Autor Wątek: System Pracy Po 01.01.05  (Przeczytany 20222 razy)

Offline Hanti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
System Pracy Po 01.01.05
« dnia: Listopad 11, 2004, 10:46:36 »
Koledzy może ktoś poda informacje o systemie pracy po 01.01, informacje do nas docierające są tak sprzeczne, a wzbudzają tylko emocje.
Pozdro.
 

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2004, 18:44:59 »
Ja u siebie w jednostce tez juz rozne rzeczy slyszalem, kazdy mowi co innego. Najnowsza infomacja jaka uslyszalem to taka, ze system 4 - amianowy bedzie dopiero od 2006 roku. Moim zdaniem nie ma co deliberowac - trzeba poczekac i zobaczyc.
 
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline Uzi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2004, 10:53:18 »
Najszybsze zmiany w mojej komendzie to prawdopodobnie 7 wolna,ale pożyjemy zobaczymy.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2004, 14:27:14 »
Mogę sie założyć że żadnych zmian nie będzie .... przynajmniej od 1 stycznia.
Panowie "władza najwyższa" podarowała sobie narazie rozwiązanie tego problemu...

Wersje zasłyszane przeze mnie to 12/24/48, 24/72, co 7 WS, co 5 WS  i podobno wszystko to wchodzi w grę.... tylko z decyzyjnością jest gorzej.

Offline pk998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2004, 23:15:46 »
cześc- słyszałem o 4-zmianówce z tym,że wykorzystani mają zostać odrabiajacy zastępczą słuzbe wojskową. Ale nie wiem jak to widzą na górze- bowiem ci cywile mieliby byc zatrudnieni (tak własnie zatrudnieni) 8 godzin dziennie. Sa dwie możliwości.1) jako pracownik cywilny- od sprzatania placu i otwierania bram garażowych i to pozostawiam bez wyjaśnień 2) jako strażak po 4 tygodniowym kursie z możliwościa wykonywania zadań pomocnika 2 roty.Ten drugi rodzaj pracy przez 8 godzin dziennie z tym, że część zatrudnionych od 8:00 do 16:00 zaś inni od 16:00 do 24:00 (jak obsługa sklepu).Czas całkowitego zatrudnienia - 18 miesięcy.Ogólnie ma wyglądac to tak- 30 osobowa JRG podzielona na 4 zmiany plus ci za wojsko.Ale jak miałoby to funkcjonować w rzeczywistości w czasie urlopów zwodowców lub wielkiej ilości wyjazdów jeżeli nowi mogliby wykonywać tylko część zadań- NIE WIEM. Czy ktoś słyszał o podobnym rozwiązaniu? Pozdro

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2004, 02:13:26 »
myśle ze większość takich hybryd to wytwór wyobraźni naszych przełożonych...:) poprostu swoje pomysły ubierają w "podobno ma tak być że.."..:)
dalej podtrzymuję swoje stanowisko że od 1 stycznia jeszcze nic się nie zmieni.... (mogę się mylić...)  <_<  

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2004, 17:25:34 »
jeśli coś mieli by zmienić to już by coś było jasne :) więc zgadzam się z przedmówcą w tej kwestii co do nowych rozwiązań 24/72 odpada i 7 WS też bo wtedy fakt mieścimy się w 160 godzinach w cyklu 4 tygodniowym ale przekraczamy 40 godzin w cyklu 1 tygodniowym a wtedy też jest ŹLE (wg. przepisów pracy a mają nas w końcu do nich dostosować) :)  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2004, 18:19:05 »
popieram cię gedeon i też uważam że nic się nie zmieni-- poza szumem z góry nic nie będzie -- podwyżki już ustalone więc i cisza przez władzę na temat czasu pracy
temat pewnie wróci jak trzeba będzie zatuszować inny problem nhp. obecny w sprawie dodatkowej pracy

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2004, 23:08:04 »
Hmmm - to ciekawe że do waszych uszów nic nie doszło, gdyż do moich uszu doszło że od 1 stycznia 2005 mają zostać przeprowadzone testy różnych systemów pracy w 5 wylosowanych województwach. Taki test trwałby około kwartału i miałby na celu zobrazowania tych systemów, który naprawdę jest lepszy!

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2004, 12:03:01 »
Z tego, co ja słyszałem do jeszcze nie ma konkretnego projektu jest kilka, ale KG nie może się zdecydować na konkretny wariant. Rozważa się również projekt nowego dodatku za czas ponadnormatywny jednak kwota byłaby by symboliczna. Jedno jest pewne dodatkowych ludzi się w straży nie zatrudni, bo nie ma pieniędzy, ale na zapłacenie ludzką za nadgodziny też nie ma pieniędzy czy li jak w szachach pat.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline path

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2004, 15:45:55 »
Zgadzam się z przedmówcami że od 01.01.2005 nic się nie zmieni. Tak nawiasem ty chyba nikt nie jest pewien tego jak ta służba powinna wyglądać. Może nasi decydenci zapytają zwykłych strażaków co by im odpowiadało?
Najlepsze by było 24 godz. służby i 72 godz. wolne. Wszystko by pasowało.
Pozdrawiam
 

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 26, 2004, 18:59:03 »
Path- system, który podałeś byłby najbardziej korzystny dla straży, dodam, że obowiązuje w kilku państwach UE. Jednak nasze władze zachowują się jak na Ukrainie to przecież nasi komendanci, ich zastępcy, d-cy JRG zaczęli nam tłumaczyć, czego chcemy przecież jest wszystko dobrze a teraz będziemy mieli gorzej i wspominali o 8 godz., systemie hamburskim ( który defakto w najmniejszym wymiarze godzin ma 216 godz.- wiem, bo sprawdziłem), a to o jeszcze innym. Zaczęli straszyć ludzi i o to im chodziło, chcieli żeby powstały protesty przeciwko zmianie systemu.  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 26, 2004, 20:31:32 »
W jakich krajach UE?

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 27, 2004, 08:37:23 »
Cytuj
W jakich krajach UE?

Na pewno system ten funkcjonuje w Szwecji, swego czasu opisywał PP funkcjonowanie ochrony ppoż. w łasnie w tym kraju i informację o tym systemie też zamieścił.
Pozdrawiam
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 27, 2004, 14:55:42 »
Np. Anglii
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2004, 15:06:15 wysłana przez Mark1 »
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 29, 2004, 21:55:35 »
i LITWA  też
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline Vahanara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2004, 10:41:28 »
Przepraszam ale pleciecie jak potłuczeni. ;)
dla kogo było by wygodnie 24/72, czy inne takie podobne eksperymenty?
dla bezpieczeństwa publicznego?
dla obywateli?
przypominam panom strażakom, że my nie pracujemy.
my służymy.  a co to znaczy? to, że pełnimy rolę służebną wobec społeczeństwa.
byloby wygodne ale dla nas, i dla nikogo innego.

oczywiście, nie może być tak jak jest teraz, ale nam chyba nie można się kierować tak egoistycznymi pobudkami.
a może jestem naiwny. :(

a tak swoją drogą.
ktoś gdzieś pomylił pojęcia. jak można zrównać czas pracy strażaka 8 godzinnego do zmianowego. obaj mają mięc 40 godzin na tydzień ? kogoś pogięło?
a co z efektywnością pracy w ciągu tych 40 godzin. ile godzin na zmianę strażak zmianowy efektywnie pełni służbę, ale szczerze. nikt tego nie sprawdzał.
ale tego nikt nie ruszy, co? :(
bo ile godzin podczas dnówki strażak codzienny może się przespać?
dla czego tego pytania nikt nie zada?
bo zmianowy teoretycznie 8 godzin.
dlaczego nikt nie wspomniał z panów forumowiczów o systemie działającym w Czechach.
zmiana trwa 24 godziny, ale wlicza się do efektywnego czasu 16 godzin, i wszystkie godziny, podczas których strażak wykonywał zadania służbowe ponad te 16 godzin.
i wszystko pasuje.
tylko co z sypialniami?  ;)
heh

pozd.
NIL ADMIRANDUM

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 02, 2004, 13:54:38 »
dla kogo było by wygodnie 24/72, czy inne takie podobne eksperymenty?
Dla Ciebie to może eksperymenty, prawdą jest, że to służba jednak pokaż mi taki przepis, który mówi że strażak musi pracować więcej od innych. Przepis jest jeden i dotyczy wszystkich pracujących w tym kraju.

my służymy. a co to znaczy? to, że pełnimy rolę służebną wobec społeczeństwa.
Takie słowa to ja słyszałem za czasów komuny a w szczególności w stanie wojennym. Daj sobie spokój z tą propagandą.

oczywiście, nie może być tak jak jest teraz, ale nam chyba nie można się kierować tak egoistycznymi pobudkami.
a może jestem naiwny.  

Nie wiem ile lat pracujesz, ale w latach 80-tych liczba godzin pracy tych 8 i 24 godzi. była podobna, jednak wiele się zmieniło pracujący na 8 godz. dostali wolne soboty, natomiast 24 godz. system pozostał bez zmian. Oczywiście nikt teraz sobie tym głowy nie zawraca, bo po co.
a co z efektywnością pracy w ciągu tych 40 godzin. ile godzin na zmianę strażak zmianowy efektywnie pełni służbę, ale szczerze. nikt tego nie sprawdzał.
Straż nie jest firmą produkcyjną, to może mamy sobie zatrudnić podpalacza wtedy będziemy efektywni.

bo ile godzin podczas dnówki strażak codzienny może się przespać?
dla czego tego pytania nikt nie zada?

Rękawa sobie nie wyrwie jak i pozostali czytaj 24 godz.
 
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 02, 2004, 23:06:38 »
Cytuj
a tak swoją drogą. ktoś gdzieś pomylił pojęcia. jak można zrównać czas pracy strażaka 8 godzinnego do zmianowego. obaj mają mięc 40 godzin na tydzień ? kogoś pogięło?
Nie, zmianowi powinni mieć przynajmniej 90 na tydzień. Przecież my nie jesteśmy pracownikami tylko służącymi...

tak na marginesie to np. stróż nocny też nie pracuje efektywnie to czy w ogóle należy mu się pensja ?? A za co ??

Cytuj
bo ile godzin podczas dnówki strażak codzienny może się przespać?.....bo zmianowy teoretycznie 8 godzin.

No bez jaj... :lol:  Postawienie tego pytania w ten sposób jest co najmniej dziwne.
Dziwnie też można odpowiedzieć..np. a co strażak codzienny robi po służbie w nocy ??? Teoretycznie śpi tak jak zmianowy tyle że w domu i co najwyżej obudzić go może np. żona (jeśli taką posiada) a nie wyjazd do akcji.
Polemika na ten temat może prowadzić do absurdu... :lol:

Oj, koniecznie trzeba te łóżka zlikwidować...koniecznie....

 
 

Offline Qura

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 03, 2004, 16:27:33 »
Vahanara rozumując tak jak Ty, należałoby sprawdzić jak efektywnie pracują ośmio godzinni. Z moich obserwacji wynika, że bez szkody dla PSP i państwa, możnaby ich zredukawać o połowę.
Nawet jakby przywaliło ich kiedyś pracą, to bez problmu zostaną po pracy dłużej, bo przecież to jest służba!

 

Offline Dziadek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 05, 2004, 23:58:07 »
Witam.
Z tego co usłyszałem służba zastępcza to prawie fakt. ( już gromadza sie listy kolejkowe ). W sumie jest to wielce prawdopodobnie. Albowiem jak nie liczyć, to ograniczenie naszych godzin pracy rodzi lukę kadrową. A i tak czasem niema komu złapac za sikawe, bo epidemia, czy inne wakacje.
Ludzie ci podobno maja przechodzić 6 tygodniowe szkolenie. ( czy to wystarczy? hmmm... )
Co do godzin pracy, to słyszałem jeszcze wersję 8/12/24. Czyli idziesz bracie na 8 godzin, potem na 8 do domu, potem na 12, potem na 12 do domu, potem na 24 do roboty, i jakieś wolne.... Totalna paranoja. ( wyrazy współczucia dla układajacych grafiki  :blink: )
Jedno jest pewne. Wierchuszka tak to wymyśli, żeby broń Boże kasy nie wydawać.
A co będzie? Dowiemy się pewnie już za parę dni.
Pozdrawiam.  

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 06, 2004, 16:33:06 »
Witam!
Kto tu jest potłuczony?
Znowu komuś się w główce p.........
Panowie,strażak pełniący dyżur przez 24 godz. jest w dyspozycji pracodawcy,przebywa na terenie zakładu itp. i nie ważne czy będzie gasił cała dobę czy ........ Jest w pracy, poza domem,rodzinną i należy się odpowiednie traktowanie.To samo dotyczy policji,pogotowia gazowego,energetycznego,lekarzy na dyżurze - czy ktoś wylicza im czas efektywny.To jest gotowość do niesienia pomocy. Ciekawy czy kolega,który się tak żołądkuje na temat efektywnego czasu pracy chciałby spędzić np. 240 godzin
w straży bez wyjazdu i nie dostać za to ani centa,no bo za co skoro niebrał udziału w akcjach.
 

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 06, 2004, 21:24:46 »
Jakie jest Wasze zdanie w temacie godzin pracy oficera w dyspozycji komendanta (czas pracy w miesiącu - lekko licząc)?
Tydzień służby 24 h x 7 =168 h, do tego dochodzą trzy tygodnie czyli 120 h. Razem  288 h.

Offline tom5000

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 07, 2004, 19:57:40 »
Czytam i widze, że znów powstaje problem codzienni i zmianowi. Otóż jestem biurowcem i nie mam wpływu na zmianę "Waszych" służb. Niestety nie ja chociaż macie do mnie pretensje, bo jestem biurowy. Teraz przyjmę "Waszą" strategię i powiem, że się cieszę. każda zmiana na gorszą mnie zadowoli. Obyście mieli gorzej! Najwazniejsze zeby straz w TV ladnie wyszla. Tak na zewnatrz, bo nikt sobie nawet nie wyobraza jaki burdel jest wewnatrz.

Czekacie sobie w jednostce, moze pojedziecie, a moze i nie. I nie beczcie ,ze jestescie az tak zapracowani, bo kombinowac to potraficie jak trzeba. Dodatkowo macie 2% do emeryturki za kazdy rok. Mi najwyzej kopa w dupe dadza! Biuro po 15 latach 40%, podzial 70% 40+(2x15). I jeszcze k.....wa narzekacie?! Zamien sie ze mna jeden z drugim to zobaczysz jaki to miod w biurze.

rzygac mi sie chce od tej waszej jatki. pozegnam was serdecznie z mysla ze sami sie powyrzynacie w pien. zryjcie sie ile wlezie! wlasnie o to wierchuszce chodzi. moj szef  mowi tak: : "sklocona zaloga latwiej sie steruje". A powiem wam tak, ze moj szef jest wyjatkowo wrednym chamem, a jednostka na ktora jestem skazany uwazana jest za karna. Robcie tak dalej, a szybciej ten cel osiagna.

Do niezobaczenia!

Do moda: Usun moje konto. Szkoda miejsc na HDD

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 07, 2004, 20:27:26 »
tom - skąd wziełeś te 2%- pracujesz w biurze a takie głupoty piszesz- ale widocznie tak mocno jesteś zapracowany że w głowie troszeczkę nie dzwoni tak jak powinno i masz rację - nie pisz t5akich bredni