Autor Wątek: Podwyżki Płac W Psp ?.  (Przeczytany 82460 razy)

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 26, 2005, 00:12:44 »
Dla mnie pisanie postów to ekspresowa sprawa... :D Jestem na WS a to całe 5 dni wolnego w sumie ........właśnie kończę pomeczowego browara i idę lulu....twoje zdrowie wodnik B)  

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 26, 2005, 01:14:20 »
broks-pewne przysłowie nabrało innego akcentu każdy kibol chce się wystrychnąć na DUDKA hahahahahhahah
pozdrawiam
 

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 26, 2005, 13:58:10 »
Panowie strażacy!
Zauważyłem , że w głowach troszeczkę od tego słoneczka Wam się poprzewracało.
 

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 26, 2005, 14:09:53 »
A pan , panie Byk kim jest, nie strażakiem?
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 26, 2005, 14:48:48 »
Chcecie drastycznej likwidacji etatów w biurach i przeniesienia ich na podział bojowy. Myslę, że wielu biurowcom by sie to spodobało. Nawet kobietom. Nie wiem do końca, czy ich mężom. Zauważcie jednak jak spłaszczyłby sie zakres działania PSP. Jestem za tym, ale to wymaga dużego krojenia ustawy o PSP. Kto to będzie robił!?
Cytuj
6. Do zadań komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży
Pożarnej należy:
1) kierowanie komendą powiatową (miejską) Państwowej Straży
Pożarnej,
2) organizowanie jednostek ratowniczo-gaśniczych,
3) organizowanie na obszarze powiatu krajowego systemu ratowniczo-
gaśniczego,
4) dysponowanie oraz kierowanie siłami i środkami krajowego
systemu ratowniczo-gaśniczego na obszarze powiatu poprzez
swoje stanowisko kierowania,
5) kierowanie jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej
z obszaru powiatu do akcji ratowniczych i humanitarnych
poza granicę państwa, na podstawie wiążących Rzeczpospolitą
Polską umów i porozumień międzynarodowych,
6) analizowanie działań ratowniczych prowadzonych na obszarze
powiatu przez podmioty krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego,
7) organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczej,
8) współdziałanie z komendantem gminnym ochrony przeciwpożarowej,
jeżeli komendant taki został zatrudniony w gminie,
9) rozpoznawanie zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń,
10) opracowywanie planów ratowniczych na obszarze powiatu,
11) nadzorowanie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych,
12) wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa,
13) wstępne ustalanie przyczyn oraz okoliczności powstania i rozprzestrzeniania
się pożaru oraz miejscowego zagrożenia,
14) organizowanie szkolenia i doskonalenia pożarniczego,
15) szkolenie członków ochotniczych straży pożarnych,
16) inicjowanie przedsięwzięć w zakresie kultury fizycznej i sportu
z udziałem podmiotów krajowego systemu ratowniczogaśniczego
na obszarze powiatu,
17) wprowadzanie podwyższonej gotowości operacyjnej w komendzie
powiatowej (miejskiej) Państwowej Straży Pożarnej w sytuacji
zwiększonego prawdopodobieństwa katastrofy naturalnej
lub awarii technicznej, których skutki mogą zagrozić życiu lub
zdrowiu dużej liczbie osób, mieniu w wielkich rozmiarach albo
środowisku na znacznych obszarach, oraz w przypadku wystąpienia
i utrzymywania się wzmożonego zagrożenia pożarowego.
7. Do zadań komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży
Pożarnej ponadto należy:
1) wpółdziałanie z zarządem (oddziałem) powiatowym Związku
Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej,
2) przeprowadzanie inspekcji gotowości operacyjnej ochotniczych
straży pożarnych na obszarze powiatu, pod względem przygotowania
do działań ratowniczych,
3) realizowanie zadań, wynikających z innych ustaw.”
Komendant i podział bojowy. :)  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 26, 2005, 17:45:21 »
Azotox jeśli wytniemy z tego zakresu połowę to nikt na pewno nie zauważy, że coś znikło. Jeżeli ciapniemy ¾ to może wzbudzi podejrzenia. To jest tylko ustawa, którą można zmienić.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 26, 2005, 21:53:26 »
Cytuj
Jestem za tym, ale to wymaga dużego krojenia ustawy o PSP. Kto to będzie robił!?
Na te miejsca można powołać ludzi na tańsze etaty cywilne.... tak jakto się robi w Policji....

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 26, 2005, 22:26:35 »
OK, zgoda. Można powołać cywilów. Zauważ jednak, że  aby dobrze wykonywali swoją robotę to-  większość z nich - powinno mieć wiedzę pożarniczą. Gdzie ją nabędą?

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 26, 2005, 22:49:47 »
Nie wyraziłęm się precyzyjnie....
Miałem na myśli post Broks-a.
Po co księgowej przeszkolenie pożarnicze ?? Czy "gaciowemu", kadrowej czy kwatermistrzowi ?? O sekretarce nie wspomnę....
Dzięki takiej normalizacji i ujednolicenia wszystkich jako pracowników mundurowych stajemy się powoli najdroższą służbą w resorcie.
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w moim mieście ponad 60% pracowników to cywile... w KW PSP ..... no cóż może znalazłoby się jeszcze parę osób.  

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 26, 2005, 23:08:31 »
Drogi gościu jak nie masz pojecia o pracy w PSP to nie zabieraj  głosu.
Szkolenia w zakresie pożarnictwa są zbędne dla osób ,które wydają przysłowiowe ''gacie'', ponieważ te osoby nigdy nie były ,nie są i nie będą strażakami.Uważam,ze należy stworzyć cywilne etaty w PSP,bez dodatkowych uposażeń przysłujących prawdziwym strażakom,którzy dla ratowania ludzii ich mienia , często narażają własne zdrowie a nawet życie!W chwili refleksji proszę porównać grupę zaszeregowania kwatermistrza i dowódcy zmiany a przy okazji ich odpowiedzialnoiść!Swoją drogą czy każdy pracownik szpitala to lekarz?Pozdrawiam wszystkich podziałowców!" Pamiętajcie o 400euro"!

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 26, 2005, 23:26:25 »
keram 998 a coś ty się tak zeźlił przecież większość odpowiedzi są zgodne twoją sugestią? :P
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2005, 23:26:44 wysłana przez wodnik »
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 27, 2005, 00:13:21 »
Wracając do kwestii tych magicznych 400 Euro......
Swoją drogą pierwszy raz słyszę o czymś takim....
Parę lat temu był pomysł dotacji z UE(Unii Eurosocjalistycznej) dla służb mundurowych ale w wysokości ok.120-130 euro. Przez dwa lata te pieniądze byłyby wypłacane z UE a po dwóch latach przejął by to nasz Polski budżet (czyli wziąłby to na siebie rząd). Skorzystali z tego Czesi i Słowacy. Niestety nasz panujący wtedy Leszek Miller i jego usmarowany kałem czerwony rząd uznał, że będzie to zbyt duże obciążenie dla naszego budżetu i nie skorzystał z tego wariantu.
Dawałoby to średnio ok. 400 zł. netto na rękę.
Czytałęm o tym kiedyś w lokalnej prasie w artykule o zarobkach strażaków w UE i u nas i o tym że Czescy strażacy zarabiają więcej od nas dzięki tej dotacji.
Pisałem kiedyś już o tym na forum [size=8](sorry ale nie pamiętam w jakim temacie,nie chce mi się dziś szukać...)[/size]

Jeżeli pojawiły sie jakieś nowe przesłanki o 400 euro, a nie 400 zł. to proszę o podanie źródła.... Bo wg mnie chodzi o tę samą sprawę tylko waluta się nie zgadza...


 

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 27, 2005, 00:17:51 »
Szkoda, że głos ludu nie ma żadnego znaczenia, bo parę ciekawych rozwiązań zaistniało na forum, tylko czy ktoś to czyta, a tym bardziej analizuje?  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 27, 2005, 07:44:42 »
Do keram998.
Pojęcie o pracy w PSP na pewno mam, bo jestem tu od 12 lat. Dlatego napisałem
Cytuj
Zauważ jednak, że aby dobrze wykonywali swoją robotę to- większość z nich - powinno mieć wiedzę pożarniczą.
Myślę tutaj o operacyjnym, szkoleniowym, technicznym, bhp, rzeczniku prasowym, gościom na PSK (MSK), prewencji. Ci powinni zostać funcjonariuszami. Co do reszty tzn. księgowości, kadrowej, kwatermistrzostwu to poszedłbym dalej niż wy. Te stanowiska powinny być tylko w KW i to cywilne, albo jak już zostaniemu powiatową strażą pożarną to w starostwie.

Offline kotu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 27, 2005, 08:12:45 »
witam
ale przeciez nie tak dawno kw przekazaly na barki km lub kp magazyny i inne pierdoly ...
pozdrawiam
 
|. _ __. | .*.       |\_/|        .....................
|/|. | | |  | .*      ( *^*)_{\    .................
|\|_| | |_|..*.       (_|_)__)  ................ kot1000@<na>wp.pl
...nie sprzeczaj sie z idiota, sprowadzi cie do swego poziomu i pokona doswiadczeniem ...

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 27, 2005, 09:07:55 »
W naszym województwie nie przekazały. Dodam tylko, że pamiętam jak w KP nie było księgowości. Była ona tylko w KW. Po przekazaniu księgowości do KP przybyło etatów u nas, zaś te w KW pozostały i dalej księgują.

Offline kotu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 27, 2005, 09:14:32 »
a to normalne ze zostaly .... przeciez to nie reorganizacja .  ;)
w naszym woj. w kw jest kwatermistrzostwo ktore zarzadza magazynem ktory jest podlegly naszemy kwatermistrzostwu ... hehe
ksiegowosc u nas byla tyle ze szt. 1, a teraz szt. 5.
za to podzial uszczuplal.
|. _ __. | .*.       |\_/|        .....................
|/|. | | |  | .*      ( *^*)_{\    .................
|\|_| | |_|..*.       (_|_)__)  ................ kot1000@<na>wp.pl
...nie sprzeczaj sie z idiota, sprowadzi cie do swego poziomu i pokona doswiadczeniem ...

Offline Druid

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 27, 2005, 14:53:32 »
Pozdrawiam cię kotu  :rolleyes:
Kiedyś była sekretarka - która szkoleniówką również się zajmowała i w kadrach były 2 panie, teraz kadry 3 + sekretarka 1 (p. kpt) a oprócz tego pani od szkoleń szt.1 i gościu z BHP itp, itd.
A ludzi na podziale mniej, ale jak poprzesówają wramach oszczędności etaty (razem z ludźmi) na podział to będzie ubaw - strażacy którzy ogień widzieli na ekranach telewizorów  :blink:  
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci

Offline jrg23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 27, 2005, 16:40:46 »
Co gorsza wiekszość z tych pseudo strażaków z tzw. góry zaraz będzie chcieć rozporządzać. Na czym opieram swą opinię a na tym że po kontrolach z WSKR-u zawsze taki przyjdzie i mówi że on wszystko by napisał i wszystko wie. A od starych pracowników( ja jestem stosunkowo młody)  dowiaduję się że jak delikwent był na podziale to przy każdym ALARMIE leciał nie do wozu lecz do kibelka. :angry: Pozdrawiam podziałowców ;)
PS:Moja opinia nie odnosi się do wszystkich ,bo są i porządni ludzie u góry. :ph34r:  

Offline Piter R.

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 27, 2005, 21:38:16 »
Cytuj
Szkoda, że głos ludu nie ma żadnego znaczenia, bo parę ciekawych rozwiązań zaistniało na forum, tylko czy ktoś to czyta, a tym bardziej analizuje?
wodnik masz racje. Ja myśle że to ktoś czyta , nawet z samej "góry" A temat pięniedzy zawsze jest na pierwszym miejscu dla ludzi chcących żyć normalnie .  

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 27, 2005, 23:17:15 »
Może w końcu ktoś z forumowiczów w racjonalny sposób wyjaśni po co w PSP m.in. pani sekretarce albo pani ksiągowej przeszkolenie pożarnicze??? Jestem ciekaw bo osobiście uważam, że takim osobom to zupełnie niepotrzebne do pracy jaką w komendach wykonują???

Stwierdzenie......w PSP są strażacy i tacy którzy "tylko pracują" w STRAŻY...oddaje cały sens tego co teraz mamy...No to jak w końcu jest z taką panią sekretarką albo księgową???? One są strażakami???Czy "tylko" pracują w STRAŻY????.....na chłopski rozum chyba wyraźnie widać, że to drugie stwierdzenie ma sens w ich przypadku...!!!!
Skoro prawie wszyscy z nas widzą absurd takiej sytuacji to dlaczego MSWiA nic w tej sprawie nie robi????...Może panowie ze ZZ nagłośnijcie ten problem....ciekawe jak liczną armię "strażaków" np. sekretarek mamy w PSP?????Nie stać MSWiA na podwyżki dla prawdziwych strażaków a są pieniądze na produkcję np. "strażaków" sekretarek i księgowych???

PS. Wyczytałem dzisiaj, że roczne utrzymanie kapelanów w wojsku (173 duchownych w mundurach) kosztuje budżet ok. 8,7 mln zł (same uposażenia). Może ktoś z Was ma informacje ile w przybliżeniu może kosztować podatników utrzymanie kapelanów w PSP i ilu ich mamy????

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 28, 2005, 09:58:28 »
BROKS-ostatnio rozmawiałem z pewną panią która jest księgową i stwierdziła jeden fakt ,a mianowicie zapytałem jak pewna KW zaopatruje się na temat zmiany systemu na 40-to godzinny i co za tym idzie na wypłate  z tego wyniokłych nadgodzin(oczywiście czysto teoretycznie)i dowiedziałem się mianowicie że (cytuje)tak macie lepiej na podziale niż ci którzy zarabiają po 600 zł. miesięcznie a po chwili dodała że czym się strażak na podziale różni od szwaczki bo mamy pożar duży raz na pół roku a tak to jeżdzimy do koszy na śmieci,i w tym momencie rozmowę zakończyłem bo jak się coś takiego usłyszy to za przeproszeniem was wszystkich na forum H** CZŁOWIEKA CHCE STRZELIĆ.

PS.co do kapelanów to moja opinia jest taka:święcimy auta ,święcimy JRG,święcimy sztandary ,mamy spotkania ekumeniczne to tych gośći trochu na polskę potrzeba ale ja się was pytam koledzy strażacy po jaką cholerę i dla kogo to wszystko jest (kolejna imprezka dla władzy kolejne bezsensownie wydane pieniądze ).

pozdrawiam  ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2005, 21:29:22 wysłana przez aniolstroz »

Offline Druid

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 28, 2005, 11:58:19 »
Cytuj
ciekawe jak liczną armię "strażaków" np. sekretarek mamy w PSP
BROKS - ja jestem ciekaw jak są liczeni strażacy np na województwo ??
woj. ma mieszkańców tyle a tyle i strażaków jest tyle.
No właśnie tylko ile jest tych co jeżdżą do akcji ??? :ph34r:  
"Kto rozprawia, powołując się na autorytet,
nie posługuje się rozumem, lecz raczej pamięcią"

Leonardo da Vinci

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 28, 2005, 21:41:04 »
:D Druid liczą nas jak górale owce. Liczą nogi potem dzielą przez cztery, tylko u nas większość dzielą przez dwa, a tylko pozostałych przez cztery, a może to ci co liczą to dzielą siebie prze cztery. Dokładnie nie wiem…….
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2005, 21:41:25 wysłana przez wodnik »
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

BROKS

  • Gość
Podwyżki Płac W Psp ?.
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 29, 2005, 19:58:17 »
macie lepiej na podziale niż ci którzy zarabiają po 600 zł. miesięcznie a po chwili dodała że czym się strażak na podziale różni od szwaczki bo mamy pożar duży raz na pół roku a tak to jeżdzimy do koszy na śmieci....(sasza)

Sam widzisz sasza, że pojęcie tej PANI księgowej o straży pożarnej jest prawie żadne....a czy ona nosi mundur???I ile ma na nim gwiazdek????....Wysoki rangą oficer, który kiedyś pracował w JRG i wie na czym ten "chlebek" polega nigdy by takich dyrdymałów nie opowiadał..(no chyba, że zmienił myślenie o 180 stopni - takie przypadki się zdarzają)....zakładam, że ta PANI wie o pożarach tyle ile dowie się z mediów a z ich rzetelnością różnie bywa....w mediach jak wiadomo tylko duże akcje dobrze się sprzedają....reszta nie trafia do opini publicznej i zostaje w historiach opowiadanych między strażakami.....
Wiele razy mnie i moim kolegom podczas akcji włos się na głowie zjeżył i nie zawsze były to medialne akcje.....nie zawsze wielkość akcji pokrywa się z wielkością niebezpieczeństw grożącym strażakom....
Takich bzdur nie mógł powiedzieć strażak...chyba, że chodzi o "strażaków" takich jak owa PANI księgowa z twojej KW sasza.... &lt;_&lt;