Autor Wątek: Ochotnicy Uzupełnią Stany ?  (Przeczytany 30246 razy)

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 27, 2005, 22:56:01 »
Witam
Co za d...l wymyślił, że zawodowca można zastąpić ochotnikiem na 24 godz. służbie. Powierzyć mu sprzęt wart ogromne pieniądze bez liczenia się z konsekwencjami takiego działania. Ten d-ca JRG, o którym pisze rtoip jest chyba z nadania, albo zidiociał z natłoku spraw jakie każą mu załatwić. Zmian jest jak rodzina, każdy zna każdego, wszyscy wiedzą kogo na co stać. Ufają sobie nawzajem, znają wzajemny stan wyszkolenia, uzupełniają się wzajemnie.
Znam przypadki, że jednostka OSP jest ściągana do JRG w celu zabezpieczenia rejonu, ale tylko wtedy gdy całe JRG bierze udział w zdarzeniu, bo potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i ludzie do jego obsługi. Wtedy ściąga się OSP, ale ze swoim wyposażeniem i zabezpieczają rejon do powrotu zawodówki, potem wracają do siebie.
Jak można wymienić połowę składu zawodowego, na ochotników, którzy okazjonalnie wykonują to co jest naszym chlebem powszednim nie potrafię sobie odpowiedzieć, tak jak nie mogę sobie przypomnieć przepisów, które by to umożliwiały. Nic tylko pogratulować d-cy JRG takiego myślenia.
Idąc tropem wszystkich obrońców pomysłu uzupełniania stanów w JRG ochotnikami proponuję przyszłemu rządowi w miasteczkach do 50 tyś mieszkańców przerobić JRG na OSP, w miastach do 200 000 tyś mieszkańców zostawić jedną średniej wielkości JRG wyposażoną w sprzęt specjalistyczny i wyszkoloną kadrę d-ców, a resztę przerobić na OSP. W miastach powyżej 200 000 tyś wystarczy 2 JRG a w każdej dzielnicy utworzyć OSP. Pomysł wart zastanowienia, oszczędności olbrzymie, a i grupa zawodowa tak mała, że nie trzeba się z nią liczyć. Zresztą zawsze można zastąpić ich ochotnikami.
Pozdrawiam.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 27, 2005, 23:27:38 »
Przeraża mnie fakt,że ktoś chce zapchać dziury w PSP ochotnikami. Jestem w pełni uznania dla OSP, które profesjonalnie wykonują swoje zadania. Ale wprowadzenie na zmiennika ochotników do PSP to absurd, głupota czy idiotyzm.
Panowie komendanci zacznijcie wreszcie pracować w W-wce a nie szukać absurdalnych rozwiązań. Czwarta zmiana musi powstać czy się to komuś podoba czy nie. A Waszą rolą jest zdobycie na to  środków finansowych.
A najważniejsze - może to obudzi niektórych - nie podcina się konaru drzewa na której się siedzi.
Nowy - podejrzewam,że to celowa gra niektórych panów aby wprowadzić ochotników do PSP. Skutek będzie taki: skoro ochotnicy mogą to po co zawodowa straż.


PSP jest jak Media Markt ...nie dla idiotów.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2005, 23:29:36 wysłana przez fire_mann »

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 28, 2005, 00:01:16 »
Zgadzam się z tobą. Dlatego dziwią mnie wypowiedzi naszych kolegów. Nic nie mam przeciwko OSP i współpracy z nimi, ale powtarzam współpracy. Z doświadczenia wiem również, że jest to ród  wolny i niełatwo nad nimi zapanować (szkolę ich i dowodzę nimi od lat – a może i dłużej). Nie będę porównywał stopnia wyszkolenia, zaangażowania i innych rzeczy na które powołują się nasi koledzy. Mówię wprost, chyba odbiło temu kto uważa, że można zastąpić zawodowca ochotnikiem, chyba że ktoś jest ochotnikiem po służbie. I tak na marginesie ci, którzy uważają, że można niech sami sobie odpowiedzą czy potrzebne są w takiej sytuacji dodatkowe etaty, podwyżki, kłótnie o oficerów dziennych i pseudo oficerów, czas pracy, skoro te problemy można łatwo rozwiązać za pomocą OSP.
Pozdrawiam wszystkich co są za i przeciw.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 28, 2005, 03:03:28 »
A co gdy PSP ma imprezę okolicznościową i wzywają OSP na zamianę

Byłem w pewnej JRG 2 na zabezpieczeniu

To gdy DAG wyd
ał rozkaz to GO wyśmiali... miejscowi i ochotnicy B)

Bo nie był w stanie cokolwiek powiedzieć mimo że był zawodowcem

Dlatego nie śmiejcie się z ochotników bo ...

Nikt nie jest doskonały...

My wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

Pozdro dla SenseY iOgniomistrza1
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2005, 03:21:14 wysłana przez Marcin Grzelaczyk »
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline MIKE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 28, 2005, 13:18:58 »
Pomysl jest niezly, ale jak zwykle jest jedno "ALE":
kto wyszkoli ochotnika na poziomie kandydata do sluzby, nastepnie, kto zapewni ze ochotnicy zapelnia wszystkie luki zmianowe... przeciez to sa ochotnicy ktorych nie mozna "powsadzac" na sile w grafiki.
Zapewne znajda sie tacy ochotnicy, ktorzy dniami i nocami mogliby przesiadywac w JRG, ale tez do czasu kiedy nie zaczna np. pracowac, badz uczyc sie...
Wyposazenie nie zawsze w okolicznych OSP dorownuje wyposazeniu osobistemu strazaka PSP itd. Mnozyc mozna te problemiki w nieskonczonosc...
Choc przyznaje, dobrym pomyslem sa weekendowe praktyki w JRG, na etapie kursu szeregowych (obserwator , pomocnik). Sorki ale zjadlo mi "pomroczne" literki.... stad to SMS - owe pisarzenie.

Pozdrawiam

MIKE
 

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 28, 2005, 13:35:52 »
W sumie czytając wasze posty zrozumiałem was i uhonorowałem waszą opinię, interweniowałem tylko ostro jak ktoś źle odnosił się do ochotników, ale jak widać strażacy mają to do siebie że potrafią się pogodzić. Dlatego potrafią się pogodzić że właśnie rozmawiaja (w przeciwieństwie do polityków  ;) ).
I to mnie cieszy, winę za taki stan rzeczy nie ponoszą ratownicy ale ci na wyższych stołkach, to jest wniosek moich dyskusji z Cieniem. Chodzi o szkolenia ochotników.
Może i lepiej by było żeby ochotnicy robili swoje, a panowie z PSP niech to piwo co jest naważone wypiją. To jest ich problem i pomoc nas ochotników może okazać się że tego piwa do wypicia będzie jeszcze więcej. Lepiej nie wchodźmy, mamy swoje bagno, ja np. nie pochwalam pracy Związku, może tutaj my ochotnicy powinniśmy zacząć działać, żeby związek nam pomagał a nie rządził bo w wielu gminach właśnie to się odbywa.

Drodzy zawodowcy, rozumiem was, zbyt wiele jeszcze musi czasu minąć zanim ochotnik z zawodowcem się złączą. Niestety jest druga strona medalu - piszecie ochotnicy nie; ma być kasa i stworzenie 4 zmiany, tego wam życzę, ale zastanówcie się co będzie dalej jak tej kasy nie będzie. Ktoś będzie musiał coś wymyśleć, i napewno pomysł ten jak napisał Ogniowy będzie marsjański, ale jakiś tam będzie. Może właśnie teraz jest czas na to żeby znaleźć rozwiązanie.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 28, 2005, 13:46:15 »
sensy-tak czytam i przyznaje ci racje jednak muszisz poatrzec na to z innej strony! bo to nie hcodzi o to kiedy sie złączą ochotnicy z zawodowcami itd. słuchaj to przedewszystkim chodzi o poczucie i wzięcie odpowiedzialności za takiego ochotnika, który 1 albo 2 niedziele w miesiący przyjdzie na służbe i siada z chlopakami którzy się znaja są zgranie ze sobą wiedzaq co kto i jak robi, wiesz a tu przychodzi gośc i nikt o nim  zbyt wiele nie wie, a co ma myslec dowódca takiej obsady gdzie odczasu do czasu przychodzi ochotnik i to pewnie za kazdym razem inny, bo pracuja, ucza sie itd. tu nie chodzi o to ze ochotnicy maja mniejsze umiejętności czy wiedze bo to nie tak, tu chodzi o zaufanie i zgranie oraz racjonalne mytslenie a w wiekszości jest tak ze częśc ochotników jet " w gorącej wodzie kąpanych".... reszte sam sobie odpowiedz...

Pozdrawiam

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 28, 2005, 23:36:01 »
Dzień dobry.
Marcin nie zrozum mnie źle, ale:
1.Czytaj dokładnie posty i zobacz jaki jest temat rzucony na początku dyskusji.
2.Nikt się z was nie śmieje, a wręcz przeciwnie jesteśmy wam wdzięczni za pomoc.
3.Bywają różni d-cy JRG.
4.To prawda, że nikt nie jest doskonały.
5.W dalszym ciągu podtrzymuję to co powiedziałem – współpraca (może być nawet w formie praktyk), a nie zastępowanie funkcjonariuszy ochotnikami.
6.Co do ściągania OSP do JRG przeczytaj co napisałem w poprzednim poście.
7.Ściągnięcie OSP wraz z wyposażeniem w celu zabezpieczenia rejonu to nie to samo co pełnienie 24 godz. służby przez ochotników bazujących na wyposażeniu JRG.
8.Pomijam inne kwestie poruszane na tym forum dotyczące ochotników, takie jak używki, praca, płatność za udział w działaniach, czy umiejętność podporządkowania się.
9.Wypowiadając się biorę pod uwagę przede wszystkim poziom i długotrwałość szkoleń w obydwu formacjach, a co za tym idzie poziom wyszkolenia.
10.Wszyscy jesteśmy ludźmi i nic co ........ ... .... ... .......

fire mann – wprowadzić czy zastąpić, bo to duża różnica (jak widzisz co niektórzy uważają, że można zastąpić).

Pozdrowienia dla wszystkich.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 29, 2005, 21:56:53 »
Tak to było panie Marcinie, kiedy prawie cała załoga (w JRG2 został tylko dyspozytor, kierowca szt. 1, d-ca sekcji szt. 1) bawiło się świetnie na wspominanej już imprezce ochotnicy odpowiedzialni byli za bezpieczeństwo pożarowe w połowie powiatu K..., więc niech mi żaden zawodowiec nie pi......li że akcje w PSP są prowadzone inaczej, a może to my jesteśmy jakimiś geniuszami i rozgryżliśmy tajne sekrety działania PSP. Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków, nie koniecznie z OSP. :blink:  

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 30, 2005, 10:32:37 »
Nowy
Czytam te teksty i zaczynam wątpić w rzeczywisty osąd sytuacji u wielu piszących.
OSP w PSP - to się kupy nie trzyma.  Powtarzam jeszcze raz - niechaj każda służba robi to co do niej należy a będzie dobrze.
W każdym państwie są róne rozwiązania ale o uzupełnianiu składów PSP przez OSP nigdzie nie slyszałem.
Propozycja moja jest taka: Panowie komendanci ruszcie tyłki i zapewnijcie środki finansowe na 4 zmianę.
Jako ciekawostka: Aby w systemie 12x24x12x48 zapewnić pełen etat, przeliczeniowo potrzeba 5 etatów. To aby panowie komendanci nie musieli liczyć.


PSP jest jak Media Markt ...nie dla idiotów.  

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 30, 2005, 11:53:19 »
fire_mann
Ja powiem tak:
NIKT za was znaczy podziałowców tyłka nie ruszy jeśli wy sami tyłków w swojej sprawie nie ruszycie. Taka jest smutna prawda. Mamy nową władzę. Zacznijcie naciskać sami na nią aby zajęła się na poważne waszą sprawą. Nie liczcie na innych  liczcie na siebie.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 30, 2005, 13:54:21 »
Miros-chyba troche przesadzasz!!

Albo masz zbyt przekolorowane myslenie o możliwości podziału albo nie wiesz o czym piszesz! Przeciez, owszem mozemy i naciskac przełozonych ale jeśli uważasz ze to coś zmieni to sie mylisz a tak naprawde jest tak, iż to jakis cholerny związkowiec który juz dawno nie jest na podziale wie najlepiej co jest dla nas najlepsze, najwygodniejsze i w ogóle naj dla całej słuzby itak to sie kończy ze pech chce że taki związkowiec ma duze mozliwości i poparcie no i wychodzi na jego .

PS i nikt mni nie wmówi ze jakikolwiek związkowiec p[rzyjdzie na podział pogadac z ludzmi jak to widza i ich perspektywy, co oni o tym mysla zwylki strazacy a nie sami gwięździści na obrotowych stołkach więc nie pisz wiecej zebysmy sie wzeli do roboty bo nasza sprawa zalezy od nas.....


a dzisiaj NIE POZDRAWIAM!

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 31, 2005, 20:18:03 »
OSPwonski
Cytuj
więc niech mi żaden zawodowiec nie pi......li że akcje w PSP są prowadzone inaczej,
chłopcze aż mi denka od słoika spadły jak to przeczytałem, widzę że jesteś znawcą sztuki pożarniczej i dobrze ale jak u ciebie z dalszą wiedzą np. z zakresu ratownictwa chemicznego, ekologicznego oraz medycznego ?? <_<
Słownictwo też coś nie takie jakie powinno być używane na tym forum !!! Trochę kultury i obycia też przydałoby się co po nie którym !!! :P
Młodzi ochotnicy uzupełnią stany w PSP ale jako junacy albo szczęściarze, którzy załapali się do 1100 etatów obiecanych dla PSP w przyszłym roku !! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 01, 2005, 10:17:48 »
a stępień swoje, nie dość żę "ślepy" :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  to jeszcze upierdliwy, widzę że strasznie boisz się o swój stołek i za wszelką cenę chcesz niedopuścić do zdobycia odrobiny doświadczenia tych, którym to by się przydało (ochotników). Nie masz się czego obawiać bo nigdy nie dojdzie do tego że ochotnicy będą jeżdzić w podziale z zawodowcami. Dobrze, bo i kto by chciał współpracować z takim zarozumialcem jak Ty. A jak chcesz zobaczyć jak wygląda prowadzenie akcji od strony OSP to zapraszam do naszej jednostki. A, i jeszcze jedno, ratowników medycznych w naszej jednostce jest więcej niż u was w podziale, i to ratowników z prawdziwego zdażenia. Tak więc robaczku nie czepiaj się mnie, jak :rolleyes:  nie masz kogo czep się roweru. Mimo wszystko pozdrawiam. :rolleyes:



i jeszcze jedno, nie przesadzaj z tymi denkami od słoików, bo napewno wcale Ci
nie spadły  


zapomniałem i nie chłopcze, bo chłopcy to u szewca gwożdzie prostują, a nie znasz mnie więc nie jestem dla Ciebie chłopcem wielki bohaterze z PSP


funkcja edycji posta znajduje sie po prawej stronie- bulon
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2005, 16:22:39 wysłana przez bulon »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 02, 2005, 16:00:19 »
Cześć,

tak mi strzelił do głowy jeden kosmiczny pomysł (myślę, że przy innych kosmicznych wypowiedziach nie będzie raził w tym temacie). Może by tak zawodowcy założyli sobie swoje OSP albo by się zapisali do jakiegoś i szli na służbę jako ochotnicy zamiast na... chyba już teraz co 6 wolną? Służyliby w swoich jednostkach więc nikt by im nie zarzucił, że są nieobeznani...
Ciekawe tylko jak by się prezydent miasta albo inny szefuńcio zdziwił jak by mu przyszło nagle płacić ekwiwalent takim ochotnikom - jak by za głośno nie protestował to po chwili przestanoby przyjmować strażaków na podział do PSP i służyliby sami ochotnicy.
Tak na skróty licząć możnaby zarobić 10 x 24 = 240 PLN za służbę :).
Czekam na krytykę... tylko krytykujcie pomysł a nie wrzucajcie mi osobiście, ewentualne na PW poproszę obelgi z góry obiecuję nie odpowiadać.

Pozdrawiam, Sylwek

PS: ten post pottraktujcie jako żart, bo widzę że za bardzo niektórym tu skoczyło ciśnienie i ostro sobie skaczą do gardeł a chyba nie chodzi o to żeby się obrzucać wyzwiskami tylko pogadać o różnych sprawach.
 

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 07, 2005, 19:12:25 »
Sylwek nie zaogniaj już i tak napiętej sytuacji proponuję zakończyć ten temat rzekę bo i tak do niczego nie dojdziemy .

Pozdrawiam .
 :D  

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 08, 2005, 00:48:13 »
Cytuj
Cześć,

tak mi strzelił do głowy jeden kosmiczny pomysł (myślę, że przy innych kosmicznych wypowiedziach nie będzie raził w tym temacie). Może by tak zawodowcy założyli sobie swoje OSP albo by się zapisali do jakiegoś i szli na służbę jako ochotnicy zamiast na... chyba już teraz co 6 wolną? Służyliby w swoich jednostkach więc nikt by im nie zarzucił, że są nieobeznani...
Ciekawe tylko jak by się prezydent miasta albo inny szefuńcio zdziwił jak by mu przyszło nagle płacić ekwiwalent takim ochotnikom - jak by za głośno nie protestował to po chwili przestanoby przyjmować strażaków na podział do PSP i służyliby sami ochotnicy.
Tak na skróty licząć możnaby zarobić 10 x 24 = 240 PLN za służbę :).
Czekam na krytykę... tylko krytykujcie pomysł a nie wrzucajcie mi osobiście, ewentualne na PW poproszę obelgi z góry obiecuję nie odpowiadać.

Pozdrawiam, Sylwek

PS: ten post pottraktujcie jako żart, bo widzę że za bardzo niektórym tu skoczyło ciśnienie i ostro sobie skaczą do gardeł a chyba nie chodzi o to żeby się obrzucać wyzwiskami tylko pogadać o różnych sprawach.
to nie zart......dlatego niejeden ucieszył się na myśl o zastepowaniu zawodowców w słuzbie....i nie mówcie ze nie o to tylko chodzi....taki obowiązek ma pracodawca....a czy ochotnik przyjdzie do słuzby za 5 pln na godzine???? albo jeszcze mniej...za darmoche?????to zapraszamy....społeczników do służby.......
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 08, 2005, 10:27:35 »
1. Ochotnik do służby w JRG się nie nadaje bo nie ma doświadczenia takiego jak zawodowcy.
2. Ochotnik takiego doświadczenia nie ma bo jedynym miejscem gdzie mógłby go nabrać jest JRG. Ale tu furtka zamknięta - patrz p. 1.

Czyli wprowadziliście nas ochotników w błędne kólko. Uszanowałem je bo to w końcu wasze podwórko. Ale proszę - nie piszcie że ochotnik jest chętny głównie dlatego że dostanie kasę!!!  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 08, 2005, 22:34:40 »
Ta dyskusja do niczego dobrego nie prowadzi.

Zastanawiam się, czy ktoś ma w tym jakiś cel że pozwala na jej kontynuację?
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 09, 2005, 09:25:47 »
tu tylko jeden dzial do czegos prowadzi
o szkoleniach
a pozostale to wymiana pogladow ktora jest potrzebna by ludzie mogli zaczac myslec.
 
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 09, 2005, 09:37:48 »
OSPwonski
Cytuj
widzę że strasznie boisz się o swój stołek i za wszelką cenę chcesz niedopuścić do zdobycia odrobiny doświadczenia tych, którym to by się przydało (ochotników).
Nie nie boję się oswój stołek, mało kto nadaje się na niego a napewno nie ty !!
Co do doświadczenia i jego zdobywania to tylko ochotnik może zdobyć przy akcjach ja ze swej strony mogę tylko dopomóż - dla twojej wiadomości prowadzę takie szkolenia dla nich !! :D
Cytuj
A jak chcesz zobaczyć jak wygląda prowadzenie akcji od strony OSP to zapraszam do naszej jednostki.
Dziękuję za zaproszenie może kiedyś cię odwiedzę ale wiedz że takowe doświadczenie mam, bo do OSP znacznie dłużej należę( przeszło 20 lat) niż pracuję w PSP ! :D
Cytuj
Dobrze, bo i kto by chciał współpracować z takim zarozumialcem jak Ty.

Wiesz że mam kolegów w OSP którzy chwalą sobie współpracę ze mną, gdy pracuję jako ochotnik lub zawodowiec !
Cytuj
Tak więc robaczku nie czepiaj się mnie, jak  nie masz kogo czep się roweru. Mimo wszystko pozdrawiam.
Dzieki za pozdrowienia i również pozdrawiam ale zapomniałeś dopisać "swego roweru"! :D
Myślę że dość cytowania twojego postu bo trudno wyprowadzić mnie z równowagi.
Co do ilości ratowników medycznych to się mylisz nie wiem czy wiesz ale każdy, w PSP jest ratownikiem medycznym, w przeciwieństwie do ciebie właśnie teraz weryfikują ich poziom wiedzy (doszkalają się i ponowne egzaminy).
Ty też mnie nie znasz bohaterze z OSP więc nie pisz o mnie w taki sposób !! A o chłopca nie obrażaj się bo z twoich postów wywnioskowałem że masz mniej jak 40-lat.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 09, 2005, 15:25:04 »
Cytuj
czy wiesz ale każdy, w PSP jest ratownikiem medycznym

zgodnie z wytycznymi nikt takiego tytulu ci nie nadal
jestes strazakiem ratownikiem reazlizujacym zadania z ratownictwa medycznego.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 09, 2005, 15:51:48 »
Kuźwa..... poplątanie z pomieszaniem <_<
To może funkcjonariusze Polcji Państwowej niebawem również będą realizować zadania z zakresu ochrony p.poż. Nauczyciele np. bezpieczeństwa publicznego obywateli itd... Też ich nikt nie nazwie strażakami i policjantami. Wiem..wiem... jak rząd, im przypisze takie zadania to będą tak jak my, je wykonywać - najlepiej jak potrafią. ;)
Wracając do tematu - moim zdaniem, ochotnicy napewno nie uzupełnią  obecnie stanów osobowych w JRG, ale niejednokrotnie zastępują PSP w strażnicach na czas prowadzenia akcji. Przy aktualnych obsadach -  będzie to chyba coraz częstsze zjawisko. Ja osobiście się  cieszę, że mam taką mobliną jednoskę w KSRG, blisko JRG i wzajemna współpraca układa się bardzo dobrze :)
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.