Autor Wątek: Ochotnicy Uzupełnią Stany ?  (Przeczytany 30357 razy)

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 18, 2005, 02:41:35 »
czyli co ma robic psp a co osp
co jest czyje?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 19, 2005, 17:15:24 »
Nawiąże jeszcze do sprawy tego że cały system jest do kitu. Owszem, jest do kitu ale nie tylko to szwankuje w systemie szkolenia OSP przez zawodowców. Wiele zależy tu od ludzi i to zarówno tych szkolących jak i szkolonych.
Toczyła się tu burza międzi Sensey a cieniem o to jak szkoli PSP ochotników. Otóż mnie osobiście uraziło stwierdzenie Senseya że odwalamy kursy. Otóz Sensey brałem udział w wielu kursach dla OSP, grosza za to nie dostałem, choć często robiłem to w wolnym czasie mimo to starałem się przekazać wiedzę i umiejętności tym  ludziom (i to nie tylko tą zapisaną w programie ale i szerszą) bo wiedziałem że pózniej spotkamy się na akcjach i od ich wiedzy też będzie zależał sukces działań (a więc może czyjegoś uratowanego życia). I co z tego mojego trudu jak póżniej przyjeżdzali owi kursanci na akcje w krótkich spodenkach, w podkoszulkach, choć do tak podstawowych spraw jak ubranie i ekwipunek przywiązywałem zawsze dużą wagę. Inny przykład, nauka rozwinięć i kolejna podstawa-zabezpieczanie węży ułożonych w poprzek drogi i co?? Pózniej jadę na akcję gdzie działa już OSP a tam dwie linie wężowe przezucone przez drogę bez zabezpieczenia, auta po nich jadą I co??? Myślisz Sensey że chciało mi się póżniej poświęcać na szkolenia OSP czas wiedząc że ochotnicy i tak mają w nosie to czego ja ich uczę???? Nie twierdzę że wszyscy zawodowcy tak pięknie poświęcają się szkoleniom ale zastanów się czy właśnie wy, ochotnicy nie jesteście czasem temu współwinni.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2005, 17:18:00 wysłana przez Miros »

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 19, 2005, 17:53:56 »
Ja tez nie twierdzę że wszyscy ochotnicy to super ludzie. W mojej jednostce wszyscy chodzą ubrani prawidłowo, hełm, USP, buty skutery, kominiarki, rekawice. Pisałem również że jeżeli już by doszło do tego żeby ochotnicy mieli zastepować to wasza opinia jest bardzo ważna i to wy powinniście decydować których ochotników chcecie, a nie np prezes powiatowy. Ale o tym już pisaliśmy i honoruję waszą opinię, mimo że jest dla mnie niezadawalająca. W sąsiedniej jeżdżą tak jak pisałeś, krótkie spodenki, trampki lub zwykłe gumowilce. Hełm nosza tylko niektórzy, jak kto woli.
Nie powinno tak być - ja wiem. Jeżeli rzeczywiście dobrze kształcisz ochotników a oni pokazują że są "mądrzejsi" - to wtedy rzecz jasna winę ponoszą ochotnicy. I takim ochotnikom należy się na miejscu akcji porządny opier..ol i odesłanie do bazy aby poprawili swoje umundurowanie - tym już mało kto chce się zajmować, bo nikt nie chce się kłócić. Myślę że to już bardziej się nadaje aby otworzyć nowy temat na tym forum.
Bardzo dobrze że się starasz aby ochotnicy byli wyszkoleni. Wg mnie od ochotników trzeba wymagać, wymagać i jeszcze raz wymagać. Bo taki cwaniaczek zrobi kurs szeregowych i uważa że dalej szkolić się nie musi. A potem się denerwujemy. Jako naczelnik OSP trochę musiałem nerwów stracić przez starszych wiekiem druhów z mojej jednostki, nie było łatwo ale nie poddałem się. To że ktoś robi coś za darmo to nie znaczy że może to robić byle jak.
Dobrze by było karać tych co uważają że w wyjeździe najważniejszy jest czas a nie bhp. Wtedy może by z nie jednej OSP zrobiłaby się porządna jednostka.

Kończąc napisze jeszcze jedno: i w OSP są normalni ludzie i w PSP są normalni ludzi, również i tu i tu można spotkać dziwnych ludzi. Dlatego nie oceniajmy już się tak ogólnie, bo głupio mi jest naprzykład słuchać że ochotnicy to pijaki. Ja wogóle nie piję i nie chcę bronić tych co piją. U was jest część osób które "odwalaja kursy" a jest część którzy podchodzą do tego poważnie. Cieszę się że Miros że należysz do poważnych ludzi. Nie zniechęcaj się i jeżeli się da spróbuj wymagać od ochotników.
Kłótniami tutaj do niczego nie dojdziemy, te problemy należy rozwiązywać bezpośrednio na miejscu prowadzenia akcji ratowniczych.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 19, 2005, 23:32:05 »
ja to mialem takie przeczucie ze w koncu sie tu ktos dogada:)

ja tylko zwroce uwage ze np osobiscie, na podstawie tego co obserwuje na tym forum, ochotnik witold ma wieksze pojecie o niektorych sprawach niz paru panow z psp.
wiec moje slowo jest takie ze moze warto uczyc sie od siebie nawzajem?
choc moze ten transfer wiedzy i umiejetnosci jest nierowny to mimo wszytko nastepuje.
koniec boczenia sie na siebie:)
idzie dobre
kazdego dnia jest lepiej, zauwazylisice?

 
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 20, 2005, 09:02:01 »
``````````````````````REASUMUJĄC!!!!
Panowie taki apel do ochotników i zawodowców.                 Kto sie przyłancza??
Jak wiadomo jedność buduje kłutnia rujnuje i dlatego biorac pod uwage to ze mamy WSPÓLNIE DZIAŁAC W OBRONIE ŻYCIA I MIENIA LUDZI rzecza nie na miejscu sa kłutnie choc i te czasem sa potrzebne ale wyciągnijmy wnioski z tej i innych dyskusji faktem jest ze zawsze ogólniki urazaja ta małą grupe osób które działaja inaczej (kursy, podejście do spraw akcji itp) jak i po jednej stronie (zawodowcy) tak i po drugiej (my ochotnicy) sa różni ludzie jednym bardziej drugim mniej zalezy.
Ale na Boga ludzie ogarnijmy sie wszyscy:
Ochotnicy!!!
- ile jeszcze trzeba zeby zmienic w niektórych jednostkach podejście do akcji do kursów i alkoholu jesli chcemy zeby nas nie postrzegano jako "strazaków pijakow" weśmy sie w garsc i zadbajmy o to (z pewnościa niektóre OSP juz ta kwestie maja za soba i tu szacunek za to), dopominajmy sie o kursy szkolenia, sprzet. Jesli nie mamy jeszcze sprzetu to i tak mówmy ze chcemy sie szkolić na taki a to stanie sie podastawa do żadania takiego
-...(zostawiam 3 kropki zeby można było dopisać co jeszcze zmienic-dopiszcie)

Zawodowcy!!!
-zmieńcie stosunek do nas w wiekszości przyłóżcie sie do prowadzenia kursów (to tez moze sie okazac ze ktos kogo wyszkoliliscie uratuje was kiedys) to wy macie byc naszymi nauczycielami
rozumiem macie swoje problemy z wypłatami itd. ale nawet jesli powiększa stany to i tak nie załatwi to sprawy (choć było by to super sprawa) wspierajcie nas nasze lepsze wyszkoilenie to sprawniejsza i bezpieczniejsza akcja
- na kontrolach niemiłosiernie piszcie brak badań szkolen sprzetu piszcie i nekajcie samorzady zeby wykładali kase na nasz sprzęt i wyszkolenie
-...(tez 3 kropki - dopisujecie)
Moze zamarudziłem z wyszkoleniem ale myśle ze to cholernie ważna sprawa..

Stwóżmy wzór apelu do ochotników i zawodowców
a później do samorzadów itd. naciskajmy na góre to sie moze cos ruszy z naszymi i waszymi sprawami.

POZDRAWIAM
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 20, 2005, 11:36:44 »
Nic dodać nic ująć. Jestem za.
ZGDOA BUDUJE NIEZGODA RUJNUJE :)  
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2005, 11:37:14 wysłana przez fire_mann »

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 23, 2005, 07:36:23 »
wszystko jest cacy, dużo sensownych wypowiedzi, ale też ogrom bzdur, czepiacie się ochotników, a popatrzcie na niektórych na tym forum. Taki Cień czepia się byle czego, a sam pracuje w niedoposażonej jednostce i na razie dorobił się starej IFY, 10 lat czekał na szkolenie, czyli przez ten czas był taki sam jak ci rzekomo nie doszkoleni ochotnicy. Oczywiście zdażają się jednostki gdzie picie gorzały stało się myśląprzewodnią wyznawców Floriana, choćby taka jednostka pana SASZY, a może to już najwyższy czas zmienić naczelnika panowie ochotnicy, wziąść się za robotę ipokazać mądrali że warto na was liczyć, facet chyba jest pewny że nikt z jego ludzi nie przeczyta i nie domyśli się o jakiej jednostce mowa. Pan Stępień momentami zachowuje się tak jak gdyby nie był w pełni władz umysłowych, i tacy ludzie(na szczęście w znikomym procencie) pracują w naszej dzielnej PSP. Drodzy panowie, tak jak ktoś trafnie to określił PSP bez OSP nie ma racji bytu. Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków. Zrzutka na czwartą zmianę. :wacko:  

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 23, 2005, 16:05:05 »
Gościu nigdy nie wspominałem w moich postach  że w mojej jednostce piją aczkolwiek po ajkcji zawsze idziemy na BEERA  i  o to cię w oczy kole ciekew jestem  z jakiej osp jesteś ale wychodząc z twojego posta to chyba daremnej
.
PS. a zmienić to sobie zmień PAMPERSA  
Pozdrawiam wszystkich pożarników.
 

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 23, 2005, 19:57:30 »
Ja myślę że z tą wymianą ochotników w weekendy bo na ten temat rozmawiamy     to bardzo dobry pomysł  tylko kto miałby tym ochotnikom za to płacić gmina czy psp bo w naszej jednostce osp jest stawka 10 zł. za godzinę  
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline mario18k

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 24, 2005, 12:27:38 »
Jestem Strazakiem Ochotnikem i zastałem zgłoszony juz w JRG do słuzby, niewiadomo jak to bedzie ale powiem wam jedno ze postaram sie jak najlepiej spełniac obowiazki,a jestem ciekaw ktory z was zaraz gdy dostał sie do strazy juz był takim asem no napewno ci po szkole pozarniczej, ale niejeden miał na poczatku trudno.
Według mnie jak by teraz ochotnicy jezdzili do róznych akcji tak jak JRG i mieli odpowiedni sprzet to za jakis czas dorównywali   by strazakom zawodowym>


pozdro dla wszytkich OSP i PSP<JRG

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 25, 2005, 08:58:06 »
Cytuj
Pan Stępień momentami zachowuje się tak jak gdyby nie był w pełni władz umysłowych, i tacy ludzie(na szczęście w znikomym procencie) pracują w naszej dzielnej PSP.
OSPwoński myślę że jak tu już takie słowa padają to należałoby choć podać na jakiej podstawie tak sądzisz &lt;_&lt; , myślę że po to jest forum że każdy może swoje zdanie wypowiedzieć a drugi niech obraźliwych słów nie rzuca - dla Twojej wiadomości nie dawno zaliczyłem babania psychotechniczne io tak naprawdę abyś sobie nie pomyślał nic na lewo nie było cały teścior przeszedłem ( być może w przeciwieństwie do Ciebie  :D )
Pozdr dla wszystkich strażaków !
I dalej twierdzę że będzie tak jak było do tej pory, nasza współpraca będzie trwała nadal ale nie w sypialniach i pomieszczeniach socjalnych komend i JRG !
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline fire_mann

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 25, 2005, 10:50:40 »
Przklęty duch przeszłości się kłania nisko i chichocze do rozpuku z naiwności kadry kierowniczej.
Kiedy myślenie o PSP jako o OSP  skończy się w umysłach komendantów >Panowie lata 70,80 i nawet 90 poprzedniego wieku są już za nami. W PSP pracują zawodowi, profesjonalnie przygotowani strażacy - nie mylcie ich z dobrze przygotowanymi strażakami z OSP( to inna formacja).
Nadal uważam że zgoda buduje niezgoda rujnuje. Strażak na akcji czy z OSP,PSP musi być profesjonalistą. Ale na Boga panowie oficerowie to są dwa różne podmioty ratownicze działający na różnych przepisach wykonawczych. Potrzeby finansowe, organizacyjne są zdecydowanie inne w PSP niż w OSP>

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 25, 2005, 11:30:22 »
fire_mann :D
masz racje

zamiast znów sie GŁUPIO OBRAZAC I DOCINAC TO MOZE SPISZEMY CO POWINNISMY ZMIENIC I PÓŹNIEJ WEŹMIEMY SIE ZA ROBOTE JAK NALEZY A NIE W KÓŁKO KRĘCIC sie w kólko
to juz zaczyna sie robic żałosne
                                             PANOWIE

niech kazdy napisze co chciałby zmienić
Ochotnicy u siebie                                   i                  Zawodowcy u siebie

                                   a później napiszemy wnioski


 
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 25, 2005, 18:23:53 »
Cytuj
wszystko jest cacy, dużo sensownych wypowiedzi, ale też ogrom bzdur, czepiacie się ochotników, a popatrzcie na niektórych na tym forum. Taki Cień czepia się byle czego, a sam pracuje w niedoposażonej jednostce i na razie dorobił się starej IFY, 10 lat czekał na szkolenie, czyli przez ten czas był taki sam jak ci rzekomo nie doszkoleni ochotnicy. Oczywiście zdażają się jednostki gdzie picie gorzały stało się myśląprzewodnią wyznawców Floriana, choćby taka jednostka pana SASZY, a może to już najwyższy czas zmienić naczelnika panowie ochotnicy, wziąść się za robotę ipokazać mądrali że warto na was liczyć, facet chyba jest pewny że nikt z jego ludzi nie przeczyta i nie domyśli się o jakiej jednostce mowa. Pan Stępień momentami zachowuje się tak jak gdyby nie był w pełni władz umysłowych, i tacy ludzie(na szczęście w znikomym procencie) pracują w naszej dzielnej PSP. Drodzy panowie, tak jak ktoś trafnie to określił PSP bez OSP nie ma racji bytu. Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków. Zrzutka na czwartą zmianę. :wacko:
I tu się gościu mylisz nie czekałem  10 lat       w analfabetyźmie  bo przez ten czas  pare innych  pokończyłem  więc nie nawijaj o braku wyszkolenia  .A co do twojej wiedzy o pożarnictwie  jest wyjątkowo blade to nie czepianie się  ale jak zabierasz głos   to trche się podszkol  to nie trucie  ni przytyki  dla twojej wiadomości przed ifą były jeszcze  magirusy  lekko starsze od twojej ify .Teraz wiesz jakie masz o tym pojęcie.  Więc to nie kwestja czepiania  lecz nie bądź modrzejszy niż ustawa  przewiduje . Całą reszte ochotników serdecznie pozdrawiam.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 25, 2005, 21:33:20 »
Piotr, czy tam rtoip zastanów sie następnym razem, czy rozpocząć taki temat.
Z przebiegu dyskusji sam pewnie widzisz, że skutki takiego tematu mogą być gorsze od niejednej "wojny domowej".
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline rtoip

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 26, 2005, 14:42:30 »
Cytuj
rtoip zastanów sie następnym razem, czy rozpocząć taki temat.
Z przebiegu dyskusji sam pewnie widzisz, że skutki takiego tematu mogą być gorsze od niejednej "wojny domowej".
Cytuj

Temat został rozpoczęty by dowiedzieć się czy gdzieś w kraju czynione są przymiarki do uzupełnienia stanu ochotnikami w soboty i święta, tak jak jest to czynine w mojej KM. Temat miał dać w moim założeniu odpowiedź czy gdzieś takie coś funkcjonuje ?, ma funkcjonować ? i ewentualnie na podstawie jakich przepisów ?.W przypadku wprowadzenia pomysłu w życie już niedługo może obok mnie na desancie lub na moim zastępie  siedziec ochotnik i wtedy ja bezposrednio za niego mogę odpowiadać.

W dyskusję wtrącili się  rozentuzjazmowani koledzy ochotnicy i wszystko zaczeło schodzic na inny tor. No.. na to to ja już niestety wpływu nie mam.
Na dzisiaj z mojej strony to tyle, a jeżeli sprawa się w jakiś sposób rozwinie napewno ją tutaj przedyskutujemy.

 
 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 26, 2005, 17:31:06 »
Cytuj
Cytuj
rtoip zastanów sie następnym razem, czy rozpocząć taki temat.
Z przebiegu dyskusji sam pewnie widzisz, że skutki takiego tematu mogą być gorsze od niejednej "wojny domowej".
Cytuj

Temat został rozpoczęty by dowiedzieć się czy gdzieś w kraju czynione są przymiarki do uzupełnienia stanu ochotnikami w soboty i święta, tak jak jest to czynine w mojej KM. Temat miał dać w moim założeniu odpowiedź czy gdzieś takie coś funkcjonuje ?, ma funkcjonować ? i ewentualnie na podstawie jakich przepisów ?.W przypadku wprowadzenia pomysłu w życie już niedługo może obok mnie na desancie lub na moim zastępie  siedziec ochotnik i wtedy ja bezposrednio za niego mogę odpowiadać.

W dyskusję wtrącili się  rozentuzjazmowani koledzy ochotnicy i wszystko zaczeło schodzic na inny tor. No.. na to to ja już niestety wpływu nie mam.
Na dzisiaj z mojej strony to tyle, a jeżeli sprawa się w jakiś sposób rozwinie napewno ją tutaj przedyskutujemy.
A czy ktokowliek zastanowił się , że gdyby co to ochotnikom trzeba będzie zaplacic??? A wiecie jaka jest stawka godzinowa ochotnika????
Stąd entuzjazm ochotników...
poza tym najgłupsza głupota jaka się pojawiła na tym forum.......
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 26, 2005, 17:44:33 »
Tyle było poruszonych tematów które zeszły na inny tor że nie musicie się tak wielce w tym przypadku bulwersować.
Panie ogniowy jak napisałem że zawodowcom chodzi tylko o kasę to się niemal wszyscy oburzyliście, a teraz sam piszesz że ochotnicy chcą dla kasy. Zastanów się więc po co piszesz takie bzdury.
Znowu mamy ogólnikami się kierować oceniając się wzajemnie? Że ochotnicy to pijacy i do akcji jeżdża dla kasy, a zawodowdcy odwalają na sztukę kursy? Chyba nie, bo mam już tego rodzaju spieranek dosyć i mam nadzieję że zawodowcy też.
 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 26, 2005, 17:53:29 »
Cytuj
Tyle było poruszonych tematów które zeszły na inny tor że nie musicie się tak wielce w tym przypadku bulwersować.
Panie ogniowy jak napisałem że zawodowcom chodzi tylko o kasę to się niemal wszyscy oburzyliście, a teraz sam piszesz że ochotnicy chcą dla kasy. Zastanów się więc po co piszesz takie bzdury.
Znowu mamy ogólnikami się kierować oceniając się wzajemnie? Że ochotnicy to pijacy i do akcji jeżdża dla kasy, a zawodowdcy odwalają na sztukę kursy? Chyba nie, bo mam już tego rodzaju spieranek dosyć i mam nadzieję że zawodowcy też.
Mnie już czasem ręce opadaja...
Szanowny Kolego...zawodowców dotyka problem nadgodzin....nie chcą nam zapłacic bo nie mogą...pomysł z ochotnikami z wielu wzgledów jest nierealny a poza tym zgodnie z prawem nalezy z takim pracownikiem nawiazac jakikolwiek stosunek pracy , przeszkolic go, dac mu odpowiednie warunki do pracy i odpowiednie wynagrodzenie....a nie myslisz że ochotnik na dyzurze bedzie chciał pracowac za mniej niż mu gmina placi????
Tyle ogółem i nie chcę sie wdawac w jałowa dyskusję....Naprawdę uwazacie ze  to takie proste???...przyjezdza 3 gosci na słuzbę do PSP i jest ok??
Macie czasem Marsjańskie pomysły i mam wrazenie że wynika to z kompletnej nieznajomosci prawa i jego ignorancji....ale niestety tego nic nie tłumaczy...
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2005, 17:55:10 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 26, 2005, 18:11:56 »
Chyba nie tylko ręcę ci opadają.
Ja wiem że macie problemy z nadgodzinami, że nie chcą wam płacić itd. Własnie dlatego rozmawiamy. Pomysł z ochotnikami się pojawił i trwa dyskusja (czasem nawet burzliwa), to jest chyba normalne. I wiedz że nie wszyscy musza się z tobą zgadzać i jesli ktoś się z tobą nie zgadza to wcale nie musi oznaczać że jest ignorantem prawa bo prawo to kto inny ustala.
Pytasz się jak przeszkolić ochotnika - jest to głupie pytanie, bo na ten temat już pisaliśmy, i napisz jeszcze że my ochotnicy ignorujemy ustawę która dokładnie mówi kto ochotników winien szkolić. Moim zdaniem to ochotnik winien przechodzić przez taki sam kurs podstawowy jak wy, no ale to inny temat.
Znowu piszesz że ochotnik chce tylko dla kasy i jednoczesnie że nie chcesz wchodzić w jałową dyskusję - pisząc że ochotnik pracuje tylko dla kasy własnie w jałową dyskusję wszedłeś.
Nie my ochotnicy wyszliśmy z tym pomysłem marsjańskim, odśwież sobie pamięć.
Mario18k napisał że jest już wyznaczony do zastępstwa, więc jednak jakoś można, prawo jakoś tego nie zabroniło, a może w tamtej JRG też są ignoranci prawa?

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 26, 2005, 18:16:32 »
Cytuj
Chyba nie tylko ręcę ci opadają.
Ja wiem że macie problemy z nadgodzinami, że nie chcą wam płacić itd. Własnie dlatego rozmawiamy. Pomysł z ochotnikami się pojawił i trwa dyskusja (czasem nawet burzliwa), to jest chyba normalne. I wiedz że nie wszyscy musza się z tobą zgadzać i jesli ktoś się z tobą nie zgadza to wcale nie musi oznaczać że jest ignorantem prawa bo prawo to kto inny ustala.
Pytasz się jak przeszkolić ochotnika - jest to głupie pytanie, bo na ten temat już pisaliśmy, i napisz jeszcze że my ochotnicy ignorujemy ustawę która dokładnie mówi kto ochotników winien szkolić. Moim zdaniem to ochotnik winien przechodzić przez taki sam kurs podstawowy jak wy, no ale to inny temat.
Znowu piszesz że ochotnik chce tylko dla kasy i jednoczesnie że nie chcesz wchodzić w jałową dyskusję - pisząc że ochotnik pracuje tylko dla kasy własnie w jałową dyskusję wszedłeś.
Nie my ochotnicy wyszliśmy z tym pomysłem marsjańskim, odśwież sobie pamięć.
Mario18k napisał że jest już wyznaczony do zastępstwa, więc jednak jakoś można, prawo jakoś tego nie zabroniło, a może w tamtej JRG też są ignoranci prawa?
Nie przekręcaj mojej wypowiedzi....pisze wyraźnie....że nalezy przeszkolić, ustanowić jakiś status prawny w zakresie pracy i zapłacic...nie piszę że ochotnicy domagaja się kasy....to dwie różne sprawy...może kto inny ci to łopatologicznie wytłumaczy, bo ja juz prościej nie potrafie.............
Miłej dyskusji.....
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2005, 18:16:53 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 26, 2005, 18:41:52 »
Cytuj
A czy ktokowliek zastanowił się , że gdyby co to ochotnikom trzeba będzie zaplacic??? A wiecie jaka jest stawka godzinowa ochotnika????
Stąd entuzjazm ochotników...

Sory ale ten fragment dał mi tylko jedno do rozumienia. I był łopatologicznie pisany.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 27, 2005, 15:20:35 »
i znowu ogulniki !!!!!!!!!!!
fakt tym którzy teraz za akcje dostają kase to pasuje sytuacja ze maja płacone
a co np. z tymi którzy za akcje nie dostaja ani grosza
jak w moim powiecie ani grosika dla ochotnika za to ze naraża swoje życie nie dostatecznie wyszkolony i wyposarzony i podejrzewam ze takich powiatów / gmin jest mnóstwo (taka prawda) a gdyby płacili tez bym poszedł
dwa plusy
+ kasa
+wyszkolenie
ale nasze realia sa akie ze NIC TAKIEGO NIE BĘDZIE
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 27, 2005, 19:20:45 »
Takie pytanko do kolegów z OSP.

Czy jako strażak ochotnik wyznaczony / delegowany do służby w PSP weźmiesz na siebie odpowiedzialność materialną za powierzony sprzęt?
Bo przecież zdajecie sobie sprawę z tego, że przychodząc na zmianę do PSP ponosi się pełną odpowiedzialność za powierzony sprzęt.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2005, 19:21:09 wysłana przez wodnik »
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Ochotnicy Uzupełnią Stany ?
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 27, 2005, 20:06:03 »
witam

z calym szacunkim do kolgóe z osp ale ja bym postawił pytanie dowódcy czy weźmie odpowiedzialnośc za strazaka który przychodzi z oso (niczego mu  nie ujmując) którego nie zna, nie wie co umie, jaką ma psychike itp.... nie ukrywajmy ze akcje psp są jednak nieco inaczej zorganizowane niz w osp....

Pozdrawiam