Autor Wątek: Cwany KM  (Przeczytany 8964 razy)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 17, 2008, 12:02:25 »
Prosta matematyka: 2x300pln= 600pln x 12 miesięcy x 5 lat, to daje 36 000 pln. Za taką kwotę, to można co najwyżej kupić mieszkanie, lub dom od posła (taką wartość swoich nieruchomości podawali do niedawna w swoich oświadczeniach mieszkaniowych).
A poważnie, to jestem za tym, aby dodatki mieszkaniowe dla strażaków dotyczyły tych strażaków, którzy faktycznie ponoszą koszty związane z nieposiadaniem własnego mieszkania. Sprawa jest prosta. Strażak wynajmuje mieszkanie (nie od taty, bo to kit), przedstawia umowę wynajmu i dostaje pieniążki za brak mieszkania. Kwota musi by realna i adekwatna do kosztów wynajmu w danej miejscowości ( przecież W-ka jest co nieco droższa niż przysłowiowy Pcim Dolny). W ten prosty sposób można pozbyć się nadużyć, a pieniążki trafią faktycznie do potrzebujących.

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 18, 2008, 14:59:28 »
Są tacy co dostali mieszkania, są tacy co dostali pomoc mieszkaniową. Niektórzy dostają na remont, a niektórzy za brak. Jest też grupa strażaków (chyba wyrzutków), którzy "dostają" NIC. I nie jest to mała grupa. Chociaż mi wydaje się, że pod tym względem każdy strażak mieszkanie ma lub nie ma i powinien dostawać jeden z równoważników (albo za remont, albo za brak).

Kombinacje interpretatorskie są różne i zadziwiające. Raz mieszkanie masz, raz nie masz. W zależności co chcesz, tak ci odwracają kota ogonem. Są "lepsi" i "gorsi". Jedni dostają, drudzy nie.

Mogliby dać wszystkim jednakowo, albo nikomu nic. Czasy talonów na mieszkania minęły i każdy powinien sam o swoje lokum zadbać. Ja nie mam własnego mieszkania i nie dostaję za brak. Nie chcę ubiegać się o mieszkanie, ani o pomoc, bo mam gdzie mieszkać. W oświadczeniu pisałem, że mam mieszkanie, ale nie jest ono moją własnością. Nic nie kombinuję i nic od firmy nie chcę. Mieszkam na podstawie umowy użyczenia za "gratis" i to wszystko. Procedury darowizny lub spadkowe są czaso- i koszto- chłonne, więc mi pasuje tak jak jest.

Samo rozporządzenie jest do ... Uzasadniać tego raczej nie trzeba.

Rozwiązanie jest proste. Kto ma w dowodzie zameldowanie to dostaje na remont. Kto jako adres zameldowania w dowodzie ma "kreseczki" to dopiero wtedy może się ubiegać o mieszkanie. Proste?!
Warto dodać, że było by to bardziej realne i odniesione do rzeczywistości. Nawet i bardziej sprawiedliwe. Zauważcie, że kreseczki w dowodzie jako meldunek stwarzają niesamowite problemy (odmowy kredytu, utrudnienia doręczeń itd.). Nikomu by się nie chciało kombinować. Koniec z oświadczeniami, umowami itd.

Ale to znów było by za prosto i przejżyście.



Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Cwany KM
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 19, 2008, 11:01:10 »
opierając się o stażystów to nie sądzę że jest możliwość dostania mieszkania od PSP jak jest to od nich wymagane za brak lokalu też nie dostaną a gdy kupią już mieszkanie to nawet złamanego grosz nie dostaną ani pomocy finansowej dla KM ważniejsze jest oszczędzanie granie z nami jak z głupkami a jak ma dać jakiś grosz to tylko tym co z nim współpracują,[ co mu liżą ,i kablują] to moje zdanie.

                                                                           POZDRAWIAM

Czy spotkaliście się z realizacją tego rozp. jak tak opisz w jaki sposób  się to odbywa                               
                          Bo rzadko o tym się mówi


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 18 listopada 2005 r.
w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej
Na podstawie art. 80 ust. 6 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2002 r. Nr 147, poz. 1230, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
§ 1. Rozporządzenie określa:
1) tryb przyznawania pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez strażaka Państwowej Straży Pożarnej, zwanego dalej „strażakiem”;

                                                                      POZDRAWIAM
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2008, 08:13:55 wysłana przez Butel »