Autor Wątek: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie  (Przeczytany 24690 razy)

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 11, 2008, 15:03:38 »
Wcale nie zapomniałem o takich stanowiskach jak d-ca zastępu, nie zapomniałem również o takim etacie jak d-ca zmiany, czy starszym operatorze. Użyłem pojęcia ratownik, jako opis czynności jakie ma wykonywać, bo przy dużej akcji np., w której bierze udział 8-15 zastępów, gdzie dowodzi KM czy KW to nawet d-ca zmiany zasuwa razem z mł. ratownikiem, czyli pracuje jako ratownik.

Jeżeli uważasz, że pracownicy biurowi od razu po przejściu na PB powinni otrzymywać stanowisko dowódcze to - ... to nie chciałbym, żebyś został moim komendantem.
Ja uważam, że nieważne czy jest to pracownik biurowy przeniesiony na PB czy też świeżo upieczony absolwent SGSP czy też aspirantki, żadna z takich osób nie powinna od razu otrzymywać stanowiska dowódczego. Po przepracowaniu co najmniej pół roku lub roku d-ca JRG po konsultacji z d-cą zmiany powinien podejmować decyzję kto powinien zajmować stanowisko d-cze, czy przeniesiony pracownik biurowy, absolwent szkół pożarniczych czy podoficer z nastoma czy nawet kilkoma latami pracy na PB.

A propo dyskryminacji to czy nie uważasz, że przenoszenie pracowników biurowych na stanowiska np d-cze pomimo, że podoficerowie tam pracujący mający wyższe kwalifikacje (a tylko niższe zarobki) do zajmowania tych stanowisk nie jest  dyskryminacją?

Co do "mniej więcej równe" chodziło mi dokładnie o nasze przepisy, które to już same stawiają różne wymagania kobietom i mężczyznom pomimo pracy na tym samym stanowisku np. "jakimkolwiek" :)

pozdrawiam

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 11, 2008, 23:07:18 »
Cytuj
Co do "mniej więcej równe" chodziło mi dokładnie o nasze przepisy, które to już same stawiają różne wymagania kobietom i mężczyznom pomimo pracy na tym samym stanowisku np. "jakimkolwiek"

Mógłbym w tym temacie coś napisać ale nie chcę zeby nazywano mnie "męskim szowinistą" lub anty-feministą ;)

Offline klementyna133

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Ucywilnianie strażackich stanowisk - co o tym sądzicie
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 02, 2008, 13:18:40 »
Doskonale rozumiem kolegów służących na podziale bojowym. Nie ma co ukrywać, że przejście z biura na podział jest równoznaczne z nauką zawodu od nowa. I analogicznie było by z przejściem z podziału do biura. Całkiem inna specyfika, inne zajęcia, obowiązki. Tylko zrozumienie i wzajemna pomoc pozwoliłaby na płynny " transfer"  :piwo:
Być może to tylko marzenia ściętej głowy ale podobno " nadzieja umiera ostatnia"  :klol: