Autor Wątek: Podwyżki Płac W Psp ?.  (Przeczytany 82394 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #275 dnia: Październik 27, 2005, 01:00:17 »
Widocznie SLD tą metodę zastosowało we wszystkich województwach. :blink:

Co do posłów w sejmie to minusem jest brak jakiejkolwiek kontroli nad nimi.
Władza deprawuje. A pozatym KG powołuje MSWiA. I żeby tak było to ten poseł musiałby zostać ministrem lub mieć na niego duże przełożenie.

Najlepiej byłoby tak jak pisze bartek6. Komendant byłby wybierany przez strażaków.
Co byśmy wybrali to byśmy mieli. Stanowiska Komendantów powinny podlegać karencyjności np. 4 lata. Później znów wybory.
Ale w służbach mundurowych chyba nie ma miejsca na taką szeroką demokrację.
Cytuj
Honor, moralnośc - to ciężkie sprawy w PSP. Ale liczę na młode pokolenie, które nie jest spaczone latami 80 może oni potrafią to zmienić.
Zgadzam się z tym ale nie byłbym takim optymistą. Widzę kto w ostatnich latach przyszedł do służby..... Niby przyjęć nie ma a jednak co chwilkę ktoś nowy się pojawia.
Niestety widoczny odsetek nowoprzyjętych sprawia wrażenie jakby przyszli tu "odsiedzieć" 15 lat i zwinąć żagle. A co gorsza nie bardzo chce się im pracować na podziale. Robią studia zaocznie, myślą o szybkim awansie i ciepłej posadce gdzieś za biurkiem w Komendzie. Nie można tu uogólniać że wszyscy są tacy. Oczywiście większa część przyszła tu z zamiarem rzetelnego pracowania i wypełniania jak najlepiej swoich obowiązków. Niestety jednak gdy za kilka,kilkanaście lat ich przełożonymi będą Ci pierwsi to szybko się zniechęcą i dadzą sobie spokój. Poza tym jeszcze wśród tych pierwszych są  też tak zwane "plecaki" ,silnie protegowani. Przyszli do PSP bo wujek/tato/stryjek* (*niepotrzebne skreślić) załatwił a czy oni chcieli być strażakami to już inna sprawa.
 

Offline DORIAN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #276 dnia: Październik 27, 2005, 20:59:06 »
DOWÓDACA BEZ MUNDURU

To standard który obowiązuje już prawie wszędzie na świecie : ciężko pracujemy, bierzemy przecież na siebie coraz większa odpowiedzialność i przybywa nam obowiązków, ZARABIAMY ZA MAŁO.
Pracodawcy kimkolwiek są  czy prywatnymi przedsiębiorcami czy urzędnikami dobrze o tym wiedzą bo też zarabiają mniej by chcieli.
Tak kręci się ten kierat, z którego nie ma dobrego wyjścia, dopóki trwa recesja gdzieniegdzie zwana kryzysem.
Jednak w przypadku kilku grup zawodowych, uprzęże tego kieratu powinny być poluzowane, a i wynagrodzenie za pracę ( służbę) lepsze. Nie z poczucia misji – czyjejś dobrej woli – nawet rozporządzenia wyższego stopniem,!!!!!!!!! – lecz zwyczajnie , po ludzku – z przyzwoitości. Znam takich strażaków, a jest ich niemało, którzy kredytami ratują budżet domowy, toną w długach, chociaż ciężko p[pracują i są na służbie przez całą dobę. Z nam też takich którzy, niechętnie – korzystają z zasiłków pomocy społecznej.
DLACZEGO LUDZIE, KTÓRZY NARAŻAJĄ SWOJE ŻYCIE  dla bezpieczeństwa wszystkich, którzy, na codzień biorą na barki nasze , a więc z natury rzeczy obce problemy, zarabiają tak mało – NIE WIEM ????????? Wiem jednak że ta praca zasługuje na poparcie społeczne – takie mamy – tylko gdzie to odzwierciedlenie w wynagrodzeniu.
Szkoda tylko, że rząd może myśli inaczej, przyszły minister SWiA. Najpierw obiecują podwyżki a później wycofują się ze swoich deklaracji. To dziwne. Gdybym był jednym z nich, myślałbym inaczej.

ALE NIE JESTEM ŻADNYM Z NICH    
 

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #277 dnia: Październik 27, 2005, 21:53:16 »
Cytuj
Poza tym jeszcze wśród tych pierwszych są  też tak zwane "plecaki" ,silnie protegowani. Przyszli do PSP bo wujek/tato/stryjek* (*niepotrzebne skreślić) załatwił a czy oni chcieli być strażakami to już inna sprawa.
Jeżeli do służby przyjmowani są jak to mówisz "plecaki", często nie spełniający kwalifikacji, dlaczego tak popierane przez Ciebie ZZ nic nie zrobią w tym kierunku?

Moje zdanie w dalszym ciągu jest takie, że ZZ nie zrobią obecnie nic co szkodziłoby znacznie władzy i tym samym im samym. Czasy ZZ z lat 89-94 w straży pożarnej minęły. Obecnie czołowym związkowcom chyba urwało jaja, albo jest taka alternatywa - mają dobrze i w dupie całą resztę.

 
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #278 dnia: Październik 28, 2005, 09:17:59 »
Cytuj
DLACZEGO LUDZIE, KTÓRZY NARAŻAJĄ SWOJE ŻYCIE dla bezpieczeństwa wszystkich, którzy, na codzień biorą na barki nasze , a więc z natury rzeczy obce problemy, zarabiają tak mało – NIE WIEM ????????? Wiem jednak że ta praca zasługuje na poparcie społeczne – takie mamy – tylko gdzie to odzwierciedlenie w wynagrodzeniu.

Trochę masz złą perspektywę widzenia, gdyż każda praca jest ważna i każda praca zasługuje na poparcie społeczne. Czy jesteś piekarzem, czy blacharzem, czy handlowcem, czy strażakiem - to tak czy tak robisz coś dla kogoś.
Należy zauważyć że problem wynagrodzeń nie dotyczy tylko naszej grupy ale prawie wszystkich (mówię o niższych klasach robotniczych, bo dyrektorkom i kierownikom i innych szychom to źle się nie powodzi). My jeszcze nie mamy aż tak tragicznie.

Cytuj
Szkoda tylko, że rząd może myśli inaczej, przyszły minister SWiA. Najpierw obiecują podwyżki a później wycofują się ze swoich deklaracji. To dziwne. Gdybym był jednym z nich, myślałbym inaczej.

To się tylko tak wydaje że to takie łatwe do zrobienia.

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #279 dnia: Grudzień 26, 2005, 18:38:17 »
Mamy  nowe władze ! Ale na temat podwyżek płac w PSP nic nowego nie słychać ?

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #280 dnia: Grudzień 27, 2005, 00:32:01 »
Cytuj
Jeżeli do służby przyjmowani są jak to mówisz "plecaki", często nie spełniający kwalifikacji, dlaczego tak popierane przez Ciebie ZZ nic nie zrobią w tym kierunku?
I zaraz krzykacze stwierdzą że ZZ zamiast bronić pracowników to ich atakują i działają na ich szkodę. I znowu świetna pożywka dla takich ludzi . No nie ??
Powiedz w jaki sposób zabronić przyjęcia do straży gościa który ma rodzinę w PSP...??
Co mu zarzucisz ??? Spełnia wszystkie kryteria, testy przeszedł bardzo dobrze(przynajmniej na papierze) jak chcesz mu udowodnić że ma wujka który mu pomógł ?? Może trzeba powołać strażackie ABW ?? Osobiście znam takich nowoprzyjętych, którzy są protegowani i dobrze się zapowiadają i takich którzy powiedzmy delikatnie:"nie chcą się dobrze zapowiadać".
I co trzeba wywalić wszystkich krzywdząc jednych i drugich ???
Najlepiej jakby przedstawiciele ZZ zasiadali w komisjach i mogli to kontrolować....
A wtedy znów ludzie związkom przeciwni powiedzieliby że ZZ chcą tylko rządzić i mieć na wszystko wpływ....też źle i znów "pożywka"...
Jeśli jesteś mądry i wiesz jak wszystko rozwiązać to czemu się nie zapiszesz do ZZ i nie zmienisz tego ???  Poza tym trzeba pewne rzeczy robić zgodnie z prawem a tu można powymyślać i popisać bzdury nie koniecznie zdając sobie sprawę czy to jest zgodne z prawem.

Wraca wątek 150Euro z UE dla służb ratowniczych w Polsce.
Przypomnę że rząd Leszka Milera odrzucił te propozycję twierdząc że rząd nie będzie w stanie po 3 latach sprostać tym wypłatom już wtedy z naszego krajowego budżetu.
Wielu było zawiedzonych i odrazu tez słyszałęm że ZZ powinny o to walczyć...... Ale większosć z tych zawiedzionych głosowała pięć lat temu na SLD  :lol:
Potem jeszcze narzekanie że przez 5 lat nie mieliśmy żadnej podwyżki tylko te "inflacyjne" ochłapki.... Na stwierdzenie jednak że przecież sami poparli w wyborach partię której rząd zapomniał o strażakach, twierdzą że to nie tak.... że ZZ słabo działały... Paranoja :)  A jedynym winnym zawsze będą ZZ.
Cytuj
Moje zdanie w dalszym ciągu jest takie, że ZZ nie zrobią obecnie nic co szkodziłoby znacznie władzy i tym samym im samym. Czasy ZZ z lat 89-94 w straży pożarnej minęły. Obecnie czołowym związkowcom chyba urwało jaja, albo jest taka alternatywa - mają dobrze i w dupie całą resztę.

A moje pytanie  jest takie.
Wydaje mi się że kolega Wodnik jest jednak związkowcem więc mnie nie dziwi dlaczego tak krytykuje  ZZ ??? Ja też mam dużo zarzutów i problemów co do działań do czołowych działaczy ZZ chodźby w mojej Komendzie, w końcu płacimy składki żeby ten związek jakoś działał więc mamy prawo wymagać.
No nie ??
Natomiast jeśli widzę jak ktoś usilnie chce wymagać i prawić morały a członkiem nie jest i jakby co to zawsze jest w porządku to sorry ale coś tu chyba jest nie tak..... Albo jest taka alternatywa - ma dobrze i w dupie całą resztę co chce cokolwiek zdziałać i cieszy go jak trochę ponapier***a na ZZ a jak coś wywalczą to i tak weźmie.[size=8](o przepraszam, zapomniałem że ZZ jeszcze nigdy nic nie wywalczyły)[/size]
Kolega ma owszem dużo werwy i chęci działania ale szkoda tylko że na forum.
Myślę że jakbyś Ty był czołowym działaczem to pewnie zarabialibyśmy kuuupę kasy i co rok byłyby podwyżki.
Więc startuj w wyborach na przewodniczącego  a ja bedę na Ciebie głosował obiema rękami.
PS:
 
Cytuj
Jeżeli do służby przyjmowani są jak to mówisz "plecaki", często nie spełniający kwalifikacji,
- ja tego nie napisałem to już Ty mi to dołożyłeś.
PS2: Żeby nie było - Nie jestem czołowym działaczem (raczej 2-3 liga)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2005, 02:04:23 wysłana przez Geddeon »

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #281 dnia: Grudzień 30, 2005, 19:50:03 »
Piter.R nie słychać bo na większe podwyżki nie zapowiada się,  my 0,03 a wojskowi 0,06 ( wojsko ma już wskaźnik 2,11 ) nam daleko do tego tak nas Buzek i Kwach załatwili na odchodne !!! :D
Myślę, że nasze podwyżki pochłonie zatrudnienie nowych pracowników !! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline enter1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 03, 2006, 14:08:39 »
:lol: Ja słyszałem, że podwyżki będą, ale przede wszystkim w poziomie i zakresie wykonywania obowiązków - tyle w straży pożartej można się spodziewać. Dla nerwowych informacja - tylko ironizuję. :lol:  

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 03, 2006, 14:26:00 »
ja słyszałem od swoich że podwyżka będzie ale DYSCYPLINY . :D

POZDRAWIAM WSZYSTKICH OPTYMISTÓW.

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 03, 2006, 16:52:47 »
Ostatnio w naszym kraju wszyscy domagają się podwyżek i po obietnicach rządu podobno mają dostać. Dziś wyczytałem, że lekarze i stomatolodzy żądają minimalnego wynagrodzenia w kwocie 5000 zł.
Patrząc na to wszystko coś mnie trafia. Nasza formacja siedzi cicho KG  i ZZ nic się nie odzywają. Wiec w straży nie jest chyba aż tak źle jak by ktoś popatrzył z boku.
Szkoda tylko, że Ci na dole nie mogą związać końca z końcem

 

aspirantos

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #285 dnia: Styczeń 06, 2006, 23:09:23 »
Chyba nie ma co liczyć w tym roku na podwyżki.
U mnie w jednostce dużo osob wybiera się w tym roku na emerytury. A jak w innych komendach?  

Offline Wojtuś

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #286 dnia: Styczeń 08, 2006, 12:01:28 »
Cytuj


No nie powiem że nie cieszyłbym się jakbym miał 3000 brutto. A czy nam się to należy to hmmmm - robota jak robota - każda jest ważna. Poza tym każdy chciałby więcej zarabiać. To że jesteśmy strażakami to nie znaczy że powinniśmy dużo zarabiać. Ja Tobie powiem że nieraz to się wstydzę że mam tak wysoką pensję, gdyż naprawdę nieraz to nie wiem za co to dostaję, gdy porównuje moja pracę do pracy innych ludzi z innej branży.
A na średnie to lepeij nie patrzeć bo one nie są miarodajne - niby średnia w Polsce to 2200 brutto (o ile dobrze pamiętam) a jakoś tego nie widać. Każdemu co się pytam to się cieszy jak wyciągnie 1000 zł netto.
Człowieku robota jak robota????????? czy Ty wiesz jak wygląda pożar, czy Ty wiesz jak  sie ewakuuje 50 osób w zastępie cztero osobowym, przy jednoczesnym podaniu jednego prądu wody w natarciu- jak mozna porównywać służbe  do pracy cywilnej????
 

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #287 dnia: Styczeń 08, 2006, 13:26:56 »
Cytuj
Człowieku robota jak robota????????? czy Ty wiesz jak wygląda pożar, czy Ty wiesz jak sie ewakuuje 50 osób w zastępie cztero osobowym, przy jednoczesnym podaniu jednego prądu wody w natarciu- jak mozna porównywać służbe do pracy cywilnej????
A pewnie że wiem jak to wszystko wygląda i wiem jak prawdziwa robota wygląda. I nawet jakbym w 2 osoby musiał taki pożar gasić i przeprowadzać ewakuację 50 osób to wolałbym robotę w straży niż u jakiegoś prywaciarza albo np. bycie nauczycielem - biorąc nawet pod uwagę że miałbym takie same zarobki.

Cytuj
jak mozna porównywać służbe do pracy cywilnej????
Jak to jak? To i to jest praca tak samo ważna!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2006, 13:38:09 wysłana przez aniolstroz »

Offline Scubapro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #288 dnia: Styczeń 15, 2006, 15:48:13 »
Cytuj


Cytuj
jak mozna porównywać służbe do pracy cywilnej????
Jak to jak? To i to jest praca tak samo ważna!
 
Buhhhhaaahhahhahhhahh
anioł ty kosmita jesteś może ktoś za ciebie do lekarza chodzi?
sufit ci siada buhahahaha

Offline lupus78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #289 dnia: Styczeń 15, 2006, 17:14:46 »
Ja słyszałem że podwyżki będa w przyszłym roku. Bo nasze sorty zostaną rozbite na 12 części i w wliczone do wypłaty  :angry:  

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #290 dnia: Styczeń 15, 2006, 19:25:18 »
na wysokość podwyzki oczywiście maja wpływ takie czynniki ja:
ilość funkcjonariuszy przewidzianych do awansowania,
ilość wakatów,
ilość stażystów
...
nie beda to nigdy równe kwotowo podwyżki
 
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #291 dnia: Styczeń 16, 2006, 14:10:53 »
lupus78
Cytuj
Ja słyszałem że podwyżki będa w przyszłym roku. Bo nasze sorty zostaną rozbite na 12 części i w wliczone do wypłaty 

Można dowiedzieć się gdzie to usłyszałeś ?? :angry:
a o urlopówce i braku lokalu nie słyszałeś nic ?? :D
a nagroda roczna jeszcze będzie ?? :D
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline lupus78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #292 dnia: Styczeń 16, 2006, 19:04:10 »
Wiadomość pochodzi ze Śląskiej KW ale jest nieoficjalna. Może ktoś inny o tym słyszał. A co do braku lokalu, remontówki i 13 nic nie słyszałem

Offline mały

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 03, 2006, 22:03:02 »
ukazała się tabela na str. Floriana

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 04, 2006, 09:15:56 »
U mnie w małym miasteczku gdzie mieszkam urzędnik w Urzędzie Gminy  (18 pracowników) ma tak 2700 na rączkę. W tego rocznym budżecie mają zatwierdzoną podwyżkę w kwocie 360 zł.
To patrząc na ich podwyżki ta nasza wygląda śmiesznie wręcz jako jałmużna.
Wszystko jest dobrze jak jesteśmy potrzebni wówczas są awanse i odznaczenia dla zamydlenia oczu. A za tydzień nikt nie będzie pamiętał o strażakach.
 No chyba, że na wiosnę będziemy mieli powódź wówczas znów okażemy się potrzebni.
Nie było by problemu z nadgodzinami, dyżurami domowymi itp., Jeżeli byśmy godnie zarabiali za naszą pracę to podejrzewam, że nikt by nie robił problemów.
My jesteśmy potrzebni politykom jak trwa kampania wyborcza a później patrzą jak nam wszystko zabrać. Co możliwe nie dając nic w zamian.
 

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #295 dnia: Luty 04, 2006, 12:40:37 »
misiek_331
Cytuj
U mnie w małym miasteczku gdzie mieszkam urzędnik w Urzędzie Gminy (18 pracowników) ma tak 2700 na rączkę. W tego rocznym budżecie mają zatwierdzoną podwyżkę w kwocie 360 zł.
zwykły pracownik czy na "stołku" bo u nas też KG ma przeszło 250 w tych propozycjach pokazanych na florianie !!! ;)
W gminie da się a w straży nie, policz ilu pracuje w gminie a ilu strażaków w Polsce.
Dostaną taką podwyżkę bo małe grono ludzi będzie wiedzieć o tym a jak nam biednym ( bo nie każdy zarabia po 2700 na rączkę ) strażakom dali by tyle, to domyślasz się co stałoby się z opinią publiczną !! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #296 dnia: Luty 06, 2006, 18:35:48 »
witam anioła stróża
gdy czytam tak twoje wypowiedzi to mam wrazenie że jesteś jeszcze z poprzedniej epoki ,bo i tacy są u mnie w jrg,naładowani hasłami i ideami prl-u,dla nich najważniejsze jest to aby szefowie byli zadowoleni(bo przecież wyższy stopniem czy stanowiskiem to dla nich swiętość)taki to moze zarabiać nawet groszeaby go tylko przełożony pogłaskał.
jeżeli uwazasz że za naszą prace dostajemy za duzo to znaczy że nie rozumiesz co robisz , i w takim razie jestes niebespieczny sam dla siebie i dla swoich kolegów bądz podwładnych.

moze się myle ,ale gdy na górze myla sie raz po raz ,to mi raz nie zaszkodzi

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #297 dnia: Luty 08, 2006, 00:37:45 »
Cytuj
gdy czytam tak twoje wypowiedzi to mam wrazenie że jesteś jeszcze z poprzedniej epoki ,bo i tacy są u mnie w jrg,naładowani hasłami i ideami prl-u,dla nich najważniejsze jest to aby szefowie byli zadowoleni(bo przecież wyższy stopniem czy stanowiskiem to dla nich swiętość)taki to moze zarabiać nawet groszeaby go tylko przełożony pogłaskał.
Chyba nie moje posty przeczytałeś - bo ja napewno nic na ten temat co w powyższym tekście napisałeś nie pisałem.

Cytuj
jeżeli uwazasz że za naszą prace dostajemy za duzo to znaczy że nie rozumiesz co robisz , i w takim razie jestes niebespieczny sam dla siebie i dla swoich kolegów bądz podwładnych.
Kwotę którą dostajemy przyrównuje do innych zawodów i wkładu pracy.
A o bezpieczeństwo się nie martw - koledzy wiedzą że na mnie zawsze można polegać i już nie raz się o tym przekonali.

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #298 dnia: Luty 08, 2006, 10:57:42 »
witam aniele, jesli cię uraziłem to wybacz-to tylko moje osobiste wnioski(mogą byc błędne),a porównywanie innych ,np. cywilnych zawodów do naszej słóżby jest chyba przesadą(nie ujmując innym),szanuję każdą prace ,ale uratowanie choć by jednego człowieka ,ryzykując swoim życiem i osieroceniem rodziny,jest chyba więcej warte niż kazda inna charówa .
kocham to co robię ,i bede to robił nawet za darmo ,ale przecież też chcem żyć i przykro mi patrzeć jak ci z za biórka ,co czesto ognia nie widzieli,zarabiaja potezne pieniądze!!!
a swoja drogą ,może ktoś mi powie na jakiej podstawie mają takie dodatki słóżbowe-moze ktos się w końcu za to wezmie bo jak na razie to komendanci robią co chcą i nie ma na nich mocnych.




pozdrawiam  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 08, 2006, 12:16:23 »
Cytuj
może ktoś mi powie na jakiej podstawie mają takie dodatki słóżbowe
Ja Ci powiem. Między innymi za to że piszą "biurko" przez "u" a nie przez "ó".