Autor Wątek: Podwyżki Płac W Psp ?.  (Przeczytany 82311 razy)

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 25, 2005, 19:46:45 »
Zawsze były i są podziały na jednostki bardziej aktywne i mniej aktywne, ale to nie oznacza, że strażacy z tych mniej aktywnych to "półstrażacy", ryzyko jest takie same..pozatym tematem forum jest nie ilość wyjazdów a ewentualne podwyżki  B) ...
Ja słyszałem też o podwyżkach w Czechach i na Słowacji, ale to nic potwierdzonego... zgadzam sie z moim przedmówcą Piter R.; nie jesteśmy gorsi tylko mamy ch....wy :angry:  rząd...
Pozdrawiam B)
 
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 28, 2005, 19:20:16 »
Podobno dostali na ten temat wszyscy wiedzą jednak nich nie wie na pewno. Jest taki zapis jednak nie wiadomo, kiedy Polska się z niego wywiąże. Co do podziału na mniej lub więcej wyjazdów panowie nie byłbym tak chętny do tego podziału? Od dłuższego czasu próbuję udowodnić, że jednostki, które mają więcej wyjazdów po rzetelnym przeliczeniu: ilość ludzi na zmianie, ilość wyjazdów ( odliczając zdarzenia, w których brały udział tylko OSP), czyli biorąc statystykę na jednego strażaka okaże się, że w tych małych jednostkach nie wyjeżdżają mniej niż w dużych aglomeracjach. Prowadzę takie analizy już od dwóch lat i z tego, co mi wychodzi nie zarabiają tam gdzie najwięcej wyjeżdżają, a że  w dużym mieście pracują,
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 28, 2005, 21:43:19 »
.... Mark1...masz całkowitą rację ...ja tak porównuję cały czas swoją małą  jednostkę (8-9 etatów na zmianie) z ościennymi molochami kategorii A i jakoś nie zauwazyłem żeby w przeliczeniu na jednego strażaka  wyszło mi drastycznie mniej wyjazdów niż w tych dużych...policzmy...zakładam 100 etatów w duzej JRG i niech mają chłopaki 2000 wyjazdów co im będę żałował..:) czyli otrzymujemy 20 wyjazdów na strażaka ...u mnie jest 25 etatów na podziale...i grubo ponad 500 wyjazdów.... czyli wychodzi mi nie mniej wyjazdów niż u sąsiadów  :)... mała jednostka wcale nie oznacza że tu się MNIEJ jeździ.... i mniej pracuje....  

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 29, 2005, 21:36:50 »
szanowny kolego niestey , ale nie moge zgodzić się z Twoim stwierdzeniem:

Cytuj
zauwazyłem żeby w przeliczeniu na jednego strażaka wyszło mi drastycznie mniej wyjazdów niż w tych dużych.

otóz przelicznik ilość wyjazdów na ilość strazaków nie zawsze odzwierciedla afaktyczne obciążenie pracą w dużych jednostkach. Akurat bronię duzych ponieważ sam w takiej pracuję (25 etatów na zmianie, do dnia dzisiajszego ok 280 wyjazdów do zdarzeń)- oczywiscie jest jedno ale,:
1. Strazacy z duzych jednostek jak nie przymierzajac moja częśto wyjeżdżają do pomocy dla sąsiadujacych mniejszych JRG (mówimy oczywiscie o większych miastach);
2. działaja niejednokrotnie na terenie sąsiedniej JRG, a statystyka tego nie uwzglednia( napewno nie Ewid), więc zdarzenie idzie na konto innej jednostki!
3. W moim przypadku na jednym placu jesteśmy ponadto uszczęśliwieni KM i KW (dodatkowo 100 osob, którym co jakiś czas trzeba coś przenieść lub pomóc ), rozładować towar do magazyny OSP, magazyn śr. pianotwórczych, CPN  itp.;
4. faktycznie na zmianie jest nas ok 15-18 osób ale, 4-5 przebyw (całodobowo)a na tzw. posterunku oddalonym o ok. 6km, więc też nie przyjadą i nie pomogą w pracach gospodarczych, pozostałe 11 osób to: dowódca zmiany i archaik, którego nie jestesmy się w stanie pozbyć - słuzba wewnętzrna;
5. W rejonie dzialania mojej jednostki brak jejst OSP (mamy w posiadanie śrómiescie), więc nie możemy mówić o zdarzeniach, gdzie nie uczestniczyła PSP;

 To tak po krótce, koledzy nie generallizujcie i nie bietrzcie pod uwage tylko rzeczy które rzucaja się w oczy z prostych tabel o ilosci wyjazdów, w gre wchodzi bowiem wiele innych czynników...hm..być może, że są jednostki duże gdzie nie robi się nic, ale nie wierzę..nie wspomniałem o szkoleniach grup specjalistycznych i jeszcze kilku innych rzeczach, ale nie chciałem narzekać , a tylko zasugerować, że nie wszystko jest czaro-białe:))
Pozdrowienia dla wszystkich i z tych duzych i z tych małych jednostek - nie licytujmy się))
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 29, 2005, 22:00:40 »
Tak krótko!
Swego czasu już o tym <TU> i ja również pisaliśmy :) Podoba mi się szczególnie ostatnie zdanie i powinno być podsumowaniem w tej dyskusji /nt. wyjazdów itd./
Cytuj
Pozdrowienia dla wszystkich i z tych duzych i z tych małych jednostek - nie licytujmy się))
 
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Scubapro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 08, 2005, 12:12:51 »
:)
A tak nawiązując do tematu potwierdzam:ZA 3000 PLN NIE DA SIĘ WYŻYĆ!
Dlatego wszyscy w małych JRG dorabiają, a faktem jest ze w większych są często po służbie tak spompowani, że zamiast prosto z pracy iść do roboty po prostu idą odespać.
Pozdrawiam Gratuluje pomysłu dla pana BROKSA,
może wprowadźmy jeszcze podział strażaków według kat. wagowych przecież silniejszy może więcej hahaha.....cóż to ci frustraci nie napiszą
 

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 09, 2005, 17:56:24 »
a na jakim ty stołku siedzisz że zarabiasz ąz 3 tys. w podziale u mnie można o takiej kasie tylko pomarzyć

Offline ahrek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 06, 2005, 11:31:54 »
ja ostatnio słyszałem już o podwyżkach od 400 Euro finansowanych przez Unie Europejską , pierwsze 3 lata dla nowych członków Uni Europejskiej w celu poprawy bezpieczeństwa w tych krajach . Po 3 latach koszty podwyżki ponoszą budżety tych państw.(ponoć do czerwca musimy podjąć decyzje)

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 06, 2005, 20:29:52 »
ahrek dobrze pomarzyć w miesiącu maju :lol:  

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 07, 2005, 16:09:22 »
400 EURO miesięcznie więcej???? :lol:  Niby miałbym zarabiać prawie 2 razy tyle co dotychczas???? :lol:  Proponuję to uznać za dowcip miesiąca :lol:  

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 08, 2005, 17:45:37 »
:D witam kolegów. może ktoś ma jakiś namiar na czeską albo słowacką jednostkę straży pożarnej? wtedy można by się dowiedzieć ze źródła ile faktycznie zarabiają.
a tak na marginesie jak są plotki że u nas też będzie lepiej to może panowie ze związku się wypowiedzą w tym temacie, a niech nie zawracają tyłka 40 godz. tygodniem pracy. b
o naprawdę 8 godzin nie robi mi różnicy, byle zarobki były zadawalające. :rolleyes:
powiem szczerze przydało by się te 400 euro. nie musiałbym myśleć o ucieczce z tego chorego kraju. bo zarobki u nas w jednosce są marne i nie stać mnie nawet na wyjazd na długi weckend z rodziną. ku...a gdzie my żyjemy?

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 09, 2005, 19:34:08 »
Cytuj
:)
A tak nawiązując do tematu potwierdzam:ZA 3000 PLN NIE DA SIĘ WYŻYĆ!
Znaczy się... nie rozumiem... a gdzie Ty pracujesz?! Szczęka mi opadła... To pensja przynajmniej Dowódcy JRG jak nie zastępcy KP... tylko nie mów, że na ręką.... bo zemdleję ;)

Jakby się tyle zarabiało na podziale to by przynajmniej na życie starczyło... i nie trzeba byłoby pożyczać...  
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2005, 19:35:57 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 12, 2005, 18:17:41 »
Panowie jeszcze raz prośba o potwierdzenie podwyżek w Czechach ? Podobno średnia płaca wynosi tam w przeliczeniu na zł. ok.4000. zł.

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 12, 2005, 19:23:54 »
Witam na forum.
Ja z pytankiem .
Czy jak otrzymuje się awans w stopniu  to może mi komendant przesunąc z   dodatku służbowego na ten stopień.
Proszę o wyjaśnienie tej sprawy.
 

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 12, 2005, 19:58:17 »
Do nokia.
Pytanie chyba nie na miejscu.

Offline nokia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 13, 2005, 09:17:18 »
Do nokia.
Pytanie chyba nie na miejscu.
Skoro chce nam zabrac z dodatku to nie na miejscu  

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 13, 2005, 14:58:51 »
Temat dotyczy akurat podwyżek w PSP a nie przesunieć do jakich są zdolni nasi komendanci.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 14, 2005, 01:57:15 »
Czy związkowcy układają się z komendantami?? Bo jakoś tak dziwnie się składa, że mają najwięcej.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 15, 2005, 11:03:49 »
wodnik może troche wiecej na temat  tych różnic.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 15, 2005, 15:09:58 »
Gdybym napisał więcej to w moim powiaciku wszyscy by wiedzieli kto to jest wodnik. List płac i nagród sa w każdej komendzie i nie jest to dokument tajny. Sprawdźcie u siebie, założę się, że przypadek który podałem nie jest jedyny. Musicie wiedzieć, że lista nagród może zawierać tylko jedno nazwisko więc trzeba dotrzeć do wszystkich. Powodzenia
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 18, 2005, 18:33:35 »
Apel do działaczy związkowych ! Przy okazji zmiany ustawy PSP nie zapominajmy o podwyżkach poborów . Możliwości dorabiania na 1/2 etatu zostaną ograniczone do minimum , albo będzie całkowity zakaz dodatkowego zatrudnienia .[ dyżury domowe ] .

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 18, 2005, 19:07:55 »
ciekaw jestem jak rozwiążą temat tych naszych 40 godzin tygodniowo.
temat jest jak zwykle do popisu dla naszej umiłowanej  KG.
Znając ich dotychczasową działalność to prawdopodobnie szykuje się następna wtopa.

pozdrowionka panowie strażacy ;)  

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 19, 2005, 11:17:36 »
Cytuj
ja ostatnio słyszałem już o podwyżkach od 400 Euro finansowanych przez Unie Europejską , pierwsze 3 lata dla nowych członków Uni Europejskiej w celu poprawy bezpieczeństwa w tych krajach . Po 3 latach koszty podwyżki ponoszą budżety tych państw.(ponoć do czerwca musimy podjąć decyzje)
A ja sądzę, że to podpucha... by ludzie nagminnie nie uciekali na emeryturę. Już mi trzech zrezygnowało z pojścia na jesien na zaopatrzenie emerytalne...
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 19, 2005, 12:25:14 »
Misiaczku -ja słyszałem coś o 200 euro na twarz lub o co trzeciej zmianie wolnej.
A co do uciekania na emerytury to kilku by się to przydało naprawdę.Tych młodyćh trzeba dopuścić do pracy nie sądzisz. Jak ktoś jest zdecydowany na odejście i ma te lata by dostać maxa to ja nie wiem nad czym się tutaj zastanawiać.Może się mylę zweryfikujcie proszę sami.

pozdrawiam.
GG2100914

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 19, 2005, 18:56:19 »
:( Rozmarzyliście się koledzy nieco. Podwyżki będą ale prądu, gazu, paliwa i żywności, a my w przyszłym roku po 70zł brutto do pensji.  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.