Autor Wątek: Podwyżki Płac W Psp ?.  (Przeczytany 82449 razy)

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 20, 2005, 12:31:21 »
wodnik  niestety :angry:  

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 21, 2005, 11:21:59 »
I tak będzie, dopóki politycy nie przestaną myśleć tylko o sobie.

Ksiądz, chirurg i polityk rozgrywają cotygodniową partyjkę golfa. Mniej więcej przy czwartej jamce podchodzi do nich menedżer z klubu z prośbą o przerwanie partii.
- Dlaczego?! - pyta lekko podenerwowany polityk.
- Wiecie panowie, mały mały problem. Ta grupa, która grała przed wami, jeszcze nie skończyła...
- Co nas to obchodzi! Jesteśmy członkami klubu, gramy tu co tydzień! - krzyczy zdenerwowany już polityk.
- Przepraszam, ale jest to grupa strażaków, którzy stracili wzrok przy akcji gaszenia szkoły w naszym mieście, zrozumcie panowie...
Konsternacja...
Pierwszy odzywa się lekarz:
- Hm, to rzeczywiście zmienia postać rzeczy.  Jutro jadę na sympozjum, porozmawiam z kolegami, może moglibyśmy coś zrobić dla tych odważnych ludzi...
- W niedziele odprawię mszę w ich intencji - deklaruje ksiądz.
W końcu odzywa się polityk:
- I tak, k***a nie rozumiem, czemu nie mogliby grac w nocy!

 
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 21, 2005, 14:43:37 »
Witam.
Myślę, że problem nie leży tylko po stronie polityków (może 45%) ale po stronie naszych pracodawców. Niestety ale to oni patrzą tylko na swoje kieszenie (np.tworzenie etatów kierownika archiwum lub kapelana.......każde za około 3500 netto). Zobaczcie jak przychodzą pieniądze na podwyżki jaka siatkę płac proponuje zawsze KG................tragedia (oczywiście tylko dla strażaków najniżej uposażonych). Niedługo wybory i może coś się zmieni.......................na stołkach ;)
Pozdrawiam.

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 23, 2005, 09:32:49 »
fireman 5 --ile tych wyborów było i jak na tym wyszliśmy ,co jeden to lepiej ściemnia  a jak się dostanie na stołek to wiadomo co się dzieje. a poza tym to czy ktoś widział grabie które grabią od siebie .

pozdrawiam

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 23, 2005, 09:54:00 »
Witam.

Cytuj
ile tych wyborów było i jak na tym wyszliśmy


Oj były takie czasy kiedy strażacy nie mogli narzekać (1999 – 2001)

Pozdrawiam.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 23, 2005, 11:35:11 »
Cytuj
:( Rozmarzyliście się koledzy nieco. Podwyżki będą ale prądu, gazu, paliwa i żywności, a my w przyszłym roku po 70zł brutto do pensji.
he he... dokładnie!! Jak nie 50 zł ;) Zachciało nam się euro  :lol: Pieniędzy nie ma na dodatkowe 4 tyś etatów, a Wy myślicie, że oni  zgodzą się jeszczena 400 euro dla obecnych + tych dodatkowych?! Chyba, że dadzą i zostawią ten problem dla następnej władzy;)
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 23, 2005, 12:14:23 »
ale  jeszcze nie jest powiedziane że te 4 tyś.etatów będzie sami jeszcze nie mają pojęcia jak ten problem załatwić a najlepszym dla nas i najprostszym dla nich byłby temat zapłacenia nadgodzin a nie przyjmowania nowych to tylko zwiększy wydatek o pensje oraz wyszkolenie od podstawy nowych

pozdrawiam

PS.ale te 400 euro to naprawdę strefa fantazji  :D  

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 23, 2005, 17:28:34 »
Podwyżki mogą być bo pieniądze w PSP na to można znaleźć.......jeszcze się ostanie na zakupy sprzętu jeśli budżet PSP nie będzie ulegał znaczącym zmianom w przyszłości...
1. Przeprowadzić reformę odnośnie ustaleń kto ma być funkcjonariuszem a kto musi być pracownikiem cywilnym....to co mamy obecnie to jest śmiechu warte....wiadomo, że w PSP są potrzebni różni fachowcy ale przecież oni nie muszą być zatrudniani jako ludzie, którym zaraz nadaje się stopień strażacki (niektórym oficerski)....
Pracownicy w PSP tacy jak np. sekretarka, kadrowa, księgowa, psycholog czy lekarz itp. muszą być pracownikami cywilnymi
2. KW PSP nie może istnić w takiej postaci jak obecnie....są nadmiernie rozbudowane.....popytajcie starej gwardii oraz emerytowanych strażaków ilu pracowników było w poszczególnych KW PSP na początku lat 90-tych a zrozumiecie, że coś tu jest conajmniej dziwne....
3. W KW oraz KP/KM powinno być po jednym zastępcy komendanta....w KW mamy po dwóch....w większych KM też po dwóch..... i tak oni mają za dużo wolnego czasu w pracy.....każdy wydział w komendzie ma naczelnika a ci ludzie też mają wysokie kompetencje.....dodatkowo regulaminy komend mają zapisy, że w razie nieobecności komendanta oraz jego zastępców obowiązki przejmuje wyznaczony naczelnik wydziału....czyli jak się chce to można....
4. Likwidacja w mniejszych JRG stanowiska Z-cy D-cy JRG....śmiechem jest gdy w JRG gdzie jest 6-8 etatów na zmianie jest Z-ca D-cy JRG....w razie nieobecności D-cy JRG (urlop lub choroba) jego obowiązki może z powodzeniem przejmować D-ca zmiany.....
Pieniądze na podwyżki dla strażaków oraz zakupy sprzętu można znaleźć....tylko nie ma odważnych do przeprowadzenia gruntownych zmian w PSP....nawet część zmian jakie przytoczyłem z powodzeniem starczyłaby na zapłatę za nadgodziny dla strażaków w JRG.....a może komuś jest na rękę, że mamy tak jak mamy????!!!!!!!!

Offline Druid

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 23, 2005, 18:32:30 »
Cytuj
1. Przeprowadzić reformę odnośnie ustaleń kto ma być funkcjonariuszem a kto musi być pracownikiem cywilnym....to co mamy obecnie to jest śmiechu warte....wiadomo, że w PSP są potrzebni różni fachowcy ale przecież oni nie muszą być zatrudniani jako ludzie, którym zaraz nadaje się stopień strażacki (niektórym oficerski)....
Pracownicy w PSP tacy jak np. sekretarka, kadrowa, księgowa, psycholog czy lekarz itp. muszą być pracownikami cywilnymi
Witam !
I tu się całkiem zgadzam z "BROKS" w kadrach pani Kpt. sekretarka również pani Kpt. według mnie to porażka. Połowa biurowców powinna być cywilami, według mnie jedynymi oficerami z biur to operacyjni, i może prewentyści ale cała reszta to powinni być cywile.
I ci wszyscy pełnią dyżury oficerów w dyspozycji  :lol:  a jak się taki pojawi przy akcji to dopiero jest jazda - i wychodzi na jaw jego wiedza z zakresu działań ratowniczo - gaśniczych pełny ubaw  :lol:  :D  :lol:

Niech dadzą ludziom dobrze zarobić to nikt po służbie nie będzie szukał dodadkowej roboty !!!

pozdrawiam wszystkich podziałowców (tych od czarnej roboty)
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 23, 2005, 21:38:13 »
Sasza pyta: ciekaw jestem jak rozwiążą temat tych naszych 40 godzin tygodniowo.
temat jest jak zwykle do popisu dla naszej umiłowanej KG. Znając ich dotychczasową działalność to prawdopodobnie szykuje się następna wtopa.

Problem jak mi się wydaje już rozwiązano. Zajrzyj do ustawy (nowej). Za pół roku nie będziesz wiedział na jakiej jesteś zmianie i nie będziesz mógł sobie policzyć jak będziesz pracował za 3-4 tygodnie.
Z tymi 400 euro to chyba przesadzacie. Przecież po takiej podwyżce ludzie masowo zaczęliby odchodzić z roboty ze względu zdrowie. Można zwariować jak się dostanie podwyżki więcej niż się zarabia. A tak przynajmniej są tacy co nie dają nam oszaleć.

BROKS pisze:
Podwyżki mogą być bo pieniądze w PSP na to można znaleźć.......jeszcze się ostanie na zakupy sprzętu jeśli budżet PSP nie będzie ulegał znaczącym zmianom w przyszłości...
BROKS
Ad. 1. Tak kiedyś było.
Ad. 2. O ile pamiętam KW w granicach 30 – 40 zatrudnionych, KR ok. 15 etatów, a gdzie te czasy gdy było ich 10.
Ad. 3. Największy problem to z tym nadmiarem wolnego czasu.
Ad. 4. Tutaj bym się zastanowił. Może w niektórych JRG faktycznie d-ca chodzi i nie ma co robić. Ale znam takie JRG w których dołożono im trochę roboty żeby nie zajmowali się bzdurami typu akcja, szkolenie, itp. W ogóle zastanawia mnie tendencja do spychania roboty papierkowej w dół. W ostatnich 5 latach strasznie dużo tego przybyło. Kiedyś tego nie było a pożary też się gasiło. A tak na marginesie to jak myślisz kto będzie liczył te godziny w rozrachunku półrocznym, chyba nie pan kpt. co otrzymał awans.
Do podsumowania nie będę się odnosił i wiesz dlaczego.  
 
A mi się wydaje, że rację ma wodnik:
Rozmarzyliście się koledzy nieco. Podwyżki będą ale prądu, gazu, paliwa i żywności, a my w przyszłym roku po 70zł brutto do pensji (to jest cytat).

[size=8][span style='font-size:8pt;line-height:100%']W mętnej wodzie łatwiej się ryby łowi.[/size][/span]
 
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 23, 2005, 22:53:24 »
Witam.

Cytuj
Problem jak mi się wydaje już rozwiązano. Zajrzyj do ustawy (nowej). Za pół roku nie będziesz wiedział na jakiej jesteś zmianie i nie będziesz mógł sobie policzyć jak będziesz pracował za 3-4 tygodnie.

A co wyszły już rozporządzenia do ustawy?

Cytuj
dołożono im trochę roboty żeby nie zajmowali się bzdurami typu akcja, szkolenie, itp

A od kiedy akcje i szkolenie to bzdury w PSP? Kto tak stwierdził i gdzie?

Cytuj
A tak na marginesie to jak myślisz kto będzie liczył te godziny w rozrachunku półrocznym, chyba nie pan kpt. co otrzymał awans.

Tak na marginesie....................to leży to w obowiązkach pracodawcy.

Pozdrawiam.

 

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 23, 2005, 23:03:31 »
nowy z tego co wiem to w ustawie jest tyko to że zmienią system na 40 godzinny ale do ustawy potrzebne jest rozporządzenie którego nie ma .A z pewnych żródeł wiem że KG dała wolną ręke do interpretacji tego tematu KW.Czyli od nich zależy jak podejdą do sprawy.

pozdrawiam <_<  

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 23, 2005, 23:15:54 »
Witam.

Cytuj
A z pewnych żródeł wiem że KG dała wolną ręke do interpretacji tego tematu KW.Czyli od nich zależy jak podejdą do sprawy

System pracy jaki bedziemy mieli musi ukazać się w rozporządzeniu ministra MSWiA i KW nic do tego nie ma.

Pozdrawiam.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 23, 2005, 23:19:23 »
1. Nie wyszły ale wg nowego (zbieżność nie zamierzona – chodzi o zapis) przysługuje ci tylko 24 godz. wolnego po służbie. Tak więc po 24 możesz przyjść ponownie jak nie będzie stanu.
2. Są różne jednostki, różni d-cy, różni przełożeni. Piszę o przyroście papierów i biurokracji na podziale, chyba, że nie jest tak wszędzie, to z góry przepraszam.
3. Kto prowadzi grafik służb – kadry ? Kto wie pierwszy jaki rano ma stan - kadry ? Kto ściąga ludzi z domu i przerywa im wolną - kadry ? I jak chcesz żeby kilka osób na różnych stanowiskach pogodziło: urlopy, wolne służby i liczenie godzin reagując dość szybko na wpływające chorobowe. Co kadrowy będzie wyznaczał ludzi do służby ?

Fireman5 - a tak na marginesie chciałbym się mylić i z całego serca chciałbym żebyś miał rację.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 24, 2005, 09:19:39 »
:P Podwyżki dostaniemy wtedy jak zlikwidują kg i kw, przy zachowaniu budżetu. Kg niech dokleją do MSWiA do jakiegoś departamenciku, a kw do urzędu wojewódzkiego np. do zarządzania kryzysowego. A cały budżecie na dół dla ludzi pracy. Gwarantuje, że wtedy nie powstydzimy się zarobków.  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 24, 2005, 16:01:19 »
Dodam tylko, że można również zlikwidować komendy powiatowe np. w powiatach do 100 tyś mieszkańców, pozostawiając JRG a może zastąpić ją dobrze wyposażoną OSP.
Powołć stanowisko oficera ochrony p.poż. w samorządzie powiatowym, coś na wzór architekta miasta, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo pożarowe w całym procesie budowlanym.  
Co Wy na to?

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 24, 2005, 16:31:58 »
Witam.

Cytuj
zlikwidować komendy powiatowe np. w powiatach do 100 tyś mieszkańców

Oczywiście, że można lecz jest jedno małe ale w tej sprawie.............jak narazie to KG musi dostosować nasz czas pracy do 40 godzin/tydzień a z tego co sama zaproponowała to zaczną się redukcje oraz przesunięcia z KG oraz KW na podział. Pan Brachmański przedstawił taki obraz sytuacji na pytanie o źródła finansowanie reformy PSP. Redukcje w biurach.......  :lol:

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2005, 16:33:38 wysłana przez fireman5 »

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 24, 2005, 18:58:46 »
Ja też uważam że jest za dużo mundurowych etatów w biurach , zwłaszcza w K.M. i K.P. po zlikwidowanych K.W. W miastach poniżej 100.000  mieszkańców można by połączyć po kilka komend ? na terenie województwa. K.W. też przydało by sie uszczuplić , nie pomijając K.G. Wtedy znajdą się pieniądze na etaty i podwyżki.

Offline jrg23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 24, 2005, 19:51:57 »
Do gambity.
Zostawić dobrze wyposarzone OSP!!!!!!!
A kto będzie im płacił?Samorząd ,który na nic nie ma pieniędzy, bo na pewno nie KG.
A za darmo mawet najlepsi ochotnicy nie będą działać wiecznie i pomosić odpowiedzialności za ewentualne błędy. Bo będą w takim przypadku dowodzić. Wszystko ok przy małych zdarzeniach ,a przy większych?Chciałbym to zobaczyć, a raczej niechciał!  ;)  

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 24, 2005, 20:14:29 »
Raz, że etatów w komendach jest za dużo a dwa, że wielu pracowników biurowych jest "strażakami" choć to stołki, które powinny być zajmowane przez pracowników cywilnych......
1. Pani sekretarka komendanta "strażak".....
2. Pani księgowa co nalicza pensje "strażak"........
3. Pani kadrowa lub Pan kadrowy "strażacy"........
4. Pan co siedzi w magazynie i wydaje ubrania strażakom "strażak"........
5. Pan kwatermistrz co obsługuje przetargi i zamówienia "strażak".......
Wymieniłem część przykładowych stanowisk....jest ich więcej.....
Powtarzam się już....ale trzeba ten temat wałkować bo mamy w PSP parodię!!!!
Teraz zsumujcie w całym kraju same tylko mundurówki tych "strażaków" to zobaczycie ile kasy się uzbiera....mundurówka ok. 2100 zł....
Nie będę wspominał o innych przywilejach takich pań i panów "strażaków"....które też niemało kosztują budżet PSP czyli wszystkich podatników......

 

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 24, 2005, 20:19:46 »
Redukcja, czy przesunięcie etatów co za różnica. Zresztą nazewnictwo nie ma znaczenia. Tylko, że ci co przejdą na podział przejdą razem ze swoimi gażami i skąd tu pieniądze na finansowanie ? Najwyżej dojdzie to takich anomalii, że podwładny ponoszący mniejszą odpowiedzialność będzie zarabiał więcej niż przełożony. A może wielkie tasowanie i wielkie nowe rozdanie. Kto to wie ?
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 24, 2005, 20:35:48 »
Czytając zdania kolegów w większości się zgadzamy, bądź uważamy podobnie. Jest to zdanie ludu tylko szkoda, że nie mamy wpływu na to co zrobi góra. Ale zdecydowanie trzeba o tym mówić może gdzieś dotrze. Trzeba mówić jeśli nawet kilka razy powtarza się jakieś zadanie, czy kwestia. Zastanawia mnie jedna rzecz i ciekaw jestem dlaczego związki zawodowe nic nie robią w tym kierunku, że by to zmienić, a może się mylę, wtedy sprostujcie. <_<  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 25, 2005, 09:14:55 »
Cytuj
1. Przeprowadzić reformę odnośnie ustaleń kto ma być funkcjonariuszem a kto musi być pracownikiem cywilnym....to co mamy obecnie to jest śmiechu warte....

....Pracownicy w PSP tacy jak np. sekretarka, kadrowa, księgowa, psycholog czy lekarz itp. muszą być pracownikami cywilnymi....
Powiem tak... byłem na podziale 6 lat... Wymyślono reformę i zrobiono mnie kadrowcem... chciał, czy nie chciał... nadawał się... i na pewno podobnie było w innych JRG gdzie powstały komendy powiatowe.
Tobie się udało i się mądrzysz... choć może po prostu nie dałbyś sobie z tą robotą rady...., a  może jednak dasz?! Więc życzę Ci teraz by Cię obsadzono w biurze na jakimś stanowisku, a inny "mądry" niech zdegraduje Cię do cywila.

Co prawda też uważam, że te stanowiska powinny być cywilne.... ale żeby od razu degradować?!
Jeżeli źle zrozumiałem Twoje intencje to przepraszam.
Wiem tylko, ze interpretacja naszych władz Twojego pomysłu właśnie tak by się skończyła....

PS. Niestety i tak byś dużo nie zaoszczędził. Weź se ustawę o służbie cywilnej i rozporządzenia do niej.... tam to jest kasa... przynajmniej na papierze (podatek 37%)... Czuję, że by jeszcze zabrakło pieniążków, zamiast zostać.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2005, 09:24:44 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 25, 2005, 10:23:22 »
Nie miałem na myśli degradacji....wystarczy wprowadzić nowe przepisy i np. od następnego roku powiedzieć STOP dalszemu nadawaniu stopni i tym samym tworzeniu nowych funkcjonariuszy PSP, którzy zajmowaliby stołki typowe dla pracowników cywilnych....przecież co roku wiele osób w skali kraju kończy zaocznie kurs lub szkołę...nawet kurs oficerski....i ci ludzie stają się funkcjonariuszami PSP.....MisiaczekM mi nie chodzi o degradowanie obecnych ale zatrzymanie tej fali tworzenia nowych "strażaków", które to zjawisko uważam za wielkie dziwadło w naszej służbie......

Czy bym się nadawał na kadrowca????...myśleć potrafię więc sądzę że to byłaby kwestia niedługiego czasu kiedy bym się wdrożył.....ale mnie na razie nie pociąga praca 8h przy biurku i komputerze (w JRG też mam biurko i komputer do swojej dyspozycji przez 24h  :D )....póki co wolę być na zmianie i jeździć na akcje niż być tylko kierownikiem kilku ludzi oraz biurka i papierów....w JRG też mam szafy pełne teczek i segreagatorów i całkiem "przyzwoity" przerób papieru.... :lol: Kto ma cieższą słuzbę i związaną z tym odpowiedzialność????Kadrowiec w KP/KM czy d-ca zmiany w dużej JRG?????  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 25, 2005, 22:32:31 »
:D BROKS jak ty taki zapracowany jesteś to kiedy te posty tworzysz. :P  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.