Autor Wątek: Cwany KM  (Przeczytany 8965 razy)

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Cwany KM
« dnia: Luty 27, 2008, 22:33:24 »
Witam wszystkich i mam jedno pytanie czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem jak ja.
   
       Gdy starałem się o pracę w PSP jednym z warunków podjęcia tej pracy było prawojazdy C matura itd. to rozumiałem, ale nie rozumiałem jednego gdy KM powiedział mi że mam mieć dom lub lokal na własność i tak samo było z karzdym stażystom który zaczynał pracę. o skończonym kursie zatrudniał nas i owszem mówił aby w przeciągu 3 lat mieć ten lokal to wpłynie na naszą dalszą pracę w PSP . Nie zastanawiając się zapożyczyłem się 20lat i kupiłem mieszkanie KM był szczęśliwy jak mu to przekazałem , lecz teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem, mam żonę dziecko kredyt na głowi i za marna pensię musimy jakoś żyć i radzić sobie. Gdy napisałem o zapomogę nawet nic nie dostałem a przecież za brak lokalu bym dostawał ale nie dostaje bo mam lokal i na tym to polegało KM nie musi nam płacić lecz jaki w tym sens to jego kasa, ma z tego oszczędności czy nie, tego nie wiem. Jedno jest pewne robi nas w balona i oszukuje zastrasza że za brak lokalu po upływie stażu nie podpisze nam na stałe więc każdy chcąc pracować w straży kupuje coś bądź dostaje w darowiżnie.

                                                                       Jak to wyglada w waszych JRG może znancie inne przypadki
                                                                                                       pozdrawiam magik

« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2008, 23:31:57 wysłana przez MAGIK8311 »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Cwany KM 01
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2008, 23:12:47 »
Za dużo wymagają przy przyjęciu na pb.
Może łatwiej będzie do biura na pisarza - kadrowca.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2008, 00:00:58 »
Nie przejmuj się   MAGIC 
Jrgpsp  ma taki styl, czepiania się wszystkich i wszystkiego, to On wie wszystko najlepiej i pisze bezbłędnie.
Pozdro..

Magik.. poprawił się nieco po mojej interwencji /którą sam usunął!!!/ SPOKO!  :wacko:

« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2008, 00:12:49 wysłana przez Ajax »

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2008, 10:33:08 »
Jak sam napisałeś w nagłówku wątku "CWANY KM" ponieważ nie ma takiego przepisu aby jednym z wymogów było posiadanie lokalu na własność. Właśnie w taki sposób próbuje was zastraszać aby Komenda nie musiała płacić za brak lokalu, ale po co to robią to nie wiem ponieważ żadnego zysku on osobiście z tego nie ma, bo nie daje tego z własnego portfela.

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2008, 12:27:43 »
Witam!!!
U mnie też jest podobna sytuacja z mieszkaniami dla stażystów aczkolwiek sam jestem zatrudniony na stałe i biorę kasę tzw. "bezdomne". W ogóle mi się to nie podoba stażysta czy mianowany na stałe a już nie wspomnę o kupnie mieszkania. Wiemy poza tym, że w małych miasteczkach jeszcze było by to możliwe a Warszawa, Poznań czy KRK to chyba lekka przesada.
A więc MAGIK wiem, że to co napisałem Cię wielce nie pocieszy ale nie jesteś sam jest dużo chłopaków r...ch w d...ę.
Pozdro
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2008, 12:29:49 »
idea "taniego państwa" w PSP była wdrażana, zanim PIS ją wymyślił
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2008, 18:09:41 »
witajcie
chciałbym dodać że jest możliwość otrzymania kasy na zakup mieszkania tzw pomoc finansową tylko pytanie czy ty jeszcze jesteś na stażu?

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2008, 21:12:24 »
witajcie
chciałbym dodać że jest możliwość otrzymania kasy na zakup mieszkania tzw pomoc finansową tylko pytanie czy ty jeszcze jesteś na stażu?
jeśli chodzi o kasę z komendy to muszę o tym zapomnieć ponieważ KM zapamięta to sobie że ]żądałem od niego kasy a potem to wiadomo nara
Witam!!!
U mnie też jest podobna sytuacja z mieszkaniami dla stażystów aczkolwiek sam jestem zatrudniony na stałe i biorę kasę tzw. "bezdomne". W ogóle mi się to nie podoba stażysta czy mianowany na stałe a już nie wspomnę o kupnie mieszkania. Wiemy poza tym, że w małych miasteczkach jeszcze było by to możliwe a Warszawa, Poznań czy KRK to chyba lekka przesada.
A więc MAGIK wiem, że to co napisałem Cię wielce nie pocieszy ale nie jesteś sam jest dużo chłopaków r...ch w d...ę.
Pozdro
umnie w mieście średnie mieszkanie kosztuje 200 tyś. i niewiem jakim prawem KM wymaga tego unas czy uwas to bezprawie 30 lat potym masz dług w banku i spłacasz całe zasrane życi 500 zł. kredyt 600zł. opłaty reszta na życie teraz wiesz o czy myśle jak gno.... udp......
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2008, 21:24:45 wysłana przez MAGIK8311 »

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2008, 22:40:07 »
ale tutaj nic ci się nie stanie jeżeli w trakcie zakupu byłeś już mianowany na stałe to po prostu składasz wniosek który sekretariat musi przyjąć i komendant przekazuje to do kwatermistrzostwa które musi w trybie KPA wystawić decyzję a Pani księgowa wypłacić w trakcie pół roku jedyny szczegół to czy jesteś mianowany na stałe bo jeżeli nie to lipa aczkolwiek słyszałem że ktoś już dostał tak kasę po prostu miał kredyt który spłacał i spłacił go w całości będąc mianowany na stale i tym samym stał się właścicielem czyli dopiero wtedy należała się pomoc finansowa bo jeżeli masz kredyt to nie jesteś właścicielem mieszkania dopóki go nie spłacisz więc na dobrą sprawę nie posiadasz mieszkania wszystko zależy jak wziąłeś kredyt bo jeżeli właścicielem jest bank to wszystko gra bo ty nie masz decyzji administracyjnej do lokalu bo wtedy dopiero mówi się że masz mieszkanie

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2008, 22:49:10 »
to troszkę dziwne jeżeli mam akt własności i jestem właścicielem tego mieszkania a w banku mam pożyczkę na kupno i remont tego mieszkania to co ty mówisz o jakiejś własności banku od kiedy ban może być właścicielem twojego mieszkania nie rozumiem
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2008, 22:50:49 wysłana przez MAGIK8311 »

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 29, 2008, 07:03:01 »
wszystko zleży od rodzaju zabezpieczenia, chyba nie myślisz że bank pożyczy np 150 tyś na ładne oczy i bez odpowiedniego zabezpieczenia

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 29, 2008, 08:18:48 »
to gdy mam np kredyt pod hipotekę to mieszkanie nie jest moje tylko banku o to ci chodzi z tego co czytam i jeżeli tak mam to powiedz czy jest ta możliwość
witajcie
chciałbym dodać że jest możliwość otrzymania kasy na zakup mieszkania tzw pomoc finansową tylko pytanie czy ty jeszcze jesteś na stażu?

strazak1982

  • Gość
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 29, 2008, 09:40:45 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:42:05 wysłana przez strazak1982 »

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 29, 2008, 22:11:55 »
do kolo998 wytłumacz poprawnie na czym to polega podaj jakiś fakt i opis jak to zrobić nie w skrócie bo w dalszym ciągu jesteś nie zrozumiały
 
do strażak1982 czy ty do mnie mówisz że robię komuś wodę z mózgu bo nie wiem jak tak to określ się o co ci w tym chodzi


PANOWIE WĄTEK KRĘCI SIĘ W INNEJ SPRAWIE JAK NIE WIECIE NA POCZĄTKU PISZE

strazak1982

  • Gość
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2008, 11:26:11 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:42:56 wysłana przez strazak1982 »

Offline mek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2008, 14:50:49 »
Komendant ma do wyboru albo płacić za brak mieszkania, albo kupić sprzęt lub wyposażenie dla strażaków. To są te same pieniądze. Jeśli ma wybór zatrudnienia osoby z mieszkaniem to tak zrobi. Przecież nie ma przymusu pracy w straży pożarnej, można iść do prywatnej firmy, tam na pewno zrozumieją potrzeby mieszkaniowe pracowników.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 04, 2008, 20:13:23 »
Komendant ma do wyboru albo płacić za brak mieszkania, albo kupić sprzęt lub wyposażenie dla strażaków. To są te same pieniądze. Jeśli ma wybór zatrudnienia osoby z mieszkaniem to tak zrobi. Przecież nie ma przymusu pracy w straży pożarnej, można iść do prywatnej firmy, tam na pewno zrozumieją potrzeby mieszkaniowe pracowników.
ty już jesteś komendantem, czy dopiero o tym myślisz? sposób myślenia masz już odpowiednio wypaczony do tego stanowiska:) wiedzę też już masz pewnie na właściwym poziomie, szczególnie w zakresie zasad rachunkowości w jednostkach budżetowych
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2008, 22:21:36 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Onufry

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 07, 2008, 14:22:34 »
Niestety muszę przyznać rację Mekowi. Dla niewtajemniczonych : równoważniki, w tym mieszkaniowe są we wspólnej kasie określanej jako "rzeczówka" i rzeczywiście komendant jesli chce robić wieksze zakupy musi oszczędzić np. na równoważnikach.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 12, 2008, 06:58:19 »
Wszystko fajnie, tylko skąd potencjalny kandydat do pracy w PSP - młody dwudziestoparoletni człowiek ma mieć własne mieszkanie? Idąc takim tokiem rozumowania, mając do wyboru z dówch kandydatów do służby, komendant powinien wybiarać zawsze tego, którego sytuacja meterialna jest lepsza, a nie tego, który ma lepsze predyspozycje do pracy w PSP?

na ptotwierdzenie tego czemu wszyscy się dziwimy cytat z warunków jakie zostały postawione kaknydatom do służby w PSP w jednej z komend w...polsce:
Cytuj
I.                   Osoby  ubiegające  się  o przyjęcie do służby powinny:
7.      posiadać prawo jazdy minimum kategorii B i C, preferowane dodatkowo E i D,
8.      posiadać zameldowanie na pobyt stały na terenie XXXXXX lub powiatu XXXXXXXX(preferowane posiadanie własnego mieszkania),
9.      preferowane posiadanie wzrostu co najmniej 180 cm,
10.  preferowane dodatkowo zarejestrowanie jako bezrobotny w Powiatowym Urzędzie Pracy w XXXXXXXX,
11.  preferowana dobra znajomość języków obcych: angielski, niemiecki, rosyjski.

Osoby zainteresowane przyjęciem do służby powinny złożyć w terminie do dnia 31 marca 2008 r. następujące dokumenty:
- kserokopia dokumentu potwierdzająca posiadanie własnego lokalu mieszkalnego przez kandydata lub współmałżonka,

Puenta:
Bardzo ciężko jest dostać się do pracy w PSP, jeszcze ciężej jest zrozumieć stawiane kandydatom wymogi, tym bardziej, że nie mają one żadnych podstaw prawnych w tym zakresie...
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2008, 16:20:32 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 16, 2008, 18:33:53 »
Zgadzam się z przedmówcami, że fakt posiadania bądź nie posiadania mieszkania nie powinien i nie może wpływać na decyzję o zatrudnieniu. Przyjmujemy do służby młodego człowieka, który musi, z reguły, pracować i zarabiać aby kupić mieszkanie. W takiej sytuacji każda pomoc jest przydatna.

Jest jednak inny aspekt problemu... Bezdomność strażaka nie mija wraz z latami służby. Nie jest rzadkim przypadkiem "bezdomny" strażak z 20 letnim stażem, powiem więcej... Nie był rzadkim przypadkiem strażak na emeryturze.
I tylko nie wiem jak nazwać taki przypadek... Bezradność czy cwaniactwo???
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2008, 19:00:33 wysłana przez trymix »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2008, 18:49:15 »
Cytuj
Bezradność czy cwaniactwo???
Ot..co! Zwykle jedno i drugie, a budżet <Tego> egzot.Państwa wciąż korzysta! Do tego nie jasność i pogmatwane.. wszystko - nikt normalny sam nie rozezna - szczególnie na dz.dobry  :wacko:
Powodzenia  ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Tuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 16, 2008, 18:56:25 »
Ten komendant co to preferuje takie warunki przyjęcia zapomniał jak sam przyjął się do pracy to dostał mieszkanie służbowe w centrum miasta niedaleko miejsca służby i mieszka do dnia dzisiejszego, wykupił je za grosze a teraz stawia takie wymagania innym, co prawda był nowo mianowanym oficerem  po SGSP.



Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 16, 2008, 19:08:53 »
Hm...
Coś chyba podobnie:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,8896.0.html
Widać nie tylko na <szczytach> ps. władzy!  :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 17, 2008, 09:16:41 »
Cytuj
Jest jednak inny aspekt problemu... Bezdomność strażaka nie mija wraz z latami służby. Nie jest rzadkim przypadkiem "bezdomny" strażak z 20 letnim stażem, powiem więcej... Nie był rzadkim przypadkiem strażak na emeryturze.
I tylko nie wiem jak nazwać taki przypadek... Bezradność czy cwaniactwo???
Przypomnę koledze, że ostatnimi laty nastapił gwałtowny wzrost cen nieruchomości o ponad 100% - nieadakwatny do wysokości wzrostu naszych zarobków (w szczególności stażysty, a nie mówiąc już o kandydatach do służby, którym to praca w PSP będzie dopiero pierwszą pracą jakąkolwiek). Wylicz więc może jak z pensji stazysty można szybko zakupić mieszkanie w Warszawie i wielu innych miastach w Polsce? Jeśli zaś idzie o kandydatów do służby, to rozumiem, że powinni już zarabiać na mieszkanie w przdszkolu?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline trymix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 17, 2008, 10:09:58 »
Niestety nie widzę związku wypowiedzi kolegi Robarda  z cytowanym fragmentem mojej wypowiedzi. A tak nawiasem mówiąc niekt jak do tej pory nie odszedł na emeryture ze stanowiska stażysty, a po za tym znam wielu strażaków i w Warszawie i w Krakowie, którzy jednak kupili mieszkania. Ja rozumiem i sam to odczuwam ze zarówno stażysta jak i "statystyczny" strażak zarabia stanowczo za mało. Jednak dożywotnia "bezdomność" jest patologią. Czy nie lepszym rozwiązanim byłoby np. 2 - 3 krotne zwiękaszenie dodatku za brak mieszkania, ale ograniczenie w czasie np. do 5 lat???