Autor Wątek: Ochotnicy Uzupełnią Stany ?  (Przeczytany 30322 razy)

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 13, 2005, 10:51:46 »
Koledzy . Pamietam jak  w łodzi  były projekty  całkiem nie dawno by ciche oddziały  funkcjonowały od 8.00 do 16.00 potem przenosiło by się część załogi na inne jednostki  by byli w pełni wykożystani i teraz dodajmy do tego zaznaczam że teraz to moja  myśl i teraz tych oddelegowanych z 8 godzinnej  jednostki zastąpić ochotnikam  . Temat wypali i twardogłowi  powiedzą a może to rozszeżyć na inne jednostki  nigdy nie wiadomo  pachnie mi to zieloną trawką dla nie których  . Kochani ochotnicy macie prace w różnych zawodach reszta to zajęcie dodatkowe my mamy prace w PSP nie zabierajcie nam jej bo kto wie jak te zakusy się skończą  .Bez obrazy niech każdy robi swoje pozdrawiam
Pozdrawiam Cięń em.

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 13, 2005, 16:15:04 »
Pierwsze do PEDROSA -Dzięki za tego gbura ale na miły Bóg sam jak pisałem jestem naczelnikiem Osp i mam o tym pojęcie pracuje również w psp w stopniu też fajnym i nikt się za moje wypowiedzi z zawodowców wstydzić nie powinien ,uważam że osp jest niezbędna przy naszychy działaniach szczególnie gdy zmniejszono nam stany sam wracając rano po służbie nie raz nie dwa wsiadałem do auta z osp by pomóc kumplom z następnej zmiany przy zdażeniu na terenie mojej osp ale czytając te wasze posty to mnie normalnie krew zalewa chcecie być zawodowcami to trzeba się było przyjąć do roboty w PSP a nie gdzie indziej to samo mówię chłopakom z mojej osp i jakoś się nikt nie obraża i nie wyzywa od gburów-co .
co do Cienia-Stępnia -Ajaxa tak trzymać chłopaki
co do druchów ochotników jak ktoś wspomniał to jest forum zawodowców i tutaj wyrażamy swoje opinie jak wam co poniekturym w oczy kole to macie swoje tematy.

Jeszcze dodam że my z siebie żadnych BOGÓW nie robimy po prostu mamy taką mentalność zawodową :)
ELVIS 998 aleś mnie gościu ubawił tą twoją karierą trochu dłużej siedzę w temacie od ciebie i mam na tyle taktu(choć ponoć jestem gburem)że się nie chwalę a co do twoich wyjazdów to imponujące :)

POZDRAWIAM SERDECZNIE BRAĆ STRAŻACKĄ zarówno osp jak i psp. B)

informuje ze to nie jest forum dla zawodowcow tylko o zawodowcach i prosze to przyjac jako ostateczna informacje o przeznaczeniu tego miejsca
bulon
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2005, 20:22:57 wysłana przez bulon »

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 13, 2005, 18:25:44 »
Sasza weź już przestań udawać że nie wiesz o co chodzi ochotnikom. Jakich zawodowców? Bądź poważniejszy. My chcemy się szkolić i czujemy się pokrzywdzeni że wy możecie a my nie.
Piszesz że forum zawodowców jest dla zawodowców - ok. Tylko zauważ że też jest forum ochotników gdzie dyskutują również zawodowcy i nikt ich z tamtąd nie wygania. My chcemy rozmawiać z każdym, w przeciwieństwie do Ciebie. Twoja poprzednia kulturalna wypowiedź z 4.10.05 sama przez się tłumaczy. Wstydziłbyś się wogóle nazywać jeszcze ochotnikiem.
O swój stołek się matwisz?

Ktoś napisał dlaczego za darmo PSP ma szkolić OSP? Dlatego że tak stanowi ustawa, nie na miejscu jest ciągnąć jeszcze od ochotników pieniędzy za szkolenie, a może własnie o to wam chodzi, przecież wy ratujecie dla pieniędzy, więc szkolić też chcecie dla pieniędzy. A ochotnicy za was robote odwalają. Ale głupki Ci ochotnicy nie!?
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2005, 18:25:57 wysłana przez SenseY »

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 13, 2005, 19:03:56 »
Sensey ale ja nie bronię się wam szkolić i broń Boże jeszcze abyście płacili ja tylko zwracam uwagę że chcecie być bardziej papiescy niż sam papież
Dam ci przykład do czego zmierzam w moich postach:
Na pewnym walnym zebraniu osp której jestem naczelnikiem padło pytanie dlaczego nasze PSK nie wysyła jednostki OSP na jej teren działania tylko czeka na dojazd z PSP ok.15min.jako pracownik tej jednostki oraz kilku moich kumpli z PSP którzy są również członkami tej osp tłumaczymy że to był wypadek samochodu osobowego z cysterną przewożącąna naczepie odpady po produkcyjne asfaltu+do tego był jakiś plastyfikator jednym słowem była to akcja techniczna i chemiczna zarazem bowiem ta cysterna miała kod pod którym ukrywały się trzy substancje w tym dwie były toxyczne.Nastąpił wyciek tej substancji i padło pytanie co byście druchowie tam chcieli zrobić(zero przeszkolenia z rat.drogowego tudzież chemika)

i drogi SENSEYU PADŁA ODPOWIEDZ KTURA MNIE ŚCIEŁA Z NÓG ratowali by my?
gdyby ich tam wyśłano przed naszym przybyciem to ładną kiche by tam wystawili
nie mówiąc o tym że bez rozpoznania to jeszcze by się to mogło tragicznie skończyć dla niektórych.
po naszym oświadczeńiu rze nie są w stanie czegoś takiego obsłużyć musiałem się dość szybko z tamtąd wiatrować.
To samo dotyczy wjazdów osp ościennych rejonów na tereny nie swoich gmin do akcji to jest normalnie jakaś wojna prywatna nie chodzi przecież by jakiś pożar trwał na tyle by jednośtka po syrenie zbierała się przez 15 minut(np)gdy inna ma bliżej od siebie i może to sprawniej załatwić
więc nie dziw się chłopie że ja tak nalatuje na osp bo mam z tym do czynienia na codzień i na pewno się nie wstydzę tego że jestem zawodowcem a tym bardziej się nie wstydzę że jestem również ochotnikiem bo wiem jakie w tej formacji(przynajmniej w moim powiecie)są tematy do załatwienia i staram się je załatwiać.

Po prostu ja tym żyje pozdrawiam wszystkich których w moich postach chwalę i tych co ich NIE CHWALĘ :)  

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 13, 2005, 19:36:54 »
Sasza odpowiedziałeś doś zawile a upraszczając można stwierdzić tak, jeżeli jednostka straży ( PSP,OSP) jest profesjonalne przygotowana do działań ratowniczo gaśniczych, to nie ma problemu czy i kiedy wyjedzie. Każdy dowódca będzie ją chciał mieć na terenie akcji o ile profil sprzętowy będzie odpowiedni do zaistniałej sytuacji.
Pozdrawiam :)

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 13, 2005, 20:22:28 »
Fire w rzeczy samej

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 14, 2005, 12:55:19 »
Do SENSE Y .Teraz gościu przesadziłeś  Tak to nasz zawód  więc bieżemy kase większość ochotników ma swoie zawody za kture też ma kase co w tym dziwnego  o co ci chodzi  to ludzie mają nas czy was chwalić nie my więc przechwałki są nie smacze i nie skromne .A co do szkoleń to za nasze szkolenie  płaci komenda główna  a nowo przyjetych POWIATOWY URZĄD PRZACY  to tak dla informacji wam może to sfinansować wójt gminy  lub zorganizowanie zabawy , ikaska będzie tu nikt nie ma za darmo podam przykład .W Wiśniowej  Górze OSP ma S L R D  i mają odpowiednie przeszkolenie i uprawnienia . Po co was szkolić na sprzęt kturego nie macie w jednostce  u nas też tak to się odbywa  a.A jak masz takie ambicje to idź prywatnie na kurs .W PSP nie jest tak słodko z kursami ja myślisz . Więc myśle że lekko ci oczy otwżyłem na ten problem pozdrawiam.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 14, 2005, 13:12:46 »
Do SENSE Y . i nie przechwalaj się tak że to ochotnicy tak pracują a my nie bo za taki text to cię wezmą do komendy głównej na żecznika nie jesteś pempkiem świata  potrzebni są  ci i ci  a text oni to robią za pieniądze za to dał bym ci po gębie  nie ma takich pieniędzy za które by się warto narażać  większość z nas to pasjonaci i nie raz jeszcze będzesz z nami współpracował nie obrażaj nie szukaj rużnic  pomyśl co nas łączy i w jakim celu.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 14, 2005, 13:27:53 »
Dobra - to wasz zawód, bierzecie kasę. Nie strasz mnie kursami bo nie na jednym byłem, w nie jednej szkole byłem, nie koniecznie związanej z pożarnictwem, choć w takiej tez byłem, i dawałem sobie radę, a więc nie przedstawiaj się jako wielki znawca. A jesli uważasz że inteligencją żaden ochotnik i wyszkoleniem się z tobą nie winien równać, to się mylisz i to bardzo. Strażak nie powinien przedstawiać sam siebie jako specjalista. Nie wiem o jakich przechwałakach piszesz bo ja niczym nie chwalę, bronię tylko tych ochotników którzy naprawdę pracują i którzy chcą się szkolić. Ich na pewno trudnością na kursach nie wystraszysz więc daruj sobie. Powiem więcej - ochotnicy własnie by chcieli taki kursy, a nie na takie sztukę jakie odwalacie. Za wasze szkolenie płacą podatnicy i o tym pamiętaj. Komenda główna własnie z podatków ma kasę. My natomiast mamy sobie zrobić zabawę albo prosić się u wójta. My ochotnicy też chcielibyśmy żeby ktoś nam sfiansował szkolenia, ale wójt na dzień dobry pokazuje ustawę i mówi "to PSP ma was szkolić nieodpłatnie". Organizowanie zabaw? - tu trafiłeś jak kosą w kamień. Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Jesli przychodzi ktoś i mówi że chce ratować to nie na miejscu jest mówiąc to weź udział w organizacji zabawy a za zarobione pieniądze przeszkolimy Cię. Tak samo PSP może sobie zoorganizować zabawę. Organizujecie? nie, bo po co? Podatnicy płacą i kasa jest, po co dorabiać jeszcze.
Żeby nie było nieporozumień, jeżeli ochrona ppoż działa w Polsce na zasadzie OSP i PSP. To i OSP i PSP należy się to samo. Z wyjątkiem płac, bo słowa "ochotnik" i "OSP" straciłyby swój sens. Należy się to samo przynajmniej pod kątem szkoleń. Jeżeli nie chcecie nas u siebie, trudno wasza decyzja i ja ją szanuję. Ale nie powołujcie się na to że ochotnicy są za głupi.

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 14, 2005, 13:46:00 »
SenseY powiem tak, każdy ma swoją rację i zależy ona od punktu siedzenia. Niektóre wypowiedzi "zawodowców" są śmieszne i nie na miejcu ale i wypowiedzi ochotników też.
Mówisz,że odwalamy chałturę z szkoleniami.. nie zgadzam się z tym. Tam gdzie sią odpowiedzialni strażacy tam olewu nie ma. Jednak to obowiązuje w obie strony. Przecież szkolenia powinno się prowadzić od poniedziałku do piątku - i tu pojawia się problem. OSP najchętniej szkoliłoby się ..właśnie kiedy? bo tu trafiamy na różne odpowiedzi. Czy sobota - niedziela, lato, jesień zima?. Zawodowcy nie wycofują się z darmowego szkolenia ale też zaczynają liczyć swój czas i pieniądze. Ustawodawca  podjął decyzję,że szkolenie jest za darmo ale nie dał na to szkolenie żadnych środków finansowych. Szkolenie w czasie ustawowo wolnym od pracy to kolejne koszty dla Komend, jak wynagrodzic strażakowi za szkolenie? ( nie chodzi mi o pieniądze ale to są dodatkowe godziny pracy). I druga sprawa Komendy Powiatowe PSP nie są szkołami, to zakład pracy w którym pracownicy mają konkretne zadania do wykonania. Szkolenie jednostek OSP powinny przejąć ośrodki szkolenia PSP lub odpowiednio przygotowane ośrodki OSP. I taka jest prawda dotycząca szkoleń.
Czy ochotnicy są gorsi od zawodowców? moim zdaniem nie. I tu i tam mamy bardzo dobrze przygotowanych strażaków ale i są ofermy. Samo życie.
Dla tych bardzo ambitnych zawodowców ..co zrobicie w przypadku pożaru lasu ( tak średnio 4ha) bez ochotników?. Niewiele ale są zdarzenia gdzie ochotnicy bez przeszkolenia, praktyki i sprzętu nie powinni jechać. Więc należy zachować spokój i umiar w wypowiedziach. Jedni bez drugich niewiele mogą.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2005, 13:47:59 wysłana przez fire_mann »

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 14, 2005, 15:24:28 »
Do SenseY . Nie powiedziałem  że nie jesteście potrzebni broń boże  chyle przed nimi czoła  drażni mnie tylko pogardliwy ton do nas   .Zabaw nie wolno nam organizować Wogóle masz blade pojecie o szkoleniach i strókurach w PSP. Więc nie zabiezaj głosu  o czymś  o czym nie masz zielonego pojęcia jak to jest ze szkoleniami w PSP  piszesz że jesteś za dumny by prosić wójta  o pieniądze  .A my możemy ta tak to jest  bo nie starcza kasy na sprzęt ,szkolenie  ,remonty  itp.woreczek z kasą  jest  malutki  pracuje na sprzęcie który jest starszy ode mnie  a mam ponad 4 dychy  więc nie piepsz głupot   bo to nie jest siekiera tylko  wóz strażacki inaczej S D 30  .Za te kursy twoje  i szkoły  niech ci medal dadzą
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 14, 2005, 15:31:34 »
A na szkolenie specjalistyczne czekałem wraz paroma innymi 10 lat bo stwierdzono że nie zachodzi potrzeba.
 
Pozdrawiam Cięń em.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 14, 2005, 16:28:13 »
Nie wkładaj mi słów do języka których nie powiedziałem bądź nie napisałem.
Wiem że zabaw nie wolno wam organizować. Napisałem to specjalnie żebyś zrozumiał że takie porady odnośnie zabaw są nie na miejscu.
O mojej dumie też nie pisz bo wyraźnie pisałem że wójt jesli chodzi o szkolenia zasłania się ustawą.
Struktury w PSP znam (może nie tak super jak Ty) bo się interesuję, często jestem w JRG znam chłopaków i z nimi rozmawiam, ale nie w strukturach tu rzecz.
Dalej to poza temat chyba wyjechałeś. Ja wiem że worek z kasą nie jest wielki, kasą zarówno w PSP jak i w OSP, jakby było inaczej tobyśmy teraz nie polemizowali.

Pogardliwy ton mam tylko do tych co nie szanują ochotników, a tacy się tu wpisywali.

Każdy strażak czy to z PSP czy z OSP powinien mieć taki sam bądź porównywalny dostęp do szkoleń. Rozumiem że jesli OSP nie ma SD 30 to po co tym ochotnikom z tej jednostki szkolenia w zakresie ratownictwa wysokościowego. Także ochotnik nie musi umieć wszystkiego, tak jak i zawodowiec. W tej branży są specjalizacje i ja to rozumiem. Sęk w tym żeby ktoś zabrał się za to prowadzenie szkoleń. Ja wiem że u was jest trochę chory system, rozmawiałem nie raz z naczelnikiem wydz. oper.-szkol. i on mi to wytłumaczył już dawno. My ochotnicy ponosimy konsekwencje tego niestety, mimo to musimy sobie dawać radę. Ale szlak trafia mnie jak ktoś z zawodowców obarcza winą za to ochotników.
Wam państwo funduje szkołę, szkolenia, jest u was jakaś organizacja pod tym względem. Ogólnie rzecz biorąc sobie potrafiliście stworzyć warunki do porządnych szkoleń, dla ochotników już nie, to jest taka wasza solidarność, tylko szkoda że tak "egoistyczna". Te ostatnie zdania adresuję do wysokich chierarchów w PSP, nie do chłopaków z JRG.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 14, 2005, 16:55:56 »
I tu się z tobą zgadzam  co złebo to nie ja sory  .A solidarność nie ma zbytnio jej   zwłaszcza między oficerami z komend a podziałem   powiedział bym że u was jest brak wizji w zarządzie głównym a jest czym zażądzac  bo 700 tysięczą armią trzeba umieć  nas jest35 tys i też nie potrafią  w KG Pzdrawiam bez rozgraniczania na tych czy tamtych skoro jesteście w tym to też z pasji i to się chwali.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 14, 2005, 17:10:47 »
Kurde... może, by któryś z moderatorów coś w końcu zadziałał, bo ja już powoli zaczynam się gubić w tej ilości postów i błędów <_<
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów tych z OSP i PSP ;)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 14, 2005, 17:53:31 »
Ludzie patrzycie na swój interes nie myśląc o tym,że za chwilę spotkamy się na akcji i bedzie ok.
Ćwiczenia - ani w OSP ani w PSP nie są prowadzone prawidłowo. Z pustego nic się nie da zrobić. Tak jak i unas na stanowiskach decydentów są ludzie, którzy całą swoją karierę przesiedzieli na stołkach tak i w ZG ZOSP RP są tacy sami. WIęc może nie szukajmy co nas dzieli a weźmy się za robienie porządków na górze.

Źle wyszkolony  strażak to poprostu zagrożenie dla innych - czy to będzie zawodowiec czy ochotnik.
 
SenseY uwierz,że wśród Twoich też są przykłady miernot i oszołomów. Nie atakuj ludzi z JRG oni nie są od organizacji ćwiczeń. Błąd tkwi w ustawie - i to trzeba zmienić. Porównaj sobie jeżeli masz możliwość środki finansowe jakie uzyskiwały OSP przed reformą a jakie uzyskujesz teraz. TU TKWI BŁĄD, który doprowadza do rozwalania bazy sprzętowej i szkolenia.

To już mój ostatni post w tej sprawie, nasi zarządzający mają w nosie nasze problemy i najlepiej jest napuścić siebie na wzajem. Nic tylko dziel i rządź.

 

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 14, 2005, 18:53:16 »
Dziekuję Cieniu, za rzeczową rozmowę, ciesze się że doszliśmy do porozumienia. Czas kończyć tą zgubną farsę. Przecież ochotnicy i chłopaki z JRG są od roboty, a system szkoleń psują ci na wyższych fotelach.
Zgadzam się że wśród ochotników są oszołomy. Daleko nie muszę ich szukać. System jest do kitu i takie oszołomy mają za dużo do powiedzenia również w OSP.
OSP jest stowarzyszeniem i każdy członek ma głos, niestety oszołom także. Zatem uważam w dalszym ciągu, że OSP nie powinno działać na podstawie ustawy o stowarzyszeniach. Pozdrawiam  

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 14, 2005, 20:28:00 »
ajax nie widze potrzeby
oprocz tego ze panowie, z reguly dowodcy, robia karygodne bledy ortograficzne
i ktos tu sobie ubzdural ze to forum tylko dla zawodowcow jest ok :)

dyskusja ostra i jeszcze w granicach smaku ale beda surowe upomnienia za braki elementarnej kultury.
co lepsza- panowie dochodza do porozumienia
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 14, 2005, 22:08:34 »
Oki ;) Widać coś to jednak dało. Rozumiem  <_< Jednak na przyszłość..... :)
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline jarecki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 15, 2005, 00:52:22 »
w wielu przypadkach jest tak ze gdy caly stan JRG wyjedzie gdzies do zdazenia "uzupelnia" sie go strazakami z OSP ( oczywiscie przyjezdzaja swoim sprzetem) na czas nieobecnosci "zawodowców", i za to dostaja kase jak za wyjazd - zreszta zgodnie z bodajze art. 38 ustawy o ochronie p-poz- i tak za pewne by bylo podczas pelnienia tej sluzby 24h i teraz pomyslcie (podam na przykladzie ochotnikow z mojego miasta) 11 zeta/h razy 24h daje 264zł dniówki i to razy 5 osób... to niezle koszta dla miasta...- ale wtedy ja zostaje ochotnikiem na calego...- nie ma co maja ludzie pomysly...

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 15, 2005, 10:34:47 »
panowie dajcie już sobie spokój- i tak o wszyskim zdecydują w KG- w jaki sposób ma dalej funkcjonować PSP.
Moim zdaniem powstanie 4 zmiany w ten sposób, że podzielą obecne 3 i troszeczkę dołożą z biura i parę dodatkowych etatów.Uzupełnienie może nastapić tylko junakami-zatwierdzony sposób szkolenia i juz są takie przypadki pracy.
Strażacy z OSP wzmocnią zapewne stany ale bezpośrednio przy akcjach a także obstawie JRG gdy taka będzie konieczność- zresztą od dawna już tak się robi.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 15, 2005, 17:16:54 »
Jedna WIELKA pomyłka i paranoja!!! ten komendant który to wymyslił, sam powinien sie zamienic z prezesem osp na stołki!

Pozdrawiam

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 15, 2005, 17:18:20 »
Jako ochotnik, myślę, że lepiej zostanie jeśli zawodowcy i ochotnicy będę robili swoje.  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 16, 2005, 08:50:02 »
maldrin i w tym poście zawarłeś całe moim zadniem 5 stron bezsensownych przepychanek

Pozdrawiam
 :)  

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 17, 2005, 19:22:13 »
5 stron a tylko parę postów na temat !! :D
pożyjemy i zobaczymy czy ochotnicy uzupełnią stany !!! marne mają szanse chyba że jakiś oszołom w rządzie wyleci z tym pomysłem :(  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!