Autor Wątek: Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp  (Przeczytany 24509 razy)

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 15, 2005, 17:22:15 »
Dobre!!!
Pozdawiam

Offline Quelle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 15, 2005, 22:18:21 »
***Nie możemy tolerować łamania prawa tylko dlatego, że przyzwyczailiśmy się do starego systemu
****

No i to jest cała sentencja zmian.
Tak, chcę pracować zgodnie z prawem i uczciwie być opłacanym.Zawsze(przynajmniej u mnie) straszono zmianą systemu.
Kto się nie zgadzał na takie zmiany jak myślicie? <_<
No to napiszę,CI co to orzą i sieją. :o Nie piszę dlatego żebym miał coś przeciwko
małorolnym,ale z doświadczenia i moich kilkunastoletnich obserwacji wynika,że w relacjach,przełożony-podwładny, są ,,sprytni inaczej" lub oględniej,układni.
Ten problem nie dotyczy tylko Polski powiatowej ale i aglomeracji. ;)  

Offline Quelle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 15, 2005, 22:21:15 »
****ja sie pofatygowałem przeliczyć za strażakasama-trzeba 14 razy dojechać-tylko nie bardzo wiem o co wam w tym dialogu chodzii-napewno osoby dojeżdzające uszczuplą w ten sposób swój budzet-dodatkowe 5 dojazdów
*****


Jak dojeżdżają to otrzymują za ,,DOJAZDY". :P  ;)  

Offline Quelle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 15, 2005, 22:31:28 »
***fireman...uparłes sie na te remonty.....no dobra...słuchaj sprawa wcale nie jest taka jednoznaczna jakby Ci się wydawało.... strazacy jak już coś robili to po pierwsze robili to dla siebie....w obrębie jednostki ...dzieki temu mamy jednostke która wygląda jak dom
****

Jakbym to gdzieś słyszał :D ,ale mnie przeniesiono na inną JRG, i co?NIE MAM DOMU.
To jest STRAŻ nie DOM.

Offline Quelle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 15, 2005, 22:35:44 »
****No już mnie poniosło.Brawo,malujcie,remontujcie,chylcie czoło,zapier ......... sami - to hasła z epoki komunizmu.Pora się obudzić to jest XXI wiek.Skończyć z frajerami.Nie ma czym sie chwalić,że sami to,sami tamto itp.W sferze budżetowej tylko my jesteśmy takimi matołkami.Ratownik ma być wyszkolony i wypoczęty aby w każdej chwili mógł nieść pomoc.Znam takie przypadki,że strażak wypompowany po pracach gospodarczych nie nadawał się do wyrzucania gnoju nie mówiąc już o uratowaniu kogoś.Szanujmy nasz zawód - nasza praca to udział w akcjach i szkoleniach (3-4 godzin).Zatrudnić sprzataczy,konserwatorów - 2 osoby załatwiłyby ten problem np.w policji mają takich (w moim powiecie jest zatrudniony 1 i daje sobie radę).Wiem,wiem zaraz podniesie się krzyk,że mało ludzi,pieniędzy(bzdura-są ludzie i kasa tylko kto inny łapę na tym trzyma),że nie da się.Da się tylko trzeba chcieć,ale po co!Lepiej walić czołem w glebę i MY SAMI TO ZROBIMY***

100% COOL .

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 15, 2005, 22:37:25 »
Cytuj
Jak dojeżdżają to otrzymują za ,,DOJAZDY".
Jest to brutalne stwierdzenie  ...ale prawdziwe.
Nawet tacy co czasem dojeżdzają do pracy po 50 km i mijają po drodze kilka JRG a nawet KP nie przeniosą się jeśli jest taka możliwość bliżej...... czy tylko z przyzwyczajenia ???
Myśle że to samo jest z godzinami.... to nie przyzwyczajenie, to potrzeba odpoczynku w służbie po mozolnej dodatkowej pracy.
To są moje obserwacje i gdzie indziej może jest inaczej.....
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2005, 22:38:09 wysłana przez Geddeon »

Offline Quelle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 15, 2005, 22:43:04 »
***A każdy z innymi poglądami jak się pojawi i zostanie namierzony to może się skończyć na jakiejś "nagrodzie" w postaci przenosiń.
****

Doświadczyłem tej ,,nagrody" ale codziennie rano mogę patrzeć w lustro i w odbiciu widzę własną gębę a to cenię sobie najbardziej.
Broks, reszta Twoich postów jesk ok.Pozdrawiam.

Offline Quelle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 15, 2005, 22:46:37 »
***i początki jej macek to już stażyści jacy się pojawiają w JRG!!!
****

Zawsze jak przychodzą to pytam z jakim ,,Plecakiem".Okazuje się ,że nie ma takich bez plecaka.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 15, 2005, 22:53:55 »
No nie dziw się ...sezon turystyczny w pełni...;)

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 16, 2005, 09:49:19 »
... fajnie jest pogadać koledzy... i z pewnością to forum nauczyło mnie ostatnio jednego...cedzić słowa i każde ważyć z osobna gdy każde takie słowo jest potem wnikliwie rozpatrywane i ripostuje się często nie cała wypowiedź a pojedyncze słowo które nawet niekoniecznie akurat w tym miejscu najlepiej pasowało .... :) ale obiecuję ze się poprawię ...i do następnej wymiany zdań będę lepiej przygotowany... :)  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 16, 2005, 15:29:10 »
Witam!
He..he..Chyba mają Tu również zastosowanie wspomniane  Zasady ;) Post z 15.03.05
Pozdrawiam! :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2005, 15:31:21 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 16, 2005, 15:54:30 »
....o tak Ajax...100% zgodności.... :)  

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 16, 2005, 16:02:35 »
KOMUNIKAT nr 5 / 2005
Opublikowany przez: qbic w Monday 14 March 2005

INFORMACJA Z PRAC SEJMOWEJ PODKOMISJI NADZWYCZAJNEJ ds. PROJEKTU ZMIANY USTAWY O PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ


Informuję, że w dniu 11 marca odbyło się kolejne posiedzenie Sejmowej Podkomisji ds. nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej oraz nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej.
Podkomisja zakończyła prace nad obydwoma ustawami.
Podczas prac strona rządowa zgłosiła poprawkę art. 35:
 W ust. 5 zmieniono brzmienie z:
”Zmianowy rozkład czasu służby strażaka polega na wykonywaniu zadań służbowych podczas pełnienia dyżurów, trwających nie dłużej niż 24 godziny, po których następują co najmniej 24 godziny wolne od służby.”, na:
”Zmianowy rozkład czasu służby polega na wykonywaniu zadań służbowych
i pełnieniu dyżurów trwających nie dłużej niż 24 godziny, po których następują co najmniej 24 godziny wolne od służby.”
 Ust.8 zmienił brzmienie z:
”W ramach czasu wolnego strażaka można wyznaczyć do dyżuru domowego.”, na:
”W ramach czasu wolnego strażaka, pełniącego służbę w codziennym rozkładzie czasu służby, można wyznaczyć do pełnienia dyżuru domowego.”
 Ust.13 pkt. Zmienia się odpowiednio z:
”1)czasu trwania dyżuru w zmianowym rozkładzie czasu służby,”, na:
”1) czas trwania dyżuru i wykonywania zadań służbowych w zmianowym rozkładzie czasu służby.”

W chwili obecnej projekt czeka na rozpatrzenie pracy podkomisji przez Sejmową Komisję Administracji i Spraw Wewnętrznych, która planowana jest na 22 lub 23 marca 2005r. Wobec powyższego proszę o ewentualne uwagi na email: rosmycki@kgpsp.gov.pl do 18 marca br.
w celu ewentualnego ich zgłoszenia do Przewodniczącego Sejmowej Komisji AiSW. Proszę
o wszelkie uwagi do projektu.

Podsumowując pracę Podkomisji należy zwrócić uwagę, że w trakcie jej pracy zmieniono na lepsze zapisy dotyczące:

 Wysyłania strażaków za granicę – nareszcie zaistniało uregulowanie prawne, pozwalające legalnie wysyłać strażaków oraz wypłacać im wszelkie świadczenia przynależne podczas delegacji zagranicznych (ubezpieczenia, diety itp.);
Urlopów – dostosowano przepisy do ogólnie obowiązujących w Kraju oraz w innych służbach (z jednym wyjątkiem);
 Bhp – wprowadzono odpowiedzialność kierownika jednostki organizacyjnej za warunki bhp i uzbrojenia strażaków;
Nadawanie pierwszego stopnia aspiranckiego i oficerskiego – funkcjonariusze skierowani przez swoich komendantów na przemienne (zaoczne) nauczanie w szkołach pożarniczych, będą otrzymywać obligatoryjnie, nie zaś jak do tej pory po wystąpieniu przełożonego;
 Strażacy odchodzący na emeryturę lub rentę nie będą musieli zwracać części mundurówki, którą zdążyli przed odejściem pobrać;

Ponadto strona rządowa ma rozpatrzyć kwestię zmiany zasady wyliczania świadczenia pogrzebowego dla strażaka. W chwili obecnej jest on liczony jako dwukrotna pensja strażaka ( uzależniona od zajmowanego stanowiska). Rozpatrywana zmiana ma iść
w kierunku liczenia krotności od średniego wynagrodzenia określonego w ustawie budżetowej.

Za poprawki kontrowersyjne należy uznać:
 Zmieniono na gorsze warunki przeniesienia służbowego strażaka na niższe stanowisko. Do tej pory zachowywał uposażenie w całości, teraz zachowuje jedynie grupę (uposażenie zasadnicze).
 Możliwość wstrzymywania na stałe lub czasowo wypłacania ekwiwalentu za brak lokalu mieszkalnego – możliwość wstrzymania na stałe będzie mogła następować, jeśli strażak odmówi przyjęcia lokalu mieszkalnego lub kwatery tymczasowej odpowiadającej przysługującym normom – bez względu na to czy strażak złożył niosek o mieszkanie, czy nie. Wstrzymanie czasowe – nawet do pięciu lat może nastąpić w przypadku otrzymania kwatery tymczasowej;
 Zmiana brzmienia art.54 określające terminy nadawania kolejnych stopni jako minimalne, czyli fakultatywne nie zaś obligatoryjne jak było do tej pory;
 Zmiana formuły jednego z urlopów dodatkowych z tytułu szkodliwych lub uciążliwych warunków dla zdrowia ze względu na przedłużony czas służby. Inne warunki uciążliwości lub szkodliwości zostały wyeliminowane tym zapisem;
Ograniczono uprawnienia związkowe w zakresie prawa do łączenia funkcji związkowych z funkcjami w PSP pełnionymi z powołania oraz ograniczono możliwość uzgadniania składów Komisji Dyscyplinarnych.

Ponadto należy zwrócić uwagę (nie analizując kwestii czy są to dobre czy gorsze zapisy) na następujące zmiany:
 Kwestie badań lekarskich – podzielono zapis obowiązujący na dwa:
”art.42.1. Strażak podlega okresowym profilaktycznym badaniom lekarskim.
1a. Kierownik jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej nie dopuszcza do służby strażaka, nieposiadającego aktualnego orzeczenia lekarskiego z badań o których mowa w us.1.”
”2a. Strażak podlega okresowej ocenie sprawności fizycznej.”;
 Wprowadzono posterunki czasowe;

 Zmieniono niektóre kompetencje komendantów;
 Zapisano praktycznie nowy rozdział dotyczący czynności kontrolno rozpoznawczych;
 Wprowadzono zasadę awansowania w stopniu tylko na Dzień Strażaka. Inne awanse mogą być wynikiem jedynie szczególnych przypadków;
 Rozszerzono warunki możliwości otrzymania stopni aspiranckich lub oficerskich
o warunki uznawane w UE;
 Zmodyfikowano zapisy dotyczące opiniowania strażaków;
Zmodyfikowano zapisy dotyczące przyznawania mieszkań służbowych, kwater tymczasowych lub równoważników za brak lokalu czy też pomocy mieszkaniowej. Nie podniesiono przy tym ich wartości;
 Zmodyfikowano zapisy obowiązujące strażaków kandydackiej;
 Zmieniono zapisy dotyczące działania komisji dyscyplinarnych oraz sposobu powoływania rzecznika dyscyplinarnego.

/-/Robert Osmycki

Przerzuciłem ze strony związkowej...parę ciekawostek się zmieni...co na to koledzy???
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2005, 16:06:10 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 16, 2005, 19:59:00 »
Szkoda, że nie ma całego tekstu ustawy po pracach podkomisji. Myślę, iż wielu z nas by go chętnie poczytało.
Pozdro

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 16, 2005, 20:52:00 »
...wielu kolegów pożegna się z mieszkaniówką..... sporo tutaj komendanci zaoszczedzą... oj sporo...

BROKS

  • Gość
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 17, 2005, 12:46:51 »
***A każdy z innymi poglądami jak się pojawi i zostanie namierzony to może się skończyć na jakiejś "nagrodzie" w postaci przenosiń.
****
Doświadczyłem tej ,,nagrody" ale codziennie rano mogę patrzeć w lustro i w odbiciu widzę własną gębę a to cenię sobie najbardziej.
(Quelle)

Też na pewno bym mógł spojrzeć sobie w oczy....tylko szkoda mi opuszczać większości ludzi ze zmiany w JRG (tylko GÓRA czyli szefostwo JRG i gwiazdorzy z komendy systematycznie wkurw...iają). Wielu zmianowych jest wporzo....nie odwracamy się do siebie plecami jak któryś prywatnie potrzebuje pomocy...buntu raczej nie wzniecimy bo oni nie są ku temu przychylni i nie chcą zostać zesłani gdzieś w inny rejon hen za góry i lasy :( albo otrzymać inny rodzaj "nagrody" :(
 

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 19, 2005, 14:58:03 »
...no własnie Broks...bardzo trafna uwaga... często liczymy się za słowami choć pewne niedogodności słuzby doskwierają...Dlaczego? ...bo w razie problemów zal opuszczać kolegów z którymi niejedno się przez lata przezyło... których traktuje się jak rodzinę.... Niejeden z nas woli czasem ugryść się w język i co trzeci dzień witać się na służbie z kolegami niż oglądac własną gębę w lustrze i z poczuciem dobrze spełnionej misji choć i tak na koncu trzeba było ponieść konsekwencji. Moi  koledzy też wiedzą jakie jest zycie i nie nalegają zebym się podkładał z byle powodu.... Zycie w ogóle nie jest doskonałe ... nie wymagajmy żeby było doskonałe w strazy....  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 19, 2005, 17:47:36 »
robciu dziekuję za nowy adres -- masz rację strona jest dużo ciekawsza od poprzedniej i myślę że to utrzymasz.
co do twoich wyjaśnień o czasie służby to mam pytanie -Co da wolna służba po 7 czy 8 przepracowanych? Jesli już to albo po tych słuzbach 2 wolne albo po 5 służbach jkolejna wolna
Na koniec mam dla ciebie obliczenia twojego czasu pracy,bo ty też opisałeś ile na jrg się pracuje
Rok ma 365 dni
Codziennie śpisz 8 godzin- to jest 122 dni
Poza tym masz codziennie 7 godzin wolnego czasu- to sdalsze 106 dni,zostaje jeszcze 137.
Rok ma 52 niedziele,które masz wolne-zostaje tylko 85
W sobotę też nie pracujesz to kolejne 52.
Zostaje jeszcze 33.
Możesz wziąść 3tygodnie urlopu(aby wziąść 'Urlopówkę") to zostaje już tylko 12 dni.
W roku jest łącznie 11 świąt , które też masz wolne- zostaje już tylko 1 dzień
I TO JEST KU... 1 MAJA - KTÓRY TEŻ MASZ WOLNY
WIĘC TROSZECZKĘ POMYSLUNKU ZANIM OBRAZISZ STRAŻAKÓW Z JOGURTÓW
POZDROQWIENIA  

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 20, 2005, 21:57:56 »
bartek6 mam dla ciebie dobrą informację w KG powstał wakat i to nie na bylejakim stanowisku, ale na dyrektorze biura szkolenia masz szanse  :D  :rolleyes:  i to spore, nie będziesz się martwił, że ci nikt nie chce dać stopnia brygadiera, przestaniesz zazdrościc robciowi jak nazywasz kol. Osmyckiego i na dodatek będziesz się mógł wykazać na zasadzie TKM (teraz q.... JA) was zawale papiórami, o ile zdążysz coś napisać, bo jak wyliczyłeś chwile wcześniej to będziesz musiał pracować z wolnego (ale mnie robotą przywalili  :P )
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 20, 2005, 22:54:27 »
Cytuj
WIĘC TROSZECZKĘ POMYSLUNKU ZANIM OBRAZISZ STRAŻAKÓW Z JOGURTÓW
Sorry...ale po tym co napisałeś w ostatnim poście.... ogarnęło mnie przerażenie.... :o
 

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 21, 2005, 13:48:57 »
Dziendobry Wieczór

Do bartka6:

Znam te wyliczenia z końcowym zdaniem: A więc zastanów się drogi mój pracowniku, czy nie powinieneś wycofać swojej prośby o podwyżkę! B)
Twoja końcówka mi jakoś nieodpowiada, bo ani w tym morału ani sensu ani prawdy.
Ale reszta to dobra wyliczanka i warto ją zapamiętać na zaś - nawet dla chwili uśmiechu. :D

Pozdrawiam

Robert Osmycki

Offline Vahanara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 21, 2005, 21:07:55 »
tak sobie to czytam. i żal mi was. zaczeliście dyskusje od słusznych (choć nierealnych) tematów: zmiana systemu pełnienia służby, może nawet płatne nadgodziny (heh pusty śmiech). a potem jak zwykle gorzkie żale: każą pracować, remontować, za frajer, kliki rodzinne, jeszcze brakuje tu tylko tego co to pisze jak się w strazy pije.
co pomyślą ci parlamentarzyści, do któych tak ofiarnie wysyłacie maile, jak wejdą na to forum? :lol:
i niestety duża zasługa jest tu struktur związkowych. nie czarujmy się.
ja nie ma uwag do pracy zakładowych organizacji związkowych. robią dobrą robotę i chwała im za to. dobra organizacja związkowa w komendzie to pomoc także dla komendanta. ale co do działalności struktur wojewódzkich i krajowych, to szkoda na to klawiatury. może ktoś z kolegów z floriana napisze jak skończył kol. Kołodziński? jak stołeczek mu zaszkodził.
przegapiliście świetną okazję do zrobienia czegoś dobrego dla nas. gdy zaczął się szum z dyrektywami, mieliście murem stanąć za systemem 24/48 i stopniowo ustępstwami wywalczyć ile się da. wiadomo, że na dodatkowe pieniądze nie mamy szans. zdaje sobie z tego sprawę większość strażaków.
wtedy trzeba było bić sie o system służby, a nie o nierealne płatne nadgodziny. jedyny efekt waszych działań jest taki, że projekt ustawy jest w parlamencie i nie zadowoli żadnej ze stron. nadzieja w tym, że parlament się rozwiąże. ;)
i nie jest prawdą jak napisał jeden z kolegów powyżej, że będziemy jedynym ewenementem na świecie systemy 24/48 obowiązują w niektórych krajach unijnych. tajemnica tkwi w sposobie rozliczania godzin. Czeci na przykład służą 24 godziny, a rozliczają 16 + czas akcji ponad 16 godzin. nie wierzycie? niech geddeon sprawdzi, jest z malopolski. da się? da tylko trzeba myśleć i chcieć.
ale dla kolegów ze ZZ zaślepionych płatnymi nadgodzinami, to jest rozwiązanie nie do przyjęcia.
to na razie tyle. może mi coś jeszcze wpadnie

P.S.
ale mnie zjedziecie  :blink:  
NIL ADMIRANDUM

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 21, 2005, 21:36:00 »
No fajnie napisane! He... he...Wiesz narazie nasuwa mi sie jedno:
Cytuj
jak zwykle gorzkie żale: każą pracować, remontować, za frajer, kliki rodzinne, jeszcze brakuje tu tylko tego co to pisze jak się w strazy pije.

Dowiedzą się choć nieco prawdy! ;) Niestety nie zawsze tak różowej jak im to przedstawia strona rządowa! Sam im podałem linka.
To tak na "ciepło" Narazie! ;)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 22, 2005, 00:18:12 »
Witam Pana Vahanara .
jak widać przez półtorej roku nic się u Ciebie nie zmieniło..... tak sobie czytasz i jest Ci wszystkich żal....
Związki znów walczą z wiatrakami,
Cytuj
zaczeliście dyskusje od słusznych (choć nierealnych) tematów: zmiana systemu pełnienia służby, może nawet płatne nadgodziny (heh pusty śmiech).
a później wszyscy wylewają żale
Cytuj
każą pracować, remontować, za frajer, kliki rodzinne, jeszcze brakuje tu tylko tego co to pisze jak się w strazy pije.
Aż strach pomyśleć co sobie pomyślą parlamentarzyści.... :o Mam nadzieję że w to w życiu nie uwierzą. Bo przecież w straży nikt nikogo nie zmusza do pracy przy remontach. Strażacy chętnie sami remontują dostając za to niezłą kasę, nie ma żadnych klik rodzinnych, a w straży się nie pije wcale.
Wszystko jest ok, tylko te "zaplute karły reakcji" czyli związkowcy ciągle mieszają i to że jest źle to głównie zasługa struktur związkowych. No nie ma się co czarować.....
Cytuj
przegapiliście świetną okazję do zrobienia czegoś dobrego dla nas
A Ty pewnie nie przegapiłeś i zrobiłeś coś dobrego?? Tradycyjnie stojący z boku zawsze wiedzą najlepiej jak i co zrobić. Są świetnymi strategami, negocjatorami i krytykami. Ale tylko dlatego, że stoją z boku.
Cytuj
Czeci na przykład służą 24 godziny, a rozliczają 16 + czas akcji ponad 16 godzin. nie wierzycie? niech geddeon sprawdzi, jest z malopolski.
Dobra sprawdzę, dostałem 134 zł. za przejazdy PKP to skoczę do Pragi i oblookam co i jak.... a jak ktoś jest z lubuskiego to niech sprawdzi jak jest w niemczech, z zachodnio-pomorskiego niech się kopsnie do szwecji.....  :D
A tak na marginesie to bliżej mam na Słowację.... ale też nie bardzo wiem jakie to ma znaczenie względem "sprawdzania"....
Jeśli masz tak dobre informacje na temat czasu służby w Czechach to powiedz jak liczony jest czas pracowników MSK itp ??? 16 godzin + czas (czego??) ponad 16 godzin? A tak z ciekawości ...to czy wiesz że Czesi dostali 120 euro na łeba z UE ??
jak już pisałem w innym poście czytałęm kiedyś o tym w lokalnej gazecie że dostali te pieniądze na podwyżki na 2 (lub 3) lata a później te zobowiązania weźmie na siebie ich rząd.
U nas ten numer ponoć też był możliwy ale Leszek Herman Miler (SLD) był temu przeciwny bo nie chciał aż tak obciążać budżetu. [size=8]Biedny, myslał że za 3 lata też on będzie rządził....[/size]Tak czy inaczej było w tym artykule napisane że czescy strażacy zarabiają średnio więcej niż polscy. da się? da tylko trzeba myśleć i chcieć.
To tyle co do "zjechania". (mam nadzieję że nie przesadziłem)

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 22, 2005, 17:09:22 »
Fireman ...oto kilka luźnych zdań z mała dawką uszczypliwości (troszkę rozluźnienia w tym wszystkim nie zaszkodzi) o....

Czy to służba czy praca?
Załuzmy ze masz rację...Niech będzie że to praca…. Skoro nasze JRG to normalne zakłady pracy to chyba nikt nas tutaj nie trzyma na siłę? (tak jest o ile wiem w innych zawodach) O ile wiem mnie nikt nie trzyma (mogę się zwolnić chocby dziś)…czyli idąc dalej tym tokiem myślenia…jeśli komuś nie odpowiadają szczególnie niekorzystne warunki pracy może powinien poszukac bardziej idealnej? Tak jak to jest w innych zawodach…
Gdyby jednak to co robimy traktować jako służbę to już inna beczka bo myślę że wtedy jest to rodzaj misji czyli coś co się robi nie zważając na upierdliwości dnia codziennego….ale skoro to zwykła praca jak twierdzisz…(być może słusznie nie twierdzę że tak nie jest) może Ci co narzekają (łącznie ze mną ) powinni zdobyć się w końcu na tę jak mawiasz „cywilną odwagę” i rzucić na stół podanie  zwolnienie d-cy zmiany który go nie broni, d-cy JRG który go wyzyskuje i komendantowi który bierze nagrody za jego krwawicę  Pewnie wtedy każdego poranka z zadowoleniem mógłby spojrzeć na swoją nieogolona gębę i powiedzieć ” ale im pokazałem, ja to jestem gość „
PANOWIE KOLEDZY SKORO JAK TWIERDZI FIREMAN (i nie tylko)PRACUJEMY W NORMALNYM ZAKŁADZIE PRACY( TAKIM SAMYM JAK DAJMY NA TO ZAKŁAD KRAWIECKI) TO CHYBA CZAS SIĘ ZWALNIAĆ BO TUTAJ W TAK PODŁYCH WARUNKACH PRACOWAĆ SIĘ NIE DA  NIKT NAS TUTAJ NIE TRZYMA…POKAŻMY IM…. TYM WYZYSKIWACZOM  ( ciekawe …może żona by mnie tak od razu nie zabiła…)

Czas pracy.
Przepraszam że jestem taki anty i nie staram się ulepszać tej ” podłej rzeczywistości” ale chciałbym wyjaśnić  co mną kieruje. Otóż jak odwale szkolenia, zjem obiad, poćwiczę na siłowni, załatwię akcje jedna lub więcej, wypełnię szanowne dokumenty i zrobię sobie w końcu kawę…idt itp to ostatnią rzeczą jest wtedy dla mnie myślenie o uszczęśliwianiu świata nawet swojego. I teraz już wiecie koledzy dlaczego wolę siedzieć w jednostce te „parszywe” 24 godziny .. W 12h albo w ogóle w mnie h.. za cholerę bym się nie wyrobił z tym wszystkim…ale ja tam jestem jak mawia z przekąsem  firman …strażak z lat 90 ( ale późnych bo we wczesnych jeszcze do technikum chodziłem  ) i ten stary niesprawiedliwy system do mnie pasuje a tu trzeba iść z duchem czasu. Będę mniej pracował za tą samą kasę…i kto wie może nawet będę mniej dojeżdżał choć jeszcze  nie wiem ale jak system wejdzie to zaraz policzę i przekaże.
 …a z tymi dojazdami to tez niezła jazda…jeden kolega stwierdził ze strażacy to specjalnie dojeżdżają daleko do jednostek bo omijają po drodze te gdzie się non stop jeździ, a oni to senatoria lubią a nie wyjazdy. Nie wiem z której orbity się kolega owy urwał ale z odległej :) Chyba mu się JRG pomyliły z OSP tych faktycznie ze dwie mijam po drodze.
POZDRAWIAM I ZYCZE SUKCESÓW WSZELAKICH :)