Autor Wątek: Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp  (Przeczytany 24453 razy)

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« dnia: Luty 22, 2005, 17:39:14 »
Myślę, że powinniście zawiesić Wasze "wojny" i wesprzeć inicjatywę NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"

Cytuj
http://skpnszz.webpark.pl/apel.htm

Pozdrawiam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2005, 20:35:20 »
Już piszę!  Tylko coś mi te adresy mailowe chyba nie bardzo pasują? Myślę dobrze, że jest tu  ten temat, żeby nie zaśmiecać "przypietego" przez admina.
Może szanowni parlamentarzyści w wolnej /he../ chwili spojżeli, by też na te szacowne forum /wiele by się dowiedzieli/ Załączę link . Ech.. chyba jednak marne szanse! :(
 
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2005, 20:47:19 »
Mam 4 konta... razy 7 e-maili..... hm.... czy to będzie uczciwe??? <_<

A co do linku to jak najbardziej..... może jedna z siedmiu osób się pofatyguje...
 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2005, 08:56:41 »
10. W przypadku wprowadzenia podwyższonej gotowości operacyjnej w Państwowej Straży Pożarnej, czas służby strażaka można przedłużyć ponad normę, o której mowa
 w ust.9. W takim przypadku, w zamian za czas służby, strażakowi przysługuje czas wolny od służby w tym samym wymiarze, w przyjętym okresie rozliczeniowym.
Skoro przyjmowany jest 6-cio miesięczny okres rozliczeniowy to czy to oznacza że po jego przeminięciu nasze wolne poprostu przepada????
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2005, 08:57:23 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2005, 14:10:28 »
Czołem właśnie do Was dołączyłem i sprawdzam czy wszystko działa, jak to w straży :D Również przesłałem Pani Poseł kilka moich uwag .

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2005, 00:36:28 »
Oby jak najwięcej maili poszło... niech wiedzą że co o tym myślimy.

Offline Quelle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2005, 17:00:15 »
*****Pragnę wyrazić po raz pierwszy przekonanie, że przedstawiciele związków zawodowych w temacie czasu służby i sposobu jego rozliczania nie będą mogli zrobić nic więcej, jeżeli nie otrzymają poparcia od wszystkich strażaków, których dotkną nowe sposoby wyliczania efektywnego czasu „DYŻUROWANIA” na służbie.****

Z tym twierdzeniem p.Przewodniczącego nie zgadzam się.Może pomyśleć o jakiejś formie poparcia poprzez uruchomienie struktur ZZ i przeprowadzenie np.referendum wśród strażaków popierającego lub negującego(zależnie od formy i zawartych pytań w kartach referendalnych)?
Uwaga:Internet nie jest jeszcze tak powszechny wśród strażaków i myślę,że członkom komisji nie ,,zapchamy" skrzynek.  
Wysłałem i paru kolegów też. ;)  

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2005, 20:51:31 »
Od 1991 r upłynęło ładnych parę lat i jest coraz denniej. Czy z Solidarnością jest tak źle że musicie prosić o wsparcie. Dopiero ostatnio zakarżyliście do sądu że jest coś nie tak z naszymi godzinami pracy i o matko wygraliście. To jest dopiero malutka kropelka wody. A co ze szkodliwym może też da coś się zrobić. Należało  się wcześniej prawem polskim zainteresować a nie polityką i własnymi stołkami. Panowie Związkowcy nie mówimy nie, ale pokażcie gdzie jest sprawiedliwość i wspólny język Biuro a Podział. Cały czas słyszę jak biuro to nie pożarnicy tylko JRG to tam pracują pożarnicy. Od początku pracuję w podziale bojowym do dzisiejszego dnia nie widzę żadnej róznicy panienka w biurze a strażak w podziale. Tak jest i należy się z tym pogodzić muszą wszyscy zrozumieć że ja wyrabiam więcej godzin i mi się należy więcej pieniążków pracuję w cięższych i bardzo niebezpiecznych wrunkach to i szkodliwe większe. Ale należy to tłumaczyć w pełnej zgodzie a nie wrogości. Przez te lata powstała taka przepaść, a to jest wasza zasługa w 100%, że nas skłóciliście i to nieźle. A to nic dobrego nie wróży na przyszłość.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2005, 00:10:54 »
Ja pier..lę... :o oczom nie wierzę.... :blink:
Cytuj
Czy z Solidarnością jest tak źle że musicie prosić o wsparcie.
[size=8]To jest w interesie wszystkich strazaków, ale Ty tego chyba nigdy nie zrozumiesz....[/size]
Cytuj
Ale należy to tłumaczyć w pełnej zgodzie a nie wrogości. Przez te lata powstała taka przepaść, a to jest wasza zasługa w 100%, że nas skłóciliście i to nieźle.
Jesteś chłopie rewelacyjny..... związek cię skłócił z biurowymi. Widać odrazu czyja jest wina sporów i waśni  strażaków biurowych i zmianowych.
Cytuj
Panowie Związkowcy nie mówimy nie, ale pokażcie gdzie jest sprawiedliwość i wspólny język Biuro a Podział.
A za chwilę:
Cytuj
Od początku pracuję w podziale bojowym do dzisiejszego dnia nie widzę żadnej róznicy panienka w biurze a strażak w podziale. Tak jest i należy się z tym pogodzić muszą wszyscy zrozumieć że ja wyrabiam więcej godzin i mi się należy więcej pieniążków pracuję w cięższych i bardzo niebezpiecznych warunkach to i szkodliwe większe.
No to powiedz o co Ci chodzi,czy to nie jest już próba poróżnienia??? czy w ten sposób chcesz znaleźć wspólny język...? Zaraz biurowi się wk....ą i powiedzą że oni chcą na podział bo mają w d...e papierkową robotę. Ale to wszystko wina ZZ !! :lol: Brawo!!!!
Ty dzielisz strażaków na związkowców i nie zrzeszonych - ale to szczegól.....nie istotny taki podział jest dopuszczalny.
Cytuj
Cały czas słyszę jak biuro to nie pożarnicy tylko JRG to tam pracują pożarnicy.
i co ??? Związkowcy tak mieszają, nie?? Poczytaj sobie posty na tym forum i zobacz kto się wypowiada najwiącej w tej kwesti... a potem napisz.
Poza tym albo masz rozdwojenie jaźni albo wypowiadasz sie w imieniu strażaków nie zrzeszonych w żadnym ze związków.
Cytuj
Panowie Związkowcy nie mówimy nie,..
Jesli to pierwsze to rozumiem a jeśli to drugie to kto Ci dał takie uprawnienia..??? człowieku jestem w ZZ długi czas ale nigdy nie przyszło mi do głowy napisać "my związkowcy" albo "wy nie zrzeszeni"....Myślę że lepiej jest wypowiadać się za siebie i głosić swoje poglądy i spostrzeżenia.
Apel do wszystkich strazaków
Zobacz raz jeszcze o co w tym wszystkim chodzi. I nie próbuj dopisywać teraz do tego swoich "pomysłów" w imieniu wszystkich.  Jeśli uważasz że wszystko jest OK i należy podzielić służbę na podziale /zmianową/ na efektywną i nie efektywną to napisz do posłów, że Ty w imieniu strażaków nie zrzeszonych popierasz prace 240 godzin za taką pensję jaka jest, tylko Ci głupi związkowcy (już nie strażacy)chcą coś namieszać.
 
Cytuj
Dopiero ostatnio zakarżyliście do sądu że jest coś nie tak z naszymi godzinami pracy i o matko wygraliście.
Brawo...uważasz że to nie było słuszne???? Wiesz co by było gdyby np. za nadpracowane godziny (powyżej 160 tygodniowo) zostały wypłacone pieniądze ???
Pierwszy pobiegłbyś do kasy po nie! - nieprawdaż?
Wiesz co jest najdziwniejsze??
Że przewodniczący Solidarności jest pracownikiem biurowym(obecnie na etacie związkowym)....wygląda na to że pisząc taki apel skłóca związkowców z podziału ze sobą.
Naprawdę ciekawe co może ludziom przyjść do głowy.....
Prosta inicjatywa w interesie wszystkich strażaków staje sie argumentem do kolejnych ciekawych poróżnień biuro-podział...ale mamy już winnego :Związki zawodowe...
Pozdrawiam i zaznaczam że jestem strażakiem, związkowcem ale tego posta napisałem tylko w swoim imieniu (a raczej nick-u).
Cytat z apelu:
[size=8]Problem będzie dotyczył tak strażaków pełniących służbę w systemie zmianowym jak też w systemie codziennym. Podobnie dyżury domowe dotkną wszystkich strażaków (do tej pory tylko strażaków z systemu codziennego).[/size]

Fireman5 napisał:
Cytuj
Myślę, że powinniście zawiesić Wasze "wojny" i wesprzeć inicjatywę NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"
[size=8]Coraz częściej zastanawiam się czy jest sens wychodzić z jakimikolwiek inicjatywami......[/size]








 

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2005, 11:53:18 »
jak ja mam cos napisać to tylko do ludzi którzy rękom i nogami będą bronić 24/48 z 10 wolną służbą !! czyli jak jest dziś ! nie mam pola ani nigdzie nie dorabiam do pensiny ale przyzwyczaiłem się i jest mi dobrze z tym co mam nie chce chodzić na żadne 8-ki czy 12 -stki czy co tam wymyśla ... qrwa nie można tak napisać przepisów żeby strażak mógł pracować jak dotychczas ? można tylko trochę dobrej woli musi byc i w KG i MSW i ZZ !

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2005, 11:59:34 »
Cytuj
jak ja mam cos napisać to tylko do ludzi którzy rękom i nogami będą bronić 24/48 z 10 wolną służbą !! czyli jak jest dziś ! nie mam pola ani nigdzie nie dorabiam do pensiny ale przyzwyczaiłem się i jest mi dobrze z tym co mam nie chce chodzić na żadne 8-ki czy 12 -stki czy co tam wymyśla ... qrwa nie można tak napisać przepisów żeby strażak mógł pracować jak dotychczas ? można tylko trochę dobrej woli musi byc i w KG i MSW i ZZ !
Może poprostu niech nam tylko zapłacą za godziny naszej służby.
Nie mam nic przeciwko godzinom nadliczbowym i odpowiedniej gratyfikacji.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2005, 12:03:21 »
hehe nikt nie ma nic przeciwko dodatkowej kasce :) ale jak jej nie możemy (bo nie :) ) dostać to już lepiej nich będzie jak jest a tu ZZ się zacietrzewiły i w KG zrobią nam na złość tylko po to żeby nam dokuczyć ! :(

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2005, 12:10:44 »
Donkochotpsp> faktycznie jestes chyba Don Idiotem skoro piszesz takie idiotyzmy??!!
Mówiąc "panowie związkowcy" zwracasz sie w stronę członków związkow wymagając bardziej intetnsywnych dzialań, a sam stoisz z boku i potrafisz tylko krytykować?! Dlaczego się WY wszyscy krytykanci nie zapiszecie dozwiazków ZZ? Nie mówię , że jednynym słusznym jest Solidarność zaqpiszcie się do pozostałych, ale dajcie szansę właśnie nam związkowcom, że idąc na rozmowy z przełożonymi (teraz własnie decydentami w spr. czasu służby - posłami) reprazentujemy siłę - okresloną, wymierną ilość osób, kótorych interesów bronimy. Tacy właśnie jak Ty Don Kichocie potrafią krytykować pisząc tylko kto co powinien zrobić, samemu stojac wygodnie z boku?! Jeśli posłowie zadecydują inaczej bedzie to pewnie wina związków?! Bo czyja by inna, ty przeciez dałeś z siebie wszystko i ...powiedziałeś, że coś ci się nie podoba, ale żeby zabierać głos na tematy czy zwiazek zrobił wszystko czy też nie są związkowcy - moze zapisz sie i pomóz nam wszystkim? Zapewne żałujesz kilku złotych składki? taka własnie jest rzeczywistość Robert O. zwraca się z prosbą o pomoc do wszystkich strażaków bo w interesie nas wszystkich jest uregulowanie przepisów dotyczących czasu służby - i niektórym przeszkadza, jesliby nie zwrócił się z tym apelem tez byłby zły! jak wam do jasnej anielki dogodzić?! czytając takie epistoły jak Twoje donkichocie coraz częściej się zastanawiam po co ja to robie?! Mogę sobie siedzieć spokojnie, robić swoje i jak to sie panie donkichocie wyraziłeś przy innym temacie, że nie starcz ci na czynsz, mógłbym powiedzieć, że mam to głęboko powiedzieć ma to w d...pie, mi stracza i zostaje! Myślałem, że dlatego jestem związkowcem, aby pomagać takim jak ty, ale skoro już wiem co myślisz to faktycznie nie pozostaje mi nic innego jak zwątpić we wszystkich i robić swoje mowiąc do takich antyzwiązkowców jak donkichot, jak niezadowolony Qelle i innych mam to głęboko w d..pie! Mój czas w psp i tak się niedługo kończy wam nie podobają się związki, wam chce się życ tak jak zyjecie widocznie wiec raz jeszcze mam to w d..pie!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2005, 14:36:58 »
Cytuj
hehe nikt nie ma nic przeciwko dodatkowej kasce :) ale jak jej nie możemy (bo nie :) ) dostać to już lepiej nich będzie jak jest a tu ZZ się zacietrzewiły i w KG zrobią nam na złość tylko po to żeby nam dokuczyć ! :(
Skoro przez prawie półtora roku, a juz prawie rok nie mozna nic zrobic w sprawie systemu to może łatwiej podnieść pensję o powiedzmy 25 %, to w końcu o tyle o ile pracujemy srednio dłużej ponad 176 godzin.Czy ktoś miałby cos przeciwko podniesieniu pensji o 500-600 PLN miesięcznie w zamian za pozostawienie systemu a zapłatę za nadgodziny???Wszak niejeden niewiele więcej dorobi po godzinach.
Góra na tym nie zyska i pewnie dlatego to taki opór materii.
Wyobrażacie sobie gdyby podwyzka odniosła się tylko do pracowników systemu.
Zastanawiam się czasem głęboko czy właśnie dlatego nie chce się nam godziwie płacic albo zmienić systemu.
Wszak zyskaliby wtedy tylko 24 godzinny.A jakby tak dobrze policzyc to chyba bardziej opłacałoby się dopłacić nam pracującym ponad plan niż wprowadzić np. 4 zmianę i zatrudnic kolejne kilka tysięcy strazaków, którym nalezy zapłacić z zusem gdzieś koło 1600 na etat przynajmniej.
Nie mam nic przeciwko pracownikom biurowym, tylko w nieładzie jaki panuje moznaby domyslić się i takiego dziwnego podejścia do sprawy.
A tak próbuje się upier...ć podział żeby siedział cicho i na ZZ narzekał...
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2005, 15:53:19 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2005, 15:36:23 »
Wczoraj tak sobie poczytałem nieco te nowe projekty i w pewnych momentach kopara mi opadała jak Ci ludzie naprawde nic nie rozumieją lub na siłę nie chcą zrozumieć.  :(
Jakaś tam pozorna reorganizacja, nowe stanowiska /patrz.post nt./ itp. Oczywiście wszystko dla dobra ogółu. Niestety, żeby naprawdę tak było trzeba wiedzieć, co ten ogół /czyt.dół/ tak rzeczywiście oczekuje. Tym jednak decydenci nie bardzo sobie chcą zaprzątać główki. Przypomina mi to np. wszelkie zakupu sprzetu, narzędzi, urządzeń, oprogramowania, itd. Mało kiedy ktoś się zapyta czy jest to potrzebne, przydatne, jak się sprawdza, funkcjonuje....co wam potrzeba. Od podejmowania decyzji - nieraz ważnych i wydawania /często bez sensu/ państwowych /nas wszystkich/ pieniążków, są inni. Podobnie jest też w przypadku tych proponowanych zmian!
W wysłanych @ podałem szanownym parlamentarzystom link tego forum jak napisał Geddon  niech wiedzą, co myślimy. Może choć jeden na siedmiu raczy poczytać.
Zgadzam się, że obecny system nie jest zły jednak, czasy się zmieniają i trzeba się dopominać o swoje. Narazie przypomina to takie tupanie nogami i wywijanie tępą szabelką, ale mam nadzieję, że ktoś to jednak zauważy. Dlatego też m.in. napewno ten apel. Nie jestem i nie byłem w żadnych związkach, jednak w tej materii ich również jak mogę popieram. Apel ten dotarł również pocztą i e-mailem do Naszej Komendy. Rozmawiałem nt. z Przewodniczącym tut. ZZ i co? ano nic, nie wysłano nawet jednego maila jako ZZ lub od poszczególnych członków nie mówiąc o jakimś rozsądnym piśmie pod którm też napewno bym się podpisał.
Nigdy nie było i nie będzie tak, żeby wszystkim dogodzić. Jestem skłonny do pewnych modyfikacji czasu pracy, ale nich za tym idą konkretne pieniądze i niech będzie ona jednolita, a nie jak narazie w projekcie, niby 40 godz. i cała masa dalszych różnych dowolności.  <_<
Swoją droga mam też jakieś nieodparte wrażenie, że ktoś za to tupanie i podskakiwanie, chce nam wszystkim zrobić niezłe kuku! Pokazać, udowodnić i utwierdzić w przekonaniu kto tu jeszcze tak naprawdę rządzi!
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2005, 16:28:15 »
Nie znam się na politykowaniu, ani związkowaniu uczciwie zarabiam swoje pieniądze ... zdecydowałem się na prace w straży w systemie 3-zmianowym za określoną stawkę która wynika z określonej ilości godzin ... NIe przeszkadza mi to że pracuję więcej niż inni nie przeszkadza mi że biurowcy za tą samą kasę pracują 40 - godzin ... Zdecydowana większość strażaków którą znam niechce zmian ! dlaczego więc na siłe próbujecie nam wszystkim wmówić że jest inaczej ?? że to dla naszego dobra?? Moim zdaniem ktoś wpadł na pomysł wydojenia pieniążków (fakt że zarobilibyśmy wszyscy ) i się przeliczył ... przecież zaczeło się od tego że ZZ wystąpił z propozycją że mają nam płacić za nadgodziny potem były te 7 czy 6 wolne służby a teraz nam proponują Bóg jeden wie co a napewno skończy się na tym że będziemy płakac a to dlatego że "ci na górze" poprostu "przypier...." nam działe :( i to w tej sprawie jest najsmutniejsze, chcieliście to macie ... obym się mylił  

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2005, 17:15:22 »
Cytuj
Nie znam się na politykowaniu, ani związkowaniu
ja rowniez...
Cytuj
uczciwie zarabiam swoje pieniądze ...
...mniej wiecej...
Cytuj
zdecydowałem się na prace w straży w systemie 3-zmianowym za określoną stawkę która wynika z określonej ilości godzin
ja rowniez - i mimo wszystko trwam w swoim postanowieniu o pracy w PSP.
Cytuj
NIe przeszkadza mi to że pracuję więcej niż inni nie przeszkadza mi że biurowcy za tą samą kasę pracują 40 - godzin
... mnie rowniez, chociaz meczy mnie temat relacji biuro - podzial, a nadmienie tylko ze w PSP pracuje krotko...
Cytuj
zdecydowana większość strażaków którą znam niechce zmian
...podpisuje sie rekami...
Cytuj
dlaczego więc na siłe próbujecie nam wszystkim wmówić że jest inaczej ?? że to dla naszego dobra?? Moim zdaniem ktoś wpadł na pomysł wydojenia pieniążków (fakt że zarobilibyśmy wszyscy ) i się przeliczył
...podpisuje sie nogami.
Co do dalszej czesci postu - nie wypowiem sie bo najzwyczajniej nie mam ochoty...
sorry za tyle cytatow (seba;)), ale jak czytalem tego posta to tak jakbym sam go pisal.
Pozdrawiam wszystkich dyskutujacych (nawet Bartka):):):)
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

BROKS

  • Gość
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2005, 20:43:39 »
Władza "staje okoniem" w sprawie nadgodzin chyba wiadomo dlaczego!!!!!! Oni mają swoją wizję:

1. Strażak w nocy śpi (czuwa) więc wtedy jest darmozjadem, któremu czasem nocka przejdzie spokojnie...u mnie rzadko!!!!
2. Sobie poćwiczy, sobie pogada, sobie poczyści sprzęt, porobi jakieś papiery czyli pełen luz....figa z makiem....strażak nie może zasuwać w JRG jak pies z językiem na brodzie bo ma być przez te 24 godz gotowy do wyjazdu i na akcji ma się wykazywać ile fabryka siły i rozumu dała!!! I nie może być zajeżdzony bezustannymi ćwiczeniami oraz różnorodnymi robotami!!!!

Należy zaznaczyć, że w Polsce są różne JRG...bardzo wyjazdowe i bardzo spokojne!!!! Więc służba w poszczególnych miejscach może dzielić przepaść!!!!

 

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2005, 21:01:58 »
Zgadza się BROKS, u mnie w jednostce jeszcze parę lat temu było 400 wyjazdów , a teraz jest 1400 i tego nikt nie widzi . Strona służbowa nigdzie nie używa tego argumentu,a szkoda. Nasz komandir nawet twierdzi '' walczcie,walczcie, a mi się też coś zkapnie .te słowa kieruje do ZZ z uśmiechem na twarzy i dalej siedzi za swoim biurkiem.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 28, 2005, 09:16:45 »
Cytuj
Zdecydowana większość strażaków którą znam niechce zmian ! dlaczego więc na siłe próbujecie nam wszystkim wmówić że jest inaczej ?? że to dla naszego dobra??
Rozumiem że zdecydowana większość strażaków nie ma też nic przeciwko zostawianiu ich w służbie, koszarowaniu w przypadku przyjazdu jakiegoś Busha, Putina lub innego pana zupełnie bezpłatnie...
Tylko dlaczego chodźby na tym forum słychać (a raczej widać) narzekania... ?
Co do stwierdzenia że:
Cytuj
przecież zaczeło się od tego że ZZ wystąpił z propozycją że mają nam płacić za nadgodziny potem były te 7 czy 6 wolne służby a teraz nam proponują Bóg jeden wie co
To mam pytanie.... kto proponuje Bóg wie co???
Skoro nie wiesz o co chodziło to odsyłam do postu przewodniczącego S może po przeczytaniu zrozumiesz o co chodzi.
 Co do zmiany systemu służby to też mi odpowiada i nie miałbym nic przeciwko gdyby zostało tak jak jest, ale trzeba zauważyć że jesteśmy już jedyna służbą która ma taki wymiar czasu pracy a właściwie to ma nieokreślony czyli jak trzeba to do bólu i za darmo.
No ale cóż mówić o zmianach skoro większość chce pracować 240 i dłużej i nie chce bo albo się przyzwyczaiła, albo .... no właśnie albo .
Myślę że w wypowiedzi Ogniowego z ub. roku jest zawarte to  o co tak naprawdę chodzi.  
Post Ogniowego
Cytuj
skończy się na tym że będziemy płakac a to dlatego że "ci na górze" poprostu "przypier...." nam działe

Podchodząc w ten sposób do sprawy to naprawdę nie warto o nic walczyć, bo i po co...??
Siedzmy cicho i nie odzywajmy się bo nam góra przywali działę...  :(  A na forum wypisujmy wszystko co nam się nie podoba, tu jesteśmy bezpieczni i napewno przyniesie to wspaniały skutek, i będzie nam lepiej.
 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 28, 2005, 10:41:01 »
Ciesze się z jednej strony, że nie wszyscy tu trafiają (internauci) i że nie wszystkich na to stac, chociaz wolałbym żeby było stac wszystkich, dlatego że mało kto widzi jak taka wspaniała brać strażacka doskonale potrafi narzekac jeden na drugiego, cieszyc się ze nas dymają i za frajer pracujemy.
Zgadzam się z tym że każdy z nas wszedł do słuzby ze świadomością, że jest taka a nie inna. Ale tym tokiem myslenia tkwilibyśmy nadal w głębokim komunizmie jak Kuba czy Korea, klepali biedę ze strachem, że góra nam przywali.
Niejednemu chciałbym przypomniec, że te czasy juz minęły jak nie zdarzył zauważyć, że zmienił się ustrój i zmieniły się przepisy, min. prawa pracy.
A my niestety dalej tkwimy w tym co nam komunistyczne rządy zaoferowały, pracujemy jak mrówki w mrowisku a jedyne co nam pozostało to jeszcze przywilej odejścia po 15 latach na emeryturę.
Reszty nas pozbawili nasi najjasniej Panujacy Komendanci Główni wraz ze strazą przyboczną, dowalili nam roboty, zbudowali ksrg,dokładaja ratownictwa różnorakie i nadal płacą nam za to jałmużną.
Problem jest prosty....domagamy się jednego...równego traktowania!!! wobec prawa, wobec człowieczeństwa i wobec innych.
Pracujmy tak jak inni 176 godzin miesięcznie a nie srednio koło 224 jak to kiedys wyczytałem. Wali mnie to jak pracodawca to zrobi...to jego zasrany obowiązek, albo zapłacić mi za nadgodziny albo oddac urlopem. Nie mieszam w to systemu , gdyz dla mnie moze sie zmienić, a po drugie Panowie pracujący myslą tylko o sobie...bo po co sie martwic o młodych...ja odejde na emeryture i moga zmieniać, oby mnie to nie dotyczyło...itd, itp.
Rzygać się chce jak się czyta te durne wypociny o tym jak to komu zaszkodzi zmiana systemu itp itd. Panowie, góra jak ja określacie działy wam nie przywali za to że walczycie o prace zgodnie z prawem. Ale prawda jest inna: niejeden ma układy tu i tam i nie podskoczy bo nie chce ich stracić...bo koledze coś załatwi , bo łapówka się podzielą itp.
Nawet na podziale niejeden nie odezwie się jak mu zle do dowódzcy bo ma układy, bo dowódca może nie zgodzić się na to czy inne o czym wszyscy wiedza.
I tu jest pies pogrzebany.Boicie się zmian, nie chcecie miec lepiej a psy wieszacie na ZZ miedzy innymi bo kole Was w oczy odwaga tego czy drugiego że nie boi sie iść do Komendanta i wywalczyc ubrania, kasę albo cos innego.
I tak w koło macieju...zaczynam mieć tego dość...czytam i coraz bardziej mnie odrzuca ze mam tak tchórzliwych i dwulicowych kolegów w strazy.
A może to prawda że w strazy nie ma kolegów??????
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2005, 13:44:45 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 28, 2005, 14:16:35 »
OK skoro piszesz że nie wszystko jest dobrze to ci wierze :) Tak samo jak w to że do ZZ wstąpili wszyscy w imię walki o dobro ogółu i są tej ideii bezgraniczie oddani ...  W końcu strażacy jako tacy głosu nie mają , mają go natomiast przedstawiciele ZZ, KG, KW i szanowni Panowie Posłowie i Senatorowie ... To jest demokracja ? Wejdz do pierwszej lepszej JRG i pogadaj z ludzmi jak to widzą ? Niestety Wy, Związkowcy po raz kolejny udowadniacie swój poziom jeden pisze "durne wypociny", a drugi łapie za słowa i odwraca kota ogonem ...  Piszesz że  .... bezpłatnie zostajemy w pracy w przypadku Bushów i innych folklorów ....  i tu kompletnie się z tobą nie zgadzam (pisałem zupełnie o czym innym!) bo przynajmniej u mnie godziny ponadprogramowe liczymy i dowódca oddaje bez mrugnięcia okiem ... dalej ... Bóg wie co ... ano chodziło mi o to że to już chyba enta propozycja która tylko komplikuje życie ... znowu kolega ogniowy ...jeden z drugim boi się iść do komendanta ... akurat u mnie chodzą wszyscy tylko nie związkowcy (podejrzewam że nie tylko u mnie).   Przykro mi ale nie znam i chyba szybko nie poznam prawdziwego Związkowca który przynajmniej na swoim podwórku zrobi to po co został wybrany ! Byłem za to świadkiem jak szef związków chciał się podpisać pod zwolnieniem strażaka który ma 4 dzieci i problemy alkoholowe (w pracy nie pił) po prostu dowódca chciał się pozbyć problemu gdyby nie załoga jego dzieciaki nie miały by co do garnka włożyć !! Ja wiem, może przejaskrawiam, może są jeszcze oddani tej roli ludzie ale na Boga nie wmawiajcie nam że czarne jest białe ! Godeon Ogniowy może wy faktycznie jesteście oddani sprawie ale bez brawury wyjątki tylko potwierdzają regółę ... PS. Jak przełożony, dowódca, kierownik, właściciel jednym słowem ktokolwiek nad pracownikiem (na CAŁYM świecie i we wszystkich zawodach) będzie zagrożony przez pracowników to zawsze zrobi wyszystko żeby wyszło na jego ! i nic na to nie poradzicie ...
PS2. niestety mam tak do bani komputer że nie mogę robić cytatów ...

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 28, 2005, 14:54:16 »
Do Geddodona z wielkim szacunkiem mam bardzo złe doświadczenie z Solidarnością znam wszystkich z mazowieckiego nie mogę nazwiskami operować Pan O, Pan P, Pan P, Pan K. To są osoby które znam osobiście i proszę mi uwierzyć że się nie sprawdzili natomiast. Pan K z st. ogn. bez szkoły dostał mł.kpt. i powiedział kiedyś na zadane mu pytanie byłem świadkiem, pytanie dlaczego pracujemy wiecej a nie dostajemy za to zapłatę. Odp. Pana K z Solidarności " a za co płacić za spanie" sam był D-cą sekcji na zm. 3 w JRG-4 Pan P dostał stanowisko Z-ca JRG-9 w W-wa i mieszkanie, Pan O zapomniał jak był d-cą zmiany na JRG-4 W-wa. Czy mam przytaczać co się działo z działaczami Solidarności w Warszawie ponad 90% ludzi odeszło ze związku Solidarność w Warszawie z około 1000 do 100 pozostało członków tendencja cały czas spadkowa coś tu nie tak.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 28, 2005, 16:02:19 »
Panowie...dlaczego w wypowiedziach doszukujecie się tylko jednego!!!
Nikt nie pisze, że wszystko jest w strazy tylko dzieki temu ze ZZ to załatwiło!!!!
Szukacie byle okazji do powiązania osoby piszacej z ZZ. Czy na to macie alergie????
Moje posty i Geddeona dążą do jednego.
Żeby jeden z drugim uswiadomił sobie że ZZ bez poparcia Was Kochani strażacy nic nie zdziała, mało tego - takim zachowaniem dajecie  podkładkę pod to czego ich mogą czepiac sie przełożeni...wystarczy tu wejśc i poczytać...i komendant jeden z drugim powie ...Panie O czy P o czym mam z Panem rozmawiać, skoro nawet w internecie Pana nie lubia...kogo Pan reprezentuje?????
Przyznaję się , jestem w ZZ, bo po prawie 10 latach słuzby doszedłem do wniosku ze pora wesprzec kolegów, chociazby swoim uczestnictwem i nie o prezenty czy talony mi chodziło....dorosłem jednak do tego, że im osób wiecej, tym większa siła, a za tym idzie poważanie i chec do dialogu.
Dlaczego wiekszość z was korzysta z forum do interpersonalnych zagrywek, dlaczego nie robi nic dla ogółu, byleby tylko dokopać jednemu czy drugiemu.
Jeszcze raz powtorzę....zaniechajcie wojen podjazdowych i rzeczowo, konstruktywnie pomóżcie naszym kolegom, obojetnie z jakiego związku czy wyznania, aby nam strażakom działo sie lepiej, sprawiedliwiej i bezpieczniej.A jak juz nie potrafisz jeden z drugim pomóc to swoimi głupimi uwagami i wewnętrznym niedowartościowaniem nie przeszkadzaj jeden z drugim, bo tak to mozna tylko niestety nazwać:(
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2005, 16:03:31 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 28, 2005, 17:44:57 »
Witam!
Cytuj
zaniechajcie wojen podjazdowych i rzeczowo, konstruktywnie pomóżcie naszym kolegom, obojetnie z jakiego związku czy wyznania, aby nam strażakom działo sie lepiej, sprawiedliwiej i bezpieczniej.A jak juz nie potrafisz jeden z drugim pomóc to swoimi głupimi uwagami i wewnętrznym niedowartościowaniem nie przeszkadzaj jeden z drugim, bo tak to można tylko niestety nazwać:(

Cóż tu można dodać? Powiem tylko tyle, że ostatnio u mnie ZZ mimo, iż często z nimi rozmawiam nt. obecnych ważnych zmian, mają ważniejsze problemy jak np. wprowadzanie i forsowanie różnych kretyńskich zakazów i zmian np.  w regulaminie Komendy. :angry:  Przede wszystkim jak widzę nie chcą w żaden sposób się wychylać, aby czasami sobie nie  zaszkodzić /zbliża się maj/. Ot takie mam związki u siebie!  :(   Dlatego tam  m.in. nie jestem. Dlaczego nic nie chcę zmienić? Chcę! Mogę się przecież zapisać. Po prostu im jest tak dobrze i w miarę bezpiecznie! Jak ktoś sobie poczyta kilka poprzednich moich postów to zrozumie.
Pozdrawiam!
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.