Autor Wątek: Co Z Medlinerami?  (Przeczytany 24050 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 09, 2005, 13:45:55 »
Pozwoliłem sobie przekopiowac dla potomnych..

WYPADKI DOGOWE JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH PSP wg danych za lata 2000-2004
 
Analiza zdarzeń drogowych zgłoszonych do KG PSP w latach 2000 – 2004  została przedstawiona w tabeli nr 1
 
Głównymi przyczynami kolizji było:
niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych,
nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
najechanie na pojazd poprzedzający,
najechanie na pojazd stojący z tyłu (cofanie),
nieostrożność w czasie jazdy.
 
W latach 2000-2004 do KG PSP zgłoszono w sumie 641 zdarzeń na drogach z udziałem pojazdów PSP. Ilość zdarzeń w grupie podstawowych samochodów ratowniczo–gaśniczych i specjalnych oraz wskaźnik wypadkowości pojazdów pożarniczych w latach 2000-2004 w grupie podstawowych samochodów ratowniczo–gaśniczych i specjalnych w stosunku do ogólnej liczby użytkowanych pojazdów danego typu przedstawiono w tabeli nr 2
 
Samochody ratowniczo-gaśnicze na podwoziu firmy RENAULT, typ 40BCA2 (M210.12 4x4 SP – Midliner) były kupowane w ramach przetargów prowadzonych w latach 1998–2002 .
Z posiadanych danych wynika, że w jednostkach ochrony przeciwpożarowej w kraju eksploatowanych jest 78 szt. pojazdów, z tego:
36 szt. zostało zakupionych przez KG PSP,
24 szt. przez komendy wojewódzkie oraz powiatowe PSP,
8 szt.  zostało zakupionych przez inne jednostki ochrony przeciwpożarowej.
 
W latach 2000-2004 samochody na podwoziu firmy RENAULT uczestniczyły w sumie w 52 wypadkach drogowych (łącznie eksploatowanych samochodów tej marki jest 393).  Z liczby tej - 7 to samochody gaśnicze, typ 40BCA2 (M 210.12 4x4 SP – Midliner). Od roku 2002, w firmie Renault, podwozie tego typu pojazdu zostało wycofane z produkcji  a w jego miejsce wprowadzono nowy model.


Przecież wszyscy wiedzą ze nie takie są przyczyny...kupiono nam poprostu auto do dupy...ktos na górze powinien za to ponieść odpowiedzialność.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2005, 13:52:08 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 09, 2005, 14:04:01 »
Moim zdanie powinniśmy zrobić wszystko aby udowodnić, że wina leży po  stronie trefnych zakupow, a strażacy poszkodowani w wypadkach albo ich rodziny powinny dostać wielotysięczne odszkodowania!!!!!!![/size]
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 09, 2005, 15:54:14 »
moze sie powtorze

co Z MEDLINERAMI ?? NIC !
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Rzecznik Prasowy KG PSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 09, 2005, 16:13:43 »
Ogniowy - dla rzetelności przedstawionej przez ciebie informacji i dla zoobrazowania całości "problemu" wypadałoby abyś podał ją w całości. Zaiteresowanych odsyłam do http://www.kgpsp.gov.pl/portal/kgpsp/pl/news/?_n=11638
Analiza zawartych tam danych wskazuje wyraźnie, że przyczyny wypadków nie leżą, jak to napisałeś w "trefnych zakupach", a samochód o którym piszesz, na tle pojazdów użytkowanych w PSP nie jest najgorszy - co wynika z tabelek, których nie zamieściłeś.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 09, 2005, 16:28:04 »
Cytuj
Ogniowy - dla rzetelności przedstawionej przez ciebie informacji i dla zoobrazowania całości "problemu" wypadałoby abyś podał ją w całości. Zaiteresowanych odsyłam do http://www.kgpsp.gov.pl/portal/kgpsp/pl/news/?_n=11638
Analiza zawartych tam danych wskazuje wyraźnie, że przyczyny wypadków nie leżą, jak to napisałeś w "trefnych zakupach", a samochód o którym piszesz, na tle pojazdów użytkowanych w PSP nie jest najgorszy - co wynika z tabelek, których nie zamieściłeś.
Jasne...drogi rzeczniku, przedstaw wobec tego tu na forum zestawienie w którym ujmiesz wiek pojazdów , które uległy wypadkom..z rozbiciem na marki...
a na koniec podaj ile z tych samochodów było karosowanych przez Wawrzaszka....
Poza tym temat aż tak poruszył KG PSP...uderz w stół a nożyce się odezwą...
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2005, 16:33:01 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 09, 2005, 19:00:37 »
Cytuj
Analiza zawartych tam danych wskazuje wyraźnie, że przyczyny wypadków nie leżą, jak to napisałeś w "trefnych zakupach", a samochód o którym piszesz, na tle pojazdów użytkowanych w PSP nie jest najgorszy - co wynika z tabelek, których nie zamieściłeś.

Tak a każda analiza z poważniejszych akcji wskazuje na to, że "walory techniczno taktyczne sprzętu zostały w pełni wykorzystane"
Drogi Rzeczniku powiedz o tym że jest to tak wspaniałe auto kierowcom którzy jeżdżą na codzień tą luksusową trumną, a tak już nazywa się to autko, tak jak kiedyś powstała poprzes skojarzenie nazwa "koli", tak do M-210 przylgneła nazwa "trumny", każdy z kierowców jeżdżących tym autkiem zastanawia się kiedy  prędkość 50 km/h będzie już niedostosowana do warunków, to auto ma feler którego nie poprawia zmiana ogumienia, a to że nie rozbijają się inne jest między innymi wynikiem tego, że nasi kierowcy naprawdę myślą i zdejmują nogę z gazu, niestety nie zawsze można tak zrobić, bo jedziemy ratować ludzkie życie i mienie. A korzystając z Twojej wizyty na tym forum co zrobiły jaśnie nam panujące władze, aby pomóc Jackowi, bo rozesłanie apelu to niewiele jak na możliwości KG
Pozdrawiam
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 09, 2005, 21:22:57 »
Co do Jacka.. to zauważyłem jakiś pozytywny ruch, ale jak na razie jest on mizerny i tak jak pisze Pielgrzym zbyt niski jak na możliwości PSP! Skoro nadal nikt nie reaguje w sprawie M210 to jestem już pewnien, że zakup tych samochodów dla PSP był przekrętem.. i zaczynam wątpic w to, że kiedykolwiek zostanie on rozwiązany. My będziemy wmawiać, że samochody są wadliwe, a KG, że wine za wypadki ponoszą kierowcy. Skoro mamy ratować szybko to dajcie do tego odpowiedni sprzęt, bo jak widać ten na którym straż obecnie pracuje nie jest zadowalający! Obyśmy nie musieli tylko czekać, aż do podziału zaczną trafiać lekkie Masccoty czy Transity z wysokociśnieniowymi pompami, które śmiało będą mogły zastąpić nasze "luksusowe trumny", ale za nim takie samochody wejdą na stałe w krajobraz straży pożarnej minie jeszcze pare lat. Przez ten czas wciąż będziemy mieli okazje podziwiać nasze piękne czerwone Renie mknące 50km/h do pożru...
 
POZDRAWIAM!

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 09, 2005, 21:48:26 »
Nie skopiowałem całości drogi Panie tylko dlatego, że każdy moze sobie wejść i poczytać, skoro ma dostęp do internetu....zainteresowały mnie fakty szczególne wynikające z tej analizy.
Tak w ogóle to analizę zawsze można napisac tak , aby udowodnić tezę postawioną w jej założeniu, nie zawsze znaną potencjalnemu czytelnikiowi, na zasadzie: Kowalski , macie tak napisac aby było dobrze i po naszej myśli.
Jesteśmy formacją, na którą każdy podatnik płaci i myślę, że każdy z tych płacących wymaga chociaż minimum informacji o tym na co płaci.
Jeżeli przeprowadza się przetarg na samochody to jest to przetarg zgodny z ustawa o zamówieniach publicznych. Jezeli w przetargu decydującym walorem jest cena to praktycznie wiadomo kto ma ten przetarg wygrać.
Poza tym pozwolę sobie zacytowac fragment w/w analizy:
"Samochody ratowniczo-gaśnicze na podwoziu firmy RENAULT, typ 40BCA2 (M210.12 4x4 SP – Midliner) były kupowane w ramach przetargów prowadzonych w latach 1998–2002 .
Z posiadanych danych wynika, że w jednostkach ochrony przeciwpożarowej w kraju eksploatowanych jest 78 szt. pojazdów, z tego:
36 szt. zostało zakupionych przez KG PSP,
24 szt. przez komendy wojewódzkie oraz powiatowe PSP,
8 szt.  zostało zakupionych przez inne jednostki ochrony przeciwpożarowej."

Wynika z tego jednoznacznie ,że to nie obecna władza zajmowała się zakupami tych samochodów i tu moje pytanie...czy taką odpowiedzią poczęstuje nas, podatników- Komenda Główna w przypadku zadania pytania  - Kto za to odpowiada???
Skoro cyt."Od roku 2002, w firmie Renault, podwozie tego typu pojazdu zostało wycofane z produkcji  a w jego miejsce wprowadzono nowy model". To moze wyjaśni nam Pan, dlaczego tak się stało....skoro tak wielki koncern "wycofał" się to rozumiem , że było z nimi coś nie tak.
Dlaczego nikt nigdy nie przyzna się, że te samochody to jak stwierdził mój przedmówca "trumny"
Jak po takich stwierdzeniach mógłby Pan spojrzeć koledze Jackowi????
Już nawet Policjanci potrafią przyznać się do błędu i wypić naważone piwo a straż pożarna dalej tkwi w przeświadczeniu że to nie my.
Drogi Panie, bałbym sie pracowac w takiej formacji, gdzie nadrzędny pracodawca patrzy tylko jak upieprzyc pracownika, poddaje legalnemu mobingowi, a jak się zrobi cienko przy d...pie to zwala winę na poprzednika....a co tam , dokopać mu...
A nie da się zwalić winy na Stalina????
A może to wina Mieszka I???
Czekamy na rzeczowe odpowiedzi, przecież to chyba nie tajemnica...wszak i ja i Pan jesteśmy obywatelami tego państwa, płacimy podatki i mamy prawo wiedzieć co tu się do cholery dzieje...
Jacek, jesteśmy z Tobą....
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2005, 12:20:10 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 10, 2005, 12:20:34 »
Obawiam się że Pana Rzecznika KG PSP teraz już długo nie zobaczymy na forum......ale czekamy na rzeczowe odpowiedzi...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 10, 2005, 14:44:57 »
Pan Rzecznik był na forum lecz nie wiem czy gdziekolwiek zostawił jakiegoś posta.. a było to kolo 14.30

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 10, 2005, 16:24:41 »
Panowie... powiem jedno należy się cieszyć że istnieje takie miejsce jak to gdyż jest jak sie okazuje jednyma mozliwość wymiany zdań z najwyższą władzą i miedzy sobą.... władza już wie ze strażacy w całej Polsce mają możliwość pogadania sobie o róznych sprawach....i niewiele da sie teraz ukryć albo pzremilczeć...a po za tym...PANOWIE ....mamy potęzna formę nacisku... nigdy takiej nie mielismy... przez net mozemy kontaktować się z mediami...a media już niejedną głowe strąciły z cokołu :D....na przykładzie Jacka to widać...szum się zrobił niemały w TV i już prokurator się wycofał rakiem ....  mamy teraz mozliwość swobodnego wypowiadania się ....i korzystajmy z tego..... :) a odnośnie renówek.... niech mi nikt nie mówi że coś co jest TANIE to jest DOBRE.....samochody pracujące w ekstremalnych warunkach nie mogą być tanie!!! MAJĄ BYĆ BEZPIECZNE!!! Jeszcze trochę i zaczna nam kupować tanie aparatu powietrzne, tanie buty, tanie hełmy...może w takim sprzęcie nalezałoby wysłać kogoś z KG do płonacej piwnicy i zobaczymy czy przezyje...?

BROKS

  • Gość
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 10, 2005, 16:51:10 »
:lol:  No racja niech wlezie do piwnicy gdzie się pali w kiepskim ubraniu to odczuje na własnej skórze jakość takiego wdzianka :lol:  

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 10, 2005, 17:59:16 »
...ostatecznie proponowałbym.... przymusowo umieszczać odpowiednie osoby w porozpruwanych samochodach ...choc na parę minut....na poczatek w tej rozbitej renówce z Bydgoszczy...to z pewnoscią podziała na wyobraxnie...o ile jeszcze mozna na to liczyć ...:)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 10, 2005, 21:17:40 »
Na razie wystarczy cierpliwie poczekac na odpowiedzi Pana rzecznika...mam nadzieję , że nie opuści go odwaga i odpowie nam na zadane mu pytania????
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 14, 2005, 07:24:04 »
Cytuj
Na razie wystarczy cierpliwie poczekac na odpowiedzi Pana rzecznika...mam nadzieję , że nie opuści go odwaga i odpowie nam na zadane mu pytania????
Hoop , bo nie znajdzie...;)
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 15, 2005, 21:35:56 »
Cytuj
Na razie wystarczy cierpliwie poczekac na odpowiedzi Pana rzecznika...mam nadzieję , że nie opuści go odwaga i odpowie nam na zadane mu pytania????
wychodzi na to, że sie wystraszył  :unsure:
 hoooop hooooooooooop Panie Wodniku czekamy  :D  
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 15, 2005, 22:06:51 »
A może mu zakazano...  :lol:  :lol:  :lol: nie wiadomo co na górze mogło strzelić.. wiem, że sprawa jest poważna, ale jak widze takie postępowanie to śmiech mnie ogarnia... :D  :D .. kiedy Polska stanie się cywilizowanym krajem??

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 16, 2005, 13:47:49 »
no i pan rzecznik dał nogę.... dał jak to się mówi dał ciała, jak kolega zauważył góra nie pozwoliła już prowadzić polemiki, bo nie ma kontrargumentów.  ;) widać najlepiej nie ciągnąć tematu. A tak na marginesie ciekawe czy rodzina zmarłego naszego kolegi w wypadku w Tarnowskich Górach po oddaniu sprawy do sądu i przeprowadzeniu NIE ZALEŻNYCH badań specjalistycznych "walorów" jezdnych "trumny" dostała odszkodowania, a może i by się wyjaśniło jakim cudem to coś jest w straży. może panowie ze związku by się tym zajeli. może to by i im pomogło..... w podniesieniu ich reputacji wsród kolegów strażaków.... pozdrawiam związkowców i pana rzecznika
 :)  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 21, 2005, 21:02:25 »
Panie Rzeczniku....jest Pan już do odpowiedzi przygotowany???????????Czekamy....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 31, 2005, 20:16:16 »
no i temat się urwał... :mellow: ani związki nic nam nie mówią, ani pan rzecznik... szkoda. Widzę żę wszyscy mają to gdzieś... :D. Wychodzi na to że panowie z Z.Z mają nas w d..... . Szkoda że nikomu nie zależy ana rozwiązaniu tej zagadki: jakim cudem nie nadające się do ruchu szosowego znalazło się w PSP. Gdzie auto powinno być niezawodne i bezpieczne dla nas i otoczenia  :D. Wiem nie stać nas na "Denissy", ale i z Reno można zrobić fajne autko. Pozdrawiam wszystkich kolegów co mószą nadstawiać zdrowie i życie w pięknym i "bezpicznym" autku medliner 210 4x4. :P  

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 31, 2005, 20:17:29 »
muszą pomyłkasorki
 

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 11, 2005, 10:38:16 »
chyba w KG nastąpiła masowa panika i przygotowania do odejścia na emerytury bo coś cichosza, czyli jak widac stara metoda na przetrwanie aferalnego czasu...a niewygodne pytania dalej pozostaja bez odpowiedzi....słyszałem że tam już z fotelami do kibelka chodzą, coby je po powrocie zastać... i co koledzy na to???
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2005, 10:39:38 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 11, 2005, 11:08:38 »
Dobrze że komuna skończyła się bo tylko w tym temacie wpisanych postów materiał dla nas do odsiadki mamy tu na jakieś 20lat!!!! A za komuny gdyby taka Renia rozbiła się gazety napisały by „ Imperialistyczny wróg z zachodu wyprodukował (we współpracy z Polskim agentem o pseudonimie Wrzawa), auto pożarnicze celowo niesprawne. Kierowca, który na wskutek wypadku stracił nogę został odznaczony najwyższym odznaczeniem państwowym z rąk pierwszego sekretarza” hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha :lol:  :D  :P  :lol:  
Kolego Ogniowy jesteś w błędzie oni nie zabierają tam stołków do kibla!!!! Oni mają już wmontowane w stołki nocniki i srają w gabinetach!!!

Ludzie, co zrobić by zmienić taką chorą sytuację???
Przecież nie wszyscy przy władzy mają „zryte gary” a problemy robi ciągle jeden układ, bo nie mają żadnej równowagi
 
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Co Z Medlinerami?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 11, 2005, 11:44:26 »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...