. Natomiast tu mamy fakty, chyba że uważasz, że transmisja publicznej telewizji była zmanipulowana.

Rozłożyłeś mnie na łopatki ! SZCZERZE!  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: ze śmiechu oczywiście  :wall:
Z takim kretynizmem nie spotkałem się w służbie do tej pory.
Teraz bankowo to zakończę, bo nieoczekiwanie sprowadziłeś mnie do swojego poziomu, a ja zorientowałem się zbyt późno.
ps
Ostatniego posta wydrukowałem i wisi na ścianie. Za każdym razem, gdy mi humor nie dopisze to zerknę sobie, aby roześmiać się w głos.

No szczęście mnie nie opuszcza. Może Ci  jeszcze zajączka słonecznego na ścianie pokazać?

...
Ja na miejscu tych osób jeśli to nieprawda zarządzał był co najmniej publicznych przeprosin ze strony strażakusa.

A ja kolego oczekuję - że jeśli ktokolwiek chce temu zaprzeczyć - przedstawi dowody, że te osoby ukończyły SPO-1.

Offline Kapitan Bomba

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 09, 2013, 12:28:12 »

Kolego co ma wiara do faktów. Wierzyć to można, żę Bozia bez pokalania urodziła. Natomiast tu mamy fakty, chyba że uważasz, że transmisja publicznej telewizji była zmanipulowana.
 

Ja tutaj nie neguje tego. Chce tylko powiedzieć, że zamiast merytorycznie odnieść się do faktów niektórzy próbują je wyśmiać i wyśmiać osobę, która je zamieściła (strazakusaX). Widzimy nawet, że niektórym te pdf nie do końca się otwierają albo niepoprawnie wyświetlają a najlepiej było by powiedzieć, że są zmanipulowane :D

I tym sposobem fakty, które przytoczył strazakusX stają się mitami w które się wierzy albo nie.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 09, 2013, 12:46:25 »
Ja tutaj nie neguje tego. Chce tylko powiedzieć, że zamiast merytorycznie odnieść się do faktów niektórzy próbują je wyśmiać i wyśmiać osobę, która je zamieściła (strazakusaX). Widzimy nawet, że niektórym te pdf nie do końca się otwierają albo niepoprawnie wyświetlają a najlepiej było by powiedzieć, że są zmanipulowane :D

I tym sposobem fakty, które przytoczył strazakusX stają się mitami w które się wierzy albo nie.

Dziękuje i cieszę się, że są na tym forum osoby - które widzą w jaki sposób kilku osobników próbuje manipulować faktami również i tutaj.
Cytat z Gandhi'ego w sigu jednego z forumowiczów, jest tu jak najbardziej na miejscu.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2013, 12:50:34 wysłana przez strazakusX »

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 09, 2013, 12:55:10 »
Zgadzam się z "Kapitanem Bomba" i ja również czekam na rozstrzygnięcie sprawy. Mam nadzieję, że w miarę upływu lat będzie coraz mniej takich przypadków w naszej formacji. Uważam, że takie sprawy trzeba nagłaśniać i wyjaśniać do końca!

Do dr. Kudłaty:
Pańskie wypowiedzi nie dość, że są miejscami wulgarne i obraźliwe to nic nie wnoszą do tematu.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 09, 2013, 15:40:04 »
Ci co nie dostali w maju awansu moga dostac w listopadzie:)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.143
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 09, 2013, 20:40:26 »
Nie chcę się wtrącać w te zawieruchy prawne ale porównywanie wyrywkowych szeregów promowanych z listami studentów nie ma sensu. W niektórych przypadkach w szeregach było namieszane i nie koniecznie podział studiów pokrywa się z szeregami. Niektórzy dojechali spóźnieni na próby i byli ustawiani tam gdzie było wolne miejsce.
Dodatkowo
- nie każdy kto był na liście studiów musiał być promowany
- obecność na uroczystości promocji nie jest warunkiem koniecznym do otrzymania stopnia

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 611
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 09, 2013, 21:50:34 »
To nic nie da. Kolega strazakusX ma swoje teorie. Pisze że jest oficerem który ma honor. Ale ten jego honor nie nic wspólnego honorem oficerskim.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 09, 2013, 22:17:13 »
Do dr. Kudłaty:
Pańskie wypowiedzi nie dość, że są miejscami wulgarne i obraźliwe to nic nie wnoszą do tematu.

Tak kolego @fubu. Ma Pan rację  i dlatego wykasuję swoje wcześniejsze posty. Dałem się podejść i zareagowałem w niewłaściwy sposób. Przepraszam za swoja "postawę" na forum.
Nie chcę się wtrącać w te zawieruchy prawne ale porównywanie wyrywkowych szeregów promowanych z listami studentów nie ma sensu. W niektórych przypadkach w szeregach było namieszane i nie koniecznie podział studiów pokrywa się z szeregami. Niektórzy dojechali spóźnieni na próby i byli ustawiani tam gdzie było wolne miejsce.
Dodatkowo
- nie każdy kto był na liście studiów musiał być promowany
- obecność na uroczystości promocji nie jest warunkiem koniecznym do otrzymania stopnia

I właśnie to jest ta "chora" podstawa, o której pisałem wcześniej. Jakiś "dowód Pana antoniego" ..........


« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2013, 22:22:41 wysłana przez dr.Kudłaty »

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 10, 2013, 08:28:11 »
Nie chcę się wtrącać w te zawieruchy prawne ale porównywanie wyrywkowych szeregów promowanych z listami studentów nie ma sensu. W niektórych przypadkach w szeregach było namieszane i nie koniecznie podział studiów pokrywa się z szeregami. Niektórzy dojechali spóźnieni na próby i byli ustawiani tam gdzie było wolne miejsce.
Dodatkowo
- nie każdy kto był na liście studiów musiał być promowany
- obecność na uroczystości promocji nie jest warunkiem koniecznym do otrzymania stopnia
To nic nie da. Kolega strazakusX ma swoje teorie. Pisze że jest oficerem który ma honor. Ale ten jego honor nie nic wspólnego honorem oficerskim.

No to podsumujmy rewelacje tu głoszone:
1.Można robić dwa kursy jednocześnie (SPF i SPO) (strazak998)
2.Można zdawać dwa egzaminy końcowe jednocześnie (strazak998)
3.Powyższe to normalna praktyka (no bo nawet dwie osoby mogą to wszystko to robić jednocześnie) (strazak998)
4.Na promocjach pojawia się co najmniej kilku techników pożarnictwa którzy na oczy nie widzieli aspirantki (dr.Kudłaty)
5.Trzy puste strony na końcu 6 stronicowego pdf'a oznaczają, że były tam podane terminy egzaminów, tych 2 osób, których na tych studiach nigdy nie było (strazak998)
6.Jeśli dowód jest jasny - napiszę, że mi się coś nie wyświetla i nie otwiera (strazak998)
7.Lista osób broniących pracę dyplomową na SPO-1 - nie wnosi nic do tematu kto to SPO-1 ukończył (strazak998)
8.Manipulowanie dowodami (patrz pkt.5) , to objaw choroby psychicznej (strazak998)
9.Skierowanie od przełożonego na studia - to jest "zgoda" i niech sobie idzie strazak na ile chce kursów (strazak998)
10.Mówienie prawdy to sranie we własne gniazdo (strazak998)
11.Wzywa się Boga do uchowania nas przed strażakami którzy przedstawili fakty (strazak998)
12.Jak ktoś nie dostał awansu to na pewno wykorzysta wszystko co mu wpadnie w ręce, żeby jątrzyć (firek998)
13.Znaleźliśmy przepis, że jak się naciągnie wszystko to się da, więc to oznacza, że wszystko inne co jest przeciw temu to bzdura(firek998)
14.Prosta matematyka z na podstawie transmisji TV i oficjalnej listy SGSP - to chore tezy wyssane z palca (firek998)
15.firek998 i strazak998 - mają ten sam problem z otwieraniem pdf'a, może mają też problem z przelogowywaniem się, żeby nie było, że pisze jeden i ten sam?
16.Wyciąganie najprostszych wniosków z faktów (pkt.14) to kretynizm, który rozkłada na łopatki ze śmiechu (dr.Kudłaty)
17.Dwa kolejne szeregi to szeregi wyrywkowe (Zubek73)
18.Porównywanie tego co się publicznie prezentuje z oficjalnymi listami egzaminacyjnymi nie ma sensu (Zubek73)
19.Tych dwóch mogło dojechać spóźnionych na próby i być może ustawiono ich gdzie było wolne miejsce, i przez przypadek jakoś tak się wkomponowali w scenariuszu i w rozkazie personalnym w tą 40 osobową grupkę (Zubek73)
20.Nie każdy kto był na liście studiów musiał być promowany (Zubek73), dlatego łapmy okazję i wrzucajmy w to miejsce zasłużonych - nikt nie zauważy
21.Obecność na uroczystości promocji nie jest warunkiem koniecznym do otrzymania stopnia (Zubek73) no nie jest, ale czy czyjaś nieobecność jest powodem do wsadzenia w to miejsce swojaków?
22.Honor polegający na mówieniu prawdy i jej bronieniu, nie ma nic wspólnego z honorem ofiecera (strazak998) - co to jest honor oficera wg Pana strazak998 popatrzmy wyżej.

Jak pisałem wcześniej, kombinujcie Panowie. Całkiem nieźle Wam idzie. My dostajemy piękny obraz naszej ukochanej PSP dzięki Waszym rewelacjom.

PS. Kolego Zubek73 - być może niesłusznie dostajesz rykoszetem z punktowania strazaka998 vel firka998, bo to co piszesz ma sens - ale ta sytuacja ma zbyt wiele "zbiegów okoliczności", żeby mówić o przypadku. Przede wszystkim jest scenariusz - odczytywany publicznie, jest transmisja, jest ustawowy obowiązek 4 maja. Nawet jeśli kogoś nie ma na uroczystości, może być odczytany i to nic nie zmienia. Ale nie odczytuje się osób nie będących absolwentami danych studiów, jako absolwentów tych studiów - bo to jest publiczne poświadczanie nieprawdy.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.143
Odp: awanse 2013
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 10, 2013, 10:31:57 »
Jakoś nie czuję się zraniony tym rykoszetem ;) - nie odbieram tych uwag jako zarzut w stosunku do mnie bo wiem na 100%, że to co napisałem to prawda. Odczytanie publiczne było i kolejnośc nazwisk się zgadzała - tyle, że gdyby spiker co dwie osoby zapowiadał inny rodzaj studiów to by po prostu nie zdążył a narobiłby zamieszania, które przy ok. 450 promowanych i tak było spore.
Przykład: ostatni szereg studentów dziennych był uzupełniony absolwentami podyplomówek. Dalej szły zaoczne inżynierskie, potem znów podyplomówki.
Teraz co do odczytywania nazwisk w czasie promocji.
Na uroczystości promocji nie były odczytywane rozkazy personalne MSW, w którym sa wymienieni z imienia i nazwiska wszyscy, którzy otrzymali stopień - były odczytywane wyciągi z tych rozkazów, gdzie były wymienione tylko liczby otrzymujacych stopień młodszego kapitana z poszczególnych rodzajów studiów. To co czytał spiker to była lista obecnych na promocji uzyskana po weryfikacji obecności na próbach a nie lista promowanych. Nie musiała się w 100% pokrywać z liczbami z rozkazów (na uroczystości mogło byc mniej ale nie mogło byc więcej promowanych niż wynikało z rozkazów)
Przykład 1: Jeśli jakiś absolwent (był na listach obronionych) złamał nogę to jego nazwisko na promocji nie było odczytane, nie stał w szeregach a stopień dostał.
Przykład 2: Jeśli ktos poszedł na studia na własną rękę (bez skierowania) to był na listach obron ale stopnia nie musiał dostać. Jak nie dostał stopnia to nie był na promocji i nie był czytany.