Autor Wątek: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie  (Przeczytany 24691 razy)

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 02, 2008, 21:26:21 »
Cytuj
Ktoś wcześniej podał dobry przykład, że strażacy pełniący służbę w systemie codziennym jeżdżą także na inspekcje OSP, obsługują zawody strażackie, zebrania OSP, uroczystości OSP, pełnią dyżur domowy jako oficer operacyjny lub członek grupy operacyjnej, itp, itd. więc pytam czy to wszystko załatwi cywil??? Powiecie zaraz, że przecież chodzi tylko o niektóre etaty żeby je ucywilnić - owszem tylko żeby to nie przybrało rozmiarów niepokojących bo czy tych 5-6 strażaków w KP łącznie z dowódcami JRG będzie w stanie to wszystko załatwić? NIE! Najprostszy przykład: max. 88 godz. dyżuru domowego w miesiącu i do tego przeznaczonych będzie np. 5-6 osób - rachunek prosty - mało (a gdzie urlopy, choroby, delegacje, itp.).   


w mojej KP na zawody OSP jeżdżą też z PB i z zarządu powiatowego z innych gmin. Tylko podczas powiatowych jest więcej z PSP, ale oni dostają za to 50 zl więcej do nagrody rocznej :) :wacko:
Dyżur domowy też pełnią z PB z KP jest D-ca i z-ca d-cy JRG z-ca Komendanta i operacyjny reszta BAB :wacko: :wacko:
nie pełni dyżuru, więc nie ma straty.
Cywile są potrzebni!
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 02, 2008, 23:41:55 »
Cytuj
Ktoś wcześniej podał dobry przykład, że strażacy pełniący służbę w systemie codziennym jeżdżą także na inspekcje OSP, obsługują zawody strażackie, zebrania OSP, uroczystości OSP, pełnią dyżur domowy jako oficer operacyjny lub członek grupy operacyjnej, itp, itd. więc pytam czy to wszystko załatwi cywil??? Powiecie zaraz, że przecież chodzi tylko o niektóre etaty żeby je ucywilnić - owszem tylko żeby to nie przybrało rozmiarów niepokojących bo czy tych 5-6 strażaków w KP łącznie z dowódcami JRG będzie w stanie to wszystko załatwić? NIE! Najprostszy przykład: max. 88 godz. dyżuru domowego w miesiącu i do tego przeznaczonych będzie np. 5-6 osób - rachunek prosty - mało (a gdzie urlopy, choroby, delegacje, itp.).   


w mojej KP na zawody OSP jeżdżą też z PB i z zarządu powiatowego z innych gmin. Tylko podczas powiatowych jest więcej z PSP, ale oni dostają za to 50 zl więcej do nagrody rocznej :) :wacko:
Dyżur domowy też pełnią z PB z KP jest D-ca i z-ca d-cy JRG z-ca Komendanta i operacyjny reszta BAB :wacko: :wacko:
nie pełni dyżuru, więc nie ma straty.
Cywile są potrzebni!

Zgoda - tylko żebyśmy nie przesadzili bo przyjdzie taki czas, że PB po służbie w domu nie odbiera telefonu oprócz 2 osób na dyżurze domowym i nie ma kto załatwiać spraw, które wcześniej wymieniłem (inspekcje OSP, zawody, zebrania, kierowanie akcjami po 15.30, itp.).

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 02, 2008, 23:59:29 »
co do zawodów OSP pojawia sie znowu temat kasy i ok jaki jest tego wykladnik kiedy zawody sa z raguly w soboty no ewentualnie w niedziele więc sie pytam kto poświęci sobote lub niedzielę dla 50 zł brutto. a tak na poważnie teraz co do księgowej to się zgodzę chociaz tez nie do końca taka księgowa musi wiedziec czy zakupina część jest przeznaczona do napray czy regenaracji czy to jest część samochodowa czy do sprzętu i tutaj dochodzimy do sedna sprawy .... znam wasza odpowiedz nie musi wiedziec bo kwatermistrz jej opisze co to za część ale skąd kwatermistrz cywil bedzie to wiedzial i tak okaże sie że zakupiono zawór do np. autopompy gdzie kwatermistrz napiszę zakupiono kurek a księgowa to zakwalifikuje zakupiono kran a wtedy przychodzi d-ca zmiany żeby podpisac sie że zawór wymieniomno i podpisuje jak przczyta dokładnie że wymienil kran w autopompie to jedna strona medalu a teraz druga powiem wam ze u mnie w jednostce do pożaru jeżdżą wojacy czyt. odrabiajacy zastepczą slużbe wojskową i co wy na to skoro mlodego chlopaka można wysłac do pozaru to czy i cywil nie może jeździć do niego?

zapomniałem dopisać zakończenie sorry ja jestem tego zdania że skoro sa mundurowi niech są dalej zawsze sie przyda teki etat gdzie mozna kogos wsadzić powiem ze byłem w kilku kp i sa rózne przypadki losowe i żeby nie etaty biurowe to co nie którzy nie do słuzyli by do emerytury przykład d-ca zmiany gra w piłke i łamie noge w kolanie albo w kostce i co po komisji lekarskiej dostaje zdolny do pracy ale nie w psp na stanowisku d- ca zmiany zmienia mu sie stanowisko na kwatermistrz i dostaje zdolnośc tylko bez udziału w akcjach ratowniczo - gaśniczych i pracje dalej a dlaczego bo mu zostały dwa lata do emerytury a jak bedą etay cywilne to siema nara do cywila i bujaj sie chłopie do 65 roku zycia

Używaj funkcji modyfikuj, zamiast pisać post za postem
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2008, 10:13:47 wysłana przez firewife »

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 03, 2008, 08:03:50 »
Mnie jednak Panowie Wasze argumenty nie przekonują. Inspekcje w OSP, zawody może śmiało robić operacyjna, oczywiście stosownie wzmocniona. Samo sędziowanie zawodów OSP można rozwiązć za pomocą ochotników (taka komisja z całego powiatu) i sadzę, że w większości przypadków byłyby lepiej sędziowanie (taka jest niestety przykra prawda).

Jaką to wiedzę fachową musi posiadać kwatermistrz zęby być na tym stanowisku? Trochę terminologii i to wystarczy. A zakupy może śmiało realizować przy pomocy dowódcy JRG, bo to on najlepiej wie jaki sprzęt jest mu potrzebny.

Zresztą Panowie to, że na tym stanowisku nie trzeba człowieka w służbie niech świadczy fakt, że w jednej komendzie tej samej kategorii kwatermistrzem jest strażak z 12 gr po SGSP i 15 latach służby a w sąsiedniej z 2 gr po kursie podstawowym. I jak tu z ta wiedzą? Gdzie tu logika?   

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 04, 2008, 02:50:25 »
no to właśnie ta sama logika pozwala młodym odbywającym zastępczą służbe wojskową jeździć do pożarów i myśląc kategoriami po co strażaka szkolić jak wystarczy tygodniowy kurs podstawowy jaki oni odbywaja. a co do zakupów wszystko się zgadza że dowódca mu powie masz kupić np prosta rzecz wąż W52 i co kwatermistrz taki bez stażu dzwoni do firmy która sprzedaje takie węzę a tam pan cywil oczywiście mówi ok ale jaki ( z mojej wiedzy rodzai weży jest co najmniej 3 jak nie 5) i co wtedy taki pan kwatermistrz mówi  ...... cisza w słuchawce i żeby się nie nie ośmieszać mówi a za ile i wybiera według ceny lub pyta a jakie są a ten sypie nazwami i kwatermistrz dalej mówi to niech bedzie np Bezalin bo taka nazwę gdzies usłyszał od starszych służbą strażaków i tak oto może wyglądac zakup takiej prostej rzeczy jak waż W52 na marginesie dodam nie jako reklame że w chwili obecnej akurat ten wąz chyba jest jednym z gorszych węży dostępnych na naszym rynku. a co z bardziej skomplikowanym zakupem ano nic jak się komus oberwie to sie nauczy budowy samochodu pożarniczego, autopompy, pilarki itp. a jeżeli wszystko ma sie skupiać na operacyjnej wracając do np zawodów to ciekawe nad kim ma nadzór operacyjna zaraz zaraz nad d-cą JRG aha no i prosta sprawa niech dowódca wraz z zastepcą obstawią zawody OSP, do tego bedąc na dyżurze, pomiedzy tłumaczeniem kwatermistrzowi co ma kupić poprzez inspekcje na podziale a w wolnych chwilach niech sprowadzi szkolenie, rozpisuje nadgodziny, sprawdza plany szkoleń i konspekty a już nz koniec zamiast kawy przeprowadzi rozmowę z d-cą zmiany o kasie, dyscyplinie na zmianie i wielu innych rzeczach ludzie prosta dewiza niech każdy robi co do niego nalezy a nie szukamy co by tu komuś dołozyć do roboty abym ja poleżał a inni mogli robić

a wracając do grup o ile mnie pamięć nie myli to kierownik sekcji jest na 10 grupie a na 12 to chyba naczelnik wydziału to jezeli w komendzie jest wydział to chyba nie kieruje nim strażak po kursie podstawowym co najwyżej może byc w wydziale a to juz różnica bo wydział to kilka osób i jest on w kazdej kW psp i duzych KM a sekcje sa w średnich KP bo w małych KP są samodzielne stanowiska pracy więc taki młody po kursie podstawowym ma sie od kogo uczyc

To samo co poprzednio - modyfikuj!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2008, 10:15:04 wysłana przez firewife »

Offline wolansky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 04, 2008, 11:05:42 »
Cytuj
Ktoś wcześniej podał dobry przykład, że strażacy pełniący służbę w systemie codziennym jeżdżą także na inspekcje OSP, obsługują zawody strażackie, zebrania OSP, uroczystości OSP, pełnią dyżur domowy jako oficer operacyjny lub członek grupy operacyjnej, itp, itd. więc pytam czy to wszystko załatwi cywil??? Powiecie zaraz, że przecież chodzi tylko o niektóre etaty żeby je ucywilnić - owszem tylko żeby to nie przybrało rozmiarów niepokojących bo czy tych 5-6 strażaków w KP łącznie z dowódcami JRG będzie w stanie to wszystko załatwić? NIE! Najprostszy przykład: max. 88 godz. dyżuru domowego w miesiącu i do tego przeznaczonych będzie np. 5-6 osób - rachunek prosty - mało (a gdzie urlopy, choroby, delegacje, itp.).   


w mojej KP na zawody OSP jeżdżą też z PB i z zarządu powiatowego z innych gmin. Tylko podczas powiatowych jest więcej z PSP, ale oni dostają za to 50 zl więcej do nagrody rocznej :) :wacko:
Dyżur domowy też pełnią z PB z KP jest D-ca i z-ca d-cy JRG z-ca Komendanta i operacyjny reszta BAB :wacko: :wacko:
nie pełni dyżuru, więc nie ma straty.
Cywile są potrzebni!

Zgoda - tylko żebyśmy nie przesadzili bo przyjdzie taki czas, że PB po służbie w domu nie odbiera telefonu oprócz 2 osób na dyżurze domowym i nie ma kto załatwiać spraw, które wcześniej wymieniłem (inspekcje OSP, zawody, zebrania, kierowanie akcjami po 15.30, itp.).
Witam. To kto u Was kieruje akcjami po 15:30 ?? My łapiemy pierwszego lepszego przechodnia z  ulicy :), tak że sprawa załatwiona. A poważnie to jeden z D-ców JRG musi mieć dyżur.
Pozostałe sprawy można ustalić do 15:30 a nie dzwonić po ludziach do domu. Inspekcje OSP są domeną operacyjnej. Nie przesadzaj. Pozdr

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 04, 2008, 12:36:36 »
Jak to jeden z dowódców JRG musi mieć dyżur po 15.30? Owszem musi ale max. 88 godzin w miesiącu! A co z reszta godzin? U mnie jest kilku strażaków (w tym także d-cy i z-cy d-ców JRG) wyznaczonych do kierowania (z systemu codziennego) i oni obstawiają cały miesiąc po godz. 15.30 i w dni wolne od pracy.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 04, 2008, 12:53:18 »
 
Cytuj
Witam. To kto u Was kieruje akcjami po 15:30 ?? My łapiemy pierwszego lepszego przechodnia z  ulicy :), tak że sprawa załatwiona. A poważnie to jeden z D-ców JRG musi mieć dyżur.
Pozostałe sprawy można ustalić do 15:30 a nie dzwonić po ludziach do domu. Inspekcje OSP są domeną operacyjnej. Nie przesadzaj. Pozdr
Kto u mnie kieruje działaniami po 15:30 ?,a dowódca zmiany , sekcji czy zastępu. Bo takich zdarzeń gdzie kierowanie interwencyjne wystarcza jest prawie 80% ,a do takich interwencji dowódcy tego szczebla w zupełności wystarczą.Wiem ,że niektórzy d-cy jrg każą się wzywać do wszystkiego za wyjątkiem śmietnika- chyba po to aby nazbierać godzin i wten sposób załatwić sobie dodatkowy wolny dzień w tygodniu. Inspekcje i wizytacje OSP - owszem do 15:30 , potem do domciu.
 pozdr  i troszkę rozsądku nam potrzeba panowie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2008, 07:48:11 wysłana przez bulon »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 05, 2008, 01:57:15 »
do mirek1
wszystko się zgadza że większośc akcji obstawia d-ca zmiany ale na dyżur wpisany jest zawsze ktoś z komendy no ewntualnie d-ca zmiany który ma wolne ( zasada 88 godz) i musisz wiedzieć że mając dyżur nie możesz sobie wypić piwa pojechać gdzieś sobie masz być w gotowości co ogranicza tobie swobode pobytu w domu a że mało jest takich akcji zgodzę sie z tobą tylko pamiętaj że ten kto ma dyżur jest również wzywany w razie inspekcji z KW PSP (alkomcik i takie tam)

Offline kiler

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 05, 2008, 08:49:19 »
jeśli chodzi o służbę cywilną to dla mnie jest to poroniony pomysł. Funkcjonariusz zna się na strukturach PSP można mu wydawać rozkazy. A cywil to tylko cywil nie składał ślubowania. Poza tym co w stanie podniesionej obronności państwa czy mają jakieś przydziały. Czy mogą być skoszarowani... itd.itp.
Dopóki panowie z KG będą żyli w oderwaniu od reszty strażaków dopóty nie będzie dobrze w naszej straży. To oni powinni służyć nam pomocą a nie rzucać kłody pod nogi.
pozdrawiam

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 05, 2008, 10:36:43 »
Brednie...
Każdy z nas był kiedyś zielony. Do wszystkiego trzeba czasu by się nauczyć i nie mowa o teorii :)
Cywile są potrzebni tylko, że ważna jest rozsądna decyzja - gdzie i kto (jak ze wszystkim zresztą).
Kiler - nawet nie wiesz w którym kościele biją dzwony :)
Przydział mobilizacyjny to inna para kaloszy.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 06, 2008, 06:14:24 »
i musisz wiedzieć że mając dyżur nie możesz sobie wypić piwa pojechać gdzieś sobie masz być w gotowości co ogranicza tobie swobode pobytu w domu a że mało jest takich akcji zgodzę sie z tobą tylko pamiętaj że ten kto ma dyżur jest również wzywany w razie inspekcji z KW PSP (alkomcik i takie tam)

Przesadzasz -bez piwa można żyć, hehe , ale co do inspekcji z KW to ile ich masz max 1-2 w roku? A co do zajęć , wyjazdów domowych itp można sobie zaplanować , przecież grafik dyżurów nie jest tworzony z dnia na dzień, a pod koniec miesiąca.

jeśli chodzi o służbę cywilną to dla mnie jest to poroniony pomysł. Funkcjonariusz zna się na strukturach PSP można mu wydawać rozkazy. A cywil to tylko cywil nie składał ślubowania. Poza tym co w stanie podniesionej obronności państwa czy mają jakieś przydziały. Czy mogą być skoszarowani... itd.itp.

Kolego chyba bardzo krótko pracujesz w PSP ,albo przykleiłeś się do biurowego fotela i boisz się go stracić?  Odkąd pracuje ,a przeżyłem już kilka skoszarowań od czasów wielkich pożarów na poligonach JAR / PGWR/ w latach 80 i 90 ub. wieku, poprzez Kuźnię R. powodzie itp , ale nigdy nie pamiętam ,aby biuro było skoszarowane,  zawsze od od 8:00 do 16:00 ,a potem do domku . Nawet kwatermistrzostwo do 16:00 załatwili co się da i "żegnajcie frajerzy z podziału" Paliwa do pojazdów dostarczał wyznaczony kierowca samochodem paliwowym , a teraz poprostu jeździ się na całodobową stacje paliw ,która wygrała przetarg i tankuje się  ile potrzeba. RSK wzmacniane było zawsze ludkami z podziału. No tylko czasami komendanci dłużej siedzieli  z operacyjniakami , ale to już inna para kaloszy. Pracownikowi cywilnemu jego przełożony może wydać polecenie służbowe / bo takowe w strukturach cywilnych administracji istnieje/. A w pozostałych sprawach kolega to.mash ma rację.
pozdrawiam
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline kiler

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 06, 2008, 10:58:23 »
Nie siedzę w biurze i nie walczę o swój stołek. To czy biuro pracuje po godz 16.00 zależy tylko czy komendant potrafi ich zorganizować u nas pracuje i niema żadnych wykrętów że nie przyjadą. To że nie ma skoszarowania przez ostatnie lata nie oznacza że go nie może być. Tego że będziemy w stanie wojny z jakimś państwem chyba też wykluczyć nie możemy. Jesteśmy w obiektach MSWiA a jak wygląda ich ochrona cywile na biurze. Do komendy wchodzi kto chce i kiedy chce bo trzeba być otwartym dla społeczeństwa. Gdybym był terrorystą to bez problemów podłożył bym ładunki wybuchowe  w prawie każdej komendzie i to jest właśnie służba cywilna.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 06, 2008, 11:59:05 »
Nie siedzę w biurze i nie walczę o swój stołek. To czy biuro pracuje po godz 16.00 zależy tylko czy komendant potrafi ich zorganizować u nas pracuje i niema żadnych wykrętów że nie przyjadą. To że nie ma skoszarowania przez ostatnie lata nie oznacza że go nie może być. Tego że będziemy w stanie wojny z jakimś państwem chyba też wykluczyć nie możemy. Jesteśmy w obiektach MSWiA a jak wygląda ich ochrona cywile na biurze. Do komendy wchodzi kto chce i kiedy chce bo trzeba być otwartym dla społeczeństwa. Gdybym był terrorystą to bez problemów podłożył bym ładunki wybuchowe  w prawie każdej komendzie i to jest właśnie służba cywilna.

z taką wizją otaczającego cię świata jak udało ci się przejść przez poradnię psychologiczną?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline kiler

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 06, 2008, 12:27:33 »
dzisiaj kwatermistrz i kadrowa cywilem a jutro podział bojowy pod starostwem życzę wam powodzenia bo ja już parę reform w straży przeżyłem i po każdej jest tylko gorzej.

Offline kiler

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 06, 2008, 12:32:55 »
 :mellow:
jak tak dalej pójdzie to tylko czas emkę.
pozdrawiam was cywile

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 06, 2008, 14:14:59 »
w tej chwili mamy trojkę pracowników cywilnych. księgową , kwatermistrz i osobę odpowiedzialna za komputery.. ktoś mi może podać logiczny powód dla którego księgowa albo sekretarka nie może być cywilem? jaki jest sens zatrudniania jako funkcjonariusza sekretarki? wysyłania jej na kurs podstawowy a potem podoficerski? dlaczego maja one mieć możliwość przejścia na emeryturę po 15 latach? jestem przeciwny zwalnianiu lub przenoszeniu takich osób , aby w ich miejsce zatrudnić cywila, powinno sie to stać naturalnie, czyli po odejściu takich osób na emeryturę, ale jednak powoli te etaty powinny być cywilne  bo mundur nie uczyni z nikogo lepszej sekretarki, czy księgowej a i nasze ślubowanie mówi o ratowaniu zdrowia i życia a nie o parzeniu herbaty i podliczaniu faktur

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 07, 2008, 21:11:06 »
koledzy każdy kij ma dwa końce więc nie ma co wypominac jeden drugiemu co robi i dlaczego są przywileje i się z nich korzysta to chyba proste a co do biurowych chciałem auważyć że wszystko zależy od komendanta jak poukłada sobie biurowców u mnie była akcja zalało calą gminę wiem że zaraz powiecie że to pestka ale skutek był taki że aha dodam że okres był urlopowy więc skutek był taki że podział robił to co do niego należalo mijało 24 godz przychodziła nowa zmiana i dalej robota ale problem polegal właśnie na biurowcach na miejscu było ok 30 jednostek rozrzuconych po gminie był to jednostki z i poza powiatu a nawet i województwa a co do biurowych było dwóch ludzi z-ca d-cy jrg i kwatermistrz bo reszta na urlopach jeżeli chodzi o facetów no i kobitki które się praktycznie nie pokazały i jak myślicie tych dwóch biurowców bylo na miejscu 72 godz bo wtedy dopiero dojechali ludzie z urlopów i zrobili biurowcom podmianę i czy ktoś się pytał ze jest godz 16? a może do domu? z podziałem nie było takiego problemu nawet nikogo nie sciągneli z uropu tylko wstrzymali wolne kto miał zaplanowane i to nie wszystkim więc nie mówcie że biurowi są nie potrzebni i jak kolega wyżej powiedział dzisiaj kwatermistrza i kadrową jutro kierowców a po jutrze resztę strażaków można zastąpic cywilami

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 07, 2008, 21:41:38 »
Skoro jesteśmy formacją mundurową niech i biuro będzie w mundurze ale pod warunkiem że Ci ludzie będą coś wiedzieli o pracy PB. Piszecie że czasem jest potrzeba ściągnięcia biurowych do akcji a co taka Pani Krysia czy Zosia wie o prowadzeniu działań skoro skończyła podoficerkę administracyjną czy inne dziadostwo. Ona w niczym nam nie pomoże a może tylko bałaganu narobić. Wszyscy funkcjonariusze powinni zaliczać test podczas inspekcji gotowości operacyjnej bez względu na to jakie zajmują stanowisko. Dzisiaj jesteś na PB a jutro możesz być magazynierem lub na odwrót. I nie powinno być tłumaczenia że ja niewiem. Oczywiście zaraz podniosą się głosy że w takim razie PB powinien znać się na księgowości, kadrach itp. otóż nie bo w pierwszej kolejności jesteśmy ratownikami a dopiero potem każdy z nas wykonuje swoje specjalistyczne obowiązki.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 07, 2008, 22:40:01 »
dokładnie tak jak mówisz tak powinnom być no moze z mała ulga dla biurowców tzn np parametry techniczne sprzętu ale podstawy musieli by zaliczac na testach i wtedy można cokolwiek na nich liczyć a tak Pani kadrowa pracuje 7 lat w psp i zrobiła maturę, kurs podstawowy, podoficerski, studia licencjackie socjologie czy politologię nie wiem dokładnie ale cos takiego kurs ciążowy "OFICERSKI" i teraz jest już pełną pani kapitan a jak przyszło do akcji i miała dyżur i dla jaj ją zawołali to przyjeździe Pani OFICER KAPITAN po SGSP pyta  dlaczego stogu słomy nie gasicie szybkim natarciem z deteorem ? na marginesie dodam ze jest d-ca zmiany w stopniu asp sztab ma studia inzynierskie politechnika i co od 4 lat się nie może doprosić oficera

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 08, 2008, 12:52:09 »
Cytuj
studia licencjackie socjologie czy politologię nie wiem
i się nie dowiesz :wacko:
chociaż tak POWINNO być
pozdrawiam  :rolleyes: :wacko:
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline Alchemik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 14, 2008, 22:56:01 »
Są stanowiska, które można ucywilnić, są takie, które powinny być mundurowe i tyle.
Czy np. pan kwatermistrz czy pani księgowa musi być funkcjonariuszem - nie.
Z tym, że ucywilnianie powinno odbywać się bezboleśnie dla ucywilnianych, czyli po przejściu na emeryturkę następna osoba na ucywilnionym stanowisku powinna być cywilem.
Zagmatwane, ale moim zdaniem tak to powinno wyglądać
Tyle -_-
KCKRiOL

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 14, 2008, 23:37:12 »
zgadzam sie z alchemikiem, by ucywilnianie było stopniowe, chcoć niekoniecznie zgadzam sie z tym kwatermistrzem . osobiscie twierdzę ,ze powinien kwatermistrz byc strażakiem, ale np zastepca w kadrach , zastepca w technice, w sekcjach ds szkolenia,  organizacyjnych , czy finansach, ale zawsze bedzie kwestia kasy i odpowiedzialności. znam komende ,z e chciano przyjac specjalistę ds zamówień publiczych na stanowisko ze służby cywilnej. byli kandydaci , pisali testy , były rozmowy , jak przyszło do kasy - chetnych brakło. tyle na temat.

Offline Alchemik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 14, 2008, 23:45:45 »
Cytuj
chcoć niekoniecznie zgadzam sie z tym kwatermistrzem . osobiscie twierdzę ,ze powinien kwatermistrz byc strażakiem

Hmm, masz trochę racji, kwatermistrzowstwo to działka w dużym stopniu branżowa i osoba cywilna mogłaby się czuć na początku z lekka zagubiona, chociaż wiadomo, że wszystkiego się można nauczyć i nieźle się wkręcić w temat, a co z tego wynika - być dobrym w tym, co się robi ^_^
KCKRiOL

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 15, 2008, 10:30:00 »
Panowie dajcie spokój z ta działką branżową. Jak już kiedyś pisałem kilkanaście dni szkolenia i to wystarczy.