Autor Wątek: Podwyżki Płac W Psp ?.  (Przeczytany 82312 razy)

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Podwyżki Płac W Psp ?.
« dnia: Luty 17, 2005, 14:18:39 »
Na początek dodam że słyszałem o podwyżkach od 110 - 180 Euro finansowanych przez Unie Europejską , pierwsze 2 lata dla nowych członków Uni Europejskiej w celu poprawy bezpieczeństwa w tych krajach . Po 2 latach koszty podwyżki ponoszą budżety tych państw.  :o  

Offline cyryl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2005, 19:01:10 »
Patrz  Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrzny a dnia 28 stycznia 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie uposażenia strażaków  Dz. U Nr 25 poz.212
http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html
I to by było na tyle.
Pozdrawiam Cyryl






   
 

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2005, 09:40:49 »
Około 1,5 roku temu  oprowadzałem po mojej JRG Panią Komendant Stolicy Słowacji podziwiała nasz sprzęt przyznała się że nam zazdrości systemu i tego co posiadamy. Spytałem się jej o zarobki były mniej więcej porównywalne na naszą korzyść staż stanowisko ceny na rynku itd. itd. Mniej więcej tak samo o pensje. Niedawno na zawodach sportowych mieliśmy przyjemność rozmawiać ze strażakami ze Słowacji. Po wejściu do Unii pensje podskoczyły im dwukrotnie nam się pogorszyło. Z informacji uzyskanych od nich wynikało że budżet który kiedyś posiadali pozostał taki sam a co więcej przekwalifikowano go na pensje. Natomiast na sprzęt i na szkolenie ciągną z Unii po przez gminy w których mają swoje jednostki. Nikt na tym nie stracił ale ponoć wszystkie szczeble dowodzenia razem jednym głosem mądrze wykorzystują możliwości uzyskania wsparcia finansowego z Unii. Starając się nie stracić tego co już posiadają. Panowie Komendanci Panowie Oficerowie Wszystkie szczeble dowodzenia. Proszę o wyjazd na szkolenie do Bratniej Słowacji Albo dajcie sobie na luz i choć na 1 miesiąc poproście Słowaków  i przekażcie im obowiązki w PSP może się czegoś nauczycie.

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2005, 11:19:45 »
Nasi Komendanci powiatowi / miejscy to myślą jak się wykazać...ale nie przed strażakami w JRG tylko przed swoimi szefami w KW!!!A ci z KW przed Szefostwem z KG!!!A czym się może wykazać Komendant???No m.in. oszczędnościami na swoim podwórku!!!A co się dziwić skoro Komendant zaoszczędził to jest "dobry" i "gospodarny". W niektórych powiatach Komendanci zamiast się chwalić oszczędnościami to nie boją się krzyczeć o dodatkową kasę!!! I bywa, że te krzyki przynoszą efekt!!!No ale wiadomo taki Komendant jest niewygodny bo ciągle czegoś chce. Tylko że on nie chce tego dla siebie a dla dobrego funkcjonowania Straży Pożarnej w swoim rejonie (wyższe zarobki - dodatki a co za tym idzie większa motywacja w służbie, liczniejsze zakupy nowego i przydatnego sprzętu ratowniczego, wysyłanie ludzi na kursy specjalistyczne).  

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2005, 16:58:18 »
Broks masz rację nie wszyscy są źli ale większość to lizusy  

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2005, 17:16:58 »
Do Cyryla przedstawiciel RP podpisał oficjalnie przystąpienie Polski do Unii wiedząc co podpisuje prawo w Unii Europejskiej wyraźnie mówi Jeżeli w jakimkolwiek państwie należącym do Unii europejskiej prawo danego kraju jest szkodliwe dla której kolwiek grup społecznych lub ich dyskryminuje w danym państwie automatycznie obowiązuje prawo stosowane w Unii Europejskiej Jak wejdzie konstytucja UE to wielu naszych polityków się zapłacze dlaczego Polska tyle przegrała procesów bo nasi politycy czy zwierzchnicy nie znają prawa lub go naciągają na własną modę a ministrowie muszą teraz tylko sobie pomarzyć o dowolnym wprowadzaniu przepisów czasy bezprawia pomału się kończą Buraki muszą odejść to są ich ostatnie podrygi I nasi Komendaci muszą się liczyć z ludźmi. Albo będą  prcesy w sądach naszych lub w UE. Przykład PZU jaki mają teraz problem cwaniactwo i głupota kosztuje.  

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2005, 19:00:17 »
Podwyżka niewielka i trudno to nazwać podwyżką skoro to jest raczej gonienie podwyżek wszelkich artykułów potrzebnych do życia!!!Jak na razie te podwyżki przegrywają ze wzrostem inflacji!!!!Więc lepiej nie nazywajmy tego podwyżką....  

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2005, 08:53:43 »
Hehe - tak czytam te wszystkie wasze posty to dochodzę do wniosku że Polakowi nigdy nie idzie dogodzić. Zawsze będzie miał jakieś ale...  

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2005, 12:20:53 »
Do Aniolastróża wcale nie jestem płaczkiem, tylko dwa zostaną spełnione warunki a nie będę płakał nad losem strażackim. Średnia pensja 3000 brutto w PSP i przestrzeganie procedur ratowniczo-gaśniczych nic więcej. Średnia 3500 brutto to pensja urzędnika państwowego. Jest to osiągalne i nam się należy jak psu kość za tą robotę. To nie fantazja to realizm stosowany wobec urzędnika państwowego a funkcjonariusza PSP. Oni mają średnio 3500 brutto my 1700 brutto. Co Ty na to. Nie tylko mam poczucie krzywdy ale mam wrażenie że ktoś z naszych Komendantów i KG chce ze mnie zrobić frajera i ma niezłą zabawę. A może Polscy Strżacy to nie ludzie a marsjanie, ostatnio widziałem się w lusterku ze złości zzieleniałem.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2005, 12:39:09 »
Cytuj
Średnia pensja 3000 brutto w PSP i przestrzeganie procedur ratowniczo-gaśniczych nic więcej. Średnia 3500 brutto to pensja urzędnika państwowego. Jest tok osiągalne i nam się należy ja psu kość za tą robotę. To nie fantazja to realizm stosowany wobec urzędnika państwowego a funkcjonariusza PSP. Oni mają średnio 3500 brutto my 1700 brutto. Co Ty na to

No nie powiem że nie cieszyłbym się jakbym miał 3000 brutto. A czy nam się to należy to hmmmm - robota jak robota - każda jest ważna. Poza tym każdy chciałby więcej zarabiać. To że jesteśmy strażakami to nie znaczy że powinniśmy dużo zarabiać. Ja Tobie powiem że nieraz to się wstydzę że mam tak wysoką pensję, gdyż naprawdę nieraz to nie wiem za co to dostaję, gdy porównuje moja pracę do pracy innych ludzi z innej branży.
A na średnie to lepeij nie patrzeć bo one nie są miarodajne - niby średnia w Polsce to 2200 brutto (o ile dobrze pamiętam) a jakoś tego nie widać. Każdemu co się pytam to się cieszy jak wyciągnie 1000 zł netto.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2005, 12:44:04 wysłana przez aniolstroz »

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2005, 13:01:46 »
Jak porównujesz prace w straży do cywilnych zawodów to coś tu nie gra.Średnia pensja to około 2700 brutto.A  pamiętam czasy z wczesnych lat PSP że mieliśmy zarobki na poziomie średniej krajowej na stanowisku dowódcy zastępu lub sekcji.Pozatym praca strażaka na całym świecie jest wysoko oceniana i wynagradzana , nie licząc postkomuny gdzie jesteśmy zawsze na szarym końcu w służbach mundurowych .To chyba naturalne że jak sami się nie docenimy to nikt nas nie doceni finansowo.

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2005, 14:57:30 »
To fakt że jesteśmy na końcu mundurowych jeśli chodzi o pensje!!! Tylko, że wraz ze zwiększaniem zakresu naszych obowiązków pensje jakoś za tym nie nadążają!!!Takim przykładem niech będzie ratownictwo medyczne, które nam powierzono Oczywiście pomoc medyczna na naszym poziomie bo Pogotowie Ratunkowe jest w tej działce fachowcem.  

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2005, 15:02:46 »
Cytuj
To fakt że jesteśmy na końcu mundurowych jeśli chodzi o pensje!!!
Ja się nie dziwię że jesteśmy na końcu mundurowych! Jakbym był np. policjantem to bym się oburzył na to że strażak zarabia tyle samo co policjant. Wg mnie policjant ma gorszą robotę bo nie dość że ryzykuje w pracy tak samo jak my a może i gorzej to jeszcze jak jest dobrym policjantem to i nie ma spokojnego życia poza służbą - bo a nóż ktoś może się zemścić na nim albo na jego rodzinie.  

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2005, 15:26:25 »
Niech za komentarz posłuży wypowiedź policjantów (byłem świadkiem ale już parę ładnych lat temu to było), którzy zabezpieczali miejsce akcji - pożar piwnicy  w bloku. Dym napiżdża z klatki schodowej że hej!!! Przyglądali się tej akcji i jak już było pozamiatane to tylko odparli: "Wy to macie przeje..ane, nigdy byśmy tak nie wleźli w dym i ogień!!! Także przej..ane mają strażacy co biorą bliski bezpośredni udział w akcjach. No a sądząc po tej gadce to tych policjantów gangsterka nie ścigała i ich rodzin nikt nie straszył!!!Przerąbane to mają w Policji ci co węszą w poważnych sprawach (kryminalni) a tych procentowo w policji jest bardzo wąskie grono, o niebo węższe niż udział procentowy podziałowców w PSP. Dlatego niech w Policji ci co się narażają najwięcej dostają dużo i podobnie w PSP!!!

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2005, 11:23:19 »
Cytuj
Pogotowie Ratunkowe jest w tej działce fachowcem

..pod warunkiem, że do wypadku nie przyjedzie Ci pani okulistka (bo właśnie jej się dyżur trafił, a chciała kobiecina zarobić) Ci jak to nazwałeś fachowcy jeśli wejdą w struktury PSP (jak to jest planowane do 210 roku) to dopiero zobacza jak się wyjeżdża do zdarzeń, a pan doktor jesli ma zamiar przesiadzieć cały dyżur przy kawie to sie grubo pomyli, przynajmniej w mojej jednostce...ha ha..zapraszam:)
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 23, 2005, 14:00:03 »
Witam wszystkich słyszalem ze te nowe podwyzki w grupach to maja byc kosztem dodatkow sluzbowych .Co wy na to ?

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 23, 2005, 18:31:12 »
a mi puknęło ostatmio 18 lat służby a tym samym podwyżka o 1% :lol:  

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2005, 18:38:15 »
To nie jest  zart, tylko brakuje na ta podwyzke pieniedzy.
Czy sa juz naliczone gdzies w komedach. Dajcie odp.

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 23, 2005, 19:48:56 »
no ja wczoraj doastałem papier o podwyżce od 1 stycznia-60 zł w zasadniczej...

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2005, 13:15:32 »
Czy gdzies jest naliczona ta podwyzka dajcie odp.
Podobno brakuje pieniedzy .
 

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 24, 2005, 17:06:40 »
Dziendobry Wieczór

Do nokii
Pieniądze zostały naliczone i są przekazane w ramach budżetu państwa - odpwoiednio dział samorządy - jeśli są to komendy powiatowe lub miejskie.
Podwyżki zostały ustalone na poziomie 3% wzrostu  funduszu wynagrodzeń roku 2004. Przekładając na polski - środki na podwyżki powinny wynosić w komendach powiatowych i miejskich na poziomie 62-68 zł/etat. Z tego w grupy poszło ok.52 zł/etat i wysługa lat ok.9 zł. Może zabraknąć pieniędzy na inne machinacje. ;)

O braku pieniędzy może twierdzić tylko taki komendant, który w roku 2004 doprowadził do średniej płacy większej niż średni limit jaki  został ustalony dla danej komendy. Czyli kiedy przekroczył limit na płace w ubiegłym roku. :ph34r:

Dlatego proszę nie brać się na takie opowieści w których "podobno" zabraknie kasy albo jej nie ma, bo albo "szefuncio" nie umie liczyć albo kombinuje :D

Pozdrawiam
Robert Osmycki.  

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 24, 2005, 20:33:41 »
Panie Robercie
Co pan powie o zmniejszonej sredniej 2005 w stosunku do roku2004

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 24, 2005, 20:43:37 »
Do kolegi Roberta O.
Opisana przez Ciebie sytuacja zaistniała w mojej komendzie. Otóż w 2004 r. różnymi dziwnymi ruchami kadrowymi doprowadzono do sytuacji, w której na sześć etatów naczelnika wydziału fatycznie funkcjonowało i brało wynagrodzenie dziewięciu. Doprowadził to w efekcie do przekroczenia ustalonego limitu płacowego.
Jak się wydaje jest to oczywisty błąd polityki kadrowej K-ta a może nawet naruszenie dyscypliny finansowej.

W tej sytuacji mam pytanie czy konsekwencją takiego stanu może być podwyżka płacy kosztem obniżenia dodatku służbowego  - w jaki sposób zareagować ? Dodam, że dodatek służbowy przyznany został wcześniej decyzją administracyjną.  

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 24, 2005, 21:16:56 »
60 złotych brutto???
No to gonimy tą inflację gonimy...tylko kiedy dogonimy??? :lol:
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2005, 21:17:20 wysłana przez BROKS »

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 25, 2005, 14:19:35 »
U nas komendant zapomniał ,że w tym roku sa podwyżki.Taki chłop zapracowany!!!!!!