Autor Wątek: Czy Nam Sie Nalezy?  (Przeczytany 26985 razy)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 03, 2006, 13:07:38 »
Drogi leszku, emeryt odchodzący "pod kapelusz" oczywiście nie zabiera ze sobą etatu, ale zgodnie z dyrektywami góry, nie wolno było nikogo przyjąć na wakat w oczekiwaniu, aż może jakiś absolwent szkoły pożarniczej nie zechce przypadkiem przyjć do służby w danym powiecie - tyle w kwesti wyjaśnienia.A cywila bez zgody najwyższych władz nie wolno było przyjmować , praktyką władz było to, iż wakaty przesuwano po różnych komendach, a co za tym idzie i środki finansowe na ich utrzymanie  też.Może w kwesti etatów źle sformułowałem zdanie w swojej wypowiedzi, ale chodziło mi w głównej mierze o to, iż pozwolono na przyjęcie na wakaty oraz dodano kilka etatów- defacto etaty wróciły do nas.
Dla mnie jako dowódcy, w chwili obecnej jest walka o bezpieczeństwo moich podwładnych, i to że wyjeżdżając do działań w takim samym składzie chcę wrócić.
Na marginesie - większość moich ludzi do służby trafiła z powołania , a nie tylko dla bezpieczeństwa socjalnego jak większość opini publicznej sądzi, są dla nas sprawy ważne i ważniejsze .
Pozdrawiam wszystkich zapaleńców. :)  :
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2006, 13:09:21 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline grzech

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 03, 2006, 13:38:21 »
MCh nie wiem czemu az tak Cie rozdraznilem.Co do Roberta Osmyckiego- sprostowalem tylko jego wypowiedz na temat wprowadzenia systemu 24/48. Natomiast jesli posluchasz wypowiedzi politykow i spoleczenstwa w roznych mediach ( niestety coraz czesciej sie to slyszy ) to moze zrozumiesz ze mowie prawde o sytuacji jaka obecnie panuje w PSP.Duzo tu na forum mowi sie jak duze mamy zaufanie w spoleczenstwie.Jest to prawda- narazie jeszcze.Ale poczekaj jeszcze troche.Zaraz zacznie sie mowa czego ci strazacy chca.Maja wczesniejsze emerytory,doplaty za brak mieszkania,doplaty na remont mieszkania,dplaty za wczasy,trzynastki,mundurowki,dodatkowe urlopy itd itd.Czy myslisz ze zaufanie spoleczne nie spadnie?????.Dlatego napisalem ze ( oczywiscie jest to moje zdanie )zmiany powinny byc wprowadzane bez naruszania gotowosci bojowej jednostek.Jak juz mowilem pracuje w tym zawodzie 27 lat i takiego balaganu nie przezywalem.Nie winie ZZ.Sa jak sam wspomniales od tego aby bronic interesow pracownikow.Ale z drugiej strony miedzy innymi i ja zapracowalem przez te kilka lat na dobre imie Strazy Pozarnej.Nie chce aby to co sie wypracowalo poszlo w gwizdek.
Szacunek dla wszystkich Strazakow i wyrazy uznania za akcje na Slasku

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 03, 2006, 14:16:04 »
Cytuj
Natomiast jesli posluchasz wypowiedzi politykow i spoleczenstwa w roznych mediach ( niestety coraz czesciej sie to slyszy ) to moze zrozumiesz ze mowie prawde o sytuacji jaka obecnie panuje w PSP.

Hm, jaka panuje obecnie sytuacja w PSP to ja doskonale wiem.

Cytuj
Zaraz zacznie sie mowa czego ci strazacy chca.Maja wczesniejsze emerytory,doplaty za brak mieszkania,doplaty na remont mieszkania,dplaty za wczasy,trzynastki,mundurowki,dodatkowe urlopy itd itd.

Czego chcą. Tu odpowiedź jest stosunkowo prosta. Ja chcę równego traktowania wszystkich służb mundurowych. Policja, Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna,  CBŚ, BOR - wszystkie te służby maja jednakowe normy, przywileje , zblizone zarobki. Jedyną służbą która w sposób zdecydowany odbiega od w/w jest PSP. Widzisz, problem polega na tym, iż od blisko 10 lat ZZ mówią o tym fakcie głośno, wiekszość polityków w rozmowach przyznaje nam rację lecz jak przychodzi do konkretów to sprawa się rozmydla i zostajemy na lodzie. Jak powiadasz słuzba która szczyci sie najwiekszym zaufaniem w społeczeństwie jest na szarym końcu jeśli chodzi o traktowanie przez rządzących. Czy tak byc powinno ? Moim zdaniem jest to w pewnym sensie dyskryminacja strażaków   PSP. Aby była jasność, ja mogę służyć i 50 godz/tyg ale tylko wtedy jeśli wszyscy w tym kraju będą tyle pracować. To się nazywa równość społeczna.

P.s
Widzisz, ZZ udało sie przekonac wielu polityków (od lewicy do prawicy) że strażak powinien średnio służyć 40 godz/tyg. Problem zaczął się wtedy kiedy przekonać do tego faktu trzeba było naszych bezpośrednich przełożonych. Tych co to w tygodniu pracują 40 godz. Nie wiem jak u was lecz u nas komendanci do dziś twierdzą, że system zmianowy powinien tyrac przynajmniej 48 godz/tyg. Jak myślisz, z czego to wynika ? Czemu strażak strażakowi gotuje taki los ?

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 03, 2006, 15:04:05 »
Witam.
MCh napisał:

Cytuj
Nie wiem jak u was lecz u nas komendanci do dziś twierdzą, że system zmianowy powinien tyrac przynajmniej 48 godz/tyg. Jak myślisz, z czego to wynika ? Czemu strażak strażakowi gotuje taki los ?

Że o zabieraniu 10 WS, łóżek oraz uśrednianiu ilości dzwoniących telefonów w nocy na MSK nie wspomnę. Tak myśli "WŁADZA"!!!

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2006, 15:06:03 wysłana przez fireman5 »

Offline grzech

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 03, 2006, 15:27:39 »
witam MCh
Calkowicie sie z Toba zgadzam ze powinna panowac rownosc. Tyle ze akurat mamy pecha bo ostatnio wiele mowi sie na temat ratownictwa i to nie zawsze w rozowym kolorze. W dodatku trwajaca wojna PiSu i Platwormy chyba na dobre nam nie wyjdzie.Coz wydaje mi sie ze jedynymi winnymi okazemy sie my, strazacy. Niestety aby sie wytlumaczyc trzeba by miec dostep do mediow a to raczej jest nie mozliwe.Coraz czesciej widac jak ludzie patrza nam na rece podczas akcji, filmuja i robia fotki.A media lykaja wszystko.Tak ze nie dawajmy im pozywki.
W dodatku mysle ze na tym forum bywaja rowniez ludzie ktorzy z PSP nie maja wiele wspolnego.Moga sie nie udzielac ale widza jak Strazacy dyskutuja- calkiem jak w parlamencie :-). Moze choc troche przystopujmy, pokazmy ze istnieje strazacka solidarnosc i potrafimy rozmawiac ze soba.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 04, 2006, 13:32:19 »
Równość - daleko nam do niej !!
Pisząc ustawy i rozporządzenia dają plamę, można chyba tak to napisać aby nie można było interpretować jednogo zapisu na kilka sposobów !!
Przykład: wprowadzając 48godz tydzień pracy ( 2x w miesiącu a 8x w okresie rozliczeniowym ) jedni interpretuja to jako służba "ku chwale ojczyzny" za darmo a inni starają się teraz aby nam to zwrócić albo zapłacić !! CHORY KRAJ a zwłaszcza ustawodawca !!
Dlaczego zmianowym można wprowadzić 48 a dziennym nie chyba tez są funkcjonariuszami.
Dyżury domowe dlaczego dzienny ma 88 godz. a zmianowy 48 ??
A może p.Robert odpowie mi na tym forum bardzo proszę.
Pozdr wszystkich równych strażaków !!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 04, 2006, 20:53:20 »
Cytuj
Przykład: wprowadzając 48godz tydzień pracy ( 2x w miesiącu a 8x w okresie rozliczeniowym ) jedni interpretuja to jako służba "ku chwale ojczyzny" za darmo a inni starają się teraz aby nam to zwrócić albo zapłacić !! CHORY KRAJ a zwłaszcza ustawodawca !!

Jest tylko jedna interpretacja a kto twierdzi inaczej to znaczy, że kłamie. Mogą Tobie np. w grafiku zaplanowac w jakimś miesiącu średnio 48 godz/tyg lecz muszą to uwzględnić w rozliczeniu półrocznym tak aby wyszło 40 godz/tyg. Należy przy tym pamietać, że tylko w sytuacji kiedy jest zachwiana ciągłość służby. Reasumując, globalnie w karcie ewidencji czasu służby w rozliczeniu półrocznym masz mieć średnio 40 godz/tyg.

Cytuj
Dlaczego zmianowym można wprowadzić 48 a dziennym nie chyba tez są funkcjonariuszami.

Dziennym też można tylko w nieco inny sposób. Należy gościa przenieść na określony czas w system zmianowy :D zgodnie z rozporządzeniem :D
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2006, 20:55:55 wysłana przez MCh »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 06, 2006, 14:50:15 »
Witam.
Czytam tak sobie, czytam i zastanawiam się czy 69 to rok urodzenia czy wiek - bez urazy strazak69. Nie rozumiem, dlaczego za brak ludzi na zmianach obarczasz ludzi podziału i chcesz aby kosztem pracy w wyższym wymiarze godzin łatali dziurę za którą odpowiedzialna jest polityka kadrowa najwyższej instancji. Naprawdę wysoko sobie cenię naszą słuzbę, ale szczerze mówiąc przychodzi mi tu na myśl przysłowie o byku i cielącej się krowie.
Sam tworzę harmonogramy i jedynym utrudnieniem jest brak jasnych wytycznych do ich wypełniania - za to też winne są ZZ? swego czasu KG nie życzyła sobie nawet telefonów z pytaniami o wypełnianie  harmonogramów.
Pozdrawiam.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 07, 2006, 09:03:17 »
strazak69
Cytuj
Oni tez chcą, a ciężko pracują 160 godzin...... ale bez telewizora , zajęć sportowych, czasu własnego ... łóżka, każdy z was liczy cholerne 160 godzin, odliczcie czas snu....nie zawsze jest w nocy wyjazd, odliczcie spokojne służby.. itp,
Nam ustawodawca nie płaci od wyjazdu ( zresztą jest określone w ustawie jakie mamy obowiązki - najważniejsze jest to, że jesteśmy na miejscu i gotowi podjąć działania ratownicze w każdej chwili i też ciężko pracujemy), a telewizor, spanie, itp - nie lepiej robic to w domu ?? :D
Urzędnikowi lekarzowi też płacą a ich pracę każdy zna ( ile efektywnie to szkoda mówić, jeden przyjmie 6 pacjętów na dzień a drugi posiedzi 8 godzin przy kompie albo bedzie grał w karty i ustawiał pasjansy albo na internecie siedział i bąki zbijał), o innych zawodach też nie będę wspominał bo każdy zna realia i każdy może się ustawić odpowiednio.
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 07, 2006, 11:58:25 »
Cytuj
Przekonałeś mnie co do wzrostu wynagrodzenia miesięcznego - masz rację.
Zresztą miło jest dostać taki zastrzyk gotówki.
Przy emeryturze byłoby jednak lepiej.
1/12 13 pensji jest doliczana do wyliczenia emerytury.... także nie miałby lepiej emeryt tylko tak samo.... ja też wolę dodatkowy duży zastrzyk gotówki :)

Cytuj
Witam.
....za którą odpowiedzialna jest polityka kadrowa najwyższej instancji. Naprawdę wysoko sobie cenię naszą słuzbę, ale szczerze mówiąc przychodzi mi tu na myśl przysłowie o byku i cielącej się krowie.
Sam tworzę harmonogramy i jedynym utrudnieniem jest brak jasnych wytycznych do ich wypełniania - za to też winne są ZZ? swego czasu KG nie życzyła sobie nawet telefonów z pytaniami o wypełnianie  harmonogramów.
Pozdrawiam.
Dokładnie, nic dodać nic ująć... Prawdę mówiąc dalej jest tak, że co JRG to inaczej się to wylicza... interpretuje... Niech przygotują konkretne, jasne reguły liczenia, a jak nie to .... zamiast bawić się w liczenie co do godziny służby strażaka powinni przygotować prosty system bazując na starym (24/48 10wolna) jednak jak najbardziej zbliżonym do 40 godzinnego tygodnia pracy...

PS. Na pewno jedno jest pewne ZZ nie są niczemu winny... jedynie nasi panujący w rządzie i KG (Kto normalny się pcha w szeregi innej organizacji - UE - bez przygotowania!!)... Głupszego rozporzadzenia niż ostatnie o czasie służby (niepełnego, sklejonego ze skrawków innych, skróconego) jeszcze nie widziałem... no może... Zwrot kosztów za wyjazdy na delegacje i szkolenia (tam to było streszczenie w porównaniu z Policyjnym i SG)
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2006, 13:03:42 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 07, 2006, 17:09:57 »
W postach powyżej zauważyłem temat naszych przywilejów.
A co my znowu mamy za przywileje?
Dopłata do mieszkań -w wielu firmach jest to np. bezprocentowa pożyczka lub dopłata i wynosi o wiele więcej niż nasza.
Urlopowe - popytajcie znajomych różnie to się nazywa np. wczasy pod gruszą.
Mamy przewagę mundurówki no ale przecież jesteśmy slużbą mundurową.
To tak jakby zabrać nauczycielowi pensje w wakacje.
Więc zacznijmy się szanować- przy naszym zaufaniu społecznym.
Wiem zaraz ktoś powie ze jego żona pracuje na czarno za 700 zł,ale nie porównujmy poważnych firm i istytucji jaką myślę jest PSP do pseudobiznesmenów.
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 07, 2006, 18:54:56 »
kz69 gratuluje!
W końcu jakieś zdrowe podejście  do sprawy. Mnie juz męczy gadanie jak to my "strażacy" mamy dobrze. A prawda jest taka, że chyba bardziej robionych w dupe w całej UE strażaków nie ma.  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 07, 2006, 23:16:34 »
Czy ktoś zauuważył ile "kasy" bezpowrotnie -  uprzednio dostali panowie na zakup i psudo remonty mieszkań? Fikcyjne rachunki to niemal normal! Czy ktoś kiedyś to sprawdzi?  Szczerze wątpię :(  :(  :(
<A>
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline strazak69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 08, 2006, 13:50:26 »
Do wszystkich zainteresowanych, w  moich postach stosowałem cytaty cywili Urzędu Miejskiego itp  a swoje wypowiedzi traktuje jako prywatna formę wypowiedzi co gwarantuje te forum,, ja nie zwariowałem i tez chce normalnie uczciwie zarabiać, ale mam 1 tylko pytanie czy ktoś który podejmował sie pracy w PSP przeszkadzało to ze będzie musiał pracować 216 godzin?, ja sadze ze nie inaczej poszedł by do fabryki pracując 160 godzin i miał by piątki świątki wolne. Dalej jestem zwolennikiem starego systemu ale pod 1 warunkiem- uczciwa podwyżka .a jeśli juz 160 godzin to tylko w systemie 12/24 12/48, bo nie znam zawodu pracującego co 4 dzień tj 24/72. Za wschodnia granica Ukraińscy koledzy tak pracują, ale zarabiają równowartość 60 dolarów, wiec dziękuje za takie postawienie sprawy  jeśli juz nasi mocodawcy uraczą nas takim pięknym krótkowzrocznym prezentem, ok ale czy dalej ktoś nam strażakom podziału bojowego zagwarantuje podwyżki, czytaj uczciwe podwyżki?
dalej przypominam ze to tylko moje prywatne przemyślenia, przez nikogo nie podżeganie i nie sponsorowane jak niektórzy raczyli mi napisać. W dniu 6.02.2006 roku czytałem wypowiedzi internautów ONET, o naszych nominacjach po tragedii Katowickiej, bylem zszokowany jak dużo  było nie przyjemnych cytatów o nas strażakach, było mi po prostu przykro czytając te gówna, bo wiem ile chłopaki tam zrobili. Serdecznie pozdrawiam wszystkich strażaków ,życząc nam wszystkim godnych wynagrodzeń.                                PS - prawdopodobnie tylko obsługa radarów wojskowych pracują 24/72, wiadomo z jakiego powodu.

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 08, 2006, 21:29:04 »
strazak69,kiedy podejmowałem służbę nie przeszkadzało mi że będę pracował 216 godzin, że będę miał ograniczone prawa obywatelskie, że w każdej chwili moge być skoszarowany itd. ale wiedziałem, że przysługuje mi mieszkanie, dofinansowanie do remontu domu lub zakupu co potem skutecznie zmieniano, że przelicznik do emerytury wynosi 3% za rok, że możesz mieć 100% ostatnich zarobków max eme, co też potem zmieniono, że w razie nieszczęścia mam dostęp do dobrej resortowej służby zdrowia, że jeśli skończę studia mam szansę dostać pierwszy stopień oficerski, że....... dopisz sobie to co przez te kilkanaście lat się zmieniło
............ a dzisiaj?? Nie jest pewne, czy za pól roku na emeryturę będziemy mogli przejść po 15 latach służby, a co jeśli już zdrowie nie pozwoli: renta z ZUS-u i "cudowne" wyleczenie przez lekarza orzecznika i na ciecia gdzieś, bo gdzie indziej za stary albo już niesprawny. Kiedyś wystarczyło na służbie na 3 godziny gdzieś głowę przyłożyć i zamknąć powieki, by na drugi dzień móc dorobić do pensji dzisiaj ......... ja po służbie bez względu na to czy w nocy był spokój czy walczyłem do rana jestem po prostu wypluty, byc może wypaliłem się, być może zestarzałem,........ ale nic w naszej służbie nie jest pewne a ciągle musisz nadstawiać du.... bo góra ma w nosie, czy przy stanie zmiany 23 strażaków masz pełną obsadę pierwszego, czy nie i musisz rzeźbić. Martwimy się swoimi kłopotami ale martwimy się też za decydentów, bo jak oni wymyślą to pozostaje albo się bać, albo śmiać się i płakać.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2006, 21:38:27 wysłana przez pielgrzym »
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 08, 2006, 21:55:57 »
Witam.
strazak69 napisał:

Cytuj
czy ktoś który podejmował sie pracy w PSP przeszkadzało to ze będzie musiał pracować 216 godzin?, ja sadze ze nie inaczej poszedł by do fabryki pracując 160 godzin i miał by piątki świątki wolne.

Widzisz strazak69 zapomniałeś jeszcze o ludziach z powołaniem do wykonywania zawodu strażaka. Tacy ludzie przyjmują sie do służby bez względu na warunki słuzby. Im zależy (w pierwszych latach służby) tylko na zdobyciu doświadczenia......później przychodzi opamietanie i czas porównań i pytań......dlaczego mam pracować więcej niż inni za te same pieniądze. Dlaczego mój odpowiednik w biurze zarabia wiecej odemnie.......obaj mamy rodziny. Dlaczego nagroda na koniec roku kadrowej w KM PSP jest większa od nagrody D-cy Zmiany czy Dyż.Operacyjnego? Dlaczego tylko system zmianowy w PSP ma pracowac te 216 godz/msc? Dlaczego..................jest jeszcze wiele pytan tego rodzaju i dlatego powinniśmy walczyć o swoje czyli to co nam się należy.
Pozdrawiam.
 

Offline strazak69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 08, 2006, 23:03:16 »
tak może macie racje, ale tak szczerze to powiem wam z ręka na sercu że nigdy przez prawie 19 lat służby  nie zastanawiało mnie ze ja spędzam w strażnicy 216, czy 240 a oni 160 godzin, traktowałem to jako oczywiste, bo zgodziłem sie na takie warunki pracy mając w miesiącu 20 dni wolnego, Komenda wiadomo od 7.30 do 15.30 , hm może to  był błąd, takiego rozumowania?Myślałem tylko o tym że naprawdę lubię to co robie, robiłem swoje, teraz natomiast juz nie wiem  czego sie obecnie najbardziej boje?, nie wiedziałem ze przyjdą czasy ze będę musiał sie martwic o minimum stanu na 1 wyjeździe itp Mam tylko jedno życzenie Pielgrzymie i Fireman5, by nikt nie decydował za nas o naszych sprawach, bo to juz przerabialiśmy,ja tez was pozdrawiam życząc szczęśliwych powrotów z takimi obsadami......
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2006, 12:36:24 wysłana przez strazak69 »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 09, 2006, 08:26:22 »
..............ale tak szczerze to powiem wam z ręka na sercu ze nigdy przez prawie 19 lat służby na jednej zmianie służbowej nie przyszło mi na myśl ze ja spędzam w strażnicy 216, czy 240 a oni 160 godzin, traktowałem to jako oczywiste,................

Strażak69 - opamiętaj się chłopie - jak to przeczytałem to przyszedł mi na myśl orwellowski folwark. Dośpiewaj sobie bracie kto w straży jest kim.
A czy nie przyszło ci na myśl, że po 19 latach Twojej słuzby czas skończyć z partyzantką i ochotniczą strażą  w PSP? Z całym szacunkiem dla ochotniczej braci (Boze az strach pomyśleć co by było gdyby ich nie było). Jesteśmy formacją zawodową i dobrze by było, żeby traktowano nas zawodowo. Nie traktuj zmniejszenia godzin jako niechciany dar od ZZ, ale jako coś, co Ci się należało od zawsze, ale ktoś cię dymał i się śmiał z podziałowego ciemnogrodu.
Owocnych przemyśleń - pozdrawiam SAM
 

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 09, 2006, 10:08:47 »
Witam.
strazak69 troszke Cie nie rozumiem......................wydaje mi się, że zaczynasz się bac(niepotrzebnie) za swoich przełożonych.....tak na zapas. Oni idą do domku o 15.30 i nic ich nie obchodzi a Ty masz się zamartwiać kto ma jeździć na "pierwszym wyjeździe"? Coś tu nie tak........ ;) A co do decydowania o nas bez nas to niestety ale tak było, jest i będzie. Jak to sobie wyobrażasz? Zrobimy referendum ile godzin tygodniowo mamy pracować? A może zaczniemy zbierać od wszystkich opinie jak podzielić podwyżki?
Paranoja!!
Pozdrawiam.

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 09, 2006, 11:37:23 »
sam go 100% poparcia ,pozdrowionka

mam nadzieje że ci co lubią jak ich sie dyma w imię jakiejś ideii, wreszcie otworzą oczy(bo tak jak oni to , myślało sie w prl-u) ponakładali im do głów i ciężko to wytępić.

pozdrawiam trzezwo myślących-czasy sie zmieniły i teraz możemy walczyć o swoje racje

Offline strazak69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 09, 2006, 20:25:26 »
balon i sam go, czy lubię jak sie mnie dyma?
 Ja taki poziom zostawię bez komentarza, natomiast wiem jedno, uczciwie zawsze robiłem to co robie, i jeśli czuje cokolwiek to jedno, kim w taki razie byli tacy strażacy jak ja? ciemnogród?, bo jeśli jedna trzecią życia spędziłem w straży byłem wałem? idealistą? ,, bo z waszych wypowiedzi wywnioskowałem że chyba tak.Nie neguje 160 godzin, ale nie róbmy to kosztem stanów, wiem wiem zaraz napiszecie że to ICH zmartwienie, i tu macie szczerą racje, ale nikt nie zaprzeczy że my dowódcy zmian mamy pierwszy kontakt z szarą rzeczywistością na miejscu akcji, i to my odczuwamy skutki takich decyzji, zresztą kogo to do cholery obchodzi. Pozdrawiam życzliwych i tych mniej życzliwych
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2006, 11:51:58 wysłana przez strazak69 »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 09, 2006, 21:57:07 »
strazak69 masz moje 100% poparcia -  
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 09, 2006, 22:27:20 »
Cytuj
ale nikt nie zaprzeczy że my dowódcy zmian mamy pierwszy kontakt z szarą rzeczywistością na miejscu akcji, i to my odczuwamy skutki takich decyzji, zresztą kogo to do cholery obchodzi.


A co w takim razie uczyniłeś jako d-ca zmiany aby zmienic tą niekorzystną sytuację ? Może chociaż próbowałeś ? Zawsze masz prawo napisac papier do d-cy JRG lub do Komendanta, iż Twoim zdaniem stan taki zagraża temu i owemu a to oznacza, że za pewne sprawy odpowiedzialności ponosić nie możesz. Tylko mi nie pisz w stylu "a co to da" Ty jednak wolisz ponarzekac w swoim gronie i wine zwalić na tych co chca pracować jak ludzie. Pewnie jak ostatnio rozmawiałeś ze swoim komendantem to razem ponarzekaliście na ZZ za te niedogodności ale ani jednem ani drugiemu nie przyszło na myśl, że może by się tak troszkę wychylić z jakimś raportem do instancji wyższych :D

Offline strazak69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 10, 2006, 13:03:35 »
jak dowódca.. wszystko co było w mojej mocy, ale nie bądź śmieszny. co może zrobić dowódca zmiany?
 mogę tylko zgłosić poważny problem, naświetlić go i nic więcej,w mojej JRG problemem nr jeden moich pracodawców jest tylko pilnowanie godzin służby, a ze dzieje sie to kosztem takim czy owakim, nikogo to nie obchodzi
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2006, 13:18:19 wysłana przez strazak69 »

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Czy Nam Sie Nalezy?
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 10, 2006, 14:22:46 »
PYTANIE !!!
CZY WYPŁACANA BYLA GDIES 13-tka???