Autor Wątek: Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp  (Przeczytany 24450 razy)

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 22, 2005, 19:35:49 »
Witam.
No cóż strażakSam zaczyna dramatyzować a to chyba niedobrze dla sprawy. Myślę, że Pan strażakSam troszkę sie myli a miamowicie:

Cytuj
Gdyby jednak to co robimy traktować jako służbę to już inna beczka bo myślę że wtedy jest to rodzaj misji czyli coś co się robi nie zważając na upierdliwości dnia codziennego….

Wiesz służba to mi się kojarzy z odległymi czasami i lokajami, więc jak chcesz i zgadzasz się na to, to nie mam nic przeciwko temu. Ja ze swojej strony zawsze będę zwalczał takie postępowania strony służbowej wobec strażaków.

Cytuj
ale skoro to zwykła praca jak twierdzisz…(być może słusznie nie twierdzę że tak nie jest) może Ci co narzekają (łącznie ze mną ) powinni zdobyć się w końcu na tę jak mawiasz „cywilną odwagę” i rzucić na stół podanie zwolnienie d-cy zmiany który go nie broni, d-cy JRG który go wyzyskuje i komendantowi który bierze nagrody za jego krwawicę Pewnie wtedy każdego poranka z zadowoleniem mógłby spojrzeć na swoją nieogolona gębę i powiedzieć ” ale im pokazałem, ja to jestem gość „

Wiesz strażakSam Twoje powyższe stwierdzenie bardzo mnie rozbawiło. Zawsze uważałem, iż my strażacy musimy być jak najlepszymi specjalistami w naszej pracy. Musimy pomagać społeczeństwu z pełnym profesjonalizmem a tu masz taki @strażakSam uważa, iż wykonywanie prac remontowo-budowlanych w JRG to rzecz normalna. Więc pytam...............czy specjaliści w innych dziedzinach życia też muszą murować, malować i wykonywać bzdurne polecenia przełożonych. Czy informatyk pracujący w banku (specjalista) też musi malować swoje biuro? Nikt nie karze Ci się zwalniać..................tylko wykonuj to do czego zostałeś przeszkolony i to czego oczekuje od Ciebie społeczeństwo. Myślę, że powinieneś pochwalić się swoim znajomym (nie zatrudnionym w PSP) jak to wraz z kolegami w czasie "wolnym" od działań zamiast podnosić swoje kwalifikacje (istnieje również samokształcenie w PSP) Ty malujesz, murujesz i wykonujesz jakieś tam dziwne polecenia "szefa". Myślę, że społeczeństwo będzie bardzo zadowolone, że strażak w taki właśnie sposób marnuje ich podatki "oszczędzając" na szkoleniu a remontując za "lewe" nagrody jednostki.

I już na koniec................

Cytuj
PANOWIE KOLEDZY SKORO JAK TWIERDZI FIREMAN (i nie tylko)PRACUJEMY W NORMALNYM ZAKŁADZIE PRACY( TAKIM SAMYM JAK DAJMY NA TO ZAKŁAD KRAWIECKI) TO CHYBA CZAS SIĘ ZWALNIAĆ BO TUTAJ W TAK PODŁYCH WARUNKACH PRACOWAĆ SIĘ NIE DA NIKT NAS TUTAJ NIE TRZYMA…POKAŻMY IM…. TYM WYZYSKIWACZOM ( ciekawe …może żona by mnie tak od razu nie zabiła…)

Za bardzo krzyczysz w swoich postach.

Pozdrawiam.

Offline Vahanara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 22, 2005, 20:55:42 »
na początku sory Geddeon, dwója z geogralfii dla mnie. ale patrz, masz 135 zł, a ja nie bo za blisko mieszkam. ty szczęsciarzu ;)
1. patrze z boku bo tak mi się podoba.
2. mam prawo krytykować, bo choć sobie tego nie życzę, działacie w tej sprawie niestety także w moim imieniu.
3. czy wszystko wiedzący? może nie, wystarczająco dużo, żeby wiedzieć że błądzicie. to moje prywatne zdanie, mam do niego prawo.
4. dlaczego nie zrobiliście referendum wsród wszystkich strażaków, co myślą o zmianie systemu pełnienia służby? ja wiem czemu, a czy wy sie przyznacie? przecież wiecie że w tej sprawie nie mielibyście naszego poparcia.
5. obiecywanie strażakom gruszek na wierzbie skończy się 40 godzinnym tygodniem pracy, żadnych nadgodzin płatnych, wstrzymaniem przez ministerstwo dodatkowych etatów, bo nie wykorzystujemy posiadanych (przecież trzeba z czegoś nagrody wypłacać  ;)  a związki mają co uzgadniać z komendantem  :blink: ), i sprowadzeniem niebezpieczeństwa na ludzi których życie ślubowaliśmy chronić. niektórzy się uśmiechną, ale ja to traktuję poważnie. zauważyłem, że wiulu na tym forum nie podoba się słowo służba. jak chcecie pracować to do piekarni, bez urazy.
6. jeżeli stany w jrg spadną, a spadną poniżej 70% to w niektórych zostanie po 2 - 3 ludzi na zmianie. co to znaczy nie musze tłumaczyć. może to dobrze, nie będą musieli remontować  ;)
 7. wiem ze w czechach dostali większe pieniądze. i co z tego. widocznie tam bardziej się dba o bezpieczeństwo publiczne.
8. czas ludzi na msk? nie żartuj, jeśli jest ich 2, a tak powinno być (choć wiem, że nie jest) to opędzisz spokojnie. ale to jest już problem organizacyjny, duzo prostszy do rozwiązania. podobno mają odchudzać biura, na wóz bym ich nie dał, ale na msk albo pa, czemu nie? moim zdaniem, problem nie tkwi w czterdziestu godzinach na tydzień, ale w rozsądnym rozliczeniu tego co mamy. przyznajmy sie ile tak naprawdę pełnimy tę służbę, bez kokieterii. niestety, tego związki nie zrobią, dalej będą tkwiły przy swoim.
8. porozglądajcie się na około. co się dzieje. jesteśmy wyspą oazą, na morzu beznadzieji. ludzie charują za marne pieniądze, po 40 latach pracy dostają glodową emeryturę, a my poza pensją mamy jeszcze wiele innych przywilejów (nie piję tu do twoich 134 zł Geddeon  ;)  ). przecież to się może w każdej chwili skończyć. chcecie wpaśc w łapy samorządu, na umowe o pracę, bez resortowych przywilejów? bez emerytury z ZER? dalej tak podskakujmy, aż sie nami ktoś zainteresuje. popytajcie się jakie plany ma Platforma Obywatelska jeśli przejmie władzę. może sie wam oczy otworzą.
9. nie, to nie prawda zę namawiam do chowania glowy w piasek. ale koledzy związkowcy, mierzcie siły na zamiary. nie wylejcie nas z kąpielą.
10. wszystkich których uraziłem tym postem przepraszam, nie taka była moja intencja.
NIL ADMIRANDUM

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 22, 2005, 21:08:08 »
Vahanara....teraz tak na bardzo powaznie ....popieram Cie w całej rozciągłości a wszystkim którzy tak włascie stroszą piórka i  napinają muskuły ...tak własnie ...wszystkim takim oświeconym reformatorom którzy już dawno przliczyli się ze swoimi siłami polecam punkt  nr 8 ...niech go sobie wnikliwie przeanalizują... najlepiej parę razy bo jest coś co trzeba sobie wykuć na pamięć.... to jest dobre podsumowanie tego tematu.....

Do firemana ...drogi kolego...zaznaczyłem że trzeba wg mnie oddzielić harówkę dzień dnia przy tych  remontach od remontów z doskoku dla podciągnięcia wizualnych doznań miejsc w których spedza się 1/3 roku.... różni są strazacy...rózne JRG ...i różne remonty... jęsli NIEWIELKIM wysiłkiem moge sobie poprawić warunki pracy to wybacz ale zawsze skorzystam...a jak ktoś się brzydzi tego to już jego sprawa.....
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2005, 21:12:39 wysłana przez strazakSam »

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 22, 2005, 22:25:38 »
Cytuj
czas ludzi na msk? nie żartuj, jeśli jest ich 2, a tak powinno być (choć wiem, że nie jest) to opędzisz spokojnie. ale to jest już problem organizacyjny, duzo prostszy do rozwiązania. podobno mają odchudzać biura, na wóz bym ich nie dał, ale na msk albo pa, czemu nie?
Człowieku w jakiej ty Komendzie pełnisz służbę? czy choć raz pełniłeś służbę na PSK? a co do przenoszenia ludzi bo na podział się nie nadają to na PA  :D  mamy dzięki temu czasem takich dyspozytorów o jakich pisał w innym temacie bartek6, że do pożaru w którym zginął Brajan w Łodzi nic by nie wysłali a jeszcze opier..... że sobie jaja robi, służba na PSK (MSK) śmiem twierdzić jest o wiele bardziej odpowiedzialna niż niejedna służba na podziale, nieraz bywało, że zmiana wyjechała do jednego zdarzenia, a dyżurni na PSK mieli do zrobienia kilkanaście jak nie kilkadziesiąt kart zdarzenia, meldunków i całej reszty, bo trochę mocniej powiał wiatr, popadał deszcz czy... sam sobie dopisz inną wersję, więc w powiecie jeździło co mogło. No ale cóż u większości widzę jedną prawidłowość straż to JA!!! a reszta to biurokraci, słuchawy czy korbowody, beze mnie straży nie będzie a bez nich może istnieć  :lol:  :lol:
I jeszcze kilka moich groszy:
Cytuj
dalej tak podskakujmy, aż sie nami ktoś zainteresuje. popytajcie się jakie plany ma Platforma Obywatelska jeśli przejmie władzę. może sie wam oczy otworzą.
Tylko i wyłącznie kwestią czasu jest moment kiedy zmieni się cały system funkcjonowania straży, a co za tym idzie finansowania i ulokowania nas w samorządach. I czy będziemy podskakiwać czy nie gó...... no to kogokolwiek będzie interesowało, bo gdyby nawet wszyscy strażacy PSP powiedzieli: "Nie zgadzamy się!" to i tak nikt z naszym zdaniem się nie będzie liczył, zbyt mało nas a na dodatek, coraz więcej myśli przez pryzmat własnego JA, więc tym łatwiej rozbić jakąkolwiek wspólną inicjatywę.
Pozdrawiam
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 23, 2005, 17:05:16 »
Piszecie o zmianach w PSP po wyborach. Skąd te wieści, czy to przypuszczenia czy macie namiar na jakąś konkretną informację, w tym zakresie?
Pozdro

BROKS

  • Gość
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 23, 2005, 17:14:41 »
Trzy grosze na temat ...."nie można go upchnąć w komendzie, nie nadaje się na podział to go do PSK" :lol:

Rzeczywiście u mnie kiedyś pracował na PSK taki osobnik....zero doświadczenia ratowniczego.....przenieśli go z biura bo na podział nie chciał i się nie nadawał (taka moja opinia)!!!Ileż to razy odstawił kaszanę to zwykli strażacy zmianowi łapali się za głowę!!!!W PSK powinni siedzieć ludzie, którzy kiedyś brali czynny udział w działaniach ratowniczych. Tacy jacy u mnie są w PSK kiedyś jeździli i wiem, że to co im powiem to w ich wyobraźni nakreśla obraz. Chłopaki mają pojęcie i widzą wtedy akcję oczami ratownika a nie człowieczka co nigdy nie dowodził chociażby zastępem. Dzięki takim starym wygom łatwiej się nam współpracuje...oby było tak nadal!!!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 23, 2005, 22:07:24 »
Nic dodać, nic ująć BROKS i inni którzy rozumieją problem.  ;) Niestety nie wszyscy jeszcze chcą lub to potrafią. Dlatego powstają m.in. takie teksty i co gorsza - trafiają się na tych stanowiskach /SK/ różnych szczebli "dziwni" nieraz ludzie. :(  
Ps. Dla bliżej zainteresowanych jest w tym dziale taki temat - Dyżurni PSK, CPR....
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Quelle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 23, 2005, 22:57:09 »
****8. porozglądajcie się na około. co się dzieje. jesteśmy wyspą oazą, na morzu beznadzieji. ludzie charują za marne pieniądze, po 40 latach pracy dostają glodową emeryturę,
B]Vahanara
*****

Będę przepowiadał jak Wernychora: :o
[span style='color:blue']Strach widzę,strach wielki i przerażenie.[/span]
Czyż z moją strażacką wypłatą powinienem czuć się krezusem? :D

Jesteśmy wyspą i oazą zatapianą przez morze korupcji i kolesiostwa którego doświadczamy na codzień.
Czy to strażacka idylla Vahanaro?
Ja rozumiem, wiosna idzie, ludzie wyciągają różowe okulary.Masz takie?  

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 24, 2005, 01:33:06 »
Do kol.Vahanara
na początku muszę coś wyjaśnić bo zaszło małe nieporozumienie:
Cytuj
dostałem 134 zł. za przejazdy PKP
te słynne 1000km za cały rok. Ale to wszyscy dostajemy, Ty napewno też [size=8](może w innej kwocie, bo to zależy od pogłowia w rodzinie)[/size], więc nie jestem szczęściarzem.  Mieszkam też za blisko, a lokal kupiłem za pomoc mieszkaniową [size=8](starczyło na 5 m2)[/size] Więc gdzie tam mi do szczęścia ?....ech... ;)
Ale do rzeczy:
Pkt 1,2,3 - pominę...
Pkt 4. - Nie pisz proszę do mnie WY bo nie nie reprezentuję ZZ tylko własne zdanie a jedynie jestem przy tym związkowcem.  Jeżeli piszesz "naszego poparcia" to mówisz też za innych...hmmm... (rozumiem że zostałeś do tego zobligowany)
Jeśli chodzi o referendum, to czego ono miało dotyczyć ???
Zauważ jednak, że ZZ (których jestem członkiem) nie walczyły o zmianę systemu pełnienia służby, tylko o normalny czas pracy wg. kodeksu czyli 40 godz. tygodniowo. Tak jak inni w naszym kraju.
A jak będzie wyglądał czas służby, wobec takiego czasu pracy, to niech się Komendant Główny martwi, wkońcu bierze za myślenie dość godziwe pieniądze....(chociaż teraz to chyba chłop ma inne kłopoty)
Pkt 5.
Cytuj
obiecywanie strażakom gruszek na wierzbie skończy się 40 godzinnym tygodniem pracy
O jakich gruszkach piszesz??? Tak ogólnikowo, to raczej trudno się domyśleć.
Cytuj
wstrzymaniem przez ministerstwo dodatkowych etatów, bo nie wykorzystujemy posiadanych
No właśnie, gdyby nie było związków to minister dałby z pewnościa co mnajmniej 5000 etatów a posiadane wakaty wstrzymują napewno ZZ a nie pacodawcy czyli Komendanci...
Cytuj
przecież trzeba z czegoś nagrody wypłacać  a związki mają co uzgadniać z komendantem
Brawo!!!! Nagrody dostajemy tylko dzięki wakatom, a przez ZZ Ci najniżsi rangą strażacy nie dostają prawie nic...bo komendanci chcą im dać jak najwięcej ale ZZ tak uzgadniają, żeby najwięcej dostali Ci na wyższych szczeblach....wszyyyyystko prawda.
Cytuj
i sprowadzeniem niebezpieczeństwa na ludzi których życie ślubowaliśmy chronić.
Chyba już trochę przesadziłeś.
Pkt 6. To znaczy że trzeba będzie zwiększyć ilość etatów.... proste. Ale to nie jest Twój problem, tylko problem naszych zwierzchników. (No chyba że Ty jesteś jednym z nich - ale nie sądzę.)
Pkt 8 (ten drugi ósmy) - Powiedz tak szczerze kolego, czy gdybyśmy nie "podskakiwali" to jakie byłyby nasze zarobki w obecnej chwili ???
Tylko proszę nie pisz mi że to Komendant jest taki dobry i on te wszystkie podwyżki w latach 90-tych załatwił i szczerze nam dał w takiej formie jaka była.

Z Twojego posta wynika że nie powinniśmy wogóle się odzywać bo sobie zaszkodzimy, odbiorą nam to czy tamto i wypieprzą pod powiaty. A wiesz co wtedy będzie....???
Ano wyjdzie taki jeden z drugim generalik i powie że to przez związki... a tacy jak Ty zaraz to "łykną" jak młode pelikany i będą wypisywać takie właśnie pierdoły....
 Rozumiem również że jak Komendant wprowadziłby np. system że po służbie zostajemy jeszcze 8 godzin to też powinniśmy nie podskakiwać i siedzeć cicho, nieprawdaż....???
 To co piszesz w pkt. 8 nie jest nowością. Już nie raz słyszałęm to w latach 90-tych od różnych Komendantów...tyle że zapomniałeś dodać nieśmiertelnego : likwidowania łóżek z sal.   :)
Wcześniej napisałeś:
Cytuj
co pomyślą ci parlamentarzyści, do któych tak ofiarnie wysyłacie maile, jak wejdą na to forum?
No jak przeczytają Twojego posta szczególnie w pkt 8 to napewno nas oleją prostym sikiem. Bo co do tego poparcie jak widać już masz.
Więc zacznijmy ulegać na całego siedzmy cicho, róbmy remonty, patrzmy na naszą oazę na morzu beznadzieji ....
Cytuj
ale koledzy związkowcy, mierzcie siły na zamiary. nie wylejcie nas z kąpielą.
Jak myślisz? jak będą chcieli nas dać pod powiaty to fakt że mamy słabe ZZ czasem nie pomoże podjęciu takiej decyzji ??? Tym bardziej nikt się z nami nie będzie liczył bo z taką postawą jaką reprezentujesz nie bardzo można coś wskórać.
Namawianiem do chowania głowy w piasek (zauważ że pkt.9 jest zaprzeczeniem  pkt 8) naprawdę łatwiej rozbić jakąkolwiek wspólną inicjatywę.

[size=8]Mam nadzieję że nie zarzucisz mi że łapię Cię za słówka używając tylu cytatów.
Chciałęm się poprostu odnieść dokładnie do Twoich argumentów, i zaznaczam że jest to moje prywatne zdanie i nie piszę tego w imieniu żadnych ZZ.
Patrz Twój pkt 3.[/size]