Autor Wątek: System Pracy Po 01.01.05  (Przeczytany 20224 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 03, 2005, 19:40:58 »
sorry ale mam straszny nawał problemów i "wyleciałem trochę z orbity"
Cytuj
przeczytanym komunikacie od zz mamy gwarancję że nic się nie zmieni
możasz podać jakiś link do tego komunikatu?? ewentualnie nr. komunikatu.  

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 03, 2005, 21:45:08 »
Z tego co sie orientuje to kilka państw w UE pracuje w tym systemie i szczerze mówiąc mi to również pasuje, niech nam tylko godziwie zaplacą..
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 05, 2005, 13:46:58 »
gedeon jest to komunikat nr.1 z 18.01.2005r  

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 06, 2005, 23:05:13 »
[size=8]
Cytuj
Czas pracy – w związku z wieloma pytaniami spowodowanymi wieloma plotkami po raz kolejny powrócono do tematu czasu służby. Przypomniano, że w chwili obecnej jedynym dozwolonym systemem czasu służby dla strażaków „zmianowych” jest system 24X48.  Wszelkie informacje „z pierwszej ręki” o różnych systemach należy traktować jako plotki lub nieodpowiedzialne działanie w celu tworzenia atmosfery napięcia. W trakcie  posiedzenia Rady stwierdzono, że temat ten jest w pakiecie zmiany ustawy o PSP i czeka na swoje rozwiązanie ustawowe. Przypomniano przy tym, że w kwietniu 2003r. problem czasu służby został omówiony i opisany w sposób szczegółowy w protokole uzgodnień podpisanym przez związki zawodowe i Komendanta Głównego PSP. Protokół ten kończył się stwierdzeniem, że odpowiednie akty normatywne (rozporządzenia) ukażą się do końca 2003r. Przypomniano, że w ramach niniejszego protokołu uzgodnień, problem normatywu czasu służby wraz z okresem przejściowym miał być zawarty w rozporządzeniu. Pomimo to strona służbowa wybrała najdłuższą ścieżkę legislacyjną w wyniku której, albo nic nie zostanie zmienione i czekają służbę procesy sądowe, albo zmiany zaczną obowiązywać od 2006r., co oznacza, że  problemem nadgodzin będzie musiał „sobie radzić” nowy Rząd.
[/size]
Oryginał:
KOMUNIKAT NR 1 / 2005

Cytuj
otóż jest projekt ustawy i rozporządzenia w komisji sejmowej , która całością się "zajmuje" -w którym opisany jest system godzin pracy w psp a w przeczytanym komunikacie od zz mamy gwarancję że nic się nie zmieni

Przytoczyłem ten fragment dotyczący czasu pracy.
Nie widzę tu gwarancji że nic się nie zmieni. Widać tylko że strona służbowa nie podejmuje decyzji wg. mnie gra na czas. A godziny lecą....
Więc pytanie należy skierować raczej do KG co spowodowało wybór tej "najdłuższej ścieżki legislacyjnej" ???.

 

Offline path

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 21, 2005, 21:26:23 »
Witam
chyba już się o to pytałem, ale spróbuje jeszcze raz.
Czy ktoś z kolegów o koleżanek słyszał o nowej Dyrektywie UE odnośnie czasu pracy służb ratowniczych? Podobno mówi się w niej o 52 godz./ tydzień
path