Autor Wątek: Co Z Medlinerami?  (Przeczytany 24045 razy)

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Co Z Medlinerami?
« dnia: Luty 26, 2005, 19:09:54 »
panowie koledzy, czy ktoś wie co dalej z tymi trumnami od wawrzaszka? gazeta wyborcza zrobiła artykuł i na tym koniec. a miałemnadzieję że to gówno wycofają ze służby. no ale jak się mieszka w kraju afer to nie dziwi fakt że auto morderca dalej zagraża bezpieczeństwu. jak nie wiadomo o co chodzi to wiadamo że o pieniądze. chodzi o auta niby terenowe :(  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2005, 19:55:44 »
jak ty sobie to wyobrazasz? ze wycofaja z podzialu tyle samochodow?? np jrg 14 w wawie posiada ...tylko to gba !
czekaja az sprawa przycichnie, moze gdzies oddadza je do remontu badz przerobek i beda czekac 15 lat ..az kupia nowe
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline gustek12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2005, 21:00:27 »
witam.Czy chodzi wam o to że te auta są bardzo wywrotne czy coś innego o czym nie wiem!!
 

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2005, 21:29:59 »
tak kolego chodzi o wywrotność tego gówna!!!!

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2005, 17:35:20 »
Co prawda nie znam się na samochodach jak inżynierowie wielkich zachodnich koncernów ale przez kilka lat swojej kariery zawodowej jakoś nie słyszałem żeby przewrócił się JELCZ albo STAR( może coś ze słuchem mam ;) ) natomiast że położyło się juz kilka Renówek dotarło już do mnie parę razy... oczywiście...zawsze z winy kierowcy zapewne :/... jedno jest pewne ...nasza mała biedna PSP nigdy nie wygra z koncernem...zresztą kto u nas ma walczyć i udowadniać wady konstrukcyjne zachodnich cacek....kaktus mi prędzej wyrośnie na dłoni....obym nigdy nie posadził swoich 4 liter w takim samochodzie i życze tego wszystkim kolegom :)

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2005, 17:41:46 »
acha...zapomniałem napisać...wprowadzą wam tacho i ograniczenie prędkosci i problem z wywrotnoscią się sam rozwiąże :)nie ma to jak zawrotne 70 km/h alarmowo do wielgaśnego pożaru... jest mnóstwo czasu na omówienie taktyki gaszenia.... i stres mniejszy..:) w tym kraju jest wszystko możliwe:)

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2005, 19:22:26 »
Nie dogodzi. Nie dogodzi nikomu.Co by nie zrobili w KG to podziałowcy muszą marudzić. Akurat jestem z podziału i wiem że puki nie rozpętała się gadka o wypadkowości tych wozów nikt na nie nie narzekał. Nagle jeden wypadek i wszyscy grzmią: renówki od .... są do d...  No nie dogodzi podziałowcom ale najważniejsze to słać joble na KG.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2005, 21:50:41 »
panie kolego...:) do jednego wypadku nic bym nie miał ale niech szanowny kolega zgłębi dokładniej temat ...akurat renówek połozyło się kilka...:) nawet w tym chaosie jest jakas reguła :)

Offline Piotrek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2005, 22:38:44 »
Szanowni koledzy
Nie bronię Renówek, ale nasze popularne kiedyś "kole" też miały  tendencje do wywracania się na bok. Słyszałem o kilku takich przypadkach a w jednym sam brałem udział na szczęście obyło się bez ofiar.  :(  :ph34r: . Może to co teraz powiem będzie niepopularne, ale kierowcy czasami zapominają, że jadą ciężarówką a nie sportowym cupe. Sam wiem jak to jest bo czasami pełnię funkcję kierowcy i czasami bierze górę "fantazja ułańska". Z drugiej strony jeździłem też Midlumem i przyznam, że jest wiele innych aut które prowadzi się dużo "pewniej".
Ideałem jest według mnie angielski samochód Denis oraz oczywiście "amerykańce" (które też widziałem porozbijene na amerykańskich stronach internetowych). :blink:  

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2005, 12:47:05 »
koledzy ja do renówek też nic nie mam auta przyjemne. mascott moim zdaniem superek,kerax też. chodzi mi tylko o to kto zezwolił na wprowadzenie do użytku
niby terenowego auta. z tego co wiem to reno nieprzewidywał zabudowy tego auta pod auto strażackie. a do lasu i tak star244 był lepszy. a co do prędkości to rozwiń kolego w godzinach szczytu więciej jak 60. :)
 

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2005, 16:33:54 »
To ja już nic nie rozumiem. Przecież starów i jelczy też nikt nie przewidywał  na samochody strażackie!!! Jak dobrze wiem to tylko niektóre wozy w USA i Wielkiej Brytani są od podstaw tworzone tylko dla pożarnictwa.Poza tym rozwinięcie prędkości ponad 60 na godz. w godzinach szczytu w mieście jest równie nierealne dla reno jak i starów i jelczy.Mało tego sam słyszałem a dokładnie czytałem o 3 (słownie trzech) wypadkach w różnych częściach kraju w których star i dwa jelcze przewróciły się na bok.Moje zdanie jest następujące:Owe renówki mają owszem gorsze właściwości jezdne od starów i jelczy ale kwestia ich wypadkowości leży w tym że rozwijają większe prędkości. Jeśli dodać do tego adrenalinę stres i trochę brawury to o wypadek nietrudno.Wycofać taką ilość samochodów ze służby to rzecz absurdalna bo czym je zastąpić jak na wszystko brak szmalu.Więc takie rzeczy jak ograniczenie prędkości i tacho to o niebo lepsze niż nic nie robienie czy narzekanie.

Offline smoczusia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2005, 18:39:37 »
Witam,
Polecam Panów uwadze posty dotyczące tej kwestii (a moderatorom zwracam niniejszym uwagę na  dublowanie się tematów, zaczynamy tu mieć lekki galimatias -_- ) na forum zawodowców w temacie poruszonym przez jednego z kolegów a zatytułowanym "Ostatnie Wypadki Sam. Renault M-210, jakie są wasze zdania o w/w samochodzie". Jak sądzę tam powiedziano wszystko na ten temat.
Czy nie lepiej skupić się  - tu apel być może do kolegów związkowców - nad ustaleniem bądź podjęcie próby "łopatologicznego" wytłumaczenia szanownej WŁADZY konieczności wprowadzenia nowych zasad odbioru aut i ich rzeczywistego  stanu technicznego przy odbiorze od Monsieur Wawrzaszka ;) czy też skupienia się na kwestiach serwisowych.
Jako kobieta  na tym etapie dyskusji usunę się w cień bo a nóż  gotowi mnie "zjeść" żywcem prawdziwi znawcy tematu  :ph34r: :D  
Pozdrawiam :D  
Największą bronią strachu jest jego zdolność czynienia nas ślepymi na wszystko inne...
J.Carroll

Offline wolny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2005, 20:06:16 »
nikt nie chce cię zieść ale te samochody powinny być wyposażone w inne opony tz. nie terenowe.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2005, 21:20:55 »
...gdy jadę samochodem ważącym kilkanaście ton a na horyzoncie widzę pożar który z wiaterkiem pędzi jak stado dzikich koni ...mając po drodze...las...zabudowania...przerazonych ludzi...małe biedne zwierzątka...albo cokolwiek innego...lub też jadę do wypadku w deszczowy wieczór ...gdy wiem że w środku są zakleszczone ledwo dychajace osoby...to chciałbym mieć taki mały drobny komfort psychiczny polegajacy na tym że nie martwię się że mam terenowe gumki na kołach i może mnie na prostej drodze rzucić do rowu....albo na małym zakręcie autko mi się przekręci Oczywiscie można jechac wolniutko 60 na godzinę...ale każdy z kolegów wie że czasem minuty decydują o wszystkim kilka kilometrów wiecej na godzinę moze oznaczać czyjeś zycie albo dorobek calego zycia.... dlatego warto byłoby mieć bezpieczne autka... jeśli są wątpliwości ... to już nie jest bezpiecznie :)  

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2005, 12:29:22 »
To jakas pomyłka z tymi samochodami, przecież takie cos nie powinno wyjeżdżać na ulicę, kto to dopuścił do ruchu? Pisałem przed chwilą posta o wypadku w Bydgoszczy i o "winnym" strażaku. No cóż najlepiej zwalać winę na strażaków i dawać im byle jakie samochody. Też kiedys jako strażak miałem podobny problem, tyle że dzięki Bogu nie doszło do wypadku. Zdąrzyło się auto zepsuć nim gdzieś trafiło - winny byłem wtedy oczywiście ja kierowca (dziś na szczęście już nie). To był samochód rocznik 1979 zakupiony z Holandiizepsuł się silnik w roku 2002 (uszczelkę z pod głowicy wydmuchło).

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2005, 21:14:03 »
Po raz kolejny próbuje się nam wmówić, że winni wypadków są strażacy kierowcy. A ja do znudzenia będę powtarzał, że ten kto twierdzi, że winę ponosi kierowca, bo całe życie jeździł na starach a teraz się przesiadł do "super" wozu i wariuje, bo chce sprawdzić "ile fabryka dała" conajmniej delikatnie mówiąc nie mówi prawdy.
Zgodziłbym się z tak postawioną tezą gdyby nasi kierowcy rozbili tyle samo co renówek od Wawrzaszka, Manów, Iveco, Scani, Volvo czy Mercedesów. Ale do jasnej cholery to jest ciągle jedno i to samo auto Renault M-210.
Czy może w całym kraju jest tak, że nagle kierowcy z kilkunastoletnim stażem dostają małpiego rozumu za kierownicą renówy? nie sądzę :angry:
Pozdrawiam  
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline Daw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2005, 12:20:36 »
Wiecie , mam pomysł na te wywrotki  z RENO od Pna  W. . Poprostu trzeba się zgadać w całym kraju i jednego dnia wszystkie je wycofać z podziału bojowego . Każdy operator znajdzie jakąś przyczyne. Po co ryzykować naszym zdrowiem i zyciem jak osób które chodza po ulicach i poruszają sie po drogach, Jeżeli te renówki sa takie wywrotne to my jako strażacy zamiast likwidować  , my je stwarzamy?
                                                           Daw              
 

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2005, 18:47:54 »
Porażka w moim regionie JRG 1 kupiła "to coś"  :blink:  i w gazetach piszą, że zwiększy się bezpieczeństwo......, ale czyje ??!!  <_<  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 07, 2005, 16:06:53 »
...i tak to właśnie u nas jest ...samochody się wywracają.... kupowane są nowe te same samochody...i zycie toczy się dalej... obym się mylił....ale uważam ze skonczy się to dopiero wtedy gdy ktoś z nas zginie w czasie takiej wywrotki.... wtedy zostanie powołana spec komisja ...prokurator... masa biegłych...i wtedy pewnie zostanie stwierdzone  to co każdy strazak wie...że coś jest nie tak... tylko że.... ktoś z nas już tego nie doczeka...:( .........................obym się mylił.....  

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 07, 2005, 16:40:51 »
Cytuj
.ale uważam ze skonczy się to dopiero wtedy gdy ktoś z nas zginie w czasie takiej wywrotki.... wtedy zostanie powołana spec komisja ...prokurator... masa biegłych...i wtedy pewnie zostanie stwierdzone to co każdy strazak wie...że coś jest nie tak...

nieprędko, było już jak opisałeś, ale to był dopiero drugi wypadek, tego samochodu w skali kraju, plus paskudne warunki i prokurator umorzył postępowanie wobec kierowcy, bo niedoszukał się znamion przestępstwa, gdyż kierowca działał w stanie wyższej konieczności.
Może ktoś w końcu w prokuraturze połączy ze sobą wszystkie wypadki tego "autka" i dopiero wtedy zacznie się prawdziwe dochodzenie.
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2005, 18:52:31 »
...z tego co słyszałem.... podobno fachowcy z reno stwierdzili ze samochód tego typu ...terenowy ...nie nadaje się do jazdy po szosie :D...jeśli tak... to niech to kupuja lesniczówkom a nie JRG....a po drugie mam pytanie czy osobowe terenówki marki reno  naTERENOWYM OGUMIENIU też nie nadają się do jazdy po drogach???coś tu mi  się nie zgadza.... :) ale  ja tam się nie znam i pewnie tu bzdury plotę :) ale jak nie wiadomo  o co chodzi to napewno chodzi tu o pięniądze.... :)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 07, 2005, 22:41:25 »
Cytuj
...z tego co słyszałem.... podobno fachowcy z reno stwierdzili ze samochód tego typu ...terenowy ...nie nadaje się do jazdy po szosie :D...jeśli tak... to niech to kupuja lesniczówkom a nie JRG....a po drugie mam pytanie czy osobowe terenówki marki reno  naTERENOWYM OGUMIENIU też nie nadają się do jazdy po drogach???coś tu mi  się nie zgadza.... :) ale  ja tam się nie znam i pewnie tu bzdury plotę :) ale jak nie wiadomo  o co chodzi to napewno chodzi tu o pięniądze.... :)
Po raz kolejny powtarzam....wzięto w KG ł...i  od Wawrzaszka a teraz nie wiadomo jak się z tym wycofac....a auta stoją i nic się nie robi, coby przypadkiem reklamacji nie składac...z tymi  autami to tak  jak ze wszystkimi zakupami centralnymi, to tak jak z firmą Go-west itp, itd...
Chyba powinien ktoś złozyć zawiadomienie do prokuratury o deufraudacji mienia państwowego a przy okazji zlecic porządna kontrolę w KG odnośnie przeprowadzanych przetargów...na wszystko...wszak wiadomo powszechnie że decydujacym kryterium w zakupach jest cena....co Wawrzaszek na zachodzie tanio kupi, jeszcze taniej skarosuje, tym musimy jeździć....słyszałem, ze teraz bedzie robił lekkie wozy ratownictwa medycznego dla psp....coby nie ewakuowac ze strefy zagrożenia rannych tylko zgodnie z prawem transportowac...o tym wszystkim ćwierkaja wróble, a o ewakuacji to już inny temat...
Prawda jest jedna..ktoś wysoko na tym dobrze zarabia...
Z drugiej mańki ciekawe co na to fundusz ochrony środowiska i starostwa powiatowe...wszak i jedni i drudzy dopłacają do tych trefnych samochodów...
oj jakby tak sie ktoś za to powaznie wziął to by sie łby posypały.......
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2005, 23:13:43 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 07, 2005, 23:01:41 »
Aż strach myśleć co za tym idzie, ale to dobrze! Jak mamy żyć w kraju sprawiedliwości to należy wszystkich przejżeć!! Szkoda bo do nie dawna afery w SP rzadko się zdarzały i nie mówiły o tym media, co jakiś czas jakiś strażak piroman podpalał, ale nigdy nie było w śród władz PSP! Na pewno nasza opinia publiczna spadnie, ale sami tego chcemy dla naszego własnego dobra i ja to popieram!!

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 08, 2005, 15:24:28 »
Cytuj
gazeta wyborcza zrobiła artykuł i na tym koniec.
Gdzie można znaleźć ten artykuł - proszę o linka


Pozdrawiam !!!  ;)  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline marcinpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
    • http://
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 09, 2005, 10:18:07 »
Witam
A widzieliście TEN materiał na stronie KG???