Autor Wątek: Podwyżki Płac W Psp ?.  (Przeczytany 82401 razy)

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #300 dnia: Luty 08, 2006, 15:35:42 »
Cytuj
a porównywanie innych ,np. cywilnych zawodów do naszej słóżby jest chyba przesadą(nie ujmując innym)
Dla mnie to nie jest przesada - to jest po prostu praca na którą się zdecydowałeś. W każdej pracy masz określone zadania i je wykonujesz i dla mnie każda praca jest ważna bo wszystko ze sobą się wiąże i tworzy harmonijną całość!

Cytuj
szanuję każdą prace ,ale uratowanie choć by jednego człowieka ,ryzykując swoim życiem i osieroceniem rodziny,jest chyba więcej warte niż kazda inna charówa .
Idąc do straży wiedziałeś na czym polega ten zawód i czym ryzykujesz. A co do wartości życia to popadłeś chyba w jakieś skrajności i piękne słówka które wszędzie wkoło na ten temat się mówi, ale nie idą one w parze z rzeczywistością. Jak życie takie jest aż ważne to proszę pokaż mi choć jeden kraj gdzie osoby ratujące życie są grupą o najwyższych zarobkach? A tak wogóle to głębiej patrząc to można powiedzieć że nie tylko ratownicy ryzykują swoje życie dla innych ale taka zależność występuje w dużej liczbie zawodów.

Cytuj
i przykro mi patrzeć jak ci z za biórka ,co czesto ognia nie widzieli,zarabiaja potezne pieniądze!!!
Hmmm - jestem ciekaw jakie to potężne pieniądze oni zarabiają i nie wiem od kiedy to ogień jest wyznacznikiem wysokości zarobków.Każdy ma określone zadania o określonej odpowiedzialności i za to dostaje pieniążki.

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #301 dnia: Luty 08, 2006, 18:13:02 »
azotox widać że jesteś fanem biurka,mi wydaje się ,że oni przede wszystkim są po to aby podziałowi zapewnić godne warónki pracy i miedzy innymi nasze zadowolenie jest wyznacznikiem tego czy dobrze pracują .

a ortografia-wybacz ,moja gafa-ale czepiajac sie tego udowadniasz właśnie to, że biurowi mają podział za głąbów , no i nie masz jak wyjaśnic wysokich dodatków

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #302 dnia: Luty 08, 2006, 18:24:07 »
aniele powiedz mi czy praca np. bhp-wca jest bardziej odpowiedzialna niz np. dowódcy zmiany ,sekcji czy nawet zastępu?
a poza tym dodatki słóżbowe jakie dostają w nijakim stopniu nie są uzależnione od posiadanego stopnia i stanowiska, przecież za wyższe stanowisko , stopień jest wyższa kasa-a dodatki???????????

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #303 dnia: Luty 08, 2006, 18:55:09 »
Cytuj
azotox widać że jesteś fanem biurka
 - taaaak i dodatkowo fanem warónków słóżby :D
Cytuj
udowadniasz właśnie to, że biurowi mają podział za głąbów
Nie, wskazuję tylko pewne braki w wykształceniu. Nie całego podziału, lecz twoje.  

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #304 dnia: Luty 08, 2006, 20:38:42 »
Azotox  opanuj się .
Ja pracuję na stanowisku. 7 lat byłem w podziale. Teraz jestem niby "biurowy".Lepsza współpraca była z podziałem , ludzie tam pracujący są bardziej otwarci,normalni.Biurowcy są zadufani w sobie,często "fałszywi"(OCZYWISCIE NIE WSZYSCY)
Pozdrawiam !!!

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #305 dnia: Luty 08, 2006, 22:13:57 »
wita ponownie azotox
na twoje szczęście zrobiłem ten błąd , możesz mi dokopać z tego powodu i tego się trzymasz, ale z wyższych dodatków nadal nie potrafisz się wybronić
(całe szczęście że dałem ci ten ortografik,bo co bys mi napisał?)

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #306 dnia: Luty 08, 2006, 22:21:21 »
witam kamo001
wreszcie bratnia dusza! masz rację z tą fałszywością, a co najdziwniejsze to nie tylko wobec podziału ale też wobec siebie, i to jest dziwne zjawisko a nie jedna wpadka ortograficzna (zreszta wynikająca z początkami pisania na klawiszach)pozdrawiam-jednak sa jeszcze normalni ludzie w biurach)

dzięki za wsparcie bo zaczynałem myślec że wszyscy przeciwko mnie

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #307 dnia: Luty 08, 2006, 22:34:45 »
Co do dodatków, to u mnie dowódca zmiany ma więcej niż starszy specjalista w biurze. Dowódca jest aspirantem, a starszy specjalista st. kapitanem.
Cytuj
z wyższych dodatków nadal nie potrafisz się wybronić
Ja się nie bronię, bo nie czuję się atakowany :)  

Offline leszek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #308 dnia: Luty 09, 2006, 11:16:15 »
ludzie co wy wypisujecie!
"na podziale są ludzie szczerzy i uczciwi, a biurowi są fałszywi"??????????
napiszcie jeszcze że wszystkiemu winni są żydzi!
a może te błyskotliewe odkrycia piszą "blondynki"?
fałszywi, są ci którzy tacy są i będą tacy tak długo jak długo otoczenie im na to pozwoli!!!!
pozdrawiam
leszek

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #309 dnia: Luty 09, 2006, 11:25:00 »
Leszk przykro mi bardzo , ale tak własnie jest, oczywiście są wyjątki w obu przypadkach.
niestety władza i wyższe stanowisko bardzo uderza do głowy





azotox , dowódca zmiany ma więcej(to i tak sukces), a co zreszta podziału ?dlaczego mają mniej? przecież stanowisko i stopień nie jest wyznacznikiem wysokości dodatku !!!!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2006, 13:27:10 wysłana przez aniolstroz »

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #310 dnia: Luty 09, 2006, 18:37:47 »
pany !! co tematem ??
mało macie problemów i podziałów dajcie spoko !!!
każdy z was ma trochę racji ale każdemu za co inne płacą, każdy stołek ma swoją specyfikę !! a to że nikogo nie doceniają to już sprawa komendantów, oni najbardziej wiedzą komu się należy i kto powinien mieć więcej (dodatek służbowy) - dojeżdza gościu 20 razy w miesiącu to ma większy dodatek od tego co ma dojazd 7 razy w tygodniu !! :D
a jak chcecie zobaczyć ile dostaniecie (propozycje) to idzcie na floriana tam jest tabela !!! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 09, 2006, 20:12:55 »
@admin
Nie podoba mi się kasowanie postów. Co, wracamy do cenzury?
Jeżeli ktoś kto ma w głowie "musk" i pyta, dlaczego ma mniej dodatku służbowego od tego co ma mózg - to trzeba mu odpowiedzieć, na jego poziomie - bo może nie pojąć.
To po pierwsze. Po drugie, to te kasowanie "nieporządanych" postów mnie wkurza i zastanawia. Dlaczego skasowano post dotyczący planów awansu zawodowego "szarej eminencji" PSP (wiadomo o kogo chodzi)?. To forum staje sie powoli "wybiórczą".
Ten post też skasujesz? Może ktoś zdarzy przeczytać  <_<

Dop.moderatora (AniolStroz) : Ten twój post w tym temacie to ja skasowałem. Czy aż tak ważne jest dla Ciebie to że nabijasz się z użytkownika balona tylko dlatego że zrobił błąd ortograficzny? Błąd ortograficzny poprawiłem i Twój i jego post skasowałem, więc nie wiem w czym problem. I nie oceniaj ludzi tylko po ortografi!
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2006, 08:22:43 wysłana przez aniolstroz »

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #312 dnia: Luty 10, 2006, 10:01:24 »
@aniołstróż
Ten, na temat apetytów na stołki w MSWiA też ty skasowałeś?

Dop.moderatora (AniolStroz) : Nie - tego tematu nie usuwałem!
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2006, 16:53:06 wysłana przez aniolstroz »

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #313 dnia: Maj 06, 2007, 15:11:30 »
Panowie -  po dłuższej przerwie proponuje powrót do tematu , tzn. podwyższki płac w PSP . Odpowiednie wynagrodzenie jest najważniejsze w PSP , a nie spory komu więcej  , lub kto lepszy ?.
 Pozdrowienia z okazji Święta Dnia Strażaka.  Piter R .
 

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #314 dnia: Maj 07, 2007, 11:46:01 »
Może już czas mówić o podwyżkach w 2008 roku, żeby nie było tak jak w 2007.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2007, 11:47:32 wysłana przez cul2 »

Offline kamillo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #315 dnia: Maj 07, 2007, 16:32:17 »
No to kiedy bedzie ta podwyżka?? obiecanki cacanki a ..... radość!

Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #316 dnia: Maj 07, 2007, 16:39:28 »
No to kiedy bedzie ta podwyżka?? obiecanki cacanki a ..... radość!

Juz sa - u mnie w komendzie podpisane - bylem dzis w kadrach -_-
Podoba mi się w PSP:)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #317 dnia: Maj 07, 2007, 16:45:51 »
Dla uregulowania w mojej głowie tematu. choć nie ma jeszcze rozporządzenia płacowego zaliczkowo są wypłacane podwyżki.
Czy wszędzie jest to wg klucza wspominanego na forum 160 + wysługa - podatek?
Czy jest to wypłacane wg projektu tabeli grup?
Wypłacana podwyżka nie obejmuje "dodatku motywacyjnego.
Dodatek motywacyjny - dla jego istnienia konieczna jest zmiana ustawy o PSP. W ustawie jest zapisane co składa się na pensję strażaka i nie ma tam mowy o dodatku motywacyjnym. Zatem jeżeli wszystko rozumie to pieniądze na motywacyjny mogą być skonsumowane dopiero w przypadku gdy odpowiednia zmiana zostanie uchwalona przez sejm? Jakieś kolejne minimum 3 do 6 miesięcy.
jeżeli tak to w okolicach listopada temat podwyżek na 2007 rok zostanie zamknięty.

Kiedyś stawiałem na koniec akcji podwyżkowej 2007 na wrzesień, a tu... poślizg. O ile wszystko dobrze rozumie.


Offline Ktos

  • Spoko gość
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #318 dnia: Maj 07, 2007, 16:56:24 »

Czy wszędzie jest to wg klucza wspominanego na forum 160 + wysługa - podatek?

nie, kto to w ogole wymyslil?  ^_^

Czy jest to wypłacane wg projektu tabeli grup?

dokladnie, roznica w obecnym i poprzednim uposazeniem w grupie razy 5 (wyrownanie), a od czerwca pensja stara powiekszona o jedna wysokosc tej roznicy -_-




[/quote]
Podoba mi się w PSP:)

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 07, 2007, 21:44:50 »
ok .dzieki
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2007, 10:20:46 wysłana przez fireman99 »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #320 dnia: Maj 08, 2007, 07:01:11 »
1190 grupa+ 23,80 wysługa = 1213,80 pln !
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #321 dnia: Maj 08, 2007, 12:44:00 »
Rozumie, a na czym stanęło z dodatkiem motywacyjnym?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #322 dnia: Maj 08, 2007, 13:47:07 »
Prawdopodobnie , będą rozmowy prowadzone nad jego wprowadzeniem ale w przyszłym roku.
Przepis płacowy na rok2008 ma być gotowy do końca lipca tego roku, więc zobaczymy jak dalej się sytuacja rozwinie.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #323 dnia: Maj 08, 2007, 13:55:50 »
Prawdopodobnie , będą rozmowy prowadzone nad jego wprowadzeniem ale w przyszłym roku.
Przepis płacowy na rok2008 ma być gotowy do końca lipca tego roku, więc zobaczymy jak dalej się sytuacja rozwinie.

a może wiesz kiedy zaczną płacić te podwyżki  , może jest jakiś termin aby było wypłacone we wszystkich jednostkach PSP.
Bo jak na razie nie ma słuchu o jakichkolwiek podwyżkach w mojej JRG.. żeby nie to forum to pewnie bym nic nie wiedział..Pozdrawiam.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 08, 2007, 14:01:20 »
Jeżeli przepis zostanie opublikowany i nie będziesz miał podwyżki zostaje droga sądowa będziesz wtedy na prawie.
A teraz pozostaje tylko czekać nic nie zrobisz. Druga strona medalu to twoja księgowośc-można przyśpieszyć kasę w starostwie.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk